اجرای مرحله دوم طرح «سرباز مهارت» در اردبیل آغاز شد

۱۰۷ روز قبل ۱ نظر

با انعقاد قرارداد همکاری بین جهاددانشگاهی اردبیل و اداره کل ورزش و جوانان استان، اجرای مرحله دوم طرح «سرباز مهارت» در اردبیل آغاز شد.


رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل ۲۹ بهمن ماه در مراسم امضای این قرارداد گفت: با توجه به همکاری‌های آموزشی بین این نهاد با اداره کل ورزش و جوانان، در تلاش هستیم فاز دوم این طرح را مانند مرحله اول با کیفیت مناسب و تاثیرگذار برگزار کنیم.
مهران اوچی اردبیلی با بیان اینکه این طرح به عنوان یک الگوی موفق می‌تواند در جهت ارتقای مهارت و ایجاد شغل پایدار به فراگیران کمک نماید، اظهار کرد: آموزش‌های کاربردی در این طرح به منظور ارتقاء مهارت‌های مرتبط با اشتغال، کارآفرینی و زندگی می‌باشد که این امر به یقین تاثیر بسزایی در ایجاد شرایط مناسب برای کسب و کار و زندگی آن‌ها خواهد گذاشت.
وی ادامه داد: با توجه به نتایج ارزیابی‌های انجام شده توسط وزارت ورزش و جوانان و رضایت آنان از نحوه اجرای این طرح، اردبیل جزء پنج استان کشور برای انجام مرحله دوم این طرح می باشد.
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل ضمن تشکر از حسن اعتماد اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل در واگذاری مرحله دوم اجرای طرح سرباز مهارت به این نهاد، خاطرنشان کرد: جهادانشگاهی با بکارگیری تمام ظرفیت‌های آموزشی خود در تلاش است تا این اعتماد را به بهترین شکل ممکن پاسخ دهد.
۴۴۵ نفر در طرح «سرباز مهارت» توانمند می‌شوند
به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه جهاددانشگاهی در اجرای مرحله اول طرح سرباز مهارت به صورت دقیق و برنامه‌ریزی شده عمل کرده است، افزود: این طرح از طرح‌های ملی در کشور است که بر اساس تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح، با هدف توانمندسازی نیروی انسانی منعقد شده است.
محمدرضا برادران با بیان اینکه روند اجرای طرح سرباز مهارت در استان اردبیل موفق و رضایت بخش بوده است، یادآور شد: جهاددانشگاهی به عنوان مجری، در استان اردبیل توانست یک هزار و سه نفر سرباز را در مرحله اول به ازای هر نفر ۸۰ ساعت به خوبی آموزش دهد.
وی ادامه داد: مرحله دوم اجرای این طرح نیز توسط جهاددانشگاهی استان اجرایی خواهد شد و ۴۴۵ نفر از سربازان وظیفه نیروهای مسلح تحت پوشش آموزش‌های کاربردی مهارت اشتغال و کارآفرینی و مهارت‌های زندگی این نهاد قرار خواهند گرفت.
وی تصریح کرد: جهاددانشگاهی با توجه به سبقه و تجارب خوب خود در اجرای طرح‌های ملی و استانی دارد، توانست با هماهنگی خوب بین پادگان‌ها و نیروهای مسلح، طرح را اثربخش در استان به اتمام برساند و این امر موجب حسن اعتماد بیش از پیش به این نهاد شده است.
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه طرح سرباز مهارت افزایش بهره‌وری و کارایی از دوران خدمت مقدس سربازی به دنبال دارد، اظهار کرد: جهاددانشگاهی استان اردبیل از ظرفیت‌ و فرصت‌های موجود در استان به خوبی استفاده می‌کند که این امر موجب اثربخشی و موفقیت فعالیت‌های آن شده است.

منبع : بازار کار

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

۱ نظر برای اجرای مرحله دوم طرح «سرباز مهارت» در اردبیل آغاز شد

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید