اخبار استخدام معلولین (کلیه اخبار)

۲ روز قبل ۸۸ نظر

اخبار استخدام معلولین 

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه آخرین اخبار استخدام معلولین کشور در اسرع وقت منتشر خواهد شد

فهرست اخبار استخدام معلولین موجود در این صفحه :


۳۱ تیر ۱۳۹۸
افزایش اعتبارات اشتغال مددجویان
رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش اعتبارات اشتغال مددجویان تحت پوشش خبر داد و گفت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام اشتغال به معلولان اختصاص یافته است.
ادامه مطلب ...
۳۰ تیر ۱۳۹۸
ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر از معلولان و مددجویان بهزیستی دزفول
رئیس بهزیستی دزفول گفت: سال گذشته برای ۲۰۰ نفر از معلولان و مددجویان تحت پوشش این اداره در دزفول اشتغال ایجاد شد.فریدون عبدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سال گذشته برای ۲۰۰ نفر از معلولان و مددجویان تحت پوشش اداره، اشتغال ایجاد شد که از این میزان ۱۳۷ نفر اشتغال شهری و ۶۳ نفر نیز اشتغال روستایی بودند.
ادامه مطلب ...
۲۵ تیر ۱۳۹۸
امسال ۳۶۰ معلول در آموزش و پروش استخدام می شوند
در سومین روز از هفته گرامیداشت سی و نهمین سالگرد تاسیس سازمان بهزیستی و با دستور دکتر وحید قبادی دانا معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور۶۴ طرح و برنامه معاونت امور توانبخشی در ۲۴ استان صبح امروزبصورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
ادامه مطلب ...
۲۴ تیر ۱۳۹۸
وام ۵۰ میلیونی اشتغال مددجویان
معاون اموراجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران گفت، به کارفرمایانی که برای جذب نیروی کارمعلول اقدام کنند، تسهیلات ۵۰ میلیون تومان اشتغال به آنان پرداخت می‌شود.
ادامه مطلب ...
۲۲ تیر ۱۳۹۸
استخدام ۳درصدی معلولان قطعی است
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه اختصاص سهمیه سه درصدی برای استخدام معلولان قطعی است، گفت: این سهمیه به هیچ عنوان با استخدام افراد غیرمعلول پر نمی‌شود.
ادامه مطلب ...
۵ خرداد ۱۳۹۸
ایجاد اشتغال برای معلولین با جدیت مورد پیگیری قرار می گیرد
همتی گفت: موضوع ایجاد اشتغال برای معلولین و نابینایان باید به طور جدی مورد پیگیری قرار گیرد تا طبق قانون این افراد در سازمان‌ها، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی مشغول به کار شوند.
ادامه مطلب ...
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
استخدام ۳ درصدی معلولان در آزمون دستگاه‌های اجرایی
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: امسال ۲۴۰ مورد سهمیه طرح ترافیک برای معلولان در نظر گرفته شده که سال گذشته ۳۶۰ مورد بوده است.
ادامه مطلب ...
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
بکارگیری معلولان در دستگاه‌ها با شرکت در آزمون استخدامی ممکن است
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی استان کرمانشاه گفت: بکارگیری معلولان در دستگاه‌های اجرایی استان با شرکت در آزمون استخدامی ممکن است.
ادامه مطلب ...
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرداخت بیش از ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به معلولین
مدیرکل بهزیستی استان ایلام از اعطای بیش از ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به معلولان استان خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۵ فروردین ۱۳۹۸
قانون استخدام ۳ درصدی معلولان اجرا شود
رئیس سازمان بهزیستی کشور بر اجرای قانون استخدام سه درصدی معلولان تاکید کرد و گفت: تفاهمنامه بین سازمان بهزیستی کشور و سازمان امور استخدامی به منظور اجرای این قانون منعقد شده است.
ادامه مطلب ...
۱ اسفند ۱۳۹۷
واریز عیدی معلولان و زنان سرپرست خانوار تا پایان ماه
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: عیدی مددجویان بهزیستی که شامل معلولان و زنان سرپرست خانوار می‌شود تا پایان اسفندماه پرداخت خواهد شد.
ادامه مطلب ...
۳۰ بهمن ۱۳۹۷
نهادها قانون ۳ درصد استخدام معلولان را اجرا کنند
مدیرعامل انجمن معلولان آذربایحان‌غربی با اشاره به اینکه ۴۶ هزار معلول در استان شناسایی شده است، گفت: دسترسی داشتن به اماکن وامکانات عمومی، مناسب‌سازی پیاده‌روها، فضاهای شهری وحمل و نقل عمومی برای سهولت در تردد معلولان از مهمترین دغدغه این قشراز جامعه است.
ادامه مطلب ...
۲۹ بهمن ۱۳۹۷
افزایش مستمری معلولان از ۱۰۸ تا ۴۰۰ هزار تومان
رئیس سازمان بهزیستی درخصوص افزایش مستمری معلولان گفت: از ۱۰۸ هزار تومان تا حدود ۴۰۰ هزارتومان بنابر بعد خانوار، مستمری معلولان افزایش می‌یابد.
ادامه مطلب ...
۲۵ بهمن ۱۳۹۷
اشتغال ۳۶۷ معلول در سال‌جاری
معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی استان همدان از اشتغال ۳۶۷ معلول در سال‌جاری خبرداد .
ادامه مطلب ...
۲۴ بهمن ۱۳۹۷
لزوم عملیاتی کردن ۳ درصد سهمیه اشتغال معلولان در تمام سازمان‌های دولتی
بازدید از مرکز نگهداری معلولین کلید بهشت شهرستان کنگان، دیدار با استاندار بوشهر و نماینده، ولی فقیه و امام جمعه استان، شرکت در شورای اداری و نشست صمیمانه با مراکز و موسسات غیر دولتی، افتتاح فاز یک مرکز نگهداری دختران ۶ تا ۱۲ سال حضرت فاطمه زهرا (س) و... از اقدامات سفر پر کار رییس سازمان سازمان بهزیستی کشور به استان بوشهر بود.
ادامه مطلب ...
۲۱ بهمن ۱۳۹۷
اشتغال به کار بیش از ۹۰ نفر از معلولان کشور با استفاده از سهمیه ۳ درصدی استخدامی
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از اشتغال به کار بیش از ۹۰ نفر از معلولان کشور با استفاده از سهمیه ۳ درصدی استخدامی خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۱ آذر ۱۳۹۷
باید زمینه استخدام دانش‌آموزان معلول فراهم شود
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی بر فراهم کردن زمینه استخدام دانش‌آموزان معلول تاکید کرد. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان مجید قدمی گفت: رویکرد ما در سازمان آموزش و پرورش استثنایی، رویکرد آموزش فراگیر است که دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه بتوانند در کنار سایر افراد تحصیل کنند.
ادامه مطلب ...
۱۸ آذر ۱۳۹۷
استخدام معلولان در دستگاه های دولتی اجرایی شود
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قانون جامع «حمایت از معلولان» گفت: اشتغال معلولان نیز در این قانون گنجانده شده است و استخدام این قشر باید در دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار گیرد.
ادامه مطلب ...
۱۷ آذر ۱۳۹۷
جذب ۳۰۰ معلول در آموزش و پرورش
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: برخی دستگاه‌ها به قانون ۳ درصد استخدام معلولان عمل نکردند که باید این موضوعات پیگیری شود.
ادامه مطلب ...
۱۵ آذر ۱۳۹۷
اشتغال برای ۱۱۰۰ معلول گلستانی
مدیرکل بهزیستی استان گلستان گفت: در راستای توانمندسازی معلولان استان گلستان اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان به این استان اختصاص پیدا کرد.
ادامه مطلب ...
۱۳ آذر ۱۳۹۷
پیش‌بینی ۱.۸ میلیاردتومان اعتبار اشتغال‌زایی برای معلولان نهاوند
رئیس بهزیستی نهاوند از اختصاص یک میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان اعتبار اشتغال‌زایی برای معلولان جامعه هدف بهزیستی این شهرستان خبر داد.علی محمد محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: ۳ هزار و ۲۰۰ معلول در شهرستان نهاوند شناسایی‌شده است.
ادامه مطلب ...
۱۱ آذر ۱۳۹۷
بیش از ۴۵۰ شغل برای معلولان قزوینی ایجاد شده است
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در سال گذشته در بخش اشتغال بیش از ۲۰ درصد تعهد ایجاد تحقق یافته است که امسال تاکنون از میان ۶۰۲ تعهد، ۴۸۰ شغل ایجاد شده و کانون توانا سهم عمده‌ای داشته است.
ادامه مطلب ...
۱۰ آذر ۱۳۹۷
اختصاص اعتبار برای اشتغال معلولان گیلان
۳۳ میلیارد ریال اعتبار امسال برای اشتغال معلولان گیلان هزینه شد.
ادامه مطلب ...
۶ آذر ۱۳۹۷
اختصاص سه درصد استخدامی های ادارات دولتی به افراد معلول
مدیرکل بهزیستی استان کردستان گفت: در حال حاضر ۵۰ هزار معلول در سطح استان شناسایی و تحت حمایت و پوشش بهزیستی کردستان قرار دارند.
ادامه مطلب ...
۲۹ آبان ۱۳۹۷
معلولان در اولویت طرح اشتغالزایی خراسان جنوبی
​معاون امور توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه معلولان در اولویت طرح اشتغالزایی بهزیستی خراسان جنوبی هستند، گفت: امسال ۲۶۲ نفر از توانخواهان تحت حمایت بهزیستی، کاندید شرکت در برنامه آماده‌سازی شغلی هستند.
ادامه مطلب ...
۲۸ آبان ۱۳۹۷
زمینه اشتغال معلولان در کرمان فراهم می‌شود
فرماندار کرمان با بیان اینکه برای ادارات و دستگاه‌های اجرایی که در زمینه ایجاد اشتغال برای توانخواهان و معلولان اقدام کنند مشوق‌هایی وجود دارد گفت: باید زمینه‌های لازم برای اشتغال معلولان در کرمان فراهم شود
ادامه مطلب ...
۲۲ آبان ۱۳۹۷
ابلاغ قانون حمایت از حقوق معلولان به مناطق و سازمان‌های تابعه شهرداری تهران
معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران از ابلاغ قانون حمایت از حقوق معلولان به مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تهران خبر داد و گفت: با توجه به تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان در مجلس شورای اسلامی این ابلاغیه در شهرداری تهران به عنوان یکی از مشمولان این قانون صادر شد.
ادامه مطلب ...
۲۸ مهر ۱۳۹۷
انجمنی برای اشتغالزایی نابینایان
چند سال قبل انجمنی برای اشتغالزایی و حرفه آموزش نابینایان شکل گرفت و امروز این انجمن کارگاهی را برای اشتغال و بسته بندی این افراد راه اندازی کرده است.
ادامه مطلب ...
۲۴ مهر ۱۳۹۷
استخدام معلولان باید در اولویت قرار گیرد
فخاری گفت: طبق قانون سازمان‌های مختلف باید زمینه فرصت‌های شغلی معلولان را فراهم کنند و شهرداری تهران هم باید به این مسئله ورود کند.
ادامه مطلب ...
۲۲ مهر ۱۳۹۷
رایزنی برای ذخیره سهمیه استخدام معلولان
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره عدم رعایت سهمیه استخدام معلولان در آموزش و پرورش اظهار کرد: در مواردی که تعداد متقاضی کمتر از سهمیه اختصاص یافته بود نمی توانستیم این استفاده را کنیم. یعنی جاهایی را داشتیم که تعداد متقاضیان کمتر از سهمیه بوده است در اینگونه موارد نتوانستیم کاملا ۳ درصد را اختصاص دهیم، اما در سایر مواردی که تعداد متقاضی به اندازه سهمیه بوده از آن استفاده کردیم.
ادامه مطلب ...
۲۲ مهر ۱۳۹۷
دستگاه‌های اجرایی بخشی از ظرفیت شغلی را به معلولان اختصاص دهند
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق لایحه تصویب‌شده حمایت از معلولین در مجلس شورای اسلامی، دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند بخشی از ظرفیت خود را به استخدام نیروهایی که دارای معلولیت هستند، اختصاص دهند.
ادامه مطلب ...
۹ مهر ۱۳۹۷
قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت کاملترین قانون
رئیس فراکسیون معلولان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بیش از ۶۰درصد سهامداران شرکت یا موسسه‌هایی که می‌خواهند احداث شوند معلول باشند به آن‌ها تسهیلات بسیار خاص داده می‌شود.
ادامه مطلب ...
۲ مهر ۱۳۹۷
روند «استخدام معلولان» تغییر کرد
رییس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور از تغییر روند «سهمیه استخدامی» برای معلولان از سال جاری خبر داد و گفت: معلولان در صورت دریافت نمره قبولی در آزمون‌ها، برای حضور در مصاحبه‌های تخصصی دعوت می‌شوند؛ در همین راستا کارشناسان بهزیستی در جلسات مصاحبه‌ها حضور می‌یابند تا انطباق شغل را با نوع معلولیت متقاضی استخدام سنجیده و اینگونه مانع از رد افراد می‌شوند.
ادامه مطلب ...
۷ شهریور ۱۳۹۷
تاکید قانون بر تحقق سهمیه سه‌درصدی معلولان در استخدام‌ها
معاون بهزیستی کشور از ایجاد ۵۶ هزار و ۶۸۷ شغل در کشور توسط این سازمان خبر داد. به گزارش ایسنا، محمدعلی کوزه‌گر در آیین بهره‌برداری از یک واحد مسکن مددجویی در شهرستان سلسله به نمایندگی از ۲۱۷ واحد در استان اظهار کرد: سال گذشته ۵۶ هزار و ۶۸۷ شغل برای مددجویان تحت پوشش ایجاد شد که سهمیه سه‌درصدی معلولان هم بخش کوچکی از این اشتغال بوده است.
ادامه مطلب ...
۲۷ تیر ۱۳۹۷
موافقت رئیس جمهور با افزایش سهم استخدام معلولان در دستگاه‌های دولتی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از موافقت رئیس جمهور برای افزایش سهم استخدام معلولان در دستگاه های دولتی از ۳ درصد به ۵ درصد خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۶ تیر ۱۳۹۷
اشتغال معلولان در ادارات ورامین مورد توجه باشد
فرماندار ورامین با تاکید بر لزوم توجه به مشکلات معلولان در حوزه اشتغال گفت: اشتغال معلولان در ادارات ورامین موردتوجه باشد.
ادامه مطلب ...
۲۳ تیر ۱۳۹۷
اشتغال ۲۰ هزار معلول در بنگاه‌های اقتصادی
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: برای کاهش فقر با اعتباری که دولت به تازگی به ما داده تمام پشت نوبتی‌هایی که درآمدشان از مستمری کمتر بوده به مرور تحت پوشش سازمان قرار می‌گیرند که این برنامه از پایان مردادماه آغاز می‌شود.
ادامه مطلب ...
۱۹ تیر ۱۳۹۷
استخدام معلولان پس از کسب حدنصاب لازم
معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی گفت: معلولان پس از کسب حد نصاب لازم در رقابت با سایر معلولان، در دستگاه‌های اجرایی استخدام می شوند و درصورت تکمیل نشدن ظرفیت پیش‌بینی شده (تا سقف سه درصد) باقیمانده ظرفیت سهمیه برای داوطلبان در آزمون‌های آتی لحاظ می شود.
ادامه مطلب ...
۱۶ تیر ۱۳۹۷
استخدام معلولان پس از کسب حدنصاب لازم
معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی گفت: معلولان پس از کسب حد نصاب لازم در رقابت با سایر معلولان، در دستگاه‌های اجرایی استخدام می شوند و درصورت تکمیل نشدن ظرفیت پیش‌بینی شده (تا سقف سه درصد) باقیمانده ظرفیت سهمیه برای داوطلبان در آزمون‌های آتی لحاظ می شود.
ادامه مطلب ...
۱۲ تیر ۱۳۹۷
اجرای کامل قانون سهمیه ۳ درصدی استخدام معلولان در دستگاه‌های اجرایی
رئیس سازمان بهزیستی کشور بر اجرای قانون استخدام ۳ درصدی معلولان تاکید کرد و گفت: تفاهم نامه بین سازمان بهزیستی کشور و سازمان امور استخدامی برای اجرای این قانون در سال جاری منعقد شده است.
ادامه مطلب ...
۹ تیر ۱۳۹۷
اشتغال فرزندان ورزشکاران معلول پیگیری شود
رئیس فدراسیون ورزش های کم بینایان و نابینایان گفت که موضوع اشتغال فرزندان ورزشکارانی که در عرصه های مختلف مدال آوردهستند باید پیگیری و به نتیجه برسد.
ادامه مطلب ...
۵ تیر ۱۳۹۷
توجه به افراد دارای معلولیت گمشده آزمون های استخدامی
مدیر کل سلامت شهرداری تهران گفت : برغم تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن توسط رئیس جمهور در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه ۹۷، به نظر می رسد هم چنان جامعه از بی توجهی به افراد دارای معلولیت رنج می برد.
ادامه مطلب ...
۳۱ خرداد ۱۳۹۷
قانون استخدام معلولان اجرا شود
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اصلاحیه لایحه قانون حمایت از معلولان گفت: در این اصلاحیه آمده است که با وزرایی که قانون استخدام سه‌درصد معلولان را رعایت نکنند برخورد و به دادگاه معرفی می‌شوند.
ادامه مطلب ...
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
اعلام شرایط استخدامی و پرداخت حقوق به معلولان
رئیس سازمان بهزیستی کشور جزئیاتی از شرایط استخدامی و پرداخت حقوق به معلولان را اعلام کرد.
ادامه مطلب ...
۲۱ فروردین ۱۳۹۷
اشتغالزایی برای ۶۹۸ نفر از مددجویان و معلولان بهزیستی خراسان‌جنوبی
مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: تعهد بهزیستی استان در سال گذشته ایجاد اشتغال برای ۶۷۷ نفر بوده و برای ۶۹۸ نفر از مددجویان و معلولین اشتغال ایجاد کرده است.
ادامه مطلب ...
۴ بهمن ۱۳۹۶
ایجاد اشتغال برای ۵۰۰ مددجوی معلول بهزیستی استان فارس
مدیر کل بهزیستی استان فارس گفت: از محل مشارکت های مردمی در ۶ ماه نخست امسال پنج میلیارد ریال جمع آوری شد که با استفاده از آن برای ۵۰۰ نفر از مددجویان معلول زیر پوشش این نهاد ایجاد اشتغال شد.
ادامه مطلب ...
۳۰ دی ۱۳۹۶
لایحه حمایت از حقوق معلولان اوج ارائه خدمات توانمندسازی بهزیستی
رئیس سازمان بهزیستی اوج ارائه خدمات توانمندسازی و حمایتی این سازمان را لایحه جدید حمایت از حقوق معلولان عنوان کرد که از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داده شد و مجلس نیز بدون رای مخالف آن را تصویب کرد.
ادامه مطلب ...
۲۴ دی ۱۳۹۶
اختصاص ۷۰۰میلیون ریال به اشتغال معلولان ایجرودی
رئیس اداره بهزیستی شهرستان ایجرود از اختصاص ۶۵۷ میلیون ریال برای اشتغالزایی و طرح‌های C.B.R به معلولان این شهرستان خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۳ دی ۱۳۹۶
سهم ۳۰ درصدی معلولان از استخدام ها
با تصویب اصلاحات قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، شرایط برای تحصیل رایگان و اشتغال قشر معلول فراهم شده است.
ادامه مطلب ...
۱۱ دی ۱۳۹۶
دادن حداقل حقوق به افراد با معلولیت شدید
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: به کسانی که معلولیت شدید دارند حقوقی معادل حداقل قانون کار در نظر گرفته شده و دستگاه‌ها مکلفند ساعات کار روزانه شاغلان دارای معلولیت شدید را هفته‌ای ۱۰ ساعت کاهش دهند.
ادامه مطلب ...

۸۸ نظر برای اخبار استخدام معلولین (کلیه اخبار)

 • فاطمه
  سلام من26سال دارم اسکولیوز دارم ومعلول هستم کارشناسی کشاورزی دارم یزد زندگی میکنم شدیدا نیاز به کار دارم لطفا اگه کاری برای من سراغ داره راهنماییم کنه در ضمن من حرفه م عکاسی تصویر برداری فوتوشاپ هست ولی کار ندارم
  پاسخ
 • arefe
  سلام،من مهندسی پزشکی خوندم در به در دنبال کارم،بعلت تومور نخاعی 15ساله فلج شدم،شدیدا بکار مناسب نیازمندم
  خواهش میکنم اگه کسی کار مرتبط سراغ داره حتما بمن خبر بده
  پاسخ
  • احسان ایمنی
   با سلام
   بنده کارشناسی کشاورزی دارم و جویای کار مطابق با توانایی جسمی خودم هستم چون از نظر بینایی مبتلا به بیماری شبکوری هستم متولد 66ام و بیناییم 1/4 یک انسان سالم است و در شهر شاهرود زندگی میکنم
   پاسخ
   • م . ع
    با سلام
    لطفا و عاجزانه از شما مقامهای محترم خواهشمند است برای ما کارمندان دولت که 11 سال است به مهین عزیزمان با جان و دل خدمت می کنیم و دچار معلولیت جسمی و حرکتی هستیم فکری بیاندیشید و راجع به تبدیل وضعیت (قانون استخدام سه درصدی در ادارات) تاکید فرمایید - با تشکر فراوان
    پاسخ
    • علی (ناشنوا)
     سلام من لیسانس مهندسی کامپیوتر هستم 2 تا استخدام آزمون استانداری و آموزش وپرورش شرکت کردم ولی 3 درصد سهمیه ظرفیت قانون استخدام معلولان در نظر نگرفتند و کار نمی دهند مسئولان گفتند باید شرطی قبولی اولویت 3 درصد قرار گرفته باش. ما ناشنوایان و معلولان نمی توانم با افراد شنوا مقایسته کنیم آنها از ما بیشتر امتیاز هستند. ما رو محروم کنند.حق نداریم زندگی چکار کنیم؟؟؟؟؟
     پاسخ
     • مارال
      من آزمون استخدامی رتبه یک شدم مصاحبه م اول شدم با نمره73 ولی یک شخص با نمره 41 و معللولیت به خاطر این سهمیه جایگزین من شده این در حالیه که من خودم صاحب یک خواهر و یک برادر معلول هستم و به این شغل بیشتر از هر کسی نیاز داشتم فقط به خاطر این که کمی از فشار روانی خانواده کم کنم اگر رتبه خوبی داشت و اگر خودم خواهر برادر معلول نداشتم با قضیه کنار می اومدم اما من تو شرایط سختتری نسبت به اون خانم معلول درس خوندم معلولیت خواهر و برادر به صورتیه که تمام وقت پرستار احتیاج دارند و جز پدر و مادر بیمارم کسی نیست که از اونها مراقبت کنه به غیر من. پس انصاف و عدل کجاست؟؟؟؟؟؟
      پاسخ
      • هادی
       شما دوست عزیز خداروشکر که سالم هستید و هر کاری که بخواهید می توانید ایا خواهر و برادر معلول شما می توانند مثل شما هر کاری انجام بدهند؟؟؟؟؟انصاف شما کجا رفته
       پاسخ
       • مرادی
        سلام
        واقعا ناراحت کننده هست
        اصولا آزمون سهمیه 5 درصدی ایثارگران و 3 درصدی معلولان باید جدا بشه تا این مشکلات پیش نیاد
        برای من به یک شیوه دیگه پیش اومد
        من سهمیه 3 درصد قبول شدم ولی آخرشم یک نفر با سهمیه 5 درصد ایثارگری برداشتن چون نمره علمیش بهتر بود و فرصت شغلی یکی بود
        ولی مسئله اینه که اولا من ابتدا اصلی بودم اون ذخیره و بعد سه ماه برعکس شد و دوم اینکه من خودم چون معلول بودم تونستم از سهمیه استفاده کنم ولی رقیبم چون باباش بیشتر از 6 ماه رفته بود جبهه
        ولی پاسخی که میدن بهمون واقعا جالبه
        میگن بدشانسی
        انگار ما طبق شانس آزمون دادیم نه توانایی هامون!!!!!!!!!!
        پاسخ
       • بی نام
        سلام و خسته نباشید نامزد ِ من ،۲۳سال ،دیپلم گرافیک ،سره کاره قبلی ۳انگشتشو از دست داده ،یک جور نقص عضو میشه، الان۲ماه بیکاره ،دنبال کار میگرده، کاره قبلیش ساخت قطعات بود کار با دستگاه، خواهش میکنم راهنمایی کنید ،لطفا، مرسی
        پاسخ
         • بی نام
          سلام ببخشید ،کاری برای افراد نقص عضو هست ؟ پسری ۲۳ ساله،سالم از همه چی،خدمت هم رفته، ،فقط ۳انگشتش قطع شده سره کارِ قبلیش،توروخدا اگه کاری هست مارو بی خبر نزارید ،ممنونم
          پاسخ
         • الناز
          سلام بنده هم 27سااله هستم خودمم لیسانسم
          درازمون استخدامی آموزش و پرورش نیز شرکت داشتم وامید داشتم ک قبول شم
          اما متاسفانه هیچکس به ما معلولان توجهی نمیکنند..
          ونه کای هست و نه استخدامی...
          برای این چنین کشوری واقعا جای تاسفه
          چون نه هزینه تعویض پروتزو میدن ونه دست آدمی و میگیرن...
          حتی به ریس جمهور هم نامه نوشتم یاری ام کنن ولی نشد با پروتز ک مفصلش ازکارافتاده بود بزور به این مرحله رسیدم بدون نیاز به یکی ...رفتم درس و دانشگاهمو خوندم..
          ولی جسم خیلی خسته شده...چون واقعا اذیت داره...
          پاسخ
         • جلیل
          سلام من جلیل گورکانی ناشنوا دارای مدرک لیسانس رشته نقشه کشی معماری هستم برای من کار نیست که اونجا بیایم کار کنم از کامپیوتر هم سردرمیارم فول هستم من کارشناسی ارشد رشته مهندسی معماری دانشگاه آزاد واحد بم قبول شدم
          پاسخ
          • محمدرضابخشی خشه حیران
           بسمه تعالی سلام وعلیکم اینجانب محمدرضابخشی خشه حیران ساکن شهرستان اردبیل متولد1366که مشکل جسمی وحرکتی دارم وتاکلاس سوم راهنمائی مدرک تحصیلی دارم وجزءخانواده شهیدوایثارهستیم وشکل فدوی کاسب سوپرمارکت ولذاازخانواده های محترم تقاضادارم ودختران ارجمنددرشرف تشکیل خانواده وخواستارسنت پیامبری ازدواج داردوبابررسی بنده حقیروموقیت اینجانب عنایت وتماس شماره تلفن وارسال پیام به ادرس قیدشده عنایت فرمایند باتشکرشایسته محمدرضابخشی
           پاسخ
             • فرزانه
              کاش همه عزیزان میدانستند که همه انسانها را دیدن اولین مرتبه شکرگزاریست و انسان سپاسگزار بیشترین لطف را در حق خود میکند ...
              پاسخ
              • نوید
               با سلام ، چرا سه درصد معلولان استخدامی را حذف شد ! بارها که رفتم آموزش و پرورش کار می خوام . گفت اول استخدام بعد کار . الان کو ؟؟؟؟؟ دولت ها بی رحم ترین هستند. من بدبخت زندگی می کنم از دست دولت ها
               پاسخ
               • حمیدرضا نجاتی
                بنده بعنوان یک حقوقدان عرض میکنم که در تمام کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه برای معلولین امکاناتی فراهم میکنند که از حقوق شهروندی برخوردار و معیشت آنان تامین شود در حالیکه مدعی دین و اجرای شرع نیستند چگونه میشود در حکومتی که مدعی دینداری ست معلولین مورد بی توجهی قرار میگیرند و حداقل حمایت قانونی برای کسب شغل از دست میدهند، و دولت موظف است برای این افراد بی دفاع و بی پناه لایحه ای برای حفظ حقوق این اشخاص به مجلس ارایه دهد و بر حسب اخبار منتشره در حال حاضر نه تنها اقدامی در اینخصوص انجام نداده است بلکه ضوابط سه در صد سهمیه استخدامی معلولین را لغو کرده است، اگر چنین است نمیدانم به مدعیان دین و شرع تبریک بگویم یا تسلیت؟
                پاسخ
                • مرادی
                 سلام دوست عزیز
                 نظر در خور توجهی ارائه کردین وبسیار مناسب هست دیدگاهتون با اجازه شما من دلیل شرعی اون رو بیارم تا حتی ثابت کنم اسلام خیلی وقت پیش دیدگاهش رو گفته در این مورد
                 مستند خطبه منا هست که امام حسین (ع) در مکه و در حدود 50 روز پیش از شهدتشون در حالی که هنوز معاویه زنده بود ایراد فرمودن و در این مورد یکی از دلایل مخالفت با حکومت معاویه و ضد اسلامی بودن اون رو همین بی توجهی حکومت معاویه به حقوق معلولان معرفی کردند و فرمودند
                 مگر نمی بینید که پیمان رسول خدا شکسته شده است و نابینا و ناشنوا]در متن ناگویا آمده است[و فلج و ناتوان از شهر و دیار خود آواره شده اند.
                 یعنی امام حسین اهتمام به امور معلولین رو در حد پیمان با رسول خدا یا به عبارتی شرط مسلمانی گذاشتن
                 این حدیث مال 1300 سال پیشه در حالی که حقوق معلولان اصولا به طور جامع در غرب از قرن 20 مدون شد
                 لازمه هم بدونید اون زمان در غرب و حتی خود جهان اسلام معلولین را مادون انسان می دونستن!!!!!
                 پاسخ
                • عطیه
                 سلام
                 شما رو خدا فکری بحال معلولین بردارید مخصوصا از لحاظ کار هیچ معلولی نیست که از کار نناله..مگه ما معلولین دل نداریم..من معلول جسمی حرکتی متوسط و همچنین محصل در رشته نرم افزارکامپیوتر هستم.. از لحاظ هوشی هم در سطح بالا هستم اما این هوش و تحصیل و دانشگاه چه فایده داره به این سختی بریم دانشگاه آخرش هیچی........
                 پاسخ
                • اسماعیل
                 سلام.لطفا این همه منت سر معلولان نگذارید،باید مسئولان ارگان دولتی را توجیه کنید که قانون داشتن کارت معافیت پزشکی رو از شرایط استخدام خذف کنند. مگه معلولان نباید امرار معاش کنند که این ارگانها مخصوصا بانکها از پذیرش اونها سر باز میزنند.ضمنا با وعده وعید بی مورد در مورد 3٪سهمیه استخدامی لااقل عمر ما رو تلف نکنید و روحیات ما رو بیشتر خراب نکنید.باتشکر
                 پاسخ
                  • سعید مهدی
                   من ۳۵ سال دارم، عزیزان من ۲۰ سال در بهزیستی پرونده داشتم و همیشه مراجعه کردم برای کار وهنوز هم برا ی طنز ودست گرمی بابت دروغ هایشان مراجعه میکنم کارشناسی کامپیوتر دارم و شغل آزاد؛ تورا به خدا گول این حرفها را نخورید وشخصا به فکر امرار معاش باشید چون همه مطالب آنها دروغ است مثلا وقتی می گویند مسکن تحویل معلولان شد منظورشان مسکن با قیمت تمام شده است ونه هیچ گونه تخیفی بطوریکه خودتان بصورت آزاد نیز می توانید آن را تهیه کنید وبهزیستی به گفته بعضی از آنها به مرکز ساختمان سازی و سود آوری برای دولت تبدیل شده و تمام این اشتغال ها نیز مجازی هستند -- عمر خود را تلف نکنید - یادت می آید آقای روحانی در مناظره انتخاباتی وقتی مجری به ایشان اعلام کرد که وقت شما تمام شده است با حالت التماس ازمجری خواست که یک صحبت باقی مانده راعنوان کند ودرآن یک دقیقه پایانی بر حق معلولان وبهزیستی تاکید شدید کرد و گفت که این ازاولویت های اصلی دولت من است ولی حالا دیدید چه شد ؟ تازه مسکن را نیز از مردم عادی گرفتند
                   پاسخ
                   • farzad
                    من ناشنوا هستم مدرک لیسانس تربیت بدنی دارم درخواست کار آموزش وپرورش کنم ولی استخدام اعلام هنوز خبر نیست من خیلی وقت شغل معلم خیلی دوست دارم ولی بهزیستی چند بار رفتم بهزیستی مددکار اشتغال میکه کار نیست گفتم خواهش میکنم چون متاهل وتک فرزند دارم بهزیستی میکه کارگر ساده آشنایی بود فرستادم کار طلا سازی کار بودم ولی علاقه ندارم مجبور شدم بخاطر خرج و زندگی کنم تا خدا بزرگ است چه میکم دولت میدونه من ناشنوا هستم چرا دولت توجه نمیکنه چه میکم چون من مدرک لیسانس دارم هم شغل خوب پیدا نشدم
                    پاسخ
                    • رضا
                     با سلام.متاسفانه معلولین از کوچکترین حقی برخوردار نیستند .من دو خواهر معلول در خانه دارم که هر دو شدید که یکی معلول حرکتی و دیگری معلول ذهنی می باشد.خواهرم که دارای معلول حرکتی می باشد با رتبه ی 1000 کنکور سراسری هفت ترمه مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه شهرکرد با معدل بالا کسب و هم اکنون دانشجوی ارشد می باشد.سال 92 در آزمون استخدامی استانداری چهارمحال و بختیاری شرکت کرد ولی در پذیرفته نشد.با پیگیری و بررسی اداره بازرسی متوجه شدیم دختر یکی از مسولان جایگزین خواهرم شد که توانستیم تا مراحل خوبی پیش رویم ولی چون قدرت سیاسی نداریم با مشکلات فراوانی برخورده ایم..مسولان محترم نظام کشور اسلام است.اگر از خدا نمی ترسید از این معلولین بترسید که آه و ناله شان گریبانتان را نگیرد
                     پاسخ

                   لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید