اخبار اشتغال بانوان در سال ۹۵ (اخبار کار و اشتغال)

۷ روز قبل ۴۷ نظر

  اخبار کار و اشتغال بانوان

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه آخرین  اخبار کار و اشتغال بانوان در اسرع وقت منتشر خواهد شد

فهرست اخبار کار و اشتغال بانوان موجود در این صفحه :پیشنهاد سن ۵۵ سال برای بازنشستگی زنان با ۲۰ سال خدمت

۹ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت: رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه طبق نظر مجمع تشخیص مصلحت مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال خدمت برای دولت بار مالی دارد، گفت: برای رفع ایرادات مدنظر مجمع سن ۵۵ سال برای زنان درنظرگرفته شده است.


مخالفت مجمع تشخیص مصلحت با بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار

۹ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری ایرنا: مجمع تشخیص مصلحت نظام با مصوبه مجلس شورای اسلامی مربوط به لایحه برنامه ششم توسعه، مبنی بر بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار ، مخالفت کرد.


ایجادبازنشستگی پیش از موعد زنان فرصتی برای اشتغال جوانان

۱۰ روز قبل

خبرگزاری فارس : نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مفید بودن مصوبه بازنشستگی پیش از موعد زنان در تحکیم بنیان خانواده، گفت: بازنشستگی پیش از موعد زنان فرصتی برای اشتغالزایی جوانان ایجاد می‌کند.


رابطه کاهش باروری با اشتغال زنان در شیفت شب

۱۲ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان : بر اساس تحقیقات جدید ثابت شده، زنانی که در شیف شب فعالیت می کنند و همچنین افرادی که در کار خود مجبور به بلند کردن وسایل سنگین هستند، تخمک های کوچک تر و ضعیف تری خواهند داشت.


آسیب های بازنشستگی ۲۰ ساله زنان

۱۳ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری مهر: یک کارشناس بیمه ای با اشاره به مصوبه بازنشستگی ۲۰ ساله زنان بدون شرط سنی، گفت: اجرای این مصوبه باعث می‌شود نرخ مشارکت زنان در جامعه کاهش یابد.قانون بازنشستگی زنان به کاهش درآمد ملی منجر می‌شود

۱۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تصویب قانون جدید بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه خدمت و بدون شرایط سنی از سوی مجلس شورای اسلامی کاهش درآمد ملی را به دنبال دارد.


اختصاص ۱۰ میلیارد ریال به ایجاد طرحهای اشتغالزایی بانوان خراسان رضوی

۲۰ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: ۱۰میلیارد ریال برای ایجاد طرح های گروهی و پشتیبان حوزه اشتغال بانوان در روستاهای این استان در نظر گرفته شده است.


“بازنشستگی ۲۰ ساله زنان” مصوبه‌ای ضدزن

۲۴ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس حوزه سیاست گذاری اجتماعی، مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه خدمت را تبعیض علیه زنان و حذف آنها از چرخه کار دانست و گفت: انتظاری که از مجلس و دولت می‌رفت بیش از اینها بود و متاسفانه برخورد با صندوق‌های بیمه‌ای یک برخورد پوپولیستی و عامیانه بود.


تبعات «بازنشستگی ۲۰ ساله زنان» و کمر خمیده صندوق‌های بازنشستگی

۳۰ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : یک کارشناس حوزه رفاه و تامین‌اجتماعی ضمن بیان اینکه مصوبه اخیر مجلس مبنی بر بازنشستگی ۲۰ ساله زنان را تبعیضی در برابر سایر کارکنان زن شاغل و حتی مردان دانست که به نوعی زنان را زودتر از بازار کار خارج می کند گفت: علاوه بر این همین حالا هم کمر صندوق بازنشستگی خم است و تعهدات دولت نسبت به صندوق‌های بازنشستگی بسیار بالا و در حال افزایش است در حالی که توانایی پرداخت تعهدات را ندارد.اظهارات معاون وزیر رفاه درباره مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه

۳۴ روز قبل

خبگزاری ایرنا: معاون اقتصادی وزیر تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی درباره تصویب بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار؛ در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: اجرای این مصوبه، حدود پنج هزار میلیارد تومان برای صندوق بازنشستگی کشوری و حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان برای تامین اجتماعی بار مالی دارد.


۲۰۰میلیارد ریال وام خود اشتغالی به زنان سرپرست خانوار پرداخت می شود

۳۴ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: تفاهم نامه ای با صندوق کارآفرینی امید کشور منعقد و این صندوق متعهد شده که ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات خود اشتغالی به زنان سرپرست خانوار و دختران فارق التحصیل دانشگاهی دراستان های کمتر برخوردار پرداخت کند.


انتقاد از اجرای سلیقه‌ای قانون افزایش مرخصی زایمان به ۹‌ماه

۳۵ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری خانه ملت : عضو کمیسیون اجتماعی از پیگیری علت اجرایی نشدن قانون افزایش مرخصی زایمان به ۹ ماه خبر داد و گفت: دولت در قانون مجاز به اجرای افزایش مرخصی زایمان شده از این رو برخی دستگاه ها از زیر بار این مسئولیت شانه خالی می کنند.


توضیحات کاتب درباره لایحه کاهش زمان بازنشستگی زنان

۳۵ روز قبل

خبرگزاری میزان : عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه چنانچه زنان پس از ۲۰ سال خدمت بازنشست شوند، اظهار داشت: در این صورت حقوق ماهانه بازنشستگی آنها براساس ۲۰ روز کارکرد خواهد بود.


ایجاد اشتغال برابر زنان سرپرست خانوار محله تختی

۳۶ روز قبل

خبرگزاری فارس : رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران در خصوص وضعیت زنان سرپرست خانوار ساکن در محله تختی اظهارکرد: جهت ساماندهی و ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار محله، لازم است با توجه به موجود بودن پتانسیل های محلی با تشریک مساعی مدیریت شهری در محله برای زنان، چاره اندیشی شود.


ایجاد اشتغال برای ۱۳۶ نفر از بانوان بسیجی در شهرستان میانه

۳۶ روز قبل

خبرگزاری فارس : مسؤول بسیج سازندگی شهرستان میانه گفت: با همکاری معاونت بسیج سازندگی و اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان میانه و در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی زمینه اشتغال ۱۳۶ نفر از خواهران بسیجی شهرستان میانه فراهم گردید.


زنان می‌توانند با ۲۰ سال سابقه خدمت بازنشسته شوند

۳۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: مجلس در مصوبه‌ای دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و غیردولتی را موظف کرد با درخواست بازنشستگی بانوان شاغل با ۲۰ سال سابقه خدمت موافقت کنند.


۸۰ درصد اشتغال خانگی بیرجند در حوزه بانوان است

۳۷ روز قبل

خبرگزاری فارس : رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای برادران بیرجند گفت: از ۶ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال خانگی که در این شهرستان ثبت شده است ۸۰ درصد در حوزه بانوان می‌باشد.


زنان خلاق زودتر جذب بازار کار می‌شوند

۳۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : مشاور امور زنان و خانواده وزیر کار رمز موفقیت بنگاه‌های کوچک و متوسط را نوآوری و کارآفرینی دانست و گفت: زنان خلاق و کارآفرین به سرعت وارد بازار کار می‌شوند.


دورکاری خواسته زنان شاغل جامعه است

۴۵ روز قبل

خبرگزاری فارس : پروین سلیحی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس گفت: ما سیاست‌های زیادی را در مسائل زنان ، آسیب‌ها ، تشکیل خانواده، ازدواج و مسائل مختلف که هم در مجلس قوانین زیادی طی دوران‌های مختلف تا کنون تصویب شده که اگر زمینه اجرایی برای آنها فراهم شود و مجلسی‌ها بتوانند بر حسن اجرای آنها نظارت خوب و دقیقی داشته باشند بسیاری از مشکلات حوزه زنان حل می‌شود.فضای کسب و کار برای زنان مساعد نیست

۵۱ روز قبل

خبرگزاری مهر: مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان گفت: بالا بودن نرخ بیکاری زنان نیز ناشی از سیاستگذاری غلطی است که در نهایت منجر به نامساعدشدن فضای کسب و کار برای زنان شده است.


ضرورت فراهم کردن زمینه اشتغال برای زنان سرپرست خانوار

۵۵ روز قبل

خبرگزاری فارس: دیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر توجه و حمایت از زنان بدسرپرست، بی‌سرپرست و سرپرست خانوار تاکید کرد و گفت: باید زمینه اشتغال سالم برای این قشر فراهم شود.


تحقق اشتغال پایدار مستلزم حمایت از بانوان است

۵۵ روز قبل

خبرگزاری مهر: بشرویه- مدیرکل امور بانوان استانداری خراسان جنوبی نقش بانوان را در ایجاد اشتغال پایدار پررنگ دانست و گفت: باید با حمایت از بانوان توانمند استان زمینه را برای رشد و توسعه مناطق فراهم کرد.


بررسی دو طرح اشتغالزایی برای بانوان خوزستانی

۵۷ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری استان خوزستان گفت: دو طرح اشتغال برای قشر بانوان خوزستانی بررسی شده است و بعد از تصویب و تامین اعتبار در استان اجرایی می شود.


طرح اشتغال خانگی و اشکال مختلف استخدام زنان تهیه می‌شود

۵۹ روز قبل

خبرگزاری فارس : جانشین رئیس بسیج جامعه زنان از تهیه طرح اشتغال خانگی زنان برای ارائه به فراکسیون زنان مجلس خبر داد و گفت: همچنین در مورد اشکال مختلف استخدام زنان مانند پاره وقت، نیمه وقت و دورکاری نیز طرح‌هایی تهیه و به فراکسیون زنان ارائه خواهد شد.


منع استخدام زیر ۱۸ ساله‌ها و زنان در مشاغل سخت و زیان آور

۶۵ روز قبل

خبرگزاری ایرنا-: «منع استخدام زیر ۱۸ ساله‌ها و زنان در مشاغل سخت و زیان آور»، «ابرِ ایده‌ها را بارور کنیم تا ثروت ببارد»، «ورود بی‌فرهنگ‌ها به این برج ممنوع!» و «به شوق فرهنگ ایرانی؛ از تعزیه تا زبان فارسی» از مهم ترین موضوع های اختصاصی روزنامه ایران درشماره یکشنبه ۲۸ آذر است.


بی توجهی به ممنوعیت به کارگیری زنان و نوجوانان در مشاغل سخت

۶۸ روز قبل

خبرگزاری مهر : معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: براساس قانون مشاغل سخت و زیان آور اشتغال بانوان و نوجوانان در این گونه مشاغل ممنوع است در حالی که به این مسئله در حال حاضر توجه نمی شود.


اشتغال مطالبه ۳۴۲ هزار زن سرپرست خانوار مازندران است

۶۹ روز قبل

خبرگزاری مهر : مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، اشتغال و کارآفرینی را مطالبات مهم ۳۴۲ هزار زن سرپرست خانوار استان بیان کرد.


ساعت کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص کاهش یافت

۶۹ روز قبل

بازار کار: معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران از کاهش ساعات کار بانوان دارای شرایط خاص شاغل اعم از رسمی و قراردادی در شهرداری تهران خبر داد.


قانون کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص ابلاغ شد

۷۶ روز قبل

خبرگزاری مهر : رئیس جمهور، قانون کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص را که پیش از این به تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان رسیده بود را برای اجرا ابلاغ کرد.


لزوم ایجاد فرصتهای شغلی مناسب برای زنان سرپرست خانوار

۷۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون رییس جمهور در امور بانوان و خانواده اظهار کرد: مشکلات زیادی در رابطه با اشتغال دختران و زنان فارغ التحصیل در همه استانها و به ویژه آذربایجان غربی وجود دارد.


سند اشتغال پایدار برای حمایت از زنان سرپرست خانوار تدوین شد

۷۷ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به تدوین سند اشتغال پایدار برای حمایت از زنان سرپرست خانوار، گفت: زنان سرپرست خانوار در مناطق کمتر توسعه یافته، مخاطبان اصلی این سند هستند.


لزوم اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان به ۹ ماه در تمامی دستگاه‌ها

۸۰ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان به ۹ ماه در تمامی دستگاه ها تاکید کرد.


سهم زنان کشور از اشتغال ۱۲ درصد است

۱۰۰ روز قبل

اقتصاد آنلاین : مدیرعامل بنیاد توسعه کار آفرینی زنان و جوانان گفت: برای توانمندسازی باید به فکر خویش فرمایی و دنبال کارهای خلاق و ایده های نو و کسب و کار باشیم.


کاهش ساعت کاری بانوان شاغل در شرایط خاص

۱۰۴ روز قبل ۴ نظر

باشگاه خبرنگاران جوان: معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به کاهش ساعت کاری بانوان شاغل در شرایط خاص از استخدام فارغ التحصیلان دختر در سازمان های دولتی خبر داد.


ایجاد اشتغال برای بیش از ۶۰۰ زن سرپرست خانوار در استان

۱۰۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان گفت: در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، به ۶۶۵ زن سرپرست خانوار کرمانی، طی شش ماهه امسال تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.


ایجاد اشتغال برای بیش از ۶۰۰ زن سرپرست خانوار در کرمان

۱۰۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی استان کرمان گفت: در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به ۶۶۵ زن سرپرست خانوار کرمانی، طی شش ماهه امسال تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.


جزئیات دستورالعمل کاهش ساعت کار بانوان فرهنگی دارای شرایط خاص

۱۰۷ روز قبل

خبرگزاری فارس : بخشنامه وزارت آموزش و پرورش در خصوص کاهش ساعت کار بانوان دارای شرایط خاص به استان‌های سراسر کشور ابلاغ شد.


میل شدید زنان برای ورود به بازارکار

۱۰۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: این زنان متکدی نیستند و فقط به اجبار زندگی و برای تامین معاش خانواده، روزها از خانه به خیابان می‌آیند تا در کنار بساطی محقر٬ خرج حلال سفره‌ی شامی را دربیاورند.باید ساعت کار بانوان بدون کسر حقوق و مزایا کم شود‌

۱۱۹ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور گفت: بنده نه تنها با اشتغال بانوان مخالف نیستم بلکه معتقدم که باید ساعت کار بانوان بدون کسر حقوق و مزایا کمتر شود.


میزان بیکاری زنان کاهش یافته است

۱۱۹ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: رئیس جمهوری گفت : آمارهای اخیر نشان می دهد میزان بیکاری در میان بانوان مقداری کاهش پیدا کرده و روند درستی در حال طی شدن است ؛ از همه ظرفیت ها برای رفع این مشکل استفاده خواهد شد.


راه‌اندازی غرفه‌های اشتغال ویژه زنان سرپرست خانوار در پارک بانوان یاسوج

۱۲۰ روز قبل

خبرگزاری فارس : عضو شورای شهر یاسوج خبر داد از راه‌اندازی غرفه‌های اشتغال ویژه زنان در پارک بانوان یاسوج خبر داد و گفت: این غرفه‌ها به بانوان بد سرپرست یا سرپرست خانوار واگذار خواهد شد.تشویق کارفرمایان به کاهش ساعت کاری زنان

۱۳۸ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: روزنامه آرمان در صفحه گزارش اجتماعی درباره جزییات طرح کاهش ساعت کاری زنان با شرایط خاص به گفت و گو با پروانه سلحشوری پرداخت. در بخشی از این گفت وگو می خوانیم: سال ها پیش نمایندگان طرح تقلیل ساعت کاری زنان با شرایط خاص را به مجلس بردند و پس از تایید و تصویب بالاخره این طرح با گذشت زمان به مرحله اجرا رسیده است.


ساعت کاری بانوان به ۴ ساعت کاهش یابد

۱۴۰ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری تسنیم: نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه ساعت کاری بانوان به ۴ ساعت کاهش یابد، گفت: افزایش بیماری‌های غیرواگیر در یزد ریشه‌یابی شود.


بسته جامع حمایت از زنان شاغل با مشارکت سازمان مدیریت و برنامه ریزی

۱۴۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بر ضرورت حمایت از زنان شاغل در جامعه تاکید کرد و گفت: بسته جامع حمایت از زنان شاغل با مشارکت سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال تدوین است.ساعت کاری بانوان به ۳۶ ساعت در هفته کاهش می یابد

۱۵۰ روز قبل ۳ نظر

خبرگزاری خانه ملت: سخنگوی فراکسیون زنان مجلس از تصویب قانونی خبر داد که طبق آن ساعت کاری بانوان دارای شرایط خاص از ۴۴ به ۳۶ ساعت در هفته کاهش می یابد.


جامعه در فرهنگ اشتغال زنان به نقطه اعتدال نرسیده است

۱۵۳ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: مدیر گروه فلسفه و معارف اسلامی دانشگاه بیرجند گفت: یکی از مشکلاتی که جامعه ما به آن دچار شده، بحث اشتغال زنان است که در مواجه با این فرهنگ دچار دو حالت شیفتگی یا تنفر شده‌ است.


اشتغال زنان موجب محرومیت مردان از کار نمی‌شود

۱۵۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: مشاور کانون شورای اسلامی کار خراسان رضوی معتقد است: اگر به جای مردان در برخی مشاغل از زنان استفاده می‌شود به دلیل کارایی بیشتر و دقت نظر بالاتر زنان است.اشتغال‌زایی برای زنان سرپرست خانوار باید دغدغه دولت باشد

۱۶۰ روز قبل

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: حمایت از زنان سرپرست خانوار و مشاغل خانگی اولین و کوچکترین گامی است که می‌توانیم برای حمایت از زنان هموطنمان برداریم و اشتغال‌زایی برای آنان باید از مهم ترین دغدغه های مسئولان حوزه زنان و دولت باشد.


اشتغال زنان مردان را خانه نشین نمی‌کند!

۱۶۴ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : یک تحلیلگر بازار کار معتقد است که تحصیل و استقلال مالی زنان مهمترین دلیل اشتغال آنها است و این تصور که اشتغال زنان باعث خانه نشین شدن مردان می‌شود ساده انگارانه است.قانون حمایت از زنان خانه‌دار تصویب شود

۱۶۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: دولت و مجلس باید شغل خانه‌داری را به رسمیت شناخته و در قوانین پایین‌دستی سیاست‌های ابلاغی خانواده پیش‌بینی‌های لازم را از جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی انجام دهند.


اشتغال زنان تحصیل کرده در جامعه فراهم شود

۱۶۶ روز قبل

خبرگزاری شبستان: استاندارگیلان با بیان اینکه استخدام جوانان تحصیل کرده از برنامه های دولت است گفت: اشتغال زنان تحصیل کرده در جامعه فراهم شود.کاهش اشتغال مردان با افزایش جذب زنان در شرکت‌ها

۱۶۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : یک کارشناس بازار کار می‌گوید: زنان دارای تحصیلات عالیه سطح توقعات بیشتری دارند و کمتر به ازدواج تن می‌دهند. در مقابل، مردان ترجیح می‌دهند با زنان دارای تحصیلات کمتر ازدواج کنند.


توجه به حوزه صنایع دستی راهکار مناسب برای اشتغال بانوان است

۱۶۸ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: سرپرست فرمانداری بشرویه گفت: برای ایجاد اشتغال بانوان، توجه به تولید در حوزه صنایع دستی یکی از مناسب ترین راهکارها در این ارتباط است.


قوانین اشتغال بانوان باید تسهیل شود

۱۶۹ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: دبیر شورای راهبردی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت سه عامل «آموزش جوانان در زمینه خانواده در مقاطع مختلف تحصیلی»، «گسترش محله‌محوری شهرها» و «تسهیل قوانین اشتغال بانوان» را سه راهکار الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برای تقویت نهاد خانواده دانست.اشتغال زنان پابه پای مردان

۱۶۹ روز قبل

خبر گزاری تسنیم : استاد دانشگاه امام صادق با اشاره به اینکه رویکرد تصمیم‌گیرندگان و محاکم قضایی کشور باید خانواده محوری باشد نه خانواده ستیزی گفت: به طراحی پست‌های شغلی شناور برای به کارگیری زنان نیاز داریم.


ایجاد چندین هزار فرصت شغلی برای بانوان بسیجی

۱۷۴ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان : عضو شورای اجتماعی و فرهنگی امور زنان و خانواده گفت: بسیج بانوان با هدف اشتغالزایی زنان بسیجی چندین هزار شغل ایجاد کرده است.


۲۰۰۰ زن کارآفرین در آذربایجان غربی فعالیت می کنند

۱۷۵ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: ۲ هزار زن کارآفرین در استان وجود دارند که هر کدام برای ۲۰ تا ۳۰ نفر ایجاد اشتغال کرده اند.
میزان پست‌های خالی بانوان بیشتر از سایر پست‌ها است

۱۷۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : مشاور وزیر کشور در امور زنان گفت: سند امنیت زنان و کودکان در روابط اجتماعی را بر اساس ماده ۲۲۷ برنامه پنجم توسعه تدوین کرده‌ایم اما از پایان سال ۹۴ تا کنون در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این سند تعیین تکلیف نشده است.


وضعیت اشتغال زنان خوب نیست، اما می‌توانند امیدوار باشند

۱۷۶ روز قبل

خبرآنلاین: با وجود تلاش‌های زیاد مسئولان در حوزه اشتغال زنان، اما آمارها نشان می دهد، زنان همچنین در وضعیت خوبی از اشتغال قرار ندارند.


بی‌عدالتی در طرح ساعت کاری زنان

۱۷۶ روز قبل

خبرگزاری برنا: دبیر گروه مدیریت و مشارکت سیاسی و اجتماعی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، گفت: کاهش ساعت کاری زنان منوط به نظر کارفرما، با معیارهای توسعه در تضاد است، توسعه برنامه‌های مدون دارد و اگر قرار باشد بخشی از مصوباتی که در راستای توسعه هستند شامل تمام برخی افراد نشود، در جامعه بی‌عدالتی به‌وجود می‌آید.سهمیه‌های تبعیض‌آمیز جنسیتی در آزمون استخدامی آماده شده

۱۷۸ روز قبل ۸۶ نظر

خبرگزاری خانه ملت : معاون زنان‌وخانواده ریاست‌جمهوری با اشاره به دستور رییس‌جمهور برای توقف آزمون استخدامی به دلیل حصول اطمینان از رعایت عدالت جنسیتی، خبر داد: بررسی‌ها به پایان رسیده و به زودی گزارش مربوطه منتشر خواهد شد.


آخرین وضعیت مرخصی ۹ماهه زایمان

۱۸۰ روز قبل

خبرگزاری مهر: مولاوردی با مثبت ارزیابی کردن اقدامات انجام شده در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی، گفت: در حال حاضر کشور با روند رو به رشد آسیب‌های اجتماعی مواجه است.


کمبود اعتبار برای حمایت از زنان سرپرست خانوار

۱۸۱ روز قبل

خبرگزاری پانا: معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی درباره حمایت از زنان سرپرست خانوار در سال جاری به کمبود اعتبار برای حمایت از این افراد اشاره کرد و گفت: اگر اعتبارات ما و سایر نهادهای حمایتی بیشتر باشد، تعداد بیشتری از این زنان را می توانیم حمایت کنیم.


دولت بین اشتغال آقایان و بانوان تناسب قائل شود

۱۸۱ روز قبل

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع تقلید گفت: باید میزان اشتغال بانوان در جامعه به میزان ضرورت و نیاز باشد، اما شاهد هستیم که در برخی از مراکز میزان اشتغال بانوان از آقایان بیشتر است و دولت باید در این زمینه اقدام لازم را داشته باشد.


تعیین تکلیف کارکنان بخش غیردولتی پیش از تصویب قانون کاهش ساعات کار بانوان

۱۸۱ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت: نمایندگان مجلس برای تامین نظر شورای نگهبان مصوب کردند که اعمال احکام قانون کاهش ساعات کار بانوان شاغل دارای شرایط خاص، برای آن دسته از کارکنانی که پیش از تصویب این قانون در بخش غیردولتی به کار گرفته شده‌اند منوط به تامین نظر کارفرما توسط دولت است.اجرای طرح کارآفرینی بانوان استان تهران از شهریور ماه

۱۸۳ روز قبل

خبرگزاری شبستان: سرپرست امور بانوان استانداری تهران از اجرای طرح کارآفرینی بانوان استان تهران خبر داد و گفت: این طرح از شهریورماه آغاز می شود.


۷۹۷ بانوی فارغ‌التحصیل دانشگاهی در مهدهای کودک خراسان جنوبی مشغول به‌کار شدند

۱۸۴ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان جنوبی گفت: مهدهای کودک تحت نظارت این استان اشتغال ۷۹۷ نفر از بانوان فارغ‌التحصیل دانشگاهی را فراهم کرده است.


تحصیل و اشتغال زنان در سنتی ترین بخش‌های جامعه پذیرفته شده است

۱۸۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی گیلان گفت: امروز دیگر تحصیل و اشتغال و حضور زنان در عرصه اجتماع در سنتی ترین بخش های جامعه نیز پذیرفته شده است.


زنان با تحصیلات عالی شغل بهتری دارند

۱۸۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: مشاور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از افزایش تعداد بیمه‌شدگان زن تامین اجتماعی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بالا رفتن میزان تحصیلات در زنان موجب یافتن کار بهتر برای آنها شده است.


معضل اشتغال بانوان عدم حضور آن‌ها در حوزه تصمیم‌گیری است

۱۸۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: نائب رئیس کانون زنان بازرگان خراسان رضوی مشکل بزرگ اشتغال بانوان را حضور نداشتن آن‌ها در حوزه تصمیم‌گیری دانست.استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در زمینه اشتغال و کارآفرینی بانوان

۱۸۸ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهور تأکید کرد: در تلاش هستیم از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در زمینه اشتغال و کارآفرینی بانوان استفاده کنیم و راهکارهای متعددی را نیز در سند اجرایی اشتغال پیش بینی کرده‌ایم و این پیشنهادات به شورای عالی اشتغال نیز ارائه شده است.


اشتغال بانوان در روستاها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد

۱۸۸ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: نوع نگاهی که در روستاها با حضور و اشتغال بانوان وجود دارد بیشتر از شهرها موثر است چرا که مادر نقش اساسی در زندگی دارد.


ایرادات لایحه کاهش ساعت کاری زنان رفع شد

۱۸۸ روز قبل

بولتن نیوز : نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان ایراداتی را بر لایحه کاهش ساعت کاری زنان گرفته بود که این ایرادات رفع و در کمیسیون اجتماعی مجدد به تصویب رسید.حجاب شرط استخدام بانوان در نهادها و مراکز علمی

۱۸۹ روز قبل

خبرگزاری رسا: حجت الاسلام شریف قنوتی به ارائه راهکارهایی برای ترویج حجاب و عفاف در کشور پرداخت و گفت: همان‌گونه مسؤولات برای استخدام و پذیرش در نهادها و مراکز علمی شرایط علمی و سابقه کار را ملاک قرار می‌دهند، شرایط ویژه‌ای هم برای حجاب و پوشش آنها قرار داده شود.


لایحه کاهش ساعت کاری زنان، نیازمند منابع

۱۹۰ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: مشاور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در امور زنان از مراحل نهایی تدوین سند حمایت اجتماعی زنان خبر داد و گفت: اجرایی‌شدن لایحه کاهش ساعت کار زنان نیازمند تامین منابع است.


اشتغال ۱۴۰هزار زن در اولویت سازمان میراث فرهنگی

۱۹۰ روز قبل ۴ نظر

خبرآنلاین: مشاور امور بانوان و خانواده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فراهم سازی ۱۴۰ هزار فرصت شغلی برای بانوان را از برنامه های سال جاری این سازمان دانست.اجرایی اشتغال پایدار زنان

۱۹۱ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: در رایزنی‌هایی که با دبیرخانه شورای عالی اشتغال داشته‌ایم موافقت‌هایی نسبت به مطرح شدن سند سیاستی-اجرایی اشتغال پایدار زنان در اسرع وقت در شورا حاصل شده است.


طرح توانمندسازی شغلی زنان بی‌سرپرست در استان زنجان اجرا می‌شود

۱۹۴ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : سرپرست اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه بیش از ۵۷۰ نفر از آموزش‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی بهره‌مند شدند گفت: توانمندسازی شغلی زنان بد‌سرپرست و بی‌‌سرپرست در دستور کار قرار دارد.


زنان خط مقدم تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند

۱۹۵ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان : مدیر کل دفتر زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: زنان خط مقدم تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند و با توجه به روحیه زنان ایرانی می‌توان از استعداد ذاتی آنها برای تولید با استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی بهره برد.


آمادگی مجلس برای اصلاح قانون افزایش مرخصی زایمان

۱۹۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از آمادگی مجلس برای اصلاح قانون افزایش مرخصی زایمان خبر داد و گفت: در قانون فعلی دولت مجاز به افزایش مرخصی زایمان شده در حالی که باید مکلف به اجرای این قانون می‌شد.


به لایحه کاهش ساعت کاری بانوان با شرایط خاص ایرادات شرعی گرفته شد

۱۹۷ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری میزان : سخنگوی شورای نگهبان گفت: بحث خرید و فروش آراء از آسیبهای جدی انتخابات است و باید تلاش شود که این مسئله حل شود.47 نظر برای «اخبار اشتغال بانوان در سال ۹۵ (اخبار کار و اشتغال)»


 1. زهرا

  بهتره در جامعه ای که تعداد بیشماری مردان بیکار هستند و دخترانی ک مشغول به کار میباشند,مردان ارجحیت برای کار داشته باشند.لذا بسیاری از این مردان خرج خانواده را می دهند.

  پاسخ دادن

 2. رسپینا

  با سلام و احترام. یه سوالی دارم لطفا اگه امکانش هست جواب م رو بدید. برای پیگیری ثبت نام برای کارشناس آمار برای سرشماری .باید از کجا پیگیری کنیم .یه عده از دوستان از آذربایجان میگن ک کلاس اش شروع شده و اونا برا آموزش میرن. ولی برای من هیچ تماس و پیغام ی نیومده .فقط روزی ک ثبت نام کردم ی ایمیل کد پیگیری برام اومده .همین.

  پاسخ دادن 3. مریم

  بسمه تعالی
  باسلام به استحضارمی رسانم از نظرمن به عنوان یک شهروند ایرانی مشکل ما جوانان بیکار و جوانان جویای کارنیستند بلکه شاغلینی هستند که علی رغم برخورداری از شغل وموقعیت اجتماعی وعلی رغم برخورداری از بسیاری حقوق ومزایا و امکانات وتسهیلات دولتی به شدت بیکار هستند . شاغل ومشغول به کار کسی نیست که درجایی استخدام شده است واز حقوق ومزایای نسبتا” خوبی برخورداراست. بسیاری از شاغلین ما به شدت در رده ی بیکاران قرار می گیرند. افرادشاغلی هستند که به کوچکترین وظایف خودعمل نمی کنند ونقش صفر را ایفامی کنند وحتی در ازای ارائه ی کوچکترین خدمات به مردم انتظار دریافت امتیازات ومطالباتی از مردم را دارند. شاغلین بیکار ضرر وزیانشان برای کشور ومردم از جوانان جویای کار وجوانان بیکار بیشتر است .بدتر ازهمه شاغلین بیکار به باور واعتقادات مردم می زنند وبدتر از ان تصویرغلطی است که از نظام اسلامی وانقلاب اسلامی وجمهوری اسلامی در ذهن مردم شکل می دهند.
  باتشکر از شما

  پاسخ دادن

 4. سجاد

  سلام برای اینکه سن ازدواج بیاد پایین باید از جنس زن استخدام نباشه چون ادعاها و خواسته هارو میبره بالا و دلیل دوومم اینکه با توجه به بیکاری بی سابقه فقط از مردان باید استخدام بشه.اگه مرد کار داشته باشه ازدواج خواهد بود ولی اگه نباشه نتنها خبری از ازدواج نخواهد بود بلکه فساد در جامعه هم میره بالا

  پاسخ دادن

  • رسپینا

   لطفا .شما می تونید این نظر و اعتقاد و باور رو برا خودتون داشته باشید ولی حق ندارید عقیده بی اساس خودتون رو به عنوان ی نظر کارشناسی ارایه بدید آقای سجاد محترم

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.