آرشیو استخدام سازمان اداری و استخدامی

۷۳۶ روز قبل

برای مشاهده استخدام های جدید سازمان اداری و استخدامی اینجا کلیک کنید

خبر ۲۵ اردیبهشت ۹۶ - تکالیف و پروژه‌های اولویت‌دار سال ۹۶ سازمان اداری و استخدامی ابلاغ شد


خبرگزاری ایسنا: تکالیف و پروژه‌های اولویت دار سازمان اداری و استخدامی کشور «مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» برای اجرا در سال ۱۳۹۶ از سوی معاون اول رییس‌جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ شد.

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید

خبر ۴ اردیبهشت ۹۶ - طبقه‌بندی جدید کارمندان اعلام شد

خبرگزاری فارس : سازمان اداری و استخدامی کشور با صدور بخشنامه‌ای درباره نحوه تطبیق کارمندان در طبقات ورودی مشاغل، طبقه‌بندی جدید کارمندان را اعلام کرد.

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید

خبر ۲۴ فروردین ۹۶ - وظایف ۲ سازمان امور اداری استخدامی و برنامه و بودجه تعریف شد

خبرگزاری ایرنا: تهران- ایرنا- بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور درباره نحوه تطبیق کارمندان در طبقات ورودی مشاغل ابلاغ شد.

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید

خبر ۱ آبان ۹۵ - وظایف ۲ سازمان امور اداری استخدامی و برنامه و بودجه تعریف شد

خبرگزاری تسنیم : شورای عالی اداری وظایف حوزه امور اداری و استخدامی و برنامه و بودجه را ابلاغ و سازمانهای متولی هریک را تعیین کرد.

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید

خبر ۲۵ شهریور ۹۵ -استخدام ۲۹ هزار کارمند جدید در دولت

خبرگزاری صدا و سیما : رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: بیش از ۲۹ هزار کارمند امسال در دولت استخدام می شوند.

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید

خبر ۳۰ مرداد ۹۵ - درخواست مجوز استخدام ۵۰۰۰ معلم از سازمان امور اداری و استخدامی

خبرگزاری مهر: زنجان- معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه مجوز استخدام پنج هزار معلم را از سازمان امور اداری و استخدامی درخواست کرده است.

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید

خبر ۲۰ مرداد ۹۵ - سیاست های نظام اداری در دستور کار سازمان امور اداری و استخدامی است

خبرگزاری ایرنا : معاون رییس جمهوری و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اعلام کرد سیاست های کلی نظام اداری در دستور کار و برنامه جامع دولت محور اصلی فعالیت های این سازمان در دوره جدید است.

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید

خبر ۱۸ مرداد ۹۵ - درخواست استاندار برای اختصاص سهمیه ویژه استخدام معلم در خوزستان

خبرگزاری ایسنا : استاندار خوزستان از ارائه درخواست به معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برای تخصیص سهمیه استخدامی ویژه آموزش‌وپرورش استان خبر داد.

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید

خبر ۱۷ مرداد ۹۵ - ایجاد سازمان امور اداری و استخدامی بدون مصوبه مجلس خلاف قانون است

خبرگزاری تسنیم : نماینده مردم کاشان در مجلس ایجاد سازمان امور اداری و استخدامی بدون مصوبه مجلس را خلاف قانون دانست.

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید

خبر ۱۷ مرداد ۹۵ -الزامات احیای سازمان اموراداری و استخدامی

خبرگزاری تسنیم: اگر از نقد آقای روحانی بگذریم که با شعار احیای سازمان مدیریت، دو معاونت توسعه مدیریت و معاونت برنامه‌ریزی را در هم ادغام کرد که حقیقتا ۳ سال فرصت طلایی برای اصلاحات ساختاری و توانمندی نیروی انسانی را زایل کرد،اصل اقدام یک کار مثبتی بود.

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید

خبر ۱۶ مرداد ۹۵ -امکان ادغام و انحلال سازمان ها و منع استخدام در دستگاه های اجرایی

خبرگزاری ایرنا: امکان انحلال و ادغام سازمان ها و موسسه ها و نیز ممنوعیت به کارگیری و تبدیل وضعیت استخدامی نیروی انسانی در دستگاه های اجرایی از موضوع های پیش بینی شده برای ساماندهی نظام اداری و استخدامی کشور است.

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید

خبر ۱۴ مرداد ۹۵ - احیای سازمان اداری و استخدامی کشور لازم و ضروری بود

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه احیای سازمان اداری و استخدامی کشور کار بسیار لازمی بود گفت که با احیای این سازمان می‌توان انتظار داشت که نظام اداری چابک، سریع و فعال در کشور وجود داشته باشد که حاصل آن بازدهی زیاد و کم شدن پروسه بروکراسی باشد.
محمد مهدی مفتح در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به حکم رئیس جمهور در احیای سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: موضوع نظام اداری کشور از موضوعات مهم و قابل توجهی است. به همین دلیل از دو امر مهم اداری و استخدامی و برنامه و بودجه در قانون اساسی به عنوان اختیارات رئیس جمهور نام برده شده است. این بدان معنی است که قانون اساسی برنامه و بودجه را هم ارز موضوع اداری و استخدامی دیده است که نشان دهنده اهمیت نظام اداری کشور است.
وی ادامه داد: اگر دولت و مجموعه مدیریت کشور بخواهد کاری و یا برنامه‌ای را پیاده سازی کند باید توسط نظام اداری کشور انجام شود. در واقع منویات کشور، دولت و مصوبات مجلس در قالب این سیستم اداری محقق می‌شود. این موضوع نیز نشان دهنده اهمیت نظام اداری کشور است چون در صورت کارکرد درست آن می‌توان انتظار داشت که مسائل کشور به راحتی انجام شود.
مفتح توضیح داد:‌ اگر نظام اداری به درستی کارهایش را انجام دهد دیگر مسیر پرونده ها طولانی نخواهد شد و اشکالات در سیستم اداری اصلاح می‌شود. اصلاحاتی که نتیجه آن وجود نظام اداری فعال، ‌چابک و در سلامت کامل است. البته باید بعد از شکل گیری سازمان اداری و استخدامی مراقب بود که از اهداف اصلی عدول نکند چون این سازمان به عنوان مغز متفکر ساختار اداری کشور محسوب می‌شود.
وی یادآور شد:‌ در سال‌های گذشته سازمان اداری و استخدامی کشور وجود داشت که به عنوان جزئی از معاونت رئیس جمهور در معاونت مدیریت و برنامه ریزی ادغام شد. قطعا ضرورت داشت که این سازمان جایگاه اصلی‌اش را پیدا کند که بر اساس آن رئیس جمهور حکم احیای آن را صادر کرد.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه احیای سازمان اداری و استخدامی کشور کار بسیار لازمی بود، گفت: با توجه به مشکلات پیش آمده در موضوع پرداخت‌های غیرمتعارف و انجام یک خلاف بزرگ لازم بود که این گونه مشکلات به صورت زیربنایی اصلاح و رفع شود تا امکان تکرار آن وجود نداشته باشد. هم‌چنین در کنار رفع این مشکل باید نظام اداری، چابک، فعال، سریع و کم هزینه برای کشور باشد که طبیعتا با وجود چنین سازمانی می‌توان انتظار داشت که مغز متفکری برای پیاده سازی و مراقبت در اجرا وجود داشته باشد.
مفتح با تاکید بر اینکه اقدام رئیس جمهور فکر و کار مناسبی بود، گفت: امیدوارم این سازمان بتواند به درستی وظایفش را انجام داده و توقعات مردم را از این سازمان برآورده کند. توقعاتی که شامل وجود نظام اداری فعال، چابک و بازدهی زیاد به عنوان حاصل کار سازمان است.

خبر ۱۳ مرداد ۹۵ - استخدام‌ها و بودجه‌ریزی تخصصی‌تر می‌شود

نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: احیای سازمان اداری و استخدامی و تفکیک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از این سازمان موجب تخصصی‌تر شدن عملکردها در دو حوزه استخدامی و بودجه‌ریزی کشور می‌شود.
رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: احیا و تفکیک سازمان‌های مذکور موجب افزایش دقت و تقویت نظارت‌ها در حوزه استخدام‌ها، پرداخت‌ها و دخل و خرج کشور می‌شود.
وی توجه مسئولان اجرایی را به این مسئله جلب کرد که مراقب باشند احیا و تفکیک سازمان اداری و استخدامی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی موجب چاقی و بزرگ‌تر شدن دولت و افت چابکی نظام تصمیم‌گیری کشور نشود.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: دولت قبل برای اینکه نشان دهد خود را کوچک‌تر و چابک‌تر کرده است تخصص‌های دو سازمان را در یکدیگر ادغام کرد اما هیچ تغییری در تعداد نیروی انسانی به وجود نیاورد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس، بی‌توجهی به ساختار و عملکرد نیروی انسانی و دستورالعمل‌های حقوق و دستمزد را اصلی‌ترین عامل در پرداخت حقوق‌های نامتعارف دانست و افزود: احیای سازمان اداری و استخدامی موجب دقت در تصمیم‌گیری‌ها، تخصصی‌تر شدن تصمیمات و تقویت نظام‌های کنترلی و استخدامی می‌شود.
سبحانی‌فر تفکیک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از سازمان اداری و استخدامی را موجب ساماندهی نظام درآمدها و هزینه‌های عمومی و عمرانی کشور دانست و خاطرنشان کرد: تفکیک این دو سازمان از یکدیگر موجب درگیرتر شدن سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به اعتبارات جاری و عمرانی و برداشته شدن گام‌های اجرایی‌تر دستگاه‌ها به سمت بودجه عملیاتی می‌شود.

خبر ۱۳ مرداد ۹۵ - برقراری عدالت در پرداخت‌ها اولویت سازمان اداری و استخدامی باشد

یک عضو هیات رئیسه کمیسوین برنامه و بودجه مجلس، شفاف کردن شرایط استخدامی، برقراری عدالت و پیگیری پرداخت هماهنگ را از اولویت‌های سازمان اداری و استخدامی عنوان کرد.
محسن بیگلری در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه پیش از این در حوزه مسایل اداری و استخدامی وضعیت مناسبی نداشتیم گفت: اگر بخواهیم مقایسه‌ای کنیم، علی رغم این که آمریکا چهار برابر ما جمعیت دارد، پرسنل اداری ما ۳ تا ۴ برابر پرسنل ادرای این کشور است و ۱۰ تا ۱۵ برابر میزان مورد نیاز کارمند داریم، در حالی که باید شرایط اشتغال را در دستگاه‌های دیگر خصوصی و شرکت‌ها و بخش تولید فراهم کنیم.
وی افزود: به اعتقاد من، اگر سازمان اداری و استخدامی پیش از این وجود داشت مشکل فیش‌های حقوقی پیش نمی‌آمد. ما شاهد این بودیم که بعد از استقرار نظام هماهنگ پرداخت حقوق به جای اینکه شرایط بهتر شود بدتر شد.
نماینده مردم سقز و بانه با اشاره به سابقه موفق و تخصص جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی خاطر نشان کرد: من خوشبین هستم که با احیای این سازمان و انتصاب آقای انصاری وضعیت بهتر شود و به طرف وضع مطلوب حرکت کنیم. مردم حق دارند انتظار داشته باشند که ساز و کار درستی فراهم شود و عدالت رعایت شود زیرا از سردرگمی، و حقوق‌های چند ده میلیونی ناراحت هستند.
بیگلری با تاکید بر لزوم توجه به کوچک سازی حجم دولت یاد آور شد: امیدوارم این شرایط در سازمان اداری و استخدامی فراهم شود.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان، شفاف سازی شرایط استخدامی، برقراری عدالت، ایجاد ساز و کار برای ایجاد اشتغال جوانان، پیگیری پرداخت هماهنگ و تبدیل وضعیت کارمندان قراردادی به پیمانی، بازنشستگی پیش از موعد و به کارگیری جوانان را مهمترین اولویت‌های سازمان اداری و استخدامی عنوان کرد.

خبر ۱۲ مرداد ۹۵ - سازمان اداری و استخدامی ویژه‌خواری را در کشور محدود می‌کند

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: احیای سازمان اداری و استخدامی کشور در شرایطی که با ضعف نظارت و ضعف عملکرد دستگاه های نظارتی مواجهیم ویژه‌خواری را محدود خواهد کرد.
شهاب‌الدین بی‌مقدار در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به حکم رئیس جمهور برای احیای سازمان اداری و استخدامی در مسیر اصلاح نظام مدیریت و ساختار اداری کشور و بر اساس اصل ۱۲۶ قانون اساسی گفت:‌ این سازمان در گذشته نیز وجود داشت و احیای آن تاثیرات مثبتی را به جای خواهد گذاشت و در مقابل جلوی بسیاری از انحرافات، ویژه خواری ها و پارتی بازی ‌ها گرفته خواهد شد.
وی افزود: ما در کشور استخدام های بی ضابطه و بر اساس روابط خاص و پرداخت‌های بی مورد هم داریم که امیدواریم این سازمان بتواند هر چه بهتر و مطلوب تر در مقابل این گونه اتفاقات ایستادگی کند.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لازم است در یک فضای شفاف اطلاعاتی داده ها و ستانده ها و میزان دریافتی متناسب با عملکرد مسئولین مشخص شود و قانون به جای هر چیز دیگری حاکمیت داشته باشد تا دیگر شاهد اتفاقاتی نظیر فیش های حقوقی نامتعارف نباشیم.
وی در پایان تاکید کرد: امیدواریم این سازمان با همکاری نهادهای نظارتی و با استفاده از تجارب گذشته بتواند در مسیر ترسیمی بر اساس قانون اساسی حرکت کند.

خبر ۱۲ مرداد ۹۵ - سازمان اداری و استخدامی کشور با حکم رییس جمهور احیا شد

خبرگزاری ایسنا: در ادامه برنامه‌های دولت برای اصلاح نظام مدیریت و ساختار اداری و استخدامی کشور و به ویژه ساماندهی نظام حقوق و دستمزد؛ رییس جمهور در حکم مهمی سازمان اداری و استخدامی کشور را احیا و رییس آن را منصوب کرد.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین روحانی در دو حکم جداگانه، جمشید انصاری را به عنوان «معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور» و محمد باقر نوبخت را به عنوان « معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور» منصوب کرد.
متن حکم رییس جمهوری به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای جمشید انصاری
براساس اصل یکصد و بیست و ششم قانون اساسی و در اجرای مصوبه مورخ دوم مرداد یکهزار و سیصد و نود و پنج شورای عالی اداری، نظر به تخصص و تجربیات جناب عالی به موجب این حکم به عنوان « معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور» منصوب می شوید.
توفیق شما را در خدمت به ملت شریف ایران با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند بزرگ مسالت دارم.
حسن روحانی
رییس جمهوری همچنین در حکم جداگانه ای دکتر محمد باقر نوبخت را به عنوان « معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور» منصوب کرد.
متن حکم دکتر روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر محمد باقر نوبخت
براساس اصل یکصد و بیست و ششم قانون اساسی و در اجرای مصوبه مورخ دوم مرداد یکهزار و سیصد و نود و پنج شورای عالی اداری، نظر به تخصص و تجربیات جناب عالی به موجب این حکم به عنوان «معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور» منصوب می شوید.
توفیق شما را در خدمت به ملت شریف ایران با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند بزرگ مسالت دارم.
حسن روحانی

برای مشاهده استخدام های جدید سازمان اداری و استخدامی اینجا کلیک کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید