استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (رسیدگی به شکایات)

امروز

استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۹۴

برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در یک صفحه اینجا کلیک کنید

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

برای مطالعه و آشنایی با تاریخچه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل آشنایی با سازمان ثبت و اسناد اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل آشنایی با وظایف سمتهای سازمان ثبت و اسناد اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل آشنایی با وظایف سمتهای دولتی اینجا کلیک کنید

وب سایت ای استخدام برای تمام شرکت کنندگان در این آزمون آرزوی موفقیت و کامیابی دارد و امیدواریم تمام عزیزانی که برای این آزمون تلاش کرده اند موفق باشند. شرکت کنندگان آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور لطفا تجربیات خود را در دیدگاههای همین صفحه به اطلاع دوستان خود رسانده و با هم تبادل اطلاعات نمایید. ( توجه :  در کنار نام خود نام استان خود را نیز برای خوانایی بهتر ذکر کنید)


خبر ۸ تیر ۹۴ – رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: همه ظرفیت های سازمانی باید در مسیر خدمت رسانی بهتر به مردم قرار گیرد

وب سایت قوه قضاییه : احمد تویسرکانی گفت: منابع انسانی، تشکیلات و ابزارهای سازمانی باید در مسیر ارائه خدمت بهتر به مردم و رضایتمندی جامعه قرار داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، احمد تویسرکانی معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور  در گردهمایی مدیران ستادی و استان های این سازمان که به مناسبت هفته قوه قضاییه در سالن همایش های این سازمان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم دکتر بهشتی و هفتاد و دو تن از یاران امام (ره)، هدف اصلی ترمیم نیروی انسانی و امکانات و ابزارهای سازمانی را ارائه خدمت بهتر به مردم و ایجاد رضایتمندی مراجعین با ارتقاء سرعت، دقت و صحّت عملکرد همه بخش های این سازمان برشمرد.
وی در تبیین نقش مدیریت در سطوح مختلف جامعه و رابطه آن با کارآمدی و بهره وری مناسب در تشکیلات اداری گفت: توجه به منابع انسانی و بهره گیری از ظرفیت کارکنان در موقعیت شغلی متناسب با توانمندی و استعداد آنها، هم زمینه رشد نیروی انسانی و هم پویایی و کارآمدی سازمانی را به همراه خواهد دشت.
وی گفت: سازمان ثبت اسناد در سال های اخیر حرکت تحولی و رو به جلو را آغاز کرده که این حرکت برای مردم نیز قابل لمس است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه در تلاشیم از همه ظرفیت های سازمان به نحو کامل استفاده شود گفت: توجه به نیروی انسانی یکی از اولویت های کاری سازمان است و باید با نگاه جدید و شناخت و دقت لازم در چیدمان نیروی انسانی به نحوی عمل کرد که هر کسی در جای خودش قرار بگیرد و افراد متخصص در جاهای غیرتخصصی قرار نگیرند تا شاهد افزایش کارآمدی و بهره وری بهتر در سازمان باشیم.
تویسرکانی عدم توجه دقیق به داشته های موجود را یکی از مشکلات برنامه ریزی در کشور دانست و گفت: تناسب در تبیین برنامه، قابلیت اجرایی به برنامه نوشته شده می دهد و در غیر این صورت برنامه فقط روی کاغذ می ماند و اجرایی نمی شود.
معاون رئیس قوه قضاییه گفت: شناخت و توجه به منابع، برنامه ریزی صحیح، کنترل و نظارت، همزمان با هم می تواند باعث موفقیت مدیران در امر مدیریت شود.
وی رمز پیشرفت در سازمان را ارزیابی و شناسایی دقیق نیروی انسانی و توجه به آموزش و افزایش آگاهی در سازمان دانست و افزود: آموزش باید با توجه به اصل نتیجه گرایی در سازمان مورد توجه قرار بگیرد و آثار مثبت آن در مجموعه قابل مشاهده باشد.
معاون رئیس قوه قضاییه تاثیر مدیریت را در کاهش تخلفات اداری بسیار مهم دانست و افزود: یکی دیگر از اولویتهای سازمان توجه جدی به امر سلامت اداری است که خوشبختانه در سالهای اخیر سازمان ثبت در این خصوص با برنامه ریزی مناسب به سمت کاهش تخلفات اداری حرکت کرده است.
وی بیان داشت: عدم توجه به سلامت اداری باعث هدر رفتن زحمات در سازمان می شود و اگر مدیران به عملکرد زیرمجموعه خود حساس نباشند و صدای مراجعان را نشنوند خسارات زیانباری را به دنبال خواهد داشت.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اهمیت ایجاد تشکیلات سازمانی چابک و کارآمد، یکی از اولویت های سازمان را در سال جاری حرکت در مسیر تحقق این مهم برشمرد و اظهار داشت: با توجه به تصویب دو هزار پست سازمانی، انتظار می رود مدیران استانها در اولین فرصت در جهت پیشنهاد تشکیلات متوازن در هر استان متناسب با شاخص های عملکردی و نیازهای ثبتی در تشکیلات خود بازنگری کنند.
وی جذب یک هزار و ۴۰۰ نیروی جدیدالاستخدام را باعث ایجاد نفس تازه و رونق جدی در حوزه نیروی انسانی سازمان دانست و از مسئولین مربوط به این حوزه خواست تا هرچه سریع تر زمینه ورود این افراد به سازمان فراهم شود.
تویسرکانی گفت: مسئولیت نیروی انسانی که تازه وارد مجموعه می شوند و همچون نهال های نوپایی هستند،  متوجه مدیران هر بخش است تا به درختان کارآمد تبدیل شده و به ثمر بنشینند.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور استقرار سامانه اخذ اثر انگشت در دفاتر اسناد رسمی، اجرای سامانه شبکه ملی تحدید حدود، تعیین تکلیف کامل پرونده های مربوط به قانون ﺗﻌﻴﻴﻦ ﺗﻜﻠﻴﻒ ﻭﺿﻌﻴﺖ ﺛﺒﺘﻲ ﺍﺭﺍﺿﻲ ﻭ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن های ﻓﺎﻗﺪ ﺳﻨﺪ ﺭﺳﻤﻲ تا پایان امسال، حذف دفاتر املاک و آرشیو الکترونیکی پرونده های ثبتی را از اولویت های سازمان طی سال جاری برشمرد و بر برنامه ریزی دقیق و استفاده از تمام ظرفیت های موجود سازمان برای تحقق این برنامه ها توسط مدیران و کارکنان تأکید کرد.


خبر ۷ تیر ۹۴ – به شکایات داوطلبان آزمون استخدامی سازمان ثبت رسیدگی می‌شود 

خبرگزاری ایسنا : رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: به شکایات داوطلبان آزمون استخدامی سازمان ثبت در دیوان عدالت اداری رسیدگی می‌شود.
به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌احمد تویسرکانی در حاشیه همایش سراسری قوه قضاییه در جمع خبرنگاران گفت: بعد از برگزاری آزمون افرادی اعتراض داشتند و این طبیعی هم است. ما در بررسی‌های اولیه اعلام کردیم آمادگی داریم که به نحو دقیق به شکایات رسیدگی کنیم.
وی با بیان اینکه بعضی از افراد شکایاتی را در دیوان عدالت اداری مطرح کردند، گفت:‌ علی‌القاعده سازمان ثبت نیز دفاعیات لازم را ارائه خواهد کرد و ما تابع احکام دیوان هستیم و به هر نحوی که تصمیم گیری شود ان شاء الله اجرا خواهد شد.
تویسرکانی گفت: ادعاهایی که مطرح شده بعضا به دلیل استنباط نادرست از بخشنامه ها و آگهی های صورت گرفته است.


 خبر ۵ تیر ۹۴ – تعیین تکلیف شرکت کنندگان در آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک 

خبر آنلاین : سازمان ثبت اسناد و املاک اعلام کرد که شرکت کنندگان در آزمون این سازمان به تدریج تعیین تکلیف خواهند شد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چند مخاطب سرویس مشکلات مردم خبرگزاری سوالی را در مورد آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک مطرح کردند. یکی از آن ها مشکل خود را چنین مطرح کرد:
“شهریور سال گذشته آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برگزار شد که ما در آن قبول شدیم. اما بعد از امتحان گفته شد که برخی گرایش ها مورد تقاضا نیست. از پارسال تا به امسال تکلیف ما مشخص نیست و نمی دانیم آیا جذب می شویم یا نه؟”
دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پاسخ به این مشکل به خبرآنلاین می گوید که کار استخدام شرکت کنندگان در آزمون مرحله به مرحله در حال انجام است و پیش می رود.
این مرکز از روالی که استخدام دارد می گوید و تاکید می کند که آزمون استخدامی آن ها مثل کنکور نیست که در یک زمان واحد نتیجه آن بیاید و همه استخدام ها انجام شود.
به گفته یکی از مسئولان دفتر ریاست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت، تلاش این سازمان در جذب نیروهاست چرا که این استخدام ها برای خود سازمان ثبت نفع دارد و این سازمان با کمبود نیرو مواجه است.
این کارشناس روابط عمومی به آزمون دهندگان اطمینان می دهد که کار استخدام آن ها به تدریج پیش می رود و از آن ها می خواهد نگران نباشند.
طبق اعلام دفتر ریاست روابط عمومی، شرکت کنندگان در آزمون ثبت برای اطلاع بیشتر از وضعیت استخدامشان می توانند به روابط عمومی و یا معاونت نیروی انسانی مراجعه و یا با شماره تلفن ۶۶۷۰۳۳۱۴ تماس بگیرند. اطلاعات تکمیلی در مورد وضعیت استخدام از سایت ssaa.ir قابل پیگیری است.


خبر ۱۹ اردیبهشت سال ۹۴- تویسرکانی، رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست خبری اعلام کرد
وی در پاسخ به سوالی درباره اعتراض برخی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سازمان ثبت به خاطر دعوت نشدن به مصاحبه، گفت: سازمان ثبت وظیفه دارد مطابق قانون نسبت به گزینش افراد اقدام کند. ما برای جذب ۱۲۰۰ نفر طبق قانون مجوز داشتیم که ۲۵ درصد از این تعداد، طبق قانون از خانواده شهدا و ایثارگران هستند و در حقیقت آزمون برای جذب ۸۰۰ نفر غیر از این افراد بود که آنها نیز باید شرایط را داشته باشند.
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ممکن است در مدارک تحصیلی یا گزینش برخی از افراد اشکالاتی وجود داشته باشد، اما همه افراد مطمئن باشند که گزینش‌ها دقیقا طبق قانون انجام می‌شود و اینکه از کسی مصاحبه گرفته نشده شایعه است.


اطلاعیه: اعلام اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در رشته شغلی کارشناس ثبت اختراعات ، علائم تجاری و طرح های صنعتی

بدینوسیله اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در رشته شغلی کارشناس ثبت اختراعات ، علائم تجاری و طرح های صنعتیکه در شهریور ماه سال قبل  برگزار شده بود، اعلام می گردد.
شرکت کنندگان در آزمون برای اطلاع از قبولی خود و طی مراحل بعدی استخدام می توانند به قسمت ” نتیجه آزمون” در انتهای این اطلاعیه مراجعه نمایند.
پذیرفته شدگان باید در تاریخ های ۹۴/۰۱/۳۰و ۹۴/۰۱/۳۱ برای انجام مصاحبه به آدرس ذیل مراجعه نمایند :
تهران- میدان امام خمینی (ره) – ضلع شمالی پارک شهر – ابتدای خیابان شهید فیاض بخش – ساختمان شماره ۳ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
پذیرفته شدگان آزمون بایستی مدارک ذیل را قبل از شرکت درجلسه مصاحبه به مسئولین مربوطه ارائه و درصورت احراز شرایط لازم ، در مصاحبه شرکت نمایند.

 • اصل شناسنامه با ۲ نسخه کپی از کلیه صفحات
 • اصل کارت ملی با ۲ نسخه کپی
 • اصل کارت پایان خدمت یا معافیت قانونی ( آقایان ) با ۲ نسخه کپی
 • اصل آخرین مدرک تحصیلی با ۲ نسخه کپی
 • ۴ قطعه عکس ۴*۳
 • مستندات مربوط به ایثارگری برای ایثارگران

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید

 


خبر ۲۶ بهمن ۹۳ – دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان اولیه استان های خوزستان و بوشهر

برای مشاهده زمانبندی مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی اینحا کلیک کنید


خبر ۲۳ بهمن ۹۳ – اطلاعیه ادارات کل ثبت اسناد و املاک استانهای مازندران، گلستان و گیلان

برای مشاهده زمانبندی مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی اینحا کلیک کنید


خبر ۲۱ بهمن ۹۳ – اطلاعیه ادارات کل ثبت اسناد و املاک استانهای کرمان، فارس ، هرمزگان ، سیستان و بلوچستان

برای مشاهده زمانبندی مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی اینحا کلیک کنید


خبر ۱۹ بهمن ۹۳ – اطلاعیه ادارات کل ثبت اسناد و املاک استانهای تهران، البرز، قزوین، قم، سمنان، مرکزی و زنجان

برای مشاهده زمانبندی مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی اینحا کلیک کنید


خبر ۱۵ بهمن ۹۳ – اطلاعیه ادارات کل ثبت اسناد و املاک استانهای اصفهان ،یزد، کهکیلویه و بویر احمد و چهار محال بختیاری

برای دانلود فایل زمانبندی زمان و مکان تشکیل پرونده و مدارک لازم اینجا کلیک کنید


خبر ۱۵ بهمن ۹۳ – اطلاعیه ادارات کل ثبت اسناد و املاک استانهای آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی و اردبیل

برای مشاهده زمان مصاحبه و مدارک لازم اینجا کلیک کنید


خبر ۷ بهمن ۹۳ – اعلام اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد واملاک کشور

برای مشاهده نتایج آزمون استخدامی اینجا کلیک کنید


نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی

جزوه آمادگی برای جلسات مصاحبه استخدامی

اطلاعیه:
بدینوسیله اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که در شهریور ماه سال جاری برگزار شده بود، اعلام می گردد.
شرکت کنندگان در آزمون برای اطلاع از قبولی خود و طی مراحل بعدی استخدام می توانند به قسمت ” نتیجه آزمون” در انتهای این اطلاعیه مراجعه نمایند.
لازم به ذکر است برابراعلام معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی ریاست جمهوری، اسامی پذیرفته شدگان در رشته شغلی کارشناس ثبت اختراعات ، علائم تجاری و طرحهای صنعتی متعاقباً اعلام خواهد گردید.
پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدامی مطابق با محل قبولی به آدرسهای ذیل مراجعه نمایند:

۱ -پذیرفته شدگان استانهای تهران – البرز – مرکزی – قم – سمنان -زنجان و قزوین از تاریخ ۹۳/۱۲/۳ لغایت ۹۳/۱۲/۷ ساعت ۹ الی ۱۸  به اداره کل ثبت استان تهران به آدرس : تهران – میدان هفت تیر- خیابان قائم مقام فراهانی ، نرسیده به چهار راه شهید بهشتی ، کوچه شهید میرزا حسنی
۲ -پذیرفته شدگان استانهای اصفهان ، چهارمحال و بختیاری – کهگیلویه و بویر احمد و یزد از تاریخ ۹۳/۱۲/۳ لغایت ۹۳/۱۲/۷ ساعت ۹ الی ۱۸ به  اداره کل ثبت استان اصفهان به آدرس : اصفهان- بلوار دانشگاه ، خیابان توحید میانی ، جنب آزمایشگاه دی
۳ -پذیرفته شدگان استانهای مازندران، گلستان و گیلان از تاریخ ۹۳/۱۲/۳ لغایت ۹۳/۱۲/۷ ساعت ۹ الی ۱۸  به اداره کل ثبت استان مازندران به آدرس : ساری- میدان امام خمینی ( ره )– ابتدای بلوار آزادی
۴-پذیرفته شدگان استانهای  آذربایجان شرقی ، اردبیل و آذربایجان غربی از تاریخ ۹۳/۱۲/۳ لغایت ۹۳/۱۲/۷ ساعت ۹ الی ۱۸  به اداره کل ثبت استان آذربایجان شرقی به آدرس : تبریز – میدان ساعت – کوچه حاج هاشم
۵- پذیرفته شدگان  استانهای کرمانشاه -کردستان ـ  همدان ـ لرستان و ایلام از تاریخ ۹۳/۱۲/۳ لغایت ۹۳/۱۲/۷ ساعت ۹ الی ۱۸  به اداره کل ثبت استان کرمانشاه  به آدرس : کرمانشاه – چهار راه گلستان – خیابان گلسرخ – کوی فریبرز کرمی
۶- پذیرفته شدگان استانهای  خراسان رضوی – خراسان شمالی – خراسان جنوبی از تاریخ ۹۳/۱۲/۳ لغایت ۹۳/۱۲/۷ ساعت ۹ الی ۱۸  به اداره کل ثبت استان خراسان رضوی به آدرس : مشهد – بلوار خیام – تقاطع ارشاد
۷-پذیرفته شدگان استانهای خوزستان و بوشهر از تاریخ ۹۳/۱۲/۳ لغایت ۹۳/۷/۱۲ ساعت ۹ الی ۱۸  به اداره کل ثبت استان خوزستان به آدرس : اهواز – امانیه ، خیابان مدرس
۸- پذیرفته شدگان استانهای کرمان – هرمزگان ، سیستان و بلوچستان و فارس از تاریخ ۹۳/۱۲/۳ لغایت ۹۳/۱۲/۷ ساعت ۹ الی ۱۸  به اداره کل ثبت استان کرمان به آدرس : کرمان – ضلع شمالی پارک نشاط ، ابتدای بلوار فردوسی
پذیرفته شدگان آزمون بایستی مدارک ذیل را قبل از شرکت درجلسه مصاحبه ، به مسئولین مربوطه ارائه و درصورت احراز شرایط لازم ، در مصاحبه شرکت نمایند.

 • اصل شناسنامه با ۲ نسخه کپی از کلیه صفحات
 • کارت ملی با ۲ نسخه کپی
 • اصل کارت پایان خدمت یا معافیت قانونی ( آقایان ) با ۲ نسخه کپی
 • مدارک مبنی بر بومی بودن در مناطق محروم  و ۲ نسخه کپی
 • اصل آخرین مدرک تحصیلی با ۲ نسخه کپی
 • ۴ قطعه عکس ۴*۳
 •  مستندات مربوط به ایثارگری برای ایثارگران

خبر ۶ بهمن ۹۳ – نتایج آزمون استخدامی ثبت اسناد ظرف چند روز آینده اعلام می‌شود

باشگاه خبرنگاران : احمد تویسرکانی در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی‌ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهارداشت: آخرین کنترل‌ها در این زمینه با حوزه معاونت منابع انسانی رئیس‌جمهور صورت گرفته و ظرف چند روز آینده نتایج این آزمون اعلام می‌شود.
وی ادامه داد: این آزمون در راستای بهینه‌سازی و به کارگیری نیروی انسانی متخصص با حضورحدود ۱۵ هزار نفر برگزار شد که از این میان، بعد از طی مراحل قانونی ۱۲۰۰ نفر به استخدام این سازمان در خواهند آمد.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در برخی از سایت‌ها بیان شده که مراحل گزینش و مصاحبه از پذیرفته‌شدگان این آزمون در حال انجام است، خاطرنشان کرد: تا اسامی پذیرفته‌شدگان اعلام نشود انجام چنین امری ممکن نیست و هنوز اسامی از طریق سایت سازمان ثبت اعلام نشده است.
گفتنی است؛ آزمون استخدامی‌سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ۲۸ شهریور ماه امسال در تهران و ۷ استان کشور برگزار شد که احمد تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از نحوه برگزاری این آزمون بازدید کرد.
لازم به ذکر است؛ از۱۲۰۰ نفری که به استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشوردر خواهند آمد، ۳۵۰ نفر در حوزه فناوری اطلاعات و مالکیت معنوی و سایر افراد در دیگر بخش‌های تخصصی این سازمان به کارگیری خواهند شد.


استخدام بیش از یک‌هزار نیروی جدید در سازمان ثبت اسناد

خبرگزاری تسنیم: مدیر هسته گزینش سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: مجوز استخدام بیش از یک هزار نیروی جدید در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، ناصر سلطانی صبح امروز در حاشیه برگزاری نخستین گردهمایی آموزشی گزینش‌گران سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در چند سال گذشته جذب مناسبی در حوزه نیروی انسانی نداشتیم و با تلاش‌های صورت گرفته مجوز استخدام ۱۱۵۰ نفر گرفته شده است.
وی افزود: از طریق سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون استخدامی آنها برگزار و کارشناسان مرتبط با هر رشته جذب می‌شوند.
وی افزود: ۱۶ هزار نفر ثبت‌نام کردند که ۲۴۰۰ نفر از آنها در مصاحبه تخصصی حاضر بودند و از میان آنها ۱۱۵۰ نفر نهایی انتخاب شدند که شامل ۳۵۰ نفر فرزندان معظم شهدا و ۸۸۰ نفر هم عموم مردم هستند. این پذیرفته‌شدگان در ادارات کل ثبت اسناد و املاک استان‌ها و ادارات نواحی شهرستان‌ها جذب شده و مشغول به کار می‌شوند.
مدیر هسته گزینش سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: این سازمان نیروی جدیدی از چارت، بیس و پایه نداشته به دنبال جذب نیرو هستیم و تا سال ۱۳۹۰ آزمون برگزار می‌شد که از آن سال به بعد آزمون‌های استانداری‌ها برگزار می‌شود.
سلطانی تصریح کرد: براساس قانون عدالت در امر گزینش مهم‌ترین وظیفه ماست و اگر فرد درخواست‌کننده این عدالت تعریف شده را داشته باشد قطعاً پذیرش می‌شود و در هسته گزینش ملاک‌های انتخاب اصلح را داریم و میان دو نفر که شرایط مشابهی دارند فرد اصلح‌تر جذب می‌شود و دیگری به عنوان یک نیروی ذخیره معرفی می‌شود.
وی تأکید کرد: پس از جذب و بررسی‌های میدانی هسته گزینش ۵ نفره رأی نهایی را می‌دهند و در صورت نیاز به تجدید نظر مجدد استعلام و رأی گیری توسط گروهی دیگر صورت می‌پذیرد تا هیچ گونه شک و شبهه‌ای نباشد و عدالت در آرا باشد.


نتایج آزمون استخدامی ثبت اسناد ظرف یک ماه آینده اعلام می‌شود

 باشگاه خبرنگاران : رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: آخرین کنترل‌ها در این زمینه با حوزه معاونت منابع انسانی رئیس‌جمهور صورت گرفته و ظرف یک ماه آینده نتایج این آزمون اعلام می‌شود.
“احمد تویسرکانی” در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی‌سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: آخرین کنترل‌ها در این زمینه با حوزه معاونت منابع انسانی رئیس‌جمهور صورت گرفته و ظرف یک ماه آینده نتایج این آزمون اعلام می‌شود.
وی ادامه داد: این آزمون در راستای بهینه‌سازی و به کارگیری نیروی انسانی متخصص با حضورحدود ۱۵ هزار نفر برگزار شد که از این میان، بعد از طی مراحل قانونی ۱۲۰۰ نفر به استخدام این سازمان درخواهند آمد.
گفتنی است؛ آزمون استخدامی‌سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ۲۸ شهریور ماه امسال در تهران و ۷ استان کشور برگزار شد که احمد تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از نحوه برگزاری این آزمون  بازدید کرد.
لازم به ذکر است از۱۲۰۰ نفری که به استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشوردر خواهند آمد، ۳۵۰ نفر در حوزه فناوری اطلاعات و مالکیت معنوی و سایر افراد در دیگر بخش‌های تخصصی این سازمان به کارگیری خواهند شد.


اطــلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام نتایج آزمونهای استخدامی

سازمان سنجش آموزش کشور بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخدامی شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور (مورخ ۱۶/۰۳/۱۳۹۳)، بانک سپه (مورخ ۱۷/۰۵/۱۳۹۳)، دانشگاه صنعتی کرمانشاه (مورخ ۲۷/۰۶/۱۳۹۳)، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قوه قضائیه (مورخ ۲۸/۰۶/۱۳۹۳)، سازمان تأمین اجتماعی (مورخ ۰۴/۰۷/۱۳۹۳)، شرکت کار و تأمین (مورخ ۱۶/۰۸/۱۳۹۳) ، دانشگاه فرهنگیان(مورخ ۲۲/۰۸/۱۳۹۳) وقوه قضائیه (مورخ ۲۳/۰۸/۹۳) می رساند با توجه به اینکه همکاری سازمان سنجش آموزش کشور با دستگاه های ذیربط فقط در مرحله برگزاری آزمون و استخراج نتایج اولیه بوده و پس از برگزاری آزمون، نتایج اولیه آزمون (نتیجه آزمون تستی) کلیه داوطلبان بمنظور انجام فرآیندهای لازم در خصوص اعلام اسامی  قبول شدگان، به دستگاه ها ی ذیربط اعلام شده است، لذا داوطلبان ذینفع می بایست در خصوص نتیجه آزمون خود و هرگونه سؤال، موضوع را از طریق دستگاه ذیربط پیگیری نمایند.

برای مشاهده متن آگهی استخدام ثبت اسناد و املاک کشور در سال ۹۳ اینجا کلیک کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (جدید)


7,367 نظر برای «استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (رسیدگی به شکایات)»

 1. حسيني

  سلام.دوستای خراسان رضوی.سبزواری .مصاحبه ی عقیدتی شروع نشده.ایا کسی رفته مصاحبه ی عقیدتی تهران!؟ مخصوص همشهری های سبزواری.خوشاب…
  اطلاع ندارین بعد تحقیقات محلی تو چ مرحله ای هستیم…از,کجا بدونیم رد شدیم یا قبول ‘!!؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن

 2. محمد

  سلام دوستان
  من از قبولی کارشناس ثبت زرندیه(استان مرکزی) اما ساکن تهرانم.
  کزینش اول رفتم اما نه برای تحقیقات محلی اومدن و نه برای کزینش عقیدتی دعوت شدم.
  دوستان استان مرکزی میشه اعلام وضعیت کنید؟
  به نظرتون یعنی رد شدم؟

  پاسخ دادن  • کارمند تبریز

   با سلام و احترام
   از استان آ.ش. از اونجایی که بنده اطلاع دارم و از دوستان پرسیدم، چند روز پیش برای بعضی افراد اومدن تحقیقات محلی و هنوز مصاحبه عقیدتی ندادن. برای خود بنده هنوز تحقیقات محلی هم نیومدن.
   حالا هرچی خدا بخواد ما هم به اون راضی هستیم.

   پاسخ دادن

 3. طاها

  سلام دوستان من یک هفته پیش مصاحبه عقیدتی بودم .یک سوال داشتم که چطورمیشه مطلع شدازنتیجه این مصاحبه.ویک نظرم دوستان بدن که اگه این مصاحبه اینقدرمهم بودچرابچه های ثبت اختراعی روبعضیهاشونوقبل مصاحبه دعوت به کارکردن.لطفانظربدین؟
  ضمناعرض کنم خدمتتون بنده بایکی ازمسئول های کارگزینی یکی ازشهرستاتها سلام وعلیک داریم ایشون بهم گفت بعدمصاحبه گزینش ازمرکزاستانی که انتخاب کردین بهتون خبرمیدن براا شروع به کارتون ونگران نباشید.لازم به ذکراست که ازمصاحبه اسفندهرچی ایشون فرمدونددقیفاهمون شده.

  پاسخ دادن

  • حمید

   برای کسب اطلاع باید از آقای بدری که مسئول نیروی انسانی ثبت اسناد هستند یا از مراکز نیروی انسانی شهرستان ها بپرسید. گزینش فهرست قبول شده ها رو در اختیار اونها قرار میده. از همه ثبت اختراعی ها دعوت به کاراموزی شد نه بعضی هاشون. البته تا حکم مستخدمی نیرو ها نیاد، کار کردن بدون حقوق خواهد بود. علت دعوت هم نیاز شدید به نیرو بود که بدون هماهنگی با دفتر گزینش سازمان دعوت شده بودند.

   پاسخ دادن  • محتوا گذار شش

   با سلام
   کاربر گرامی ما صرفا منتشر کننده اخبار و آگهی های استخدام می باشیم لطفا هر سوالی یا مشکل دارید سوال خود را با مسئولین مربوط مطرح نمایید تا پاسخ درست و صحیح دریافت نمایید
   با تشکر

   پاسخ دادن


  • 64

   سلام. من روز4شنبه این هفته رفتم مصاحبه عقیدتی.مکانش خیابان فردوسی تهران بود نزدیک میدان(مترو)امام خمینی.خیابان کوشک مصری.بیشتر احکام میپرسن. نماز.ارکان نماز.روزه.مبطلات روزه.انواع غسل.غسل جنابت چیه.نظرت در مورد ولایت فقیه چیه.راهپیمایی میری.مسیراش کجان.ترجیحا دروغ نگید که برلحتی مچت گیرمیاد

   پاسخ دادن

 4. سونی به حمید

  سلام آقای حمید.خیلی ممنون که با وجود مشغله هاتون جواب دادید.
  و ممنون که در مورد کارشناس ثبتی ها پرسیدین. ولی من یادم رفته بود بگم همین شغل رو برای سهمیه ای ها هم سوال کنید.
  لطفا اگه دوباره زحمت کشیدید از وضعیت سهمیه ای ها هم سوال کنید. ضمنا من هم مصاحبه تخصصی دادم و هم عقیدتی.
  سپاسگذارم

  پاسخ دادن

 5. حسین

  حمید آقا خیلی ممنون از توضیحات کاملی که دادی ممنونم
  لطف میکنید درخصوص معاینات پزشکی توضیحاتی بدید من توی گزینش قبول شدم میخوام ببینم دقیقا معاینات پزشکی چه مواردیه

  پاسخ دادن
 6. احمد(خواهشا جواب بدین)

  سلام دوستان من مدرکم کارشناس ارشد هستش و واسه حسابدار امور ثبتی پذیرفته شدم . خواهش میکنم از دوستانی که قبول شدن و دران سرکار میرن و یا خبر موثق از حقوق و مزایای ثبت اسناد دارن بگن. من خودم قبلا یکی از دوستام رفته بود از یه آقای که اونم جدید استخدام بود پرسیده بود بهش گفته بود من دو نیم میگیرم. خوب اگه صحت داشته باشه خوبه . خواهش میکنم اگه کسی خبر موثقی داره بگه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن   • حسین

    سلام ثبت بعد از وزارت نفت بیشترین درآمد رو داره و بیشترین حقوق و مزایا رو میده من فیش حقوقی چند تا شدند دیدم مطمئن باشید از همه‌ی وزارتخانه ها و نهاد های دولتی وضعش بهتره

    پاسخ دادن

   • حمید

    من یه هفته سرکار بودم. طبق تجربه شخصی و اظهارات مسئولان و مربیان آموزش، می تونم بهتون بگم که حجم کار بچه های کارشناس ثبت اسناد از لحاظ حضور ارباب رجوع خیلی بیشتر بچه های اختراعه و کلا سر شما شلوغ تر از ما خواهد بود. ساعت کاری اگر در تهران باشید از ساعت 7/45 تا 4/15 است. البته ادارات تهران پنجشنبه رو تعطیلند. ساعت کاری در شهرستان چند ساعتی کمتره. شاید از 7/30 تا 2/30.
    ما خیلی راجع به حقوق و مزایا ازشون سوال می کردیم، اما عمدتا از جواب دادن دقیق طفره می رفتند. حقوق تون بسته به مدرک تحصیلی، کارمند پایتخت بودن یا شهرستان بودن، سنوات، اضافه کاری دادن و سمت دار بودن از 2 میلیون تا حدود 4 میلیون خواهد بود. کلا خیلی تاکید داشتند حقوق قوه قضاپیه از بقیه نهاد ها بیشتره که واقعا تا حد زیادی هم واقعیت داره. مزایای ثبت اسناد هم اضافه کاری رو که مطمئنم، ولی احتمالا وام های مسکن و ماشین باید داشته باشه. البته ثبت اسناد سازمانیه که مرخصیش کمه. همون دو نیم روز در ماه که برای بچه های شهرستانی و راه دور ممکنه سخت باشه. اگر کارمند ستاد کل کشور یا ادارات تهران باشید طبیعتا مزایا و پاداش های بیشتری از کارمندان شهرستانی دریافت می کنید. از مزایای دیگه اینه که سازمان در مناسبت های مختلف گاه از نیم برابر تا یک برابر حقوق اضافه به کارمنداش پاداش میده. مثلا در هفته قوه قضاپیه، هفته دولت، پیش از عید نوروز و غیره. اینم بگم که ما طی این یه هفته با پرسنل باشخصیت و خوش برخوردی روبرو شدیم که نشان از کلاس کاری ثبت اسناد داره. چیز دیگه ای فعلا یادم نمیاد.

    پاسخ دادن

  • م

   سلام میشه بگید بچه های غیر بومی که اومدن تهران در مورد جا و مکانشون چیکار کردن؟چون اونجوری که من فهمیدم یهویی بهشون زنگ زده بودن که بیاید شروع به کار کنید
   ممنونم

   پاسخ دادن

   • حمید

    سلام. به بچه های شهرستانی به درخواست خودشون به طور موقت مهمانخونه ثبت اسناد رو برای یه هفته دادند تا خونه پیدا کنند. من خودم یه هفته ای رو خونه هم شهریام ساکن شدم تا این که تونستم با کلی دوندگی و زحمت یه خونه مناسبی رو یه ساله نزدیک محل کارم رهن و اجاره کردم. ولی اکثر بچه ها تو خونه پیدا کردن خیلی کند هستند. اگه دو نفر ترجیحا با همکار شهرستانی تون دنبال خونه بگردید، خونه نسبتا ارزون و متوسط شهر گیر میاد.
    در مورد این که یهو تو ماه رمضون به ما خبر دادند و این که جای اقامت نداریم به مسئولان اعتراض کردیم. راضی شدند که یه هفته آموزش بدون حقوق ببینیم و بعد تا اطلاع خودشون و احتمالا بعد از عیر فطر ما رو رسما دعوت به کار می کنند. به تجربه میگم تا زمانی که حکم کارگزینی و جواب گزینش تون نیومده، عجله ای برای سرکار رفتن نداشته باشید. چون باید مجانی برید اداره. به نیروی انسانی نیاز داشتند و به همین دلیل از ما بدون هماهنگی با اداره گزینش ثبت اسناد زود تر دعوت به کار کردند. هر چند که یه هفته مجانی رفتیم سرکار متاسفانه.
    در برخی موارد دارن از ذخیره ها دعوت به مصاحبه می کنند.

    پاسخ دادن


   • حمید

    سلام. از تاریخ شروع به کار شما هم از مقام مسئول پرسیدم. گفتند طی جلسه ای که مقامات با ریاست سازمان داشتند، آقای تویسرکانی دستور دادند که هر چه سریع تر تکلیف متقاضیان استخدامی مشخص بشه و برن سرکار. من شخصا احتمال میدم چون نیاز به نیروی انسانی دارن، بعد عید فطر از قبول شده های برای شرکت در مصاحبه عقیدتی یا حتی شروع به کار دعوت کنند. به هر حال، آماده باشید. در جلسه مصاحبه عقیدتی بعضی از بچه های ثبت اسناد رو دیدم که برای مصاحبه عقیدتی اومده بودند، ولی هنوز دعوت به کار نشده بودند حتی اونایی که کارشناس ارشد بودند. اطلاع دیگه ای داشتم خبر میدم. موفق باشید.

    پاسخ دادن

    • حمید

     ناگفته نماند که وقتی بچه های از مقامات می پرسیدند که چرا ده ماه طول کشیده فرایند استخدام، جواب می دادند که مثلا 27 سال پیش فرایند استخدامی اونها هم 2 سال طول کشیده! پس صبور باشید و اگر جای بهتری قبول شدید و البته عجله دارید، انتخاب با خودتونه.

     پاسخ دادن

     • پیگیر کار

      سلام داداش ممنون از راهنمایی هات
      دوتا سوال
      این دوره آموزشی چقد طول میکشه؟
      همگی باید بیان تهران یا این دوره تو مراکز استان ها برگزار میشه؟
      ممنون از لطفت اگه خودت ج ندادی میشه لطف کنی شنبه بپرسی از مسئولان
      تشکر


     • حمید

      پیگیر کار: دوره آموزشی 200 ساعت یا معادل یک ماه است. اگر نیروی شهرستان هستید، در مراکز استان یا شاید شهرستان دوره ببینید.   • حمید

    هنوز نرفتم. معاینات شامل تست شنوایی سنجی، بینایی سنجی، تست اعتیاد و روان سنجیه که در طول کارآموزی مراحل معاینات و سوء پیشینه رو طی خواهید کرد.

    پاسخ دادن

  • حسین

   سلام به دوستان عزیز ثبت اختراع لطف میکنید بگید که بعد از قبولی توی گزینش معاینات پزشکی دقیقا چطور یه چه مواردی رو دقیقا معاینه میکنن امکان داره کسی رو توی این مرحله رد کنن

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.