آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در سال ۹۸ (آخرین اخبار)

۳ روز قبل ۴۶۸۷ نظر

آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه آخرین اخبار تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در اسرع وقت منتشر خواهد شد

 فهرست اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها موجود در این صفحه :


۲۳ تیر ۱۳۹۸
جزییات خرید بیمه سربازی در سال ۹۸
رییس گروه فنی و احتساب سوابق سازمان تامین اجتماعی گفت: خرید بیمه خدمت سربازی با داشتن دو شرط برای همه افراد مجاز است.
ادامه مطلب ...
۲۳ تیر ۱۳۹۸
تحصیل در حین «سربازی» معنا و مفهوم ندارد
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این مطلب که در کشور ما، سربازی مانع ادامه تحصیل نیست، گفت: با توجه به شرایطی که برای ادامه تحصیل قبل از سربازی فراهم شده است، تحصیل در حین خدمت معنا و مفهومی ندارد.
ادامه مطلب ...
۲۲ تیر ۱۳۹۸
مهلت اجرای قانون کسر خدمت ایثارگری تنها تا سال ۱۴۰۱
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح به تشریح جزئیات قانون کسر خدمت سربازی و نحوه اعمال آن پرداخت.سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در رابطه با سوالات مربوط به کسر خدمت ایثارگران اعلام می‌شود که به ازای هر ماه جبهه یا هر درصد جانبازی، ۱۲ روز از مدت خدمت هر سرباز کم می‌شود.وی افزود: مهلت اجرای این قانون تا سال ۱۴۰۱ است و به احتمال زیاد، بعد از این سال، این قانون متوقف می‌شود.
ادامه مطلب ...
۲۲ تیر ۱۳۹۸
دانشجویان مشمول خدمت چگونه به عتبات اعزام می‌شوند؟
 حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطهری پور رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اعزام دانشجویان مشمول خدمت سربازی به عتبات اظهار کرد: متوسط اقامت دانشجویان در عتبات عالیات هفت روز است که شامل سه روز نجف، سه روز کربلا و یک روز در کاظمین است و بر این اساس برای دانشجویان پسر مشمول خدمت سربازی هم تمهیداتی در نظر می‌گیریم.
ادامه مطلب ...
۲۰ تیر ۱۳۹۸
کچل کردن از سربازی حذف شد
 رئیس اداره منابع انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده دیگر سربازان اجباری برای کچل کردن ندارند. سردار کمالی رئیس اداره منابع انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس با اعلام خبر حذف کچلی از سربازی گفت: الزام به تراشیدن موی سر سربازان از سربازی حذف شده است.
ادامه مطلب ...
۲۰ تیر ۱۳۹۸
سربازی داوطلبانه می‌شود؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سردار کمالی گفت: داوطلبانه شدن خدمت سربازی موضوعی بی‌پایه و شایعه است.
ادامه مطلب ...
۱۹ تیر ۱۳۹۸
تسهیلات جدید برای تردد مشمولان غایب خارج از کشور
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از ارائه تسهیلات جدید به مشمولان غایب خارج از کشور خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۸ تیر ۱۳۹۸
آیا برای سربازان فراری برگ اعزام به خدمت صادر می‌شود؟
آیا فاصله محل سکونت تا خدمت برای مدت زمان سربازی ملاک می‌باشد؟ / آیا برای سربازان فراری برگ اعزام به خدمت صادر می‌شود؟به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سربازان فراری درباره امکان دوباره پست کردن دفترچه برای اعزام به خدمت سوالاتی دارند که باید بدانند: بر اساس قوانین برای سرباز فراری برگ اعزام به خدمت صادر نمی‌شود و فرد باید خودش را به یگان قبلی معرفی کند.
ادامه مطلب ...
۱۶ تیر ۱۳۹۸
کاهش سهمیه سربازان امریه
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیرو‌های مسلح از برنامه ریزی برای کاهش سهمیه سربازان امریه خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۶ تیر ۱۳۹۸
فراخوان مشمولان کاردانی، دیپلم و زیردیپلم درتیر ۹۸
سازمان وظیفه عمومی ناجاکلیه مشمولان دارای مدرک تحصیلی کاردانی، دیپلم و زیردیپلم که برگ آماده به خدمت به تاریخ تیر ماه سال جاری دریافت کرده اند را به خدمت سربازی فراخواند.
ادامه مطلب ...
۱۶ تیر ۱۳۹۸
معاف از رزم‌ها چه درجه‌ای می‌گیرند؟
به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، برخی از سربازان خدمت وظیفه عمومی با مدرک لیسانس که تحت پوشش کمیته امداد می‌باشند و حقوقشان افزایش پیدا نکرده، درباره افزایش حقوق خود سوالاتی دارند که در این گزارش پاسخ خواهیم داد.
ادامه مطلب ...
۱۵ تیر ۱۳۹۸
دانشگاه تهران سرباز امریه جذب می کند
دانشکده علوم مهندسی دانشگاه تهران از بین فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد دانشگاه‌های برتر سرباز امریه جذب می کند.
ادامه مطلب ...
۱۵ تیر ۱۳۹۸
طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح از طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۵ تیر ۱۳۹۸
جذب نیروی امریه توسط بنیاد ملی نخبگان
بنیاد ملی نخبگان بر اساس مجوز ستاد کل نیروهای مسلح و با هدف تقویت نیروی انسانی کارشناسی و بازطراحی سامانه‌ها و سیستم‌های نرم‌افزاری خود، تعدادی نیروی امریه در ستاد بنیاد(تهران) جذب می‌کند.
ادامه مطلب ...
۱۲ تیر ۱۳۹۸
طرح تشویقی برای فراریان از خدمت
دادستان نظامی استان مرکزی: مشمولین خدمت سربازی در صورت معرفی خود، مشمول طرح تشویقی شده و از مجازات حبس یکساله مستثنی می شوند.
ادامه مطلب ...
۱۱ تیر ۱۳۹۸
جزئیات تبعات و مجازات غیبت از سربازی
روز گذشته با اعلام خبر «اعمال محدودیت و تشدید برخورد با مشمولان غایب سربازی» از سوی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح این سوال ایجاد شد که برخورد با این افراد چگونه خواهد بود؟، پرسشی که قانون خدمت وظیفه عمومی به آن پاسخ داده است.
ادامه مطلب ...
۱۰ تیر ۱۳۹۸
اعلام زمان مراجعه مشمولین طرح سربازی اعضای هیئت علمی در سال ۹۸
مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم با صدور اطلاعیه‌ای زمان مراجعه برای گذراندن دوره آموزش نظامی اعضای هیئت علمی مشمول طرح سربازی در سال ۹۸ را اعلام کرد.
ادامه مطلب ...
۱۰ تیر ۱۳۹۸
سنوات تحصیلی دانشجویان مشمول خارج از کشور چگونه محاسبه می‌شود؟
به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، سنوات تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور همانند دانشگاه‌های داخل کشور است و هیچ فرقی با یکدیگر ندارند.
ادامه مطلب ...
۱۰ تیر ۱۳۹۸
اجرایی نشدن پرونده فروش سربازی یا جریمه ریالی سربازی
به‌دنبال انتشار برخی شایعات در مورد احتمال از سرگیری طرح فروش سربازی، بخشش اضافه‌خدمت غایبان و معافیت‌های جدید سنی، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که نه‌تنها هیچ تصمیمی در مورد ارائه تسهیلات به سربازان غایب اتخاذ نشده، بلکه به‌زودی برخورد با این افراد تشدید نیز خواهد شد.
ادامه مطلب ...
۵ تیر ۱۳۹۸
جزئیات حداقل و حداکثر حقوق سربازان با درنظر گرفتن شرایط خدمت
رئیس اداره سرمایه انسانی ستادکل نیروهای مسلح به تشریح حداقل و حداکثر حقوق سربازان پرداخت.سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به نرخ حقوق سربازان اظهار کرد: حقوق سربازان باید حداقل ۶۰ درصد و حداکثر ۹۰ درصد حداقل حقوق پایوران رسمی باشد که این بازه طبق درجه به سربازان تعلق می گیرد.
ادامه مطلب ...
۴ تیر ۱۳۹۸
حداکثر زمان مجاز تحصیل برای مشمولان سربازی در مقطع کاردانی چقدر است؟
به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، مشمولان متقاضی باید برای ثبت درخواست تمدید تاریخ اعزام، می‌توانند به یکی از دفاترخدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+ ۱۰) در شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند تا درخواست‌شان توسط وظیفه عمومی بررسی شود.
ادامه مطلب ...
۴ تیر ۱۳۹۸
۴۰ هزار سرباز در طرح "سرباز مهارت" آموزش می‌بینند
مدیرکل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان در معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این‌که امسال در طرح سرباز مهارت، متعهد به آموزش ۴۰ هزار سرباز شدیم، افزود: دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی برای سربازان در ۱۶ استان در سطح کشور شروع شده که استان آذربایجان شرقی به عنوان اولین استان توانسته با آموزش بیش از یک هزار و ۶۴ نفر کار را با موفقیت به نتیجه برساند.
ادامه مطلب ...
۳ تیر ۱۳۹۸
خبر خوش معاونت امور جوانان برای مشمولان امریه سربازی
معاون ساماندهی امور جوانان گفت: طبق ابلاغیه مقام معظم رهبری امریه جوانان فعال سمن‌ها در دستور کار قرار گرفته است
ادامه مطلب ...
۱ تیر ۱۳۹۸
تمدید تاریخ اعزام به خدمت مشمولان برای سفر حج تمتع
معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از تمدید تاریخ اعزام به خدمت مشمولان برای سفر حج تمتع خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱ تیر ۱۳۹۸
تفاهم مجلس و ستاد کل نیروهای مسلح درباره اصلاح قانون سربازی
ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی در مجلس، گفت: در آخرین جلسه‌ای که در این زمینه با ستادکل نیروهای مسلح، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و مرکز پژوهش‌های مجلس داشتیم به تفاهماتی در این زمینه رسیدیم.
ادامه مطلب ...
۳۰ خرداد ۱۳۹۸
کاهش تعداد امریه ها از ۸۰ هزار به ۳۵ هزار نفر
رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با توجه به کاهش موالید، تعداد امریه‌ها رو به کاهش است. در گذشته تعداد امریه‌ها ۸۰ هزار نفر بود که امسال به ۳۵ هزار نفر کاهش یافته است.
ادامه مطلب ...
۳۰ خرداد ۱۳۹۸
کاهش فرار از خدمت سربازان با بهینه‌سازی پادگان‌ها
معاون دادستان نظامی استان تهران گفت: تخلف و جرم فرار از خدمت سربازان کاهش چشمگیری داشته است.
ادامه مطلب ...
۲۸ خرداد ۱۳۹۸
فراخوان مشمولان فارغ‌التحصیل دانشگاه ها در تیر ماه ۱۳۹۸
سازمان وظیفه عمومی ناجا کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ اول تیر ماه ۱۳۹۸هستند را به خدمت سربازی فراخواند.
ادامه مطلب ...
۲۷ خرداد ۱۳۹۸
شرایط استخدام افراد معاف از رزم پس از خدمت سربازی
معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا درباره شرایط استخدام افراد معاف از رزم پس از خدمت سربازی توضیحاتی داد.به گزارش بازارکار سرهنگ سید مهدی تقوی معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به این سوال که آیا افراد معاف از رزم بعد از پایان خدمت سربازی می‌توانند استخدام شوند، اظهار کرد: این موضوع بستگی به شرایط استخدام دارد.
ادامه مطلب ...
۲۷ خرداد ۱۳۹۸
بیش از ۱۳۰۰نفر از تسهیلات سربازی شرکتهای دانش بنیان استفاده کردند
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد که تا پایان سال ۱۳۹۷ بیش از هزار و ۳۵۲ نفر از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی ویژه نخبگان فناور بهره‌مند شدند.
ادامه مطلب ...
۲۶ خرداد ۱۳۹۸
مشمولان غایب برای قسط بندی جریمه غیبت زودتر اقدام کنند
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت:افرادی که در چند سال گذشته برای پرداخت جریمه غیبت سربازی مراجعه کرده اند، اما هیچ قسط بندی و پرداختی را انجام داده اند فرصت چندانی ندارند درسال ۹۸ از برنامه خارج می‌شوند.
ادامه مطلب ...
۲۶ خرداد ۱۳۹۸
معافیت از خدمت ۷۶ مددجوی بهزیستی استان ایلام
مدیرکل بهزیستی استان ایلام از معافیت از خدمت ۷۶ مددجوی بهزیستی استان ایلام در سال ۹۷ خبر داد. زهرا همتی مدیرکل بهزیستی استان ایلام در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام، گفت: در سال ۹۷ در استان ایلام ۱۱۸ نفر به نظام وظیفه برای معافیت از خدمت معرفی شدند که ازاین تعداد ۷۶ نفر کارت معاف از خدمت دریافت کرده اند.
ادامه مطلب ...
۲۶ خرداد ۱۳۹۸
اجرای طرح سرباز ماهر در اردبیل آغاز شد
 اجرای طرح سرباز ماهر به همت جهاد دانشگاهی و با حضور کارشناس دفتر طرح‌های ملی وزارت ورزش و جوانان در استان اردبیل آغاز شد.
ادامه مطلب ...
۲۵ خرداد ۱۳۹۸
فراخوان مشمولان نخبه و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در مردادماه
معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: مشمولان نخبه و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور که برگ آماده به خدمت دریافت کرده اند به مراکز آموزش اقدام کنند.
ادامه مطلب ...
۲۲ خرداد ۱۳۹۸
ضرورت بهبود ساختار خدمت سربازی
سربازی علاوه بر اینکه هزینه‌های بالایی را در بخش تحصیل بی رویه، افزایش سن ازدواج و بازار کار بر جامعه، کشور و دولت تحمیل می‌کند، منابع بالایی را در بودجه به خود اختصاص داده است. از این‌رو اصلاح قانون خدمت نظام وظیفه را شاید بتوان یکی از ضروری‌ترین اقدامات لازم دانست. در حال حاضر به عقیده کارشناسان و نظامیان شرایط امروز اجرای این قانون هزینه‌های فراوانی را بر دولت، نیروهای نظامی و مردم تحمیل کرده است. دولت در سال ۱۳۹۳ و به دلیل سقوط قیمت نفت از یکسو و شرایط نامناسب مالی دولت از سوی دیگر، جریمه‌ای را برای مشمولان غایب در نظر گرفت که در ازای پرداخت آن از خدمت سربازی معاف می‌شدند. این اقدام به نوعی بیانگر هزینه‌هایی است که نیروهای مسلح در بخش سربازی متحمل می‌شوند و هزینه فرصت اجرای قانون به شکل امروزی آن عملا سالانه هزاران میلیارد تومان است.
ادامه مطلب ...
۲۱ خرداد ۱۳۹۸
نحوه به کارگیری سربازان در مراکز آموزش نیروهای مسلح
معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی نحوه توزیع مشمولان در مراکز آموزش نیروهای مسلح را تشریح کرد.به گزارش ایسنا سرهنگ نجف حمیدزاده دراین باره اظهار کرد: برابر ماده ۵ قانون خدمت وظیفه عمومی، کلیه مشمولانی که به خدمت سربازی اعزام می شوند باید با گذراندن دوره رزم مقدماتی، آموزش های نظامی لازم را فرا بگیرند.
ادامه مطلب ...
۲۱ خرداد ۱۳۹۸
تغییر در شیوه بخشش اضافه خدمت‌های سربازی
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را درباره بخشش اضافه خدمت ناشی از غیبت و تاثیر غیبت در درجه و حقوق سربازان ارائه کرد.
ادامه مطلب ...
۲۱ خرداد ۱۳۹۸
تشریح ضوابط و مقررات معافیت بخشودگی سنی
رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی ضوابط و مقررات معافیت بخشودگی سنی مشمولان را تشریح کرد.به گزارش خبرگزاری مهر، سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اظهار کرد: بر اساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، برای متولدین سال‌های ۵۴ و ما قبل متناسب با مدرک تحصیلی آنان، معافیت بخشودگی سنی در نظرگرفته شده که افراد واجد شرایطی که تاکنون موفق به بهره مندی از این معافیت نشده اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس +۱۰ درخواست خود را ثبت کنند.
ادامه مطلب ...
۲۰ خرداد ۱۳۹۸
بیشترین حقوقی که سرباز‌ان می‌گیرند چقدر است؟
بیشترین حقوقی که سرباز‌ان می‌گیرند چقدر است؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار موسی کمالی درباره افزایش حقوق سربازان گفت: برابر قانون حقوق سربازان باید بین ۶۰ تا ۹۰ درصد حداقل حقوق کارکنان پایور باشد که این مبلغ بر حسب درجه برای سرباز صفر حدود ۶۰ درصد و برای سرباز با درجه ستوان یکم پزشک ۹۰ درصد است، اما با توجه به اینکه در قانون بودجه چنین مبلغی برای پرداخت به سربازان پیش بینی نشده است، لذا در حال حاضر نیز این مبلغ به عنوان حقوق به سربازان پرداخت نمی‌شود و البته در حال پیگیری هستیم تا حقوق سربازان افزایش یابد.
ادامه مطلب ...
۱۹ خرداد ۱۳۹۸
نحوه بازگشت به خدمت سربازان فراری چگونه است؟
به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سربازان فراری پس از گذشت مدت زمانی پشیمان می‌شوند و می‌خواهند به خدمت بازگردند؛ اما درباره چگونگی بازگشت خود اطلاعات زیادی ندارند.
ادامه مطلب ...
۱۹ خرداد ۱۳۹۸
آیا مشمولان سربازی می‌توانند واحد نظامی خدمت خود را مشخص کنند؟
آیا مشمولان سربازی می‌توانند واحد نظامی خدمت خود را مشخص کنند؟به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، این روز‌ها بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه عمومی که می‌خواهند به سربازی اعزام شوند، برای انجام دوره خدمت خود در یک یگان مشخص دست به هر کاری می‌زنند تا در نیرویی که مد نظر دارند، خدمت کنند. اما سوال اینجاست که آیا این امکان وجود دارد که هر مشمول در یگان دلخواه خود انجام وظیفه کند؟
ادامه مطلب ...
۱۹ خرداد ۱۳۹۸
چهارمین مرحله جذب نیروی امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
خبر ۱۹ خرداد ۹۸ - تمدید نام نویسی در مرحله چهارم جذب امریه مهلت نام نویسی در مرحله چهارم جذب امریه سربازی در وزارت ارتباطات تا پایان وقت اداری دوشنبه، ۲۰ خرداد تمدید شدتمدید نام نویسی در مرحله چهارم جذب امریهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همه مراحل مربوط به ثبت نام، ارزیابی و پیگیری از طریق سامانه www.ict.gov.ir انجام می‌شود.افراد با تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا قابلیت شرکت در این مرحله از جذب را دارند و با توجه به نیازمندی‌های پرسنلی ستاد و دستگاه‌های تابعه وزارت، رشته‌های تحصیلی حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، مخابرات، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، امنیت فضای سایبری، مهندسی برق، بیوانفورماتیک در مقاطع فوق الذکر، در این مرحله از فراخوان نیرو‌های امریه جذب می‌شوند.متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر به این نشانی مراجعه کنند:http://amrieh.ict.gov.ir/SitePages/Home.aspx خبر ۹ خرداد ۹۸ - چهارمین مرحله جذب نیروی امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمین مرحله جذب نیروی امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از روز شنبه ۱۱ خردادماه سال جاری آغاز می شود. به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، چهارمین مرحله جذب نیروی امریه سربازی در وزارت ارتباطات از روز شنبه ۱۱ خرداد ماه آغاز می‌شود. افراد با تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا قابلیت شرکت در این مرحله از جذب را دارا هستند و با توجه به نیازمندی‌های پرسنلی ستاد و دستگاه‌های تابعه وزارت، رشته‌های تحصیلی حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، مخابرات، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، امنیت فضای سایبری، مهندسی برق، بیوانفورماتیک در مقاطع فوق الذکر، در این مرحله از فراخوان نیرو‌های امریه جذب می‌شوند. وزارت ارتباطات از میان فارغ التحصیلان واجد شرایط در رشته‌های فوق نیرو‌های امریه سربازی را انتخاب می‌کند. متقاضیان می‌توانند همه مراحل ثبت نام، ارزیابی، پیگیری و پایش را از طریق سامانه مستقر در سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دنبال کنند. افراد می‌توانند برای ثبت نام از ساعت ۱۰ صبح ۱۱ خرداد ماه تا ۱۲ ظهر ۱۸ خرداد اقدام کنند. منبع : باشگاه خبرنگاران جوان برای مشاهده آخرین اخبار استخدام سرباز معلم اینجا کلیک نمایید برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید برای مشاهده آخرین اخبار استخدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اینجا کلیک نمایید
ادامه مطلب ...
۱۸ خرداد ۱۳۹۸
برخورداری ۱۱۰ مددجوی قزوینی از معافیت سربازی
مدیر کل بهزیستی قزوین گفت: در سال گذشته از ۱۵۰ فقره پرونده متقاضی معافیت از خدمت سربازی ۱۱۰ نفر واجد شرایط به حوزه نظام وظیفه معرفی شدند.
ادامه مطلب ...
۱۸ خرداد ۱۳۹۸
آموزش ۱۰۰۰ سرباز در سیستان و بلوچستان در قالب طرح "سرباز مهارت"
رئیس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: در قالب طرح "سرباز مهارت" تعداد ۱۰۰۰ سرباز را در این استان آموزش خواهیم داد.به گزارش ایسنا، دکتر منصور تاجری افزود: در قالب طرح سرباز مهارت تعداد یک هزار سرباز نیروهای مسلح استان(سپاه، نیروی انتظامی، ارتش و مرزبانی) دوره‌های مهارت‌های عمومی حوزه کارآفرینی، اشتغال و مهارت‌های زندگی را به همت جهاد دانشگاهی واحد استان فرا خواهد گرفت.
ادامه مطلب ...
۱۳ خرداد ۱۳۹۸
چه برخوردی در انتظار متقلبان معافیت پزشکی است؟
رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح از برخورد با افرادی که اقدام به جعل برگه معافیت پزشکی می‌کنند، خبر داد. چه برخوردی در انتظار متقلبان معافیت پزشکی است؟سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح در گفتگو با خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان تقلب در آزمون‌های معافیت پزشکی، اظهار کرد: سازمان وظیفه عمومی ناجا تدابیری برای مانع از جعل، دسیسه و تقلب اندیشیده است.
ادامه مطلب ...
۱۲ خرداد ۱۳۹۸
فراخوان مشمولان کاردانی، دیپلم و زیردیپلم در خرداد ماه سال ۹۸
سازمان وظیفه عمومی ناجا کلیه مشمولان دارای مدرک تحصیلی کاردانی، دیپلم و زیردیپلم که برگ آماده به خدمت به تاریخ خرداد ماه سال جاری دریافت کرده اند را به خدمت سربازی فراخواند.
ادامه مطلب ...
۱۲ خرداد ۱۳۹۸
۶۰۰۰ سرباز در استان بوشهر آموزش‌های مهارتی را فرا می‌گیرند
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: شش هزار سرباز در استان بوشهر آموزش‌های مهارتی را فرا می‌گیرند. به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمجید دراهکی صبح شنبه در نشست با فرمانده انتظامی استان بوشهر اظهار داشت: در راستای ارائه آموزش‌های مهارتی به اقشار مختلف خصوصاً جوانان برنامه‌ریزی و تلاش گسترده‌ای صورت گرفته است.
ادامه مطلب ...
۱۲ خرداد ۱۳۹۸
آیا به دانشجویان کارشناسی پروژه کسری خدمت تعلق می‌گیرد؟
به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، برخی از مشمولان خدمت وظیفه عمومی دارای مدرک کارشناسی متقاضی انجام پروژه تحقیقاتی کسر خدمت هستند و درباره شرایط دریافت پروژه سوالاتی دارند که در این گزارش پاسخ خواهیم داد.
ادامه مطلب ...
۱۲ خرداد ۱۳۹۸
چرا قانون نظام وظیفه طبق برنامه ششم توسعه اجرا نشد؟
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، گفت: این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد که چرا آنچه پیرامون وضعیت کسری خدمت سربازی در قانون برنامه ششم توسعه آمده، اجرا نشده است.
ادامه مطلب ...
۱۱ خرداد ۱۳۹۸
واکنش سردار کمالی به خبر حرفه‌ای شدن سربازی
واکنش سردار کمالی به خبر حرفه‌ای شدن سربازیسردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح در گفتگو با خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به خبر حرفه‌ای شدن سربازی اظهار کرد: به هیچ عنوان چنین مواردی مطرح نیست و آنچه که به عنوان جزئیات و احتمالات این طرح مطرح می‌شود صحیح نمی‌باشد.
ادامه مطلب ...

۴٬۶۸۷ نظر برای آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در سال ۹۸ (آخرین اخبار)

 • رضا
  سلام دوستان خسته نباشید . من سه ماه خدمتم پدرم کارت ایثار داره ارتش بوده توش نوشته 26 ماه الان باید برا گرفتن کسری دوباره بره یگان خدمتیش یا بره تهران لویزانی جایی و سواله دگ این که ممکنه از مدت قید شده در کارت ایثار هم کم کنن ؟لطفا راهنمایی کنین
  پاسخ
  • سامان
   سلام - من آموزشیم پادگان شهید قاضی تبریز هست و متاهلم. اهل مشهد هستم. چقد احتمال داره بعد اموزشی مشهد بیفتم؟
   و اینکه از دوستان اگه کسی میدونه لطفا بگه آموزشی پادگان قاضی تبریز چند هفته ای هست؟
   پاسخ
   • حمداله
    اقا سامان سلام تا حالا تقسیم نیروها به این سبک بوده که متاهلین را به استان خودشان میفرستند ودر مورد شما هم اینشاله این چنین خواهد شد . مدت اموزش حدود 2 ماه میباشد .
    پاسخ
   • درخواست
    لطفاً رای شماره 2071 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری رو بررسی کنید.این رای بخشنامه سازمان وظیفه عمومی در مورد ممنوعیت ادامه تحصیل فارغ‌التحصیلان کاردانی و کارشناسی رو ابطال کرده و از این نظر خیلی مهمه.
    متن کامل این رای در سایت دیوان عدالت اداری و روزنامه رسمی کشور موجود میباشد.از مدیریت محترم سایت درخواست پیگیری دارم.با تشکر
    پاسخ
    • امیر حسین
     سلام عرض شد من عمل جراحی واریکوسل انجام دادم میخواستم معاف از رزم میشم یا نه
     خودم هیچ گونه معافیتی نمیخوام
     احتمالا هفته دیگه هم کمیسیون پزشکی دارم
     پاسخ
     • اسد
      لطفاً رای شماره 2071 دیوان عدالت اداری در مورد ابطال بخشنامه سازمان وظیفه عمومی را بررسی کنید.این رای در روزنامه رسمی کشور منتشر شده.
      این موضوع خیلی مهمه که توسط رسانه ها بررسی نشده.
      پاسخ
      • سعید آرام
       سلام دوستان
       من فارغ التحصیل 20 شهریور 97 هستم در مقطع ارشد. به نظرتون دفترچه رو چه زمانی ارسال کنم که اعزامم اول آبان بشه. بعضیا میگن اگه الان بفرستم، اعزامم اول شهریور میخوره. راهی داره الان بفرستم و تاریخ اعزامم اول آبان باشه؟
       پاسخ
       • حمداله
        سلام اقای سعید ارام بهترین راه این است که از مسئول امور وظیفه در پلیس +10 بپرسید که چه
        زمانی پرونده را تحویل دهیم تا اعزام را اول ابان بزنید .
        پاسخ
        • سعید آرام
         سلام، من پرسیدم ازشون و گفتن که نمیدونن. از طرفی شنیدم که بعضی دفاتر پلیس +10 اختیار بیشتری در این زمینه دارند. خود نظام وظیفه نمیشه رفت و چنین درخواستی داد؟
         پاسخ
         • جواد
          سلام . بله این اختیار رو دارن . من هم فارغ التحصیل 97 ارشد هستم . روزی که خواستم دفترچه پست کنم چند تا تاریخ بهم گفت که خودم یکیش رو انتخاب کردم . معمولا تا مدت یکساله پس از فارغ التحصیلی ، میتونید خودتون زمانش رو تعیین کند
       • Mahdi
        سلام من سرباز پدافند هوایی ارتش هسم اعزامی19/8/97و6ماه هم سنواتی دارم و4روز هم انضباتی دارم سوالم اینجاس سنواتی ها امسال حذف نمیشن تا22بهمن؟اگه نشن من فراری میشم فکرم در گیره بچه تهرانم اراک خدمت میکنم
        پاسخ
        • پوریا
         پدر من 12 ماه جبهه داره من فارغ التحصبد شدم و یک ماه دیگه دفترچه میفرستم.
         خواستم بدونم کسری 12 روز مهلتش تا شهریور ماهه ؟ کی باید نامه این کسری و بگیرم.
         ممنون میشم جواب بدین.
         پاسخ
         • حمداله
          سلام اقا پوریا شما در فاصله زمانی قانونی که یک سال بعد ازفارغ التحصیلی میباشد خود را برای سربازی معرفی کن اینشااله بعد از دوره اموزشی و رفتن به یگان خدمتی خود میتوانید گواهی کسر خدمت را از یگان خدمتی ابوی گرامیتان دریافت و به محل خدمت خودتان تحویل دهید ومدت 144 روز از خدمتتان کسر خواهد شد . موفق باشید
          پاسخ
           • حمداله
            سلام مجدد اقاپورا وظیفه را انجام دادم درضمن مهلت اخر شهریور مربوط به کسانی است که با 28 و29 ماه سابقه حضور در جبهه پدرانشان معاف دایم میشوند .
         • فرید
          سلام من در تاریخ 1-2-98 دفترچه پست کردم و 6 ماه اضاف خوردم آیا کسری ایثار گری میتونم بگیرم.
          لطفا راهنمایی کنید
          درضمن من 6ماه کسری هم از بسیج دارم اینم هم به من می رسه
          پاسخ
          • داود
           نگران نباش. طبق قانون جدید غیبت دفترچه ایی مانع برای دریافت کسری ایثارگری نیست. کسری بسیج ک همیشگی بوده این چیزا مانع نیست براش
           پاسخ
          • امین چنانی
           سلام
           من 4تا برادر دارم و هر 4تاشون ازدواج کردن و از خونمون جداشدن. پدرم 90سالشه،و بیماری قلبی هم داره و فقط من ازش مراقبت میکنم.شغلم هم کشاورز هست.آیا میتونم معاف بشم؟خواهشا جواب بدیدباتشکر...
           پاسخ
          • پروانه سیری
           سلام خسته نباشید میخواستم درباره طرح معافیتی ک قرار بود ب پدران ایثارگر ک 24 ماه خطمقدم داشتن ب یک فرزند پسرمعافیت بدن اجرایی شد یا خیر؟ ممنون
           پاسخ
            • حمداله
             سلام اقای عبدالرحمان برای در خواست معافیت یا باید فارغ التحصیل شوید یاباید انصراف از تحصیل بدهید . اگر معاف شدید برگشت به تحصیل شما بستگی به شرایط محل تحصیل شما دارد اما اگر معاف نشدید باید بلافاصله خود را برای خدمت سربازی معرفی نمایید وبه خدمت اعزام شوید.
             پاسخ
            • حسن
             سلام میخاستم بدونم درصورتی که دو برادر بزرگتر از سابقه جنگ استفاده کردن با این حال هنوز 18 ماه دیگه مونده + ده درصد جانبازی که تو سال های اخیر اضافه شده با تجمیع اینا من میتونم معاف بشم؟
             پاسخ
            • جواد
             سلام خدمت دوستان . سوال من این هست که کسی از دوستان از کسر خدمت جانبازی استفاده کرده? جدیدا توی سامانه ایثار مربوط به بنیاد شهید درصد ها رو با ضریب 5 رند کردن . پدر مت 12 درصد بوده و الان شده 10 درصد . بنیاد شهید هم میگه ما طبق مقدار ثبت شده در سامانه محاسبه میکنیم و درصد های قبلی ملاک نیست. چطور باید طبق درصد قبلی کسری بگیرم . کسی که یک ماه زود تر از من اقدام کرده دوازده درصد محاسبه کردن. خواهشن کسایی که اطلاع دارن جواب بدن و من رو گمراه نکنید ممنون
             پاسخ
             • amin
              سلام
              کسی هس راهنمایی کنه پدر من 17 ماه جبهه داش اعزام سپاه بوده
              رفته گفتن 15 ماهه
              مرخصیا و استعلاجی و کلی تبصره 144 روز دادن
              بدبختی اونم تایید نشده گفتن کم میشه کمتر از 3 ماه میمونه
              رو چ حسابیه اخه؟
              مال تبریزه گفتن تنها جاییه که مرخصی و استعلاجیو.. کم میکنن
              جایی نمیشه رف اعتراض کرد؟؟؟؟؟؟
              پاسخ
              • جواب
               سلام
               تنها جایی که دقیق از مرخصی ها و استعلاجی ها اطلاعات دقیق داره، همون یگان و یا ارگان هست. هر چی گفتن همون ملاکه. اگر که واقعا مرخصی ها و استعلاجی ها این مقدار بوده، کاری دیگه نمیشه کرد. ولی اگر ثابت کنید که کل 17 ماه در منطقه جنگی بودن، شامل این موارد نمیشدن، فرق میکنه. ولی در کل همونی که گفتن درسته و ربطی به تبریز و یا جای دیگه نداره.
               پاسخ
             • فرزاد
              سلام میخواستم بدونم کفالت پدر از کار افتاده از طریق دیسک کمر باید در چه حدی باشه؟پدر من دچار دیسک شدید هستند به صورتی که کارهاشون رو من باید انجام بدم وتمام هزینه های خانواده روی دوش منه ومن تنها فرزند خانواده هستم
              پاسخ
              • نفری
               سلام من 73 روز استعلاجی گرفتم برای عمل زانوم میخوام بدونم چند روزشو قبول میکنن چند روزش هم خلع میشه هیچکس ی جوابه درست بهم نمیده
               پاسخ
                  • داود
                   دوست عزیز استعلاجی بیشتر از 30روز باشه. خلاشو باید بکشی اماااا این بستگی ب فاز فرماندت داره. بیخیال بشه یا نه
                   مثلااا تو برگه درمانگاهت میزنه 45 روز طرف احتیاج داره ب استراحت میتونی بری مشکلی نیست. ولی بعدش باید با یگان یا فرماندت صحبت کنی.. این تجربه منو خیلیای دیگ تو ناجاس
                  • جواد
                   سلام. من اطلاع دارم . مدت استعلاجی 52.5 روز هست در واقع ماهی دو و نیم روز که در سال میشه 30 روز و در طول 21 ماه میشه 52 روز بعضی جا ها هم 53 روز محاسبش میکنن.
                   در ضمن بعضی از ارکان ها مدت خدمتت رو محاسبه میکنن مثلا کسی که 14 ماه خدمت داره میشه 35 روز بعضی جا ها هم این رو در نظر نمیگیرن. من توی رکن 1 (اداری ) ارتش هستم . همه این که چطور محاسبه کنن به یگانتون بستگی داره ولی معمولا تا 52 روز رو خلا حساب نمیکنن حتی اگه کمتر خدمت داشته باشی.
                   از نظر من از یگان هم سوال نپرسید چون معمولا خودشون هم از این قانون ها اطلاعی ندارن و اگه بپرسید باعث میشه خیلی دقیق تر و طبق قانون محاسبه کنن .تجربه اینو میگه. ایشالا که همون 52 واستون محاسبه کنن.
                   پاسخ
                 • رضا
                  سلام آقا کسی نمیدونه پس این بخشش اضافه خدمت سنواتی ایثارگران چی شد ؟؟ کسری رو ثبت کردم ولی اضافم همچنان سرجاشه... پس کی حذف میشه این اضافه سنواتی ؟؟ :(
                  پاسخ

                  لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید