استخدام وزارت بهداشت سال ۹۳ ( جزئیات استخدام )

۲ روز قبل

استخدام وزارت بهداشت سال ۹۳

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۹ مهر ماه ۹۳ – جزئیات استخدام اعضای هیات علمی پزشکی منتشر شد

هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یازدهمین فراخوان جذب و استخدام عضو هیئت علمی پیمانی در رشته‌های علوم پایه و بالینی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار بازارکار، ثبت‌نام به صورت متمرکز و اینترنتی بوده و ملاک ثبت نام در فراخوان متقاضیان گرفتن کد رهگیری و ارسال مدارک درخواستی در مهلت مقرر به صورت حضوری یا پستی به دبیرخانه هیئت اجرایی جذب هیئت علمی دانشگاه مربوطه است.
مهلت ثبت نام اتا پایان مهرماه است و میزان اعلام نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی یک هزار و ۲۳۸ نفر است.

آخرین خبر : استخدام ۱۶ هزار پرستار وکمک پرستار تا دو ماه آینده

معاون مدیریت منابع و نیروی انسانی وزیر بهداشت از تکمیل مراحل استخدامی‌۱۶۰۰۰ پرستار و کمک پرستار تا دو ماه آینده خبر داد.

دکتر ایرج حریرچی در حاشیه نخستین همایش ساخت بیمارستان‌های جدید در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: استخدام این تعداد نیروی انسانی از تیر آغاز شده و بر اساس نیاز کنونی بیمارستان‌هاست.
وی در پاسخ به این سوال که آیا نیروی انسانی لازم برای بیمارستان‌های جدیدی که برای ساخت آنها برنامه ریزی شده است، وجود دارد؟ افزود: متاسفانه با وجود اینکه در برخی رسته‌ها مانند مامایی با بیکاری مواجهیم در رسته‌های پرستاری و کمک پرستار با کمبود مواجهیم و به این علت وزارت بهداشت امسال با افزایش ظرفیت پذیرش این رسته‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین ایجاد رشته‌های جدید مانند تکنسین فوریت‌های پزشکی، سعی کرده است این کمبود نیرو را به تدریج جبران کند.
دکتر حریرچی افزود: در بیمارستان‌های جدید که قرارداد ساخت و راه اندازی بسته شده است، استخدام نیروی انسانی را با مدلی جدید و نه به شکل سنتی انجام می‌دهیم تا هم درآمد این نیروها افزایش یابد و هم درگیر برخی محدودیت‌های استخدامی‌نباشیم.
وی گفت: امیدواریم به تدریج با افزایش آمار زایمان طبیعی در کشور و بخشنامه وزارت بهداشت درباره به کارگیری ماماها در بخش‌های زنان، اشتغال ماماها نیز روند مناسب تری پیدا کند.

خبر ۲۷ مراد ۹۳ – شرایط استخدام پرستاران شرکتی در بیمارستانهای دولتی اعلام شد

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: شرایط جذب پرستاران به صورت شرکتی در وزارت بهداشت بازنگری شد و اکنون با حقوق حداقل ۱.۵ میلیونی تومانی و بیمه الزامی شرایط مناسبی برای جذب پرستاران شرکتی ایجاد شده است.

به گزارش گروه جامعه رویکرد به نقل از سازمان نظام پرستاری، محمد میرزابیگی در خصوص بازنگری در شرایط پذیرش پرستاران شرکتی گفت: با توجه به منع سازمان مدیریت در استخدام های دولتی، وزارت بهداشت به انتخاب دو راه، بین تداوم وضع موجود و کمبود نیروی پرستاری در کشور یا استخدام پرستاران به صورت شرکتی برای رفع کمبودها مخیر بود که بنا بر اعلام وزیر بهداشت مقرر شد که با لحاظ شرایط و ضوابط خاص، برای پرهیز از هرگونه اجحاف در حق پرستاران، استخدام گروه پرستاری به صورت شرکتی انجام شود.
وی افزود: به دنبال همکاری بسیار خوبی که بین معاونت پرستاری، معاونت توسعه و معاونت درمان وزارت بهداشت شکل گرفت و وزیر بهداشت نیز از آن حمایت کرد، قرار است نقاط ضعفی که پیش از این در استخدام شرکتی پرستاران وجود داشت، برطرف شود و با بازنگری های انجام شده، شرایط خوبی در این نوع از استخدام ها حاکم شود.
رئیس سازمان نظام پرستاری با تشریح بازنگری های صورت گرفته در استخدام پرستاران شرکتی، گفت: اول اینکه مقرر شد، پرستاران شرکتی کمتر از پرستاران دولتی و قراردادی حقوق نگیرند و حتی به منظور ایجاد جاذبه، از میزان حقوق بهتری نیز بهره مند شوند و بنا بر اعلام رسمی معاون توسعه وزارت بهداشت، حداقل حقوق یک میلیون ۵۰۰ هزار تومان برای پرستاران شرکتی لحاظ می‌شود که با احتساب سایر موارد نظیر کارانه و امثالهم این مبلغ به بیش از این رقم می‌رسد که به نظر دریافتی نسبتاً مناسبی است.
وی اضافه کرد: دریافتی منطقی و مناسب در حقیقت استراتژی ای در جهت جاذبه دار کردن و از بین بردن دافعه های شغل پرستاری است زیرا با توجه به سختی و طاقت فرسا بودن این شغل، بسیاری از فارغ التحصیلان ما وقتی تناسبی بین دستمزد و سختی کار نمی دیدند(به ویژه در مورد استخدام های شرکتی)، ترجیج می دادند در خانه بمانند، ولی وارد بازار کار نشوند.
وی افزود: نکته دیگری که بر آن تأکید شده است، بحث الزام شرکت ها به بیمه کردن پرستاران است، بدین معنا که سوابق خدمتی پرستاران حفظ می‌شود و بر اساس آنچه پیش بینی شده است، شرکت ها ملزمند که پرستاران را تحت پوشش بیمه قرار دهند.
میرزابیگی، عقد قرارداد شفاف و با اطلاع طرفین (پرستاران و شرکت ها) و ارائه نسخه سوم قرارداد به پرستاران را از دیگر شرایط لحاظ شده در خصوص نیروهای شرکتی خواند و گفت: به نظر می رسد با لحاظ این شرایط بسیاری از نقاط ضعفی که همواره جزو دغدغه های جامعه پرستاری و سازمان نظام پرستاری بود مبنی بر اینکه شرکتها، در حق پرستاران شرکتی اجحاف کرده و آنها را استثمار می کنند، منتفی می‌شود.
وی افزود: به این ترتیب دیگر بستری برای استثمار پرستاران به شکلی که سابقاً شاهد آن بودیم، وجود نخواهد داشت به ویژه آنکه در نظر است، شرکت های فاقد صلاحیت لازم، همانند آنجه در گذشته داشتیم، نتوانند در این عرصه ورود کنند و این گونه نباشد که شرکتی ناشناخته با مسئولیت فردی که سواد تخصصی لازم در حوزه پزشکی و پرستاری را ندارد، بتواند با نیت سودآوری وارد این حوزه شود.
وی اظهار کرد: پیشنهاد و تلاش ما این است، شرکت ها توسط خود گروه های پرستاری و پیراپزشکی راه اندازی شود. پرستاران و پیراپزشکان از این فرصت پیش آمده استفاده کنند و با تشکیل شرکت هایی در این حوزه خودشان در پذیرش مسئولیت دخالت کنند تا کسانی وارد عرصه شوند که به مسائل حوزه سلامت و سیستم بهداشت و درمان آشنایی و تسلط کافی داشته باشند.
رئیس سازمان نظام پرستاری ادامه داد: البته به دنبال پیگیری های سازمان نظام پرستاری و اعلام نگرانی نمایندگان پرستاری به ویژه در جلسه اخیر شورای عالی نظام پرستاری با وزیر بهداشت نسبت به مشکلات احتمالی در خصوص پرستاران شرکتی، دکتر هاشمی نیز بر این نظر بود که اگر قرار بر استخدام شرکتی گروه پرستاری است باید این اتفاق در شرایطی بیفتد که انگیزه لازم برای استقبال پرستاران از این نوع استخدام وجود داشته باشد تا بتوان از این مسیر تا حدی کمبود نیروی پرستاری در سیستم بهداشت و درمان کشور را جبران کرد.
وی تصریح کرد: به نظر می رسد، شرایط لحاظ شده از نظر سازمان نظام پرستاری نیز شرایطی قابل قبول و پسندیده است و به دنبال بازنگری های صورت گرفته بسیاری از نقاط ضعفی که به سیستم نظام سلامت آسیب می زد و موجب بروز مشکلاتی برای پرستاران، بیمارستانها و مراکز درمانی شده بود، مرتفع شده و می تواند پاسخگوی دغدغه های جامعه پرستاری باشد.
میرزابیگی با اشاره به برآوردهای صورت گرفته، جذب ۱۶ هزار نفر در گروه پرستاری (اتاق عمل، هوشبری، پرستار و بهیار) را در بهبود نسبی وضعیت موجود مثبت ارزیابی کرد و گفت: مبنای محاسبه ما برای برآورد میزان نیاز، بر اساس تعداد پرستار به بیمار با لحاظ سطح بندی بود زیرا در کشور ما محاسبه به روش پرستار به تخت جواب نمی دهد چرا که در برخی بخشها نظیر اتاق عمل، اورژانس، درمانگاه، دیالیز، آنژیوگرافی و امثالهم اصلاً تخت ها محاسبه نمی شوند ولی به هر حال در این بخش ها نیز با توجه به حضور بیمار نیاز به خدمات پرستاری و مراقبتی وجود دارد.
وی افزود: به نظر می رسد با لحاظ شرایط سیستم بهداشت و درمان در کشور ما، این روش محاسبه، دقیق ترین روش محاسبه نیاز ما به پرستار است که با تفاهمی که با حوزه معاونت توسعه داشتیم برآوردها برای اعلام نیاز به پرستار بر این اساس انجام شد.
وی گفت: البته به شرط آنکه در بیمارستانها و دانشگاه های علوم پزشکی از پرستاران واقعاً در بالین و در بخش ها استفاده شود و در سایر بخش ها سایر امور غیر پرستاری به این نیروها محول نشود.
معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به تأمین اعتبار جذب ۱۶ هزار نفر گروه پرستاری، گفت: برای تمام این ۱۶ هزار نفر و حتی بیشتر، تأمین اعتبار لازم به صورت دقیق دیده شده است و هیچ مشکلی به لحاظ اعتباری وجود ندارد و به نظر می رسد، ان شاء الله شرایط خوبی را تجربه خواهیم کرد.

خبر ۱۸ مرداد ۹۳ – استخدام ۱۶ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت

وزارت بهداشت از جذب ۱۶هزار نیرو در راستای طرح تحول سلامت در رشته های پرستاری، تکنسین های بیهوشی، اتاق و بهیار جذب می شوند.

ایرج حریرچی معاون مدیریت منابع و نیروی انسانی وزارت بهداشت، در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران  ، گفت: کل بودجه مصوب طرح تحول ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است که سال گذشته ۱۸۰۰ میلیارد تومان و امسال هم تا به حال ۶۰۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت پرداخت شده است.
وی در خصوص کمبود نیروی انسانی با شروع طرح تحول افزود: درصدی از فعالیت ها افزایش پیدا کرده است که البته توزیع این افزایش فعالیت متفاوت است، چرا که برخی از مراکز با فشار مضاعف روبرو هستند و در برخی از مراکز دیگر برخلاف افزایش نسبی هنوز این مراکز زیر ظرفیت، خدمت ارائه می دهند.
حریرچی عنوان کرد: عمده مشکل ما در نیرو، کمبود نیروهای پرستاری، تکنسین اتاق عمل، بیهوشی و بهیار است که قرار شده که ۱۶ هزار نیرو در این ۴ رشته خارج از سیستم استخدام به صورت قراردادی از بسته هتلینگ که دیده شده تامین شود.

۱۴ تیرماه ۹۳ – تقویم آزمون ها وزارت بهداشت در سال جاری اعلام شد

براساس تقویم آزمونی وزارت بهداشت، در سال جاری ۲۴ آزمون برای دانشجویان علوم پزشکی برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ترافیک آزمون های علوم پزشکی در تیر ماه سنگین است. شش آزمون‌ پذیرش دستیار دندانپزشکی، جایابی دانش‌آموختگان دندانپزشکی و آزمون ارزشیابی دانش‌آموختگان داروسازی خارج کشور، ارتقا و گواهینامه تخصصی پزشکی بالینی، ارتقای دستیاران دندانپزشکی و آزمون بهداشت‌کاران دهان و دندان نیز به ترتیب در هفته اول ماه جاری برگزار شد.
آزمون زبان انگلیسی عمومی MHLE وزارت بهداشت در نهم مردادماه برگزار می‌شود.
آزمون‌های بورد دندانپزشکی، پیش کارورزی و علوم پایه(پزشکی، دندانپزشکی وداروسازی)، کتبی دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی بالینی پزشکی(بورد تخصصی و فوق تخصصی) و آزمون زبان انگلیسی عمومی MHLE در شهریورماه سال جاری برگزار خواهد شد.
در آبان‌ماه نیز به ترتیب در تاریخ‌های اول و بیست‌ونهم آزمون دکترای تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی و طب سنتی و آزمون MHLE برگزار می‌شود.
در تاریخ ششم آذرماه سال جاری نیز دانش‌آموختگان داندانپزشکی و داروسازی خارج کشور بار دیگر فرصت دارند مدارک تحصیلی خود را برای دریافت مجوز کار در ایران ارزشیابی کنند.
در یازدهم دی‌ماه و سی‌ام بهمن بار دیگر آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLE برگزار می‌شود.
آخرین آزمون سال ۹۳ وزارت بهداشت آزمون پیش‌کارورزی و علوم پایه (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) است که در چهاردهم اسفندماه برگزار خواهد شد.
آزمون کتبی پذیرش دستیار فوق تخصصی بالینی پزشکی، نیز هنوز مشخص نشده است.

تقویم آزمونی وزارت بهداشت

ردیفنام آزمونماه آزمونتاریخ برگزاری آزمونزمان توزیع کارت ورود به جلسه
۱آزمون کتبی پذیرش دستیار فوق تخصصی بالینی پزشکی (سی و یکمین دوره)اردیبهشت۱۳۹۳.۲.۴۲ لغایت ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
۲آزمون پذیرش دستیار رشته‌های تخصصی بالینی پزشکی (چهل و یکمین دوره)اردیبهشت۱۳۹۳.۲.۱۱۸ لغایت ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
۳آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLEاردیبهشت۱۳۹۳.۲.۲۵۲۲ لغایت ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
۴آزمون کتبی پذیرش دوره‌های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) توسط دانشگاه‌هااردیبهشت۱۳۹۳.۲.۲۵مراجعه به اطلاعیه دانشگاه‌های مجری و دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی
۵آزمون کارشناسی ارشدخرداد۲۲ لغایت ۲۳ خرداد ۱۳۹۳۱۹ لغایت ۲۱ خرداد ۱۳۹۳
۶آزمون پذیرش دستیاری دندانپزشکیتیر۱۳۹۳.۴.۵۳ لغایت ۴ تیر ۱۳۹۳
۷آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج کشور ۱تیر۱۳۹۳.۴.۵۳ لغایت ۴ تیر ۱۳۹۳
۸آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج کشور ۱تیر۱۳۹۳.۴.۵۳ لغایت ۴ تیر ۱۳۹۳
۹آزمون ارتقاء و گواهینامه تخصصی پزشکی بالینی (توسط دانشگاه‌های مجری)تیر۱۳۹۳.۴.۵مراجعه با اطلاعیه داهشگاه‌های مجری و دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی
۱۰آزمون ارتقای دستیاران دندانپزشکیتیر۱۳۹۳.۴.۵مراجعه به اطلاعیه دانشگاه‌های مجری و دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی
۱۱آزمون بهداشتکاران دهان و دندانتیر۱۳۹۳.۴.۵۳ لغایت ۴ تیر ۱۳۹۳
۱۲آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLEمرداد۱۳۹۳.۵.۹۶ لغایت ۸ تیر ۱۳۹۳
۱۳آزمون کتبی دانشنامه تخصصی دندانپزشکی (بورد دندانپزشکی)شهریور۱۳۹۳.۶.۳مراجعه به اطلاعیه دانشگاه‌های مجری و دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی
۱۴آزمون پیش کارورزی و علوم پایه (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)شهریور۱۳۹۳.۶.۱۳مراجعه به اطلاعیه مرکز سنجش و دانشگاه‌های علوم پزشکی
۱۵آزمون کتبی دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی بالینی پزشکی (بورد تخصصی و فوق تخصصی)شهریور۱۳۹۳.۶.۱۳مراجعه به اطلاعیه‌ دانشگاه‌های مجری و دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی
۱۶آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLEشهریور۱۳۹۳.۶.۲۰۱۸ لغایت ۱۹ شهریور ۱۳۹۳
۱۷آزمون دکترای تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت دندانپزشکی و داروسازی و طب سنتی (PHD)آبان۱۳۹۳.۸.۱۲۹ لغایت ۳۰ مهر ۱۳۹۳
۱۸آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLEآبان۱۳۹۳.۸.۲۹۲۷ لغایت ۲۸ آبان ۱۳۹۳
۱۹آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج کشور ۲آذر۱۳۹۳.۹.۶۴ لغایت ۵ آذر ۱۳۵۳
۲۰آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج کشور ۲آذر۱۳۹۳.۹.۶۴ لغایت ۵ آذر ۱۳۹۳
۲۱آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLEدی۱۳۹۳.۱۰.۱۱۹ لغایت ۱۰ دی ۱۳۹۳
۲۲آزمون کتبی پذیرش دستیار فوق تخصصی بالینی پزشکیمتعاقبا اعلام خواهد شد
۲۳MELE آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشتبهمن۱۳۹۳.۱۱.۳۰۲۸ لغایت ۲۹ بهمن ۱۳۹۳
۲۴آزمون پیش کارورزی و علوم پایه (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)اسفند۱۳۹۳.۱۲.۱۴مراجعه به اطلاعیه مرکز سنجش و دانشگاه‌های علوم پزشکی

۳ خرداد ۹۳ – ثبت نام دانشجویان پرستاری متقاضی کار آغاز شد

معاون پرستاری وزارت بهداشت در اجلاس روسای دانشکده‌های پرستاری و مدیران پرستاری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: آیین‌نامه استفاده از دانشجویان گروه پرستاری در بالین در دست اجرایی شدن است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد میرزابیگی افزود: با توجه به کمبود نیروی کادر پرستاری در سطح بیمارستانها و افزایش مهارتهای علمی و کسب تجربه دانشجویان پرستاری برای حضور در بخشهای درمانی، آیین‌نامه استفاده از دانشجویان پرستاری در بالین در دانشگاه‌ها دردست اجرا است.

وی، رضایت مردم از خدمات درمانی و پرستاری را یکی از اهداف نظام سلامت برشمرد و گفت: ارائه نظرها و پیشنهادهای رؤسای دانشکده ها و مدیران پرستاری دانشگاه‌ها درباره چگونگی اجرای این آیین‌نامه کمک می‌کند تا این طرح به صورت کامل‌تر و با مشکلات کمتری اجرا شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با تأکید بر ضرورت حضور فعال رؤسای دانشکده‌های پرستاری و مدیران پرستاری دانشگاه‌ها در جلسات هماهنگی و قطب دانشگاه‌ها گفت: رؤسای دانشکده‌ها و مدیران پرستاری باید فعالانه در جلسات سیاست‌گذاری شرکت کرده و از نظر علمی و آموزشی و هم از نظر اجرایی براساس خرد جمعی تصمیم‌گیری نموده و به نتایج مطلوبی در این زمینه دست یابند.

میرزابیگی با اشاره به اینکه تاکنون گامهای مؤثری در اجرای طرح تحول نظام سلامت برداشته شده اظهار داشت: تأمین نیروی انسانی، تنظیم ظرفیت دانشگاه‌ها براساس سند عرضه و تقاضا و تطبیق ظرفیت دانشگاه‌ها در درازمدت، استفاده از دانشجویان ارشد و دکتری پرستاری و آژانس‌های پرستاری به طور پاره وقت، استفاده از یک بهیار به ازای هر چهار پرستار و یک شکل نمودن لباس فرم کادر پرستاری بصورت کشوری از دیگر برنامه‌های معاونت پرستاری می‌باشد.

وی همچنین ساماندهی و یکسان‌سازی قوانین مربوط به نظام پرستاری از طریق اتوماسیون و نصب نرم‌افزارهای این استانداردها در تمام ایستگاه‌های پرستاری مراکز درمانی سراسر کشور را از اولویت‌های دیگر معاونت پرستاری ذکر کرد.

معاون پرستاری با تأکید بر اینکه نحوه پرداخت‌ها با دستورالعمل ابلاغی وزیر بهداشت مشخص شده گفت: شرح وظایف دانشجویان، نحوه نظارت و نحوه پرداخت‌ها همزمان با اجرای آیین‌نامه به دانشگاه‌های سراسر کشور ابلاغ خواهد شد.

سامانه ثبت نام دانشجویان پرستاری متقاضی کار در بالین dn.behdasht.gov.ir فعال است و دانشجویان می‌توانند با مراجعه به این سامانه اعلام آمادگی و ثبت نام کنند.

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید

۲۵ خرداد ۹۳ – به‌ کارگیری ۴۰ هزار نیروی انسانی
حریرچی گفت: طبق بخشنامه‌ای برای قسمتی از اعتبارات مربوط به ۹ ماه آینده سال برای ترمیم نیرو از طریق خاصی مجوز صادر کردیم و بیمارستان‌ها مجاز هستند که نیرو ترمیم کنند.دکتر ایرج حریرچی معاون توسعه و منابع نیروی انسانی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: مراجعات نسبت به ماه مشابه قبل ۸ الی ۱۱ درصد افزایش پیدا کرده و ما برای کمبود نیرو ۲ تمهید در نظر گرفتیم که اصلاح پرداختی پرسنل با تصمیم که در ستاد وزارت بهداشت گرفته شد، کلیه‌ی پرداختهای پرسنل از اجرای طرح تحول سلامت شروع شده و به صورت نقدی آن را انجام خواهیم داد، یعنی اجازه نخواهیم داد از این به بعد تاخیری در پرداخت حاصل شود.
وی افزود: با توجه به منابعی که مجلس و دولت برای ما دیده‌اند و طبق توافقاتی که با سازمان‌های ذیربط انجام می دهیم، برای ترمیم نیروی انسانی موجود از ۲ محل یکی دولت و دیگری از محل بسته‌ی هتلینگ این مجوز خاص را دریافت می‌کنیم.
وی ادامه داد: این طرح هدفمند ۲ قسمت دارد که یکی ترمیم امکانات هتلینگ و دیگری ترمیم نیروی انسانی است که قبلاً مورد تصویب دولت قرار گرفته و بخش‌های آن صادر شده و ما در رشته‌ی  پرستاری مانند تکنسین و بهداری در آینده‌ی نزدیک ترمیم بهتری انجام می دهیم.
حریرچی گفت: برای بخشنامه‌ی اعتبارات مربوط به ۹ ماه آینده، از اول تیر ماه تا پایان سال برای ترمیم نیروها از طریق خاص مجوز صادر کردیم که طبق آن بیمارستان‌ها مجاز هستند تا نیرو صادر کنند.
حریرچی خاطر نشان کرد: مجوز برای شرایط استخدام به‌صورت پیمانی است، وزیر بهداشت از معاون اول ریاست جمهوری درخواست ۴۰ هزار نیرو را کرده است و ما منتظریم تا این کار به نتیجه برسد.

۲۰ خرداد ۹۳ -استخدام ۵ هزار نیروی جدید در اورژانس کشور

رئیس اورژانس کشور اعلام کرد: وزیر بهداشت دستور رفع تدریجی کمبود نیرو، افزایش حقوق پرسنل اورژانس، جایگزین شدن آمبولانسهای فرسوده با آمبولانسهای نو و ایجاد ۱۶ پایگاه آمبولانس هوایی را صادر کرد.

امین صابری نیا ،گفت:‌ وزیر بهداشت دیروز با حضور در مرکز اورژانس تهران از نزدیک در جریان مشکلات اورژانس کشور از جمله کمبود نیروی انسانی، پایین بودن حقوق پرسنل، سختی کار نیروهای اورژانس و فرسودگی ناوگان اورژانس کشور قرار گرفت.
وی افزود: یکی از نکاتی که وزیر بهداشت بر آن تأکید کرد، افزایش ضریب سختی کار پرسنل اورژانس بود که قرار شد بعد از کار کارشناسی طی ماههای آینده اعمال شود و به این ترتیب حقوق و مزایای پرسنل اورژانس طی ماههای آینده افزایش پیدا می‌کند.
رئیس اورژانس کشور اضافه کرد: دستور دیگر وزیر بهداشت این بود که برآورد دقیقی از تعداد آمبولانسهای فرسوده کشور انجام شود و طی یک فرآینده منطقی اقدامات لازم برای خرید آمبولانسهای نو و جایگزین شدن آنها با آمبولانسهای فرسوده انجام شود.
درباره تعداد آمبولانسهای فرسوده در اورژانس کشور گفت: تعریف ما از آمبولانس فرسوده، خودرویی است که بیش از ۷ سال از فعالیت آن گذشته باشد به این ترتیب تعداد زیادی( حدود ۵۰ درصد) آز آمبولانسهای فعلی اورژانس از جمله آمبولانسهای بنز، فرسوده هستند.
وی گفت: برآورد ما این است که از مجموع حدود ۳ هزار آمبولانس ناوگان اورژانس کشور حدود ۱۵۰۰ آمبولانس فرسوده هستند که با برگزاری منافصه حدود ۸۰۰ آمبولانس آن امسال خریداری و جایگزین می‌شود و امیدواریم بقیه آن طی سال آینده جایگزین شود.
صابری نیا اضافه کرد:‌ وزیر بهداشت همچنین تأکید کرد که هر چه زودتر برنامه ارائه خدمات رفاهی به پرسنل اورژانس کشور آماده و اجرایی شود، همچنین بر بالابردن سطح علمی‌پرسنل اورژانس با تدوین و اجرای برنامه بازآموزی پرسنل تأکید کرد.
رئیس اورژانس کشور گفت:‌ یکی از مشکلات اساسی اورژانس کشور کمبود نیروست و هم اکنون با وجود حدود ۱۴ هزار نیرو، بین ۵ تا ۷ نیروی انسانی در اورژانس پیش بیمارستانی کشور کمبود داریم که امیدواریم طی امسال و سال آینده بتوانیم با آموزش آکادمیک نیروی مورد نیاز اورژانس کشور را جذب و تأمین کنیم.
وی افزود: البته هم اکنون از طریق اضافه کاری و با فداکاری پرسنل اورژانس نگذاشته‌ایم خللی در ارائه خدمات اورژانس به مردم در کشور ایجاد شود اما قطعاً ادامه این روند باعث خستگی و فرسودگی نیروها می‌شود و نیازمند جذب نیروی کافی برای بهبود کیفیت خدمات اورژانس کشور هستیم.
درباره ایجاد پایگاههای اورژانس هوایی نیز گفت: مطابق طرح تحول سلامت تا دو هفته آینده تفاهمنامه ایجاد ۱۶ پایگاه اورژانس هوایی با ستاد کل نیروهای مسلح امضا می‌شود و طی ماههای آینده با جایابی مناسب در استانهای حادثه خیر این پایگاهها برای سرعت بخشیدن به خدمات اورژانس کشور ایجاد می‌شوند.

۲۰ اردیبهشت ۹۳ – استخدام ۲۵ هزار پرستار جدید

معاون پرستاری وزیر بهداشت:دانشجویان پرستاری در بیمارستان های دولتی مشغول به کار می شوند
تهران – ایرنا – معاون مراقبت و پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشجویان ترم ششم به بالا، تا حدود یک هفته دیگر در بیمارستان های دولتی فعالیت خود را آغاز می کنند.

 برای مطالعه متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید.

۱۸ فروردین - استخدام حداقل ۷۵۰۰ پزشک و بهورز

برای مطالعه متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

وب سایت ای استخدام در نظر دارد تمامی‌ اخبار استخدامی و استخدام های مربوط به وزارت بهداشت در سال ۹۳ را در این صفحه به اطلاع شما کارجویان عزیز برساند.

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.


استخدام وزارت بهداشت سال ۹۲

استخدام وزارت بهداشت

آنچه در این خبر خواهید خواند:

۷دی ۹۲ – استخدام هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سال ۹۲

۲۷ آذر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد سال ۹۲

۲ آذر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی سال ۹۲

۱۵ آبان ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی البرز سال ۹۲

۲۶ مهر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان سال ۹۲

۱۴ شهریور ۹۲ – آزمون زبان وزارت بهداشت ۱۸ مهر برگزار می‌شود

۱۱ مرداد ۹۲ – استخدام ۹۰ نفر در دانشکده علوم پزشکی در آبادان

۵ مرداد سال ۹۲ – جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت

۱ مرداد ۹۲ – جزئیات جذب ۴ هزار عضو هیئت علمی در وزارت بهداشت اعلام شد

۱ تیر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ۹۲

۷ دی ۹۲ – استخدام هیئت علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش

پزشکی سال۹۲

با استعانت از درگاه خداوند متعال به اطلاع می رساند ،هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دهمین فراخوان جذب و استخدام عضو هیات علمی پیمانی در رشته های علوم پایه و بالینی دانشگاهها / دانشکده‌های علوم پزشکی و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته را برگزار می نماید ثبت نام به صورت متمرکز و اینترنتی بوده و ملاک ثبت نام در فراخوان متقاضیان گرفتن کد رهگیری و ارسال مدارک درخواستی در مهلت مقرر بصورت حضوری یا پستی به دبیرخانه هیات اجرایی جذب هیات علمی دانشگاه مربوطه می باشد.

مهلت ثبت نام از تاریخ ۱ دی ۱۳۹۲ به مدت ۳۰ روز می باشد.

شرایط عمومی

الف) اعتقاد به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی

ب ) تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی

ج) داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

د) عدم محکومیت به محرومیت از استخدام دولتی و سابقه محکومیت کیفری و جزائی

ه) عدم اعتیاد به دخانیات ، مواد مخدر و روانگردان

و)انجام خدمت وظیفه عمومی ، دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا داشتن معافیت قانونی و یا پایان دوره ضرورت نظام (ویژه آقایان)

ز) تایید صلاحیت های علمی و عمومی داوطلبان در هیات های اجرایی جذب دانشگاهها و هیات مرکزی جذب وزارت متبوع طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی

شرایط اختصاصی

۱ – دارا بودن دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی (و یا گواهی دوره فلوشیپ) در رشته های بالینی و دانشنامه دکترای تخصصیPh.D) ) و یا مدرک کارشناسی ارشد در رشته های علوم پایه

۲ – حداکثر سن برای داوطلبین استخدام که مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند ۳۵ سال و برای دارندگان دانشنامه دکتری تخصصی (Ph.D) و دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ویا دوره فلوشیپ ۴۵ سال است .

تبصره ۱: متقاضیانی که دارای سن بیشتر از ۳۵ سال برای کارشناسان ارشد و ۴۵ سال برای دارندگان دانشنامه تخصصی، فوق تخصصی(ویا فلوشیپ) و دکترای تخصصی (Ph.D)هستند در صورت دارا بودن سوابق آموزشی ، پژوهشی و مدیریتی با تائید هیات ممیزه مرکزی حداکثر تا ۵ سال به سقف سنی آنان افزوده خواهد شد . بنابر این دانشگاه ها می توانند مدارک این متقاضیان را بصورت مشروط بپذیرند .

تبصره ۲: ایثارگران شامل رزمندگان با بیش از ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه ، جانبازان بالای ۲۵ درصد، آزادگان بالای ۳ سال اسارت ، فرزندان جانبازان بالای ۵۰ درصد ، فرزندان شهدا و آزادگان با بیش از ۳ سال اسارت مشمول محدودیت سنی نمی باشند .

تبصره۳: کارشناسان ارشدی که در استخدام دانشگاهها هستند تنها درصورت باقی‌ماندن حداقل ۱۵سال از سنوات خدمت می توانند در فراخوان جذب هیات علمی در مرتبه مربی شرکت نمایند

۳- شرکت افراد مشغول به تحصیل در فراخوان ممنوع می باشد و این دسته از افراد می توانند پس از فراغت از تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی بالاتر و انجام یک سال از تعهدات در فراخوان های آتی شرکت نمایند.

تبصره : چنانچه متقاضیان در زمان انجام مراحل جذب در آزمونPh.D یا و فوق تخصص (فلوشیپ) پذیرفته شوند نیز مشمول این بند بوده و پرونده آنها از دستور کار جذب خارج خواهد شد .

۴ – شرکت متعهدین خدمت به دانشگاهها بصورت آموزشی و پژوهشی، پس از گذراندن یکسال از خدمات، در آزمون فراخوان همان دانشگاه بلامانع است . شرکت در فراخوان سایر دانشگاهها به غیر از دانشگاه محل تعهد یا خدمت با موافقت کتبی موسسه مبداء ممکن خواهد بود.

تبصره ۴-۱) کارشناسان ارشدی که بنا به نیاز دانشگاه بصورت کتبی ، تعهدات خود را بصورت غیر هیئت علمی می‌گذرانند نیز پس از یکسال از انجام خدمات می‌توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت نمایند.

تبصره۴-۲) شرکت در فراخوان برای مشمولین قانون نحوه تامین هیات علمی، بعد از گذشت دوره ضرورت میسر می باشد.

تبصره ۴ -۳) متعهدین خدمت درمانی پس ازیکسال از انجام تعهدات در قالب درمانی تنها در صورت تائید کمیسیون مشترک درمان و آموزش به صورت مکتوب مبنی بر انجام مابقی تعهدات به صورت هیات علمی می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد و در صورت موافقت کتبی دانشگاه مبدا در فراخوان سایر دانشگاهها شرکت نمایند.

تبصره ۴-۴) متعهدین خدمتی که از سهمیه خانمها و مناطق محروم استفاده کرده‌اند درصورت موافقت معاونت درمان وزارت متبوع می‌توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت نمایند.

تبصره ۴ -۵) دارندگان مدرک قبولی دانشنامه فوق تخصصی که تعهدات فوق تخصص را به صورت درمانی یا هیات علمی میگذرانند تنها می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد خود شرکت نمایند. این متقاضیان پس از شروع تعهدات می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت نموده و تنها در صورت باقی ماندن حداکثر ۶ ماه از تعهدات و با تایید کتبی دانشگاه مبداء در فراخوان سایر دانشگاهها نیز شرکت نمایند.

تبصره ۴-۶ ) دانش آموختگان دانشگاههای وزارت علوم در صورت داشتن تعهد به کشور در صورت تمایل به شرکت در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی کشورنیز تابع این بند می باشند.

تبصره۴-۷) مستخدمین کشوری از انجام یکسال از تعهدات برای شرکت در فراخوان همان دانشگاه مستثنی هستند لیکن جهت شرکت در فراخوان جذب هیئت علمی می‌‍بایست موافقت کمیسیون مشترک آموزش و درمان مبنی بر انجام تعهدات بصورت هیئت علمی را اخذ نمایند تا بتوانند در فراخوان دانشگاه محل خدمت شرکت نمایند و درصورت درخواست شرکت در فراخوان سایر دانشگاهها موافقت مکتوب دانشگاهی که مستخدم آن هستند ضروری است.

۵- عنوان رشته متقاضی می بایست با عنوان رشته درج شده در فراخوان دقیقا مطابقت داشته باشد و پذیرش مدارک مشابه ممنوع می باشد .

۶- بر اساس مصوبات هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، نخبگان می توانند جهت شرکت در فراخوان ۴ انتخاب داشته باشند که می بایست دوانتخاب آموزشی و دو انتخاب پژوهشی باشد . واجدین شرایط نخبگی با امتیاز ویژه در فرآیند پذیرش هیات علمی دانشگاهها دارای اولویت می باشند مشروط بر آنکه گواهی نخبگی را در زمان شرکت در فراخوان ارائه نمایند .

۷- در هر دانشگاه / دانشکده در شرایط مساوی ، اولویت استخدام با متقاضیان بومی می باشد.

۸- دارندگان مدرک کارشناسی ارشدیا سطح ۳ حوزوی در گروه معارف اسلامی تنها در صورت دارا بودن حداقل ۳ سال سابقه تدریس می توانند در فراخوان دانشگاههای علوم پزشکی کشور شرکت نمایند ۹- متقاضیانی که از طریق آموزش از راه دور (دوره های مجازی) و یا دوره‌ های غیرحضوری تحصیلات خود را به پایان رسانیده اند نمی توانند در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی کشور شرکت نمایند .

۱۰- اعضای هیات علمی رسمی و پیمانی دانشگاههای وزارتین علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در صورت استعفای پذیرفته شده می توانند در فراخوان دانشگاههای علوم پزشکی کشور شرکت نمایند .

تبصره: اعضای هیات علمی پیمانی دانشگاههای وزارتین علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی تنها در صورت گذراندن حداقل ۵ سال از خدمت خود در صورت تمایل می توانند در فراخوان دانشگاههای علوم پزشکی کشور شرکت نمایند. بدیهی است استخدام جدید آنان نیز به صورت پیمانی خواهد بود.

۱۱- متقاضیانی که بورسیه دانشگاه خاصی هستند تنها در صورت انتقال تعهدات بورس به دانشگاه دیگر می توانند در فراخوان آن دانشگاه شرکت نمایند ، در غیر این صورت تنها می توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد بورسیه شرکت نمایند .

۱۲- متقاضیان دارنده مدرک تحصیلی بالاتر از رشته و مقطع اعلام شده در فراخوان ، حق شرکت در فراخوان اعلام شده در مقطع پایین تر را ندارند.

· چنانچه در هر یک از مراحل پذیرش یا پس از آن خلاف اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی محرز شود، مراحل طی شده کان لم یکن تلقی شده و در صورت صدور حکم استخدامی حکم صادره لغو و بلا اثر می گردد .

شرکت در فراخوان دو دانشگاه مجاز خواهد بود، لیکن داوطلب فقط می تواند یکی از دانشگاهها را دانشگاه مادر ( تهران– ایران- شهید بهشتی – شیراز- اصفهان – تبریز- مشهد – کرمان و اهواز ) انتخاب نماید.

تبصره: درصورت انتخاب دو دانشگاه اولویت با انتخاب اول خواهد بود .

تذکر بسیار مهم

استخدام اعضای هیات علمی دردانشگاهها:

۱- منوط به داشتن ردیف و مجوزهای استخدامی توسط دانشگاههای ذیربط خواهد بود.

۲-استخدام اعضای هیات علمی در مرتبه استادیار و بالاتر به صورت تمام وقت جغرافیایی و در مرتبه مربی به صورت تمام وقت می باشد .

داوطلبان محترم می توانند پس از پر کردن فرم اینترنتی مربوطه و اسکن مدارک خواسته شده، فرمهای ۱۶ گانه را دریافت کرده و پس از تکمیل آنها حداکثر ۱۵ روز پس از پایان مهلت ثبت‌نام اینترنتی به دبیرخانه هیات اجرایی جذب دانشگاه یا دانشگاههای مربوطه تحویل و یا از طریق پست ارسال نمایند

آگهی دهمین فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی

جدول اعلام نیاز دانشگاههای علوم پزشکی دهمین دوره فراخوان جذب هیات علمی

فرم ثبت‌نام فراخوان جذب اعضای هیات علمی

۲۷ آذر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد سال۹۲

به گزارش وب دا؛ مدیر گروه ستاد گسترش مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: ۵۳ نفر از افراد واجد الشرایط از طریق امتحان عمومی و تخصصی ، مصاحبه و گزینش برای پذیرش رشته شغلی بهورزی به صورت پیمانی استخدام می شوند.

دکتر محسن آذری پور افزود: ۲۶ نفر از این افراد در شهرستان لردگان، ۱۰ نفر در اردل، ۷ نفر در کوهرنگ و در شهرستانهای بروجن و شهرکرد هر کدام ۳ نفر و فارسان و کیار هر کدام ۲ نفر استخدام می شوند.وی تصریح کرد: از این تعداد ۲۶ نفر بهورز زن و ما بقی بهورز مرد استخدام می شوند.
وی دارا بودن مدرک تحصیلی فوق دیپلم در یکی از رشته های بهداشت عمومی(بهداشت خانواده) و مامایی برای پذیرش بهورز زن وا دارا بودن مدرک تحصیلی فوق دیپلم در یکی از رشته های بهداشت عمومی (مبارزه با بیماریها) بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای برای پذیرش بهورز مرد و یا دارا بودن دیپلم متوسط را از شرایط اختصاصی ثبت نام متقاضیان عنوان کرد.

دکتر آذری پور ، حداقل سن داوطلبین با مدرک دیپلم را ۱۶ سال و حداکثر ۲۶ سال تمام و حداقل سن برای دارندگان مدرک فوق دیپلم را ۱۸ سال و حداکثر ۲۸ سال تمام اعلام کرد و افزود: تاریخ اولین روز شروع ثبت نام مبنای محاسبه سن قرار می گیرد.
به گفته وی، داوطلبانی که طرح خدمت نیروی انسانی موظف را به استناد قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان انجام داده اند و مدت خدمت دوره ضرورت آقاان بر اساس کارت پایان خدمت به این مدت افزوده می گردد همچنین خانواده معظم شهداء ، آزادگان ، مفقود الاثرها و جانبازان از کار افتاده کلی که قادر به انجام کار نمی باشند از برخی محدودیت های سنی مستثنی هستند.

مدیر گروه ستاد گسترش مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری در خصوص نحوه ارسال مدارک و ثبت نام متقاضیان اظهار داشت: متقاضیان واجد شرایط ، باید کلیه مدارک لازم را از تاریخ ۱۸ آذرماه حداکثر تا تاریخ ۱۱ دیماه به صورت دستی تحویل مسئولین مربوطه در مرکز بهداشت استان به نشانی شهرکرد- میدان انقلاب – خیابان ملت – گروه توسعه شبکه تحویل نمایند.

به گفته وی، کارت ورود به جلسه امتحان توانمندیهای عمومی و تخصصی در روزهای سه شنبه و چهار شنبه مورخ ۱۷ و ۱۸ دیماه سال جاری از ساعت ۸ لغایت ۱۶ در محل مرکز بهداشت استان توزیع می گردد.

دکتر آذری پور با بیان اینکه هم اکنون اطلاع رسانی در خصوص پذیرش بهورز در روستاهای مورد نظر از طریق نصب اطلاعیه در محل های پر رفت و آمد و آموزشکده ها و مراکز بهداشتی و درمانی در حال انجام است افزود: کارشناسان مرکز نیز بر نحوه این اطلاع رسانی ها نظارت دقیق به عمل خواهند آورد.

بر اساس این گزارش، سه مرکز آموزش بهورزی در شهرستانهای فارسان، بروجن و لردگان فعال می باشد و هم اکنون ۵۸۰ بهورز در ۳۱۰ خانه بهداشت استان مشغول به خدمت هستند و ۲۴ دانش آموز در مراکز آموزش بهورزی لردگان و فارسان مشغول به تحصیل هستند.

برای مطالعه متن کامل آگهی ها و اخبار استخدامی دانشکده ی علوم پزشکی در شهرکرد اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی دانشکده علوم پزشکی شهرکرد

۲ آذر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی سال ۹۲

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک برای تامین نیروی انسانی مورد نیازخود در واحدهای تحت پوشش استان در نظر دارد باستناد بند ۸ مصوبه مورخ ۲۱ اسفند ۹۱ هیئت امنا دانشگاه و طبق مفاد اولین صورتجلسه جذب نیروی حسابدار دانشگاه تعداد ۱۰ نفر حسابدار واجد الشرایط را از طریق مصاحبه تخصصی، امتیازدهی سوابق و گزینش به صورت قرارداد کار معین (تبصره ۳ ماده ۲) با در نظر گرفتن شرایط مندرج در آگهی به کارگیری نماید.

برای مطالعه متن کامل آگهی ها و اخبار استخدامی دانشکده ی علوم پزشکی در مرکزی اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی دانشکده علوم پزشکی مرکزی

۱۵ آبان ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی البرز سال ۹۲

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز در نظر دارد جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز در واحد نگهبانی، از محل مجوز شماره ۱۰۰/۱۸۰۲ مورخ ۱۲ اسفند ۹۲ مقام محترم وزارت متبوع تعداد ۱۱ نفر از دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم (دوره کامل متوسطه) در رشته شغلی نگهبان به شرح جدول ذیل و با جنسیت مرد را از طریق تست آمادگی جسمانی، آزمون علمی و مصاحبه (آزمون سه مرحله ای)، سپس نظر گزینش به صورت قراردادی با در نظر گرفتن اعتبار مالی به شرح جدول ذیل جذب نماید.

برای مطالعه متن کامل آگهی ها و اخبار استخدامی دانشکده ی علوم پزشکی در البرز اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی دانشکده علوم پزشکی البرز

۲۶ مهر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان سال ۹۲

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان طبق ماده ۳۳ آئین نامه اداری استخدامی کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه ها و دستور العمل اجرایی برگزاری آزمون استخدامی و قراردادی و از محل مجوز شماره ۴۰۴/۱۰۰ مورخ ۹ خرداد ۹۲ مقام محترم وزارت در نظر دارد جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در واحد های تحت پوشش از طریق برگزاری آزمون کتبی و انجام مصاحبه و یا آزمون عملی تعداد ۶۹ نفر از افراد واجد شرایط را به صورت قراردادی ( تبصره ۵ ماده ۳۱ و ۳۲ آیین نامه اداری و استخدامی کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه ) با در نظر گرفتن شرایط مندرج در ذیل بکارگیری نماید.

برای مطالعه متن کامل آگهی ها و اخبار استخدامی دانشکده ی علوم پزشکی در هرمزگان اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی دانشکده علوم پزشکی هرمزگان

۱۴ شهریور ۹۲ – آزمون زبان وزارت بهداشت ۱۸ مهر برگزار می‌شود

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت گفت: با توجه به درخواست های مکرر داوطلبان، به برگزاری یک نوبت آزمون زبان MHLE در ۱۸ مهر امسال اقدام می کنیم.
غلامرضا حسن زاده در گفت وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: فرصت ثبت نام آزمون دکترای تخصصی گروه پزشکی در ۱۲ مهر پایان می یابد و داوطلبان شرکت در این آزمون می توانند ثبت نام خود را در مهلت مقرر انجام دهند.
وی افزود: داوطلبان مدرک زبان خود را در فرصتی که برای تکمیل مدارک دکترا در نظر گرفته شده و در سایت سنجش آموزش پزشکی اعلام خواهد شد، ارسال کنند.
حسن زاده گفت: ثبت نام نوزدهمین دوره آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت از ساعت ۱۸ روز دوشنبه اول مهر آغاز می شود و زمانی که ظرفیت پذیرش تکمیل شد متوقف می شود.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت تصریح کرد: این آزمون مشتمل بر ۱۰۰ پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل (شامل درک مطلب شنیداری، واژگان، ساختار و دستور زبان و درک مطلب نوشتاری) و دارای ۱۰۰ نمره (بدون نمره منفی) است.
وی ادامه داد:کارت ورود به جلسه آزمون از روز سه شنبه ۱۶ مهر از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل دریافت خواهد بود و آزمون در روز پنجشنبه ۱۸ مهر برگزار می شود.
حسن زاده گفت: کارنامه اینترنتی از ساعت ۱۸ روز سه شنبه ۲۳ مهر از طریق همین سایت قابل دریافت است.

۱۱ مرداد ۹۲ – استخدام ۹۰ نفر در دانشکده علوم پزشکی در آبادان

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: از طریق برگزاری آزمون در مرداد ماه، ۹۰ نفر جذب دانشکده علوم پزشکی آبادان می‌شوند.

برای مطالعه متن کامل آگهی ها و اخبار استخدامی دانشکده ی علوم پزشکی در آبادان اینجا کلیک کنید.

۵ مرداد سال ۹۲ – جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت

سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت گفت: قرار شده است از سوی ریاست جمهوری و در فراخوان شهریور، مجوز استخدام ۲ هزار عضو هیئت علمی صادر شود و بودجه لازم را نیز تخصیص دهند.

عباس مسجدی در گفت‌وگو با فارس، در مورد وضعیت جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: از سال ۸۷ که مصوبه آیین‌نامه جذب اساتید توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد روند رو به رشدی را در جذب اعضای هیئت علمی دنبال کرده‌ایم.
وی ادامه داد: به همین جهت جذب بیش از ۴ هزار عضو هیئت علمی را در برنامه کار خود قرار داده‌ایم با این وجود ۵ هزار عضو هیئت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کم داریم.

سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی جذب و امور فرهنگی اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت گفت: به ازای هر دو دانشجوی دکترا یک عضو هیئت علمی باید وجود داشته باشد و همین طور در حوزه کارشناسی ارشد تخصص و فوق تخصص این کمبودها وجود دارد.
مسجدی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار موجود در وزارت بهداشت حدود ۱۷ هزار عضو هیئت علمی در ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور مورد نیاز است که در حال حاضر ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر موجود است و به ۵ هزار نفر دیگر نیاز داریم.

وی تصریح کرد: این کمبود و نیاز جدی در دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ ۲ و کم برخوردار بیش از سایر دانشگاه‌ها احساس می‌شود. سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی جذب و امور فرهنگی اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت گفت: پس از مصوبه شورا جذب اعضای هیئت علمی را به صورت نیروی نیمه متمرکز یعنی در خود دانشگاه ها و بر اساس اعلام نیاز دانشگاهها پیگیری کرده‌ایم و افراد با صلاحیت و متعهد را توانسته‌ایم جذب کنیم.

تنگناهای بودجه‎ای بر سرراه جذب هیئت علمی:
مسجدی گفت: دو فراخوان در سال جاری در شهریور و اسفند برای جذب اعضای هیئت علمی اعلام می‌شود و اعلام نیاز را از دانشگاه‌های علوم پزشکی گرفته‌ایم، مکاتبات را از معاونت راهبردی ریاست جمهوری پیگیری می‌کنیم اما به خاطر تنگناهای بودجه‌ای مشکلاتی ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: با هیئت عالی جذب پیگیری‌های لازم در هفته گذشته انجام شد و قرار شده است از سوی ریاست جمهوری در فراخوان شهریور، مجوز استخدام ۲ هزار عضو هیئت علمی صادر شود و بودجه لازم را تخصیص دهند.
مسجدی در مورد اعتبار مورد نیاز برای جذب ۲ هزار عضو هیئت علمی گفت: اعداد و رقم بودجه‌ای مشخص نیست اما به ازای هر عضو هیئت علمی یک مجوز استخدام باید صادر شود. وی تصریح کرد: روند رو به رشدی را در جذب اعضای هیئت علمی داشته‌ایم اما انتظار جذب تمام ۵ هزار نیرو امکان پذیر نیست.

با پیگیری‌هایی که داشته‌ایم باید برای دانشگاه‌های علوم پزشکی کم برخوردار تعداد قابل توجهی عضو هیئت علمی جذب کنیم چرا که بسیاری از این دانشگاه‌ها در اواخر سال گذشته و امسال تیپ یک شده‌اند و همچنین رشته‌های جدیدی ایجاد شده که نیازمند هیئت علمی هستند.

۱ مرداد ۹۲ – جزئیات جذب ۴ هزار عضو هیئت علمی در وزارت بهداشت اعلام شد

بهرام عین‌الهی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: در بخش‌های بالینی نیاز به اعضای هیئت‌علمی بسیار دیده می‌شود بنابراین مجوز جذب ۴ هزار عضو هیئت علمی را از ریاست جمهوری دریافت کرده‌ایم.

وی ادامه داد: این اعضای هیئت علمی ابتدا با توجه به اعلام نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزیده می‌شوند و بر اساس وضع موجود توزیع می‌شوند.

عین‌الهی گفت: شورای جذب بر اساس سهمیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام می‌کند که دانشگاه‌ها به چه تعداد عضو هیئت علمی نیاز دارند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: بعد از اعلام نیاز، ردیف استخدامی تعیین می‌شود که این ردیف‌ها در دو فراخوان به سراسر دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد،این فراخوان‌ها حدود ۵ سال است که انجام می‌گیرد.

وی ادامه‌داد: در سالهای قبل دانشگاههای علوم پزشکی، بر اساس نیاز خود از دانشجویان به عنوان عضو هیئت علمی انتخاب می‌کردند اما اکنون بر اساس فراخوان این اعضاء جذب می‌شوند.

عین‌الهی گفت: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس صلاحیت عمومی و علمی در کمیته‌های مربوطه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و امتیاز این ارزیابی جمع شده و با توجه به جمع امتیاز، نمره بالاتر به کسی داده می‌شود که قرار است عضو هیئت علمی شود.

معاون آموزشی وزیر بهداشت ادامه داد: تمام فرآیندهای انجام شده به هیئت مرکزی جذب گزارش داده می‌شود و این هیئت تأیید نهایی را انجام می‌دهد، آنچه مهم است صلاحیت اعضای هیئت علمی است که باید به تأیید برسد.

وی گفت: با توجه به نیاز فعلی، جذب ۴ هزار عضو هیئت علمی اعلام شده تا از بین داوطلبان افراد با صلاحیت استخدام شوند.

۱ تیر ۹۲ – استخدام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ۹۲

قراردادی کار معین دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در واحدهای تحت پوشش طبق مفاد دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و مصاحبه مصوب شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و هیت امنا دانشگاه در نظر دارد از افراد واجد الشرایط را از طریق امتحان عمومی ،مصاحبه و گزینش به صورت قراردادی با در نظر گرفتن شرایط مندرج در ذیل استخدام نمایدداوطلب محترم قبل از پر کردن فرم ثبت نام به نکات زیر توجه بفرمایید:- توصیه می شود جهت جلوگیری از هرگونه اشتباه قبل از اقدام به ثبت نام اینترنتی یک برگ کپی از فرم ثبت نام تهیه و به صورت پیش نویس تکمیل گردد.

برای مطالعه متن کامل آگهی ها و اخبار استخدامی دانشکده ی علوم پزشکی در بوشهر اینجا کلیک کنید.


196 نظر برای «استخدام وزارت بهداشت سال ۹۳ ( جزئیات استخدام )»

 1. محمدی

  چراهیچ کس فکری به حال کارشناسان رادیولوژی نیست این همه بیمارستان ها با کمبود نیرو مواجهن بعضی بیمارستان ها بخاطر کمبود نیرو شیفت شب رو غیر فعال کردن.کمبود نیرو رو با طرحی جبران میکنند ایا وقت این نرسیده که وزیر محترم یکم هم بفکر پاراکلینیک وخصوصا رادیولوژی باشه؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن

 2. سمیه

  5 ساله استخدامی بهداشت نزاشتین پیر شدیم رفت بریم آزاد پرستاری بخونیم تا برگردیم اونوقت میگین این رشته انم اشباع شده

  پاسخ دادن

 3. معصومه

  تازه این درصورتیه که تنها بیمارستان شهرمون فوق العاده کمبود نیروی ازمایشگاه دارن ولی فقط طرحی میدن بهشون چرا استخدامی نمیزنید,چرا باما اینکار و میکنید,

  پاسخ دادن

 4. معصومه

  کاش بجای علوم ازمایشگاهی میرفتم پرستاری رتبمون که بهتره.والا اگه نیاز ندارن چرا انقدر دانشجو میگیرن,الانم که فقط نگران بیکاری ماماها هستن ما هم که هیچ اصلا به چشم نمیایم

  پاسخ دادن

 5. معصومه

  اقا فقط پرستار پس علوم ازمایشگاهی چی؟؟سه ساله استخدام نزدین سن استخداممون رفت.تورو خدا به گوش مسولین برسه ماچکارکنیم

  پاسخ دادن

 6. عصباني

  با سلام.هروقت استخدامی زدیم فقط حرف از پرستارهای عزیز هست.پس رشته های دیگه چی اگه قراره مارو استخدام نکنید پس برای چی دولت محترم 4 سال توی دانشگاه دولتی برای ما هر ترمی حدود 7 میلیون هزینه صرف میکنه.خوب این کار اشتباهه یکباره رشته های دیگه حذف بشن فقط همه پرستاری بخونن.و هزینه رشته های دیگه هم بجای دانشگاه تو جاهای دیگه هزینه بشه .فکر کنم این برای همه مون خوبه.باور کنید.اشتباه نکنید اگه خواستین استخدام بشین فقط پرستاری بخونید.

  پاسخ دادن


 7. روزبه

  به فکر مردم باشید تا خدا به فکرتون باشه….. بیکاری امان مردم و بریده جوونا رو خونه نشین کرده تورو خدا ی فکری به حال این جوونای بیچاره بکنید .

  پاسخ دادن

 8. بهداشت

  سلام کاش ما هم رشته بهداشت نبود اینقدر که وزارت بهداشت!!!!!!!!!!!به فکر درمان کاش به احترام نام وزارت خونش بعد از 5 سال یعنی از تیر88 تا حالا هم دوتا نیروی بهداشت میگرفت شاید سردرمداران بهداشت تو وزارتخانه هم برا درمان بشتر دلسوزند که هیچ حرکتی نمیکنن!!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ دادن

 9. پری ناز

  با سلام خدمت مدیر محترم سایت.
  1-خبر استخدام16هزار پرستار تا دو ماه آینده یعنی آبان ماه؟؟
  2- این 16هزار تا ،
  علاوه بر اون تعداد پرستاریه که اول امسال به صورت شرکتی استخدام شدن؟؟ یا ادامه همونه؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین.

  پاسخ دادن

  • مدیر

   با سلام

   خبر مذکور دیروز منتشر شده و تمام اطلاعات ما نیز در حد همین خبر میباشد منتظر اطلاعات تکمیلی باشید

   با تشکر

   پاسخ دادن

 10. محمد

  سلام. فکری به حال نیروهای قراردادی باسابقه طرح پزشک خانواده یا شرایط بهتر ی را برای نیروهای قراردادی باسابقه که در طرح پزشک خانواده انجام وظیفه می کنند فراهم کنیدد.متشکرم

  پاسخ دادندیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.