استخدام سازمان نهاد کتابخانه ها سال ۹۳ (استخدام نیرو در سال آینده)

۱۰ روز قبل

استخدام سازمان نهاد کتابخانه ها سال ۹۳

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

تمامی اطلاعیه های سازمان نهاد کتابخانه ها  در رابطه با آزمون در همین صفحه به اطلاع شما کارجویان عزیز خواهد رسید

آنچه در این خبر خواهید خواند:

خبر ۲۹ بهمن ۹۳ – استخدام نیرو در کتابخانه‌های عمومی کشور از سال آینده
خبر ۲۸ دی ۹۳ – شکایت ۱۲۰۸ نفر از آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها
خبر ۸ دی ۹۳ – رسیدگی به شکایت های شرکت کنندگان در آزمون استخدامی
خبر ۲۹ آذر ۹۳ – عدم برگزاری آزمون استخدامی سال جاری به علت بررسی شکایات آزمون قبلی
خبر ۱۹  آذر ۹۳ – آزمون استخدام نهاد کتابخانه‌های عمومی در یزد برگزار می‌شود
خبر ۱۸ آذر ۹۳ -اطلاعیه اعلام منابع آزمون استخدامی
خبر ۵ آذر ۹۳ –  آزمون امسال به دو صورت برگزار خواهد شد
خبر ۱ آذر ۹۳ – اطلاعیه شماره یک در خصوص آزمون استخدامی کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد
خبر ۱ آذر ۹۳ – اطلاعیه شماره یک برگزاری آزمون استخدام کتابداران در نهاد کتابخانه های عمومی کشور


خبر ۲۹ بهمن ۹۳ – استخدام نیرو در کتابخانه‌های عمومی کشور از سال آینده

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، حجت‌الاسلام سید محمدرضا واحدی عصر امروز در حاشیه آیین افتتاح دو باب کتابخانه در سیرجان اظهار داشت: استان کرمان از نظر وضعیت کتابخانه‌ها و کتاب در کشور ممتاز است و رتبه خوبی دارد.

وی بیان داشت: سیرجان هم در سطح استان کرمان بعد از شهرستان کرمان رتبه برتر توسعه و ظرفیت‌های ایجاد شده کتابخانه‌ها را دارد.

معاون امور مجلس، استان‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی از برگزاری آزمون نیروهای استخدامی برای رفع کمبود نیرو در کتابخانه‌ها طی سال آینده خبر داد و افزود: تمام شرکت‌کنندگان در این آزمون باید بومی منطقه خود باشند و نیروهای مورد نظر استخدام می‌شوند.

این مسئول کتابخانه‌ای کشور بر اهمیت مطالعه در اوقات زندگی تاکید کرد و در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه شما چند ساعت در شبانه‌روز مطالعه دارید، گفت: با همه مشکلات روزانه دو ساعت مطالعه دارم و البته بخشی از وقتم هم صرف نوشتن می‌شود.


خبر ۲۸ دی ۹۳ – شکایت ۱۲۰۸ نفر از آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها

دبیر کمیته بررسی شکایات آزمون سال ۹۱ نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: مهلت ثبت‏ شکایت از آزمون استخدامی سال۱۳۹۱ این نهاد روز دوشنبه بیست و دوم دی ماه پایان رسید و ۱۲۰۸ نفر شکایت خود را در سامانه ویژه این موضوع ثبت کردند.
به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا،نخستین جلسه بررسی شکایات با حضور نماینده سازمان بازرسی کل کشور برگزار می شود.
دبیرکمیته بررسی شکایات آزمون سال ۹۱ نهاد در یادداشتی از تشکیل نخستین جلسه بررسی شکایات در روز دوشنبه بیست و نهم دی ماه با حضور نماینده سازمان بازرسی کل کشور خبر داد.
امین متولیان افزود: بر اساس گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، متولیان در ادامه این یادداشت یادآور شد که طبق آمارهای کلی و اولیه استخراج شده از سامانه، استان گیلان کمترین تعداد شکایت (۴ نفر) و استان های آذربایجان شرقی و اصفهان بیشترین تعداد شاکیان و معترضان (۱۰۹نفر) را دارند.
در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: ۲/۳۲ درصد از معترضان ، به نتیجه آزمون علمی اعتراض کرده اند؛ ۲/۲ درصد اعلام کرده اند در آزمون پذیرفته شده اما به مصاحبه دعوت نشده اند؛ ۷/۷ درصد گفته اند که پس از مصاحبه به دلیل تغییر شرایط آزمون بکارگیری نشده اند و ۱/۴۹ درصد از شاکیان آزمون اعلام کرده اند که به مصاحبه دعوت شده اما به کار گرفته نشده اند؛ ۸/۸ درصد نیز گزینه سایر موارد را انتخاب کرده اند.


خبر ۸ دی ۹۳ – رسیدگی به شکایت های شرکت کنندگان در آزمون استخدامی
به اطلاع می رساند بنابر نظر کارشناسی سازمان بازرسی کل کشور، مبنی بر لزوم رسیدگی به شکایت های شرکت کنندگان در آزمون استخدامی نهاد، آن دسته از داوطلبانی که در آزمون استخدامی سال ۱۳۹۱ نهاد شرکت کرده و به هر دلیلی به نتایج اعلام شده اعتراض دارند، می توانند از روز دوشنبه ۸ دی ماه ۱۳۹۳ به مدت ۱۰ روز کاری با مراجعه به پرتال نهاد به آدرس www.Iranpl.ir به سامانه رسیدگی به شکایت های آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور مراجعه کرده و ضمن ثبت مشخصات نسبت به ارائه موضوع شکایت خود اقدام کنند. پس از مهلت یاد شده و تجمیع اطلاعات دریافتی، شورای رسیدگی به شکایت ها بر اساس جدول زمان بندی به بررسی شکایات اقدام کرده و نتایج را به داوطلبان اعلام می کند. ان شاء الله

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی


خبر ۲۹ آذر ۹۳ – عدم برگزاری آزمون استخدامی سال جاری به علت بررسی شکایات آزمون قبلی
در شانزدهمین یادداشت دبیرکل نهاد کتابخانه ها مطرح شد:
عدم برگزاری آزمون استخدامی سال جاری به علت بررسی شکایات آزمون قبلی
علیرضا مختارپور در شانزدهمین یادداشت خود از عدم برگزاری آزمون استخدامی نهاد در سال جاری به علت ابلاغ لزوم بررسی دقیق شکایات و اشکالات وارده از سوی نهادهای نظارتی نسبت به آزمون قبلی این نهاد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در شانزدهمین یادداشت خود ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام رحلت رسول اکرم(ص) و اربعین سیّدالشهدا امام حسین(ع) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)، نکاتی را درباره امور اجرایی اعلام و از برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ماه های پایانی سال جاری خبر داد.

مختارپور در بخشی از این یادداشت با اشاره به مصوبه‏ مجلس شورای اسلامی با رأی قریب به اتفّاق نمایندگان به اصلاح قانون اختصاص نیم درصد درآمد شهرداری ها به کتابخانه های عمومی از شهرداران استان هایی که نسبت به واریز نیم درصد درآمدهای سال جاری خود اقدام کرده‏اند تشکر کردوی در بخش دیگری از یادداشت خود به اطّلاعیه برگزاری آزمون‏های نهاد کتابخانه ها که در اوایل آذر ماه سال جاری ‏ منتشر شد اشاره کرد و از عدم برگزاری آزمون استخدامی نهاد در سال جاری به علت ابلاغ لزوم بررسی دقیق شکایات و اشکالات وارده به آزمون قبلی این نهاد از سوی نهادهای نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور خبر داد.
مختارپور در پایان یادداشت خود ابراز امیدواری کرد که پس از رسیدگی به مسائل آزمون قبلی و بررسی نتایج آن، امکان تصمیم‏گیری برای برگزاری آزمون در سال آتی فراهم شود.

یادداشت شانزدهم دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، روز شنبه ۲۹ آذر در پرتال نهاد منتشر شده است.

آزمون استخدام نهاد کتابخانه‌های عمومی در یزد برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، در اطلاعیه شماره یک معاونت اداری مالی این نهاد شرایط عمومی و اختصاصی و مواد و منابع آزمون اعلام شده است.
از نکات حائز اهمیت این اطلاعیه، افزایش شرط حداکثر سن داوطلبان دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد تا ۳۲ سال و داوطلبان دارای مدرک دکترا تا ۴۰ سال تمام است.
در این اطلاعیه همچنین اعلام شده است: استخدام کتابدار تنها از میان دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر در رشته‌های “علم اطلاعات و دانش‌شناسی” و “کتابداری و اطلاع‌رسانی” صورت می‌گیرد.
بنا بر اعلام معاونت اداری مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نحوه و مهلت ثبت‌نام در این آزمون متعاقباً از طریق اطلاعیه‌های بعدی اعلام می‌شود.
براساس اعلام نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، همزمان با برگزاری آزمون جذب کتابدار در این نهاد، آزمونی برای استخدام کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد کتابخانه‌های عمومی نیز برگزار خواهد شد.
علاقمندان به شرکت در این آزمون برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط، رشته‌ها و منابع آزمون می‌توانند به پرتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به نشانی www.yazdpl.ir یا سایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مراجعه کنند.


اطلاعیه اعلام منابع آزمون استخدامی

کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد کتابخانه های عمومی کشور
شماره دو
پیرو اطلاعیه شمار یک آزمون استخدامی کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد؛ کتاب «مجموعه دستورالعمل های اداره کتابخانه های عمومی» به جمع سایر منابع پیش تر اعلام شده این آزمون اضافه و فایل شش منبع از این فهرست نیز جهت استفاده در پرتال نهاد کتابخانه های عمومی کشور قرار داده شد.
برای دانلود این منابع از لینک های زیر استفاده نمایید.

منابع – بخش اول (۴.۴۲ مگابایت)
منابع – بخش دوم (۶.۴۸ مگابایت)
منابع -بخش سوم (۶.۰۸ مگابایت)


 آزمون امسال به دو صورت برگزار خواهد شد

علیرضا مختارپور: آزمون امسال به دو صورت برگزار خواهد شد. آزمونی برای افراد بیرونی و فارغ التحصیلان کتابداری و آزمون دیگر برای کسانی که چندین سال است در نهاد مشغول به کارند و حقوق می گیرند و این آزمون تنها برای تبدیل وضعیتشان صورت می گیرد. اولین اطلاعیه های این آزمون منتشر و در روزهای آتی اطلاعیه های بعدی نیز اعلام خواهد شد.ما یک نیاز داریم که بر اساس آن پذیرش می کنیم؛ و یک امکان جذب. فرض کنید من صد نفر نیاز دارم، اما در حال حاضر امکان جذب ۲۰ نفر را دارم، ما کسانی را که قبول می شوند، طی یک بازه زمانی، جذب خواهیم کرد؛ بدین معنا که هر روزی که برایمان امکان جذب ایجاد شود، به ترتیب از همین قبولی ها نیرو می گیریم. در واقع، بعد از برگزاری این آزمون و پذیرش افراد، هر جا کتابخانه ای تأسیس شود به جدول قبولی ها مراجعه و بر اساس مناطق مورد نیاز، نیروها به کار گرفته خواهند شد. بنابراین اگر کتابخانه ای در خرداد ۹۴ افتتاح شد، نیروی به کار گرفته شده، قبول شده همین آزمون است.وی در پایان تصریح کرد: بدین ترتیب جذب نیروهای پذیرفته شده در آزمون امسال به تدریج و ظرف یک بازه زمانی صورت می گیرد. و تا زمانی که جذب کامل صورت نگیرد، آزمون بعدی برگزار نخواهد شد.
منبع: نهاد کتابخانه های عمومی کشور


اطلاعیه شماره یک در خصوص آزمون استخدامی کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد

از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت نهاد شرایط، موارد، منابع و زمان آزمون استخدامی کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، پیرو اطلاعیه نخست نهاد کتابخانه های عمومی کشور در خصوص آزمون استخدامی نهاد؛ معاونت برنامه ریزی و نظارت نهاد شرایط، موارد، منابع و زمان آزمون استخدامی کتابداران انجمنی و روستایی شاغل در نهاد کتابخانه های عمومی کشور به شرح زیر اعلام شد:

الف – شرایط داوطلبان :
۱.        داشتن مدرک تحصیلی کاردانی و بالاتر
۲.        داشتن سابقه کار کتابداری در نهاد کتابخانه های عمومی کشور ، (حداقل یکسال برای دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کارشناسی بالاتر )
·         تبصره ۱ : برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر ، داشتن حداقل ۶ ماه سابقه خدمت کافی است .
·         تبصره ۲ :کتابدارانی که به صورت داوطلبانه و یا افتخاری در نهاد کتابخانه های عمومی کشور فعالیت می کنند می توانند پس از تائید سوابق توسط اداره کل استان محل حضور در آزمون شرکت کنند. حداقل سوابق برای شرکت در آزمون یک سال است .
·         تبصره ۳ :رشته تحصیلی برای دارندگان شرط بند ۲ ، موضوعیت ندارد .
۳- حداقل سن ۲۰ سال و حداکثر سن برای داوطلبان در زمان ثبت نام ۴۰ سال خواهد بود .
·         تبصره ۴: درباره موارد خاص پس از بررسی اداره کل امور اداری و طرح در جلسه شورای اداری تصمیم گیری می شود.
۴-  داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی ، ثابت و پیمانی سایر دستگاه های دولتی و یا بازخرید خدمت باشند .
۵- عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدرو روان گردان
۶- تندرستی و توانایی کامل جسمی ، روحی و روانی جهت انجام فعالیتهای شغلی

ب – موارد و منابع آزمون
-          موارد و منابع آزمون به شرح پیوست است .
ج – زمان آزمون
–  زمان برگزاری آزمون در اسفند ماه سال ۱۳۹۳ است که تاریخ دقیق در اطلاعیه های آتی اعلام می شود .
– به منظور سهولت در دسترسی داوطلبان فایل های برخی از منابع از تاریخ ۱۰/۹/۹۳ بر روی پورتال نهاد قرار خواهد گرفت .
د – اطلاعیه ثبت نام و ورود اطلاعات داوطلبان ، متعاقباٌ اعلام می شود .
و – تذکر خیلی مهم :
کتابداران عضو انجمن های استان ها که هم اکنون در نهاد شاغل بوده و شرایط ثبت نام در آزمون فوق را ندارند با وضعیت فعلی به خدمت خود ادامه می دهند.

منابع آزمون استخدامی نیروهای انجمنی و روستایی
۱-    افشار، ابراهیم و فاضلی، نگار (۱۳۹۲) شاداب‌سازی محیط کتابخانه‌های عمومی. تهران: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور. صفحات ۲۵-۵۲.
۲-    ناظمی، یحیی (۱۳۸۵) ادبیات کودکان: رویکردی به قصه‌گویی و نمایش خلاق. تهران: چاپار.  صفحات ۴۵-۱۱۳.
۳-    قزل ایاق، ثریا (۱۳۸۳) ادبیات کودکان و نوجوانان و ترویج خواندن. تهران: سمت. صفحات ۵۹-۷۱ و ۲۸-۴۰.
۴-    ابرامی، هوشنگ (۱۳۷۹) شناختی از دانش‌شناسی. تهران: کتابدار. فصل ۳:  کتابخانه و اجتماع صفحات ۱۸۲-۱۶۱ و فصل ۸- رکن سوم؛ دانش گستری صفحات ۱۸۲-۱۶۱
۵-    وزیرپورکشمیری، مهردخت (۱۳۸۶) مرجع‌شناسی عمومی لاتین. تهران: کتابدار.  صفحات: ۶و ۷ و ۳۵ و ۳۶ و ۴۹ و ۵۰ و ۵۹ و ۸۳ و ۸۷ و ۹۵ و ۹۶
۶-    ملکور، چارلز و ایگر، پائول (۱۳۹۲) خدمات اینترنتی در کتابخانه‌های عمومی. ترجمه مریم آذرگون و مهناز جعفری. تهران: نهاد کتابخانه‌های عمومی. صفحات ۸۱-۸۹ و ۱۳۶-۱۴۷.
۷-    مقالات کتابخانه‌های عمومی ایفلا ۲۰۱۱ (۱۳۹۱). تهران: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور الف) نینکوف، ی و چومبو، ک. سن ۶۵ به بالا: جذب مخاطبان محروم- داستان موفقیت ترجمه یوسف عابدی صفحات ۲۴۷-۲۵۷. ب) آسپلوند، ه. و کرونکویست، ب (۱۳۹۱) کتابخانه‌های عمومی حامی نیازهای خدماتی افراد ناتوان در خواندن مواد چاپی: مدل سوئدی. ترجمه هاشم عطاپور. صفحات ۲۵۷-۲۶۵.
۸-    مقالات کتابخانه‌های عمومی ایفلا ۲۰۰۹(۱۳۸۹). تهران: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور الف)  ایجاد محیط‌هایی برای کودکان و نوجوانان در کتابخانه‌های عمومی. ترجمه بهروز رسولی. صفحات ۲۱۷-۲۳۲. ب) دورتنر، کرستن. فرهنگ رسانه‌ای کودکان: کلیدی برای کتابخانه‌های آینده. ترجمه مجید نبوی ودیگران. . صفحات ۱۷۹-۱۹۶.
۹-    خلاقیت و نوآوری در کتابخانه‌های عمومی(۱۳۸۷). مجموعه مقاله. تهران: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور. صفحات۲۶۹-۲۹۶.


 اطلاعیه شماره یک برگزاری آزمون استخدام کتابداران در نهاد کتابخانه های عمومی کشور

از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت نهاد، شرایط و منابع آزمون استخدام کتابداران در نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای تامین نیروی انسانی خود در سطح ملی در نظر دارد تا آزمون استخدامی جذب نیروی کتابدار را برگزار کند. این اطلاعیه (شماره یک ) شامل شرایط عمومی و اختصاصی و مواد و منابع آزمون است که به شرح زیر می باشد:

۱-    شرایط عمومی:
۱.۱    اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
۱.۲  التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
۱.۳   التزام فکری و عملی به منشور اخلاقی کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور.
۱.۴   داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت ( ویژه برادران ) .
۱.۵   نداشتن منع استخدام به موجب آرای مراجع قانونی .
۱.۶   داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی ، ثابت و پیمانی سایر دستگاه های دولتی و یا بازخرید خدمت باشند .
۱.۷   عدم سابقه محکومیت جزایی موثر
۱.۸   داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی( با رعایت تصویب نامه ی شماره ۴۴۱۷۸/۸۸۳۸۴ مورخ ۲۳/۰۴/۱۳۸۹ هیئت محترم وزیران)  برای انجام کاری که استخدام می شود .
تبصره : داوطلبان استخدام برای کتابداری کتابخانه های نابینایان از این بند مستثنی می باشند .
۱.۹     احراز صلاحیت های عمومی به تایید گزینش.

۲-   شرایط اختصاصی:
۲.۱- داشتن حداقل ۲۰ سال سن تمام و حداکثر ۳۲ سال تمام برای دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و برای دارندگان مدارک تحصیلی دکترا حداکثر ۴۰ سال تمام ( تا تاریخ برگزاری آزمون )
  تبصره – موارد ذیل به شرط ارائه تائیدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد :
الف) داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل ( از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۲۹/۵/۱۳۶۷ ) به طور داوطلبانه خدمت نموده اند ، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل .
ب) خانواده معظم شهدا ، آزادگان ، مفقودالاثر ها و جانبازان از کار افتاده کلی که قادر به انجام کار نمی باشند شامل : همسر ، فرزندان ، پدر ، مادر ، خواهر ، و برادر تا میزان ۵ سال .
ج) آزادگان ، فرزندان شاهد ، جانباز ۲۵% و آزادگانی که حداقل یک سال سابقه اسارت دارند از شرط حداکثر سن معاف می باشند .
د) مدت خدمت سربازی
۲.۲- مدرک تحصیلی و رشته های قابل قبول :
– علم اطلاعات و دانش شناسی ( تمامی گرایش های آن )
– کتابداری و اطلاع رسانی ( تمامی گرایش های آن )
شرایط احراز بومی بودن در اطلاعیه های بعدی اعلام می شود.

 ۳- نحوه و مهلت ثبت نام :
متعاقباً از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام می شود.
۴- موارد و منابع آزمون :
به شرح پیوست در جدول شماره یک اعلام شده است .

برای دریافت لیست منابع آزمون اینجا را کلیک نمایید.

۵- تذکر مهم :
جزئیات شرایط و نحوه ثبت نام و ارائه مدارک متعاقباً از طریق همین پایگاه به اطلاع داوطلبان می رسد .


استخدام سازمان نهاد کتابخانه ها سال ۹۲

آنچه در این خبر خواهید خواند:

۱۱ آبان ۹۲ – استخدام اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی

۱۴ شهریور ۹۲ – اعلام نتایج آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها

۲۹ مرداد ۹۲ – اطلاعیه به پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت مرحله اول آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور استان زنجان

خبر ۲۱ مرداد ۹۲ – اسامی پذیرفته شدگان موقت آزمون دعوت به همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور

خبر ۲۰ مرداد ۹۲ – اعلام نتایج پذیرفته شدگان آزمون نهاد کتابخانه های عمومی کشور استان البرز

نمونه سوالات استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور

۱۱ آبان ۹۲ – استخدام اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی

اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی برای تکمیل نیروی متخصص به تعداد ۳ نفر در رشته شغلی کتابدار سیار ، ‏از طریق مصاحبه، از بین افراد واجد شرایط ذیل دعوت به همکاری می نماید.

در جلسات مصاحبه های دولتی چه می پرسند؟

الف) شرایط عمومی :

 1. تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور.
 2. تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
 3. اعتقاد قلبی و التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اصل ولایت مطلقه فقیه.
 4. التزام فکری و عملی به منشور اخلاقی کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مندرج در درگاه (پورتال) نهاد به آدرس www.iranpl.ir
 5. دارا بودن حسن شهرت اخلاقی و اجتماعی.
 6. برخورداری از سلامت جسمی و روانی متناسب با شغل.
 7. دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت برای آقایان.
 8. نداشتن رابطه استخدامی با سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی در زمان قطعیت پذیرش در نهاد.

در جلسات مصاحبه های دولتی چه می پرسند؟

ب) شرایط اختصاصی :

 1. داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و یا سطح دو حوزه ویا مدارک بالاتر در یکی از رشته های : علوم کتابداری واطلاع رسانی، ‌الهیات و معارف اسلامی، ادبیات فارسی، تاریخ، امور فرهنگی و مدیریت امور فرهنگی، برنامه ریزی امور فرهنگی و یا مدرک سطح دو و یا بالاتر علوم حوزوی
 2. داشتن حداقل ۲۵ و حداکثر ۳۰ سال سن و متاهل بودن متقاضی
 3. داشتن گواهینامه پایه ۲ (ب ۲)
 4. داشتن حداقل معدل ۱۴ در آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی موقت پایان تحصیلات
 5. ارائه تعهد محضری مبنی بر اشتغال در کتابخانه سیار پس از پذیرش قطعی
 6. اولویت جذب با متاهلین بوده و از افراد مجرد مصاحبه بعمل نخواهد آمد.
 7. ارائه گواهینامه مهارت های هفتگانه رایانه، از یکی از موسسات معتبر کشور، مندرج در درگاه (پورتال) نهاد، پس از اتمام مراحل جذب.
 8. متقاضیان بومی شهرستان تبریز در اولویت می باشند.
 9. چنانچه در هریک از مراحل مصاحبه و ورود به خدمت، مشخص گردد که داوطلب مدارکی خلاف واقع ارائه نموده است، از ادامه مراحل جذب محروم خواهد شد.
 • پذیرفته شدگان پس از طی گزینش ، به همکاری دعوت خواهند شد.

تذکر: شرکت در استخدام اداره کل کتابخانه های عمومی استان ، هیچگونه حقی برای متقاضی ایجاد نمی کند و متقاضی با علم به این موضوع در مصاحبه شرکت می نماید.

سایت اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی

در جلسات مصاحبه های دولتی چه می پرسند؟

۱۴ شهریور ۹۲ – اعلام نتایج آزمون استخدامی نهاد کتابخانه ها

نتایج آزمون استخدامی ۹۲ نهاد کتابخانه‌های عمومی، مربوط به استان خراسان رضوی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نتایج آزمون استخدامی ۹۲ نهاد کتابخانه‌های عمومی استان خراسان رضوی اعلام شده و برروی پورتال این سازمان به آدرس http://mashad.iranpl.ir/Portal/Home قابل مشاهده است.
شرکت کنندگان می توانند برای کسب اطلاعات از وضعیت پذیرش خود به آدرس پورتال نهاد، صفحه شخصی خود مراجعه کنند.
بنا بر اعلام بدیهی است درباره افرادی که وضعیت آنها در پورتال شخصی (در دست بررسی) قید شده است، در اطلاعیه های بعدی این نهاد وضعیت نهایی آنها اعلام خواهد شد.

لینک نتایج آزمون

۲۹ مرداد ۹۲ – قابل توجه پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت مرحله اول آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور استان زنجان

از پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت مرحله اول آزمون دعوت به همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور که پیش از این مراتب قبولی آنان از طریق صفحه شخصی به هر یک از آنها اعلام شده و در مصاحبه تخصصی شرکت نموده اند، دعوت می شود جهت هماهنگی لازم به اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان واقع در علوم پایه ابتدای خیابان عارف مراجعه فرمایید.

۲۱ مرداد ۹۲ – اسامی پذیرفته شدگان موقت آزمون دعوت به همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور

از سوی اداره کل امور اداری و منابع انسانی نهاد؛ اسامی پذیرفته شدگان موقت آزمون دعوت به همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور اعلام شد اداره کل امور اداری و منابع انسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با صدور اطلاعیه ای از اعلام اسامی پذیرفته شدگان موقت آزمون دعوت به همکاری این نهاد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، اداره کل امور اداری و منابع انسانی نهاد کتابخانه ها با صدور اطلاعیه ای اسامی پذیرفته شدگان موقت آزمون دعوت به همکاری نهاد را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

با توجه به اعلام اسامی پذیرفته شدگان موقت آزمون دعوت به همکاری نهاد، دعوت شدگان به مصاحبه به منظور کسب اطلاعات از وضعیت پذیرش خود می توانند به آدرس پورتال نهاد، صفحه شخصی خود مراجعه نمایند.

بدیهی است در خصوص افرادی که وضعیت آنها در پورتال شخصی (در دست بررسی) قید شده است، در اطلاعیه های بعدی وضعیت نهایی آنها اعلام خواهد شد.

ضمناً‌ استانهایی که اسامی نهایی افراد قبول شده آنها اعلام نشده، پس از بررسی نهایی متعاقباً‌ اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است مراجعین پس از ورود به پورتال نهاد کتابخانه های عمومی کشور به آدرس www.iranpl.ir با وارد کردن اطلاعاتی نظیر؛ کد رهگیری، رشته تحصیلی، رسته شغلی، شماره شناسنامه، کد ملی و … قادر خواهند بود تا از نتیجه آزمون دعوت به همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور آگاهی پیدا کنند.

گفتنی است، آزمون دعوت به همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور بیست و پنجم اسفندماه سال گذشته به صورت همزمان در ۳۱ استان کشور برگزار و چندی پیش نیز اسامی سه برابر ظرفیت پذیرفته شدگان از سوی نهاد اعلام شده بود.

اطلاعیه :

با توجه به اعلام اسامی پذیرفته شدگان موقت آزمون دعوت به همکاری نهاد، دعوت شدگان به مصاحبه به منظور کسب اطلاعات از وضعیت پذیرش خود می توانند به آدرس پورتال نهاد، صفحه شخصی خود مراجعه نمایند. بدیهی است در خصوص افرادی که وضعیت آنها در پورتال شخصی (در دست بررسی) قید شده است، در اطلاعیه های بعدی وضعیت نهایی آنها اعلام خواهد شد. ضمناً‌ استانهایی که اسامی نهایی افراد قبول شده آنها اعلام نشده، پس از بررسی نهایی متعاقباً‌ اعلام خواهد شد.

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید

۲۰ مرداد ۹۲ – اعلام نتایج آزمون استخدامی نهاد کتابخانه های عمومی کشور استان البرز

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید

در مصاحبه های استخدام های دولتی چه می پرسند؟

وبسایت: www.iranpl.ir

100 نظر برای «استخدام سازمان نهاد کتابخانه ها سال ۹۳ (استخدام نیرو در سال آینده)»

 1. طاهره نعیمی

  با سلام
  یک ساله دارم با جوون و دل زحمت میکشم و داخل کتابخونه بدون هیچ قرار داد و حقوقی کار میکنم کی تکلیف من مشخص میشه.
  منم مصاحبه انجام دادم و پذیرفته شدم.

  پاسخ دادن

 2. ماریه

  من در آزمون 91 در بخش مصاحبه تخصصی به تمام سئوالات ÷اسخ دادم طوری که مصاحبه گر به من گفت چی ازت ب÷رسم تو کارشناس ارشد کتابداری هستی در بخش مصاحبه عقیدتی هم همین طور مصاحبه گر به من گفت امیدوارم در کارت موفق باشی با وجود متاهل و بومی بودن وتمام امتیازات از جمله کارشناسی ارشد کتا بداری با معدل 18.5 خیلی جالبه کسی که جذب شد کارشناسی الاهیات بود ÷س هنگام دادن آگهی استخدام نگوئید اولویت با کتابدار وبومی ومتاهله بگوئید اولویت با کسی است که بخت ما یارش است من که دیگر اسم رشته خود را جای دیگر هم عنوان نخواهم کرد و رشته حقوق را در دانشگاه بیجار میخوانم اگر نوشته من را مسئولی خواند بداند من در هر رشته ای مشغول کار شوم موفق ترین خواهم بود و اگر هزار راه را بر من ببندند راه دیگری خواهد بود

  پاسخ دادن

 3. دل شکسته

  حالا تکلیف ما چیه بخونیم نخونیم کتاب گرفتیم همون طور موندیم خوب یکی جواب بده همه شرایطی که نوشتین حتما باید باشه آیا؟حداقل به ایمیلمون جواب بدید خوب

  پاسخ دادن

 4. کتابدار امیدوار

  با سلام امیدوارم این اعتراضات واقعی باشه ورسیدگی کنن من سال 91 مصاحبه ام رو خیلی خوب دادم ولی متاسفانه رد شدم عاجزانه خواهش میکنم با بررسی مارو امسال جذب کنید بهسوابق و مدارک تحصیلیمون و فعالیت هامون اهمیت بدین به استان کرمانشاه حق جذب مارو بدین

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.