آزمون جامع استخدامی آموزش و پرورش در نیمه دوم بهمن برگزار می شود

۸ نظر

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان جزئیات برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای مهارت آموزان را اعلام کرد و گفت: این آزمون در نیمه دوم بهمن ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش همشهری آنلاین، ایوب ابراهیمی در این باره اظهار کرد: آموزش و و پرورش با وجود معلمانی توانمند به کارآمدی می‌رسد. مهارت آموزان یا پذیرفته شدگان آزمون استخدامی در پودمان یک، دوره‌های آموزشی را گذراندند که تابع آزمون‌هایی بوده که در پایان دوره به عمل آمده است.

وی افزود: سه مولفه فرهنگی، تربیت حرفه‌ای یا موضوع کارآموزی و آزمون صلاحیت حرفه‌ای در این دوره سنجش می‌شوند. مولفه فرهنگی نیز تابع آزمون‌هایی است که در آزمون پیش رو سنجش خواهد شد.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه در ادامه کار یکی از مولفه‌های دیگر این دوره که آزمون صلاحیت حرفه معلمی است برگزار می‌شود گفت: آزمون صلاحیت حرفه‌ای مبتنی بر ماده واحده‌ای است که شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را در جلسه ۸۳۳ به تصویب رسانده است. برمبنای این ماده واحده، شرط اشتغال به کار در حرفه معلمی در مدارس اعم از دولتی و غیردولتی گذراندن آزمون صلاحیت حرفه‌ای و اخذ گواهینامه مربوطه است لذا ضرورت دارد تا مهارت‌آموزان در این دوره شرکت کرده و از آزمون آن نیز به نحو شایسته و سرافراز بیرون بیایند.

ابراهیمی ادامه داد: آزمون صلاحیت حرفه‌ای مشتمل بر مواد و محتواهای برنامه درسی است که از پیش اعلام شده و در پرتال دانشگاه بارگذاری شده و در دسترس است. چارچوب سنجش آزمون صلاحیت حرفه‌ای در قالب دفترچه‌های هفت گانه برای رشته‌های مختلف تعیین شده و برای هر رشته پنج محتوا لحاظ شده که برخی عمومی و برخی تخصصی هستند.

وی با اشاره به اینکه هر مولفه دارای امتیاز خاصی است گفت: از ۱۰۰۰ امتیاز، برای مولفه "کارآموزی" ۲۷۵ امتیاز و برای مولفه "فرهنگی" نیز ۲۷۵ امتیاز درنظر گرفته شده و امتیاز باقی مانده مربوط به آزمون جامع است که برمبنای سوالات چهارگزینه‌ای کتبی و عملکردی طراحی شده است.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان افزود: مشمولان در هریک از مولفه‌های کارآموزی، فرهنگی و صلاحیت حرفه‌ای باید ۶۵ درصد نمره را کسب کنند.

ابراهیمی درباره کسانی که می‌توانند در این آزمون شرکت کنند گفت: آزمون نیمه دوم بهمن ماه برگزار می‌شود. همه افرادی که از آزمون استخدامی سال ۱۴۰۰ وارد دوره شده مهارت‌آموزی شده‌اند (ورودی‌های ۱۴۰۱) می‌توانند در این دوره شرکت کنند؛ باتوجه به اینکه باید حدنصاب های لازم را در مولفه‌های کارآموزی و فرهنگی کسب کرده باشند.

وی افزود: همچنین اجازه داده شده افراد باقی‌مانده از دوره‌های قبل که تاکنون دومرتبه در آزمون جامع شرکت کرده و نمره لازم را کسب نکرده‌اند، برای آخرین بار در این آزمون شرکت کنند.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد که تمدید احکام و پیمان‌نامه‌های نومعلمان منوط به احراز شرایط لازم برای کسب گواهی صلاحیت حرفه‌ای است.

منبع : همشهری آنلاین

برای مشاهده صفحه استخدام لحظه به لحظه آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبار فرهنگیان و معلمان اینجا کلیک کنید

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۸ نظر برای آزمون جامع استخدامی آموزش و پرورش در نیمه دوم بهمن برگزار می شود

 • S
  Simin
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱، ۱۰:۱۵
  سلام، ممنون میشم پاسخ سوال من رو هم بدید، الان من متوجه نشدم این فراخوان ثبت نام برای همه آزاده یا فقط برای فارق التحصیلان تربیت مدرسه؟ یعنی من به عنوان یک فارق‌التحصیل دانشکاه غیر میتونم در این آزمون ثبت نام کنم یا نه؟
  • S
   Somayeh
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱، ۱۱:۰۲
   ببخشید من که دانشگاموتوشهرستان خودمون تموم کردم الان 3ساله اومدیم تبریزمیتونم تبریزامتحان استخدامی آموزش پرورش بدم یا برگردم شهرستان خودمون؟لطفاتواین موارد بومی وایناراهنماییم کنین خیلی ممنون.
   • ه
    هدی
    ۶ بهمن ۱۴۰۱، ۲۳:۵۴
    خدایا امشب شب ارزوهاست با یه دل گرفته اومدم پیشت خدایا امروز مدیر موسسمون به همه مجوز تدریس داد اما با من چند صباحیه لجه به من نداد خدایا براش ارزوی بد نمیکنم به جای اینکه انرژی مو صرف نفرین کردنش بزارم براش ارزوی ارامش طلب میکنم که شاید اون هم درصدی بخاطر یه سری کمبود هاش با من اینطور برخوردی کرد خدایا خودت گفتی اگر عالم و ادم بر علیه ات باشن اگه به تو توکل کنم تو پشتمی خدایا اگه خانم مدیر امروز نامه به من نداد ولی تورو دارم تو گنارمی خدایا جواب دلشکسته مو بده اگه خانم مدیر از دردا و مشگلاتم و پشت صحنه های زندگیم ذره ای میفهمید مطمعنم محوز بهم میداد اما خدایا من از بنده ات چیزی نمیخام خدایا تو داری شرایط و اوضاعمو میبینی به حق این شب عزیز جواب قلب شکسته مو بده😔😔😔😔😔😔
    • n
     nasim
     ۴ بهمن ۱۴۰۱، ۰۲:۰۳
     آزمون استخدامی اموزش پرورش کی برگزار میشه؟
     • مشاور «ای استخدام»
      ۴ بهمن ۱۴۰۱، ۱۵:۵۰
      کاربرعزیز
      در اخبار منتشر شده، هنوز خبری مبنی بر لغو، عدم برگزاری و ... به طور قطع و حتمی هنوز منتشر نشده است. همچنین طبق مصاحبه یکی از مسئولین : یکی از راه های استخدام در آموزش و پرورش آزمون ماده 28 می باشد . بنابراین آنچه که فعلا قطعیت داره برگزاری آزمون می باشد با انتخاب منابع مناسب ،برنامه ریزی خوب ، مطالعه را آغاز نمایید .از همین سایت و مشخصا همین صفحه پیگیر باشید به محض انتشار اخبار پیرامون تاریخ شروع پروسه آزمون ، از طریق سایت اطلاع رسانی می گردد .
     • ن
      ناشناس
      ۳ بهمن ۱۴۰۱، ۱۴:۱۳
      این خبر ربطی به آزمون ماده 28 نداره دیگه ، درسته؟
      مربوط به کساییه که دوره مهارت آموزی میگذرونن
      پشتیبان ممنون میشم جواب بدین
      • مشاور «ای استخدام»
       ۳ بهمن ۱۴۰۱، ۱۹:۱۴
       کاربرعزیز
       این آزمون صرفا مربوط به مهارت آموزان یا پذیرفته شدگان آزمون استخدامی در پودمان یک می باشد، که دوره‌های آموزشی را گذرانده اند.
       • ن
        ناشناس
        ۳ بهمن ۱۴۰۱، ۲۰:۱۶
        ممنونم از پاسخگویی

      لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

      ثبت پاسخ