استخدام وزارت بهداشت سال ۹۳ ( ۷۵۰۰ پزشک و بهورز )

۲ روز قبل

استخدام وزارت بهداشت سال ۹۳

۱۸ فروردین - استخدام حداقل ۷۵۰۰ پزشک و بهورز

برای مطالعه متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

وب سایت ای استخدام در نظر دارد تمامی‌ اخبار استخدامی و استخدام های مربوط به وزارت بهداشت در سال ۹۳ را در این صفحه به اطلاع شما کارجویان عزیز برساند.

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام وزارت بهداشت در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.


استخدام وزارت بهداشت سال ۹۲

استخدام وزارت بهداشت

آنچه در این خبر خواهید خواند:

۷دی ۹۲ – استخدام هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سال ۹۲

۲۷ آذر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد سال ۹۲

۲ آذر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی سال ۹۲

۱۵ آبان ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی البرز سال ۹۲

۲۶ مهر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان سال ۹۲

۱۴ شهریور ۹۲ – آزمون زبان وزارت بهداشت ۱۸ مهر برگزار می‌شود

۱۱ مرداد ۹۲ – استخدام ۹۰ نفر در دانشکده علوم پزشکی در آبادان

۵ مرداد سال ۹۲ – جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت

۱ مرداد ۹۲ – جزئیات جذب ۴ هزار عضو هیئت علمی در وزارت بهداشت اعلام شد

۱ تیر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ۹۲

۷ دی ۹۲ – استخدام هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش

پزشکی سال۹۲

با استعانت از درگاه خداوند متعال به اطلاع می رساند ،هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دهمین فراخوان جذب و استخدام عضو هیات علمی پیمانی در رشته های علوم پایه و بالینی دانشگاهها / دانشکده‌های علوم پزشکی و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته را برگزار می نماید ثبت نام به صورت متمرکز و اینترنتی بوده و ملاک ثبت نام در فراخوان متقاضیان گرفتن کد رهگیری و ارسال مدارک درخواستی در مهلت مقرر بصورت حضوری یا پستی به دبیرخانه هیات اجرایی جذب هیات علمی دانشگاه مربوطه می باشد.

مهلت ثبت نام از تاریخ ۱ دی ۱۳۹۲ به مدت ۳۰ روز می باشد.

شرایط عمومی

الف) اعتقاد به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی

ب ) تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی

ج) داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

د) عدم محکومیت به محرومیت از استخدام دولتی و سابقه محکومیت کیفری و جزائی

ه) عدم اعتیاد به دخانیات ، مواد مخدر و روانگردان

و)انجام خدمت وظیفه عمومی ، دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا داشتن معافیت قانونی و یا پایان دوره ضرورت نظام (ویژه آقایان)

ز) تایید صلاحیت های علمی و عمومی داوطلبان در هیات های اجرایی جذب دانشگاهها و هیات مرکزی جذب وزارت متبوع طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی

شرایط اختصاصی

۱ – دارا بودن دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی (و یا گواهی دوره فلوشیپ) در رشته های بالینی و دانشنامه دکترای تخصصیPh.D) ) و یا مدرک کارشناسی ارشد در رشته های علوم پایه

۲ – حداکثر سن برای داوطلبین استخدام که مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند ۳۵ سال و برای دارندگان دانشنامه دکتری تخصصی (Ph.D) و دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ویا دوره فلوشیپ ۴۵ سال است .

تبصره ۱: متقاضیانی که دارای سن بیشتر از ۳۵ سال برای کارشناسان ارشد و ۴۵ سال برای دارندگان دانشنامه تخصصی، فوق تخصصی(ویا فلوشیپ) و دکترای تخصصی (Ph.D)هستند در صورت دارا بودن سوابق آموزشی ، پژوهشی و مدیریتی با تائید هیات ممیزه مرکزی حداکثر تا ۵ سال به سقف سنی آنان افزوده خواهد شد . بنابر این دانشگاه ها می توانند مدارک این متقاضیان را بصورت مشروط بپذیرند .

تبصره ۲: ایثارگران شامل رزمندگان با بیش از ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه ، جانبازان بالای ۲۵ درصد، آزادگان بالای ۳ سال اسارت ، فرزندان جانبازان بالای ۵۰ درصد ، فرزندان شهدا و آزادگان با بیش از ۳ سال اسارت مشمول محدودیت سنی نمی باشند .

تبصره۳: کارشناسان ارشدی که در استخدام دانشگاهها هستند تنها درصورت باقی‌ماندن حداقل ۱۵سال از سنوات خدمت می توانند در فراخوان جذب هیات علمی در مرتبه مربی شرکت نمایند

۳- شرکت افراد مشغول به تحصیل در فراخوان ممنوع می باشد و این دسته از افراد می توانند پس از فراغت از تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی بالاتر و انجام یک سال از تعهدات در فراخوان های آتی شرکت نمایند.

تبصره : چنانچه متقاضیان در زمان انجام مراحل جذب در آزمونPh.D یا و فوق تخصص (فلوشیپ) پذیرفته شوند نیز مشمول این بند بوده و پرونده آنها از دستور کار جذب خارج خواهد شد .

۴ – شرکت متعهدین خدمت به دانشگاهها بصورت آموزشی و پژوهشی، پس از گذراندن یکسال از خدمات، در آزمون فراخوان همان دانشگاه بلامانع است . شرکت در فراخوان سایر دانشگاهها به غیر از دانشگاه محل تعهد یا خدمت با موافقت کتبی موسسه مبداء ممکن خواهد بود.

تبصره ۴-۱) کارشناسان ارشدی که بنا به نیاز دانشگاه بصورت کتبی ، تعهدات خود را بصورت غیر هیئت علمی می‌گذرانند نیز پس از یکسال از انجام خدمات می‌توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت نمایند.

تبصره۴-۲) شرکت در فراخوان برای مشمولین قانون نحوه تامین هیات علمی، بعد از گذشت دوره ضرورت میسر می باشد.

تبصره ۴ -۳) متعهدین خدمت درمانی پس ازیکسال از انجام تعهدات در قالب درمانی تنها در صورت تائید کمیسیون مشترک درمان و آموزش به صورت مکتوب مبنی بر انجام مابقی تعهدات به صورت هیات علمی می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد و در صورت موافقت کتبی دانشگاه مبدا در فراخوان سایر دانشگاهها شرکت نمایند.

تبصره ۴-۴) متعهدین خدمتی که از سهمیه خانمها و مناطق محروم استفاده کرده‌اند درصورت موافقت معاونت درمان وزارت متبوع می‌توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت نمایند.

تبصره ۴ -۵) دارندگان مدرک قبولی دانشنامه فوق تخصصی که تعهدات فوق تخصص را به صورت درمانی یا هیات علمی میگذرانند تنها می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد خود شرکت نمایند. این متقاضیان پس از شروع تعهدات می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت نموده و تنها در صورت باقی ماندن حداکثر ۶ ماه از تعهدات و با تایید کتبی دانشگاه مبداء در فراخوان سایر دانشگاهها نیز شرکت نمایند.

تبصره ۴-۶ ) دانش آموختگان دانشگاههای وزارت علوم در صورت داشتن تعهد به کشور در صورت تمایل به شرکت در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی کشورنیز تابع این بند می باشند.

تبصره۴-۷) مستخدمین کشوری از انجام یکسال از تعهدات برای شرکت در فراخوان همان دانشگاه مستثنی هستند لیکن جهت شرکت در فراخوان جذب هیئت علمی می‌‍بایست موافقت کمیسیون مشترک آموزش و درمان مبنی بر انجام تعهدات بصورت هیئت علمی را اخذ نمایند تا بتوانند در فراخوان دانشگاه محل خدمت شرکت نمایند و درصورت درخواست شرکت در فراخوان سایر دانشگاهها موافقت مکتوب دانشگاهی که مستخدم آن هستند ضروری است.

۵- عنوان رشته متقاضی می بایست با عنوان رشته درج شده در فراخوان دقیقا مطابقت داشته باشد و پذیرش مدارک مشابه ممنوع می باشد .

۶- بر اساس مصوبات هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، نخبگان می توانند جهت شرکت در فراخوان ۴ انتخاب داشته باشند که می بایست دوانتخاب آموزشی و دو انتخاب پژوهشی باشد . واجدین شرایط نخبگی با امتیاز ویژه در فرآیند پذیرش هیات علمی دانشگاهها دارای اولویت می باشند مشروط بر آنکه گواهی نخبگی را در زمان شرکت در فراخوان ارائه نمایند .

۷- در هر دانشگاه / دانشکده در شرایط مساوی ، اولویت استخدام با متقاضیان بومی می باشد.

۸- دارندگان مدرک کارشناسی ارشدیا سطح ۳ حوزوی در گروه معارف اسلامی تنها در صورت دارا بودن حداقل ۳ سال سابقه تدریس می توانند در فراخوان دانشگاههای علوم پزشکی کشور شرکت نمایند ۹- متقاضیانی که از طریق آموزش از راه دور (دوره های مجازی) و یا دوره‌ های غیرحضوری تحصیلات خود را به پایان رسانیده اند نمی توانند در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی کشور شرکت نمایند .

۱۰- اعضای هیات علمی رسمی و پیمانی دانشگاههای وزارتین علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در صورت استعفای پذیرفته شده می توانند در فراخوان دانشگاههای علوم پزشکی کشور شرکت نمایند .

تبصره: اعضای هیات علمی پیمانی دانشگاههای وزارتین علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی تنها در صورت گذراندن حداقل ۵ سال از خدمت خود در صورت تمایل می توانند در فراخوان دانشگاههای علوم پزشکی کشور شرکت نمایند. بدیهی است استخدام جدید آنان نیز به صورت پیمانی خواهد بود.

۱۱- متقاضیانی که بورسیه دانشگاه خاصی هستند تنها در صورت انتقال تعهدات بورس به دانشگاه دیگر می توانند در فراخوان آن دانشگاه شرکت نمایند ، در غیر این صورت تنها می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد بورسیه شرکت نمایند .

۱۲- متقاضیان دارنده مدرک تحصیلی بالاتر از رشته و مقطع اعلام شده در فراخوان ، حق شرکت در فراخوان اعلام شده در مقطع پایین تر را ندارند.

· چنانچه در هر یک از مراحل پذیرش یا پس از آن خلاف اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی محرز شود، مراحل طی شده کان لم یکن تلقی شده و در صورت صدور حکم استخدامی حکم صادره لغو و بلا اثر می گردد .

شرکت در فراخوان دو دانشگاه مجاز خواهد بود، لیکن داوطلب فقط می تواند یکی از دانشگاهها را دانشگاه مادر ( تهران– ایران- شهید بهشتی – شیراز- اصفهان – تبریز- مشهد – کرمان و اهواز ) انتخاب نماید.

تبصره: درصورت انتخاب دو دانشگاه اولویت با انتخاب اول خواهد بود .

تذکر بسیار مهم

استخدام اعضای هیات علمی دردانشگاهها:

۱- منوط به داشتن ردیف و مجوزهای استخدامی توسط دانشگاههای ذیربط خواهد بود.

۲-استخدام اعضای هیات علمی در مرتبه استادیار و بالاتر به صورت تمام وقت جغرافیایی و در مرتبه مربی به صورت تمام وقت می باشد .

داوطلبان محترم می توانند پس از پر کردن فرم اینترنتی مربوطه و اسکن مدارک خواسته شده، فرمهای ۱۶ گانه را دریافت کرده و پس از تکمیل آنها حداکثر ۱۵ روز پس از پایان مهلت ثبت‌نام اینترنتی به دبیرخانه هیات اجرایی جذب دانشگاه یا دانشگاههای مربوطه تحویل و یا از طریق پست ارسال نمایند

آگهی دهمین فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی

جدول اعلام نیاز دانشگاههای علوم پزشکی دهمین دوره فراخوان جذب هیات علمی

فرم ثبت‌نام فراخوان جذب اعضای هیات علمی

۲۷ آذر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد سال۹۲

به گزارش وب دا؛ مدیر گروه ستاد گسترش مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: ۵۳ نفر از افراد واجد الشرایط از طریق امتحان عمومی و تخصصی ، مصاحبه و گزینش برای پذیرش رشته شغلی بهورزی به صورت پیمانی استخدام می شوند.

دکتر محسن آذری پور افزود: ۲۶ نفر از این افراد در شهرستان لردگان، ۱۰ نفر در اردل، ۷ نفر در کوهرنگ و در شهرستانهای بروجن و شهرکرد هر کدام ۳ نفر و فارسان و کیار هر کدام ۲ نفر استخدام می شوند.وی تصریح کرد: از این تعداد ۲۶ نفر بهورز زن و ما بقی بهورز مرد استخدام می شوند.
وی دارا بودن مدرک تحصیلی فوق دیپلم در یکی از رشته های بهداشت عمومی(بهداشت خانواده) و مامایی برای پذیرش بهورز زن وا دارا بودن مدرک تحصیلی فوق دیپلم در یکی از رشته های بهداشت عمومی (مبارزه با بیماریها) بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای برای پذیرش بهورز مرد و یا دارا بودن دیپلم متوسط را از شرایط اختصاصی ثبت نام متقاضیان عنوان کرد.

دکتر آذری پور ، حداقل سن داوطلبین با مدرک دیپلم را ۱۶ سال و حداکثر ۲۶ سال تمام و حداقل سن برای دارندگان مدرک فوق دیپلم را ۱۸ سال و حداکثر ۲۸ سال تمام اعلام کرد و افزود: تاریخ اولین روز شروع ثبت نام مبنای محاسبه سن قرار می گیرد.
به گفته وی، داوطلبانی که طرح خدمت نیروی انسانی موظف را به استناد قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان انجام داده اند و مدت خدمت دوره ضرورت آقاان بر اساس کارت پایان خدمت به این مدت افزوده می گردد همچنین خانواده معظم شهداء ، آزادگان ، مفقود الاثرها و جانبازان از کار افتاده کلی که قادر به انجام کار نمی باشند از برخی محدودیت های سنی مستثنی هستند.

مدیر گروه ستاد گسترش مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری در خصوص نحوه ارسال مدارک و ثبت نام متقاضیان اظهار داشت: متقاضیان واجد شرایط ، باید کلیه مدارک لازم را از تاریخ ۱۸ آذرماه حداکثر تا تاریخ ۱۱ دیماه به صورت دستی تحویل مسئولین مربوطه در مرکز بهداشت استان به نشانی شهرکرد- میدان انقلاب – خیابان ملت – گروه توسعه شبکه تحویل نمایند.

به گفته وی، کارت ورود به جلسه امتحان توانمندیهای عمومی و تخصصی در روزهای سه شنبه و چهار شنبه مورخ ۱۷ و ۱۸ دیماه سال جاری از ساعت ۸ لغایت ۱۶ در محل مرکز بهداشت استان توزیع می گردد.

دکتر آذری پور با بیان اینکه هم اکنون اطلاع رسانی در خصوص پذیرش بهورز در روستاهای مورد نظر از طریق نصب اطلاعیه در محل های پر رفت و آمد و آموزشکده ها و مراکز بهداشتی و درمانی در حال انجام است افزود: کارشناسان مرکز نیز بر نحوه این اطلاع رسانی ها نظارت دقیق به عمل خواهند آورد.

بر اساس این گزارش، سه مرکز آموزش بهورزی در شهرستانهای فارسان، بروجن و لردگان فعال می باشد و هم اکنون ۵۸۰ بهورز در ۳۱۰ خانه بهداشت استان مشغول به خدمت هستند و ۲۴ دانش آموز در مراکز آموزش بهورزی لردگان و فارسان مشغول به تحصیل هستند.

برای مطالعه متن کامل آگهی ها و اخبار استخدامی دانشکده ی علوم پزشکی در شهرکرد اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی دانشکده علوم پزشکی شهرکرد

۲ آذر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی سال ۹۲

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک برای تامین نیروی انسانی مورد نیازخود در واحدهای تحت پوشش استان در نظر دارد باستناد بند ۸ مصوبه مورخ ۲۱ اسفند ۹۱ هیئت امنا دانشگاه و طبق مفاد اولین صورتجلسه جذب نیروی حسابدار دانشگاه تعداد ۱۰ نفر حسابدار واجد الشرایط را از طریق مصاحبه تخصصی، امتیازدهی سوابق و گزینش به صورت قرارداد کار معین (تبصره ۳ ماده ۲) با در نظر گرفتن شرایط مندرج در آگهی به کارگیری نماید.

برای مطالعه متن کامل آگهی ها و اخبار استخدامی دانشکده ی علوم پزشکی در مرکزی اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی دانشکده علوم پزشکی مرکزی

۱۵ آبان ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی البرز سال ۹۲

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز در نظر دارد جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز در واحد نگهبانی، از محل مجوز شماره ۱۰۰/۱۸۰۲ مورخ ۱۲ اسفند ۹۲ مقام محترم وزارت متبوع تعداد ۱۱ نفر از دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم (دوره کامل متوسطه) در رشته شغلی نگهبان به شرح جدول ذیل و با جنسیت مرد را از طریق تست آمادگی جسمانی، آزمون علمی و مصاحبه (آزمون سه مرحله ای)، سپس نظر گزینش به صورت قراردادی با در نظر گرفتن اعتبار مالی به شرح جدول ذیل جذب نماید.

برای مطالعه متن کامل آگهی ها و اخبار استخدامی دانشکده ی علوم پزشکی در البرز اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی دانشکده علوم پزشکی البرز

۲۶ مهر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان سال ۹۲

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان طبق ماده ۳۳ آئین نامه اداری استخدامی کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه ها و دستور العمل اجرایی برگزاری آزمون استخدامی و قراردادی و از محل مجوز شماره ۴۰۴/۱۰۰ مورخ ۹ خرداد ۹۲ مقام محترم وزارت در نظر دارد جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در واحد های تحت پوشش از طریق برگزاری آزمون کتبی و انجام مصاحبه و یا آزمون عملی تعداد ۶۹ نفر از افراد واجد شرایط را به صورت قراردادی ( تبصره ۵ ماده ۳۱ و ۳۲ آیین نامه اداری و استخدامی کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه ) با در نظر گرفتن شرایط مندرج در ذیل بکارگیری نماید.

برای مطالعه متن کامل آگهی ها و اخبار استخدامی دانشکده ی علوم پزشکی در هرمزگان اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی دانشکده علوم پزشکی هرمزگان

۱۴ شهریور ۹۲ – آزمون زبان وزارت بهداشت ۱۸ مهر برگزار می‌شود

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت گفت: با توجه به درخواست های مکرر داوطلبان، به برگزاری یک نوبت آزمون زبان MHLE در ۱۸ مهر امسال اقدام می کنیم.
غلامرضا حسن زاده در گفت وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: فرصت ثبت نام آزمون دکترای تخصصی گروه پزشکی در ۱۲ مهر پایان می یابد و داوطلبان شرکت در این آزمون می توانند ثبت نام خود را در مهلت مقرر انجام دهند.
وی افزود: داوطلبان مدرک زبان خود را در فرصتی که برای تکمیل مدارک دکترا در نظر گرفته شده و در سایت سنجش آموزش پزشکی اعلام خواهد شد، ارسال کنند.
حسن زاده گفت: ثبت نام نوزدهمین دوره آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت از ساعت ۱۸ روز دوشنبه اول مهر آغاز می شود و زمانی که ظرفیت پذیرش تکمیل شد متوقف می شود.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت تصریح کرد: این آزمون مشتمل بر ۱۰۰ پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل (شامل درک مطلب شنیداری، واژگان، ساختار و دستور زبان و درک مطلب نوشتاری) و دارای ۱۰۰ نمره (بدون نمره منفی) است.
وی ادامه داد:کارت ورود به جلسه آزمون از روز سه شنبه ۱۶ مهر از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل دریافت خواهد بود و آزمون در روز پنجشنبه ۱۸ مهر برگزار می شود.
حسن زاده گفت: کارنامه اینترنتی از ساعت ۱۸ روز سه شنبه ۲۳ مهر از طریق همین سایت قابل دریافت است.

۱۱ مرداد ۹۲ – استخدام ۹۰ نفر در دانشکده علوم پزشکی در آبادان

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: از طریق برگزاری آزمون در مرداد ماه، ۹۰ نفر جذب دانشکده علوم پزشکی آبادان می‌شوند.

برای مطالعه متن کامل آگهی ها و اخبار استخدامی دانشکده ی علوم پزشکی در آبادان اینجا کلیک کنید.

۵ مرداد سال ۹۲ – جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت

سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت گفت: قرار شده است از سوی ریاست جمهوری و در فراخوان شهریور، مجوز استخدام ۲ هزار عضو هیئت علمی صادر شود و بودجه لازم را نیز تخصیص دهند.

عباس مسجدی در گفت‌وگو با فارس، در مورد وضعیت جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: از سال ۸۷ که مصوبه آیین‌نامه جذب اساتید توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد روند رو به رشدی را در جذب اعضای هیئت علمی دنبال کرده‌ایم.
وی ادامه داد: به همین جهت جذب بیش از ۴ هزار عضو هیئت علمی را در برنامه کار خود قرار داده‌ایم با این وجود ۵ هزار عضو هیئت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کم داریم.

سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی جذب و امور فرهنگی اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت گفت: به ازای هر دو دانشجوی دکترا یک عضو هیئت علمی باید وجود داشته باشد و همین طور در حوزه کارشناسی ارشد تخصص و فوق تخصص این کمبودها وجود دارد.
مسجدی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار موجود در وزارت بهداشت حدود ۱۷ هزار عضو هیئت علمی در ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور مورد نیاز است که در حال حاضر ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر موجود است و به ۵ هزار نفر دیگر نیاز داریم.

وی تصریح کرد: این کمبود و نیاز جدی در دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ ۲ و کم برخوردار بیش از سایر دانشگاه‌ها احساس می‌شود. سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی جذب و امور فرهنگی اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت گفت: پس از مصوبه شورا جذب اعضای هیئت علمی را به صورت نیروی نیمه متمرکز یعنی در خود دانشگاه ها و بر اساس اعلام نیاز دانشگاهها پیگیری کرده‌ایم و افراد با صلاحیت و متعهد را توانسته‌ایم جذب کنیم.

تنگناهای بودجه‎ای بر سرراه جذب هیئت علمی:
مسجدی گفت: دو فراخوان در سال جاری در شهریور و اسفند برای جذب اعضای هیئت علمی اعلام می‌شود و اعلام نیاز را از دانشگاه‌های علوم پزشکی گرفته‌ایم، مکاتبات را از معاونت راهبردی ریاست جمهوری پیگیری می‌کنیم اما به خاطر تنگناهای بودجه‌ای مشکلاتی ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: با هیئت عالی جذب پیگیری‌های لازم در هفته گذشته انجام شد و قرار شده است از سوی ریاست جمهوری در فراخوان شهریور، مجوز استخدام ۲ هزار عضو هیئت علمی صادر شود و بودجه لازم را تخصیص دهند.
مسجدی در مورد اعتبار مورد نیاز برای جذب ۲ هزار عضو هیئت علمی گفت: اعداد و رقم بودجه‌ای مشخص نیست اما به ازای هر عضو هیئت علمی یک مجوز استخدام باید صادر شود. وی تصریح کرد: روند رو به رشدی را در جذب اعضای هیئت علمی داشته‌ایم اما انتظار جذب تمام ۵ هزار نیرو امکان پذیر نیست.

با پیگیری‌هایی که داشته‌ایم باید برای دانشگاه‌های علوم پزشکی کم برخوردار تعداد قابل توجهی عضو هیئت علمی جذب کنیم چرا که بسیاری از این دانشگاه‌ها در اواخر سال گذشته و امسال تیپ یک شده‌اند و همچنین رشته‌های جدیدی ایجاد شده که نیازمند هیئت علمی هستند.

۱ مرداد ۹۲ – جزئیات جذب ۴ هزار عضو هیئت علمی در وزارت بهداشت اعلام شد

بهرام عین‌الهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: در بخش‌های بالینی نیاز به اعضای هیئت‌علمی بسیار دیده می‌شود بنابراین مجوز جذب ۴ هزار عضو هیئت علمی را از ریاست جمهوری دریافت کرده‌ایم.

وی ادامه داد: این اعضای هیئت علمی ابتدا با توجه به اعلام نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزیده می‌شوند و بر اساس وضع موجود توزیع می‌شوند.

عین‌الهی گفت: شورای جذب بر اساس سهمیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام می‌کند که دانشگاه‌ها به چه تعداد عضو هیئت علمی نیاز دارند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: بعد از اعلام نیاز، ردیف استخدامی تعیین می‌شود که این ردیف‌ها در دو فراخوان به سراسر دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد،این فراخوان‌ها حدود ۵ سال است که انجام می‌گیرد.

وی ادامه‌داد: در سالهای قبل دانشگاههای علوم پزشکی، بر اساس نیاز خود از دانشجویان به عنوان عضو هیئت علمی انتخاب می‌کردند اما اکنون بر اساس فراخوان این اعضاء جذب می‌شوند.

عین‌الهی گفت: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس صلاحیت عمومی و علمی در کمیته‌های مربوطه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و امتیاز این ارزیابی جمع شده و با توجه به جمع امتیاز، نمره بالاتر به کسی داده می‌شود که قرار است عضو هیئت علمی شود.

معاون آموزشی وزیر بهداشت ادامه داد: تمام فرآیندهای انجام شده به هیئت مرکزی جذب گزارش داده می‌شود و این هیئت تأیید نهایی را انجام می‌دهد، آنچه مهم است صلاحیت اعضای هیئت علمی است که باید به تأیید برسد.

وی گفت: با توجه به نیاز فعلی، جذب ۴ هزار عضو هیئت علمی اعلام شده تا از بین داوطلبان افراد با صلاحیت استخدام شوند.

۱ تیر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ۹۲

قراردادی کار معین دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در واحدهای تحت پوشش طبق مفاد دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و مصاحبه مصوب شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و هیت امنا دانشگاه در نظر دارد از افراد واجد الشرایط را از طریق امتحان عمومی ،مصاحبه و گزینش به صورت قراردادی با در نظر گرفتن شرایط مندرج در ذیل استخدام نمایدداوطلب محترم قبل از پر کردن فرم ثبت نام به نکات زیر توجه بفرمایید:- توصیه می شود جهت جلوگیری از هرگونه اشتباه قبل از اقدام به ثبت نام اینترنتی یک برگ کپی از فرم ثبت نام تهیه و به صورت پیش نویس تکمیل گردد.

برای مطالعه متن کامل آگهی ها و اخبار استخدامی دانشکده ی علوم پزشکی در بوشهر اینجا کلیک کنید.

جیب :: سیستم حسابداری شخصی

119 نظر برای «استخدام وزارت بهداشت سال ۹۳ ( ۷۵۰۰ پزشک و بهورز )»

 1. رویا

  باسلام.من دانشجوی ارد رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی هستم.خواهش میکنم وضعیت کار این رشته رو هم مشخص کنین حیفه این همه استعدادو توانایی دانشجویان این رشته که استفاده نشود.ممنون

  پاسخ دادن

 2. سوگل فتحعلی زاده

  با سلام من فارغ التحصیل رشته مدیریت خدمات درمانی با دو سال سابقه کار با بیمه هستم لطفا از اگهی استخدام این رشته مرا مطلع فرمایید در حال حاضر در جایی مشغول به کار نیستم

  پاسخ دادن


 3. رویا فتحعلی زاده

  سلام.من کارشناس مامایی هستم.لطفا از استخدام در وزارت بهداشت واستخدام در دانشگاه ها وبیمارستان های تهران وکرج مطلع کنید.تشکر

  پاسخ دادن


  • پشتیان دو

   زهرا جان سلام
   هنوز متن کامل آگهی استخدام این وزارتخانه و جزئیات رشته های مورد نیاز آن اعلام نشده است.به محض اعلام آن بررسی کنید.

   پاسخ دادن 4. سوگل فتحعلی زاده

  با سلام من فارغ التحصیل رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی هستم لطفا مرا از اگهی استخدامی مربوط به این رشته مطلع کنید با تشکر

  پاسخ دادن


 5. لیلا

  سلام چرا جدول اعلام نیاز فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی باز نمیشه؟ لطفا منو راهنمایی کنید. با تشکر

  پاسخ دادن

 6. پرستو.س

  سلام…من مهندس کامپیوترگرایش نرم افزار هستم…لطفا منو از استخدام دراین رشته در استان کرمانشاه مطلع کنید..

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.