اخبار اشتغال بانوان در سال ۹۶ (اخبار کار و اشتغال)

۷ روز قبل ۴۹ نظر

  اخبار کار و اشتغال بانوان

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه آخرین  اخبار کار و اشتغال بانوان در اسرع وقت منتشر خواهد شد

فهرست اخبار کار و اشتغال بانوان موجود در این صفحه :


نمی‌گذاریم حق زنان در استخدام‌های دولتی نادیده گرفته شود

۷ روز قبل

خبرگزاری ایلنا : معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره استخدام زنان در دستگاه‌های دولتی گفت: اگر روزنه‌ای در استخدام دولت وجود داشته باشد، سعی می‌کنیم حقوق زنان حتما در آن در نظر گرفته شده و نمی‌گذاریم حق زنان در استخدام‌های دولتی نادیده گرفته شود.


واقعیت‌هایی درباره اشتغال زنان

۱۳ روز قبل ۱ نظر

بازار کار : استفاده از زنان به‌عنوان نیروی کار هزاران سال قدمت دارد، بیشتر آنها در مزارع کار می‌کردند یا به عنوان فروشنده دوره گرد مشغول به کار می‌شدند.فروشندگی زنان در دوران باستان در جنوب آسیا، آفریقا و آمریکای مرکزی متداول بوده است.


اختصاص بودجه ۲۰۰ میلیارد ریالی برای اشتغال زنان سرپرست خانوار

۱۷ روز قبل

خبرگزاری فارس : مشاور امور بانوان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از اختصاص بودجه ۲۰۰ میلیارد ریالی برای اشتغال زنان سرپرست خانوار در برنامه ششم خبر داد.


باید بستر کار برای زنان توانمند خوزستان فراهم شود

۱۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان گفت: نقش زن در اجتماع و خانواده تأثیر زیادی دارد و اگر ما به نقش زنان و جایگاه آنان در مشاغل خانگی توجه کنیم، می‌توانیم اقتصادی پایدار را در جامعه به وجود بیاوریم.


ضرورت توجه و حمایت از طرح های اشتغال بانوان

۲۱ روز قبل

خبرگزاری مهر: نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس با بیان مشکلات و دغدغه های بانوان خواستار توجه و حمایت از طرح های مدنظر و مختص بانوان توسط مسئولین شد.


توافق بین کارکنان و مدیران راهکار کاهش ساعت کاری روزانه یا هفتگی زنان

۳۲ روز قبل

خبرگزاری خانه‌ملت : رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به اجرای ناقص قانون کاهش ساعت کاری زنان در برخی از دستگاه ها، گفت: اجرای قانون نیازمند بستر سازی های لازم است اما اجرای ناقص اشکالاتی را ایجاد خواهد کرد، قانون کاهش ساعت کاری زنان کامل و جامع است و جهت اجرا تنها نیازمند تعامل بین دستگاه‌های اجرایی است.


اشتغال‌زایی برای ۴۱۳ نفر از بانوان اندیمشک در قالب طرح آفتاب بنیاد برکت

۳۳ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : قائم مقام بنیاد برکت گفت: اولین قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور در قالب طرح «آفتاب» بین بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و تعاونی روستایی زنان اندیمشک به امضا رسید.


بخش خصوصی موافق ۹ ماه مرخصی زایمان نیست

۵۹ روز قبل

خبرگزاری مهر : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه امکان اصلاح قانون مرخصی زایمان برای مردان نیست، گفت: ۹ ماه مرخصی زایمان زنان ضد اشتغال است و هیچ کارفرمایی در بخش‌خصوصی حاضر به اجرای آن نیست.


دستگاه‌ها مکلف به اجرای مرخصی ۹ ماهه زایمان زنان هستند

۶۶ روز قبل

خبرگزاری خانه‌ ملت: نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دستگاه‌ها مکلف به اجرای قانون مرخصی زایمان زنان به مدت ۹ ماه و مرخصی سه روزه مردان پس از زایمان همسرانشان هستند.


کاهش ۶۰ درصدی جذب زنان در مشاغل دولتی

۷۵ روز قبل

خبرگزاری فارس : مشارکت زنان در فعالیت‌های بخش دولتی در حالی با افت همراه شده که در سال‌های اخیر تنها ۱۰ درصد از میزان اشتغال افراد در بخش دولتی کاسته شده اما سهم زنان از حضور در مشاغل دولتی با کاهش ۶۰ درصدی همراه بوده است.


طرح آموزشی خود مراقبتی ویژه زنان شاغل تصویب شد

۷۷ روز قبل

خبرگزاری مهر: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری چهارمحال وبختیاری گفت: طرح آموزشی خود مراقبتی ویژه زنان شاغل دستگاه های اجرایی استان تصویب شد.


توجه به اشتغال زنان اولویت دولت یازدهم بود

۸۳ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : وزیر کار توجه به اشتغال زنان سرپرست خانوار و زنان روستایی را از اولویتهای دولت یازدهم دانست و از زنان خواست تا به جهت پیگیری مطالبات خود در تشکل‌های زنان کارگر مشارکت کنند.


بررسی رفع مشکلات اجرایی و اعتباری قانون افزایش مرخصی زایمان

۸۹ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : با توجه به اینکه زنان شاغل در بخش خصوصی نیز نیازمند و متقاضی بهره‌مندی از اجرای قانون هستند، طی نشست هایی با مسئوان این بخش راهکارهای اجرایی شدن قانون در این حوزه نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.بهبود اشتغال بانوان در گرایش های علوم زمین طی دولت یازدهم

۸۹ روز قبل

حبرگزاری ایرنا : رییس خانه معدن ایران گفت: دولت یازدهم امکان تحصیل شمار قابل توجهی از بانوان در گرایش های مختلف علوم زمین را فراهم کرد و امروز بسیاری از آنها در معادن به فعالیت مشغولند و در توسعه و طراحی معدنی کارایی بالایی دارند.


افزایش مرخصی زایمان از ۶ به ۹ ماه در انتظاررای دیوان عدالت و تامین منابع

۹۱ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه میزان مستمری برای ثبت حداقل حقوق و دستمزد همانطور که قبلا اعلام شده بود ۱۴.۵ درصد در سال جاری افزایش می‌یابد، گفت: پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی برای افزایش حقوق سایر سطوح مستمری‌بگیران تا هفته آینده به هیات دولت ارائه می‌شود.


حمایت مالی مهمترین خواسته تعاونی‌های زنان

۱۰۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : نبود نقدینگی، عدم دسترسی به منابع مالی کافی، بالا بودن نرخ بهره بانکی و عواملی همچون فقدان وثیقه و تضمین و ناکافی بودن میزان وام از جمله عوامل محدود کننده سرمایه‌گذاری و تولید زنان تعاونگر به شمار می‌رود.


اشتغال زنان سرپرست خانوار از مهمترین اهداف بهزیستی است

۱۲۹ روز قبل

خبرگزاری مهر : مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: اشتغال زنان سرپرست خانوار از مهمترین اهداف بهزیستی چهارمحال و بختیاری است.


رفع قوانین مزاحم در کسب و کار بانوان

۱۳۲ روز قبل

خبرگزاری فارس: نایب رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: امروز کمترخانواده‌ای است که با مشکلات اقتصادی موجود، یک بیکار نداشته باشد و حتی طبق برخی آمارهای غیررسمی در ۲۰ تا ۲۵ درصد خانواده‌ها حتی یک شاغل هم نیست.


مرخصی ۸۴ روزه برای زنان شاغل دارای فرزندخوانده

۱۳۳ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : مدیرکل دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فراهم شدن امکان استفاده از مرخصی دوره مراقبت برای مادران شاغلی که کودکی را از بهزیستی به فرزندخواندگی قبول می‌کنند خبر داد.


اعطای ۳۵۹۷ مورد تسهیلات اشتغال به بانوان استان بوشهر

۱۳۷ روز قبل

خبرگزاری مهر : معاون استاندار بوشهر گفت: از سال ۹۲ تا ۹۵ در مجموع، سه هزار ۵۹۷ مورد تسهیلات کم بهره به بانوان در استان بوشهر اعطاء شده است.


رشد ۱۸۹ درصدی پست‌های مدیریتی زنان در دولت یازدهم

۱۳۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم شاهد ارتقای زنان در پست‌های ارشد مدیریتی بوده‌ایم به گونه‌ای که ۱۸۹ درصد پست مدیریتی زنان در دولت یازدهم رشد کرده است.


مجلس بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار را حذف کرد

۱۴۳ روز قبل ۴ نظر

خبرگزاری ایسنا : نمایندگان مجلس در جهت تامین نظر شورای نگهبان در لایحه برنامه ششم توسعه مصوبه قبلی خود در خصوص بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار را حذف کرد.بسته حمایتی زنان شاغل در حال تدوین

۱۴۴ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به چالش‌های اشتغال زنان گفت: برخی زنان منتقد اشتغال می‌گویند وقتی صاحب فرزند شدند از شغل خود دست کشیدند، اما شرایط مالی و اقتصادی آنان برای تمام زنان وجود ندارد و دولت موظف است برای تمام اقشار و چالشهای زنان شاغل برنامه‌ریزی کند.


کمیته امداد و بهزیستی متولی اشتغال‌ زنان سرپرست خانوار

۱۵۰ روز قبل

خبرگزاری مهر : نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس، با تاکید بر ضرورت اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار، گفت: مساعدت دولت برای اشتغال این زنان جهت امرار معاش لازم است زیرا نباید وارد هر عرصه کاری شوند.


بازنشستگی پیش از موعد زنان،قانون جدیدی نیست

۱۵۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : یک فعال حوزه زنان گفت: بازنشستگی پیش‌ از موعد زنان، قانون جدیدی نیست و در قوانین کار و استخدامی کشوری به آن پرداخته شده است.


پیشنهاد سن ۵۵ سال برای بازنشستگی زنان با ۲۰ سال خدمت

۱۶۰ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت: رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه طبق نظر مجمع تشخیص مصلحت مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال خدمت برای دولت بار مالی دارد، گفت: برای رفع ایرادات مدنظر مجمع سن ۵۵ سال برای زنان درنظرگرفته شده است.


مخالفت مجمع تشخیص مصلحت با بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار

۱۶۰ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری ایرنا: مجمع تشخیص مصلحت نظام با مصوبه مجلس شورای اسلامی مربوط به لایحه برنامه ششم توسعه، مبنی بر بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار ، مخالفت کرد.


ایجادبازنشستگی پیش از موعد زنان فرصتی برای اشتغال جوانان

۱۶۱ روز قبل

خبرگزاری فارس : نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مفید بودن مصوبه بازنشستگی پیش از موعد زنان در تحکیم بنیان خانواده، گفت: بازنشستگی پیش از موعد زنان فرصتی برای اشتغالزایی جوانان ایجاد می‌کند.


رابطه کاهش باروری با اشتغال زنان در شیفت شب

۱۶۳ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان : بر اساس تحقیقات جدید ثابت شده، زنانی که در شیف شب فعالیت می کنند و همچنین افرادی که در کار خود مجبور به بلند کردن وسایل سنگین هستند، تخمک های کوچک تر و ضعیف تری خواهند داشت.


آسیب های بازنشستگی ۲۰ ساله زنان

۱۶۴ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری مهر: یک کارشناس بیمه ای با اشاره به مصوبه بازنشستگی ۲۰ ساله زنان بدون شرط سنی، گفت: اجرای این مصوبه باعث می‌شود نرخ مشارکت زنان در جامعه کاهش یابد.قانون بازنشستگی زنان به کاهش درآمد ملی منجر می‌شود

۱۶۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تصویب قانون جدید بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه خدمت و بدون شرایط سنی از سوی مجلس شورای اسلامی کاهش درآمد ملی را به دنبال دارد.


اختصاص ۱۰ میلیارد ریال به ایجاد طرحهای اشتغالزایی بانوان خراسان رضوی

۱۷۱ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: ۱۰میلیارد ریال برای ایجاد طرح های گروهی و پشتیبان حوزه اشتغال بانوان در روستاهای این استان در نظر گرفته شده است.


“بازنشستگی ۲۰ ساله زنان” مصوبه‌ای ضدزن

۱۷۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس حوزه سیاست گذاری اجتماعی، مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه خدمت را تبعیض علیه زنان و حذف آنها از چرخه کار دانست و گفت: انتظاری که از مجلس و دولت می‌رفت بیش از اینها بود و متاسفانه برخورد با صندوق‌های بیمه‌ای یک برخورد پوپولیستی و عامیانه بود.


تبعات «بازنشستگی ۲۰ ساله زنان» و کمر خمیده صندوق‌های بازنشستگی

۱۸۱ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری ایسنا : یک کارشناس حوزه رفاه و تامین‌اجتماعی ضمن بیان اینکه مصوبه اخیر مجلس مبنی بر بازنشستگی ۲۰ ساله زنان را تبعیضی در برابر سایر کارکنان زن شاغل و حتی مردان دانست که به نوعی زنان را زودتر از بازار کار خارج می کند گفت: علاوه بر این همین حالا هم کمر صندوق بازنشستگی خم است و تعهدات دولت نسبت به صندوق‌های بازنشستگی بسیار بالا و در حال افزایش است در حالی که توانایی پرداخت تعهدات را ندارد.اظهارات معاون وزیر رفاه درباره مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه

۱۸۵ روز قبل

خبگزاری ایرنا: معاون اقتصادی وزیر تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی درباره تصویب بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار؛ در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: اجرای این مصوبه، حدود پنج هزار میلیارد تومان برای صندوق بازنشستگی کشوری و حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان برای تامین اجتماعی بار مالی دارد.


۲۰۰میلیارد ریال وام خود اشتغالی به زنان سرپرست خانوار پرداخت می شود

۱۸۵ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: تفاهم نامه ای با صندوق کارآفرینی امید کشور منعقد و این صندوق متعهد شده که ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات خود اشتغالی به زنان سرپرست خانوار و دختران فارق التحصیل دانشگاهی دراستان های کمتر برخوردار پرداخت کند.


انتقاد از اجرای سلیقه‌ای قانون افزایش مرخصی زایمان به ۹‌ماه

۱۸۶ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری خانه ملت : عضو کمیسیون اجتماعی از پیگیری علت اجرایی نشدن قانون افزایش مرخصی زایمان به ۹ ماه خبر داد و گفت: دولت در قانون مجاز به اجرای افزایش مرخصی زایمان شده از این رو برخی دستگاه ها از زیر بار این مسئولیت شانه خالی می کنند.


توضیحات کاتب درباره لایحه کاهش زمان بازنشستگی زنان

۱۸۶ روز قبل

خبرگزاری میزان : عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه چنانچه زنان پس از ۲۰ سال خدمت بازنشست شوند، اظهار داشت: در این صورت حقوق ماهانه بازنشستگی آنها براساس ۲۰ روز کارکرد خواهد بود.


ایجاد اشتغال برابر زنان سرپرست خانوار محله تختی

۱۸۷ روز قبل

خبرگزاری فارس : رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در خصوص وضعیت زنان سرپرست خانوار ساکن در محله تختی اظهارکرد: جهت ساماندهی و ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار محله، لازم است با توجه به موجود بودن پتانسیل های محلی با تشریک مساعی مدیریت شهری در محله برای زنان، چاره اندیشی شود.


ایجاد اشتغال برای ۱۳۶ نفر از بانوان بسیجی در شهرستان میانه

۱۸۷ روز قبل

خبرگزاری فارس : مسؤول بسیج سازندگی شهرستان میانه گفت: با همکاری معاونت بسیج سازندگی و اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان میانه و در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی زمینه اشتغال ۱۳۶ نفر از خواهران بسیجی شهرستان میانه فراهم گردید.


زنان می‌توانند با ۲۰ سال سابقه خدمت بازنشسته شوند

۱۸۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: مجلس در مصوبه‌ای دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و غیردولتی را موظف کرد با درخواست بازنشستگی بانوان شاغل با ۲۰ سال سابقه خدمت موافقت کنند.


۸۰ درصد اشتغال خانگی بیرجند در حوزه بانوان است

۱۸۸ روز قبل

خبرگزاری فارس : رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای برادران بیرجند گفت: از ۶ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال خانگی که در این شهرستان ثبت شده است ۸۰ درصد در حوزه بانوان می‌باشد.


زنان خلاق زودتر جذب بازار کار می‌شوند

۱۸۹ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : مشاور امور زنان و خانواده وزیر کار رمز موفقیت بنگاه‌های کوچک و متوسط را نوآوری و کارآفرینی دانست و گفت: زنان خلاق و کارآفرین به سرعت وارد بازار کار می‌شوند.


دورکاری خواسته زنان شاغل جامعه است

۱۹۶ روز قبل

خبرگزاری فارس : پروین سلیحی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس گفت: ما سیاست‌های زیادی را در مسائل زنان ، آسیب‌ها ، تشکیل خانواده، ازدواج و مسائل مختلف که هم در مجلس قوانین زیادی طی دوران‌های مختلف تا کنون تصویب شده که اگر زمینه اجرایی برای آنها فراهم شود و مجلسی‌ها بتوانند بر حسن اجرای آنها نظارت خوب و دقیقی داشته باشند بسیاری از مشکلات حوزه زنان حل می‌شود.فضای کسب و کار برای زنان مساعد نیست

۲۰۲ روز قبل

خبرگزاری مهر: مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان گفت: بالا بودن نرخ بیکاری زنان نیز ناشی از سیاستگذاری غلطی است که در نهایت منجر به نامساعدشدن فضای کسب و کار برای زنان شده است.


ضرورت فراهم کردن زمینه اشتغال برای زنان سرپرست خانوار

۲۰۶ روز قبل

خبرگزاری فارس: دیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر توجه و حمایت از زنان بدسرپرست، بی‌سرپرست و سرپرست خانوار تاکید کرد و گفت: باید زمینه اشتغال سالم برای این قشر فراهم شود.


تحقق اشتغال پایدار مستلزم حمایت از بانوان است

۲۰۶ روز قبل

خبرگزاری مهر: بشرویه- مدیرکل امور بانوان استانداری خراسان جنوبی نقش بانوان را در ایجاد اشتغال پایدار پررنگ دانست و گفت: باید با حمایت از بانوان توانمند استان زمینه را برای رشد و توسعه مناطق فراهم کرد.


بررسی دو طرح اشتغالزایی برای بانوان خوزستانی

۲۰۸ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری استان خوزستان گفت: دو طرح اشتغال برای قشر بانوان خوزستانی بررسی شده است و بعد از تصویب و تامین اعتبار در استان اجرایی می شود.


طرح اشتغال خانگی و اشکال مختلف استخدام زنان تهیه می‌شود

۲۱۰ روز قبل

خبرگزاری فارس : جانشین رئیس بسیج جامعه زنان از تهیه طرح اشتغال خانگی زنان برای ارائه به فراکسیون زنان مجلس خبر داد و گفت: همچنین در مورد اشکال مختلف استخدام زنان مانند پاره وقت، نیمه وقت و دورکاری نیز طرح‌هایی تهیه و به فراکسیون زنان ارائه خواهد شد.


منع استخدام زیر ۱۸ ساله‌ها و زنان در مشاغل سخت و زیان آور

۲۱۶ روز قبل

خبرگزاری ایرنا-: «منع استخدام زیر ۱۸ ساله‌ها و زنان در مشاغل سخت و زیان آور»، «ابرِ ایده‌ها را بارور کنیم تا ثروت ببارد»، «ورود بی‌فرهنگ‌ها به این برج ممنوع!» و «به شوق فرهنگ ایرانی؛ از تعزیه تا زبان فارسی» از مهم ترین موضوع های اختصاصی روزنامه ایران درشماره یکشنبه ۲۸ آذر است.


بی توجهی به ممنوعیت به کارگیری زنان و نوجوانان در مشاغل سخت

۲۱۹ روز قبل

خبرگزاری مهر : معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: براساس قانون مشاغل سخت و زیان آور اشتغال بانوان و نوجوانان در این گونه مشاغل ممنوع است در حالی که به این مسئله در حال حاضر توجه نمی شود.


اشتغال مطالبه ۳۴۲ هزار زن سرپرست خانوار مازندران است

۲۲۰ روز قبل

خبرگزاری مهر : مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، اشتغال و کارآفرینی را مطالبات مهم ۳۴۲ هزار زن سرپرست خانوار استان بیان کرد.


ساعت کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص کاهش یافت

۲۲۰ روز قبل

بازار کار: معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران از کاهش ساعات کار بانوان دارای شرایط خاص شاغل اعم از رسمی و قراردادی در شهرداری تهران خبر داد.


قانون کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص ابلاغ شد

۲۲۷ روز قبل

خبرگزاری مهر : رئیس جمهور، قانون کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص را که پیش از این به تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان رسیده بود را برای اجرا ابلاغ کرد.


لزوم ایجاد فرصتهای شغلی مناسب برای زنان سرپرست خانوار

۲۲۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون رییس جمهور در امور بانوان و خانواده اظهار کرد: مشکلات زیادی در رابطه با اشتغال دختران و زنان فارغ التحصیل در همه استانها و به ویژه آذربایجان غربی وجود دارد.


سند اشتغال پایدار برای حمایت از زنان سرپرست خانوار تدوین شد

۲۲۸ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به تدوین سند اشتغال پایدار برای حمایت از زنان سرپرست خانوار، گفت: زنان سرپرست خانوار در مناطق کمتر توسعه یافته، مخاطبان اصلی این سند هستند.


لزوم اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان به ۹ ماه در تمامی دستگاه‌ها

۲۳۱ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان به ۹ ماه در تمامی دستگاه ها تاکید کرد.


سهم زنان کشور از اشتغال ۱۲ درصد است

۲۵۱ روز قبل

اقتصاد آنلاین : مدیرعامل بنیاد توسعه کار آفرینی زنان و جوانان گفت: برای توانمندسازی باید به فکر خویش فرمایی و دنبال کارهای خلاق و ایده های نو و کسب و کار باشیم.


کاهش ساعت کاری بانوان شاغل در شرایط خاص

۲۵۵ روز قبل ۴ نظر

باشگاه خبرنگاران جوان: معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به کاهش ساعت کاری بانوان شاغل در شرایط خاص از استخدام فارغ التحصیلان دختر در سازمان های دولتی خبر داد.


ایجاد اشتغال برای بیش از ۶۰۰ زن سرپرست خانوار در استان

۲۵۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان گفت: در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، به ۶۶۵ زن سرپرست خانوار کرمانی، طی شش ماهه امسال تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.


ایجاد اشتغال برای بیش از ۶۰۰ زن سرپرست خانوار در کرمان

۲۵۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی استان کرمان گفت: در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به ۶۶۵ زن سرپرست خانوار کرمانی، طی شش ماهه امسال تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.


جزئیات دستورالعمل کاهش ساعت کار بانوان فرهنگی دارای شرایط خاص

۲۵۸ روز قبل

خبرگزاری فارس : بخشنامه وزارت آموزش و پرورش در خصوص کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص به استان‌های سراسر کشور ابلاغ شد.


میل شدید زنان برای ورود به بازارکار

۲۵۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: این زنان متکدی نیستند و فقط به اجبار زندگی و برای تامین معاش خانواده، روزها از خانه به خیابان می‌آیند تا در کنار بساطی محقر٬ خرج حلال سفره‌ی شامی را دربیاورند.باید ساعت کار بانوان بدون کسر حقوق و مزایا کم شود‌

۲۷۰ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور گفت: بنده نه تنها با اشتغال بانوان مخالف نیستم بلکه معتقدم که باید ساعت کار بانوان بدون کسر حقوق و مزایا کمتر شود.


میزان بیکاری زنان کاهش یافته است

۲۷۰ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: رئیس جمهوری گفت : آمارهای اخیر نشان می دهد میزان بیکاری در میان بانوان مقداری کاهش پیدا کرده و روند درستی در حال طی شدن است ؛ از همه ظرفیت ها برای رفع این مشکل استفاده خواهد شد.


راه‌اندازی غرفه‌های اشتغال ویژه زنان سرپرست خانوار در پارک بانوان یاسوج

۲۷۱ روز قبل

خبرگزاری فارس : عضو شورای شهر یاسوج خبر داد از راه‌اندازی غرفه‌های اشتغال ویژه زنان در پارک بانوان یاسوج خبر داد و گفت: این غرفه‌ها به بانوان بد سرپرست یا سرپرست خانوار واگذار خواهد شد.تشویق کارفرمایان به کاهش ساعت کاری زنان

۲۸۹ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: روزنامه آرمان در صفحه گزارش اجتماعی درباره جزییات طرح کاهش ساعت کاری زنان با شرایط خاص به گفت و گو با پروانه سلحشوری پرداخت. در بخشی از این گفت وگو می خوانیم: سال ها پیش نمایندگان طرح تقلیل ساعت کاری زنان با شرایط خاص را به مجلس بردند و پس از تایید و تصویب بالاخره این طرح با گذشت زمان به مرحله اجرا رسیده است.


ساعت کاری بانوان به ۴ ساعت کاهش یابد

۲۹۱ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری تسنیم: نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه ساعت کاری بانوان به ۴ ساعت کاهش یابد، گفت: افزایش بیماری‌های غیرواگیر در یزد ریشه‌یابی شود.


بسته جامع حمایت از زنان شاغل با مشارکت سازمان مدیریت و برنامه ریزی

۲۹۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بر ضرورت حمایت از زنان شاغل در جامعه تاکید کرد و گفت: بسته جامع حمایت از زنان شاغل با مشارکت سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال تدوین است.ساعت کاری بانوان به ۳۶ ساعت در هفته کاهش می یابد

۳۰۱ روز قبل ۳ نظر

خبرگزاری خانه ملت: سخنگوی فراکسیون زنان مجلس از تصویب قانونی خبر داد که طبق آن ساعت کاری بانوان دارای شرایط خاص از ۴۴ به ۳۶ ساعت در هفته کاهش می یابد.


جامعه در فرهنگ اشتغال زنان به نقطه اعتدال نرسیده است

۳۰۴ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: مدیر گروه فلسفه و معارف اسلامی دانشگاه بیرجند گفت: یکی از مشکلاتی که جامعه ما به آن دچار شده، بحث اشتغال زنان است که در مواجه با این فرهنگ دچار دو حالت شیفتگی یا تنفر شده‌ است.


اشتغال زنان موجب محرومیت مردان از کار نمی‌شود

۳۰۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: مشاور کانون شورای اسلامی کار خراسان رضوی معتقد است: اگر به جای مردان در برخی مشاغل از زنان استفاده می‌شود به دلیل کارایی بیشتر و دقت نظر بالاتر زنان است.اشتغال‌زایی برای زنان سرپرست خانوار باید دغدغه دولت باشد

۳۱۱ روز قبل

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: حمایت از زنان سرپرست خانوار و مشاغل خانگی اولین و کوچکترین گامی است که می‌توانیم برای حمایت از زنان هموطنمان برداریم و اشتغال‌زایی برای آنان باید از مهم ترین دغدغه های مسئولان حوزه زنان و دولت باشد.


اشتغال زنان مردان را خانه نشین نمی‌کند!

۳۱۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : یک تحلیلگر بازار کار معتقد است که تحصیل و استقلال مالی زنان مهمترین دلیل اشتغال آنها است و این تصور که اشتغال زنان باعث خانه نشین شدن مردان می‌شود ساده انگارانه است.قانون حمایت از زنان خانه‌دار تصویب شود

۳۱۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: دولت و مجلس باید شغل خانه‌داری را به رسمیت شناخته و در قوانین پایین‌دستی سیاست‌های ابلاغی خانواده پیش‌بینی‌های لازم را از جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی انجام دهند.


اشتغال زنان تحصیل کرده در جامعه فراهم شود

۳۱۷ روز قبل

خبرگزاری شبستان: استاندارگیلان با بیان اینکه استخدام جوانان تحصیل کرده از برنامه های دولت است گفت: اشتغال زنان تحصیل کرده در جامعه فراهم شود.کاهش اشتغال مردان با افزایش جذب زنان در شرکت‌ها

۳۱۹ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : یک کارشناس بازار کار می‌گوید: زنان دارای تحصیلات عالیه سطح توقعات بیشتری دارند و کمتر به ازدواج تن می‌دهند. در مقابل، مردان ترجیح می‌دهند با زنان دارای تحصیلات کمتر ازدواج کنند.


توجه به حوزه صنایع دستی راهکار مناسب برای اشتغال بانوان است

۳۱۹ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: سرپرست فرمانداری بشرویه گفت: برای ایجاد اشتغال بانوان، توجه به تولید در حوزه صنایع دستی یکی از مناسب ترین راهکارها در این ارتباط است.


قوانین اشتغال بانوان باید تسهیل شود

۳۲۰ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: دبیر شورای راهبردی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت سه عامل «آموزش جوانان در زمینه خانواده در مقاطع مختلف تحصیلی»، «گسترش محله‌محوری شهرها» و «تسهیل قوانین اشتغال بانوان» را سه راهکار الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برای تقویت نهاد خانواده دانست.اشتغال زنان پابه پای مردان

۳۲۰ روز قبل

خبر گزاری تسنیم : استاد دانشگاه امام صادق با اشاره به اینکه رویکرد تصمیم‌گیرندگان و محاکم قضایی کشور باید خانواده محوری باشد نه خانواده ستیزی گفت: به طراحی پست‌های شغلی شناور برای به کارگیری زنان نیاز داریم.


ایجاد چندین هزار فرصت شغلی برای بانوان بسیجی

۳۲۵ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان : عضو شورای اجتماعی و فرهنگی امور زنان و خانواده گفت: بسیج بانوان با هدف اشتغالزایی زنان بسیجی چندین هزار شغل ایجاد کرده است.


۲۰۰۰ زن کارآفرین در آذربایجان غربی فعالیت می کنند

۳۲۶ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: ۲ هزار زن کارآفرین در استان وجود دارند که هر کدام برای ۲۰ تا ۳۰ نفر ایجاد اشتغال کرده اند.
میزان پست‌های خالی بانوان بیشتر از سایر پست‌ها است

۳۲۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : مشاور وزیر کشور در امور زنان گفت: سند امنیت زنان و کودکان در روابط اجتماعی را بر اساس ماده ۲۲۷ برنامه پنجم توسعه تدوین کرده‌ایم اما از پایان سال ۹۴ تا کنون در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این سند تعیین تکلیف نشده است.


وضعیت اشتغال زنان خوب نیست، اما می‌توانند امیدوار باشند

۳۲۷ روز قبل

خبرآنلاین: با وجود تلاش‌های زیاد مسئولان در حوزه اشتغال زنان، اما آمارها نشان می دهد، زنان همچنین در وضعیت خوبی از اشتغال قرار ندارند.


بی‌عدالتی در طرح ساعت کاری زنان

۳۲۷ روز قبل

خبرگزاری برنا: دبیر گروه مدیریت و مشارکت سیاسی و اجتماعی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، گفت: کاهش ساعت کاری زنان منوط به نظر کارفرما، با معیارهای توسعه در تضاد است، توسعه برنامه‌های مدون دارد و اگر قرار باشد بخشی از مصوباتی که در راستای توسعه هستند شامل تمام برخی افراد نشود، در جامعه بی‌عدالتی به‌وجود می‌آید.49 نظر برای «اخبار اشتغال بانوان در سال ۹۶ (اخبار کار و اشتغال)»


 1. مژگان حسینی

  با سلام و احترام لطفا بعد از 10 سال که از مصوبه تبدیل وضع زنان سرپرست خانوار که هیچ خبری از استخدام نیست به فکر ما زنان سرپرست خانواری که به تنهایی بایستی بار این مشکلات عدیده را بر دوش بکشیم در حالیکه 17 سال سابقه قراردای در یک ارگان دولتی که فقط بیگاری میکشند با ماهانه حداق حقوق کارگری یعنی 820 هزارتومان باشید التماس میکنم خانم ملاوردی به فکر اجرایی کردن بخشنامه 131100/4334 باشد2/7/88

  پاسخ دادن
 2. زهرا

  بهتره در جامعه ای که تعداد بیشماری مردان بیکار هستند و دخترانی ک مشغول به کار میباشند,مردان ارجحیت برای کار داشته باشند.لذا بسیاری از این مردان خرج خانواده را می دهند.

  پاسخ دادن
 3. رسپینا

  با سلام و احترام. یه سوالی دارم لطفا اگه امکانش هست جواب م رو بدید. برای پیگیری ثبت نام برای کارشناس آمار برای سرشماری .باید از کجا پیگیری کنیم .یه عده از دوستان از آذربایجان میگن ک کلاس اش شروع شده و اونا برا آموزش میرن. ولی برای من هیچ تماس و پیغام ی نیومده .فقط روزی ک ثبت نام کردم ی ایمیل کد پیگیری برام اومده .همین.

  پاسخ دادن
 4. مریم

  بسمه تعالی
  باسلام به استحضارمی رسانم از نظرمن به عنوان یک شهروند ایرانی مشکل ما جوانان بیکار و جوانان جویای کارنیستند بلکه شاغلینی هستند که علی رغم برخورداری از شغل وموقعیت اجتماعی وعلی رغم برخورداری از بسیاری حقوق ومزایا و امکانات وتسهیلات دولتی به شدت بیکار هستند . شاغل ومشغول به کار کسی نیست که درجایی استخدام شده است واز حقوق ومزایای نسبتا” خوبی برخورداراست. بسیاری از شاغلین ما به شدت در رده ی بیکاران قرار می گیرند. افرادشاغلی هستند که به کوچکترین وظایف خودعمل نمی کنند ونقش صفر را ایفامی کنند وحتی در ازای ارائه ی کوچکترین خدمات به مردم انتظار دریافت امتیازات ومطالباتی از مردم را دارند. شاغلین بیکار ضرر وزیانشان برای کشور ومردم از جوانان جویای کار وجوانان بیکار بیشتر است .بدتر ازهمه شاغلین بیکار به باور واعتقادات مردم می زنند وبدتر از ان تصویرغلطی است که از نظام اسلامی وانقلاب اسلامی وجمهوری اسلامی در ذهن مردم شکل می دهند.
  باتشکر از شما

  پاسخ دادن
 5. سجاد

  سلام برای اینکه سن ازدواج بیاد پایین باید از جنس زن استخدام نباشه چون ادعاها و خواسته هارو میبره بالا و دلیل دوومم اینکه با توجه به بیکاری بی سابقه فقط از مردان باید استخدام بشه.اگه مرد کار داشته باشه ازدواج خواهد بود ولی اگه نباشه نتنها خبری از ازدواج نخواهد بود بلکه فساد در جامعه هم میره بالا

  پاسخ دادن
  • رسپینا

   لطفا .شما می تونید این نظر و اعتقاد و باور رو برا خودتون داشته باشید ولی حق ندارید عقیده بی اساس خودتون رو به عنوان ی نظر کارشناسی ارایه بدید آقای سجاد محترم

   پاسخ دادن

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

 • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.