آموزش مهارت های اشتغال و زندگی به ۶۰۰ نفر از کارکنان و سربازان نیروهای مسلح استان سمنان

۲۶۴ روز قبل ۹ نظر

دوره آموزشی مهارت های عمومی اشتغال و زندگی ویژه نیروهای مسلح استان سمنان با مشارکت جهاددانشگاهی استان و اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، برگزار می شود.


مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان در جلسه امضا و تبادل تفاهم نامه با جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: دوره های آموزشی مهارت های عمومی اشتغال و زندگی با مشارکت و همکاری جهاددانشگاهی برای حدود ۶۰۰ نفر از پرسنل و سربازان وظیفه نیروهای مسلح در محل پادگان ها و مراکز آموزش نظامی استان سمنان برگزار می شود.
مجتبی جانعلی اظهار کرد: مجموعه جهاددانشگاهی استان سمنان از ظرفیت ها و پتانسیل های خوب و ارزشمندی در حوزه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی برخوردار است، جهاددانشگاهی در حوزه آموش های مهارتی، مهارت افزایی و همچنین ارائه خدمات تخصصی آموزشی کارنامه خوب و درخشانی دارد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود: در همین راستا و بر اساس تفاهم نامه کشوری بین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت ورزش و جوانان برای برگزاری دوره های آموزشی مهارت ویژه پرسنل و سربازان وظیفه، جهت اجرای این طرح در استان، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان و جهاددانشگاهی استان منعقد می شود.
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این جلسه گفت: دوره های آموزشی مهارت های عمومی اشتغال و مهارت های عمومی زندگی جمعاً به مدت ۸۰ ساعت برای ۶۰۰ نفر از پرسنل و سربازان وظیفه نیورهای مسلح در محل پادگان ها و مراکز آموزش نظامی در سالجاری برگزار می شود.
حسن رهایی افزود: طبق تفاهم نامه منعقد شده، دوره آموزشی مهارت های عمومی اشتغال به مدت ۴۸ ساعت نظری و عملی، و مهارت های عمومی زندگی به مدت ۳۲ ساعت نظری و عملی، جمعاً به مدت ۸۰ ساعت برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: دوره های آموزشی موضوع قرارداد، مطابق تقویم آموزشی در پادگان های استان و مراکز آموزش نظامی که توسط نیروهای مسلح اعلام می شود برگزار خواهد شد.
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان همچنین اظهار داشت: جهاددانشگاهی در برگزاری دوره های آموزشی مهارتی و مهارت افزایی و همچنین اشتغال با سازمان ها و ارگان های مختلف همکاری داشته و دارد که از جمله آنها می توان به دوره های آموزشی دستیار کنار دندانپزشک، تکنیسین داروخانه، دوره های آموزشی کمک پرستار و بهیار و... اشاره کرد.

منبع:خبرگزاری ایسنا

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

۹ نظر برای آموزش مهارت های اشتغال و زندگی به ۶۰۰ نفر از کارکنان و سربازان نیروهای مسلح استان سمنان

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید