استخدام سازمان نهاد کتابخانه ها سال ۹۴ (منابع آزمون سال ۹۴)

امروز

استخدام سازمان نهاد کتابخانه ها سال ۹۴

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

تمامی اطلاعیه های سازمان نهاد کتابخانه ها  در رابطه با آزمون در همین صفحه به اطلاع شما کاربران عزیز خواهد رسید

به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام و شرکت دراین آزمون می رساندکه ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org از روز شنبه مورخ ۹۴/۰۴/۱۴ آغاز و در روز شنبه مورخ ۹۴/۰۴/۲۱
پایان میذیرد

نمونه سوالات استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور

آنچه در این خبر خواهید خواند:

خبر ۲۷ خرداد ۹۴ -بارگذاری منابع کمیاب آزمون استخدامی در پایگاه اطلاع رسانی نهاد (پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور)
خبر ۲۷خرداد ۹۴ – استخدام ۵۴ نیروی جدید در اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان (خبرگزاری فارس)
خبر ۱۳خرداد ۹۴ – دفترچه اطلاعات شرکت در آزمون استخدامی ۹۴ نهاد منتشر شد (روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور)
خبر ۵ خرداد ۹۴ – جذب کتابدار در استان فارس با اصلاح آئین‌نامه امکان‌پذیر است (خبرگزاری فارس)
خبر ۱۹ اردیبهشت ۹۴ – امضای تفاهم نامه میان وزارت آموزش و پرورش و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور (همشهری‌آنلاین)
خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۴ – استخدام ۶۶۰ کتابدار امسال در کتابخانه های عمومی کشور (خبرگزاری صدا و سیما )
خبر ۳۰ فروردین ۹۴ – برگزاری آزمون استخدامی نهاد کتابخانه‌های عمومی در شهریور ۹۴ (خبرگزاری فارس)
خبر ۱۹ فروردین ۹۴ – بهبود وضع معیشت کتابداران از طریق برقراری انضباط مالی (روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور)


خبر ۲۷ خرداد ۹۴ -بارگذاری منابع کمیاب آزمون استخدامی در پایگاه اطلاع رسانی نهاد

پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور:بارگذاری منابع کمیاب آزمون استخدامی در پایگاه اطلاع رسانی نهاد معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد در پی درخواست‌های متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی سال ۹۴ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور فایل ۲ کتاب از منابع این آزمون را در پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور قرار داد.به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در پی درخواست‌های متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی سال ۹۴ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مبنی بر عدم دسترسی به تعدادی از منابع اعلام شده برای این آزمون، معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد فایل pdf کتاب‌های «مدیریت کتابخانه و نظام اسلامی» نوشته “موهیندر سینق” و ترجمه “غلامرضا فدایی” و «کتابخانه‌های عمومی و مدارس» نوشته “ناتالی ریف زیارنیک” و ترجمه “مهرداد نیکنام” را برای سهولت استفاده در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.
معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد پیش از این دفترچه حاوی اطلاعات شرکت در آزمون استخدامی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال ۱۳۹۴ را در پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نشانی www.iranpl.ir (اینجـــا) منتشر کرده است.
گفتنی است، استخدام نیروی کتابدار توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از طریق برگزاری آزمون مشترک فراگیر و به صورت کتبی، توسط سازمان سنجش آموزش کشور در شهریور ماه سالجاری برگزار خواهد شد و اطلاع رسانی در خصوص استخدام، برگزاری آزمون ها و جزئیات آن، تنها از طریق پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر می‌شود.

منبع ۱- بخش اول
منبع ۱- بخش دوم
منبع ۱- بخش سوم
منبع ۱- بخش چهارم
منبع ۱- بخش پنجم
منبع


خبر ۲۷ خرداد ۹۴-استخدام ۵۴ نیروی جدید در اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان
خبرگزاری فارس: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان گفت: در آزمون جدید سال ۹۴ از مجموع ۳۲۵ نفر از پذیرفته‌شدگان ۵۴ نیرو سهم استان خوزستان است.
خبرگزاری فارس: استخدام ۵۴ نیروی جدید در اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان
حجت‌الاسلام سید لطف‌الله سپهر در حاشیه نخستین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و مغفرت، به پاداش و ثواب روزه‌دار در این ماه خدا اشاره کرد و افزود: خداوند می‌فرماید، ثواب روزه و روزه‌دار در این ماه وجود خود خداوند است و هیچ چیزی با ثواب روزه‌داری برابری نمی‌کند.
وی ادامه داد: در روایتی دیگر آمده در بهشت همان ثواب و جایگاهی که برای جهاد آمده است، برای روزه و روزه‌داران وارد شده و فصل اشتراک روزه و جهاد در این است که هر دو مجاهدت است، یکی مجاهدت درون و یکی مجاهدت بیرون است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان تصریح کرد: در واقع جهاد اکبر همان مبارزه با نفس است و بسیار سخت‌تر از جهاد اصغر یا مبارزه بیرونی است.
سپهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفت توسط این اداره کل در سطح استان گفت: در حوزه عمرانی و نوسازی در سال گذشته کارهای خوبی صورت گرفت که می‌توان به بازسازی و مرمت و بهسازی کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های، شوش، آبادان، خرمشهر، دزفول، اهواز، آغاجاری، امیدیه و… اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: مسئولان کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها باید با کمک و همکاری فرمانداران و متدینین شهر، انجمن خیرین کتابخانه‌ساز را در شهرستان خود راه‌اندازی کنند.
سپهر بیان کرد: در آزمون جدید سال ۹۴ از مجموع ۳۲۵ نفر از پذیرفته‌شدگان ۵۴ نیرو سهم استان خوزستان است که جای تقدیر و تشکر فراوان دارد که این تعداد نیروی جوان با انگیزه، وارد مجموعه خواهد شد.


خبر ۱۳ خرداد ۹۴ – دفترچه اطلاعات شرکت در آزمون استخدامی ۹۴ نهاد منتشر شد

روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور : دفترچه اطلاعات شرکت در آزمون استخدامی ۹۴ نهاد منتشر شد معاونت برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد در اطلاعیه ای، از انتشار دفترچه حاوی اطلاعات شرکت در آزمون استخدامی ۹۴ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، معاونت برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد در اطلاعیه ای ضمن اعلام زمان انتشار دفترچه حاوی اطلاعات شرکت در آزمون استخدامی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال ۱۳۹۴، از متقاضیان شرکت در این آزمون دعوت کرد تا برای دریافت و مطالعه این دفترچه راهنما، به پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نشانی www.iranpl.ir مراجعه کنند.
این معاونت در ادامه اطلاعیه خود، خاطرنشان کرده است: با همکاری اداره کل فناوری اطلاعات نهاد نیز سامانه ای برای پاسخ به پرسش‌های داوطلبان از تاریخ هجدهم خرداد ماه به نشانیFAQ.iranpl.ir آماده پاسخگویی به ابهامات و سوالات احتمالی متقاضیان شرکت در این آزمون خواهد بود.
معاونت برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد در پایان این اطلاعیه یادآور شده: ثبت نام داوطلبان حائز شرایط شرکت در آزمون استخدامی ۹۴ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از تاریخ چهاردهم تیر ماه در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانیwww.sanjesh.org  آغاز می شود.
گفتنی است، استخدام نیروی کتابدار توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از طریق برگزاری آزمون مشترک فراگیر و به صورت کتبی، توسط سازمان سنجش آموزش کشور در شهریور ماه سالجاری برگزار خواهد شد و اطلاع رسانی در خصوص استخدام، برگزاری آزمون ها و جزئیات آن، تنها از طریق پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر می شود.

برای مشاهده دفترچه آزمون اینجا کلیک نمایید

نمونه سوالات استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور


خبر ۵ خرداد ۹۴ – جذب کتابدار در استان فارس با اصلاح آئین‌نامه امکان‌پذیر است

خبرگزاری فارس : معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: با اصلاح آئین‌نامه و دستورالعمل‌های موجود باید درصدد جذب کتابدار بود تا مشکلات کتاب‌خوانی برطرف شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، جوانشیر کدخداپور بعدازظهر امروز در آئین تودیع و معارفه مدیرکل جدید و سرپرست پیشین امور کتابخانه‌های عمومی استان فارس در سخنانی اظهار داشت: سرپرست پیشین این نهاد در استان فارس با جوش‌وخروش درصدد حمایت از کتابداران و رفع مشکلات آنان، از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده و رضایتمندی را فراهم کرده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس خاطرنشان کرد: کتابداران با حداقل تسهیلات اما با عشق و رسالتی که بر دوش دارند بر بسیاری از مشکلات غلبه کرده‌اند و در جهت ترویج این فرهنگ گام برداشته‌اند.
وی گفت: باید با اصلاح آئین‌نامه و دستورالعمل‌های موجود، درصدد جذب کتابدار بود تا مشکلات کتاب‌خوانی برطرف شود.
در ادامه این مراسم مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی استان فارس اظهار داشت: پیشانی فارس در حوزه فرهنگ و ادب کتاب و کتاب‌خوانی است که باید در این استان گسترش یابد.
سید امین جعفری حسینی خاطرنشان کرد: تلاش حداکثری ارتقای سطح کمی و کیفی کتابداران به‌ ویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار روستایی از جمله اهداف این نهاد مردمی است.
وی تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت و تأکید بر دوره‌های تخصصی شغلی به‌ ویژه برگزاری کلاس‌های مهارت‌ قصه‌گویی، تجهیز کتابخانه‌های روستایی و توجه به معیشت و رفاه کارکنان در مناطق دورافتاده از دیگر برنامه‌های در دست اقدام است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس بیان داشت: راه‌اندازی کتابخانه سیار و مدیریت هدفمند و نیز توجه به جایگاه فناوری و ارتباطات در کتابخانه‌های عمومی و حمایت گسترده از اهل فرهنگ نیز محورهای است که باید اجرایی شود.
گفتنی است، در پایان از «مهدی ظهرابی» سرپرست پیشین این نهاد در فارس تقدیر و طی حکمی از سوی «علیرضا مختارپور» دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور  «سید امین جعفری» به‌ عنوان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس منصوب شد.


خبر ۱۹ اردیبهشت ۹۴ –  امضای تفاهم نامه میان وزارت آموزش و پرورش و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور
همشهری‌آنلاین : دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از روند اجرایی شدن تفاهم‌نامه‌ای میان این نهاد و آموزش و پرورش برای افزایش سرانه کتابخوانی دانش‌آموزان خبر داد.
به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ستاد رسانه‌ای انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان، محمد الهیاری فومنی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حاشیه نشست بررسی عملکرد این نهاد در بخش کودک و نوجوان گفت: در حال حاضر ۱۷۰۰ کتابخانه در کشور فعالیت می‌کنند که دارای بخش مستقل کودک و نوجوان هستند. ۶۷ کتابدار هم برای فعالیت در این حوزه به طور تخصصی جذب شده‌اند. همچنین کتابداران دیگری در این بخش با رشته‌های تحصیلی مرتبط همچون روانشناسی و علوم تربیتی مشغول به فعالیت در بخش کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی هستند.
وی از تفاهم این نهاد با آموزش و پرورش برای تعامل در زمینه افزایش سرانه کتابخوانی دانش آموزان خبر و ادامه داد: همچنین در آستانه امضای تفاهم‌نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش هستیم تا با استفاده از بضاعت آموزش و پرورش و بسترهای نهاد، بتوانیم جهشی در حوزه کتابخوانی کودکان و نوجوانان ایجاد کنیم.
الهیاری افزود: نهاد هم آمادگی خود را برای اجرای این هدف اعلام کرده تا هم در زمینه اعزام کتابدار برای آموزش قصه گویی و برگزاری کارگاه های فرهنگی در مدارس و هم تامین منابع برای تقویت کتابخانه‌های مدارس بتواند دانش‌آموزان را کمک کند.
دبیرل نهاد کتابخانه های عمومی کشور درباره عملکرد نمایشگاه «یاد یار مهربان» اظهار نظر کرد: این نمایشگاه در شهر تهران با هدف افزایش تعداد کتاب در مدارس استان تهران برگزار می‌شود. طبیعی است که در این نمایشگاه کتاب عمده اتفاق صرف تامین کتاب برای کتابخانه ها بوده است اما از نظر ارائه خوراک فکری به مدرسان و معلمان برای این که چه کنند تا دانش آموزان به کتابخوانی رغبت پیدا کنند، ضعیف عمل کرده است. نهاد این آمادگی را دارد اگر این جنبه پررنگ تر شود، راهکارهایی برای به‌گزینی منابع توسط دانش آموزان برای مطالعه و ارائه روش‌هایی برای مطالعه بهتر ارائه کند.
وی درباره تفاوت‌های فضای محیطی کتابخانه‌های کودک و نوجوان با کتابخانه‌های عمومی افزود: در این کتابخانه‌های فضای محیطی دارای فضایی شاد است، از رنگ‌های مختلفی در آن استفاده شده و تلاش کرده‌ایم تا مکان دلنشینی برای کودکان و نوجوانان ایجاد کنیم.
ناشران کودک و نوجوان با شعار «کودک و خانواده، کتاب و مهربانی» به سرپرستی انجمن ناشران فرهنگی کودک و نوجوان تا ۲۶ اردیهبشت ماه در سالن های ۲۲ تا ۲۵ میزبان علاقه مندان به کتاب کودک هستند.


خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۴ – استخدام ۶۶۰  کتابدار امسال در کتابخانه های عمومی کشور
خبرگزاری صدا و سیما : به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، معاون مجلس، استانها و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور امروز در حاشیه نخستین جشنواره خیران کتابخانه ساز مازندران در بابلسر با اعلام این خبر افزود : ۲۰۰ کتابدار بر اساس آزمون استخدامی سال ۹۱ و بقیه با آزمون جدید در کتابخانه های عمومی کشور بکارگیری می شوند .
واحدی همچنین خرید و توزیع کتاب بر اساس نیازهای بومی استانها را اولویت مهم نهاد کتابخانه های کشور دانست و افزود : توزیع کتاب بر اساس ویژگیهای فرهنگی و جغرافیایی مناطق مختلف انجام می شود .
در نخستین جشنواره خیران کتابخانه ساز مازندران که با حضور ۵۰۰ خیر برگزار شد ، خیران تعهد کردند ۱۷ میلیارد تومان و بیش از ۱۰ هزار مترمربع زمین برای ساخت کتابخانه در استان تخصیص دهند .
۱۰۴ کتابخانه در مازندران وجود دارد و ۵۰ پروژه کتابخانه سازی هم در حال ساخت است .


خبر ۳۰ فروردین ۹۴ – برگزاری آزمون استخدامی نهاد کتابخانه‌های عمومی در شهریور ۹۴

خبرگزاری فارس : به گزارش خبرگزاری فارس، امین متولیان معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد، از برگزاری آزمون استخدامی این نهاد در نیمه اول شهریور ماه سال جاری خبر داد.
متولیان درباره منابع این دوره آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: منابع آزمون ۹۴ همان منابعی است که پیش از این اعلام شده بود و تغییرات اندک احتمالی نیز متعاقباً اعلام می شود.
وی افزود: با توجه به برگزاری آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور از طریق برگزاری آزمون مشترک فراگیر و به صورت کتبی، توسط سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاع‌رسانی در خصوص نحوه ثبت نام آزمون استخدامی نهاد در سال ۹۴ و جزئیات شرایط عمومی و اختصاصی از طریق اطلاعیه سازمان سنجش  نیز تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری در سایت سازمان سنجش انجام خواهد شد.
معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به اولویت های جذب نیرو در آزمون ۹۴ اظهار داشت: اولویت این دوره آزمون استخدامی نهاد، جذب نیروهای بومی و از میان فارغ التحصیلان رشته کتابداری و با توجه به نیاز هر شهر به نیروی کتابدار در سراسر کشور است البته در معدود استان هایی که در آنها رشته کتابداری هنوز دایر نشده و اسامی آنها بزودی اعلام می شود فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی مجاز به شرکت می باشند.
وی با تاکید بر حذف مصاحبه از مراحل استخدام نهاد کتابخانه های عمومی کشور به سوابق کاری کتابداران انجمنی و روستایی اشاره کرد و گفت: کتابداران انجمنی و روستایی نیز در صورت داشتن شرایط می توانند در آزمون شرکت کنند. سابقه همکاری این گروه از کتابداران در نهاد، در جمع بندی نمرات آزمون، ضریب مثبت خواهد داشت که جزئیات و شرایط در دفترچه راهنمای آزمون اعلام خواهد شد. البته مطابق قانون طی مراحل گزینش درباره پذیرفته شدگان آزمون الزامی است.


خبر۱۹ فروردین ۹۴ – بهبود وضع معیشت کتابداران از طریق برقراری انضباط مالی

روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور : علیرضا مختارپور در جمع کتابداران استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بهبود وضع معیشت کتابداران در سال ۹۳ تصریح کرد: برای افزایش حقوق همکاران بودجه و منبع مالی خارجی به نهاد تزریق نشد؛ اینکار تنها از طریق برقراری انضباط مالی، رعایت قانون و جلوگیری از برخی اسراف ها و هزینه های اضافی میسر شد.
به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، علیرضا مختارپور، روز دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ با حضور در جمع کتابداران استان کهگیلویه و بویراحمد، با آنان دیدار و گفتگو کرد. وی ضمن مرور صحبت های خود در یزد پیرامون موضوع تعریف مطالعه مفید، و مباحث مطرح شده در آیین افتتاحیه دوره مشاوره کتابدار در شیراز، مبنی بر اهمیت مطالعه در ارتقاء سطح علمی کتابداران و اینکه وجود کتابدار باید عطر کتاب بدهد، سخنان خود را حول محور تعریفی از انسان موفق در مکتب اسلام آغاز کرد.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ادامه اظهار داشت: ما به عنوان مسلمان در مکتب خودمان تعریفی از شخصیت موفق، مقبول و مطلوب دستگاه خلقت داریم و این مسأله در آیات قرآن کریم و روایات ائمه اطهار علیهم السلام تشریح شده است. در قرآن کریم به صراحت آمده است که انسان کامل، از دو صفت ایمان و عمل صالح برخوردار است. در آیات و روایات دیگر در خصوص ایمان توضیح داده شده و بر این اساس ایمانی پذیرفته می‌شود که مبتنی بر علم و معرفت باشد. پس علم و آگاهی به عنوان مقدمه و شرط لازم ایمان لحاظ میشود. در یک آیه – سوره عصر؛ آیه ۳-  هم دو ویژگی پس از عمل صالح بیان شده است که یکی  توصیه به حق و دیگری  توصیه به صبر است.
مختارپور ضمن اینکه دعوت به کتابخوانی را عملی صالح دانست، اضافه کرد: ما با آگاهی‌ها و باورها، مراتب مختلف علمی را افزایش می دهیم و مراتب یقینی و علمی کسب می‌کنیم، در گام بعدی به ایمان می‌رسیم و زمانی که عمل صالح انجام بگیرد، کار کامل می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل مختلف کتابخانه‌های عمومی و کتابداران، اظهار داشت: در حال حاضر برای مطالعه در کشور ما شرایط مطلوبی وجود ندارد و بنده هیچ ابایی از بیان این مسأله در رسانه ها ندارم. وضعیت کتابخانه‌های عمومی در کشور ما خوب نیست و بارها عرض کرده ام که توجیهات ارائه شده برای کتاب نخوانی در جامعه، مبنی بر اینکه مردم پول و وقت ندارند که کتاب خرید کنند و بخوانند، توجیهات اشتباهی است. کما اینکه در سال ۹۳، مردم ایران ۴۰ میلیارد پیامک برای تبریک عید ارسال کرده اند، که با یک محاسبه ساده، در خواهید یافت که چقدر هزینه شده است.  آنگونه که در اخبار عنوان شده در فروردین ۹۴ به دلیل وجود شبکه های اجتماعی تعداد پیامک های ارسالی به ۱۹ میلیارد تقلیل یافت. بدین ترتیب با کمترین حجم پیامک، ملت ما چیزی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان در تعطیلات نوروز هزینه پیامک کرده‌اند. حال آنکه با مجموع  این هزینه  به هر خانواده ایرانی حداقل یک کتاب می‌رسید.
وی از گسترش فرهنگ کتابخوانی به عنوان سیاست نهاد کتابخانه ها یاد کرد و بر ضرورت ترویج کتابداری تأکید کرد.
علیرضا مختارپور ضمن دعوت به صبر برای رفع مشکلات موجود، بهبود وضع معیشت کتابداران را در سال ۹۳ قابل توجه دانست و گفت: برای افزایش حقوق همکاران بودجه و منبع مالی خارجی به نهاد تزریق نشد؛ اینکار تنها از طریق برقراری انضباط مالی و رعایت قانون و جلوگیری از برخی اسراف ها و هزینه های اضافی میسر شد.
وی با اشاره به پرداخت سهم نیم درصد از در آمد شهرداری ها نسبت به بهبود روزافزون شرایط نهاد ابراز امیدواری کرد.
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ادامه به تشریح برخی از برنامه های مربوط به حوزه نیروی انسانی نهاد کتابخانه ها در سال ۱۳۹۴ پرداخت و گفت: کمیته نقل و انتقلات تشکیل شده است و جلسات آن به زودی برگزار خواهد شد. این کمیته مانند سایر سازمان‌ها تقاضاهای جا به جایی را در دو نوبت از سال مورد بررسی قرار می‌دهد.
تشکیل کمیته رسیدگی به تخلفات نیروی انسانی؛ پیگیری مشکلات بیمه پرونده پرسنلی برخی کارکنان کتابخانه های عمومی در سنوات گذشته؛ ساماندهی مسائل مربوط به وام، بگونه ای که تمامی کتابداران در سال ۹۴ حداقل یکبار از این وام استفاده کنند، برخی از برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی در سال ۱۳۹۴ است.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بیان کرد: از هفته آینده مراحل گزینش افرادی که پس از بررسی شکایات آزمون ۹۱، شکایت شان وارد تشخیص داده شد، آغاز می شود.
گفتنی است، در پایان این جلسه کتابداران  پرسش های خود را مطرح و دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با مطالعه ۱۱۰ سئوال ارائه شده، به آنها پاسخ داد.


برای مشاهده آرشیو اخبار و استخدامهای نهاد کتابخانه ها اینجا کلیک کنید

وبسایت: www.iranpl.ir
آیا میدانید؟
مطابق قوانین جذب نیرو و استخدام کشور، هیچ شرکت یا ارگانی برای استخدام یا مصاحبه یا آموزش قبل از استخدام و غیره حق دریافت هیچگونه وجهی از شما ندارد، مگر اینکه دارای مجوز رسمی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور باشد.


156 نظر برای «استخدام سازمان نهاد کتابخانه ها سال ۹۴ (منابع آزمون سال ۹۴)»

 1. حسین

  با سلام
  من قبلن هم برای شما پیام دادن مبنی بر نمونه سوالات آزمون .متاسفانع در هیچ جا حتی سایت خود شما نمونه سوالی از این منابع تازه معرفی شده نیست خواهش میکنم برامون تهیه کنید چون بدون نمونه سوال خیلی سخته

  پاسخ دادن

 2. الهه

  سلام دوستان خسته نباشید
  من لطف کردم قبل از اعلام ظرفیتها کتابهارو خریدم و حالا محل اقامتم سهمیه نداره. به همین راحتی. اگه کسی میخواد حاظرم ارزونتر براش بفرستم.
  به امید اینکه به درد کس دیگه بخوره حداقل. ما که شانس نداشتیم.

  پاسخ دادن

 3. زهرا*

  بیشتر فارغ التحصیلان کتابداری بانوان هستند با این شرایط بومی شهرستان در حق این قشر جامعه واقعا ظلم شده.تهرانم هم که نیاز نداره پس باید چیکار کنیم واقعا که…… مسولین

  پاسخ دادن


 4. متین

  تو استان گیلان فقط 3تانیرو میخوان، شهر صومعه سرا که خودش رشته کتابداری داره تو دانشگاه اصلا نیرو نمیخواد اونوقت بومی گزینی هم کردین،فقط 4سال زحمت کشیدم که الان هیچ جا رشته مارو نخوان
  نهاد هم که اینجوری،خیلی دلم گرفت

  پاسخ دادن


دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.