آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در سال ۹۸ (آخرین اخبار)

امروز ۴۷۱۳ نظر

آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه آخرین اخبار تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در اسرع وقت منتشر خواهد شد

 فهرست اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها موجود در این صفحه :


۲ مرداد ۱۳۹۸
مدت زمان سربازی در سال ۹۸ چقدر است؟
مدت زمان سربازی در سال ۹۸ چقدر است؟به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، این روزها تعداد زیادی از مشمولان خدمت وظیفه عمومی در رابطه با مدت زمان خدمت سربازی خود دغدغه و سوالاتی دارند، چراکه در برخی از سایت‌ها درباره مدت زمان سربازی سوالاتی مطرح شده است و در این گزارش توضیحاتی خواهیم داد.
ادامه مطلب ...
۱ مرداد ۱۳۹۸
اجرای طرح "بازگشت به سنگر" برای تخفیف مجازات سربازان فراری
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اجرای طرحی با عنوان "بازگشت به سنگر" برای سربازان فراری گفت: اگر سربازان فراری، خود معرف باشند، از سوی نیروهای مسلح به آنها مساعدت می‌شود.
ادامه مطلب ...
۱ مرداد ۱۳۹۸
اعلام دلیل تاخیر در صدور برخی کارت‌های پایان خدمت
به دنبال زمانبر شدن ارسال کارت پایان خدمت سربازی برای برخی از افراد، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.
ادامه مطلب ...
۳۱ تیر ۱۳۹۸
اعطای تسهیلات بانکی تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال به سربازان دارای گواهینامه مهارت‌آموزی
نماینده قرارگاه مهارتی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح از اعطای تسهیلات بانکی تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال به سربازان دارای گواهینامه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه در آینده نزدیک خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۹ تیر ۱۳۹۸
مهارت‌آموزی ۲۸ هزار سرباز وظیفه در سه ماهه اول امسال
مهارت آموزی سربازان برای غنی‌سازی دوران خدمت و کمک به اشتغال آنها پس از این دوران اقدامی است که با جدیت دنبال می‌شود و بنا به گفته مدیر کل راهبری اجرای آموزش سازمان فنی و حرفه‌ای سال گذشته ۱۲۸ هزار و در سه ماهه اول امسال ۲۸ هزار سرباز آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.
ادامه مطلب ...
۲۳ تیر ۱۳۹۸
جزییات خرید بیمه سربازی در سال ۹۸
رییس گروه فنی و احتساب سوابق سازمان تامین اجتماعی گفت: خرید بیمه خدمت سربازی با داشتن دو شرط برای همه افراد مجاز است.
ادامه مطلب ...
۲۳ تیر ۱۳۹۸
تحصیل در حین «سربازی» معنا و مفهوم ندارد
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این مطلب که در کشور ما، سربازی مانع ادامه تحصیل نیست، گفت: با توجه به شرایطی که برای ادامه تحصیل قبل از سربازی فراهم شده است، تحصیل در حین خدمت معنا و مفهومی ندارد.
ادامه مطلب ...
۲۲ تیر ۱۳۹۸
مهلت اجرای قانون کسر خدمت ایثارگری تنها تا سال ۱۴۰۱
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح به تشریح جزئیات قانون کسر خدمت سربازی و نحوه اعمال آن پرداخت.سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در رابطه با سوالات مربوط به کسر خدمت ایثارگران اعلام می‌شود که به ازای هر ماه جبهه یا هر درصد جانبازی، ۱۲ روز از مدت خدمت هر سرباز کم می‌شود.وی افزود: مهلت اجرای این قانون تا سال ۱۴۰۱ است و به احتمال زیاد، بعد از این سال، این قانون متوقف می‌شود.
ادامه مطلب ...
۲۲ تیر ۱۳۹۸
دانشجویان مشمول خدمت چگونه به عتبات اعزام می‌شوند؟
 حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطهری پور رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اعزام دانشجویان مشمول خدمت سربازی به عتبات اظهار کرد: متوسط اقامت دانشجویان در عتبات عالیات هفت روز است که شامل سه روز نجف، سه روز کربلا و یک روز در کاظمین است و بر این اساس برای دانشجویان پسر مشمول خدمت سربازی هم تمهیداتی در نظر می‌گیریم.
ادامه مطلب ...
۲۰ تیر ۱۳۹۸
کچل کردن از سربازی حذف شد
 رئیس اداره منابع انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: براساس تصمیم اتخاذ شده دیگر سربازان اجباری برای کچل کردن ندارند. سردار کمالی رئیس اداره منابع انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس با اعلام خبر حذف کچلی از سربازی گفت: الزام به تراشیدن موی سر سربازان از سربازی حذف شده است.
ادامه مطلب ...
۲۰ تیر ۱۳۹۸
سربازی داوطلبانه می‌شود؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سردار کمالی گفت: داوطلبانه شدن خدمت سربازی موضوعی بی‌پایه و شایعه است.
ادامه مطلب ...
۱۹ تیر ۱۳۹۸
تسهیلات جدید برای تردد مشمولان غایب خارج از کشور
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از ارائه تسهیلات جدید به مشمولان غایب خارج از کشور خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۸ تیر ۱۳۹۸
آیا برای سربازان فراری برگ اعزام به خدمت صادر می‌شود؟
آیا فاصله محل سکونت تا خدمت برای مدت زمان سربازی ملاک می‌باشد؟ / آیا برای سربازان فراری برگ اعزام به خدمت صادر می‌شود؟به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سربازان فراری درباره امکان دوباره پست کردن دفترچه برای اعزام به خدمت سوالاتی دارند که باید بدانند: بر اساس قوانین برای سرباز فراری برگ اعزام به خدمت صادر نمی‌شود و فرد باید خودش را به یگان قبلی معرفی کند.
ادامه مطلب ...
۱۶ تیر ۱۳۹۸
کاهش سهمیه سربازان امریه
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیرو‌های مسلح از برنامه ریزی برای کاهش سهمیه سربازان امریه خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۶ تیر ۱۳۹۸
فراخوان مشمولان کاردانی، دیپلم و زیردیپلم درتیر ۹۸
سازمان وظیفه عمومی ناجاکلیه مشمولان دارای مدرک تحصیلی کاردانی، دیپلم و زیردیپلم که برگ آماده به خدمت به تاریخ تیر ماه سال جاری دریافت کرده اند را به خدمت سربازی فراخواند.
ادامه مطلب ...
۱۶ تیر ۱۳۹۸
معاف از رزم‌ها چه درجه‌ای می‌گیرند؟
به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، برخی از سربازان خدمت وظیفه عمومی با مدرک لیسانس که تحت پوشش کمیته امداد می‌باشند و حقوقشان افزایش پیدا نکرده، درباره افزایش حقوق خود سوالاتی دارند که در این گزارش پاسخ خواهیم داد.
ادامه مطلب ...
۱۵ تیر ۱۳۹۸
دانشگاه تهران سرباز امریه جذب می کند
دانشکده علوم مهندسی دانشگاه تهران از بین فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد دانشگاه‌های برتر سرباز امریه جذب می کند.
ادامه مطلب ...
۱۵ تیر ۱۳۹۸
طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح از طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۵ تیر ۱۳۹۸
جذب نیروی امریه توسط بنیاد ملی نخبگان
بنیاد ملی نخبگان بر اساس مجوز ستاد کل نیروهای مسلح و با هدف تقویت نیروی انسانی کارشناسی و بازطراحی سامانه‌ها و سیستم‌های نرم‌افزاری خود، تعدادی نیروی امریه در ستاد بنیاد(تهران) جذب می‌کند.
ادامه مطلب ...
۱۲ تیر ۱۳۹۸
طرح تشویقی برای فراریان از خدمت
دادستان نظامی استان مرکزی: مشمولین خدمت سربازی در صورت معرفی خود، مشمول طرح تشویقی شده و از مجازات حبس یکساله مستثنی می شوند.
ادامه مطلب ...
۱۱ تیر ۱۳۹۸
جزئیات تبعات و مجازات غیبت از سربازی
روز گذشته با اعلام خبر «اعمال محدودیت و تشدید برخورد با مشمولان غایب سربازی» از سوی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح این سوال ایجاد شد که برخورد با این افراد چگونه خواهد بود؟، پرسشی که قانون خدمت وظیفه عمومی به آن پاسخ داده است.
ادامه مطلب ...
۱۰ تیر ۱۳۹۸
اعلام زمان مراجعه مشمولین طرح سربازی اعضای هیئت علمی در سال ۹۸
مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم با صدور اطلاعیه‌ای زمان مراجعه برای گذراندن دوره آموزش نظامی اعضای هیئت علمی مشمول طرح سربازی در سال ۹۸ را اعلام کرد.
ادامه مطلب ...
۱۰ تیر ۱۳۹۸
سنوات تحصیلی دانشجویان مشمول خارج از کشور چگونه محاسبه می‌شود؟
به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، سنوات تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور همانند دانشگاه‌های داخل کشور است و هیچ فرقی با یکدیگر ندارند.
ادامه مطلب ...
۱۰ تیر ۱۳۹۸
اجرایی نشدن پرونده فروش سربازی یا جریمه ریالی سربازی
به‌دنبال انتشار برخی شایعات در مورد احتمال از سرگیری طرح فروش سربازی، بخشش اضافه‌خدمت غایبان و معافیت‌های جدید سنی، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که نه‌تنها هیچ تصمیمی در مورد ارائه تسهیلات به سربازان غایب اتخاذ نشده، بلکه به‌زودی برخورد با این افراد تشدید نیز خواهد شد.
ادامه مطلب ...
۵ تیر ۱۳۹۸
جزئیات حداقل و حداکثر حقوق سربازان با درنظر گرفتن شرایط خدمت
رئیس اداره سرمایه انسانی ستادکل نیروهای مسلح به تشریح حداقل و حداکثر حقوق سربازان پرداخت.سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به نرخ حقوق سربازان اظهار کرد: حقوق سربازان باید حداقل ۶۰ درصد و حداکثر ۹۰ درصد حداقل حقوق پایوران رسمی باشد که این بازه طبق درجه به سربازان تعلق می گیرد.
ادامه مطلب ...
۴ تیر ۱۳۹۸
حداکثر زمان مجاز تحصیل برای مشمولان سربازی در مقطع کاردانی چقدر است؟
به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، مشمولان متقاضی باید برای ثبت درخواست تمدید تاریخ اعزام، می‌توانند به یکی از دفاترخدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+ ۱۰) در شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند تا درخواست‌شان توسط وظیفه عمومی بررسی شود.
ادامه مطلب ...
۴ تیر ۱۳۹۸
۴۰ هزار سرباز در طرح "سرباز مهارت" آموزش می‌بینند
مدیرکل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان در معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این‌که امسال در طرح سرباز مهارت، متعهد به آموزش ۴۰ هزار سرباز شدیم، افزود: دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی برای سربازان در ۱۶ استان در سطح کشور شروع شده که استان آذربایجان شرقی به عنوان اولین استان توانسته با آموزش بیش از یک هزار و ۶۴ نفر کار را با موفقیت به نتیجه برساند.
ادامه مطلب ...
۳ تیر ۱۳۹۸
خبر خوش معاونت امور جوانان برای مشمولان امریه سربازی
معاون ساماندهی امور جوانان گفت: طبق ابلاغیه مقام معظم رهبری امریه جوانان فعال سمن‌ها در دستور کار قرار گرفته است
ادامه مطلب ...
۱ تیر ۱۳۹۸
تمدید تاریخ اعزام به خدمت مشمولان برای سفر حج تمتع
معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از تمدید تاریخ اعزام به خدمت مشمولان برای سفر حج تمتع خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱ تیر ۱۳۹۸
تفاهم مجلس و ستاد کل نیروهای مسلح درباره اصلاح قانون سربازی
ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی در مجلس، گفت: در آخرین جلسه‌ای که در این زمینه با ستادکل نیروهای مسلح، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و مرکز پژوهش‌های مجلس داشتیم به تفاهماتی در این زمینه رسیدیم.
ادامه مطلب ...
۳۰ خرداد ۱۳۹۸
کاهش تعداد امریه ها از ۸۰ هزار به ۳۵ هزار نفر
رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با توجه به کاهش موالید، تعداد امریه‌ها رو به کاهش است. در گذشته تعداد امریه‌ها ۸۰ هزار نفر بود که امسال به ۳۵ هزار نفر کاهش یافته است.
ادامه مطلب ...
۳۰ خرداد ۱۳۹۸
کاهش فرار از خدمت سربازان با بهینه‌سازی پادگان‌ها
معاون دادستان نظامی استان تهران گفت: تخلف و جرم فرار از خدمت سربازان کاهش چشمگیری داشته است.
ادامه مطلب ...
۲۸ خرداد ۱۳۹۸
فراخوان مشمولان فارغ‌التحصیل دانشگاه ها در تیر ماه ۱۳۹۸
سازمان وظیفه عمومی ناجا کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ اول تیر ماه ۱۳۹۸هستند را به خدمت سربازی فراخواند.
ادامه مطلب ...
۲۷ خرداد ۱۳۹۸
شرایط استخدام افراد معاف از رزم پس از خدمت سربازی
معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا درباره شرایط استخدام افراد معاف از رزم پس از خدمت سربازی توضیحاتی داد.به گزارش بازارکار سرهنگ سید مهدی تقوی معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به این سوال که آیا افراد معاف از رزم بعد از پایان خدمت سربازی می‌توانند استخدام شوند، اظهار کرد: این موضوع بستگی به شرایط استخدام دارد.
ادامه مطلب ...
۲۷ خرداد ۱۳۹۸
بیش از ۱۳۰۰نفر از تسهیلات سربازی شرکتهای دانش بنیان استفاده کردند
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد که تا پایان سال ۱۳۹۷ بیش از هزار و ۳۵۲ نفر از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی ویژه نخبگان فناور بهره‌مند شدند.
ادامه مطلب ...
۲۶ خرداد ۱۳۹۸
مشمولان غایب برای قسط بندی جریمه غیبت زودتر اقدام کنند
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت:افرادی که در چند سال گذشته برای پرداخت جریمه غیبت سربازی مراجعه کرده اند، اما هیچ قسط بندی و پرداختی را انجام داده اند فرصت چندانی ندارند درسال ۹۸ از برنامه خارج می‌شوند.
ادامه مطلب ...
۲۶ خرداد ۱۳۹۸
معافیت از خدمت ۷۶ مددجوی بهزیستی استان ایلام
مدیرکل بهزیستی استان ایلام از معافیت از خدمت ۷۶ مددجوی بهزیستی استان ایلام در سال ۹۷ خبر داد. زهرا همتی مدیرکل بهزیستی استان ایلام در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام، گفت: در سال ۹۷ در استان ایلام ۱۱۸ نفر به نظام وظیفه برای معافیت از خدمت معرفی شدند که ازاین تعداد ۷۶ نفر کارت معاف از خدمت دریافت کرده اند.
ادامه مطلب ...
۲۶ خرداد ۱۳۹۸
اجرای طرح سرباز ماهر در اردبیل آغاز شد
 اجرای طرح سرباز ماهر به همت جهاد دانشگاهی و با حضور کارشناس دفتر طرح‌های ملی وزارت ورزش و جوانان در استان اردبیل آغاز شد.
ادامه مطلب ...
۲۵ خرداد ۱۳۹۸
فراخوان مشمولان نخبه و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در مردادماه
معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: مشمولان نخبه و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور که برگ آماده به خدمت دریافت کرده اند به مراکز آموزش اقدام کنند.
ادامه مطلب ...
۲۲ خرداد ۱۳۹۸
ضرورت بهبود ساختار خدمت سربازی
سربازی علاوه بر اینکه هزینه‌های بالایی را در بخش تحصیل بی رویه، افزایش سن ازدواج و بازار کار بر جامعه، کشور و دولت تحمیل می‌کند، منابع بالایی را در بودجه به خود اختصاص داده است. از این‌رو اصلاح قانون خدمت نظام وظیفه را شاید بتوان یکی از ضروری‌ترین اقدامات لازم دانست. در حال حاضر به عقیده کارشناسان و نظامیان شرایط امروز اجرای این قانون هزینه‌های فراوانی را بر دولت، نیروهای نظامی و مردم تحمیل کرده است. دولت در سال ۱۳۹۳ و به دلیل سقوط قیمت نفت از یکسو و شرایط نامناسب مالی دولت از سوی دیگر، جریمه‌ای را برای مشمولان غایب در نظر گرفت که در ازای پرداخت آن از خدمت سربازی معاف می‌شدند. این اقدام به نوعی بیانگر هزینه‌هایی است که نیروهای مسلح در بخش سربازی متحمل می‌شوند و هزینه فرصت اجرای قانون به شکل امروزی آن عملا سالانه هزاران میلیارد تومان است.
ادامه مطلب ...
۲۱ خرداد ۱۳۹۸
نحوه به کارگیری سربازان در مراکز آموزش نیروهای مسلح
معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی نحوه توزیع مشمولان در مراکز آموزش نیروهای مسلح را تشریح کرد.به گزارش ایسنا سرهنگ نجف حمیدزاده دراین باره اظهار کرد: برابر ماده ۵ قانون خدمت وظیفه عمومی، کلیه مشمولانی که به خدمت سربازی اعزام می شوند باید با گذراندن دوره رزم مقدماتی، آموزش های نظامی لازم را فرا بگیرند.
ادامه مطلب ...
۲۱ خرداد ۱۳۹۸
تغییر در شیوه بخشش اضافه خدمت‌های سربازی
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را درباره بخشش اضافه خدمت ناشی از غیبت و تاثیر غیبت در درجه و حقوق سربازان ارائه کرد.
ادامه مطلب ...
۲۱ خرداد ۱۳۹۸
تشریح ضوابط و مقررات معافیت بخشودگی سنی
رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی ضوابط و مقررات معافیت بخشودگی سنی مشمولان را تشریح کرد.به گزارش خبرگزاری مهر، سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اظهار کرد: بر اساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، برای متولدین سال‌های ۵۴ و ما قبل متناسب با مدرک تحصیلی آنان، معافیت بخشودگی سنی در نظرگرفته شده که افراد واجد شرایطی که تاکنون موفق به بهره مندی از این معافیت نشده اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس +۱۰ درخواست خود را ثبت کنند.
ادامه مطلب ...
۲۰ خرداد ۱۳۹۸
بیشترین حقوقی که سرباز‌ان می‌گیرند چقدر است؟
بیشترین حقوقی که سرباز‌ان می‌گیرند چقدر است؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار موسی کمالی درباره افزایش حقوق سربازان گفت: برابر قانون حقوق سربازان باید بین ۶۰ تا ۹۰ درصد حداقل حقوق کارکنان پایور باشد که این مبلغ بر حسب درجه برای سرباز صفر حدود ۶۰ درصد و برای سرباز با درجه ستوان یکم پزشک ۹۰ درصد است، اما با توجه به اینکه در قانون بودجه چنین مبلغی برای پرداخت به سربازان پیش بینی نشده است، لذا در حال حاضر نیز این مبلغ به عنوان حقوق به سربازان پرداخت نمی‌شود و البته در حال پیگیری هستیم تا حقوق سربازان افزایش یابد.
ادامه مطلب ...
۱۹ خرداد ۱۳۹۸
نحوه بازگشت به خدمت سربازان فراری چگونه است؟
به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سربازان فراری پس از گذشت مدت زمانی پشیمان می‌شوند و می‌خواهند به خدمت بازگردند؛ اما درباره چگونگی بازگشت خود اطلاعات زیادی ندارند.
ادامه مطلب ...
۱۹ خرداد ۱۳۹۸
آیا مشمولان سربازی می‌توانند واحد نظامی خدمت خود را مشخص کنند؟
آیا مشمولان سربازی می‌توانند واحد نظامی خدمت خود را مشخص کنند؟به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، این روز‌ها بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه عمومی که می‌خواهند به سربازی اعزام شوند، برای انجام دوره خدمت خود در یک یگان مشخص دست به هر کاری می‌زنند تا در نیرویی که مد نظر دارند، خدمت کنند. اما سوال اینجاست که آیا این امکان وجود دارد که هر مشمول در یگان دلخواه خود انجام وظیفه کند؟
ادامه مطلب ...
۱۹ خرداد ۱۳۹۸
چهارمین مرحله جذب نیروی امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
خبر ۱۹ خرداد ۹۸ - تمدید نام نویسی در مرحله چهارم جذب امریه مهلت نام نویسی در مرحله چهارم جذب امریه سربازی در وزارت ارتباطات تا پایان وقت اداری دوشنبه، ۲۰ خرداد تمدید شدتمدید نام نویسی در مرحله چهارم جذب امریهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همه مراحل مربوط به ثبت نام، ارزیابی و پیگیری از طریق سامانه www.ict.gov.ir انجام می‌شود.افراد با تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا قابلیت شرکت در این مرحله از جذب را دارند و با توجه به نیازمندی‌های پرسنلی ستاد و دستگاه‌های تابعه وزارت، رشته‌های تحصیلی حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، مخابرات، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، امنیت فضای سایبری، مهندسی برق، بیوانفورماتیک در مقاطع فوق الذکر، در این مرحله از فراخوان نیرو‌های امریه جذب می‌شوند.متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر به این نشانی مراجعه کنند:http://amrieh.ict.gov.ir/SitePages/Home.aspx خبر ۹ خرداد ۹۸ - چهارمین مرحله جذب نیروی امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمین مرحله جذب نیروی امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از روز شنبه ۱۱ خردادماه سال جاری آغاز می شود. به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، چهارمین مرحله جذب نیروی امریه سربازی در وزارت ارتباطات از روز شنبه ۱۱ خرداد ماه آغاز می‌شود. افراد با تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا قابلیت شرکت در این مرحله از جذب را دارا هستند و با توجه به نیازمندی‌های پرسنلی ستاد و دستگاه‌های تابعه وزارت، رشته‌های تحصیلی حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، مخابرات، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، امنیت فضای سایبری، مهندسی برق، بیوانفورماتیک در مقاطع فوق الذکر، در این مرحله از فراخوان نیرو‌های امریه جذب می‌شوند. وزارت ارتباطات از میان فارغ التحصیلان واجد شرایط در رشته‌های فوق نیرو‌های امریه سربازی را انتخاب می‌کند. متقاضیان می‌توانند همه مراحل ثبت نام، ارزیابی، پیگیری و پایش را از طریق سامانه مستقر در سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دنبال کنند. افراد می‌توانند برای ثبت نام از ساعت ۱۰ صبح ۱۱ خرداد ماه تا ۱۲ ظهر ۱۸ خرداد اقدام کنند. منبع : باشگاه خبرنگاران جوان برای مشاهده آخرین اخبار استخدام سرباز معلم اینجا کلیک نمایید برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید برای مشاهده آخرین اخبار استخدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اینجا کلیک نمایید
ادامه مطلب ...
۱۸ خرداد ۱۳۹۸
برخورداری ۱۱۰ مددجوی قزوینی از معافیت سربازی
مدیر کل بهزیستی قزوین گفت: در سال گذشته از ۱۵۰ فقره پرونده متقاضی معافیت از خدمت سربازی ۱۱۰ نفر واجد شرایط به حوزه نظام وظیفه معرفی شدند.
ادامه مطلب ...
۱۸ خرداد ۱۳۹۸
آموزش ۱۰۰۰ سرباز در سیستان و بلوچستان در قالب طرح "سرباز مهارت"
رئیس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: در قالب طرح "سرباز مهارت" تعداد ۱۰۰۰ سرباز را در این استان آموزش خواهیم داد.به گزارش ایسنا، دکتر منصور تاجری افزود: در قالب طرح سرباز مهارت تعداد یک هزار سرباز نیروهای مسلح استان(سپاه، نیروی انتظامی، ارتش و مرزبانی) دوره‌های مهارت‌های عمومی حوزه کارآفرینی، اشتغال و مهارت‌های زندگی را به همت جهاد دانشگاهی واحد استان فرا خواهد گرفت.
ادامه مطلب ...
۱۳ خرداد ۱۳۹۸
چه برخوردی در انتظار متقلبان معافیت پزشکی است؟
رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح از برخورد با افرادی که اقدام به جعل برگه معافیت پزشکی می‌کنند، خبر داد. چه برخوردی در انتظار متقلبان معافیت پزشکی است؟سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح در گفتگو با خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان تقلب در آزمون‌های معافیت پزشکی، اظهار کرد: سازمان وظیفه عمومی ناجا تدابیری برای مانع از جعل، دسیسه و تقلب اندیشیده است.
ادامه مطلب ...

۴٬۷۱۳ نظر برای آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در سال ۹۸ (آخرین اخبار)

  • Mohamad
   سلام به همه دوستان،بنده اقدام کردم و جریمم اومد 11ت،فقط میتونم اقساطی بخرم حالا اگه اقدام کنم تا اخر سال یعنی دو ماه دیگه باید تسویه کنم حالا سوال من اینجاس که اگه طرح تمدید بشه پول رو بریزم به حساب بهم فرصت میدن تا اخر سال دیگه تسویه کنم؟؟؟
   پاسخ
   • Dariush
    سلام یه سوال الان توی سامانه سخازده معرفی به کارخونه جهت صدور کارت میخواستم بپرسم تا صادر شدن و ارسال چقدر طول میکشه الان 15 روز گذشته هنوز صدور نخورده .شانس هم نداریم....
    پاسخ
    • فرزاد
     حتما یسری به نیروی انسانی محل خدمتت بزن ولی اگه زده درحال صدور میتونی ازاداره پست هم پیگیرباشی،ازمن کمترازدوهفته امدش،ازمنکه تواین دوماه عذاب کشیدم تاکسری وپایان خدمت وبگیرم ولی کارتم سریع امد
     پاسخ
    • sajad
     سلام.اگه توی سامانه نوشته باشه معرفی برای صدور کارت.صادر شدنش چقدر طول میکشه.الان 15 روز گذشته ساانه سخا هنوز همونو زده .شانس هم نداریم
     پاسخ
     • صابر
      سلام حدودا 15 تا 20 روز درصورت معرفی به صدور کارت این مدت زمان برحسب رسیدن کارت به دست خودته اگه بیشتر طول کشید برو نظام وظیفه شاید مشکل در ادرس یا چیز دیگری باشه
      کارت من 10 روزه اومد
      پاسخ
      • فرزاد
       سلام به همه دوستان وعزیزان این سایت من از روزاولی که رفتم مشهدواس کارکسری خدمت پدرم اینجاامدم وگفتم وتاروزی که امد ویه هفته بعدش هم ثبت شده بود ودیروزهم کارت پایان خدمتم امدش دست همه عزیزانی که کمکم کردن دردنکنه،مخصوصا اقاحسین که همیشه جوابمودادش،کسریم بعد21روزامدکه یک ماه و18روز اضاف بهم دادن وبعد یه هفته ثبت شده بود ودوهفته بعدشم کارتم امد.ممنون همه عزیزان
       پاسخ
        • فرزاد
         اره دوست عزیزمیگن تا برج2پرشده،ازالان بخای تازه کاراتوانجام بدی واس اسفندنمیتونی بری حداقل دوماه بعد انشالله زودتربری وتمام بشی
         پاسخ
        • سجاد
         باسلام به همگی بچه ها من کارهای خرید خدمتم تموم شده توی سامانه سخا زده 17.10.97 رفته برای صدور کارت .میخواستم بپرسم چقدر طول میکشه صادر بشه و پست به به دستمون برسه ممنونم از همه عزیزان
         پاسخ
          • صابر
           سلام دوست عزیز برای دریافت نامه کسری از یگان خدمت پدرت
           باید خودشون باشن و کارت چایان خدمت قبلیشو ببری یا نام یگان خدمت کننده پدرت رو بدونی
           تا نامه مدت جبهه بدن برای تهران پدر لازم نیست خودت میتونی بری با نامه اشتغال به خدمت خودت و نامه مدت جبهه پدرت
           پاسخ
          • حامد
           سلام من سرباز فراری ام ثبت نام کردم برا خرید و حالا نظام وظیفه گفته بیا واسه خرید خدمت نامه بدمت بفرستمت پادگان
           بگیر بگیر نباشه فردا میخام برم؟
           پاسخ
          • حامد
           سلام من سرباز فراری ام ثبت نام کردم برا خرید و حالا نظام وظیفه گفته بیا واسه خرید خدمت نامه بدمت بفرستمت پادگان
           بگیر بگیر نباشه فردا میخام برم؟
           دوستانی ک رفتن بگن
           پاسخ
           • حامد
            سلام بنده متولد 71 هستم
            سال 90 رفتم خدمت 91 فرار کردم
            آخرین مدرک تحصیلیم هم سال 89 هست
            آیا خرید خدمت به من می‌خوره یا باید 8 سال از آخرین فرارم گذشته باشه
            دوستان جوابمو بدن با تشکر از همگی
            پاسخ
            • کیانوش
             سلام،غیبت شما از سال 89 محاسبه میشه میتونید امسال ثبت نام کنید ، میتونید شرایط سربازان فراری رو هم برید سایت نظام وظیفه،قسمت طرح جریمه غایبین ،و قسمت شرایط و فرایند اقدام کل قوانین رو هم بخونید
             پاسخ
              • کیانوش
               سلام بله ، بالا هم راهنمایی کردم میتونید برید سایت نظام وظیفه ،برای سربازان فراری مثال هم زده،که خودتون هم اطمینان پیدا کنید
              • کیانوش
               این هم مثال نطام وظیفه:
               1- سربازان فراری که از آخرین تاریخ فرار از خدمت آنان بیش از 8 سال گذشته باشد و تاکنون نیز مشغول به خدمت نشده باشند در شمول این مقررات قرار خواهند گرفت، لازم به توضیح است که مدت فرار آنان تا پایان سال97 محاسبه می شود.
               2- سربازان فراری که از آخرین تاریخ فرار از خدمت آنان بیش از 8 سال نگذشته باشد در صورت اشتغال ویا عدم اشتغال به خدمت ،غیبت آنان از زمان ورود به غیبت تا پایان سال 97 محاسبه خواهد شد و چنانچه از زمان ورود به غیبت آنان تا پایان سال 97 بیش از 8 سال بوده در شمول معافیت قرار خواهد گرفت.
               مثال: مشمول متولد 1371/04/05 با مدرک تحصیلی سوم دبیرستان که در تاریخ 1390/05/19 با غیبت به خدمت اعزام و درتاریخ 1390/10/22 از خدمت فرارکرده ، دراین صورت غیبت وی از آخرین تاریخ مهلت معرفی 1389/04/19 تا تاریخ پایان سال 97 بیش از 8 سال بوده و در شمول معافیت قرار خواهد گرفت
               پاسخ
            • حامد
             سلام بنده متولد 71 هستم
             سال 90 رفتم خدمت 91 فرار کردم
             آخرین مدرک تحصیلیم هم سال 89 هست
             آیا خرید خدمت به من می‌خوره یا باید 8 سال از آخرین فرارم گذشته باشه
             دوستان جوابمو بدن با تشکر از همگی
             پاسخ
             • علی
              سلام.من بعد اموزشیم اقدام به معافیت یا معافیت از رزم کردم.چشام یکیش 4/5 یکیشم4/25
              ایا معاف از رزم هستم؟پشتیبان جواب بده.بخدا از فک کردن دیوونه شدم
              مدرکمم لیسانسه
              پاسخ
              • علی
               سلام.من بعد اموزشیم اقدام به معافیت یا معافیت از رزم کردم.چشام یکیش 4/5 یکیشم4/25
               ایا معاف از رزم هستم؟پشتیبان جواب بده.بخدا از فک کردن دیوونه شدم
               پاسخ
               • پژمان
                سلام دوست عزیز ،نگران نباش ،شما میتونی بری از همرزمای پاسداری که با پدرت خدمت کردن فرم دو پاسدار بگیری (البته من فقط در مورد پاسدارارو میدونم شاید ارتشی ها هم میتونن فرم رو پر کنن )فقط کافیه که هم منطقه و هم سال خدمت باشن یه فرم هستش که اون دو پاسدار پر میکنن که پدرت از فلان تاریخ تا فلان تاریخ جبهه بوده بعد میتوینی واسه کسری اقدام کنی
                پاسخ
               • ناامید
                سلام بنده سال 91 کارت معافیت بواسطه پرونده حضور جبهه پدرم گرفتم ولی به دلیل گم شدن این پرونده متاسفانه کارتم رو چند ماه پیش باطل کردند خواستم بدونم میتونم از شرایط خرید خدمت استفاده کنم؟
                پاسخ
               • نیما
                سلام دوستان..من سرباز ارتشم تو لویزان ورودی 8.1 تازه یگان رفتم..بابام هم 25ماه منطقه بوده کارت ایثار هم داره من چطور میتونم برای کسری اقدام کنم؟حتما باید از یگان نامه بگیرم؟یا خودم میتونم بدون نامه اقدام کنم؟
                لطفا جواب بدید
                پاسخ
                • ناشناس
                 هرکی خودش رومسوول میدونه خواهشا یه فکری به این مساله خرید با تخفیف 70 درصدی مددجویان بکنه بدیهی است که بااجرای چنین
                 مصوباتی خیلی ازمشکلات مددجویان حل میشه چونکه خیلی از افراد مثل منه مخاطب افرادی هستندکه به کمیسیون ماده 6بهزیستی رفتن
                 اما قبول نشده اندوکل زندگیشون وخانواده شون به نقطه بحرانی رسیده خیلی ممنون ازتوجه تان!!!!!!!!!
                 پاسخ
                 • فخاری
                  سلام
                  من درحال حاضرمتاهل هستم و خرجی دو خانواده را میدهم زیراکه همسرم پدر ندارد و برادری که به بیماری دوشن مبتلاست درخانه است وهزینه های این بیماری زیاد است.مادرخانمم هم به دلیل پرستاری ازپسرفلج و بیمارش مجبوربه خانه نشینی است.واگرمن بخواهم به سربازی بروم آنهابامشکل زیادی مواجه میشوند.
                  آیا راهی برای کم کردن مدت سربازی یا معافیت بنده وجود دارد؟
                  منتظر جوابم لطفا جواب دهید
                  پاسخ
                  • ستارآبستان
                   سلام خسته نباشید .من متاهل هستم و29سال سن دارم ودوفرزنددارم وسرپرست مادرم هم هستم وپدرم سال 85 به رحمت خدارفته ایا طرح معافیتی به بنده میخورد یاباید سربازی برم
                   پاسخ
                   • کیانوش
                    سلام،در مورد معافیت کفالت خبری ندارم بهتون بدن یان،ولی اگه از آخرین مدرک تحصیلیتون 8سال 1 روز گذشته باشه میتونید ثبت نام کنید و بخرید
                    پاسخ

                  لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید