استخدام پست بانک سال ۹۳ (نتایج اعلام شد)

امروز

استخدام پست بانک سال ۹۳

برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در یک صفحه اینجا کلیک کنید

برای دانلود دفترچه سوالات عمومی آزمون استخدامی پست بانک سال ۹۳ اینجا کلیک کنید

وب سایت ای استخدام برای تمام شرکت کنندگان در این آزمون آرزوی موفقیت و کامیابی دارد و امیدواریم تمام عزیزانی که برای این آزمون تلاش کرده اند موفق باشند.

شرکت کنندگان آزمون استخدامی پست بانک لطفا تجربیات خود را در دیدگاههای همین صفحه به اطلاع دوستان خود رسانده و با هم تبادل اطلاعات نمایید.

اعلام نتایج آزمون استخدامی پست بانک

برای مشاهده نتایج آزمون استخدامی پست بانک اینجا کلیک کنید

نحوه اعلام نتایج :

آزمون استخدامی پست بانک ایران روز جمعه نوزدهم دی ماه سال جاری در تهران و سایر شهرهای تعیین شده برگزار شد.
به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران، در این آزمون که به صورت همزمان در شهرهای تهران، تبریز، زاهدان، شیراز، سنندج، کرمان، یاسوج، خرم‌آباد، اراک، بندرعباس، همدان، زنجان، کرمانشاه، مشهد، اهواز، یزد، بجنورد، رشت، بیرجند، رشت، گرگان، ارومیه، ایلام، بوشهر، شهرکرد و اصفهان برگزار شد، افراد واجد شرایط پس از قبولی در آزمون کتبی و کسب موفقیت در مصاحبه و گزینش به صورت قراردادی برای تصدی مشاغل متصدی امور بانکی ریالی و ارزی، کارشناس حقوق و کاربر رایانه در محل های تعیین شده دعوت به همکاری خواهند شد.
بنابراین گزارش؛ در مرحله اول برای هریک از مشاغل تعداد ۴ برابر پذیرش جهت مصاحبه و گزینش دعوت به عمل خواهد آمد و پس از طی تمامی مراحل، افراد واجد شرایط در مشاغل مذکور به کار گرفته می‌شوند.
گفتنی است؛ نتایج آزمون کتبی و اسامی پذیرفته‌شدگان این مرحله از طریق وب سایت پست بانک ایران به نشانی www.postbank.ir و پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون جذب نیروی پست بانک

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون جذب نیروی پست بانک، از روز ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ الی ۱۳۹۳/۱۰/۱۸ در سایت http://www.PostBank.lms.ir قابل مشاهده می باشد.

برای دریافت کارت آزمون اینجا کلیک کنید

در صورت تغییر زمان آزمون مراتب از طریق همین سایت به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. به این منظور لازم است متقاضیان در زمان فوقالذکر به سایت مراجعه نمایند.

سوالات متداول کارجویان عزیز

با توجه به سوالات متعدد کاربران به منظور تسریع در روند ثبت نام سوالات زیر از مسئولین برگزاری آزمون پیگیری شد و پاسخها در زیر نوشته شده است.


سوال کارشناس (ای استخدام) : آیا فقط رشته حقوق قضایی مد نظر میباشد ؟  آیا افرادی که رشته آنها  فقه و حقوق میباشد میتوانند در این آزمون شرکت کنند؟

پاسخ مسئول مربوطه : رشته حقوق قضایی و حقوق میتوانند ثبت نام نمایند. ولی رشته فقه و حقوق نمی توانند در این آزمون شرکت کنند.


سوال کارشناس (ای استخدام) : در خصوص عنوان شغلی متصدی امور بانکی (ریالی) افرادی که تحصیلاتشان در مقطع ارشد هست و دارای لیسانس مرتبط با رشته های اعلام شده هستند می توانند در آزمون شرکت کنند؟منظور از شرط عدم اشتغال به تحصیل چیست ؟

پاسخ مسئول مربوطه : بله این افراد می توانند در مقطع  لیسانس خود در آزمون شرکت نمایند.

منظور از شرط عدم اشتغال به تحصیل این است که داوطلب امکان ثبت نام در مقطعی که در حال حاضر دانشجو است، نیست. یعنی شما نمیتوانید برای مقطعی که در حال حاضر مشغول به تحصیل هستید ثبت نام نمایید.


سوال کارشناس (ای استخدام)  : چرا ظرفیت نیروهای مورد نیاز هر شهر به تفکیک مشخص نشده است؟

پاسخ مسئول مربوطه : از آنجایی که سازمان پست بانک ایران این موضوع را مطرح نکرده است ما نیز این مورد را اعلام نکردیم.


سوال کارشناس (ای استخدام) : چرا در عنوان شغلی متصدی امور بانکی(ریالی) موارد آزمون مشخص نشده است ؟

پاسخ مسئول مربوطه : موارد آزمون این عنوان شغلی تنها دروس عمومی می باشد .


سوال کارشناس (ای استخدام) : آیا امکان شرکت از سایر شهرهای یک استان برای شهر مورد تقاضا وجود دارد؟

پاسخ مسئول مربوطه : بلی این امکان وجود دارد.


سوال کارشناس (ای استخدام) : در خصوص رشته های مدیریت و کامپیوتر آیا گرایش خاصی مد نظر هست؟

پاسخ مسئول مربوطه : تمامی گرایش های رشته های مدیریت و کامپیوتر می توانند در این آزمون شرکت کنند .


سوال کارشناس (ای استخدام)  : در تمامی عناوین شغلی جنسیت خانم و آقا در نظر گرفته شده؟

پاسخ مسئول مربوطه : برای تمامی عنوان های شغلی از هر جنسیتی می توانند در آزمون شرکت کنند .


سوال کارشناس (ای استخدام)  : محل برگزاری آزمون کجاست ؟

پاسخ مسئول مربوطه : مکان برگزاری آزمون در تمامی مراکز استان ها خواهد بود.

کارجویان عزیز توجه نمائید صحت پاسخ سوالات بالا توسط مسئولین برگزاری آزمون تایید شده است.


آگهی استخدام پست بانک ایران سال ۹۳

پست بانک ایران در نظر دارد به منظور تامین بخشی از نیروی انسانی خود تعدادی داوطلب واجد شرایط را با مدارک تحصیلی فوق دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس از طریق آزمون کتبی ، مصاحبه و گزینش به صورت قراردادی جذب نماید .

الف- شرایط عمومی
۱- تابعیت ایران ومتعهد بودن به نظام جمهوری اسلامی ایران
۲- متدین به یکی از ادیان رسمی کشور
۳- دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی و یا معافیت دائم قانونی برای آقایان (کارت یا برگ معافیت موقت مورد پذیرش نمی باشد )
تذکر۱ : تاریخ ترخیص از خدمت وظیفه و یا صدور کارت معافیت دائم قانونی باید قبل از تاریخ برگزاری آزمون باشد .
تذکر۲ : برای دارندگان کارت معافیت دائم پزشکی درصورت موفقیت در مراحل مربوطه ، تایید مراجع پزشکی مورد نظر بانک مبنی بر بلا مانع بودن همکاری الزامی است .
۴- داشتن حداکثر سن متقاضیان ۳۲ سال تمام برای مقطع فوق لیسانس (متولدین ۱۳۶۱/۱۰/۰۱ به بعد) و حداکثر سن متقاضیان ۳۰ سال تمام برای مقطع لیسانس (متولدین ۱۳۶۳/۱۰/۰۱ به بعد) و حداکثر سن ۲۸ سال تمام برای مقطع تحصیلی فوق دیپلم (متولدین ۱۳۶۵/۱۰/۰۱ به بعد)
تبصره ۱: مدت خدمت سربازی به حداکثر سن داوطلب افزوده می شود .
تبصره ۲: براساس قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان همکاری ، شرایط سن افراد متقاضی از خانواده های شهدا ، جانبازان ، آزادگان ،ومفقودالاثرها ( همسر، فرزندان ، برادر ، خواهر)در صورت ارائه گواهی معتبر از سوی مراجع ذیصلاح تا پنج سال افزایش می یابد.
۵- عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانیات
۶- عدم سوء پیشینه کیفری (نداشتن سابقه محکومیت قضایی که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی گرددوهمچنین عدم اشتهار و محکومیت به فساد اخلاقی ) .
۷- داشتن تندرستی و توانایی کامل جسمی و روانی .
۸- بومی بودن :
داوطلبان در صورتی که حداقل دارای یکی از ویژگی های زیر باشند بومی تلقی می شوند و می توانند درآزمون همکاری با بانک شرکت نمایند :
۱-۸ – شهرستان یا استان محل تولد داوطلب یا همسر وی با شهرستان یا استان محل مورد تقاضا برای همکاری یکی باشد.
۲-۸- همسر و فرزندان کارمندان رسمی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح (اعم از شاعل و یا بازنشسته ) که شهرستان یا استان محل خدمت فعلی یا بازنشستگی آنان با شهرستان یا استان محل مورد تقاضا برای استخدام آنان یکی باشد .
۳-۸- داوطلب حداقل چهار (۴) سال از سنوات تحصیلی (ابتدائی ، راهنمایی، دبیرستان و یا دانشگاه) را به صورت متوالی یا متناوب در شهرستان و یا استان محل مورد تقاضا برای همکاری طی کرده باشد.
۴-۸- داوطلب یا پدر ، مادر و یا همسر وی ، حداقل چهار (۴) سال سابقه پرداخت حق بیمه در شهرستان و یا استان محل مورد تقاضا برای همکاری را داشته باشند .(پرداخت حق بیمه به مدت تعیین شده صرفاً توسط یکی از موارد مذکور قابل احتساب است.)
۵-۸-مبنای استان و شهرستان برای تعیین بومی بودن ، تقسیمات کشوری در زمان ثبت نام می باشد.

دانلود نمونه سوالات پیشنهادی جهت آمادگی آزمون استخدام پست بانک ایران اینجا کلیک کنید

ب – شرایط اختصاصی
۱- دارا بودن مدرک تحصیلی (فوق دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس ) با حداقل معدل ۱۴ از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مورد تائید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
تبصره : تاریخ فراغت از تحصیل داوطلبان آزمون می بایست قبل از تاریخ برگزاری آزمون باشد .
۲- مقاطع و رشته های تحصیلی مورد نیاز:

عنوان شغلرشته تحصیلیمقطع تحصیلی
متصدی امور بانکی(ریالی)کلیه گرایش های (علوم بانکی-حسابداری-اقتصاد –مدیریت-ریاضی –آمار – کامپیوتر- مهندسی صنایع )فوق دیپلم و لیسانس
متصدی امور بانکی(ارزی)زبان انگلیسی-حسابداری-مدیریت بازرگانی-علوم بانکی – اقتصاد –کامپیوترلیسانس و فوق لیسانس
کارشناس حقوقیحقوق قضائیلیسانس و فوق لیسانس
کاربر رایانهکامپیوتر ( نرم افزار ، سخت افزار ، شبکه و IT )لیسانس و فوق لیسانس

ج-آزمون
۱-مواد آزمون
۱-۱-عمومی (برای کلیه داوطلبان در شغلهای مورد نیاز)

ردیفعنوان درسضریب
۱زبان انگلیسی ۱
۲معارف اسلامی ۱
۳ ریاضی ۱
۴ کامپیوتر ۲
۵هوش و استعداد تحصیلی ۲

۱-۲ – تخصصی برای داوطلبان همکاری در شغل کارشناس حقوقی ، کاربر رایانه و متصدی امور بانکی ارزی

ردیفعنوان شغلعنوان آزمونضریب
۱کارشناس حقوقیمتون حقوقی(انگلیسی) ، حقوق تجارت ،حقوق مدنی، آیین دادرسی مدنی و کیفری ،متون فقه۳
۲متصدی امور بانکی (ارزی)زبان انگلیسی (بازرگانی)۳
۳کاربر رایانهکامپیوتر (نرم افزار، سخت افزار و شبکه)۳

دانلود نمونه سوالات پیشنهادی جهت آمادگی آزمون استخدام پست بانک ایران اینجا کلیک کنید

۲- نحوه ثبت نام و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون
(( داوطلبان برای همکاری با بانک فقط می توانند در یکی از شغل های متصدی امور بانکی (ریالی) ، متصدی امور بانکی (ارزی ) ، کاربر رایانه و کارشناس حقوقی و در یک محل ثبت نام نمایند.))
۱-کلیه متقاضیان بایستی با با مراجعه به سایت اینترنتی بانک به آدرس www.postbank.ir پس از مطالعه دقیق شرایط و ظوابط همکاری نسبت به تکمیل فرم ثبت نام الکترونیکی و اسکن نمودن یک قطعه عکس جدید با فرمت jpgو ابعاد ۴۰۰*۳۰۰ و حداکثر ۴۲۰*۳۲۰ پیکسل در فرم ثبت نام و دریافت کد رهگیری و یادداشت آن اقدام نمایند .
۲-کلیه متقاضیان می بایست پس از ثبت نام اکترونیکی تا روز برگزاری آزمون ضمن مراجعه به سایت فوق الذکر نسبت به چاپ کارت ورود به جلسه آزمون اقدام نمایند.
۳- داوطلبین می بایستی مبلغ ۳۰۰.۰۰۰ ریال را از طریق درگاه اینترنتی به حساب پست بانک ایران واریز نمایند.
۴- تاریخ ثبت نام از ۱۳۹۳/۰۹/۲۴ الی ۱۳۹۳/۱۰/۱۲ می باشد .
۵- آزمون راس ساعت ۹ صبح روز جمعه مورخ ۱۳۹۳/۱۰/۱۹ برگزار می گردد و محل برگزاری آزمون از طریق همین سایت به اطلاع داوطلبان خواهد رسید .
تبصره: همراه داشتن مدرک شناسائی عکس دار معتبر (کارت ملی/شناسنامه) و کارت ورود به جلسه آزمون در روز برگزاری آزمون الزامی است .
- تذکرات مهم:
۱- چنانچه در هر مرحله از بررسی های بانک مشخص شود متقاضی اطلاعات اشتباه به بانک ارائه نموده است متخلف محسوب شده و از جذب و اشتغال وی جلوگیری به عمل خواهد آمد .
۲-در صورت پذیرفته شدن نهایی در مورد صحت کلیه مدارک ارسالی از مراجع ذیصلاح استعلام خواهد شد .
۳- هزینه ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.
۴- ثبت نام و شرکت در آزمون و طی کلیه مراحل اعلام شده هیچگونه تعهد استخدامی با فرد ایجاد نمی نماید و بانک در بکارگیری نهایی افراد مختار است .
۵- ثبت نام صرفاً از طریق سایت اینترنتی بانک صورت می پذیرد و داوطلب لازم است از هرگونه مراجعه حضوری به شعب و ستاد بانک یا ارسال درخواست خود از طریق پست خودداری نمایند .
۶- نتایج آزمون از طریق سایت اینترنتی به آدرس www.postbank.ir و پیام کوتاه اطلاع رسانی می شود .
۷- از چهار برابر پذیرفته شدگان در آزمون کتبی مصاحبه حضوری و گزینش بعمل خواهد آمد و داوطلب پذیرفته شده پس از طی کلیه مراحل در واحدهای مشخص شده بانک بکار گرفته خواهد شد از این رو صرف قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه حقی را برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.
۸- ارتقاء مدرک تحصیلی پس از قرارداد همکاری فی مابین با تشخیص بانک بوده ارائه مدرک بالاتر هیچ حقی را برای کارکنان ایجاد نخواهد کرد .
۹-عدم اشتغال به تحصیل در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی .
۱۰- نداشتن تعهد انجام کار درسایر سازمانها ، موسسات دولتی و وابسته به دولت ویا نهادهای انقلابی .
در صورتیکه بار اول قصد ثبت نام دارید لطفا دکمه ثبت نام را فشار دهید .
در صورتیکه قبلا یک بار ثبت نام کامل و یا ناقص انجام داده اید لطفا دکمه ویرایش مشخصات را فشار دهید .
تذکر مهم : هنگامی ثبت نام شما کامل می باشد که ضمن انجام کلیه مراحل از سیستم کد رهگیری دریافت نمایید

برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

برای ویرایش مشخصات اینجا کلیک نمایید

 برای مشاهده شهرهای محل خدمت اینجا کلیک نمایید

دانلود نمونه سوالات پیشنهادی جهت آمادگی آزمون استخدام پست بانک ایران اینجا کلیک کنید

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

وبسایت: www.postbank.ir

3,845 نظر برای «استخدام پست بانک سال ۹۳ (نتایج اعلام شد)»  • فرناز

   دوست عزیز به نظر من واسه اکثر سوالات تخصصی یه آشنایی کلی با مفاهیم هر درس کافی بود و اصلا نیازی به تستی خوندن نبود، حالا اگر بخواین عالی جواب بدید می تونید از خلاصه ها و نکات کتاب های آمادگی واسه کنکور ارشد استفاده کنید.

   پاسخ دادن
  • جواد

   این که دیگه معلومه، قسم دادن نمی خواد، یه سری کتاب های دبیرستان به علاوه کتابهای امادگی برای استخدام، تستهایی که تو اینترنته هم می تونه خوب باشه.
   مهم ترین مطلب اینه که خودت از قبل چقدر آماده باشی و بتونی زود برای آزمون آماده بشی.

   پاسخ دادن 1. جاجرم-به حسین آقا(مریم هستم)

  سلام حسین آقایی ک جاجرم قبول شدی
  میشه از درصدات و نحوه خوندنت و منابعت بگی تا مام واسه آزمونای بعدی تجرمون بهتر شه؟
  ممنون ومرسی

  پاسخ دادن

  • حسین

   سلام .معارفو 70 ریاضی وکامپیوتر 80 هوش 100 زبانم 40 .البته حدودیه اختلاف چند درصدی هم هستش.منبع خاصی نداشتم چندتا فایل pdfاز اینترنت گرفتم همونا روخوندم .امیدوارم موفق باشید

   پاسخ دادن   • مریم

    حسین اقا میشه یه مقدار از نوع خوندن و مقدار خوندنتون واسه ما توضیح بدید؟
    انگار تفاوت من و شما فقط ریاضی بوده ک البته خیلی فاحش هم بوده
    من حدود دوهفته خوندم همه درسارو بجز ریاضی
    واسه شما چطور بود؟یکم توضیح میدید برام؟
    اگ دوس داشتین شهرتون رو هم بگید مرسی…(-:
    درضمن تبریک میگم

    پاسخ دادن

    • حسین

     سلام.راستش این ازمون هفتمین استخدامی که شرکت کردم که پنج تاشو قبول شدم یکی از پنج تارو مصاحبه رد شدم .فقط ازمونی که روش یه خورده وقت گذاشتم بانک سپه بود یه خوردم واسه بنیاد برکت خوندم بقیه رو در حد چهار پنج ساعت خوندم.من چون شاغلم اونقدروقت خوندن ندارم من کلا اختصاصیامو بهتر میزنم شمام درصدات خوبه ریاضیتونو تقویت کنید تست کار کنید درضمن درسهای اختصاصی رشتتونم مسلط

     پاسخ دادن


     • مریم

      من از شیروانم
      شما ک نخوندی چطور قبول شدی پس؟
      منابعتو بگو راهنمایی کن
      یکم بهمون انرژی بده آقا! مام واست دعا میکنیم     • ﺣﺴﻴﻦ

      کلا چهار پنج ساعت.ببین به نظر من مدت خوندن مهم نیست طریقه خوندنه که مهمه.البته مهم تر ازین اینه که خودتو باور داشته باشی.باید یه حسی داشته باشی که فکر کنی از همه سرتر و باهوش تری.باور کن دراین صورت حتی اگه نخونده باشی هم همه رو درست جواب میدی.من تست زدنم خیلی خوبه.وقتی تو امتحان تست میزنی باید فکر کنی رفتی جنگ و باید با تمام قدرت مبارزه کنی حتی اگه یه تستو بلد نیستی هم ازش به سادگی رد نشو بلکه اون تست رو از خودت ضعیف تر ببین.خلاصه باید قدرت تست زنیتو ببری بالا و به تست مثل دشمنت نگاه کنی و کله پا بشی.من تا حالا چند تا امتحان رو بدون اینکه یک کلمه بخونم رفتم سرجلسه و بیست شدم فقط با این دید.در اخرهم باید بگم تو امتحان نه باید استرس داشت و نع ناامیدی.انشاله موفق باشی.تاحالا به کسی این طور توضیح نداده بودم حتی به خانمم امیدوارم براتون مفید باشه.
 2. سیما

  سلام به خوانسار
  میشه از پدرتون بپرسید کسی باسهمیه قبول شده؟اخه منم درصدام بد نبودن با خیلی کمتر از این درصد تامین اجتماعی قبول شدم نمیدونم چرا اینجا رد شدم.من گلپایگانی هستم واسه خوانسار امتحان دادم.من حس میکنم کسی از بنیاد معرفی شده.اخه هیچکی یعنی از خوانسار قبول نشده
  میشه پیگیری کنی ممنون

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.