استخدام سازمان تعزیرات حکومتی سال ۹۳ (جذب ۱۰۰۰ قاضی)

۲۲ روز قبل

استخدام سازمان تعزیرات حکومتی سال ۹۳

خبر ۱۰ آبان ۹۳ – سازمان تغزیرات ۱۰۰۰ قاضی جذب می نماید

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، حجت السلام و المسلمین مصطفی پور محمدی صبح امروز در نشست سراسری مدیران کل اجرایی و ستادی در بیستمین سالگرد تاسیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: حوزه کسب و کار از شاخص‌های توسعه و گسترده‌ترین شاخص به شمار می‌آید.

این مقام ارشد وزارت دادگستری در ادامه افزود: از اولویت‌های مهم حاکمیت و دولت تامین مایحتاج‌ مردم و روابط منصفانه در محیط کسب و کار است و سازمان تعزیرات‌ در جهت آرامش در بازار به عنوان یک دستگاه نظارت ایفای نقش می‌کند.
وی عنوان کرد: فعالیت‌ها نشان می‌دهد که رشد پرونده‌ها را داشتیم اما این مطلوب نیست چرا که مطلوبیت آن است که مردم احساس آرامش را در بازار احساس کنند و تخلفات کاهش یابد چرا که دغدغه مردم خرید جنس گران و بی کیفیت است.
وزیر دادگستری اظهار داشت: حجم ورودی  و خروجی پرونده‌های قاچاق کماکان بالاست‌ در ضمن برا ساس کانون جدید از بهمن ماه سال گذشته رسیدگی به پرونده‌های قاچاق به سازمان تعزیرات محول شده است و ۸۰ درصد پرونده‌های قاچاق در سازمان تعزیرات رسیدگی می‌شود.
حجت السلام و المسلمین پور محمدی در ادامه به بحث اصلاح امور اشاره کرد و گفت: در اصلاح امور یک بخش مدیریت قانون گذاری است که وظیفه  تعزیرات نیست و یک بخش دیگر قاعده گذاری  است که نقش تعزیرات در این موضوع کم رنگ نداشت ۲ بخش دیگر که تعزیرات روی آنها مانور می‌دهد نظارت و برخورد است اما برای بهبود بهتر وضعیت تخلفات و جرم می‌بایست با بخش‌های دیگر گشت مشترک برگزار کنیم. بنده گشت‌های مشترک را تشویق می‌کنیم و در همین راستا گشت‌های مشترک را به شکل یک سازمان در خواهیم آورد.
این مقام مسئول اذعان کرد: در گشت‌ها معمولا دستگاه‌ها و سازمان‌های زیادی از جمله شهرداری،اصناف، تعزیرات، نیروی انتظامی و ….. حضور دارند. ورمحمدی هدف از گشت‌های مشترک را این گونه یاد و افزود: گشت‌ها می‌بایست با کمک و همراهی جمعی برگزار شود، درست است که سرعت برخورد با تخلف را کند خواهد کرد اما مهم اثر بخشی آن است.
وزیر دادگستری بیان کرد: لحظه به لحظه باید افکاری عمومی بررسی شود در این عرصه مسئله پذیرش و مقبولیت مردم به سازمان تعزیرات اصل است.
پورمحمدی اذعان کرد: در دوران بازسازی ساختار و نوسازی سازمان قرار داریم و در این دوران به ۴ رکن نگاه ویژه‌ای شده است البته موضوع ساختار است که تجدید ساختار نیاز بود که بر همین اساس در چارت سازمانی ساختار لحاظ شد و درحوزه تشکیلات استانی نیازمنداست در مناطق، شهرها دفاتر و ادارات تعزیرات شکل بگیرد.
وی ادامه داد: جدی ترین امر به معروف و نهی از منکر اصلاح و بهبود حوزه کسب و کار است.
پورمحمدی بیان کرد: یکی دیگر از ارکان ما در دوران بازسازی نیروی انسانی است که این رکن حرف اول و آخر را می‌زند اگر از نیروی با صداقت و با انگیزه برخوردار باشیم ضریب موفقیت سازمان بالا می‌رود.
لذا در همین خصوص با موافقت دولت مجوز استخدام افزایش قابل توجه نیروی انسانی شامل ۱۰۰۰ قاضی گرفته شد و طی امسال و سال آینده با گزینش اقدام به جذب نیروی انسانی خواهیم کرد.
وزیر دادگستری گفت: یکی از اقدامات مهم افزایش دو برابری شعب در جهت رسیدگی و سرعت بخشیدن به پرونده هاست و به زودی شعب تعزیرات ۲ برابر می‌شود.
پورمحمدی اذعان کرد: گزینش برای جذب نیروی انسانی سخت خواهد بود البته این سخت گیری در جهت جذب یک نیرو خوب و با دانش است.
این مقام ارشد وزارت دادگستری در ادامه تصریح کرد:‌جامعه‌ای که از نیروهای توانا برخوردار است چرا باید از دوستان و اطرافیاین برای جذب در یک سیستم استفاده کنیم به کدام حق به خودمان اجازه می‌دهیم به ناروا امتیازات را به  افراد خاص بدهیم، این یک ضعف است که به دنبال آن هستیم از راه رابطه وارد شویم.
وزیر دادگستری از این تفکر به عنوان ضعف مفرد فرهنگی جامعه ایران یاد کرد و گفت:‌متاسفانه در بین افراد جامعه این ضعف زیاد هست حتی برای خرید نان هم به واسطه فرد حق دیگران را ضایع و اقدام به خرید نان می‌کنند و این موضوع در زندگی ها پر رنگ‌تر شده، لذا ما به دنبال درمان این درد هستیم که این اشتباه تکرار نشود.
وی در ادامه افزود:‌برای ارتقا کارکنانمان می‌بایست ۹۰درصد فعالیت‌هایشان مثبت باشد در صورتی که از ۹۰ درصد کمتر فعالیت هایشان مثبت باشد با ارتقای کارکنانمان موافقت نخواهیم کرد.
وزیردادگستری خاطر نشان کرد: هیچ کس از رعایت انصاف و  عدل آسیب نخواهد دید.

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.


استخدام سازمان تعزیرات حکومتی سال ۹۲

۱۶ آذر ۹۲ – اطلاعیه در خصوص آزمون استخدامی سازمان تعزیرات حکومتی

با عنایت به بخشنامه شماره ۱۳۵۹۸/۹۲/۲۰۰ مورخ ۱/۸/۹۲ جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در خصوص شرایط جذب نیرو به آگهی شرکت کنندگان در آزمون میرساند نتایج متعاقبا از طریق همین سایت اعلام می گردد.

۲۵ آبان ۹۲ – زمانبندی اعلام نتایج آزمون استخدامی سازمان تعزیرات حکومتی

نتایج آزمون استخدامی مورخ ۲۵ مرداد ۹۲ سازمان در روز شنبه ۱۶ آذر ۹۲ از طریق این سایت اعلام خواهد شد.لذا داوطلبین می توانند با مراجعه به سایت سازمان از وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود مطلع شوند.

۲۲ مرداد ۹۲ – توزیع کارت ورودبه جلسه آزمون استخدامی سازمان تعزیرات حکومتی

سازمان تعزیرات حکومتی بر اساس مجوز، شماره ۲۲۰/۸۹/۶۱۵۲۱ مورخ ۱۸ اسفند ۹۲ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود در ادارات کل تعزیرات حکومتی استانهای سراسر کشور بر اساس قوانین و مقررات مربوطه و « دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای بکارگیری افراد در دستگاههای اجرایی »» تعداد ۱۰۰ نفر افراد واجد شرایط مدیردفتری شعبه و مسئول امور دفتری شعبه از طریق برگزاری آزمون توانمندی های عمومی ، تخصصی ، مصاحبه و گزینش به صورت پیمانی به شرح ذیل استخدام می نماید.

نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان تعزیرات حکومتی کشور

 • جدول زمانی و نکات مهم:

 • مهلت ثبت نام: مهلت ثبت نام اطلاعات از روز دوشنبه مورخ ۱۷ تیر ۹۲ آغاز و به مدت یک هفته انجام خواهد پذیرفت .
 • توجه ویژه : در طی مراحل ثبت نام از کلیک بر روی دکمه Back مرورگر خود و بازکردن بیش از یک صفحه مرورگر بر روی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایید.
 • توجه ویژه : ثبت نام شما زمانی تکمیل گردیده که در مراحل ثبت نام از سیستم شماره پرونده ۵ رقمی که در ابتدای خرید کارت اعتباری به داوطلب داده می شود و کد پیگیری ۱۶ رقمی دریافت نمایید.
 • توجه ویژه : در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل در روند ثبت نام می توانید با شماره ۰۲۱-۶۶۴۷۶۳۳۳ تماس گرفته . ساعت پاسخ گویی از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۲:۳۰ و بعداز ظهر از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵:۰۰ بجز ایام تعطیل
 • تذکر ویژه : قبل از ثبت نام کلیه ضوابط و شرایط استخدام را مطالعه نمایید

نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان تعزیرات حکومتی کشور

شرایط عمومی

 1. داشتن تابعیت ایران
 2. انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی
 3. عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
 4. نداشتن سابقه محکومیت جزایی مؤثر
 5. داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند
 6. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی

دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی حقوق قضائی

داشتن حداکثر سن برای داوطلبان ۳۵ سال تمام تا زمان ثبت نام. (متولدین مورخ ۱۳۵۷/۰۴/۱۷ به بعد)

تبصره : بدیهی است درخصوص ایثارگران، جانبازان، خانواده معظم شهدا و معلولین براساس قوانین و مقررات اقدام خواهد شد.

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی

 • فایل اسکن شده عکس متقاضی می بایست با استفاده از تصویر ۳در۴ جدید با زمینه سفید با فرمت jpG( DPI75) وحداکثر حجم ۱۶۰ کیلوبایت انجام شود
 • تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی (در سایت ارائه شده)

ثبت نام به صورت اینترنتی از روز دوشنبه مورخ ۱۷ تیر ۹۲ به مدت یک هفته انجام خواهد پذیرفت . متقاضیان واجد شرایط می بایست از طریق این سایت مراجعه و پس از پرداخت مبلغ ۴۰۰۰۰۰ ریال از طریق کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند.

نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان تعزیرات حکومتی کشور

لازم به توضیح است مدت زمان فوق به هیچ عنوان تمدید نمی گردد و متقاضیان باید در مدت زمان فوق نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و از موکول نمودن ثبت نام به روزهای پایانی خوداری نمایند .

 • متقاضیان شرکت درآزمون باید پس از پایان ثبت نام کد رهگیری خودرا یادداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهداری نمایند.
 • لازم به توضیح است مدت زمان فوق قابل تمدید نبوده و متقاضیان باید در مدت زمان فوق (حتی الامکان در روزهای اول مهلت ثبت نام) نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
 • به ثبت نام های ناقص و مدارک ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.
 • درصورت نیاز می توانید با شماره تلفن ۶۶۴۷۶۳۳۳-۰۲۱ تماس حاصل نمائید.

زمان و نحوه توزیع کارت

کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مورخ ۲۲ مرداد ۹۲ و ۲۳ مرداد ۹۲ ، از طریق همین سایت توزیع خواهد شد . همچنین زمان و محل برگزاری آزمون در هنگام توزیع کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید . لازم به ذکر است صدور کارت ورود به جلسه به منزله تأیید اطلاعات ارسالی نمی باشد و مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسی خواهد شد .

نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان تعزیرات حکومتی کشور

مواد آزمون

الف) آزمون عمومی:

 1. معارف اسلامی
 2. زبان وادبیات فارسی و ادبیات اداری
 3. اطلاعات سیاسی واجتماعی ومبانی قاونی
 • تبصره: اقلیت های دینی از پاسخ گویی به سوالات معارف اسلامی معاف می باشند و امتیازآن در سایر موارد آزمون توزیع می گردد

ب)آزمون اختصاصی:

 1. حقوق مدنی
 2. حقوق جزا(عمومی – اختصاصی)
 3. آئین دادرسی (کیفری – مدنی)
 4. حقوق تجارت
 5. حقوق اساسی
 6. قانون نظام صنفی
 7. قانون تعزیرات حکومتی
 8. قانون حمایت ازحقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان

سوالات آزمون به صورت چهار گزینه ای ودارای نمره منفی می باشد.

آزمون به صورت متمرکز در تهران برگزار می شود.

مدارک مورد نیاز که متقاضیان باید پس از برگزاری آزمون و کسب نمره علمی ارائه نمایند:

 1. تصویر آخرین مدرک تحصیلی
 2. تصویر کارت ملی
 3. تصویرتمام صفحات شناسنامه
 4. تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم

نمونه سوالات آزمون استخدامی سازمان تعزیرات حکومتی کشور

دیفاستان
محل خدمت
شهرستان
محل خدمت
رشته شغلی انتخابیجنسیتشرایط احراز
مدیر دفتر
شعبه
مسئول امور دفتری
شعبه
زنمرد
۱آذربایجانغربیارومیه۴نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۲اردبیلاردبیل۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۳اصفهاناصفهان۵نفر**کارشناسی حقوق قضائی
شهر رضا۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
فلاورجان۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
کاشان۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
نطنز۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
خوانسار۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
سمیرم۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۴البرزکرج۴نفر**کارشناسی حقوق قضائی
ساوجبلاغ۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۵بوشهربوشهر۳نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۶تهرانتهران۵نفر۱۷نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۷چهارمحال وبختیاریشهرکرد۳نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۸خراسان جنوبیطبس۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۹خراسان رضویمشهد۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
تایباد۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
تربت حیدریه۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
سبزوار۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
کاشمر۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
نیشابور۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۱۰خوزستانآبادان۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
دزفول۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۱۱زنجانزنجان۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۱۲سمناندامغان۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
شاهرود۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۱۳فارسشیراز۴نفر**کارشناسی حقوق قضائی
استهبان۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
فسا۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۱۴قزوینقزوین۲نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۱۵قمقم۲نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۱۶کردستانسنندج۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
قروه۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
بیجار۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۱۷کرمانکرمان۳نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۱۸کرمانشاهکرمانشاه۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
اسلام آبادغرب۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۱۹کهگیلویه وبویر احمدبهمئی۲نفر**کارشناسی حقوق قضائی
دنا۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۲۰گلستانمینودشت۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۲۱لرستانکوهدشت۲نفر**کارشناسی حقوق قضائی
بروجرد۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۲۲مرکزیاراک۲فر**کارشناسی حقوق قضائی
خمین۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
محلات۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۲۳هرمزگانبندرعباس۲نفر**کارشناسی حقوق قضائی
ابوموسی۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
حاجی آباد۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
میناب۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۲۴همدانملایر۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی
۲۵یزدیزد۳نفر**کارشناسی حقوق قضائی
میبد۱نفر**کارشناسی حقوق قضائی

44 نظر برای «استخدام سازمان تعزیرات حکومتی سال ۹۳ (جذب ۱۰۰۰ قاضی)»
 1. گودرز سوری

  سلام.

  آیا درسته که افرادی که خودشون میخوان از طریق تلفن دعوت بکار میشن. پس کی نتایج آزمون تعزیرات اعلام میشه.ضمنا هر کی اشنا داره به دیوان عدالت اداری شکایت کنه

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.