زمان اعلام نتایج پذیرفته شدگان کارآموزی قضایی سال ۹۲

۱۵۴۸ روز قبل
رییس مرکز جذب آزمون معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه گفت: نتایج پذیرفته شدگان آزمون قضا برای گذراندن دوره کارآموزی در سال 92، نیمه اسفندماه سال جاری اعلام می شود.
علی رضا عالی پناه  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، با بیان اینکه تعداد پذیرفته شدگان آزمون در این دوره حدود 2 هزار و 700 نفر است، افزود: آهنگ جذب در سال آینده اگر بیشتر از امسال نباشد، کمتر نیست و این روند ادامه خواهد یافت.
وی تعداد کارآموزان فعلی را بیش از یکهزار و 200 نفر برشمرد و ادامه داد: تا پایان سال جاری حدود 600 نفر از دوره کارآموزی قضایی فارغ التحصیل می شوند.
این مقام دستگاه قضا با تاکید بر اینکه میزان جذب متناسب با نیاز دستگاه های زیرمجموعه قوه قضاییه است، اضافه کرد: هم اکنون یک دوره کارآموزی برای خانم ها برگزار شده که تعداد آنها حدود 35 نفر است.
وی با نادرست خواندن برخی آمارهای منتشر شده درباره تعداد کارآموزان قضایی خانم، اظهار داشت: این تعداد، دانش آموختگان دانشگاه علوم قضایی هستند که دوره کارآموزی خاصی را نیز سپری می کنند و برای دادیاری ابلاغ دریافت خواهند کرد.
براساس اعلام مدیرکل کارگزینی قضات قوه قضاییه، در حال حاضر تعداد هشت هزار و 200 نفر قاضی در سراسر کشور مشغول به کار هستند که از این تعداد حدود 600 نفر را دارندگان پایه قضایی خانم تشکیل می دهند.
همچنین هفت هزار و 500 قاضی در حوزه دادسرای عمومی و انقلاب اشتغال دارند.
به گفته جواد عبدالهی ، دو سوم قضاتی که در حال حاضر مشغول به کار هستند، سابقه کار قضایی کمتر از 15 سال دارند.
علاوه بر آن سالانه حدود یک سی ام قضات شاغل بازنشسته می شوند که به این ترتیب سالانه حدود 60 تا 70 قاضی بازنشسته خواهند شد.
به گفته این مقام اداری قوه قضاییه، در دو سه سال گذشته روند بازنشستگی در قضات افزایش یافته است به گونه ای که در سال 90 حدود 450 قاضی، بازنشسته شده اند.
طبق قانون برنامه پنج ساله پنجم، دستگاه قضا می تواند سالانه حدود 800 نفر برای محاکم قضایی، نیرو استخدام کند.


دیدگاه خود را بیان کن

  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
  • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
  • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
  • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.