استخدام سازمان نهاد کتابخانه ها سال ۹۳ (خبر جدید)

۲ روز قبل

استخدام سازمان نهاد کتابخانه ها سال ۹۳

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

تمامی اطلاعیه های سازمان نهاد کتابخانه ها  در رابطه با آزمون در همین صفحه به اطلاع شما کارجویان عزیز خواهد رسید

آنچه در این خبر خواهید خواند:

خبر ۵ خرداد ۹۴ – جذب کتابدار در استان فارس با اصلاح آئین‌نامه امکان‌پذیر است
خبر ۱۹ اردیبهشت ۹۴ – امضای تفاهم نامه میان وزارت آموزش و پرورش و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور
خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۴ – استخدام ۶۶۰ کتابدار امسال در کتابخانه های عمومی کشور
خبر ۳۰ فروردین ۹۴ – برگزاری آزمون استخدامی نهاد کتابخانه‌های عمومی در شهریور ۹۴
خبر ۱۹ فروردین ۹۴ – بهبود وضع معیشت کتابداران از طریق برقراری انضباط مالی
خبر ۲۷ اسفند ۹۳ – نتایج بررسی شکایات و کارنامه داوطلبان منتشر شد
خبر ۲۵ اسفند ۹۳ – جذب ۲۸۲ نفر پذیرفته شده آزمون ۹۱ در نهاد کتابخانه ها
خبر ۲۴ اسفند ۹۳ – استخدام نیرو در نهاد کتابخانه‌های عمومی در سال ۹۴
خبر ۱۳ اسفند ۹۳ -بیانیه و نتایج کمیتۀ بررسی آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها
خبر ۲۹ بهمن ۹۳ – استخدام نیرو در کتابخانه‌های عمومی کشور از سال آینده
خبر ۲۸ دی ۹۳ – شکایت ۱۲۰۸ نفر از آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها
خبر ۸ دی ۹۳ – رسیدگی به شکایت های شرکت کنندگان در آزمون استخدامی
خبر ۲۹ آذر ۹۳ – عدم برگزاری آزمون استخدامی سال جاری به علت بررسی شکایات آزمون قبلی
خبر ۱۹  آذر ۹۳ – آزمون استخدام نهاد کتابخانه‌های عمومی در یزد برگزار می‌شود
خبر ۱۸ آذر ۹۳ -اطلاعیه اعلام منابع آزمون استخدامی
خبر ۵ آذر ۹۳ –  آزمون امسال به دو صورت برگزار خواهد شد
خبر ۱ آذر ۹۳ – اطلاعیه شماره یک در خصوص آزمون استخدامی کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد
خبر ۱ آذر ۹۳ – اطلاعیه شماره یک برگزاری آزمون استخدام کتابداران در نهاد کتابخانه های عمومی کشور

 

خبر ۵ خرداد ۹۴ – جذب کتابدار در استان فارس با اصلاح آئین‌نامه امکان‌پذیر است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: با اصلاح آئین‌نامه و دستورالعمل‌های موجود باید درصدد جذب کتابدار بود تا مشکلات کتاب‌خوانی برطرف شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، جوانشیر کدخداپور بعدازظهر امروز در آئین تودیع و معارفه مدیرکل جدید و سرپرست پیشین امور کتابخانه‌های عمومی استان فارس در سخنانی اظهار داشت: سرپرست پیشین این نهاد در استان فارس با جوش‌وخروش درصدد حمایت از کتابداران و رفع مشکلات آنان، از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده و رضایتمندی را فراهم کرده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس خاطرنشان کرد: کتابداران با حداقل تسهیلات اما با عشق و رسالتی که بر دوش دارند بر بسیاری از مشکلات غلبه کرده‌اند و در جهت ترویج این فرهنگ گام برداشته‌اند.
وی گفت: باید با اصلاح آئین‌نامه و دستورالعمل‌های موجود، درصدد جذب کتابدار بود تا مشکلات کتاب‌خوانی برطرف شود.
در ادامه این مراسم مدیرکل جدید کتابخانه‌های عمومی استان فارس اظهار داشت: پیشانی فارس در حوزه فرهنگ و ادب کتاب و کتاب‌خوانی است که باید در این استان گسترش یابد.
سید امین جعفری حسینی خاطرنشان کرد: تلاش حداکثری ارتقای سطح کمی و کیفی کتابداران به‌ ویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار روستایی از جمله اهداف این نهاد مردمی است.
وی تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت و تأکید بر دوره‌های تخصصی شغلی به‌ ویژه برگزاری کلاس‌های مهارت‌ قصه‌گویی، تجهیز کتابخانه‌های روستایی و توجه به معیشت و رفاه کارکنان در مناطق دورافتاده از دیگر برنامه‌های در دست اقدام است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس بیان داشت: راه‌اندازی کتابخانه سیار و مدیریت هدفمند و نیز توجه به جایگاه فناوری و ارتباطات در کتابخانه‌های عمومی و حمایت گسترده از اهل فرهنگ نیز محورهای است که باید اجرایی شود.
گفتنی است، در پایان از «مهدی ظهرابی» سرپرست پیشین این نهاد در فارس تقدیر و طی حکمی از سوی «علیرضا مختارپور» دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور  «سید امین جعفری» به‌ عنوان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس منصوب شد.


خبر ۱۹ اردیبهشت ۹۴ –  امضای تفاهم نامه میان وزارت آموزش و پرورش و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از روند اجرایی شدن تفاهم‌نامه‌ای میان این نهاد و آموزش و پرورش برای افزایش سرانه کتابخوانی دانش‌آموزان خبر داد.
به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ستاد رسانه‌ای انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان، محمد الهیاری فومنی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حاشیه نشست بررسی عملکرد این نهاد در بخش کودک و نوجوان گفت: در حال حاضر ۱۷۰۰ کتابخانه در کشور فعالیت می‌کنند که دارای بخش مستقل کودک و نوجوان هستند. ۶۷ کتابدار هم برای فعالیت در این حوزه به طور تخصصی جذب شده‌اند. همچنین کتابداران دیگری در این بخش با رشته‌های تحصیلی مرتبط همچون روانشناسی و علوم تربیتی مشغول به فعالیت در بخش کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی هستند.
وی از تفاهم این نهاد با آموزش و پرورش برای تعامل در زمینه افزایش سرانه کتابخوانی دانش آموزان خبر و ادامه داد: همچنین در آستانه امضای تفاهم‌نامه‌ای با وزارت آموزش و پرورش هستیم تا با استفاده از بضاعت آموزش و پرورش و بسترهای نهاد، بتوانیم جهشی در حوزه کتابخوانی کودکان و نوجوانان ایجاد کنیم.
الهیاری افزود: نهاد هم آمادگی خود را برای اجرای این هدف اعلام کرده تا هم در زمینه اعزام کتابدار برای آموزش قصه گویی و برگزاری کارگاه های فرهنگی در مدارس و هم تامین منابع برای تقویت کتابخانه‌های مدارس بتواند دانش‌آموزان را کمک کند.
دبیرل نهاد کتابخانه های عمومی کشور درباره عملکرد نمایشگاه «یاد یار مهربان» اظهار نظر کرد: این نمایشگاه در شهر تهران با هدف افزایش تعداد کتاب در مدارس استان تهران برگزار می‌شود. طبیعی است که در این نمایشگاه کتاب عمده اتفاق صرف تامین کتاب برای کتابخانه ها بوده است اما از نظر ارائه خوراک فکری به مدرسان و معلمان برای این که چه کنند تا دانش آموزان به کتابخوانی رغبت پیدا کنند، ضعیف عمل کرده است. نهاد این آمادگی را دارد اگر این جنبه پررنگ تر شود، راهکارهایی برای به‌گزینی منابع توسط دانش آموزان برای مطالعه و ارائه روش‌هایی برای مطالعه بهتر ارائه کند.
وی درباره تفاوت‌های فضای محیطی کتابخانه‌های کودک و نوجوان با کتابخانه‌های عمومی افزود: در این کتابخانه‌های فضای محیطی دارای فضایی شاد است، از رنگ‌های مختلفی در آن استفاده شده و تلاش کرده‌ایم تا مکان دلنشینی برای کودکان و نوجوانان ایجاد کنیم.
ناشران کودک و نوجوان با شعار «کودک و خانواده، کتاب و مهربانی» به سرپرستی انجمن ناشران فرهنگی کودک و نوجوان تا ۲۶ اردیهبشت ماه در سالن های ۲۲ تا ۲۵ میزبان علاقه مندان به کتاب کودک هستند.


خبر ۱۸ اردیبهشت ۹۴ – استخدام ۶۶۰  کتابدار امسال در کتابخانه های عمومی کشور
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، معاون مجلس، استانها و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور امروز در حاشیه نخستین جشنواره خیران کتابخانه ساز مازندران در بابلسر با اعلام این خبر افزود : ۲۰۰ کتابدار بر اساس آزمون استخدامی سال ۹۱ و بقیه با آزمون جدید در کتابخانه های عمومی کشور بکارگیری می شوند .
واحدی همچنین خرید و توزیع کتاب بر اساس نیازهای بومی استانها را اولویت مهم نهاد کتابخانه های کشور دانست و افزود : توزیع کتاب بر اساس ویژگیهای فرهنگی و جغرافیایی مناطق مختلف انجام می شود .
در نخستین جشنواره خیران کتابخانه ساز مازندران که با حضور ۵۰۰ خیر برگزار شد ، خیران تعهد کردند ۱۷ میلیارد تومان و بیش از ۱۰ هزار مترمربع زمین برای ساخت کتابخانه در استان تخصیص دهند .
۱۰۴ کتابخانه در مازندران وجود دارد و ۵۰ پروژه کتابخانه سازی هم در حال ساخت است .


خبر ۳۰ فروردین ۹۴ – برگزاری آزمون استخدامی نهاد کتابخانه‌های عمومی در شهریور ۹۴

به گزارش خبرگزاری فارس، امین متولیان معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد، از برگزاری آزمون استخدامی این نهاد در نیمه اول شهریور ماه سال جاری خبر داد.
متولیان درباره منابع این دوره آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: منابع آزمون ۹۴ همان منابعی است که پیش از این اعلام شده بود و تغییرات اندک احتمالی نیز متعاقباً اعلام می شود.
وی افزود: با توجه به برگزاری آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور از طریق برگزاری آزمون مشترک فراگیر و به صورت کتبی، توسط سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاع‌رسانی در خصوص نحوه ثبت نام آزمون استخدامی نهاد در سال ۹۴ و جزئیات شرایط عمومی و اختصاصی از طریق اطلاعیه سازمان سنجش  نیز تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری در سایت سازمان سنجش انجام خواهد شد.
معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به اولویت های جذب نیرو در آزمون ۹۴ اظهار داشت: اولویت این دوره آزمون استخدامی نهاد، جذب نیروهای بومی و از میان فارغ التحصیلان رشته کتابداری و با توجه به نیاز هر شهر به نیروی کتابدار در سراسر کشور است البته در معدود استان هایی که در آنها رشته کتابداری هنوز دایر نشده و اسامی آنها بزودی اعلام می شود فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی مجاز به شرکت می باشند.
وی با تاکید بر حذف مصاحبه از مراحل استخدام نهاد کتابخانه های عمومی کشور به سوابق کاری کتابداران انجمنی و روستایی اشاره کرد و گفت: کتابداران انجمنی و روستایی نیز در صورت داشتن شرایط می توانند در آزمون شرکت کنند. سابقه همکاری این گروه از کتابداران در نهاد، در جمع بندی نمرات آزمون، ضریب مثبت خواهد داشت که جزئیات و شرایط در دفترچه راهنمای آزمون اعلام خواهد شد. البته مطابق قانون طی مراحل گزینش درباره پذیرفته شدگان آزمون الزامی است.


خبر۱۹ فروردین ۹۴ – بهبود وضع معیشت کتابداران از طریق برقراری انضباط مالی

علیرضا مختارپور در جمع کتابداران استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بهبود وضع معیشت کتابداران در سال ۹۳ تصریح کرد: برای افزایش حقوق همکاران بودجه و منبع مالی خارجی به نهاد تزریق نشد؛ اینکار تنها از طریق برقراری انضباط مالی، رعایت قانون و جلوگیری از برخی اسراف ها و هزینه های اضافی میسر شد.
به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، علیرضا مختارپور، روز دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ با حضور در جمع کتابداران استان کهگیلویه و بویراحمد، با آنان دیدار و گفتگو کرد. وی ضمن مرور صحبت های خود در یزد پیرامون موضوع تعریف مطالعه مفید، و مباحث مطرح شده در آیین افتتاحیه دوره مشاوره کتابدار در شیراز، مبنی بر اهمیت مطالعه در ارتقاء سطح علمی کتابداران و اینکه وجود کتابدار باید عطر کتاب بدهد، سخنان خود را حول محور تعریفی از انسان موفق در مکتب اسلام آغاز کرد.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ادامه اظهار داشت: ما به عنوان مسلمان در مکتب خودمان تعریفی از شخصیت موفق، مقبول و مطلوب دستگاه خلقت داریم و این مسأله در آیات قرآن کریم و روایات ائمه اطهار علیهم السلام تشریح شده است. در قرآن کریم به صراحت آمده است که انسان کامل، از دو صفت ایمان و عمل صالح برخوردار است. در آیات و روایات دیگر در خصوص ایمان توضیح داده شده و بر این اساس ایمانی پذیرفته می‌شود که مبتنی بر علم و معرفت باشد. پس علم و آگاهی به عنوان مقدمه و شرط لازم ایمان لحاظ میشود. در یک آیه – سوره عصر؛ آیه ۳-  هم دو ویژگی پس از عمل صالح بیان شده است که یکی  توصیه به حق و دیگری  توصیه به صبر است.
مختارپور ضمن اینکه دعوت به کتابخوانی را عملی صالح دانست، اضافه کرد: ما با آگاهی‌ها و باورها، مراتب مختلف علمی را افزایش می دهیم و مراتب یقینی و علمی کسب می‌کنیم، در گام بعدی به ایمان می‌رسیم و زمانی که عمل صالح انجام بگیرد، کار کامل می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل مختلف کتابخانه‌های عمومی و کتابداران، اظهار داشت: در حال حاضر برای مطالعه در کشور ما شرایط مطلوبی وجود ندارد و بنده هیچ ابایی از بیان این مسأله در رسانه ها ندارم. وضعیت کتابخانه‌های عمومی در کشور ما خوب نیست و بارها عرض کرده ام که توجیهات ارائه شده برای کتاب نخوانی در جامعه، مبنی بر اینکه مردم پول و وقت ندارند که کتاب خرید کنند و بخوانند، توجیهات اشتباهی است. کما اینکه در سال ۹۳، مردم ایران ۴۰ میلیارد پیامک برای تبریک عید ارسال کرده اند، که با یک محاسبه ساده، در خواهید یافت که چقدر هزینه شده است.  آنگونه که در اخبار عنوان شده در فروردین ۹۴ به دلیل وجود شبکه های اجتماعی تعداد پیامک های ارسالی به ۱۹ میلیارد تقلیل یافت. بدین ترتیب با کمترین حجم پیامک، ملت ما چیزی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان در تعطیلات نوروز هزینه پیامک کرده‌اند. حال آنکه با مجموع  این هزینه  به هر خانواده ایرانی حداقل یک کتاب می‌رسید.
وی از گسترش فرهنگ کتابخوانی به عنوان سیاست نهاد کتابخانه ها یاد کرد و بر ضرورت ترویج کتابداری تأکید کرد.
علیرضا مختارپور ضمن دعوت به صبر برای رفع مشکلات موجود، بهبود وضع معیشت کتابداران را در سال ۹۳ قابل توجه دانست و گفت: برای افزایش حقوق همکاران بودجه و منبع مالی خارجی به نهاد تزریق نشد؛ اینکار تنها از طریق برقراری انضباط مالی و رعایت قانون و جلوگیری از برخی اسراف ها و هزینه های اضافی میسر شد.
وی با اشاره به پرداخت سهم نیم درصد از در آمد شهرداری ها نسبت به بهبود روزافزون شرایط نهاد ابراز امیدواری کرد.
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ادامه به تشریح برخی از برنامه های مربوط به حوزه نیروی انسانی نهاد کتابخانه ها در سال ۱۳۹۴ پرداخت و گفت: کمیته نقل و انتقلات تشکیل شده است و جلسات آن به زودی برگزار خواهد شد. این کمیته مانند سایر سازمان‌ها تقاضاهای جا به جایی را در دو نوبت از سال مورد بررسی قرار می‌دهد.
تشکیل کمیته رسیدگی به تخلفات نیروی انسانی؛ پیگیری مشکلات بیمه پرونده پرسنلی برخی کارکنان کتابخانه های عمومی در سنوات گذشته؛ ساماندهی مسائل مربوط به وام، بگونه ای که تمامی کتابداران در سال ۹۴ حداقل یکبار از این وام استفاده کنند، برخی از برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی در سال ۱۳۹۴ است.
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بیان کرد: از هفته آینده مراحل گزینش افرادی که پس از بررسی شکایات آزمون ۹۱، شکایت شان وارد تشخیص داده شد، آغاز می شود.
گفتنی است، در پایان این جلسه کتابداران  پرسش های خود را مطرح و دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با مطالعه ۱۱۰ سئوال ارائه شده، به آنها پاسخ داد.


خبر ۲۷ اسفند ۹۳ – نتایج بررسی شکایات و کارنامه داوطلبان منتشر شد

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، امین متولیان معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات و دبیر کمیته رسیدگی به شکایات آزمون سال ۹۱ ، طی اطلاعیه ای به آن دسته از داوطلبانی که در سامانه مربوط به ثبت شکایات آزمون عمومی سال ۹۱ ثبت شکایت کرده اند، اعلام کرد که می توانند از نتیجه بررسی شکایت و کارنامه آزمون خود از طریق لینک زیر مطلع شوند.

برای مشاهده نتیجه بررسی شکایت و کارنامه آزمون سال ۹۱ اینجا کلیک کنید


خبر ۲۵ اسفند ۹۳ – جذب ۲۸۲ نفر پذیرفته شده آزمون ۹۱ در نهاد کتابخانه ها

نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پاسخ به انتشار خبری با عنوان  «جذب ۶۶۰ کتابدار در نهاد»، اعلام کرد: تمامی ۲۸۲ نفر پذیرفته شده در آزمون سال ۹۱ نهاد، جذب خواهند شد.
به گزارش لیزنا، در خصوص خبر منتشر شده با عنوان «جذب ۶۶۰ کتابدار در نهاد»، پاسخ نهاد کتابخانه های عمومی به انتشار این خبر، این گونه بود: در خصوص خبر منتشر شده با عنوان جذب ۶۶۰ کتابدار در نهاد، به اطلاع می رساند مطلب نقل شده از آقای حسینی صحت ندارد و تعداد ۲۸۲ نفر صحیح است که  تمام این ۲۸۲ نفر پس از طی مراحل اداری در نهاد کتابخانه های عمومی کشور، جذب خواهند شد.
یادآور می شود خبر منتشر شده با عنوان «جذب ۶۶۰ کتابدار در نهاد» توسط روابط عمومی کتابخانه های عمومی خوزستان برای لیزنا  ارسال شده بود.


خبر ۲۴ اسفند ۹۳ – استخدام نیرو در نهاد کتابخانه‌های عمومی در سال ۹۴

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، حجت‌الاسلام سید علی حسینی صبح امروز در جمع کارشناسان و مسئولان اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان اظهار کرد: تشکیلات نهاد در دهه‌ای که گذشت با جهش و پیشرفت رو به توسعه همراه بوده است.
وی افزود: تشکیلات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منحصر به فرد و تحول در آن هم در کیفیت و هم در کمیت ملموس و قابل مشاهده است.
عضو هیئت امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ادامه داد: ما در بحث نیروی انسانی رشد خوبی داشته و این نشان دهنده توسعه و تحول مبارک درون مجموعه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و در استان‌ها است.
حسینی گفت: در سال ۹۴ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ۶۶۰ نفر جذب جدید خواهد داشت که از این تعداد ۲۰۰ نفر معترضین به آزمون سال قبل و مابقی از طریق آزمون جدید نهاد کتابخانه‌های عمومی از میان داوطلبان رشته‌های مرتبط و تحصیلات کتابداری در کتابخانه‌های عمومی مشغول به‌کار می‌شوند.
وی افزود: ارتباط مؤثر کتابداران سراسر کشور با دبیرکل از تحولات مثبت و قابل تقدیر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است.
عضو هیئت امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خاطرنشان کرد: کتابخانه باید محور کار در مجموعه و کتابخانه محوری باید سیاست اصلی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور باشد.
حسینی ادامه داد: برای منابع ارسالی به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور، سعی نهاد بر مخاطب شناسی اقوام و شرایط استان‌ها بوده و تلاش کرده‌ایم تا با حمایت از انتشارات کشور مجموعه کتابخانه‌های غنی و پرباری را داشته باشیم.
وی تصریح کرد: در سال ۹۳ انتشارات کودک و نوجوان حدود ۱۰۰ میلیون تومان کتاب به کتابخانه‌های عمومی کشور اهدا کرده که امیدواریم این روند ادامه یابد.


خبر۱۳ اسفند – بیانیه و نتایج کمیتۀ بررسی آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها 

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، امین متولیان، معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه های عمومی کشور و دبیر کمیتۀ بررسی آزمون سال ۱۳۹۱، بیانیه و اسامی پذیرفته شدگان را به شرح زیر اعلام کرد:
بسمه تعالی
به یاری خداوند و با همت و دقت و جدیت اعضای کمیتۀ بررسی آزمون، امر بررسی شکایات آزمون استخدام عمومی سال ۱۳۹۱نهاد پایان گرفت. لازم است از سعی، حوصله و انگیزه و اخلاص تمامی عزیزان عضو این کمیته و همچنین کارشناسان عزیز و گران‏قدری که در این مسیر ما را مخلصانه یاری دادند تشکر و تقدیر کنم؛ انگیزۀ همۀ این بزرگواران برگرداندن حق به معترضان صاحب‏حق بود که امیدوارم دعای خیر همه آنها همراه‏شان باشد.
اکنون و در آستانۀ اعلام نتایج بررسی‏ها، یادآوری چندین نکته مهم و راهگشاست:
۱. ملاک در بررسی اعتراض‏ها، شرایط اعلام شده کتبی در اطلاعیه برگزاری آزمون در تاریخ ۲۵/۱۲/۹۲ تا قبل از انجام مصاحبه بوده است. لذا مصاحبه و هر شرط غیرمکتوب که بعد از برگزاری آزمون کتبی اعلام شده فاقد اعتبار محسوب شده است.
۲. اولویت و اصالت با ثبت نام کنندگان در سامانۀ ثبت شکایات بوده است؛ اما با توجه به نظر مساعد دبیرکل محترم نهاد به همه شکایت های رسیده به نهاد که قبل از اتمام کار سامانه واصل شده بود نیز رسیدگی شد.
۳. بنابر قانون و اعلام نظر دستگاه‏های نظارتی، شکایت‏هایی که به هر نحو بعد از اتمام کار سامانه واصل شد، به هیچ عنوان بررسی نشد.
۴. شکایات ثبت شده و مابقی شکایات که در جداول استاندارد آماده شده بودند، به ترتیبِ رتبۀ داوطلب در هر استان مورد بررسی قرار گرفت. همان‏گونه که در بند یک گفته شد، بر اساس اطلاعیۀ برگزاری آزمون و صورتجلسۀ جذب شورای استخدامی نهاد در همان سال، یکایک شکایات بدون در نظر گرفتن مصاحبه بررسی شد و بر اساس ظرفیت اعلامی، شرایط مندرج در اطلاعیه، رتبۀ فرد و احراز شرایط ثبت نام، اعتراض واجدان شرایط، وارد تشخیص داده شد.
۵. هر گونه لغو سهمیه در آزمون ۹۱ به هر دلیل و توجیهی، غیرقانونی و ظلم به شرکت‏کنندگانی بوده که برای شرکت در آزمون متحمل صرف وقت یا هزینه شده بودند؛ لذا در تمام این موارد سهمیه‏های لغو شده احیا شد.
۶. اعلام غیر رسمی اولویت دادن به دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در مصاحبه‏ها نیز خلاف ضوابط بوده و در بررسی‏های کمیته این «شرط غیرقانونی» نیز ساقط از اعتبار بود.
۷. اعضای کمیته به هیچ عنوان وضعیت فعلی استان/ شهرستان را در نظر نگرفته و تنها به ظرفیت اعلام شده در سال ۹۱، و نحوۀ جذب پیش از مصاحبه اولویت و اعتبار دادند.
۸. در بعضی موارد شرایط حین ثبت نام معترضان مانند مدرک، معدل آخرین مدرک، شرایط بومی بودن و … ابهام داشت که با مراجعه به پرونده پرسنلی آزمون و بررسی دقیق آن، این ‏گونه ابهام‏ها برطرف شد.
۹. از مجموع ۱۲۳۳ شکایت رسیده و ثبت شده،۲۸۲ شکایت وارد تشخیص داده شد که از تاریخ ۱۲/۱۲/۹۳ در سامانه اطلاع رسانی نهاد (www.iranpl.ir) به صورت تجمیعی و به تفکیک هر استان اعلام می‏شود.
۱۰. پرونده‏های رسیدگی شده معترضانی که اعتراض‏شان وارد تشخیص داده شده پس از تایید شورای اداری استخدامی نهاد برای انجام مراحل گزینش به واحد گزینش نهاد ارسال می‏شود تا فرآیند قانونی گزینش و جذب انجام شود.
۱۱. کارنامۀ آزمون به همراه دلیل «ناوارد بودن اعتراض» برای همه داوطلبانی که اعتراض آنان وارد تشخیص داده نشد تا پایان سال جاری از طریق سامانۀ ثبت شکایات ارسال می‏شود.
۱۲. از امروز پروندۀ آزمون استخدامی سال ۱۳۹۱ نهاد بسته شده و دیگر هیچ اعتراضی ثبت و بررسی نمی شود.
مجددا لازم است از همه همکاران بزرگوار از جمله اعضای محترم کمیته؛ از کارشناسان محترم حوزه دبیرکل، کارشناسان پرانگیزه و کاربلدِ اداره کل فناوری اطلاعات نهاد، کارشناسان امین و سخت‏کوش ادارۀ کل حراست و همکاران پرتلاش ادارۀ کل امور اداری و هم‏چنین ناظر محترم سازمان بازرسی کل کشور که در این جلسه‏ها شرکت داشته و بر روند کار کمیته نظارت کردند، قدردانی کنم. نیز سپاسگزار دبیرکل محترم باشم که در تمام این مدت پیگیرانه و البته دلسوزانه حامی و هادی فعالیت های کمیته بودند. امید که این تلاش ناچیز، مرضی درگاه خداوند منان قرار بگیرد و رضایت را بر دل عزیزانی بنشاند که در این سال ها به ناحق چشم‏انتظار و مضطرب و معلق به سر برده و از حق قانونی خود، به هر سبب و مسببی، دور شدند. ان شاالله.
امین متولیان
معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات و دبیر کمیتۀ بررسی آزمون سال ۱۳۹۱

برای دیدن لیست اسامی پذیرفته شدگان اینجا را کلیک کنید.


خبر ۲۹ بهمن ۹۳ – استخدام نیرو در کتابخانه‌های عمومی کشور از سال آینده

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، حجت‌الاسلام سید محمدرضا واحدی عصر امروز در حاشیه آیین افتتاح دو باب کتابخانه در سیرجان اظهار داشت: استان کرمان از نظر وضعیت کتابخانه‌ها و کتاب در کشور ممتاز است و رتبه خوبی دارد.

وی بیان داشت: سیرجان هم در سطح استان کرمان بعد از شهرستان کرمان رتبه برتر توسعه و ظرفیت‌های ایجاد شده کتابخانه‌ها را دارد.

معاون امور مجلس، استان‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی از برگزاری آزمون نیروهای استخدامی برای رفع کمبود نیرو در کتابخانه‌ها طی سال آینده خبر داد و افزود: تمام شرکت‌کنندگان در این آزمون باید بومی منطقه خود باشند و نیروهای مورد نظر استخدام می‌شوند.

این مسئول کتابخانه‌ای کشور بر اهمیت مطالعه در اوقات زندگی تاکید کرد و در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه شما چند ساعت در شبانه‌روز مطالعه دارید، گفت: با همه مشکلات روزانه دو ساعت مطالعه دارم و البته بخشی از وقتم هم صرف نوشتن می‌شود.


خبر ۲۸ دی ۹۳ – شکایت ۱۲۰۸ نفر از آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها

دبیر کمیته بررسی شکایات آزمون سال ۹۱ نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: مهلت ثبت‏ شکایت از آزمون استخدامی سال۱۳۹۱ این نهاد روز دوشنبه بیست و دوم دی ماه پایان رسید و ۱۲۰۸ نفر شکایت خود را در سامانه ویژه این موضوع ثبت کردند.
به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا،نخستین جلسه بررسی شکایات با حضور نماینده سازمان بازرسی کل کشور برگزار می شود.
دبیرکمیته بررسی شکایات آزمون سال ۹۱ نهاد در یادداشتی از تشکیل نخستین جلسه بررسی شکایات در روز دوشنبه بیست و نهم دی ماه با حضور نماینده سازمان بازرسی کل کشور خبر داد.
امین متولیان افزود: بر اساس گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، متولیان در ادامه این یادداشت یادآور شد که طبق آمارهای کلی و اولیه استخراج شده از سامانه، استان گیلان کمترین تعداد شکایت (۴ نفر) و استان های آذربایجان شرقی و اصفهان بیشترین تعداد شاکیان و معترضان (۱۰۹نفر) را دارند.
در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: ۲/۳۲ درصد از معترضان ، به نتیجه آزمون علمی اعتراض کرده اند؛ ۲/۲ درصد اعلام کرده اند در آزمون پذیرفته شده اما به مصاحبه دعوت نشده اند؛ ۷/۷ درصد گفته اند که پس از مصاحبه به دلیل تغییر شرایط آزمون بکارگیری نشده اند و ۱/۴۹ درصد از شاکیان آزمون اعلام کرده اند که به مصاحبه دعوت شده اما به کار گرفته نشده اند؛ ۸/۸ درصد نیز گزینه سایر موارد را انتخاب کرده اند.


خبر ۸ دی ۹۳ – رسیدگی به شکایت های شرکت کنندگان در آزمون استخدامی
به اطلاع می رساند بنابر نظر کارشناسی سازمان بازرسی کل کشور، مبنی بر لزوم رسیدگی به شکایت های شرکت کنندگان در آزمون استخدامی نهاد، آن دسته از داوطلبانی که در آزمون استخدامی سال ۱۳۹۱ نهاد شرکت کرده و به هر دلیلی به نتایج اعلام شده اعتراض دارند، می توانند از روز دوشنبه ۸ دی ماه ۱۳۹۳ به مدت ۱۰ روز کاری با مراجعه به پرتال نهاد به آدرس www.Iranpl.ir به سامانه رسیدگی به شکایت های آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور مراجعه کرده و ضمن ثبت مشخصات نسبت به ارائه موضوع شکایت خود اقدام کنند. پس از مهلت یاد شده و تجمیع اطلاعات دریافتی، شورای رسیدگی به شکایت ها بر اساس جدول زمان بندی به بررسی شکایات اقدام کرده و نتایج را به داوطلبان اعلام می کند. ان شاء الله

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی


خبر ۲۹ آذر ۹۳ – عدم برگزاری آزمون استخدامی سال جاری به علت بررسی شکایات آزمون قبلی
در شانزدهمین یادداشت دبیرکل نهاد کتابخانه ها مطرح شد:
عدم برگزاری آزمون استخدامی سال جاری به علت بررسی شکایات آزمون قبلی
علیرضا مختارپور در شانزدهمین یادداشت خود از عدم برگزاری آزمون استخدامی نهاد در سال جاری به علت ابلاغ لزوم بررسی دقیق شکایات و اشکالات وارده از سوی نهادهای نظارتی نسبت به آزمون قبلی این نهاد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در شانزدهمین یادداشت خود ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام رحلت رسول اکرم(ص) و اربعین سیّدالشهدا امام حسین(ع) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)، نکاتی را درباره امور اجرایی اعلام و از برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ماه های پایانی سال جاری خبر داد.

مختارپور در بخشی از این یادداشت با اشاره به مصوبه‏ مجلس شورای اسلامی با رأی قریب به اتفّاق نمایندگان به اصلاح قانون اختصاص نیم درصد درآمد شهرداری ها به کتابخانه های عمومی از شهرداران استان هایی که نسبت به واریز نیم درصد درآمدهای سال جاری خود اقدام کرده‏اند تشکر کردوی در بخش دیگری از یادداشت خود به اطّلاعیه برگزاری آزمون‏های نهاد کتابخانه ها که در اوایل آذر ماه سال جاری ‏ منتشر شد اشاره کرد و از عدم برگزاری آزمون استخدامی نهاد در سال جاری به علت ابلاغ لزوم بررسی دقیق شکایات و اشکالات وارده به آزمون قبلی این نهاد از سوی نهادهای نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور خبر داد.
مختارپور در پایان یادداشت خود ابراز امیدواری کرد که پس از رسیدگی به مسائل آزمون قبلی و بررسی نتایج آن، امکان تصمیم‏گیری برای برگزاری آزمون در سال آتی فراهم شود.

یادداشت شانزدهم دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، روز شنبه ۲۹ آذر در پرتال نهاد منتشر شده است.

آزمون استخدام نهاد کتابخانه‌های عمومی در یزد برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، در اطلاعیه شماره یک معاونت اداری مالی این نهاد شرایط عمومی و اختصاصی و مواد و منابع آزمون اعلام شده است.
از نکات حائز اهمیت این اطلاعیه، افزایش شرط حداکثر سن داوطلبان دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد تا ۳۲ سال و داوطلبان دارای مدرک دکترا تا ۴۰ سال تمام است.
در این اطلاعیه همچنین اعلام شده است: استخدام کتابدار تنها از میان دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر در رشته‌های “علم اطلاعات و دانش‌شناسی” و “کتابداری و اطلاع‌رسانی” صورت می‌گیرد.
بنا بر اعلام معاونت اداری مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نحوه و مهلت ثبت‌نام در این آزمون متعاقباً از طریق اطلاعیه‌های بعدی اعلام می‌شود.
براساس اعلام نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، همزمان با برگزاری آزمون جذب کتابدار در این نهاد، آزمونی برای استخدام کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد کتابخانه‌های عمومی نیز برگزار خواهد شد.
علاقمندان به شرکت در این آزمون برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط، رشته‌ها و منابع آزمون می‌توانند به پرتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به نشانی www.yazdpl.ir یا سایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مراجعه کنند.


اطلاعیه اعلام منابع آزمون استخدامی

کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد کتابخانه های عمومی کشور
شماره دو
پیرو اطلاعیه شمار یک آزمون استخدامی کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد؛ کتاب «مجموعه دستورالعمل های اداره کتابخانه های عمومی» به جمع سایر منابع پیش تر اعلام شده این آزمون اضافه و فایل شش منبع از این فهرست نیز جهت استفاده در پرتال نهاد کتابخانه های عمومی کشور قرار داده شد.
برای دانلود این منابع از لینک های زیر استفاده نمایید.

منابع – بخش اول (۴.۴۲ مگابایت)
منابع – بخش دوم (۶.۴۸ مگابایت)
منابع -بخش سوم (۶.۰۸ مگابایت)


 آزمون امسال به دو صورت برگزار خواهد شد

علیرضا مختارپور: آزمون امسال به دو صورت برگزار خواهد شد. آزمونی برای افراد بیرونی و فارغ التحصیلان کتابداری و آزمون دیگر برای کسانی که چندین سال است در نهاد مشغول به کارند و حقوق می گیرند و این آزمون تنها برای تبدیل وضعیتشان صورت می گیرد. اولین اطلاعیه های این آزمون منتشر و در روزهای آتی اطلاعیه های بعدی نیز اعلام خواهد شد.ما یک نیاز داریم که بر اساس آن پذیرش می کنیم؛ و یک امکان جذب. فرض کنید من صد نفر نیاز دارم، اما در حال حاضر امکان جذب ۲۰ نفر را دارم، ما کسانی را که قبول می شوند، طی یک بازه زمانی، جذب خواهیم کرد؛ بدین معنا که هر روزی که برایمان امکان جذب ایجاد شود، به ترتیب از همین قبولی ها نیرو می گیریم. در واقع، بعد از برگزاری این آزمون و پذیرش افراد، هر جا کتابخانه ای تأسیس شود به جدول قبولی ها مراجعه و بر اساس مناطق مورد نیاز، نیروها به کار گرفته خواهند شد. بنابراین اگر کتابخانه ای در خرداد ۹۴ افتتاح شد، نیروی به کار گرفته شده، قبول شده همین آزمون است.وی در پایان تصریح کرد: بدین ترتیب جذب نیروهای پذیرفته شده در آزمون امسال به تدریج و ظرف یک بازه زمانی صورت می گیرد. و تا زمانی که جذب کامل صورت نگیرد، آزمون بعدی برگزار نخواهد شد.
منبع: نهاد کتابخانه های عمومی کشور


اطلاعیه شماره یک در خصوص آزمون استخدامی کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد

از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت نهاد شرایط، موارد، منابع و زمان آزمون استخدامی کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، پیرو اطلاعیه نخست نهاد کتابخانه های عمومی کشور در خصوص آزمون استخدامی نهاد؛ معاونت برنامه ریزی و نظارت نهاد شرایط، موارد، منابع و زمان آزمون استخدامی کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد کتابخانه های عمومی کشور به شرح زیر اعلام شد:

الف – شرایط داوطلبان :
۱.        داشتن مدرک تحصیلی کاردانی و بالاتر
۲.        داشتن سابقه کار کتابداری در نهاد کتابخانه های عمومی کشور ، (حداقل یکسال برای دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کارشناسی بالاتر )
·         تبصره ۱ : برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر ، داشتن حداقل ۶ ماه سابقه خدمت کافی است .
·         تبصره ۲ :کتابدارانی که به صورت داوطلبانه و یا افتخاری در نهاد کتابخانه های عمومی کشور فعالیت می کنند می توانند پس از تائید سوابق توسط اداره کل استان محل حضور در آزمون شرکت کنند. حداقل سوابق برای شرکت در آزمون یک سال است .
·         تبصره ۳ :رشته تحصیلی برای دارندگان شرط بند ۲ ، موضوعیت ندارد .
۳- حداقل سن ۲۰ سال و حداکثر سن برای داوطلبان در زمان ثبت نام ۴۰ سال خواهد بود .
·         تبصره ۴: درباره موارد خاص پس از بررسی اداره کل امور اداری و طرح در جلسه شورای اداری تصمیم گیری می شود.
۴-  داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی ، ثابت و پیمانی سایر دستگاه های دولتی و یا بازخرید خدمت باشند .
۵- عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدرو روان گردان
۶- تندرستی و توانایی کامل جسمی ، روحی و روانی جهت انجام فعالیتهای شغلی

ب – موارد و منابع آزمون
–          موارد و منابع آزمون به شرح پیوست است .
ج – زمان آزمون
–  زمان برگزاری آزمون در اسفند ماه سال ۱۳۹۳ است که تاریخ دقیق در اطلاعیه های آتی اعلام می شود .
– به منظور سهولت در دسترسی داوطلبان فایل های برخی از منابع از تاریخ ۱۰/۹/۹۳ بر روی پورتال نهاد قرار خواهد گرفت .
د – اطلاعیه ثبت نام و ورود اطلاعات داوطلبان ، متعاقباٌ اعلام می شود .
و – تذکر خیلی مهم :
کتابداران عضو انجمن های استان ها که هم اکنون در نهاد شاغل بوده و شرایط ثبت نام در آزمون فوق را ندارند با وضعیت فعلی به خدمت خود ادامه می دهند.

منابع آزمون استخدامی نیروهای انجمنی و روستایی
۱-    افشار، ابراهیم و فاضلی، نگار (۱۳۹۲) شاداب‌سازی محیط کتابخانه‌های عمومی. تهران: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور. صفحات ۲۵-۵۲.
۲-    ناظمی، یحیی (۱۳۸۵) ادبیات کودکان: رویکردی به قصه‌گویی و نمایش خلاق. تهران: چاپار.  صفحات ۴۵-۱۱۳.
۳-    قزل ایاق، ثریا (۱۳۸۳) ادبیات کودکان و نوجوانان و ترویج خواندن. تهران: سمت. صفحات ۵۹-۷۱ و ۲۸-۴۰.
۴-    ابرامی، هوشنگ (۱۳۷۹) شناختی از دانش‌شناسی. تهران: کتابدار. فصل ۳:  کتابخانه و اجتماع صفحات ۱۸۲-۱۶۱ و فصل ۸- رکن سوم؛ دانش گستری صفحات ۱۸۲-۱۶۱
۵-    وزیرپورکشمیری، مهردخت (۱۳۸۶) مرجع‌شناسی عمومی لاتین. تهران: کتابدار.  صفحات: ۶و ۷ و ۳۵ و ۳۶ و ۴۹ و ۵۰ و ۵۹ و ۸۳ و ۸۷ و ۹۵ و ۹۶
۶-    ملکور، چارلز و ایگر، پائول (۱۳۹۲) خدمات اینترنتی در کتابخانه‌های عمومی. ترجمه مریم آذرگون و مهناز جعفری. تهران: نهاد کتابخانه‌های عمومی. صفحات ۸۱-۸۹ و ۱۳۶-۱۴۷.
۷-    مقالات کتابخانه‌های عمومی ایفلا ۲۰۱۱ (۱۳۹۱). تهران: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور الف) نینکوف، ی و چومبو، ک. سن ۶۵ به بالا: جذب مخاطبان محروم- داستان موفقیت ترجمه یوسف عابدی صفحات ۲۴۷-۲۵۷. ب) آسپلوند، ه. و کرونکویست، ب (۱۳۹۱) کتابخانه‌های عمومی حامی نیازهای خدماتی افراد ناتوان در خواندن مواد چاپی: مدل سوئدی. ترجمه هاشم عطاپور. صفحات ۲۵۷-۲۶۵.
۸-    مقالات کتابخانه‌های عمومی ایفلا ۲۰۰۹(۱۳۸۹). تهران: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور الف)  ایجاد محیط‌هایی برای کودکان و نوجوانان در کتابخانه‌های عمومی. ترجمه بهروز رسولی. صفحات ۲۱۷-۲۳۲. ب) دورتنر، کرستن. فرهنگ رسانه‌ای کودکان: کلیدی برای کتابخانه‌های آینده. ترجمه مجید نبوی ودیگران. . صفحات ۱۷۹-۱۹۶.
۹-    خلاقیت و نوآوری در کتابخانه‌های عمومی(۱۳۸۷). مجموعه مقاله. تهران: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور. صفحات۲۶۹-۲۹۶.


 اطلاعیه شماره یک برگزاری آزمون استخدام کتابداران در نهاد کتابخانه های عمومی کشور

از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت نهاد، شرایط و منابع آزمون استخدام کتابداران در نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای تامین نیروی انسانی خود در سطح ملی در نظر دارد تا آزمون استخدامی جذب نیروی کتابدار را برگزار کند. این اطلاعیه (شماره یک ) شامل شرایط عمومی و اختصاصی و مواد و منابع آزمون است که به شرح زیر می باشد:

۱-    شرایط عمومی:
۱.۱    اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
۱.۲  التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
۱.۳   التزام فکری و عملی به منشور اخلاقی کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور.
۱.۴   داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت ( ویژه برادران ) .
۱.۵   نداشتن منع استخدام به موجب آرای مراجع قانونی .
۱.۶   داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی ، ثابت و پیمانی سایر دستگاه های دولتی و یا بازخرید خدمت باشند .
۱.۷   عدم سابقه محکومیت جزایی موثر
۱.۸   داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی( با رعایت تصویب نامه ی شماره ۴۴۱۷۸/۸۸۳۸۴ مورخ ۲۳/۰۴/۱۳۸۹ هیئت محترم وزیران)  برای انجام کاری که استخدام می شود .
تبصره : داوطلبان استخدام برای کتابداری کتابخانه های نابینایان از این بند مستثنی می باشند .
۱.۹     احراز صلاحیت های عمومی به تایید گزینش.

۲-   شرایط اختصاصی:
۲.۱- داشتن حداقل ۲۰ سال سن تمام و حداکثر ۳۲ سال تمام برای دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و برای دارندگان مدارک تحصیلی دکترا حداکثر ۴۰ سال تمام ( تا تاریخ برگزاری آزمون )
  تبصره – موارد ذیل به شرط ارائه تائیدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد :
الف) داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل ( از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۲۹/۵/۱۳۶۷ ) به طور داوطلبانه خدمت نموده اند ، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل .
ب) خانواده معظم شهدا ، آزادگان ، مفقودالاثر ها و جانبازان از کار افتاده کلی که قادر به انجام کار نمی باشند شامل : همسر ، فرزندان ، پدر ، مادر ، خواهر ، و برادر تا میزان ۵ سال .
ج) آزادگان ، فرزندان شاهد ، جانباز ۲۵% و آزادگانی که حداقل یک سال سابقه اسارت دارند از شرط حداکثر سن معاف می باشند .
د) مدت خدمت سربازی
۲.۲- مدرک تحصیلی و رشته های قابل قبول :
– علم اطلاعات و دانش شناسی ( تمامی گرایش های آن )
– کتابداری و اطلاع رسانی ( تمامی گرایش های آن )
شرایط احراز بومی بودن در اطلاعیه های بعدی اعلام می شود.

 ۳- نحوه و مهلت ثبت نام :
متعاقباً از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام می شود.
۴- موارد و منابع آزمون :
به شرح پیوست در جدول شماره یک اعلام شده است .

برای دریافت لیست منابع آزمون اینجا را کلیک نمایید.

۵- تذکر مهم :
جزئیات شرایط و نحوه ثبت نام و ارائه مدارک متعاقباً از طریق همین پایگاه به اطلاع داوطلبان می رسد .


استخدام سازمان نهاد کتابخانه ها سال ۹۲

آنچه در این خبر خواهید خواند:

۱۱ آبان ۹۲ – استخدام اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی

۱۴ شهریور ۹۲ – اعلام نتایج آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها

۲۹ مرداد ۹۲ – اطلاعیه به پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت مرحله اول آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور استان زنجان

خبر ۲۱ مرداد ۹۲ – اسامی پذیرفته شدگان موقت آزمون دعوت به همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور

خبر ۲۰ مرداد ۹۲ – اعلام نتایج پذیرفته شدگان آزمون نهاد کتابخانه های عمومی کشور استان البرز

نمونه سوالات استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور

۱۱ آبان ۹۲ – استخدام اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی

اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی برای تکمیل نیروی متخصص به تعداد ۳ نفر در رشته شغلی کتابدار سیار ، ‏از طریق مصاحبه، از بین افراد واجد شرایط ذیل دعوت به همکاری می نماید.

در جلسات مصاحبه های دولتی چه می پرسند؟

الف) شرایط عمومی :

 1. تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور.
 2. تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
 3. اعتقاد قلبی و التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اصل ولایت مطلقه فقیه.
 4. التزام فکری و عملی به منشور اخلاقی کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مندرج در درگاه (پورتال) نهاد به آدرس www.iranpl.ir
 5. دارا بودن حسن شهرت اخلاقی و اجتماعی.
 6. برخورداری از سلامت جسمی و روانی متناسب با شغل.
 7. دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت برای آقایان.
 8. نداشتن رابطه استخدامی با سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی در زمان قطعیت پذیرش در نهاد.

در جلسات مصاحبه های دولتی چه می پرسند؟

ب) شرایط اختصاصی :

 1. داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و یا سطح دو حوزه ویا مدارک بالاتر در یکی از رشته های : علوم کتابداری واطلاع رسانی، ‌الهیات و معارف اسلامی، ادبیات فارسی، تاریخ، امور فرهنگی و مدیریت امور فرهنگی، برنامه ریزی امور فرهنگی و یا مدرک سطح دو و یا بالاتر علوم حوزوی
 2. داشتن حداقل ۲۵ و حداکثر ۳۰ سال سن و متاهل بودن متقاضی
 3. داشتن گواهینامه پایه ۲ (ب ۲)
 4. داشتن حداقل معدل ۱۴ در آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی موقت پایان تحصیلات
 5. ارائه تعهد محضری مبنی بر اشتغال در کتابخانه سیار پس از پذیرش قطعی
 6. اولویت جذب با متاهلین بوده و از افراد مجرد مصاحبه بعمل نخواهد آمد.
 7. ارائه گواهینامه مهارت های هفتگانه رایانه، از یکی از موسسات معتبر کشور، مندرج در درگاه (پورتال) نهاد، پس از اتمام مراحل جذب.
 8. متقاضیان بومی شهرستان تبریز در اولویت می باشند.
 9. چنانچه در هریک از مراحل مصاحبه و ورود به خدمت، مشخص گردد که داوطلب مدارکی خلاف واقع ارائه نموده است، از ادامه مراحل جذب محروم خواهد شد.
 • پذیرفته شدگان پس از طی گزینش ، به همکاری دعوت خواهند شد.

تذکر: شرکت در استخدام اداره کل کتابخانه های عمومی استان ، هیچگونه حقی برای متقاضی ایجاد نمی کند و متقاضی با علم به این موضوع در مصاحبه شرکت می نماید.

سایت اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی

در جلسات مصاحبه های دولتی چه می پرسند؟

۱۴ شهریور ۹۲ – اعلام نتایج آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها

نتایج آزمون استخدامی ۹۲ نهاد کتابخانه‌های عمومی، مربوط به استان خراسان رضوی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نتایج آزمون استخدامی ۹۲ نهاد کتابخانه‌های عمومی استان خراسان رضوی اعلام شده و برروی پورتال این سازمان به آدرس http://mashad.iranpl.ir/Portal/Home قابل مشاهده است.
شرکت کنندگان می توانند برای کسب اطلاعات از وضعیت پذیرش خود به آدرس پورتال نهاد، صفحه شخصی خود مراجعه کنند.
بنا بر اعلام بدیهی است درباره افرادی که وضعیت آنها در پورتال شخصی (در دست بررسی) قید شده است، در اطلاعیه های بعدی این نهاد وضعیت نهایی آنها اعلام خواهد شد.

لینک نتایج آزمون

۲۹ مرداد ۹۲ – قابل توجه پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت مرحله اول آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور استان زنجان

از پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت مرحله اول آزمون دعوت به همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور که پیش از این مراتب قبولی آنان از طریق صفحه شخصی به هر یک از آنها اعلام شده و در مصاحبه تخصصی شرکت نموده اند، دعوت می شود جهت هماهنگی لازم به اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان واقع در علوم پایه ابتدای خیابان عارف مراجعه فرمایید.

۲۱ مرداد ۹۲ – اسامی پذیرفته شدگان موقت آزمون دعوت به همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور

از سوی اداره کل امور اداری و منابع انسانی نهاد؛ اسامی پذیرفته شدگان موقت آزمون دعوت به همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام شد اداره کل امور اداری و منابع انسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با صدور اطلاعیه ای از اعلام اسامی پذیرفته شدگان موقت آزمون دعوت به همکاری این نهاد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، اداره کل امور اداری و منابع انسانی نهاد کتابخانه ها با صدور اطلاعیه ای اسامی پذیرفته شدگان موقت آزمون دعوت به همکاری نهاد را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

با توجه به اعلام اسامی پذیرفته شدگان موقت آزمون دعوت به همکاری نهاد، دعوت شدگان به مصاحبه به منظور کسب اطلاعات از وضعیت پذیرش خود می توانند به آدرس پورتال نهاد، صفحه شخصی خود مراجعه نمایند.

بدیهی است در خصوص افرادی که وضعیت آنها در پورتال شخصی (در دست بررسی) قید شده است، در اطلاعیه های بعدی وضعیت نهایی آنها اعلام خواهد شد.

ضمناً‌ استانهایی که اسامی نهایی افراد قبول شده آنها اعلام نشده، پس از بررسی نهایی متعاقباً‌ اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است مراجعین پس از ورود به پورتال نهاد کتابخانه های عمومی کشور به آدرس www.iranpl.ir با وارد کردن اطلاعاتی نظیر؛ کد رهگیری، رشته تحصیلی، رسته شغلی، شماره شناسنامه، کد ملی و … قادر خواهند بود تا از نتیجه آزمون دعوت به همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور آگاهی پیدا کنند.

گفتنی است، آزمون دعوت به همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور بیست و پنجم اسفندماه سال گذشته به صورت همزمان در ۳۱ استان کشور برگزار و چندی پیش نیز اسامی سه برابر ظرفیت پذیرفته شدگان از سوی نهاد اعلام شده بود.

اطلاعیه :

با توجه به اعلام اسامی پذیرفته شدگان موقت آزمون دعوت به همکاری نهاد، دعوت شدگان به مصاحبه به منظور کسب اطلاعات از وضعیت پذیرش خود می توانند به آدرس پورتال نهاد، صفحه شخصی خود مراجعه نمایند. بدیهی است در خصوص افرادی که وضعیت آنها در پورتال شخصی (در دست بررسی) قید شده است، در اطلاعیه های بعدی وضعیت نهایی آنها اعلام خواهد شد. ضمناً‌ استانهایی که اسامی نهایی افراد قبول شده آنها اعلام نشده، پس از بررسی نهایی متعاقباً‌ اعلام خواهد شد.

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید

۲۰ مرداد ۹۲ – اعلام نتایج آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور استان البرز

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید

در مصاحبه های استخدام های دولتی چه می پرسند؟

وبسایت: www.iranpl.ir

141 نظر برای «استخدام سازمان نهاد کتابخانه ها سال ۹۳ (خبر جدید)»


دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.