استخدام وزارت جهاد کشاورزی سال ۹۴ (تنزل احکام استخدامی)

۱۱ روز قبل

استخدام وزارت جهاد کشاورزی سال ۹۴

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

خبر ۲۱ اردیبشهت۹۴ – تنزل احکام استخدامی مهندسین ناظر جهادکشاورزی

مجید علیرضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، با اشاره به تصویب قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی در ۱۳ بهمن‌ماه سال ۹۰ و بر اساس ماده ۴۶ قانون خدمات کشوری و بر اساس مصوبه هیئت وزیران در ۲۲ مهرماه سال ۸۹ که مشاغل کارکنان جهادکشاورزی را حاکمیتی بیان کرده، از نحوه استخدام مهندسین ناظر به صورت رسمی، آزمایشی خبر داد و اظهار کرد: در حالی که حدود یک سال است که این افراد به صورت رسمی آزمایشی مشغول خدمت هستند لیکن مدتی است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با تفسیر نابه‌جا از ماده ۴۵ قانون خدمات کشوری، استخدام ناظرین را پیمانی می‌داند و دلیل آن را غیرحاکمیتی بودن مشاغل این کارکنان می‌خواند.
وی اضافه کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور همچنین طی نامه‌ای به وزارت جهادکشاورزی ابلاغ کرده که احکام ناظرین از رسمی آزمایشی به پیمانی تنزل یابد و به این بهانه با وجود درخواست‌های مکرر وزارتخانه تاکنون برای احکام کارگزینی رسمی آزمایشی کارکنان جدیدالاستخدام، کد مستخدمی صادر نکرده است.
رئیس شورای بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان تصریح کرد: بر اساس بند الف ماده ۸ قانون مدیریت خدمات کشوری که به صراحت حاکمیتی بودن، پست‌های جهادکشاورزی را بیان می‌کند و همچنین بر اساس مصوبه هیئت وزیران (مورد ۴ بند الف: که اموری مانند صدور مجوزها، تأیید صلاحیت و نظارت را به عنوان مشاغل حاکمیتی شناخته است) و با توجه به عنوان مهندس ناظر، تمام پست‌های واگذار شده به این افراد به صورت نظارت و در شرح وظایف ابلاغ شده از سوی وزارت و سازمان جهادکشاورزی برای این افراد به صراحت به موارد اعلام شده است.
علیرضایی ادامه داد: با توجه به این موضوع که افراد مشمول قانون قریب به ۱۲ سال از عمر خود را به صورت فنی و تخصصی و حضور دائم بر سر مزارع در خدمت جهادکشاورزی بوده و پس از گذشت چهار سال تلاش بی‌وقفه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان وزارت جهادکشاورزی توانسته به ثبات شغلی و حق قانونی خود برسند، حال سازمان مدیریت و برنامه ریزی باعث تشویش خاطر و نگرانی این قشر زحمتکش شده است.
وی در پایان، از مسئولان  خواست در خصوص اجرای مصوبه قانونی استخدام ناظرین و رعایت ماده ۴۶ قانون مدیریت خدمات کشوری (استخدام به‌صورت رسمی آزمایشی) و عدم تنزل آن به پیمانی مساعدت لازم را اقدام کنند.


خبر ۲۱ اردیبهشت ۹۴ – اشتغال ۴۴۲ نفر در بخش‌ کشاورزی سیرجان
احمد مسعودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سیرجان اظهار داشت: به‌منظور افزایش آگاهی و آشنایی با دانش جدید زنان روستایی، بازدیدی توسط ۳۰ نفر از این قشر زحمت‌کش شهرستان بافت از فعالیت‌های جهاد کشاورزی سیرجان صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد: بازدیدکنندگان از مجتمع گلخانه‌ای پردیس مدیریت جهاد کشاورزی سیرجان، گلخانه گل زینتی لیلیوم و کارگاه پرورش کرم ورمی کمپوست بازدید و توضیحات لازم برای کاشت و نگهداری توسط کارشناس این مدیریت به بازدید‌کنندگان داده شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان با اشاره به اشتغالزایی عنوان کرد: در سال گذشته با وجود کمبود اعتبارات و تسهیلات در بخش کشاورزی تعهد اشتغال ایجاد شده صورت گرفت.
مسعودی با بیان تعهد اشتغالزایی برای ۴۲۰ نفر تصریح کرد: با همت و تلاش همکاران و کارشناسان این مدیریت زمینه اشتغال ۴۴۲ نفر در بخش‌‌های باغبانی، حفظ نباتات، زراعت، دام و طیور، شیلات، آب و خاک و صنایع و مکانیزاسیون فراهم شد.
همچنین مجید حبیبی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه به خبرنگار فارس گفت: توزیع بذر پنبه در شهرستان ارزوئیه از ۱۰ اردیبهشت‌ماه جاری آغاز و تاکنون پنچ تن بذر پنبه گواهی شده رقم ورامین و ۸۵ کیلوگرم بذر مادری توزیع و تا نیمه خردادماه امسال روند تولید بذر ادامه دارد.
وی عنوان کرد: عمده کشت پنبه در مناطق سلطان‌آباد، سنگ لکی، جنت‌آباد و چیل‌آباد انجام و پیش‌بینی می‌شود، سطح زیر کشت پنبه در سال جاری به بیش از یک هزار و ۳۰۰ هکتار برسد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه بیان داشت: همچنین چهار تن بذر دلینته رقم ورامین مادری به منظور تولید بذر در سال آینده بین پیمانکاران بذری دارای قرارداد با این مدیریت در حال توزیع است./ سردار کمالی: مشمولان به مراکز تحقیقاتی نیروهای مسلح مراجعه کنند


خبر ۱۸ اریبهشت ۹۴ – استخدام ۳۴۲ نفر در جهاد کشاورزی استان اردبیل 

اردبیل/ خبرگزاری صدا وسیما /اجتماعی / رییس جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت : ۳۴۰ نفر از مهندسین کشاورزی پارسال وامسال در جهاد کشاورزی جذب شده اند .
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما سروی امروز در جلسه برنامه ریزی و اشتغال استان با اشاره به اینکه جذب و شروع به کار ۲۶۷ ناظر کشاورزی با مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام شده است افزود: ۷۵ نفر از استخدامی‌ها توسط استانداری نیز که در سنوات قبل مراحل جذب آنها از طریق آزمون سراسری طی شده بود، در فروردین‌ماه ۹۴ انجام شد.
وی تصریح کرد: با پیگیری صورت گرفته بالغ بر ۹۷ هزار و ۲۴۱ میلیون ریال بار مالی برای جذب نیروها ی سال ۹۴ از طریق استانداری در حال تأمین اعتبار است.


۲۵ اسفند ۹۳ – استخدام ۶۰۰ نفر امسال در جهاد کشاورزی مازندران
محمد حسین فلاح روز یکشنبه در آیین معارفه مدیرجهاد کشاورزی نوشهر علت بخشی از مشکلات موجود در سال های گذشته را کمبود نیروی انسانی بویژه در بخش نظارت دانست و افزود : با استخدام این افراد تحول بزرگی در سازمان جهاد کشاورزی مازندران رخ داده است.
وی ادامه داد : با جذب این نیروها هم اکنون به طور متوسط در هر مرکز خدمات ادارات جهاد کشاورزی هشت نفر مشغول فعالیتند ولی مراکز جهاد کشاورزی در مازندران از امکانات و خدمات مناسبی برخوردار نیستند.
فلاح تاکید کرد : نگاه جهاد کشاورزی با توجه به سیاست دولت تدبیر و امید افزایش رضایتمندی مردم همراه با افزایش بهره وری در حوزه های مختلف است که با تامین نیروی انسانی متعهد و متخصص بخشی از آن فراهم شد و مدیران می توانند با به کارگیری مطلوب این نیروها علاوه بر تامین اهداف سازمان در جهت افزایش رضایتمندی مردم نیز گام بردارند.
وی افزود : در حال حاضر مدل سه درصد از خودروهای در اختیار جهاد کشاورزی سال ۸۵ به بعد است و بقیه به زمان های قبل از این تاریخ تعلق دارد و این شرایط نشانگر وضعیت و امکانات این سازمان و ادارات تابعه است و بهبود وضعیت نیز نیازمند تامین اعتبارات لازم است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اهمیت مدیریت در توسعه کشاورزی و حفظ اراضی گفت : در حال حاضر وظیفه و انتظار از مدیران جدید با توجه به تامین نیروی انسانی افزایش یافته است.
وی افزود : مدیران باید در جهت تغییر الگوی مصرف سموم و کود و زمان بخ کارگیری آنها و بهره گیری از تمامی ظرفیت ها آب و خاک همراه با حفظ اراضی و افزایش و بهبود انواع محصولات کشاورزی با جدیت حرکت کنند تا شاهد ارتقای بهره وری کشاورزی در مازندران باشیم.
فلاح وظیفه اصلی جهاد کشاورزی را ترویج کشاورزی همراه با حفظ کاربری اراضی عنوان کرد و گفت : با توجه به محدود بودن زمین در حوزه کشاورزی مازندران باید در راستای اقتصاد مقاومتی علاوه بر استفاده متناسب از ظرفیت های موجود از تغییر کاربری نیز جلوگیری و با آن با حساسیت ویژه ای برخورد کرد.
وی همچنین با قدردانی از مساعدت مسوولان شهرستان درحفظ اراضی کشاورزی افزود: باید تبادل اطلاعات بین سطح و ستاد این سازمان بیش از پیش ارتقا یابد تا حمایت از تولیدکنندگان و بهره برداران بیشتر و به تبع آن تولید و رفاه کشاورزان نیز افزایش یابد.
در این آیین از زحمات میرحسین سنجرانی قدردانی و محمدرضا رضوی زاده به عنوان سرپرست اداره جهاد کشاورزی نوشهر معرفی شد.

خبر ۱۷ اسفند ۹۳ – استخدام ۸۵۵ مهندس بخش کشاورزی استان فارس
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان فارس، امیر ابراهیم افروز اظهار داشت: دوره آموزشی و توجیهی بدو خدمت ناظران جدید‌الاستخدام سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و ادارات تابعه سازمان برگزار می‌شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی استان فارس با تأکید بر برقراری و رعایت نظم و انضباط اداری توسط کارکنان تازه استخدام‌شده، از آنان خواست در راستای تکریم ارباب‌رجوع و پیشبرد کارهای اداری نسبت به ایجاد نظم و تعامل بیشتر با دیگر همکاران نقش مؤثرتری ایفاء کنند.
وی هدف از برگزاری این دوره آموزشی بدو خدمت را ارتقای سطح دانش، ایجاد بینش مناسب، بازآموزی مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای موردنیاز، افزایش مهارت و توانمندی لازم برای ورود به وظایف محوله و آشنایی با قوانین و شرایط و ضوابط کاری این سازمان عنوان کرد و ادامه داد: اضافه‌ شدن این تعداد کارشناس تحصیل‌کرده به جمع خانواده بزرگ جهاد کشاورزی بسیار امیدبخش بوده و انتظار همه ما و مدیریت ارشد سازمان، ایجاد تحرک، انگیزه و ترویج اصل کشاورزی علمی در مزارع و بخش تولید در این استان است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی فارس با بیان اینکه آزمون دوره آموزش عمومی بدو خدمت ناظرین در روز یکشنبه ۱۷ اسفند به‌صورت همزمان با سراسر کشور در ۱۱ حوزه امتحانی برگزار می‌شود، تصریح کرد: بر اساس این قانون سازمان موظف است برنامه‌ها و سامانه‌های اجرائی مؤثری را برای آموزش مدیران و کارکنان، متناسب با وظایف و نقش‌های مورد انتظار در بخش‌ها و دستگاه‌های اجرائی تنظیم کند و هرگونه انتصاب و ارتقاء کارکنان نیز منوط به طی دوره‌های مرتبط است.
افروز همچنین متناسب کردن توانمندی‌های فردی استخدام‌شده‌ها با وظایف و مأموریت‌های شغلی را ازجمله اهداف اصلی برگزاری دوره‌های آموزشی عنوان و بیان کرد: دوره آموزشی مذکور برای ۸۵۵ ناظر تازه استخدام در مدیریت‌های جهاد کشاورزی ۲۹ شهرستان استان فارس در ۱۱ منطقه ازجمله شهرستان آباده، مرودشت، استهبان، داراب، ممسنی، لامرد، جهرم، فیروزآباد، لارستان و مرکز آموزش جهاد کشاورزی فارس اجرا می‌شود.

خبر ۹ اسفند ۹۳ – سهم ۱۲۰ نفری کهگیلویه و بویراحمد از استخدام ناظرین کشاورزی در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، صبح امروز با حضور برخی مسئولان سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، کارگاه ۲ روزه آموزشی بدو خدمت کارشناسان و مروجین تازه استخدام شده در این سازمان برگزار شد که قدرت‌الله ویسی در این کارگاه با بیان اینکه ۱۲۰ کارشناس و ناظر بخش کشاورزی در این سازمان و در واحدهای مختلف شهرستانی و مراکز خدمات مشغول به خدمت شده‌اند، گفت: در کل کشور هشت هزار و ۷۰۰ کارشناس کشاورزی براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی استخدام شده‌اند.
وی افزود: اضافه‌ شدن این تعداد کارشناس تحصیل‌کرده به جمع خانواده بزرگ کشاورزی بسیار امیدبخش بوده و انتظار همه ما و مدیریت ارشد سازمان جهاد کشاورزی، ایجاد تحرک، انگیزه و ترویج اصل علمی کشاورزی در مزارع و بخش تولید در این استان است.
انتظار متولیان بخش کشاورزی از استخدام کارشناسان جدید
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تحقق اهداف سازمانی و برنامه چهار ساله بخش کشاورزی را ماموریت اصلی متولیان، کارشناسان و همه کارکنان این بخش دانست و ادامه داد: بدون همدلی، هماهنگی و مسئولیت‌پذیری تحقق اهداف مورد انتظار کشاورزی این استان شدنی نیست.
وی هدف برگزاری این دوره آموزشی بدو خدمت را ارتقای سطح دانش، ایجاد بینش مناسب سازمان محل خدمت، بازآموزی مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای مورد نیاز، افزایش مهارت و توانمندی لازم برای ورود به وظایف محوله و آشنایی با قوانین و شرایط و ضوابط کاری این سازمان عنوان کرد.
این مسئول در سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تعداد ساعات آموزشی مورد نیاز برای کارشناسان تازه استخدام شده این سازمان ۷۰ ساعت بوده که ۶۱ ساعت آن غیرحضوری خواهد بود.
کارشناسان جدیدالاستخدام فرهنگ سازمانی را یاد بگیرند
وی تصریح کرد: ‌آشنایی با ساختار نظام و دولت جمهوری اسلامی، آشنایی با ماموریت‌ها و ساختار اداری وزارت جهاد کشاورزی، قانون مدیریت خدمات کشوری، فرهنگ سازمانی و ارتباط موثر در سازمان، کار تیمی و آموزه‌های دینی در نظام اداری بخشی از آموزش‌های ارائه شده به این کارشناسان است.
به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در پایان این دوره آموزشی، آزمونی برگزار می‌شود که شرکت‌کنندگان باید ۶۰ درصد سئوالات را پاسخ دهند تا بتوانند در دوره کارورزی ۱۶ تا ۲۸ فروردین ماه سال ۹۴ این سازمان شرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: متناسب کردن توانمندی‌های فردی استخدام شده‌ها با وظایف و ماموریت‌های شغلی از جمله اهداف ما در این دوره‌های آموزشی است.
گفتنی است، دوره مشابهی برای کارشناسان تازه استخدام شده در شهرستان‌های گرمسیری این استان روز گذشته برگزار شد.


۲ اسفند ۹۳ – استخدام ۳۱۳ کارشناس ناظر به استخدام پیمانی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه

کرمانشاه – ایرنا – رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، گفت: ۳۱۳ کارشناس ناظر بخش کشاورزی در این سازمان به استخدام پیمانی در آمدند.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی کرمانشاه، ‘علی اشرف منصوری’ روز پنجشنبه با اشاره به اجرای مرحله دوم استخدام ناظرین کشاورزی در استان، اظهار کرد: با تلاش مدیران ارشد استان و این سازمان، مستخدمان یاد شده فعالیت خود را در مراکز خدمات جهاد کشاورزی روستاها و دهستان ها آغاز می کنند.
وی افزود: با حضور این کارشناسان در مجموعه جهاد کشاورزی، کمبود نیروی متخصص در مراکز جهاد کشاورزی برطرف می شود.
منصوری گفت: جهاد کشاورزی کرمانشاه در مرحله اول استخدام ها نیز ۲۵۴ نفر از ناظرین کشاورزی را از اردیبهشت امسال به استخدام خود در آورده و نیروهای یاد شده هم اکنون به بدنه کارشناسی ما اضافه شده اند.
رییس جهاد کشاورزی کرمانشاه، کارشناسان استخدام شده را افرادی دارای تجربه و تخصص معرفی کرده و گفت: ناظرین کشاورزی استخدام شده از سال۱۳۸۱ به بعد ابتدا تحت عنوان ناظر گندم و سپس به عنوان کارشناسان بخش خصوصی، ناظر بر فعالیت های کشاورزان بودند و برخی از آنها سابقه ای بین پنج تا ۱۲ سال در قالب شرکت های خدمات مشاوره ای بخش خصوصی داشته اند.
وی با اشاره به اینکه در قالب طرح استخدام ناظرین در کل کشور حدود ۱۰ هزار نفر در وزارت جهاد کشاورزی استخدام می شوند، گفت: سهمیه سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه برای استخدام ناظرین ۵۶۷ نفر است.
منصوری اظهار کرد: علاوه بر ناظرین کشاورزی که در مرحله اول و دوم استخدام می شوند، تعداد ۶۵ نفر دیگر نیز از خانواده معظم شهدا و ایثارگران در قالب سهمیه های استخدامی با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری از ابتدای مهر تا اسفند امسال استخدام شده اند که با احتساب این مستخدمان، شمار افرادی که در حوزه کشاورزی استان کرمانشاه بکار گرفته شده اند به ۶۳۲ نفر رسیده است.
وی افزود: با ۵۶۷ نفر کارشناس ناظر استخدام شده در مرحله اول و دوم و همچنین ۶۵ نفر سهمیه خانواده ایثارگران، در مجموع ۶۳۲ نفر طی سالجاری در سازمان جهاد کشاورزی استان استخدام شده اند.
وی افزود: از این افراد تازه استخدام شده، ۵۳۵ نفر دارای مدرک کارشناسی و ۳۲ نفر مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مختلف کشاورزی از جمله زراعت و اصلاح نباتات، گیاه پزشکی، ترویج و آموزش کشاورزی، علوم دامی، باغبانی و… هستند.
منصوری گفت: ۱۹۸ نفر از مستخدمین را بانوان تشکیل می دهند.
استان کرمانشاه با دو میلیون نفر جمعیت دارای ۹۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۴۵ هزار هکتار باغ است.


۱۸ بهمن ۹۳ -استخدام ۵۶۵ مهندس ناظر کشاورزی در لرستان

خرم آباد – ایرنا – رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از جذب و بکارگیری ۵۶۵ مهندس ناظر کشاورزی در دو رشته علوم دامی و علوم کشاورزی طی بهمن ماه جاری خبر داد.
مهرداد غضنفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا حکم استخدامی این افراد ۱۱ بهمن ماه جاری ابلاغ شده و در حال حاضر تمامی انها در مراکز و ادارات مختلف مشغول بکار هستند.
وی اظهار داشت: امسال با پیگیری های انجام شده، سهمیه استخدام مهندسین ناظر بخش کشاورزی استان در سال جاری به بیش از دو برابر افزایش یافته است.
وی گفت: با توجه به مقام نخست جهاد کشاورزی استان در تولید گندم و بهره برداری از حق تشویقی استان در این خصوص و رایزنی های انجام شده با توجه به سطح بالای بیکاری در استان، سهمیه استخدام مهندسان ناظر از ۲۶۲ به ۵۶۵ نفر افزایش یافت.
وی در مورد نحوه بکارگیری این افراد تصریح کرد: در ارتباط با محل کار ناظران نیازهای مناطق و شرایط متقاضیان در نظر گرفته شده که نوع فرآیند موجب رضایت بخشی مهندسان شده است.
وی با اشاره به اینکه با بکارگیری این تعداد مهندس ناظر ، بیش از یکهزار و ۵۰۰ نفر ازجمله خانواده این افراد از این خدمت بهره مند می شوند گفت: این افراد باید به عنوان ناظران و مروجان بخش کشاورزی از طریق دانش خود دست‏آوردهای نوین کشاورزی را به سطح مزارع منتقل کنند و در صفوف تولید یار و همراه کشاورزان باشند.
غنفری اضافه کرد:سهمیه لرستان از ۵۶۵ نفر به بیش از ۶۰۰ نفر نیز افزایش یافته که مابقی این افراد، تا پایان امسال مشغول بکار می شوند.
حدود پنج هزار فارغ التحصیل بیکار رشته کشاورزی در لرستان وجود دارد.


خبر ۱۲ بهمن ۹۳ – استخدام ۲۸۸ مهندس ناظر استخدامی جهاد کشاورزی اردبیل

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ، عدیل سروی در گفت وگو با خبرنگاران افزود : بدنبال سیاست گذاری وزارت جهاد کشاورزی مهندسان ناظر که حائز شرایط قانونی جذب و استخدام بودند، تعیین و به عنوان مستخدمان نهایی معرفی شدند.

وی گفت: این ۲۸۸ نفر در گرایش های بهبود تولیدات گیاهی، زراعت، باغبانی، مکانیزاسیون، ترویج، آب و خاک و گیاه پزشکی تحصیل کرده اند.

وی ادامه داد : این کارکنان در بخش هایی از قبیل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، تعاون روستایی و مدیریت امور عشایری مشغول فعالیت می شوند.

سروی افزود: این کارکنان به عنوان کارشناس مهندس در ۳۰ مرکز خدمات ، کار کمک رسانی به قشر کشاورزان و تولیدکنندگان زراعی را شروع می کنند


خبر ۱۲ بهمن ۹۳ – ۲۸۳ نفر از مهندسین کشاورزی به استخدام جهاد مازندران در آمدند

دلاور حیدر پور رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه تمامی این افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر در رشته کشاورزی هستند، گفت: این نیروها در مراکز دهستان ها و مراکز خدمات کشاورزی مستقر می شوند.

وی با بیان اینکه این افراد به عنوان ناظران برنج ، گندم و دیگر محصولات باغی و زراعی با سازمان جهاد کشاورزی همکاری داشته اند، اظهار داشت: افراد جدید در برنامه های توسعه ای طرح های جهاد کشاورزی به ویژه کشاورزی مهندسی و مکانیزه نقش اساسی دارند.
وی جلوگیری از تغییر کاربری غیر مجاز زمین های کشاورزی را یکی از وظایف مهم مراکز جهاد کشاورزی دانست و بیان داشت: این افراد وظیفه مهمی در ترویج کشاورزی با هدف امنیت غذایی دارند.
ربیع فلاح استاندار مازندران نیز در این مراسم با بیان اینکه بخش کشاورزی در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش اساسی و محوری دارد گفت :روستاییان و مهندسان کشاورزی خط مقدم جبهه تولیدات کشاورزی قرار دارند.
وی افزود: بیش از ۱۰ درصد تولید کشاورزی کشور به استان مازندران اختصاص دارد که با بهره گیری از تمامی ظرفیت های بخش کشاورزی استان، این رقم افزایش خواهد یافت.
گفتنی است در این مراسم به سه نفر از نیروهای جدید الاستخدام به نمایندگی سایر نیروها حکم کارگزینی و ابلاغ محل خدمت توسط استاندار اهدا شد.
همچنین در پایان سوگند نامه توسط نیروهای جدید الاستخدام قرائت شد.


خبر ۷ بهمن ۹۳ – استخدام ۱۶۲ ناظر کشاورزی در جنوب کرمان

به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، حسن درج صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در اجرای قانون استخدام مهندسان ناظر کشاورزی از کل سهمیه این منطقه تعداد ۱۶۲ نفر برای سازمان و اداره‌های کل تابعه استخدام می‌شوند.

وی بیان داشت: این افراد پس از طی مراحل استخدامی دوره‌های آموزشی توجیهی بدو خدمت به مدت ۷۰ ساعت و کارآموزی به مدت یک ماه به استخدام سازمان در می‌آیند.
درج تصریح کرد: حدود ۵۰ نفر از آنها در مراکز ترویج و خدمات جهاد کشاورزی و اداره‌های زیرمجموعه اداره‌های کل جنوب کرمان به صورت رسمی و رسمی آزمایشی مشغول به کار شده‌اند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: مابقی مهندسان ناظر نیز از تاریخ ۱۱ بهمن ماه سال جاری آغاز به کار می‌کنند.


خبر ۱۰ مهر ۹۳ -دعوت به مصاحبه جهاد کشاورزی کردستان

برای مشاهده روال مصاحبه جهاد کشاورزی کردستان اینجا کلیک کنید

خبر ۸ شهریور – اعلام نتایج سه برابر ظرفیت استخدام اداره کل جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی

برای مشاهده اطلاعیه اعلام نتایج  و همچنین نحوه و مهلت ارسال اعتراضات اینجا را کلیک نمایید

برای مشاهده اسامی پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت اینجا را کلیک نمایید

برای مشاهده متن آگهی استخدام اینجا را کلیک نمایید


خبر ۱ شهریور ۹۳ – استخدام تمام مهندسان ناظر گندم تا پایان امسال

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تا پایان امسال تمام مهندسان ناظر گندم نظام مهندسی جهاد کشاورزی و منابع طبیعی تعیین وضعیت و استخدام می شوند.

محمود حجتی روز چهارشنبه در بازدید از پروژه پایین دست کانال سد یامچی اردبیل افزود: معاونت منابع انسانی و برنامه ریزی رییس جمهوری منابع جذب و بکارگیری این افراد را تامین کرده است.
وی سهمیه استان اردبیل در این زمینه را ۲۹۰ نفر ذکر کرد.
حجتی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در استان اردبیل علاوه بر اعتبارات اختصاص یافته و مصوب ، طرح و برنامه هایی برای استفاده بهتر از آب های مرزی و اراضی زیردست سد خداآفرین و سد عمارت پیش بینی و تخصیص یافته است.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در این طرح ۸۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان اردبیل در مدت چهار سال با اجرای کانال هایی از وجود آب بهره مند می شوند که تحولی عظیم در حوزه کشاورزی این استان است.
به گزارش ایرنا ، سیدرحیم سجادی معاون آب و خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی نیز در این بازدید گفت: پروژه پایین دست کانال سد یامچی با پوشش دو هزار هکتار نیمه اول سال آینده افتتاح خواهد شد.
وی افزود: این پروژه ۵۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بهره برداری از آن راندمان آب را ۵۰ درصد افزایش خواهد داد.


خبر ۱۸ مرداد ۹۳ – استخدام تمام مهندسین ناظر بخش کشاورزی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا نیمه اول بهمن ماه امسال تمام مهندسین ناظر بخش کشاورزی استخدام خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک محمد علی جوادی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم دولت تعامل سازنده با سران سه قوه و مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.
وی تصریح کرد: پس از گذشت یک سال از فعالیت‌های دولت کشور به آرامش رسیده که اکنون توسعه اقتصادی، کشاورزی، اشتغال و مهار تورم از دولت انتظار می‌رود.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: استان مرکزی برای وزارت جهاد کشاورزی جزو استان‌های با اهمیت است، به واسطه پتانسیل‌های خوبی که در بخش  کشاورزی در این استان وجود دارد، انتظار می‌رود این استان به نقش خود در توسعه کشاورزی جامه عمل بپوشاند.
جوادی با اشاره به اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که دولت و مجلس به آن می‌پردازد، شاه‌بیت تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی است، گفت: برای محقق شدن تولید داخلی اتکا به پتانسیل‌های موجود داخلی امری ضروری است و باید مورد عنایت قرار گیرد.
وی با بیان اینکه احصا آمار صحیح و دقیق بخش کشاورزی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی است، بیان داشت: با توجه به اهمیت آمار اجرا و انجام فرآیند جمع‌آوری آمار بخش کشاورزی از پنجم مهر ماه آغاز خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی همچنین از اصلاح الگوی کشت خبر داد و بیان داشت: در راستای اصلاح الگوی کشت در کشور برنامه‌ریزی انجام شده و در سال آتی در سه استان به صورت پایلوت اجرا خواهد شد.
جوادی ابراز امیدواری کرد در برنامه پنج ساله، اصلاح الگوی کشت در تمامی استان‌ها اجرایی شود.
وی ادامه داد: با هماهنگی سه قوه با توجه به کمبود منابع آب و خاک مناسب در کشور مبارزات بی‌امان با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفته است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در صندوق توسعه ملی و استفاده از تسهیلات کم بازده در بخش کشاورزی در راستای توسعه کشاورزی صورت گرفته است.
جوادی با اشاره به جایگاه استان مرکزی در بخش کشاورزی بیان کرد: این استان از لحاظ مدیریت و نیروی انسانی کارآمد در عرصه‌های دفاع مقدس و تولید کشاورزی وضعیت مناسبی داشته و مهد مفاخر بزرگی چون دکتر قریب بوده است.
وی با اشاره به تصویب قانون استخدام مهندسین ناظر بخش کشاورزی گفت: تمامی مهندسین شامل تا یازدهم بهمن ماه امسال به استخدام بخش کشاورزی در می‌آیند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه خواستار تحول، بازسازی و اصلاح امور، توجه به اخلاق مداری، همدلی و رونق بخش کشاورزی استان توسط مدیریت جدید جهاد کشاورزی شد.


۱۱ خرداد ۹۳ – تعیین تکلیف بخش عمده ای از استخدام ناظرین کشاورزی

رییس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی معاونت توسعه در ادامه به بیان برخی از پیگیری‌های انجام شده برای تعیین تکلیف آزمون های استخدامی پرداخت و با اشاره به استخدام هایی که دستگاه های اجرایی از محل سهیمه برنامه پنجم توسعه یا طرح مهرآفرین، اقدام به تعهدات استخدامی کرده‌اند توضیح داد: در این خصوص بخشی از استخدام‌های انجام یافته در این زمینه در دستگاه‌هایی نظیر وزارت نیرو، بانک مسکن، بانک کشاورزی، جهاد سازندگی (ناظرین کشاورزی) و یا سازمان امور مالیاتی و محیط زیست تعیین تکلیف شده‌اند و برای بقیه دستگاه ها نیز در حال طی فرایند بررسی سوابق هستیم.

وی افزود: معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور موضوع استخدام ناظرین در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور مالیاتی را به‌طور جدی پیگیری می کند به طوری که اکنون بخش قابل توجهی از این استخدام‌ها تعیین تکلیف شده یا در حال نهایی شدن می باشد.

جمالی قمی با اشاره به اقدامات انجام شده در استخدام ناظرین کشاورزی گفت: در این مورد با توجه به مکاتباتی که با معاونت توسعه شده اعلام کرده‌اند که بخشی از اعتبارات لازم برای این استخدام‌ها تامین شده است. بر این اساس ما نیز اعلام کردیم که آماده‌ایم اطلاعات افراد واجد شرایط از سوی دستگاه ذیربط در سامانه کارمند ایران قرار گیرد تا برای آنها از سوی معاونت توسعه شماره مستخدم صادر شود.


۳۰ اردیبهشت ۹۳ – خبر اول – ۱۰۰۰۰ نفر از فارغ التحصیلان کشاورزی استخدام می شوند
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به استخدام ۱۰ هزار نفر از مهندسان کشاورزی گفت: این افراد طی سال جاری به صورت تدریجی جذب می شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی جوادی عصر دوشنبه در حاشیه آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در جمع خبرنگاران به تصویب قانونی در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: به منظور بازسازی نیروی انسانی وزارت جهاد کشاورزی و با تلاش های دولت تدبیر و امید و همچنین پیگیری های جهاد کشاورزی و معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهوری صورت ‎جلسه‎ ای در خصوص استخدام مهندسان کشاورزی تنظیم شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ۱۰ هزار نفر فارغ التحصیل کشاورزی به صورت تدریجی از خردادماه تا پایان سال جاری جذب وزارت جهاد کشاورزی می شوند.
جوادی اذعان داشت: در مرحله نخست مراحل گزینش و استخدام هفت هزار و ۲۰۰ نفر از مهندسان ناظر کشاورزی انجام و بقیه افراد طی مرحله دوم جذب خواهند شد.
وی به وجود دو سازمان جهاد کشاورزی شمال و جنوب در استان کرمان اشاره کرد و یادآور شد: برای هرکدام از این سازمان ها سهمیه جداگانه اختصاص خواهد یافت.


۳۰ اردیهشت ۹۳ – خبردوم – پیگیر استخدام ۱۰۸ مهندس ناظر کشاورزی در اردبیل هستیم
رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل گفت: ما از طریق وزارتخانه پیگیر جذب و استخدام ۱۰۸ نفر مهندس ناظر استان اردبیل هستیم که مربوط به سهمیه دو سال گذشته است.
خبرگزاری فارس: پیگیر استخدام ۱۰۸ مهندس ناظر کشاورزی در اردبیل هستیم
عدیل سروی در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار داشت: بعد از ادغام وزارت کشاورزی و جهاد سازندگی برخلاف تصور که نیروهای تخصصی در این دو مجموعه ادغام شده و ظرفیت و توان وزارت جهاد کشاورزی افزایش می‌یابد این امر در عمل حاصل نشد و با ادغام دو وزارتخانه ما با کمبود منابع نیروی انسانی متخصص و دانشگاهی روبه‌رو شدیم.
وی با بیان اینکه در ۱۳ سال گذشته به ترمیم نیروی انسانی در جهاد کشاورزی اقدامی جدی انجام نشده و ما در اغلب حوزه‌ها به ویژه باغبانی و آب و خاک با بدنه فنی و تخصصی قوی روبه‌رو نیستیم، تصریح کرد: قرار بود براساس برنامه چهارم توسعه جذب نیرو به میزان خروجی از سازمان داشته باشیم که تنها در برنامه چهارم ۱۹ نفر سهمیه برای استان در جذب نیرو در نظر گرفتند در حالی که ما با بیش از ۱۱۰ هزار بهره‌بردار با ظرفیت متنوع در بخش کشاورزی روبه‌رو هستیم اما در استفاده از نیروهای متخصص همچنان با نارسایی و چالشی جدی مواجه هستیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خاطر نشان کرد: ‌این وضعیت به حدی نامطلوب است که ما حتی در برخی از بخش‌های جهاد کشاورزی و حوزه خدمات با سرباز سازندگی سر می‌کنیم چرا که امکان استفاده از نیروی انسانی متخصص و مهندسان مجرب در این بخش وجود ندارد.
سروی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد:‌ تزریق نیروی انسانی متخصص و جدید می‌تواند توان این بخش را مضاعف کرده و رمق کم مانده این بخش را احیا کند که ما درخواست کردیم امسال با عنایت مسئولان کشوری، استانی و تأمین منابع اعتباری ۱۰۸ نیروی آماده جذب از بین مهندسان ناظر جذب این سازمان شوند به طوریکه تمام مراحل گزینش و تست پزشکی این مهندسان نیز انجام شده است.
وی از معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی استاندار اردبیل خواست تا مقدمات جذب این نیروها را فراهم کنند تا بخشی از مشکلات و نارسایی‌ها برطرف شود.
سروی با بیان اینکه ۱۵۰ میلیارد تومان از بابت پاداش بازنشستگان جهاد کشاورزی باید پرداخت کنیم تا در این زمینه تعیین تکلیف حقیقی انجام شود، یادآور شد: سال گذشته ۳۱ نفر و امسال نیز ۳۲ نفر از این سازمان بازنشسته می‌شوند که پرداخت حقوق، مزایا و همچنین پاداش پایان خدمت این ۶۳ بازنشسته باید در سال‌جاری انجام شده و منابع مالی آن نیز هر چه سریع‌تر تأمین و پرداخت شود.


۱۶ اردیبهشت ۹۳ – استخدام ۳۰۰ نفر مهندس کشاورزی در آذربایجان‌شرقی

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه اهداف سازمان برای خدمت به جامعه کشاورزی و تولیدکنندگان مقدم بر تمام مسائل است، گفت: خوشبختانه اقدامات لازم برای استخدام ۳۰۰ نفر از مهندسان کشاورزی ناظر به عمل آمده است.

 برای مطالعه متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

jahad_keshavarzi

۷ هزار مهندس ناظر کشاورزی تا ۲ ماه آینده استخدام می‌شوند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: تا دو ماه آینده با تأیید مجلس و ابلاغ دولت ۷ هزار نفر از مهندسان ناظر جهاد کشاورزی در کشور استخدام می‌شوند.

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

محمدعلی جوادی در حاشیه سفر به اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار داشت: براساس قانون مصوب مجلس و ابلاغ به دولت، استخدام این تعداد مهندس ناظر به انجام می‌رسد که مراحل کاری و تمهیدات لازم برای استخدام مرحله اول این مهندسان در وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است.
وی تصریح کرد: تا ماه آینده ۷ هزار نفر از مهندسان ناظر سراسر کشور موفق به استخدام در جهاد کشاورزی شده و در بخش‌های مختلف از توانمندی آنها استفاده می‌شود.
جوادی خاطرنشان کرد: معاونت توسعه و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری نیز با هدف تسهیل در استخدام این مهندسان و در راستای تأمین اعتبار لازم تلاش جدی و کوشش همه‌جانبه‌ای را انجام داده تا با تأمین اعتبار مورد نیاز این امر به سرعت اتفاق بیفتد و مهندسان ناظر به تدریج در حوزه‌های مختلف به کارگیری شوند.

سکاندار جهاد کشاورزی اردبیل تا پایان سال معارفه می‌شود
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: وضعیت سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از حیث تغییر مدیریت ظرف همین ماه مشخص می‌شود.
جوادی در پاسخ به این سئوال که با تغییر هر دولتی مدیران دستگاه‌های اجرایی کشور نیز تغییر پیدا می‌کنند و این تغییر در سازمان جهاد کشاورزی استان چه زمانی روی می‌دهد، بیان کرد: وضعیت سازمان جهاد کشاورزی اردبیل و گزینه‌های مطرح شده برای تصدی این سازمان در استان اردبیل توسط عوامل وزارت جهاد کشاورزی در دست بررسی است و انتظار می‌رود تا پایان سال‌جاری خروجی این بررسی‌ها به اطلاع مردم برسد.
وی در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود جمعی از نمایندگان استان طی نشستی با فرماندار شهرستان گرمی برای تصدی پست ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل رأی داده‌اند، یادآور شد: این موضوع صحت ندارد و ما اطلاعی از پشت پرده این قضایا نداریم.
جوادی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: بعد از تغییر دولت گروه‌هایی تشکیل شدند و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز افرادی را معرفی کردند که بعد از بررسی‌های انجام شده رایزنی‌ها و هماهنگی‌ها بین گروه‌ها و نمایندگان صورت گرفته و هم اکنون نیز این کار ادامه دارد که استان اردبیل نیز جزء همین استان‌هاست.
وی گفت:‌ اولویت اول دولت فعلی در پست‌های مدیریتی قابلیت افراد و گزینه‌های مدیریتی است و دولت با بررسی،‌ مصاحبه و کار میدانی با تأکید بر شایسته‌سالاری،‌ توانمندی و اعتدال مدیران خود را منصوب می‌کند.


برای مشاهده آرشیو استخدامهای وزارت جهاد کشاورزی اینجا کلیک کنید


297 نظر برای «استخدام وزارت جهاد کشاورزی سال ۹۴ (تنزل احکام استخدامی)»

 1. ایمان

  سلام من فارغ التحصیل مهندسی کشاورزی گرایش خاکشناسی از اصفهان هستم @ جالبه الان چند وقته که میرم اداره کل جهاد کشاورزی اصفهان میگن ما دیگه خاکشناسی نمیگیریم و اگر یه روزاستخدام باشه به جای این رشته مهندسی عمران استخدام میکنیم@ جالبه ما کشاورزی خوندیم عمران به چه درد کشاورزی می خوره@ ما خاکشناسی گرفتیم باید خاک را بررسی و آزمایش کنیم تا بتوانند روی ان کشت و زراعت کنند بعد عمران بگیرن@

  پاسخ دادن 2. سعید پورعبدی

  من کارشناس رشته باغبانی هستم و یکساله مدام جویای کار در زمینه رشته ام بودم اما هر جا رفتم گفتن که کار نیست اگه سازمان جهاد کشاورزی فکریبه حال این فارق التحصیل ها نکنه اصلا چرا برا این رشته دانشجومیگیرن لطفا مسوولین رسیدگی کنن

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.