استخدام وزارت بهداشت در سال ۹۶ (تجربه های آزمون)

امروز ۳۰۱۶ نظر

استخدام وزارت بهداشت

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

برای دانلود نمونه سوالات استخدامی وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی اینجا کلیک کنید

برای دانلود سوالات اصل دفترچه های آزمونهای برگزار شده توسط سنجش مجری آزمون وزارت بهداشت با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید (ویرایش جدید)


لینکهای مفید

 • برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات آزمون وزارت بهداشت اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود اصل سوالات عمومی آزمون های استخدامی برگزار شده توسط سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود نمونه سوالات استخدامی وزارت بهداشت اینجا کلیک کنید
 • برای دانلود سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی اینجا کلیک کنید
 • برای دانلود کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه تخصصی و گزینش به همراه بودجه‌بندی دروس، منابع مطالعاتی آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود اصل دفترچه های آزمون استخدامی به صورت رایگان (ارسالی کاربران )  اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده صفحه بحث و تبادل اطلاعات در مورد سوالات آزمون های استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دریافت آخرین اخبار و آگهی های استخدامی وزارت بهداشت در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید.

استخدامهای مرتبط با وزارت بهداشت

 • برای مشاهده صفحه استخدام دانشگاه علوم پزشکی اینجا کلیک کنید
 • برای مشاهده صفحه اخبار استخدام سازمان نظام پرستاری اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده صفحه اخبار استخدام پرستاران اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده صفحه اخبار استخدام ماما اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده صفحه فراخوان ثبت نام متقاضیان دفاتر خدمات بهداشتی و یا ممیز بهداشتی اینجاکلیک کنید.

ضمن آرزوی موفقیت تیم ای-استخدام برای شرکت کنندگان آزمون استخدام وزارت بهداشت ، لطفا تجربه های خود را در دیدگاههای همین صفحه به اطلاع دوستان خود رسانده و با هم تبادل اطلاعات نمایید.

کاربران عزیز توجه داشته باشید تمامی اخبار در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد در صورتی که تمایل دارید به محض اعلام خبردار شوید در کانال تلگرام ای-استخدام عضو شوید

برای عضویت در کانال تلگرام اینجا کلیک نمایید


برای نظر سنجی ازداوطلبان معلول شرکت کننده در آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی اینجا کلیک نمایید

برای نظر سنجی از داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی اینجا کلیک نمایید


سوالات ارسالی کاربران ( آزمون سال ۹۶)

کاربران عزیز برای مشاهده سوالات ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید


خبر ۳۰ دی ۹۶ – آخرین وضعیت استخدام پرسنل وزارت بهداشت در سال ۹۷

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از عدم تخصیص اعتبار در لایحه بودجه ۹۷ برای جذب نیروی مورد نیاز حوزه سلامت به عنوان اشکال جدی این لایحه یاد کرد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص تاریخ پرینت کارت و زمان‌ برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه­های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی

برای مشاهده اطلاعیه ها اینجا کلیک کنید


خبر ۱۹ دی ۹۶ – توزیع کارت آزمون استخدام پزشکان متخصص دانشگاههای علوم پزشکی و وزارت بهداشت سال ۹۶

ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدامی پزشکان متخصص دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی وزارت بهداشت سال ۱۳۹۶ ،به اطلاع می رسانیم،لینک دریافت کارت آزمون فعال گردید.

برای مشاهده کارت آزمون اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۰ دی ۹۶ – اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص تاریخ پرینت کارت و زمان‌ برگزاری آزمون استخدامی پزشکان متخصص در دانشگاه های علوم پزشکی

بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون استخدامی پزشکان متخصص در دانشگاه­های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۱۳۹۶ که درتاریخ مقرر(درمحدوده زمانی ۹۶/۰۸/۲۵ تا ۹۶/۰۹/۰۱ ) در آزمون مذکور ثبت نام نموده اند، می‌رساند که آزمون ذیربط صبح روز جمعه مورخ ۹۶/۱۰/۲۲ در ۵ شهرستان کشور به شرح جدول شماره یک مندرج دراین اطلاعیه برگزار می‌شود.

الف‌ – نحوه‌ و زمان پرینت کارت شرکت در آزمون
لینک مربوط به کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون از روز سه‌شنبه ۹۶/۱۰/۱۹ بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و متقاضیان می‌توانند با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای (نام، نام‌خانوادگی، شماره ملی، سال تولد و …) خود نسبت به مشاهده و تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام و براساس آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.
ب‌ – درخصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون چنانچه مغایرتی مشاهده شد، داوطلبان لازم است به شرح زیر اقدام نمایند:
۱ـ چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۱، ۲، ۴، ۵ ، ۶ ، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۸ و ۱۹ (شامل: نام خانوادگی، نام، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، کدملی، سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران، سهمیه ۵ درصد ایثارگران، داوطلب بومی، حالت بومی، نوع بومی، وضعیت فعلی طرح مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، تاریخ فارغ‌التحصیلی، معدل آخرین مقطع تحصیلی) کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ ۹۶/۱۰/۲۲ منحصراً به سایت این سازمان به نشانی فوق در قسمت ویرایش اطلاعات مراجعه و از آن طریق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایید و درصورتی که نسبت به بندهای ۳، ۷، ۸، ۹، ۱۶، ۱۷و۲۱ (جنس، دین، معلول عادی، نیازمند منشی، مقطع تحصیلی، عنوان رشته تحصیلی و اولویت انتخابی) معترض می‌باشید ضروری است در روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۱۰/۲۱ از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ با همراه داشتن مدارک مربوطه (کارت ملی واصل شناسنامه عکسدار) به نماینده این سازمان مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه براساس جدول شماره ۲ اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون مندرج در سایت سازمان مراجعه نمایید. در غیر این صورت مطابق ضوابط عمل خواهد شد.
تذکر مهم درخصوص سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران: داوطلب گرامی متقاضی استفاده از سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران توجه داشته باشند سهمیه مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون آنها براساس اطلاعات تکمیلی مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام (خوداظهاری) در نظر گرفته شده است و درصورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوط، سهمیه مورد نظر در مراحل بعدی برای آنها اعمال می‌گردد. در غیر اینصورت با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد.
۲- چنانچه عکس الصاقی به کارت ورودی داوطلب با چهره وی مغایرت داشته باشد لازم است شخص داوطلب همراه با دو قطعه عکس و کارت ملی یا شناسنامه عکسدار برای اصلاح کارت، مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ج» به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه‌ رفع نقص مراجعه نمایند. در غیر این صورت فرد به عنوان متخلّف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.
۳- چنانچه عکس روی کارت داوطلب دارای اشکالاتی از جمله، فاقد مهر، واضح نبودن عکس و یا اشتباه عکس می­باشد ضروری است ضمن همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، ۲ قطعه عکس ۴×۳ و کارت ملی یا شناسنامه عکسدار مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ج» به نماینده این سازمان در باجه‌ی رفع نقص مراجعه نمایند. موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد. در غیر این صورت فرد به عنوان متخلّف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.
۴- چنانچه شماره داوطلب شما چه به صورت عددی و یا به صورت حروف ناخوانا می‌باشد مطابق ساعت و تاریخ اعلام شده در بند «ج» به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه‌ی رفع نقص مراجعه نمایید و موضوع را پیگیری نموده تا مشکل برطرف گردد.
ضمناً سایر اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون هر داوطلب بر اساس اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام که توسط خود داوطلب تکمیل گردیده، در نظر گرفته شده است.
تذکر: داوطلبان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.
ج – آدرس و محل‌ رفع نقص کارت شرکت در آزمون
در صورت بروز اشکال در تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و یا مشاهده مغایرت در اطلاعات مندرج در کارت ورودی با اطلاعات ثبت‌نامی و یا هریک از موارد مندرج در بند «ب» فوق، داوطلبان می‌توانند از ساعت ۸:۳۰ الی۱۲:۰۰ صبح و ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ بعدازظهر روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۱۰/۲۱ به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (مطابق جدول شماره ۲ ذیل) مراجعه و نسبت به اصلاح و رفع اشکال احتمالی کارت خود اقدام نمایند.
د- زمان و محل برگزاری آزمون
آزمون کلیه داوطلبان صبح روز جمعه مورخ ۹۶/۱۰/۲۲ برگزار می‌گردد و فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸:۳۰ صبح آغاز و درهای ورود به جلسه امتحان نیم­ساعت قبل از شروع فرآیند بسته خواهد شد، لذا کلیه داوطلبان می‌بایست قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند. آدرس محل برگزاری آزمون بر روی پرینت کارت شرکت در آزمون داوطلبان درج گردیده است.
هـ – تذکرهای‌ مهم‌
۱- در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون‌، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.
۲- در ورودی ِحوزه­های امتحانی رأس‌ ساعت‌ ۰۸:۰۰ (هشت) بسته خواهد شد لذا داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن درهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.
۳- هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد.
۴- مخدوش نمودن و پاره نمودن پاسخنامه، عدم ارائه پاسخنامه در زمان مقرر و تعلل در ارائه مدارک امتحانی ماهیتاً از مصادیق تخلّف و تقلّب محسوب می گردد و با داوطلبان متخلف برابر با قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری رسیدگی و برخورد خواهد شد.
۵- داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی، ساک دستی، پیجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه، کتاب، ماشین‌حساب، هرگونه نت و یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است که به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری رفتار خواهد شد.
در خاتمه اضافه می‌نماید که داوطلبان در صورت لزوم می‌توانند سئوال یا سئوالات خود را در این خصوص از این تاریخ لغایت روز پنج­شنبه ۹۶/۱۰/۲۱ همه روزه بغیر از ایام تعطسل و در وقت اداری با بخش پاسخگویی اینترنتی این سازمان و یا شماره ‌تلفن ‌۴۲۱۶۳-۰۲۱ در میان بگذارند.

جدول شماره ۱- شهرستان محل برگزاری آزمون استخدامی پزشکان متخصص وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی سال ۱۳۹۶ براساس استان محل اقامت داوطلبان

استان محل برگزارینام شهرستان محل برگزاری آزموناستان محل اقامت
آذربایجان شرقی(۱۰)تبریز(۱۰۱۲)کلیه داوطلبان استانهای آذربایجان شرقی(۱۰)، آذربایجان غربی(۱۱) و اردبیل (۱۲)
اصفهان(۱۳)اصفهان(۱۳۱۰)کلیه داوطلبان استانهای اصفهان(۱۳)، چهارمحال بختیاری(۱۷) و یزد(۳۹)
تهران(۱۶)تهران(۱۶۰۷)کلیه داوطلبان استانهای تهران(۱۶)،خوزستان(۲۱)، زنجان(۲۲)، فارس(۲۵)، قزوین(۲۶)، قم(۲۷)، کردستان(۲۸)، کرمانشاه(۳۰)،کهگیلویه و بویراحمد(۳۱)، همدان(۳۸)، البرز(۴۰)، مرکزی(۳۶)، کرمان(۲۹)، لرستان(۳۴)، ایلام(۱۴)، بوشهر(۱۵)، سمنان(۲۳) و هرمزگان(۳۷)
خراسان رضوی(۱۹)مشهد(۱۹۶۰)کلیه داوطلبان استانهای خراسان رضوی (۱۹)، خراسان شمالی(۲۰) ، خراسان جنوبی (۱۸)و سیستان وبلوچستان(۲۴)
مازندران(۳۵)بابلسر(۳۵۱۲)کلیه داوطلبان استانهای مازندران(۳۵)، گلستان(۳۲)و گیلان(۳۳)

جدول‌ شماره ۲- نشانی باجه‌های رفع نقص احتمالی کارت های شرکت درآزمون استخدامی پزشکان متخصص وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی سال ۱۳۹۶

نام استان
محل برگزاری
نام شهرستان
محل برگزاری
محل رفع نقص کارتنشانی باجه‌های رفع نقص
آذربایجان شرقیتبریزدانشگاه شهید مدنی آذربایجان تبریزتبریز: میدان جهاد، نصف راه، انتهای خیابان ورزش
اصفهان‌ اصفهاندانشگاه اصفهاناصفهان: میدان آزادی، خیابان دانشگاه، جنب معاونت آموزشی، ساختمان ستادآزمونها
تهرانتهراندانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سورهتهران: میدان فردوسی، خیابان انقلاب ، مابین خیابان استاد نجات اللهی و سپهبد قرنی ، بن بست شاهرود
خراسان رضویمشهددانشگاه فردوسی مشهدمشهد: بلوار وکیل آباد،روبروی پارک‌ ملت، درب شمالی دانشگاه فردوسی ، مدیریت آموزشی دانشگاه
مازندرانبابلسردانشگاه مازندران- بابلسربابلسـر: خیابان پاسدران، دانشگاه مازندران، سازمان مرکزی دانشگاه

 


خبر ۲۵ آبان ۹۶ – شروع ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت

برای مشاهده متن آگهی استخدام وزارت بهداشت اینجا کلیک کنید

کارفرما

برای مطالعه تجربیات کاربران وب سایت از آزمون تا مصاحبه اینجا کلیک کنید

3,016 نظر برای «استخدام وزارت بهداشت در سال ۹۶ (تجربه های آزمون)»


 1. عباس

  سلام دوستان .من واسه نیروی اداری قوه قضائیه هم امتحان دادم ازمونش ۲۰ روز قبل از ازمون وزارت بهداشت بود نتایجش هنوز معلوم نیست کی بیاد تا برسه به ازمون وزارت بهداشت

  پاسخ
  • ET

   کلا همه آزمون ها اینطوره که تو کارت زمان شروع فرایند ازمون نیم ساعت زودتر از شروع واقعیش هست و این موضوع براای این ازمون بتنهایی نبود. تنها تفاوتی که این ازمون با سایر ازمون ها داشت این بود که واقعا زمان ثبت نامشو تمدید نکرد.

   پاسخ
   • به نازی

    خوبه باز حوصله خیاطی داری,من
    شروع کردم کم کم ادبیات خوندن که برای ازمون بعد اماده باشم ,برای اموزش و پرورش .
    ان شاالله جواب این وزارت بهداشت بیاد و همگی کلهم شاد و شنگول شیم از جواب عالی ,
    بچه ها دعا کنیم برای همدیگه

 2. یک سوال

  باسلام
  ببخشید کسی میدونه آیا برای شغل حسابدار 1ونیم برابر ظرفیت در مرحله اول قبول میشن و آیا مصاحبه داره یا نه؟

  پاسخ
 3. النا

  معمولا سنجش قبل از اعلام نتایج اطلاعیه میزنه و تاریخ یا حتی ساعت اعلام نتایج رو مشخص میکنه،کاش تو این هفته اطلاعیه اعلام نتایج مارو هم بزنه

  پاسخ
   • النا

    تا الان که من اینطور دیدم مثلا واسه فراگیرسوم قبلش اطلاعیه زد که نتایج از ساعت ۲۲فلان تاریخ قابل دیدن،واسه فراگیر چهارمم ۴-۳روز قبلش اطلاعیه زد،این آزمونو نمی‌دونم فقط کاش دیگه نهایت تا ۱۵ که همون ۴۵روز کاریه اعلام شه چون دیگه بعدش معلوم نیست کی اعلام میکنن

 4. حسن

  سلام برای انبارداری خنداب از استان مرکزی کی شرکت کرده ما دونفر بودیم ایا کسی هست برای حسابداری قسمت انبارداریش ثبت نام کرده حدودا میانگین ۲۰ ال ۳۰ درصد زدم بومی شهرستان ایا شانس قبولی دارم

  پاسخ
 5. Rs

  خداوکیلی یعنی این همه ادم اینجا کامنت میذاره. یکیمون یدونه اشنا تو سازمان سنجش نداریم بپرسه نتایج آزمون کی میاد؟؟؟؟

  پاسخ
  • بی قرار

   سلام چیکارش داری حتما رقیبت بوده آزمون دیگه آره تو یکی از صفحات دیدم قبول شده بود من خودم مصاحبه رد شدم البته برا یاسوج نبوده یه استان دیگه آزمون دادم

   پاسخ
   • به بی قرار

    نه والا من از خوزستانم .
    چون درصداش خوب بود دلم میخواد بدونم اخرش کجا استخدام میشه ,
    خب خداروشکر که میگید قبول شده ,
    بازم سوال دارم ازشون

 6. آزمون قوه قضاییه

  سلام دوستان؛ فعلا منتظر اعلام نتایج نباشین؛ چون آزمون کارکنان اداری و همزمان آزمون مشاوران حقوقی 10 آذر و آزمون قضات 24 آذر برگزار شد و نتایجش هنوز اعلام نشده و اولویت فعلا با اعلام نتایج این آزمونهاست.
  بعد اعلام نتایج این آزمونها منتظر اعلام نتایج باشید.
  موفق و پیروز باشید…

  پاسخ
  • Sm

   تصحیح پاسخنامه چون با دستگاه هست زیاد وقت نمیخواد چرا نتایج اعلام نمیشن برای اینه که دستگاهها باید به سنجش اجازه اعلام نتایج روبدن وتا وقتی امادگی نداشته باشن اعلام نمیشه معمولا بین یکماه تا ۴۵ روز نتایج اولیه میاد

   پاسخ
 7. آرمین

  سلام من بومی استانم..با نمره قبولم و سابقه ایثارگری هم دارم یعنی همون سهمیه 5 درصد….به نظرتون این سهمیه به دردم میخوره:؟ بابام 26 ماه جبهه داوطلبی داره
  پرستاری خوی 130 نفر نوشته ولی شاید 200 نفر بردارن به خاطر تازه تاسیس بودن بیمارستان
  البته اینم بگم که بومی خوی زیاده مخصوصا قراردادیاش

  پاسخ

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
 • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.