استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۴ (خبر جدید)

۱۰ روز قبل ۴۳۲ نظر

استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۴

برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در یک صفحه اینجا کلیک کنید

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات تخصصی دستگاههای اجرایی (آزمون فراگیر)

دانلود نمونه سوالات عمومی دستگاههای اجرایی (آزمون فراگیر)

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

 برای مشاهده صفحه اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر اینجا کلیک کنید


آنچه در این خبر خواهید خواند:

خبر ۱۳ بهمن ۹۴ – مهارت آموزی شرط موفقیت فارغ‌التحصیلان در بازار کار
خبر ۲۰ دی ۹۴ – بهره مندی روستاییان هرمزگانی از بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر
خبر ۱۵ دی ۹۴ – توانمندسازی نیروی انسانی اولویت مراکز فنی و حرفه ای است
خبر ۹ دی ۹۴ – آموزش‌های مهارت شغلی مجازی می‌شود
خبر ۱۲ آبان ۹۴ – آموزش فنی وحرفه‌ای برای ۵۰۰ هزار نفر تا ۴ سال آینده
خبر ۲۵ مهر ۹۴ – آموزش دیدگان فنی و حرفه ای در اولویت های استخدامی قرار دارند
خبر ۱۲ مرداد ۹۴ – آغاز مصاحبه استخدام مربیان آموزش فنی وحرفه‌ای بوشهر
خبر ۸ مرداد ۹۴ -اشتغال کارآموزان فنی و حرفه‌ای استان بوشهر فراهم می‌شود
خبر ۲۷ خرداد ۹۴ -سه طرح اشتغال محور با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور
خبر ۱۹ خرداد ۹۴ – استخدام ۴۷۸۶ مربی حق‌التدریس در سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای
خبر ۱۸ خرداد ۹۴ -اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدام فنی حرفه‌ای تا چند روز آینده
خبر ۱۷ خرداد ۹۴ – نحوه اجرای طرح سرباز تکنیسین
خبر ۹ خرداد ۹۴ – شرط استخدام مربیان حق التدریس در دانشگاه فنی حرفه ای
خبر ۲۴ اردیبهشت ۹۴ – چهار هزارو ۸۷۶ نفر به استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای درمی آیند
خبر ۸ اردیبهشت ۹۴ – دانش آموختگان رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش بازار کار مطمئنی دارند
خبر ۵ اردیبهشت ۹۴ – ۱۷۵ مربی سیار حق‌التدریس در فنی و حرفه‌ای یزد استخدام می‌شوند
خبر ۳۱ فروردین ۹۴ – اطلاعیه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور درخصوص تبدیل وضعیت استخدامی مربیان حق التدریس
خبر ۱۹ فروردین ۹۴ – آغاز ثبت‌نام اینترنتی اولین آزمون سنجش مهارت در صنایع مختلف
خبر ۲۶ اسفند ۹۳ – برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
خبر ۲۶ اسفند ۹۳ – استخدام ۲۲۰ مربی فنی و حرفه ای در کرمانشاه
خبر ۲۳ اسفند ۹۳ – استخدام پیمانی ۱۵۵ مربی حق‌التدریس فنی در همدان
خبر ۱۹ اسفند ۹۳-مجوز استخدام ۴۷۰۰ مربی فنی و حرفه‌ای صادر شد
خبر ۱۷ اسفند ۹۳- اختصاص درصدی از مالیاتها به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای
خبر ۱۶ اسفند ۹۳ – فرآیند اجرایی برگزاری آزمون استخدامی مربیان فنی و حرفه ای آغازشد
خبر ۱۶ اسفند ۹۳ -اشتغال ۶۵ درصد از آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای
خبر ۹ اسفند ۹۳ – استخدام ۳۹ مربی حق‌التدریسی مراکز فنی و حرفه‌ای بوشهر
خبر ۵ اسفند ۹۳- مجوز مجلس به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای ارائه آموزش‌های پیامکی
خبر ۸ بهمن ۹۳ – تعیین تکلیف وضعیت استخدامی۳۵۰ نفر در دانشگاه فنی و حرفه ای
خبر ۴ بهمن ۹۳ – استخدام مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای تا پایان سال ۹۴
خبر ۲۱ دی ۹۳ –  آئین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس
خبر ۲۰ دی ۹۳ – مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای در زندان‌ها استخدام میشوند
خبر ۱۴ دی ۹۳ – استخدام‌ ۴ هزارنفر قطعی شد
خبر ۱۱ دی ۹۳ – استخدام بیش از چهار هزار نفر مربی حق‌التدریس در کشور
خبر ۹ دی ۹۳ – فنی و حرفه ای، در ایجاد اشتغال پایدار تاثیرگذار می باشد
۲۴ آذر ۹۳ – سازمان فنی و حرفه‌ای در استخدام مربیان حق التدریس مشکلی ندارد
۱۱ اسفند ۹۲ – حدود ۵۰۰۰ مربی حق‌التدریس فنی حرفه‌ای در راه استخدام
۱۹ بهمن ۹۲ -استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۳ ( جذب مربی حق التدریس)
۵ آبان ۹۲ – افراد جویای کار به مراکز فنی و حرفه‌ای مراجعه کنند
۱۴ مهر ۹۲ – ۹۰ درصد آموزشهای مهارت منتج به اشتغال می شود
۲۳ تیر ۹۲ – دریافت کارت ورود به جلسه فنی و حرفه ای کشور
۱۰ تیر ۹۲ – آگهی استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۲

مهارت آموزی شرط موفقیت فارغ‌التحصیلان در بازار کار

خبرگزاری ایسنا : برای مقابله با معضل بیکاری چاره‌ای جز حرکت به سمت مهارت‌آموزی و ارائه آموزش‌های مهارتی به دانش‌آموختگان نداریم.
به گزارش خبرنگار ایسنا، حسن عزیزی – مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز – در جریان بازدید از شانزدهمین مسابقات ملی مهارت اظهار کرد: مهارت‌آموزی و ترویج فرهنگ آن یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت است، زیرا برای مقابله جدی و ریشه‌ای با معضل بیکاری و با توجه به این‌که طیف وسیع دانش‌آموختگان از بیکاری رنج می‌برند ناچاریم که مهارت‌آموزی را به عنوان یک اولویت سازمان‌ یافته و نظام‌مند در تمام نظامات آموزشی مدنظر قرار بدهیم و دانشگاه‌ها نیز به رسالت خود در این زمینه عمل کنند.
وی تصریح کرد: اگر نیروی کار آموزش‌های لازم برای ورود به فضای کسب‌وکار را ببیند اهداف اشتغالزایی محقق می‌شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز با اشاره به وجود نیروهای تحصیلکرده و آموزش دیده دانشگاهی گفت: دانش‌آموختگان باید به یک مهارت خاص مجهز شوند تا بتوانند براساس نیاز بازار و به تناسب تخصص خود وارد بازار کار شوند.
عزیزی در ادامه به روند برگزاری شانزدهمین مسابقات ملی مهارت اشاره کرد و ادامه داد: این دوره از مسابقات در ۲۸ رشته برای جوانان برگزیده زیر ۲۱ سال استان‌های کشور به مدت چهار روز در حال برگزاری است.
وی ادامه داد: مراسم افتتاحیه ۱۰ بهمن‌ماه در سالن شهیدان نژادفلاح با پیام وزیر کار آغاز شد و تا تاریخ ۱۴ بهمن‌ماه ادامه می‌یابد.
مدیر اجرایی مسابقات مهارت استان البرز افزود: این مسابقات براساس استاندارد‌های سازمان بین‌المللی مهارت برگزار می‌شود که مسابقات جهانی مهارت هر دو سال یکبار برگزار می‌شود و آخرین مسابقات جهانی مهارت در سال ۲۰۱۵ در برزیل برگزار شد و شانزدهمین دوره از مسابقات سال ۲۰۱۷ در ابوظبی برگزار خواهد شد.
عزیزی تصریح کرد: برگزیدگان این دوره و سال آینده پس از کسب مهارت‌های لازم زیر نظر کارشناسان و مربیان مجرب سازمان به اردوی مسابقات راه یافته و به مسابقات جهانی ۲۰۱۷ امارات متحده عربی اعزام خواهند شد.
به گفته وی امسال رشته فناوری آب (آکوا ترونیک) که یکی از رشته‌های مورد نیاز کشور هست بدون محدودیت جنسیتی برای شرکت به رشته‌های رقابتی مسابقات افزوده شده است.
به گزارش خبرنگار ایسنا، ژاله عمرانی – مدیر مسابقات ملی مهارت – نیز در جریان بازدید از شانزدهمین مسابقات ملی مهارت در مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: ویژگی خاصی که مسابقات امسال داشت تغییر ماهیت کمیته فنی مسابقات بود. سال‌های قبل کمیته فنی از مدیران کل ستادی و مدیران ناظر تشکیل می‌شد ولی امسال از متخصصان و کارشناسان هر رشته استفاده کرده‌ایم که در تمام مدت مسابقات حضور دارند و مسائل مربوط به اجرا، اعتراضات و مشکلات را روزانه بررسی و برطرف می‌کنند.
وی درباره‌ی علل عدم موفقیت تیم اعزامی کشورمان به مسابقات جهانی مهارت دوره قبل گفت: دلایل مختلفی در این زمینه موثر است، ولی مهم‌ترین مساله تحریم بود که ظرف دو سال اخیر شدید‌تر شده بود متاسفانه هیچ کدام از تجهیزاتی که در رشته‌هایی مثل نقشه‌کشی صنعتی یا طراحی الکترونیک‌ هست را در اختیار نداشتیم.
مدیر مسابقات ملی مهارت ادامه داد: ماشین‌هایی که در مسابقات ۲۰۱۵ استفاده شده بود تماما آخرین مدل بود و ما توانستیم تنها یک هفته قبل از مسابقات کارآموزان خود را به برخی مناطق آزاد و اقلیم کردستان ببریم تا از نزدیک موتور این ماشین‌ها را ببینند.
عمرانی با بیان این‌که هر سال کشور‌ها برای رسیدن به شرایط بهتر در مسابقات تلاش می‌کنند، اظهار کرد: این مساله کار ما را سخت‌تر می‌کند و معتقدم که با وجود همه این محدودیت‌ها باز هم ایران در جایگاه خوبی قرار دارد.
به گفته دبیر اجرایی شانزدهمین مسابقات ملی مهارت تیم اعزامی ایران در مسابقات ۲۰۱۵ برزیل رتبه ۱۴ را در میانگین امتیازات تیمی کسب کرد و ۱۰ مدال افتخار داشت.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا نمی‌توان شرایط حضور کارآموزان کشورمان را پیش از برگزاری مسابقات در کشور‌های برگزار‌کننده فراهم کرد؟ افزود: مجوز خروجی که برای کارآموزان ما صادر می‌شود یکبار است و نظام وظیفه تنها یکبار مجوز می‌د‌هد از آن گذشته شرایط گرفتن ویزا هم دشوار است در حالی که کشورهایی مثل امارات این مشکلات را ندارند. به همین دلیل نتوانستیم کارآموزان خود را پیش از برگزاری مسابقات ۲۰۱۵ برزیل به جهت آشنایی با شیوه مسابقات و تجهیزات مورد استفاده اعزام کنیم.
عمرانی در عین حال با بیان این‌که کارآموزان ایرانی در پانزدهمین مسابقات جهانی مهارت قربانی تحریم‌ها شدند ابراز امیدواری کرد: با توجه به بحث برجام و برداشته شدن تحریم‌ها مشکلات، موانع و محدودیت‌های پیش‌روی کارآموزان در مسابقات ابوظبی از میان برداشته شود.
مدیر مسابقات ملی مهارت در خصوص مسابقات جهانی ۲۰۱۹ که به میزبانی روسیه برگزار خواهد شد، گفت: روسیه به ما قول مساعد داده است که هیچ کدام از موانع سه دوره اخیر را شاهد نباشیم.
وی افزود: شرایطی که کشور ما دارد با شرایط ۷۵ کشور شرکت‌کننده دیگر متفاوت است. تیم ابوظبی اردوهای آماده‌سازی خود را در آمریکا و ایتالیا برگزار کرد، ولی در مسابقات دوره قبل رتبه‌ای کسب نکرد و این امر نشان از بالا‌بودن سطح مهارت‌ها و توانمندی‌های کارآموزان ایرانی علی‌رغم فشارهای متعدد، تحریم‌ها و نبود تجهیزات پیشرفته است.
عمرانی در پایان تصریح کرد: به منظور اعزام کارآموزان کشورمان به مسابقات ۲۰۱۷ ابوظبی مسابقه‌دهندگان ما باید با مدال‌آوران دوره قبل در اردوهای آماده سازی به رقابت با یکدیگر بپردازند که پس از آن برگزیدگان و افراد منتخب به مسابقات راه خواهند یافت.


بهره مندی روستاییان هرمزگانی از بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر

خبرگزاری برنا : سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان گفت : در نیمه نخست سالجاری ۳۰۵ هزار و ۹۸ نفر-ساعت آموزشهای فنی و مهارتی به روستاییان استان هرمزگان ارائه شد.
به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، سیروس سلطانی نژاد با اشاره به نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در اشتغال‌زایی، اظهار داشت: در نه ماهه امسال یک هزار و سیصدو بیست و پنج نفر روستایی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در حرفه ای مورد نیاز فرا گرفته اند.
وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در تربیت نیروی متخصص و ماهر نقش بسیاری دارد، گفت: آموزش‌های فنی و مهارتی می‌تواند زمینه ورود جوانان به بازار کار را فراهم کند.
وی عنوان کرد: این آموزش‌ها با توجه به نیاز روستاییان و در دوره های کوتاه مدت و تخصصی به روستاییان ارائه شده است.
سلطانی نژاد بهره‌مندی روستائیان و مناطق دورافتاده از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره برشمرد و گفت: به همین منظور و در راستای اجرایی شدن بند ب ماده ۸ آیین نامه اجرایی ماده ۱۹۴ قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مکلف به نیاز سنجی جوامع روستایی و عشایری با استفاده از نظرات کارگروه‌های اشتغال استانی شده است.
نیاز سنجی روستایی تا کنون در حدود۷۰ روستا ی استان صورت گرفته است.


توانمندسازی نیروی انسانی اولویت مراکز فنی و حرفه ای است

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در همایش استاندارد تجارت جهانی با رویکرد کارآفرینی و ایجاد اشتغال مجموعه ی سازمان آموزش فنی و حرفه ای را به عنوان یک سازمان عام المنفعه و پیشگام در عرصه ی مهارت آموزی خواند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، حمیدرضا خانپور توانمندسازی نیروی انسانی و تربیت افراد خلاق و کارآفرین که بتوانند با ارزش افزوده و تولید ثروت، فرصت شغلی پایدار را به دست آورند را از اولویت های فعالیت مراکز آموزش فنی و حرفه ای عنوان نمود و افزود: دکترین آموزش فنی و حرفه ای، پاسخگویی، تقاضامحوری، کارآفرینی و اشتغال پایدار جوانان جویای کار است.
وی به تشریح سیاست ها و راهبردهای سازمان در تدوین استانداردهای شغل و شایستگی بر اساس تقاضامحوری و بازارمحوری پرداخت و افزود: تضمین دسترسی به مهارت های وسیع شغلی، تضمین کیفیت آموزش های عملی و کاربردی و تربیت شهروند جهانی ماهر و متخصص با صلاحیت حرفه ای بین المللی امکان پذیر است.
مدیرکل استان تهران ارتقای دانش، نگرش و بینش جوانان و تلفیق علم، فن، هنر و مهارت با رویکرد کارآفرینی را در فراهم نمودن بستر های مناسب اشتغال ضروری خواند و تصریح نمود: باید علم در خدمت مهارت، فن و حرفه باشد و مراکز آموزش عالی نباید مانع کسب و کار جوانان فعال شوند.
خانپور از کلیه شرکت کنندگان در این همایش به عنوان شرکای اجتماعی یاد نمود و خواستار همکاری و نقش آفرینی در تدوین مشاغل جدید شغلی، فراهم نمودن همکاری آموزشی در راستای اشتغال مولد و پایدار جوانان و آشنایی آنان با دنیای واقعی کار شد.
بر اساس این گزارش در پایان این همایش از جمعی از کارآفرینان مهارتی، واحدهای تولیدی، صنفی و خدماتی و فعال در زمینه آموزش با حضور مهرداد بذر پاش عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و کمیسیون صنایع و نماینده مردم شریف تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران تقدیر به عمل آمد.
شایان ذکر است همایش استاندارد تجارت جهانی با رویکرد کارآفرینی و ایجاد اشتغال به همت موسسه آموزشی گفتگوی عصر قلم و آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در مرکز بین المللی همایش های صدا و سیما با حضور جمعی از کارآفرینان، مدیران واحدهای صنعتی، تولیدی، خدماتی، مدیران و موسسین آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای کشور و … برگزار شد.


آموزش‌های مهارت شغلی مجازی می‌شود

خبرگزاری مهر : معاون وزیر کار با تاکید بر لزوم توسعه شبیه‌سازی آموزش‌های مهارت شغلی گفت: ماموریت تربیت نیروی انسانی ماهر بر عهده فنی و حرفه‌ای است.
به گزارش صبحانه، محمدامین سازگارنژاد با توصیف نقش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و شاخص‌های آن در جامعه گفت: جهانی که در آن زندگی می کنیم، آموزش با شاخص های خاصی توصیف می شوند و امروز آموزش‌ها جهانی شده اند و باید با مفاهیم و استانداردهای جهانی اندازه‌گیری و انتقال داده شوند.
معاون وزیر کار اظهارداشت: برای اینکه آموزش های فنی و حرفه ای بسیار گران قیمت است و انتقال مهارت به منابع انسانی بسیار پیچیده و گران بوده و لذا دنیا به سمت تجربه آموزش های شبیه سازی و مجازی برای آموزش های فنی و حرفه ای حرکت نموده است.
سازگارنژاد بیان داشت: بنابراین آموزش های مجازی با راهکارهای صحیح آن بسیار استراتژیک است. نقش دولت در اجرای آموزش های فنی و حرفه ای بسیار مهم است به نحوی که برنامه ریزی این آموزش ها باید با پشتیبانی دولت ها باشد و بخش خصوصی این آموزش ها را اجرا نماید.
وی به نقش آموزش در جامعه اشاره کرد و گفت: آموزش های فنی و حرفه ای مثل تار و پود یک فرش است که باید با شرکای مختلف به ویژه بخش صنعت اجرا شود. ما باید سیاست گذاری کرده و اجرای آموزش ها را به بخش خصوصی واگذار نماییم.
این مقام مسئول در وزارت کار افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ماموریت دارد که تربیت نیروی انسانی ماهر و کاردان را در اولویت کاری خود قرار دهد؛ بنابراین ضرورت دارد مربیان را بر اساس استانداردهای روز آموزش داده و آموزش ها و فرآیندهای آن را در حد استاندارد اجرا نماییم.
وی تاکید کرد: الگوی توسعه باید به تمام جنبه ها توجه داشته باشد و ما نیز باید در مسیر توسعه همه جانبه و برای سرمایه گذاری که برای هر کاری در حوزه آموزش انجام می دهیم اثربخشی آن را در نظر بگیریم.


آموزش فنی وحرفه‌ای برای ۵۰۰ هزار نفر تا ۴ سال آینده

خبرگزاری فارس : رمضانعلی طالبی، رئیس سازمان بسیج کارگری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه‌ای با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برای بهره‌وری در آموزش کارگران و شاغلان امضا شد، اظهار داشت: این تفاهم‌نامه منجر به افزایش انگیزه‌های کار آفرینی و ایجاد اشتغال در کارگران به ویژه کارگران بسیجی خواهد شد.
وی افزود: برای افزایش بهره‌وری و ایجاد تحول، نیازمند تحرکی جدی در آموزش مهارت‌ است که بر این اساس با سازمان فنی و حرفه‌ای وارد مذاکره شدیم.
رئیس سازمان بسیج کارگری با اشاره به یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی کارگران تصریح کرد: اختلالی در زمینه آموزش‌های مهارتی وجود داشت که یک خلأ جدی در واحد تولیدی ایجاد کرده‌‌ است.
وی با اشاره به اینکه سهولت دسترسی به آموز‌ش‌ برای روستاییان و عشایر در دور افتاده‌‌ترین مناطق از محورهای این تفاهم‌نامه بود، تصریح کرد: این تفاهم‌نامه منجر به آموزش ۵۰۰ هزار نفر در مدت ۴ سال آینده خواهد شد.
طالبی تأکید کرد: علاوه بر بسیجیان خانواده‌ آنان نیز بر اساس نیازسنجی‌ انجام شده تحت پوشش آموزش‌ مهارتی سازمان فنی حرفه‌ای قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان بسیج کارگری گفت: متأسفانه بخش زیادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با وجود عدم مهارت شغلی لازم در رشته مرتبط مواجه هستند و این پتانسیل فنی‌ حرفه‌ای باید در اختیار دانش‌‌آموختگان قرار گیرد.
وی با اشاره به لزوم دریافت آموزش‌ مهارتی در کارگاه‌ها در کنار آموز‌ش دانشگاهی توسط دانشجویان تصریح کرد: خلأ آموزش‌ کابردی با این نوع از آموزش‌ها باید پر شود.
این مقام مسئول درباره تأثیر مهارت‌های فنی حرفه‌ای در ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرینی خاطر نشان کرد: به عنوان مثال یک فرد دیپلمه با دریافت مهارت‌های فنی قادر به ایجاد شغل و کسب درآمد به صورت پایدار است، اما در مقابل فارغ‌التحصیلان با مدارج عالی توان و اعتماد به نفس لازم برای کار ندارند.


آموزش دیدگان فنی و حرفه ای در اولویت های استخدامی قرار دارند

خبرگزاری مهر : معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: آموزش دیدگان فنی و حرفه ای بدلیل برخورداری از توانایی نهادینه شده در انجام مشاغل، جز الویت های استخدامی در بخش های مختلف هستند.
به گزارش خبرنگار مهر، آموزش های فنی و حرفه ای مجموعه مهارت هایی هستند که برای توانمندسازی افراد حاضر در این دوره های آموزشی بویژه در بین نسل جوان، ارائه می شوند و چند سالی است که آزمون های سراسری سنجش مهارت با هدف شناسایی افرادتوانمند توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود.
در همین راستا پنجمین مرحله این آزمون های سراسری و نیز آزمون های متقاضیان صنعت ساختمان، بخش های صنایع دستی، فرش سال ۹۴ همزمان با سراسر کشور در آذربایجان شرقی برگزار شد که در این مرحله نزدیک به ۱۰ هزار نفر حضور داشتند.
آموزش دیدگان فنی و حرفه ای در الویت های استخدامی
معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی صبح شنبه در دیدار با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به برگزاری آزمون های سراسری سنجش مهارت گفت: تجربه نشان داده است که فرد آموزش دیده ای که توانایی انجام کار عملی را داراست بیکار نخواهد ماند زیرا که توانایی انجام شغلی را در خود نهادینه کرده است.
محمدزاده تصریح کرد: افرادی که در این آزمون ها شرکت می کنند، اراده خود را برای کسب شغل به اثبات رسانده اند چون فردی که آموزش های فنی و حرفه ای را کسب کرده، در الویت استخدام بخش خصوصی، تعاونی  و حتی دولتی قرار دارد.
وی ادامه داد: رویکرد امروز مدیران واحد های صنعتی یا غیر صنعتی بکارگیری نیروی ماهر و توانمند در جهت افزایش بهره وری در تولید است زیرا ثابت شده افزایش بهره وری یکی از شاخصه های داشتن نیروی ماهر در یک واحد تولیدی است و بر همین اساس نیروی انسانی هر واحدی مهمترین سرمایه آن محسوب می شود و هر مقدار این سرمایه ماهر و توانمند تر باشد، واحدهای تولیدی و صنعتی پویا در عرصه های بین المللی خواهیم داشت.
معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی افزود: یکی از ماموریت های معاونت اقتصادی حضور در عرصه های بین المللی و ایجاد بسترهای لازم برای حضور سرمایه گذاران و نیز تبادل تجربیات و داشته های هر دو طرف است که با توجه به وجود پتانسیل لازم در این خصوص در استان، ارتباطات آموزشی و مهارتی را به عنوان بخشی از این اقدامات اضافه کرد و وارد فاز جدیدی از این نوع ارتباطات شد.
محمدزاده در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: با توجه به بحث دیپلماسی مهارت که یکی از دستاوردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای است، حضور اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی در سفرهای تیم اقتصادی استان به خصوص کشورهای همسایه امری لازم است.
آزمون سنجش مهارت بصورت الکترونیکی برگزار می شود
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی نیز در این بازدید با اشاره به اینکه رویکرد جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزاری آزمون های سنجش مهارت به صورت الکترونیکی است، گفت: راه اندازی این نوع از آزمون ها امکان برگزاری ادواری را بصوت الکترونیکی فراهم می کند.
محمدرضا سیابانی ادامه داد : دیگر امکان فراهم شده در سازمان برگزاری آزمون های بین المللی و راه اندازی مراکز IBT در کشور و استان است و این آزمون ها مطابق با استانداردهای بین المللی در رشته های مختلف IT و زبان انگلیسی برگزار و برای قبول شدگان مدرک بین المللی صادر خواهد شد.
وی در ادامه اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با غنی سازی بانک سوال ملی در بیش از ۳۵۰ حرفه، برنامه ریزی جهت اجرای آزمون های کتبی و عملی (ترکیبی) به صورت الکترونیکی و به تبع آن کاهش هزینه های برگزاری آزمون های حضوری را در اولویت اقدامات خود دارد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی تصریح کرد: آزمون های ادواری مرحله سوم همزمان با کل کشور در روزهای سوم تا هشتم آبان سالجاری بصورت الکترونیکی در استان برگزار خواهد شد. که ۴۲۷ نفر در ۱۷ حرفه بصورت الکترونیکی و آنلاین حضور خواهند داشت.
سیابانی در پایان خاطر نشان شد: نتایج پنجمین مرحله آزمون های سراسری سنجش مهارت و آزمون های متقاضیان صنعت ساختمان، بخش های صنایع دستی، فرش آذربایجان شرقی نیز ۱۰ روز بعد از از تاریخ برگزاری آزمون از طریق سایت اداره کل استان به آدرس EATVTO.IR اعلام خواهد شد.
گفتنی است در پنجمین مرحله آزمون های سراسری سنجش مهارت در آذربایجان شرقی که با رویکرد سنجش مهارت افراد شرکت کننده صورت گرفت، متقاضیان در ۳۷۳ حرفه و ۲۱ حوزه امتحانی به رقابت پرداختند. که از این تعداد پنج هزار و ۱۰۰ نفر آزمون دهنده مرد و چهار هزار و ۱۹۸ نفر آزمون دهنده زن بودند.


آغاز مصاحبه استخدام مربیان آموزش فنی وحرفه‌ای بوشهر

خبرگزاری مهر : بوشهر – مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان بوشهر گفت: مصاحبه استخدامی مربیان حق‌التدریس اداره‌کل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای استان بوشهر آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، عبدالرسول کازرونی با اعلام این مطلب افزود: دستورالعمل مصاحبه استخدامی مربیان حق‌التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در شورای راهبری توسعه مدیریت این سازمان تصویب و مصاحبه استخدامی مربیان حق‌التدریس این سازمان با اولویت مناطق محروم از سوم مرداد ماه همزمان با هفته ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به استناد قانون تبدیل وضعیت به عنوان نخستین استان در سیستان و بلوچستان آغاز شده است.
وی افزود: فرایند مصاحبه تخصصی و گزینش مربیان حق التدریس استان برای تبدیل وضعیت نیز از ۱۱ مردادماه آغاز شده و تا۱۳مردادماه ادامه می‌یابد.
کازرونی اظهار داشت: از تعداد افراد شرکت‌کننده ۶۷ نفر واجد شرایط آزمون، از طریق سازمان سنجش حد نصاب نمره قبولی مرحله کتبی را کسب کرده‌اند که پس از موفقیت در مصاحبه‌های تخصصی و گزینش نهایتا ۵۴ نفر جذب خواهند شد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر افزود: مربیان حق‌التدریس استان در ۱۵ رشته آموزشی از جمله عمران، کشاورزی، صنایع دستی، جوشکاری، تاسیسات، فناوری اطلاعات، ابزاردقیق، برق، مکانیک، صنایع چوب، خدمات آموزشی، صنایع پوشاک، خودرو، صنایع غذایی و امور مالی و بازرگانی تبدیل وضعیت (حق‌التدریس به پیمانی) می‌شوند.
وی هدف از انجام مصاحبه مذکور را سنجش حضوری شایستگی داوطلبان استخدام از نظر مهارت شغلی و ویژگی‌های شخصیتی نظیر مهارت ارتباطی، علایق، استعداد یادگیری و غیره عنوان کرد


اشتغال کارآموزان فنی و حرفه‌ای استان بوشهر فراهم می‌شود

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: کارآموزان آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر که موفق به دریافت گواهینامه پایانی شوند در صورت نیاز نیروی تخصصی در شرکت‌های نفت و گاز به‌کارگیری می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالرسول کازرونی بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در شهرهای کوچک استان بوشهر با تاکید بر توانمندسازی جوانان اظهار داشت: شرایط خاص استان بوشهر در حوزه صنعت، آموزش‌های مهارتی را به سمت توانمندسازی جوانان در مقوله‌های فنی سوق داده است.
وی از قرار گرفتن آموزش روستائیان در سبد آموزشی این اداره کل خبرداد و تصریح کرد: برنامه‌ریزی آموزشی برای ارتقاء مهارت دیگر بخش‌ها از جمله روستائیان، زنان و اقشار آسیب‌پذیر و ارائه آموزش‌های نرم و مسائل اجتماعی نیز در سبد آموزشی قرار گرفته است.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری با نیروگاه اتمی و وزارت نفت خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن این تفاهم نامه‌ها توسعه آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در اشتغال زایی برای جوانان بومی استان تاثیر بسزایی دارد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تاکید بر توسعه فرهنگی همدلی و تعامل در حوزه آموزش افزود: تجلی آموزش‌های مهارتی جزء با همدلی، همکاری و سخت‌کوشی مربیان به عنوان رکن اصلی در آموزش فنی وحرفه‌ای و دیگر همکاران در بخش‌های مختلف ستادی و مراکز آموزشی میسر نمی‌شود.
وی خواستار تلاش مضاعف برای خدمت رسانی به مردم استان شد و گفت: افتتاح نمایندگی آموزش فنی و حرفه‌ای در نقاط مختلف شهری و روستایی برای ارائه آموزش‌های رایگان مهارتی به جوانان جویای کار و علاقه‌مندان کسب مهارت از برنامه‌های مهم اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر دوره‌های آموزشی برق، کارآفرینی، صنایع دستی و فن آوری اطلاعات را از جمله برنامه‌های آموزشی نمایندگی‌های آموزش فنی و حرفه‌ای دانست و گفت: پذیرش از کارآموزان در حال انجام است و دو رشته لوله کشی صنعتی و جوشکاری نیز در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی می‌شود.
وی با اشاره به اشتغال جوانان کارآموز گفت: کارآموزان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر که موفق به دریافت گواهینامه پایانی شوند در صورت نیاز نیروی تخصصی در شرکت‌های نفت و گاز به‌کارگیری می‌شوند.
کازرونی بیان کرد: در راستای اهداف توسعه‌ای آموزش فنی وحرفه‌ای و همچنین برقراری عدالت آموزشی و بهر‌ه‌مندی همه جوانان استان از امکانات صورت پذیرفته و به منظور توانمندسازی جوانان، دفاتر آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در نقاط مختلف راه‌اندازی شده است.


سه طرح اشتغال محور با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور

خبرگزاری مهر : خرم آباد – با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور سه طرح اشتغال محور لرستان افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار مهر، با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور ظهر چهارشنبه سه طرح اشتغال محور فنی و حرفه استان لرستان به بهره برداری رسید.
سید فخرالدین رحمانی مدیر کل فنی و حرفه ای استان لرستان در حاشیه افتتاح این طرحها در جمع خبرنگاران گفت: امروز با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور نمایشگاه دستاوردهای ویژه مهارت های پیشرفته و دانش بنیان اداره کل فنی و حرفه ای لرستان به بهره برداری رسید.
وی عنوان کرد: مرکز سنجش آموزش و نمایشگاه دستاوردهای ویژه کارگاههای دانش بنیان و مهارتهای پیشرفته با هزینه ۳.۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.
مدیر کل فنی و حرفه ای لرستان همچنین با اشاره به افتتاح کارگاه های اشتغال و بازار محور upvc و mdf در مرکز شماره یک شهرستان خرم آباد بیان داشت: برای بهره برداری از کارگاه اشتغال محور upvc  بیش از ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
رحمانی تعداد اشتغال ایجاد شده در این بخش را ۱۸ مورد عنوان کرد و گفت: همچنین برای کارگاه اشتغال محور mdf نیز ۱۸۰ میلیون تومان اعتبار صرف شده است.
وی بیان داشت: در این کارگاه اشتغال محور نیز ۲۰ فرصت شغلی ایجاد می شود.


استخدام ۴۷۸۶ مربی حق‌التدریس در سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای

خبرگزاری فارس : حمیدرضا خانپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه راهبرد اصلی سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور توسعه فرهنگ کار و مهارت آموزی است، اظهار داشت: با حضور واحدهای تولیدی، صنعتی  و حامیانی که از بخش خصوصی یاری کردند، زمینه تعامل بیشتر با بخش خصوصی فراهم شده است.
وی با  اشاره به اینکه دیپلماسی مهارت مسئله مهمی است که می‌تواند در تعامل با سایر کشورها اثر بخش باشد، افزود: توسعه فرهنگ کار و مهارت آموزی، شناسایی مشاغل نو بر اساس تقاضا محوری جامعه ما اعتقاد داریم، با شناسایی مشاغل جدید و تدوین و به روز رسانی استانداردهای جدید به سمت تقاضا محوری پیش رویم.
خانپور با بیان اینکه تعداد زیادی از مشاغل وجود دارد که در سایه توجه و شناسایی می‌تواند زمینه ساز اشتغال پایدار باشد، تصریح کرد: باید بتوانیم زمینه اشتغال به کار را خارج از مرزها فراهم کنیم؛ یکی از بحث‌های ما فرستادن نیرو به کشورهای نیازمند به نیروی انسانی ماهر و متخصص است.
مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان تهران تأکید کرد: در حال شناسایی مشاغل جدید در سراسر دنیا هستیم که پس از بومی سازی و ایجاد استانداردهای لازم تدوین می‌شود و پس از تدوین برنامه درسی در سایت بارگذاری و حدود ۴ هزار و ۵۰۰ شغل بوده است که اکنون به بیش از ۶هزار شغل و شایستگی رسیده است.
خانپور گفت: ۲۰ رشته در زمینه مراقب و زیبایی شناسایی شده است، ۱۶مورد در زمینه گیاهان دارویی حرفه مختلف شناسایی و بار گذاری شده است؛ در زمینه مدیریت کارشناسی، کارآفرینی، کسب و کار و مشاغل جدید و زمینه‌های مختلف کشاورزی شناسایی و در سایت آموزش فنی و حرفه ای استان شناسایی شده است که متقاضیان می‌توانند در این زمینه اظهار نظرهای خود را اعلام کنند؛ در این زمینه باید مشاغل جدید دنیا را برای ایجاد فضای جدید کسب و کار بومی‌سازی کنیم.
وی در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه هدف‌گذاری برای ارائه آموزش مهارتی در سال ۹۴ چه میزان است، گفت: محور کار ما برای ۴۰۰ هزار نفر سنجش مهارت، ارزیابی و صلاحیت حرفه‌ای است؛ در استان تهران برنامه داریم که به صورت فصلی ۱۰۰ هزار نفر را سنجش مهارت کنیم که این رقم تا پایان سال به ۴۰۰ هزار نفر خواهد رسید؛ صلاحیت حرفه ای آنها را بررسی و چه آن دسته از افرادی که تحت آموزش آموزشگاه‌ها، استاد شاگردی، چه آن دسته از افرادی که نیمه آموزش دیده و یا برای تحصیلات تکمیلی به آموزشگاه‌ها مراجعه می‌کنند، امکان ارائه مهارت‌های لازم وجود دارد.
استخدام مربیان حق‌التدریس در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای/ توسعه مشاغل خانگی
خانپور درباره آزمون استخدامی مربیان فنی و حرفه‌ای، گفت: تعداد زیادی از مربیان حق التدریس در آزمون سال گذشته شرکت و موفق به استخدام شدند؛ امسال نیز آزمون از سوی سازمان سنجش برگزار و در چند روز آینده جواب آزمون اعلام و افراد به مرحله سنجش وارد و ۴ هزار و ۷۸۶ نفری که تعهد داریم، عملیاتی می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، تصریح کرد: آموزش‌های مهارتی هم در تربیت نیروی انسانی ماهر و هم در سلامت جامعه با ایجاد زمینه اشتغال می‌تواند راهگشا باشد، بنابراین دولت و مسئولان باید توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشند.
وی، شناسایی مشاغل خانگی و توسعه آن و همچنین شناسایی مشاغل جدید را از اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای عنوان کرد و افزود:‌ استان تهران به عنوان قطب مهارت‌آموزی در کشور باید در زمینه شناسایی مشاغل جدید پیش‌گام باشد.


اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدام فنی حرفه‌ای تا چند روز آینده

مدیر کل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از اعلام اسامی مربیان حق‌التدریس پذیرفته‌شده در آزمون استخدام سازمان فنی حرفه‌ای در روزهای آینده خبر داد و آمادگی سازمان متبوع خود را برای شناسایی و بومی‌سازی مشاغل جدید اعلام کرد.
حمیدرضا خام‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ آخرین اخبار از استخدام مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: سال گذشته یک مرحله از آزمون را در تهران برگزار کردیم و تعداد زیادی از مربیان حق‌التدریس را که لیاقت و شایستگی کامل برای کار در مراکز دولتی را داشتند به استخدام در آوردیم.
وی ادامه داد: امسال هم این آزمون برگزار شد که متولی آن سازمان سنجش بود و تا چند روز آینده اسامی قبول شدگان این آزمون اعلام شده و مربیان پذیرفته شده وارد مرحله‌ی گزینش خواهند شد تا بدین طریق ۴۷۸۶ نفری که در کل کشور تعهد کرده بودیم انتخاب شوند.
به گفته خانپور مربیانی که تا پایان شهریورماه ۱۳۹۱ با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای همکاری داشتند و کارآموز معرفی کرده باشند و در آزمون استخدامی پذیرفته شده باشند به استخدام پیمانی مراکز دولتی در می‌آیند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در ادامه از شناسایی و بومی‌سازی مشاغل جدید دنیا با همکاری بخش‌های خصوصی و دولتی خبر داد.
وی گفت: در حال حاضر مشغول تدوین استاندارد‌های این مشاغل هستیم که پس از تصویب در طرح و برنامه درسی در سایت سازمان بارگذاری می‌شود.
افزایش مشاغل شناسایی شده از ۴۵۰۰ شغل به ۶۰۰۰ شغل
خانپور از افزایش تعداد مشاغل از ۴۵۰۰ شغل به بیش از ۶۰۰۰ شغل و شایستگی خبر داد و گفت: در حال حاضر نزدیک به ۳۰ رشته شغل در حوزه مراقبت و زیبایی و حرفه‌های مختلفی را در حوزه گیاهان دارویی شناسایی و اضافه کرده‌ایم که این مشاغل در سایت سازمان بارگذاری شده است همچنین براساس تقاضای واحد‌های صنعتی مشاغل مورد نیاز در حوزه‌های مدیریت، کارآفرینی، کسب و کار، کافی‌شاپ و شناسایی مشاغل جدید در حوزه‌های خدمات، صنعت و کشاورزی را بارگذاری کرده‌ایم.
اعلام آمادگی برای بومی‌سازی مشاغل جدید دنیا
وی در پایان گفت: ‌آن دسته از پژوهشگران ایرانی که مشاغل و حرفه‌های جدید دنیا را شناسایی کرده‌اند و می‌توانند استاندارد‌های آن را ترسیم کنند سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای آمادگی همکاری با آنها را در زمینه بومی‌سازی این مشاغل دارد.


نحوه اجرای طرح سرباز تکنیسین

خبرگزاری فارس : مسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: در مدل مهارتی فنی‌وحرفه‌ای، دانش‌آموز پس از فارغ‌التحصیلی از دوره دبیرستان وارد دانشگاه می‌شود و دو سال در مقطع کاردانی تحصیل می‌کند و پس از آن باید جذب صنعت شود تا بتواند مهارت کافی را برای شناسایی نیازها کسب کند.
وی افزود: در این مدل دانشجو پس از گذراندن  ۲ سال اشتغال در صنعت به دانشگاه وارد شده و در مقطع کارشناسی ناپیوسته تحصیل می‌کند ولی ممکن است در این مدت دو سال این دانشجو در سن سربازی قرار گرفته و دیگر نتواند در صنعت مشغول شود که برای پیشگیری از توقف در تحصیل این دانشجویان طرح سرباز تکنیسین را مطرح کردیم.
شفیعی ادامه داد: درنظر داریم با مراجع عالی هماهنگ کنیم تا اگر دانشجویی که جذب صنعت شد توانست شغل بیابد از رفتن به سربازی معاف شده یا سربازی وی به تاخیر بیفتد.
به گفته وی، در این صورت یک فرایند ۵-۶ ساله به عنوان سربازی محسوب می‌شود و فرد فقط دوره آموزشی خدمت سربازی را می‌گذراند.


شرط استخدام مربیان حق التدریس در دانشگاه فنی حرفه ای

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای وضعیت استخدام حق التدریسی های آموزشکده های فنی و حرفه ای را تشریح کرد.
دکتر مسعود شفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت حق التدریس های دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: سال ۸۹ مجلس شورای اسلامی مصوب کرد، آموزش و پروش برای استخدام حق التدریسی‌ها اقدام کنند.
وی ادامه داد: درسال ۹۰ که آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای از آموزش و پرورش جدا شده و به دانشگاه فنی و حرفه ای ملحق شدند، آموزش و پرورش اعلام کرد، افرادی که دراین آموزشکده ها حق التدریس هستند را استخدام نمی کند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: برهمین اساس این افراد با ارسال نامه ای به معاونت ریاست جمهوری وقت و مرکز پژوهش های مجلس خواستار روشن شدن وضعیت استخدام خود شدند.
وی ادامه داد: نظر معاونت ریاست جمهوری وقت و مرکز پژوهش های مجلس این بود که باید آموزش و پرورش این افراد را جذب و استخدام کند و دانشگاه فنی و حرفه ای مسئولیتی در قبال آنها ندارد، ولی از دانشگاه فنی و حرفه ای نیز درخواست شد همکاری لازم را با این افراد داشته باشند، تا حقی از آنها تضییع نشود.
شفیعی یادآورشد: دانشگاه فنی و حرفه ای آمادگی دارد از همکاری حق التدریسی هایی که دکتری و فوق لیسانس دارند، استفاده کند به شرطی که بودجه آن افراد به بودجه دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه شود.
وی ادامه داد: بودجه ای که دانشگاه برای حق التدریسی ها سالانه هزینه می کند ۷ میلیارد تومان است در صورتی که استخدام شوند، این هزینه ۶۷ میلیارد تومان می شود.
شفیعی افزود: با تمام این مسایل دانشگاه فنی و حرفه ای سعی کرده ، تعدادی از این حق التدریسی ها را که در فراخوان ۹۱ جذب هیات علمی شرکت کرده و از طریق جذب وزارت علوم معرفی شده اند را در اولویت جذب قرار دهد.
وی ادامه داد: همچنین قرار است با مجوز سازمان مدیریت تعدادی سرپرست آزمایشگاه نیز استخدام کنیم که دراین مورد نیز حق التدریس ها در اولویت قرار دارند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه کرد: تعداد حق التدریسی ها کمتر از ۳ هزار نفر بوده که بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر از آنان دکتری و کارشناس ارشد هستند که دانشگاه فنی و حرفه ای با آنها احساس همدری کرده و درصورت تامین بودجه به مرور زمان آنها را جذب خواهد کرد.


چهار هزارو ۸۷۶ نفر به استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای درمی آیند

زنجن ایرنا – معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: امسال چهار هزار و ۸۷۶ نفر از مربیان حق التدریس این سازمان تبدیل وضعیت و استخدام می شوند.
چهار هزارو ۸۷۶ نفر به استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای درمی آیند
رهام کیایی روز پنجشنبه گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۶ هزار نفر برای شرکت در این آزمون شرکت کرده اند.
وی اظهار کرد: آزمون استخدامی مربیان حق التدریس این سازمان اول خرداد برگزار می شود.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: از مجموع چهارهزار و ۸۷۶ سهمیه استخدام، تعداد ۱۸ سهمیه برای استخدام مربیان حق التدریس ایثارگر واجد شرایط در نظر گرفته شده و چهارهزارو و۸۵۸ سهمیه باقی مانده برای جذب در این سازمان باید در آزمون شرکت کنند.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سهمیه پیش بینی شده برای استان زنجان در این آزمون استخدامی را ۱۸۰ نفر عنوان کرد.
کیایی بااشاره به برگزاری همزمان مرحله شهرستانی شانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت طی امروز /پنجشنبه/ در سراسر کشور ادامه داد: این مسابقات به صورت سالانه در سراسر کشور برگزار و برگزیدگان آن برای حضور در مسابقات دوسالانه جهانی مهارت انتخاب می شوند.
وی ادامه داد: در این مرحله از مسابقات ۳۵ هزار نفر شرکت کرده اند.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: مرحله استانی شانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت تیر و مرحله کشوری آن اوایل شهریور برگزار خواهد شد.
وی آموزش مهارت منجر به اشتغال را رویکرد این سازمان برای امسال برشمرد.
رهام کیایی، معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور روز پنجشنبه از برگزاری مرحله شهرستانی شانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در زنجان بازدید کرد.


دانش آموختگان رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش بازار کار مطمئنی دارند

اسدآباد-ایرنا-رییس گروه فنی و حرفه ای و کاردانش اداره کل آموزش و پرورش همدان با اشاره به سیاست های وزارت آموزش و پرورش برای هدایت دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش گفت: فارغ التحصیلان این رشته ها اشتغال و بازار کار مطمئن تری دارند.
دانش آموختگان رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش بازار کار مطمئنی دارند
به گزارش ایرنا احمد آقا محمدی روز یکشنبه در همایش هفته مشاغل در هنرستان فاطمه زهرا(س) اسدآباد افزود :امروزه در اثر گسترش صنعت و تکولوژی وجود نیروی انسانی متخصص یک نیاز اساسی است و آموزش های فنی و حرفه ای به عنوان عامل مهم تربیت این نیروها مورد توجه قرار گرفته است تا افرادی آگاه به تکنولوژی روز و کار آمد را تربیت و در چرخه سازندگی کشور وارد کند.
وی با بیان اینکه ۶۰ درصد دانش آموزان دوره متوسطه اسدآبادی در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش تحصیل می کنند گفت : این شهرستان در سطح استان رتبه نخست را دارد.
آقا محمدی گفت : آشنایی با مشاغل مختلف این امکان را به دانش آموزان می دهد تا متناسب با استعداد، توانایی، رغبت ،هوش و علائق خود نسبت به انتخاب رشته تحصیلی مناسب که منجر به انتخاب شغل مورد علاقه آنها می شود اقدام کنند.
وی با اشاره به نقش مشاوران در هدایت صحیح دانش آموزان گفت : مشاوران مدارس در این هفته با بهره گیری از امکانات مدرسه می توانند نقش موثری را در آشنایی بهتر دانش آموزان با مسیر شغلی آینده خود داشته باشند.
یکم تا هفتم اردیبهشت ماه به نام هفته معرفی مشاغل در مدارس نامگذاری شده است.
شهرستان اسدآباد با ۱۰۷ هزار جمعیت در ۴۵ کیلومتری همدان واقع شده است .


 ۱۷۵ مربی سیار حق‌التدریس در فنی و حرفه‌ای یزد استخدام می‌شوند

حبیب کارگر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد، با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای متولی آموزش‌های مهارتی در کشور است، اظهار داشت: ۱۷ مرکز آموزشی دارای چارت سازمانی در استان مشغول فعالیت هستند.
مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان یزد با اشاره به اینکه فعالیت‌های این سازمان در دو بخش خصوصی و دولتی انجام می‌شوند، گفت:  بیش از ۴۳۰ آموزشگاه مهارتی آزاد با نظارت اداره کل فنی و حرفه‌ای در سطح استان یزد فعالیت می‌کنند.
کارگر با اشاره به اینکه مدارک پایان دوره آموزشگاه‌های آزاد استان از سوی اداره کل فنی و حرفه‌ای صادر می‌شود، افزود:  آموزش‌های این سازمان متناسب با نیاز کار جامعه به حوزه خدماتی، فنی، کشاورزی و هنری تقسیم می‌شنود.
وی نیازسنجی شهری، و نیازسنجی آموزش روستایی را از جمله اقدامات موثر به منظور ارائه رشته‌های مختلف در استان عنوان کرد و با اشاره به اینکه ۵۱ درصد از کارآموزان استان از بانوان و ۴۹ درصد از آقایان هستند، تصریح کرد: در استان یزد بانوان شرکت کننده بیشتر متقاضی آموزش رشته‌های خدماتی و آقایان متقاضی شرکت در دوره‌های آموزشی فنی و مهارتی هستند
کارگر با بیان اینکه سالانه متناسب با نیاز استان بیش از ۵۰ حرفه جدید به دوره‌های فنی و حرفه‌ای اضافه می‌شود، اظهار داشت:  براساس نیازسنجی‌های مستمر در اداره کل، هر رشته که از نظر بازار کار و متقاضی آموزش اشباع شود از لیست دوره‌های ارائه شده حذف می‌گردد.
وی آموزش در صنایع، آموزش سربازان در پادگان‌ها، آموزش زندانیان، آموزش متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، آموزش دانش‌آموزان شاخه کار و دانش، آموزش دانشجویان فارغ‌التحصیل و آموزش روستائیان  را از جمله فعالیت‌های آموزشی شاخص در اداره کل فنی و حرفه‌ای یزد دانست.
کارگر با اشاره به افزایش جمعیت حاشیه‌نشینی در حواشی شهرستان‌های یزد و میبد، گفت: آموزش ساکنان غیررسمی حاشیه شهرها به منظور توانمند‌سازی و کمک به کم کردن حاشیه‌نشینی از دیگر اقدامات این سازمان است.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای یزد با اشاره به سابقه فعالیت ۳ سال و بیشتر مربیان حق‌التدریسی در اداره کل فنی و حرفه‌ای یزد گفت: در استان ۱۰۰ تیم سیار آموزشی به منظور ارائه خدمات آموزشی به مناطق محروم و روستاها با بیش از ۱۷۵ مربی حق‌التدریسی مشغول فعالیت هستند.
کارگر با اشاره به اینکه استان یزد نسبت به دیگر استان‌های کشور بیشترین تیم آموزشی سیار را تشکیل داده، افزود:  استخدام بیش از ۱۷۵ مربی حق التدریسی به عنوان مربی سیار آموزش  یکی دیگر از مهمترین برنامه‌های این اداره کل در امسال است.
وی راه‌اندازی مرکز فنی و حرفه‌ای در دانشگاه به صورت موازی با دروس هر رشته، اجرای طرح کارآموزی دانشجویان و اعتبارسنجی آموزشگاه‌های آزاد به منظور مشخص شدن سطح ارائه خدمات و فعالیت‌های انجام شده هر آموزشگاه را از جمله برنامه‌های در دست اقدام امسال اداره کل فنی و حرفه‌ای یزد عنوان کرد.
حبیب کارگر اجرای طرح کارآموزی دانشجویان و اجرای طرح توانمندسازی دانشجو در دانشگاه را از جمله راهکارها و برنامه‌های آموزشی به منظور
ارتقای سطح مهارتی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در استان دانست و با اشاره به اینکه از این پس میزان شهریه هر مرکز آموزشی آزاد به تناسب
خدمات ارائه شده در آن تعیین می‌شود، گفت:  بحث اعزام نیروی کار به خارج از کشور و پذیرش رشته‌های جدید به منظور ارتقای سطح کیفی و کمی آموزش‌های مهارتی از دیگر برنامه‌های در حال بررسی امسال است.
کارگر با اشاره به اینکه بیش از یک هزار حرفه در استان وجود دارد، افزود:  بیش از ۵۰۰ حرفه از مهارت‌های ارائه شده در استان همیشه در حال آموزش دادن هستند.
مدیرکل فنی و حرفه ای یزد با بیان اینکه برگزاری آزمون‌های مهارتی بین‌المللی در دستور کار این اداره کل است، اظهار داشت:  در مراکز آموزشی دولتی سالانه بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفرساعت و در آموزشگاه‌های آزاد سالانه بیش از ۳ میلیون نفر ساعت به صورت متغیر مشغول فراگرفتن آموزش‌های مهارتی هستند.


اطلاعیه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور درخصوص تبدیل وضعیت استخدامی مربیان حق التدریس فنی و حرفه ای

پیرو انتشار شرایط و ضوابط استخدام سازمان فنی و حرفه‌ای در تاریخ ۹/۱/۹۴ دردفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون استخدامی متمرکز برای دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۴ به اطلاع می‌رساند با توجه به مندرجات دفترچه مذکور، ثبت‌نام درخوشه شغلی مربی آموزش فنی و حرفه‌ای (کد ۱۲۵۵) صرفاً ویژه مربیان حق التدریس این سازمان که دارای شرایط ذیل می باشند، بوده است :
۱ –   صرفاً کسانی که قبل از اول مهرماه ۱۳۹۱ به عنوان مربی حق التدریس با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همکاری داشته و  در سال ۱۳۹۳ نیز همکاری آنان ادامه داشته است .
۲ – در زمان ثبت نام دارای مدرک تحصیلی کاردانی و بالاتر باشند.
لذا افراد فاقد شرایط فوق الذکر (بند۱و۲)، مشمول استخدام و یا تبدیل وضعیت استخدامی نمی باشند لذا باتوجه به اطلاعات موجود در سازمان فنی و حرفه ای کشور و براساس پیام کوتاه ارسال گردیده برای داوطلبان فاقد شرایط اولیه ، لازم است این افراد به موارد ذیل توجه نموده و اقدام لازم را بعمل آورند:
۱-  اگر دارای شرایط فوق هستند چون از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان محل تدریس به ستاد سازمان آموزش
فنی و حرفه‌ای کشور معرفی نشده ‍‌اند، جهت استفاده از حق و حقوق قانونی خود ظرف مدت ۴۸ ساعت (روزهای دوشنبه ۳۱ فروردین و سه شنبه ۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴)  به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان محل همکاری خود مراجعه نمایند و یا  با شماره تلفن ۶۶۹۴۴۱۲۶ – ۰۲۱ اداره جذب، آموزش و بهسازی نیروی انسانی  اداره کل امور اداری و منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تماس حاصل نموده و یا مراجعه حضوری فرمایند تا در صورت احراز شرایط، مجاز به شرکت در آزمون مربوطه تلقی شوند.
 توجه: اسامی افراد معرفی شده هر استان در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آن استان موجود می‌باشد.
۲-  برای داوطلبانی که  یقین حاصل گردید فاقد شرایط هستند تسهیلات ذیل فراهم گردیده است:
۲-۱- امکان ویرایش اطلاعات و تغییر خوشه شغلی به منظور ثبت‌نام در آزمون استخدامی سایر دستگاه های مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام در صورت داشتن شرایط آن دستگاهها.
۲-۲- عودت هزینه پرداختی افراد فاقد شرایط ظرف مدت ۲۰ روز به حساب آنان.
لذا داوطلبان با توجه به موارد فوق ضرورت دارد به منظور تعیین تکلیف نهایی از روز یکشنبه مورخ ۳۰/۱/۹۴ تا  پایان روز سه‌شنبه مورخ ۱/۲/۹۴ به آدرس : http://register1.sanjesh.org/emnoetregfanihedited مندرج در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و درخصوص انتخاب یکی از موارد ذیل اقدام نمایند:
۱- اخذ تاییدیه از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای (مخصوص افرادی که موفق به پیگیری و اخذ تاییدیه شوند).
۲- ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی و تغییر خوشه شغلی.
۳- درخواست استرداد هزینه پرداختی بابت وجه ثبت‌نام در آزمون.
بدیهی است داوطلبانی که نسبت به تعیین وضعیت خود در زمان مقرر فوق اقدام ننمایند، درصورت شرکت در آزمون براساس ضوابط و شرایط مندرج در اطلاعیه از مراحل پذیرش امتحانی حذف خواهد شد.


آغاز ثبت‌نام اینترنتی اولین آزمون سنجش مهارت در صنایع مختلف

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اولین آزمون سنجش مهارت در حوزه های صنعت ساختمان، تفاهم نامه ها ( صنایع دستی، فرش و نان و غله و… ) سال ۱۳۹۴ در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.
پرند درخصوص نحوه ثبت نام متقاضیان در بخش های صنعت ساختمان، تفاهم نامه ها( صنایع دستی، فرش و نان و غله و… ) بیان داشت: داوطلبان می توانند از تاریخ ۲۰/۱/۹۴ تا ۲۷/۱/۹۴ با مراجعه به سایت http://advari.irantvto.ir  پس از خرید کارت اعتباری می توانند در حرفه مورد نظر خود ثبت نام کنند.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به مراحل اجرای آزمون های سنجش مهارت گفت: آزمون هر حرفه شامل دو مرحله کتبی و عملی است که متقاضیان بخش های صنعت ساختمان، تفاهم نامه‌ها (صنایع دستی، فرش و نان و غله و …) بایستی پس از ثبت نام در آزمون از ۷/۲/۹۴ تا ۹/۲/۹۴ با مراجعه به سامانه http://advari.irantvto.ir با درج شناسه پرداخت و شماره پرونده، و یا با درج مشخصات فردی، کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کنند.
وی افزود: داوطلبان پس از شرکت در آزمون کتبی و کسب نمره قبولی براساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی ادارات سنجش استان ها برای شرکت در آزمون عملی باید به حوزه های تعیین شده مراجعه کنند.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به تشکیل ستاد پاسخگویی آزمون سراسری سنجش مهارت گفت: در صورتی که متقاضیان با مشکلی مواجه شوند، می توانند با شماره تلفن های ۳۲۵۱۹۶۱۶-۰۲۶ ،۳۲۵۱۹۷۲۷-۰۲۶ و ۳۲۵۲۲۱۳۶- ۰۲۶و یا با مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان خود تماس حاصل کنند.


خبر ۲۶ اسفند ۹۳ – برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری نخستین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی در سال ۹۴ خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری نخستین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی در سال ۹۴
حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهار داشت: وزارت امور اقتصادی و دارایی، دیوان عدالت اداری، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان پزشک قانونی کشور، سازمان ثبت‌احوال کشور، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان ملی بهره‌وری ایران، سازمان هواپیمایی کشوری، مرکز اورژانس تهران، استانداری خراسان شمالی و برخی از دستگاه‌های اجرایی استان و سازمان علمی تحقیقاتی وابسته به نهاد ریاست جمهوری در نظر دارند نیروی انسانی مورد نیاز خود را طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و در چارچوب دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای به کارگیری افراد واجد شرایط در دستگاه‌های اجرایی موضوع بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۳/۹۷۵۷ مورخ ۹۳/۷/۱۹ و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور (تبدیل وضع مربیان حق‌التدریس موضوع مصوبه شماره ۱۲۲۲۱۸/ت۵۰۹۴۷هـ مورخ ۹۳/۱۰/۱۷ هیأت وزیران) از محل مجوزهای استخدامی مأخوذه از طریق برگزاری آزمون مشترک فراگیر به صورت کتبی توسط سازمان سنجش آموزش کشور (با عنوان مؤسسه مجری) و با نظارت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در سال ۹۴ و طی مراحل گزینش به صورت پیمانی تأمین کنند.
وی افزود: متقاضیان می‌توانند برای مطالعه شرایط و ضوابط استخدام هر یک از دستگاه‌های اجرایی مذکور و نحوه و زمان ثبت‌نام از روز دوشنبه ۱۰ فروردین ۹۴ تا ۱۷ فروردین ۹۴ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.
توکلی تصریح کرد: توضیحات بیشتر در رابطه با شرایط و ضوابط هر یک از دستگاه‌ها و تاریخ برگزاری آزمون در دفترچه راهنمای آزمون و اطلاعیه ثبت‌نامی که در ۱۰ فروردین ۹۴ منتشر می‌شود درج می‌گردد.
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پایان گفت: چنانچه علاوه بر دستگاه‌های اجرایی فوق دستگاه دیگری اضافه گردد اسامی نهایی آنان در اطلاعیه مورخه ۱۰ فروردین ۹۴ درج خواهد شد.

برای مشاهده اخبار تکمیلی در مورد استخدامهای سال ۹۴ اینجا کلیک کنید

خبر ۲۶ اسفند ۹۳ – استخدام  ۲۲۰ مربی فنی و حرفه ای در کرمانشاه

کرمانشاه- مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از تبدیل وضعیت ۲۲۰ مربی فنی و حرفه ای در سال آینده خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، داوود ناصری امید بعداز ظهر امروز دوشنبه در جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری که در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در اوایل سال ۹۳ پیشنهاد تشکیل شورای مهارت فنی و حرفه ای مطرح شد و از آنجا که دغدغه مسئولین و مردم بیکاری است این طرح با ارئه آموزش های مهارتی می تواند در رفع این معضل موفق باشد.
وی افزود: براساس بررسی انجام شده درخصوص هرم دانشجویی ایران به ازای هر پنج کارشناس یک تکنیسین وجود دارد، که قاعده ی جهانی عکس این موضوع است. از سوی دیگر فرهنگ مدرک گرایی در بین خانواده های ایرانی رواج یافته و می بایست به این تهدیدها توجه شود و بیشتر به سوی آموزش های مهارتی رفت.
مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان بیان داشت: درحال حاضر ۲۲ مرکز ثابت و فعال و ۵۷ کارگاه فعال در استان داریم و خوشبختانه توانسته ایم به صورت بسیار مطلوبی به تعهدات خود عمل کنیم که از پنج میلیون نفر ساعت، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ساعت از طریق کارگاه ها بوده است این درحالی است که اکثر استان ها با کاهش ۲۰ درصدی تعهدات خود مواجه شده اند.
وی از ورود برخی دستگاه های غیرمرتبط با آموزش های فنی و حرفه ای اظهار نگرانی کرد و گفت: برخی آموزشگاه ها که هیچ مجوزی ندارند، با تبلیغات گسترده بسیاری از افراد را جذب میکنند که متأسفانه بازدهی آنچنانی ندارد و این درحالی است که اداره کل فنی و حرفه پس از آزمون های سخت گواهینامه صادر میکند.
صدور گواهینامه های بین المللی در سال ۹۴
ناصری امید دراین باره گفت: در سه ماهه پایانی سال ۹۳ اولین سالن سنجش الکترونیکی افتتاح شده و از آن به بعد صدور تمامی گواهینامه ها الکترونیکی بوده است و همین موضوع در کاهش تخلفات بسیار مؤثر باشد.


خبر ۲۳ اسفند ۹۳ – استخدام پیمانی ۱۵۵ مربی حق‌التدریس فنی در همدان

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علیرضا مهرابی ظهر امروز در حاشیه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان با بیان اینکه بعد از پیگیری دو ساله، مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای استخدام پیمانی می‌شوند، افزود: در استان همدان ۱۵۵ نفر استخدام پیمانی خواهند شد.
وی تصریح کرد: ۱۳۰ میلیارد تومان برای توانمند‎سازی روستایی در سطح استان هزینه شده تا بتوان خدمات بهتر و بیشتری را ارائه کرد.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای همدان با اشاره به اخذ مجوز آزمون‌های بین‌المللی که از سال آینده در استان برگزار می‌شود، افزود: در تمام شهرستان‌ها نیازسنجی روستاها انجام شده است.
وی با اشاره به تجلیل از برگزیدگان جشنواره ملی مهارت بیان داشت: در استان همدان ۲ هزار و ۱۰۹ نفر در ۳۰ رشته در مرحله شهرستانی این جشنواره شرکت کردند.
مهرابی با بیان اینکه این مسابقات هر دو سال یکبار در رده‌های شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود، ادامه داد: پس از آزمون ۱۷۹ نفر در ۱۴ رشته در مرحله استانی پذیرفته شدند.
وی تصریح کرد: در جشنواره ملی مهارت ۱۱ نفر موفق به کسب مدال شدند که امیدواریم در سال‌های آینده این تعداد افزایش یابد.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان بیان داشت: پنج نفر از مربیان استان به عنوان مدرسان برگزیده آماده شدند که امیدواریم سازمان بتواند خدمات خود را بیشتر ارائه دهد.
در حاشیه این جلسه، برگزیدگان پانزدهمین جشنواره ملی مهارت تجلیل شدند.


خبر ۱۹ اسفند ۹۳ –  مجوز استخدام ۴۷۰۰ مربی فنی و حرفه‌ای صادر شد

 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صدور مجوز استخدام ۴۷۰۰ مربی فنی و حرفه‌ای و پیش‌بینی بودجه ۱۳۰۰ میلیارد ریالی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور خبر داد.
کوروش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: نگاه دولت یازدهم به آموزشهای مهارتی نگاه ویژه‌ای است و صدور مجوز استخدام این تعداد مربی در بین مجوزهای جذب نیرو گویای این امر است.
وی افزود: همه مربیان فنی و حرفه‌ای که نمره قبولی در آزمون استخدامی را اخذ کنند می‌توانند وارد دوره‌های پیشرفته مربیگری شده و مشغول کار شوند.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در ادامه از برگزاری آزمون استخدامی مربیان در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و گفت: این آزمون تنها در میان مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود و افرادی که حدنصاب لازم در این آزمون را کسب کنند، جذب می‌شوند.
پرند مجوز صادره را شامل حال مربیانی دانست که دستکم ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه حق التدرسی تمام وقت در سازمان فنی و حرفه‌ای را با بیشترین کارایی داشته باشند.
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین از پیش‌بینی اعتبار ۱۳۰۰ میلیارد ریالی سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور در سال آینده خبرداد.
به گفته وی این اعتبار، در زمینه آموزشهای مهارتی و فنی وحرفه‌ای تحول آفرین بوده و موجب ایجاد اشتغال پایدار برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان جویای کار به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته روستایی و عشایری خواهد شد.


خبر ۱۷ اسفند ۹۳- اختصاص درصدی از مالیاتها به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از ارائه پیشنهاد تخصیص یک درصد از مالیات وصول شده به این سازمان در پیش‌نویس جدید قانون مالیات بر ارزش افزوده، خبر داد.
پوراندخت نیرومند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در پیش نویس جدید قانون مالیات بر ارزش افزوده که هم اکنون در مجلس در حال بررسی است، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مغفول مانده است.
وی ادامه داد: به همین منظور در راستای رشد و بهره‌وری بنگاههای اقتصادی و افزایش سطح مهارت شاغلان، پیشنهاد تبصره‌ای ذیل ماده ۷ پیش‌نویس جدید قانون مالیات بر ارزش افزوده را بابت تامین هزینه‌های آموزشی به کمیسیونهای تخصصی مجلس و وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کرده‌ایم.
نیرومند افزود: در تبصره پیشنهادی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تحت عنوان “تبصره ۶ ماده ۵۷″ پیشنهاد شده که به منظور ارتقای سطح مهارت شاغلان، یک درصد از مالیات وصول شده به نام عوارض وصولی سهم سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای موضوع این قانون به حساب مخصوصی نزد خزانه و به نام سازمان امور مالیاتی کشور واریز شود و به شکل صددرصدی در اختیار این سازمان قرار گیرد تا آن را در جهت توسعه آموزش و افزایش مهارت شاغلان و صیانت از نیروی کار هزینه کند.
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: در صورت تصویب این پیشنهاد، آیین‌نامه اجرایی این تبصره به پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت امور اقتصاد و دارایی برای تصویب هیأت وزیران تهیه خواهد شد.


خبر ۱۶ اسفند ۹۳ – فرآیند اجرایی برگزاری آزمون استخدامی مربیان فنی و حرفه ای آغازشد

معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد: آگهی استخدام پیمانی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور پس از تأیید سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای انتشار در اختیار سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره آموزش فنی و حرفه ای استان یزد،  رهام کیائی، معاون اداری و پشتیبانی این سازمان با اعلام این خبر بیان داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مجوز آگهی استخدام۴ هزار و ۸۷۶  نفر از مربیان حق التدریس این سازمان را صادرکرد.
رهام کیائی تصریح کرد: از مجموع ۴ هزار و ۸۷۶ سهمیه استخدام، تعداد ۱۸ سهمیه به منظور استخدام مربیان حق التدریس ایثارگر واجد شرایط لحاظ شده و۴ هزار و۸۵۸ سهمیه باقی مانده برای انتشار در اختیار سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: با توجه به اطلاعات اخذ شده از مربیان حق التدریس و همچنین اطلاعات دریافت شده از ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استانها، توزیع سهمیه استخدامی در تمامی شهرستانها به گونه ای برنامه ریزی شده است که تمامی مربیان حق التدریس واجد شرایط می توانند در رشته محل های آموزشی در شهرستانهای محل فعالیت فعلی ثبت نام کنند.
رهام کیائی در ادامه بیان داشت: در این آزمون تمام افرادی که پیش  از مهرماه ۱۳۹۱ به عنوان حق التدریس با این سازمان همکاری داشته و در سال ۱۳۹۳همکاری آنها همچنان ادامه داشته باشد مشروط به داشتن حداقل ۲۰ سال سن و مدرک تحصیلی فوق دیپلم و بالاتر می توانند ثبت نام نمایند.
وی افزود: داشتن حداقل ۱۵۰ ساعت دوره تخصصی مربوطه توسط مربیان فاقد مدرک تحصیلی مرتبط الزامی است.
رهام کیائی بیان داشت: استخدام مربیان حق التدریس ایثارگر شامل:  فرزندان شاهد، همسر شهید،جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسران جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، فرزندان و همسران دارای سابقه یکسال و بالاتر اسارت و رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه  در جبهه به صورت رسمی خوهد بود.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: تمام مراحل آزمون عمومی و تخصصی از جمله تهیه سؤالات و تصحیح اوراق از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار و پس از اعلام نتایج توسط سازمان سنجش، گزینش و همچنین مصاحبه تخصصی توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور انجام می شود.
وی در ادامه خبر داد: مواد آزمونی نیز از طریق سازمان سنجش و در زمان انتشار آگهی اطلاع رسانی خواهد شد.
در ادامه رهام کیائی اظهار امیدواری کرد که در نیمه دوم اسفند ماه سال جاری آگهی استخدام از طریق سازمان سنجش کشور اعلام و انشاءا… در اردیبهشت ماه آزمون برگزار شود.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه تأکید کرد: اطلاعات و لیست اسامی دریافت شده از استانها فقط به منظور برنامه ریزی و پیش بینی رشته محل های آموزشی مورد نیاز بوده و هیچ تأثیری در انتخاب افراد نخواهد داشت.
رهام کیائی در خاتمه اطمینان داد که فرآیند استخدام به گونه ای تدوین شده که افراد واجد شرایطی که در آزمون کتبی حد نصاب نمره را کسب  نمایند و مراحل گزینش و مصاحبه تخصصی را با موفقیت طی کنند، تبدیل وضعیت خواهند شد و هیچ حقی از هیچ کسی ضایع نخواهد شد


خبر ۱۶ اسفند ۹۳-اشتغال ۶۵ درصد از آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای

معاون وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی گفت: ۶۵ درصد از آموزش های فنی و حرفه ای منتج به اشتغال کاربران می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، کورش پرند بعد از ظهر جمعه در نشست با مسئولان منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس اظهار داشت: پارس جنوبی به عنوان یک منطقه بسیار مهم و تاثیرگذار در حوزه اقتصاد و انرژی کشور است و شاهد توسعه گسترده این منطقه هستیم.
معاون وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی ادامه داد: آموزش های فنی و حرفه ای از اهمیت بسیار زیادی در زمینه ایجاد اشتغال و توسعه کارآفرینی برخوردار است و حمایت مناسبی برای توسعه این بخش خواهیم داشت.
وی فنی و حرفه‌ای را به عنوان یکی از ابزارهای قدرت نرم برای کشور مطرح کرد و اذعان داشت: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یک بسترسازی برای رسیدن به انواع دیپلماسی عمومی، اجتماعی، فرهنگی و انرژی است.
پرند یکی از روش‌های موثر در امر اشتغال را اعزام نیروی کار به خارج از کشور دانست و افزود: متاسفانه طی سال‌های گذشته اعزام نیروی کار به خارج از کشور مورد غفلت قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه مهارت‌های کار با کامپیوتر نیاز هر فرد است، اضافه کرد: صنایع کشور در تعامل با سازمان فنی و حرفه‌ای، دوره‌های تخصصی پیشنهاد دهند تا پس از آن کاربران با مشاوره و هدایت شغلی مشغول به کار شوند.
وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی در پایان خاطرنشان ساخت: ۶۵ درصد از آموزش های فنی و حرفه ای منتج به اشغال کاربران می شود.


خبر ۹ اسفند ۹۳ – استخدام ۳۹ مربی حق‌التدریسی مراکز فنی و حرفه‌ای بوشهر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در اجرای طرح استخدام مربیان حق‌التدریسی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در کل کشور، ۳۹ مربی فنی و حرفه‌ای نیز در استان بوشهر استخدام می‌شوند.

عبدالرسول کازرونی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر در ارتباط با شرایط استخدام این مربیان اظهار داشت: مربیان متقاضی استخدام باید از پایان شهریورماه ۹۱ تاکنون به عنوان نیروی حق‌التدریسی مشغول به کار بوده و حداقل مدرک تحصیلی آنان نیز فوق دیپلم باشد.
وی با بیان اینکه زمان برگزاری آزمون استخدامی سال آینده اعلام می‌شود، گفت: اولویت ما با مناطق محروم است و یکی از شرایط ویژه استخدام نیز کسب حداقل نمره در آزمون عمومی است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تصریح کرد: امسال یک میلیارد و ۲۷۳ میلیون تومان اعتبار برای توسعه، تکمیل مراکز و فضاهای آموزشی برای شهرستان‌های بوشهر، تنگستان، گناوه، دیلم و دشتستان پیش‌بینی شده است.
کازرونی بیان کرد: در سفر دیماه هیئت دولت به استان بوشهر دو تفاهم نامه همکاری با نیروگاه اتمی و وزارت نفت برای آموزش نیروهای انسانی مورد نیاز به امضا رسید. همچنین بر اساس تفاهمی که با مراکز رشد و دانش داریم افرادی که توانایی و ایده خلاقیت و نوآوری دارند اما فضای کار برای آنان وجود ندارد، کارگاه‌های مراکز فنی و حرفه‌ای در اختیار آنان قرار می‌گیرد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تصریح کرد: اعتبار جاری سالانه اداره کل فنی و حرفه‌ای ۴ میلیارد و ۵۶۹ میلیون ریال بوده که ۶۴۰ میلیون تومان درآمد را در حوزه آموزش کسب کردیم.


خبر ۵ اسفند ۹۳- مجوز مجلس به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای ارائه آموزش‌های پیامکی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به تبصره‌های الحاقی درآمدی در لایحه بودجه ۹۴ به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اجازه دادند تا برخی از آموزش های غیررسمی خود را از طریق آموزش های پیامکی و مجازی ارائه کنند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اجازه داد تا بخشی از آموزش‌های غیررسمی خود را از طریق ارائه آموزش‌های پیامکی و مجازی با مشارکت بخش غیردولتی ارائه و سهم خود از درآمد حاصل را وصول و به ردیف درآمدی ۱۴۰۱۰۳ واریز کند.
همچنین در مصوبه دیگری از تبصره‌های الحاقی بندهای درآمدی لایحه بودجه ۹۴ کل کشور دولت موظف شد از داروهای دامی آماده مصرف و واکسن‌های طیور مشابه تولید داخل معادل ۵ درصد و غیرمشابه معادل ۲ درصد ارزش فروش محصولات وارداتی اخذ و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید.


خبر ۸ بهمن ۹۳ – تعیین تکلیف وضعیت استخدامی۳۵۰ نفر در دانشگاه فنی و حرفه ای

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه اخیرش با وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری گفت: با نظر مساعد فرهادی، وضعیت به کارگیری بیش از ۳۵۰ نفر از متقاضیان عضویت در هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای، تعیین تکلیف شد.
امیر خجسته روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به اهمیت دانشگاه های علمی- کاربردی و فنی و حرفه ای در تحقق ایده دانشگاه های کارآفرین گفت: طرح دانشگاه های کارآفرین که یکی از طرح های قابل توجه و ارزنده دولت محترم تدبیر و امید و آقای دکتر فرهادی می باشد، نقش عمده ای در اشتغال زایی دانشجویان و هدفمند شدن تحصیلات عالیه دارد که دانشگاه نوپای فنی و حرفه ای و به تبع آن دانشگاه علمی- کاربردی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی با تقدیر از نگاه ویژه فرهادی به توسعه هدفمند دانشگاه های کارآفرین و ارتقای بخش تحقیقات و فناوری در کشور گفت: وزیر محترم علوم با نگاهی دقیق و هوشمندانه به دنبال رفع معضلات بخش دانشگاهی کشور بوده و طرح ایشان در جهت تقویت دانشگاه های کارآفرین و توجه به حوزه تحقیقات و فناوری، اقدامی ارزشمند و در خور تقدیر و تشکر می باشد.
خجسته افزود: در جلسه ای که اخیرا با فرهادی داشتم، با نظر مساعد وی وضعیت بیش از ۳۵۰ نفر از متقاضیان عضویت در هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای تعیین تکلیف شده و مقرر شد که موارد جهت تعیین صلاحیت حراستی به مبادی ذی صلاح ارجاع شود


 خبر ۴ بهمن ۹۳ – استخدام مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای تا پایان سال ۹۴

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، رهام کیانی صبح امروز در نشستی خبری گفت: یکی از الزامات برای استخدام مربیان حق‌التدریسی سازمان فنی و حرفه‌ای پیش‌بینی بودجه برای سال ۹۴ بود که برای چهار هزار و ۸۷۶ نفر در نظر گرفته شده است.
وی عنوان کرد: یکی از الزامات استخدام مربیان حق‌التدریس شناسایی مشمولان این آیین‌نامه است که مشخص کرده چه کسانی در آزمون تبدیل وضعیت شرکت کنند و ما از طریق خوداظهاری افراد این اطلاعات را جمع‌آوری کرده‌ و در مرحله راستی‌آزمایی و صحت اطلاعات هستیم.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور تصریح کرد: طبق این آیین‌نامه کسانی در این تبدیل وضعیت می‌توانند، شرکت کنند که در زمان قبل از لازم‌الاجرا شدن قانون یعنی تا پایان شهریور ۹۱ با سازمان به عنوان حق‌التدریس کار کرده باشند و در سال ۹۳ همکاری آن‌ها ادامه داشته باشد و در زمان تبدیل وضعیت که پایان سال‌جاری است حداقل مدرک تحصیلی آن‌ها فوق‌دیپلم باشد.
وی عنوان کرد: در پیش‌بینی ردیف‌های سازمانی و رشته‌های شغلی که باید به تفکیک استان و شهرستان مشخص شود، تعدادی از پست‌های سازمانی را داریم و هماهنگی با سازمان مدیریت انجام شده و به تعداد مورد نیاز پست‌ها تهیه خواهد شد.
کیانی گفت: فرم‌های مربوط به تغییر وضعیت را به استان‌ها ارسال کرده‌ایم و هفته آینده جلسه‌ای با استان‌ها برگزار و تقسیم‌بندی استان‌ها انجام شده که رشته‌های شغلی تفکیک و برای آزمون به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال می‌شود.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور خاطرنشان کرد: هر آزمونی که انجام می‌شود یک بخش عمومی دارد که مواد آزمون عمومی هم از طریق سازمان مدیریت و هم ما با مکاتباتی که با استان‌ها داشته‌ایم، اعلام کرده‌ایم و یک بخش آزمون سئوالات تخصصی دارد که بعد از مشخص شدن رشته شغلی منابع آن‌ها مشخص می‌شود.
وی گفت: تعیین زمان آزمون به عهد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است و از نظر ما در سازمان فنی و حرفه‌ای فرآیند آزمون آغاز شده و مقدماتی دارد که باید انجام شود.
کیانی خاطرنشان کرد: اعلام آمادگی کرده‌ایم هر زمانی که در سال‌جاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اعلام کند، آزمون را برگزار و اگر موافقت کنند تا پایان سال برگزار می‌شود.
وی عنوان کرد: به دلیل اینکه این افراد مربی‌های خود ما هستند و با ما کار کرده‌اند و پرونده دارند، بحث گزینش این افراد را به صورت موازی آغاز کرده‌ایم تا اگر این‌ها در آزمون شرکت کرده‌اند در زمینه استخدامی مشکلی نداشته باشند.
کیانی گفت: از لحاظ استخدامی مناطق محروم در اولویت هستند و بعد از مناطق محروم به مناسبت سابقه و میزان تحصیلات در جداولی که در مصوبه هیئت دولت است اولویت‌بندی سایر افراد مشخص است و امیدواریم تا پایان سال ۹۴ تمام مربیان حق‌التدریس واجد شرایط که در آزمون اعلام می‌شود موفق به کسب حداقل نمره شوند و مراحل گزینش آن‌ها انجام و به استخدام رسمی سازمان فنی و حرفه‌ای در ‌‌آیند.
وی تصریح کرد: یک بودجه هزینه‌ای و یک بودجه تملک دارایی و سرمایه داریم و یک بخشی از اعتبارات سازمان فنی و حرفه‌ای از طریق استان‌ها برای ایجاد مراکز تامین می‌شود.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور ادامه داد: در ۶ سال اخیر تعداد مراکز فنی و حرفه‌ای در سطح کشور ۲ برابر شده و هر سال نسبت به سال بعدی بودجه هزینه‌ای ما افزایش چشم‌گیری داشته و از میانگین کشور بیشتر بوده است.
کیانی عنوان کرد: قیمت تمام شده خدمات دستگاه‌ها با هم فرق دارد و قیمت تمام شده خدمات فنی و حرفه‌ای در سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بیشتر از سایر دستگاه‌هاست.
وی افزود: در چند سال اخیر تورم بیشتر شده و به تبع آن نیازی که ما داریم بودجه ما رشد نداشته است اما ما افت بودجه‌ای در هیچ سالی نداشته‌ایم.
کیانی گفت: آزمون‌های ما در مراکز فنی و حرفه‌ای به صورت متمرکز انجام و همسان‌سازی صورت گرفته و سبب شده کیفیت آموزشی ما بهتر از قبل شود به دلیل اینکه آزمون سراسری است و مجبور هستند بیشتر تلاش کنند و خود را با استاندارد وفق دهند.
وی تصریح کرد: برای افزایش کیفیت آموزش باید پول بیشتری خرج کنیم اما بهره‌وری مراکز ما بالاست و جزو دستگاه‌های برتر کشور در زمینه بهره‌وری هستیم.


خبر ۲۱ دی ۹۳ – آئین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان فنی و حرفه ای ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیئت وزیران، آئین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به رسمی و پیمانی را تصویب کرد.
بر اساس این مصوبه، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور موظف است تا پایان قانون برنامه ۵ ساله پنجم، نسبت به تغییر وضعیت استخدامی به رسمی (صرفا در مورد ایثارگران واجد شرایط) و پیمانی تعداد ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق التدریس سازمان، مطابق این آئین نامه اقدام نماید.
برای مشاهده متن آئین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به رسمی و پیمانی اینجا را کلیک کنید.


خبر ۲۰ دی ۹۳ – مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای در زندان‌ها استخدام میشوند

خبرگزاری تسنیم: معاون آموزش و پژوهش فنی‌و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به سختی‌ها و دشواری‌های موجود در زندان، مربیان حق‌التدریس که مسئولیت مهارت‌آموزی در زندان‌ها را برعهده دارند، به استخدام رسمی درآیند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان، با هدف تقویت روحیه جهادی و خدمت به آسیب دیدگان اجتماعی در جلسه‌ای در اداره کل آموزش فنی وحرفه‌ای سیستان و بلوچستان از تلاشگران عرصه مهارت آموزی در ندامتگاه مرکزی زاهدان تجلیل شد.

معاون آموزش و پژوهش اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای سیستان و بلوچستان در این جلسه با قدردانی از تلاش‌های پرسنل مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای سیدالشهدا زاهدان که مسئولیت خطیر مهارت آموزی به آسیب دیدگان اجتماعی را برعهده دارند، اظهار داشت: برای موفقیت در کار و خدمت بیشتر به نیازمندان باید از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای خودداری کنیم.
محمد خلیقی با اشاره به سختی‌ها و دشواری‌های موجود در زندان، افزود: امیدواریم به زودی مربیان حق‌التدریس به استخدام رسمی درآیند.
رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای سیدالشهدا زاهدان هم در این جلسه، مهارت آموزی در زندان را بسیار دشوار و در عین حال باارزش عنوان کرد و گفت: با وجود شرایط خاص و محدودیت‌های فراوان در زندان، مربیان برای خدمت به آسیب دیدگان اجتماعی و کمک به بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.
جامعی با تاکید بر استفاده از فناوری‌های جدید در زمینه ارتقای مهارت آموزی در زندان افزود: هدف ما آموزش حرفه‌هایی است که بازار کار داشته باشد و در همین راستا از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۷ حرفه جدید آموزش داده‌ایم.
در پایان این مراسم با آموزش تصویری نحوه استفاده ازپورتال سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور، از تعدادی از مربیان تلاشگر عرصه مهارت آموزی در زندان زاهدان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.
مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای سیدالشهدا زاهدان دربخش‌های مختلف زندان مرکزی زاهدان و کانون اصلاح و تربیت، فعالیت آموزشی دارد و به زندانیان در حرفه‌های مختلف از جمله برق صنعتی و ساختمان، جوشکاری، کشاورزی، تاسیسات، قالیبافی، آرایشگری زنانه، کیف دوزی و غیره به صورت رایگان آموزش داده می‌شود.


خبر ۱۴ دی ۹۳ – استخدام‌ ۴ هزارنفر قطعی شد

وزیر کار از تعین تکلیف بیش از ۴ هزار مربی حق التدریسی فنی و حرفه ای خبر داد و گفت: آئین نامه اجرایی تبدیل وضعیت مربیان، تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی ربیعی با اعلام اینکه آئین‌ نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس فنی و حرفه‌ای تصویب شد گفت: بیش از ۴ هزار مربی حق التدریس فنی و حرفه ای تبدیل وضعیت می شوند.
وزیر کار بیان داشت: هیأت وزیران در جلسه چهارشنبه مورخ ۹۳٫۱۰٫۱۰ که به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، آئین‌ نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به رسمی و پیمانی را به تصویب رساند.
وی بیان داشت: در این تصویب‌نامه چگونگی تغییر وضعیت استخدامی به رسمی و پیمانی تعداد ۴ هزار ۸۷۶ نفر از مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تعیین شده است.
ربیعی افزود: قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جلسه علنی مورخ ۹۱٫۰۵٫۰۸ مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده بود که در دولت یازدهم با جدیت پیگیری شد و پس از تهیه پیش نویس آئین نامه اجرای این قانون توسط کمیته های کارشناسی وزارتخانه برای تصویب هیأت دولت ارسال شد.
وزیر کار بیان داشت: آئین نامه قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور پس از بررسی و تصویب در جلسات کمیته تخصصی کمیسیون اجتماعی و دولت الکترونیک دولت به هیأت دولت ارسال شد که امروز شاهد تصویب آن بودیم.
وی افزود: روند اجرای تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توسط این سازمان تدارک دیده می‌شود و به صورت مرحله به مرحله صورت می‌گیرد.

خبر ۱۱ دی ۹۳ – استخدام بیش از چهار هزار نفر مربی حق‌التدریس در کشور

مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای مازندران با اشاره به استخدام بیش از چهار هزار نفر مربی حق‌التدریس در کشور که شامل مازندران هم می‌شود، گفت: از اردیبهشت ماه سال آینده استخدام این افراد شروع می‌شود.
رضا گرزین صبح امروز در نهمین جلسه شورای هماهنگی رفاه اجتماعی مازندران که در دفتر مجمع نمایندگان استان برگزار شد، اظهار کرد:‌ تصور بر این بود امروز ۱۲ مدیر و ۱۲ نماینده در این نشست حضور می‌یابند که تقریبا صددرصد مدیران و دو نفر از نمایندگان حضور یافته‌اند.
وی با اشاره به اینکه تعهدات آموزشی ما در قالب مراکز ثابت و سیار است، گفت: هر جا نیاز به ارائه آموزش باشد مربیان ما حضور می‌یابد و امسال ۱۵ میلیون ساعت تعهدات آموزشی داریم.
مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای مازندران با بیان اینکه از محل صندوق مهر رضا (ع)یک‌میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی به ما اختصاص یافت، افزود: برای هر متقاضی تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر می‌گیریم.
گرزین با تاکید بر توانمندسازی کارآموزان و ۵۰ هزار نفر از متقاضیان اشتغال که در موسسات کاریابی ثبت‌نام کرده‌اند، ادامه داد: بازاریابی و فروش هم از دیگر مواردی است که مورد توجه سازمان فنی‌وحرفه‌ای قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به استخدام بیش از ۴ هزار نفر مربی حق‌التدریس در کشور که شامل مازندران هم می‌شود، گفت: از اردیبهشت ماه سال آینده استخدام این افراد شروع می‌شود.
در ادامه این نشست دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران در سخنانی اظهار کرد: ۹۵ درصد از نیروی کار در مازندران امنیت شغلی ندارند و بسیاری از کارفرمایان از این مسئله سوء استفاده می‌کنند که باعث نگرانی خانواده کارگران شده است.
نصرالله دریابیگی گفت: کارگران را به بهانه‌های واهی از کار اخراج می‌کنند و با وجود دلسوزی دولت و مجلس، نیازمند ورود حاکمیتی هستیم.
وی با بیان اینکه کارفرما به دلیل داشتن قدرت و ثروت در مقابل قانون می‎‌ایستد، ادامه داد: ارتباط قانون‌گذار با نیروی کار قطع است و مورد سوء استفاده کارفرما می‌شود.
دریابیگی با اشاره به اینکه قراردادهای موقت بلای جان کارگران شده است، افزود: از مجموعه‌ای که به بازنشستگان حقوق می‌کنند دلخور هستیم چراکه مبلغ دریافتی جوابگوی هزینه خانواده‌های بازنشستگان نیست.
وی گفت: بودجه همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه ۹۴ اجرایی شود.

برای مطالعه تمام اخبار مرتبط با سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک کنید


۹ دی ۹۳ -فنی و حرفه ای، در ایجاد اشتغال پایدار تاثیرگذار می باشد

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور گفت: اداره کل آموزش فنی وحرفه ای پل ارتباطی بین صنایع و دانشگاهها است و در ایجاد اشتغال پایدار تاثیرگذار می باشد،رمضانعلی طالبی در نشست مشترک هم اندیشی شورای عالی بسیج قشر سازمان بسیج کارگری استان اظهارداشت : صاحبان صنایع مختلف نیز می توانند با تعاملات با این مجموعه آموزشی گام موثری در تامین نیروی کارآمد و متخصص خود بردارند

وی بر ساماندهی هدفمند سازمان بسیج کارگری همچنین برپایی نشستهای بسیج کارگری باحضور صاحبان صنایع، اشخاص صاحب نظر و نخبگان دربخش صنعت تاکید کرد

در این نشست که با هدف بررسی مسائل و مشکلات صنایع ، ارتباط صنایع با دانشگاهها، توانمندسازی نیروی کار از طریق ارائه آموزشهای مهارتی تشکیل شد در زمینه مشکلات تامین نیروی انسانی و بروزرسانی حوزه صنایع به خصوص احیاء صنعت نساجی در استان مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.


 ۲۴ آذر ۹۳ -سازمان فنی و حرفه‌ای در استخدام مربیان حق التدریس مشکلی ندارد

معاون اداری پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای از حذف رشته‌های موازی و تقویت آموزشگاه‌های آزاد این سازمان با اختصاص ۷۵ میلیارد ریال تسهیلات خبر داد.
به گزارش ایسنا، رهام کیائی معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای در مراسم انتصاب سرپرست جدید اداره کل فنی و حرفه‌ای استان گفت: ارتقاء بهره وری و اثربخشی آموزش از تحقق تعهدات آموزشی مهم تر است.
وی با اشاره به برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان در حوزه‌های مختلف گفت: در بخش آموزش نوسازی و بازسازی مطلوبی صورت گرفته است که تدوین استانداردهای جدید متناسب با فرصت‌های شغلی جدید، ارتقاء بهره وری و اثربخشی آموزش در کارگاه‌ها، اعتبارسنجی مراکز دولتی و غیردولتی، ایجاد و ارتقاء کارگاه‌های آموزشی پروژه محور و محصول محور و طرح توانمند سازی دانشجویان، روستائیان، عشایر و مرزنشینان از جمله مهمترین آنهاست.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای در ادامه اظهار کرد: ارائه آموزش‌های مشارکتی با همکاری کمیته امداد، بهزیستی و دیگر دستگاه‌های اجرایی از برنامه‌های مهم سازمان در جهت افزایش بهره وری و صرفه جویی در منابع است.
کیائی از اجرای طرح مشاوره کار آموزی در ابتدای دوره، اواسط و پایان دوره به منظور ارزیابی کار آموزان و هدف از شرکت در دوره‌های مهارتی از سال آینده خبر داد.
وی با اشاره به اینکه کشور ایران در سال‌های اخیر گام‌های بلندی در بحث مسابقات ملی مهارت برداشته است، گفت: با تلاش تمامی استان ها و برگزاری منظم مسابقات در سطوح شهرستانی و استانی امید می رود در سال های آتی رتبه های بهتری کسب نمائیم.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای درباره استخدام مربیان حق التدریس گفت: در صورتی که آئین نامه آن توسط هئیت دولت مصوب گردد سازمان مشکلی در خصوص اجرا و عملیاتی نمودن این بحث ندارد. در پایان این مراسم با حضور مسئولان یونس ممی زاده به سمت سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل معرفی شد.


۱۱ اسفند ۹۲ -حدود ۵۰۰۰ مربی حق‌التدریس فنی حرفه‌ای در راه استخدام

در پی دستور وزیر کار برای بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان‌ فنی و حرفه‌ای کشور، این سازمان با تشکیل کارگروهی تخصصی، بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه مذکور را آغاز کرد.
این اقدام پس از آن آغاز شد که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را ملزم کرد تا در اسرع وقت اقدامات لازم برای پیگیری قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس این سازمان را صورت دهد و پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون را برای ارسال به هیات دولت بازنگری کند.
به گزارش ایسنا، در همین راستا و به موجب تبصره ۳ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، با تشکیل یک کارگروه تخصصی متشکل از نمایندگان مربیان حق التدریس ۳۱ استان کشور، بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون در دستور کار سازمان فنی و حرفه‌ای کشور قرار گرفته و جلسه بعدی کارگروه تخصصی ۱۹ اسفند ماه جاری در محل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به رسمی‌و پیمانی در تاریخ هشتم مرداد ماه ۱۳۹۱ در جلسه علنی مجلس به تصویب رسید و پس از تایید شورای نگهبان به دولت دهم ابلاغ شد.
به موجب این قانون و در راستای اجرای بند (۲) سیاستهای کلی اشتغال و در چارچوب مواد ۲۱ و۵۱ قانون برنامه پنجم توسعه، مجلس به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مجوز استخدام ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق‌التدریس این سازمان را داد.
بر همین اساس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور موظف شده است با رعایت شرایط عمومی‌استخدام و رعایت ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری با اولویت مناطق محروم، تعداد ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق التدریس دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر خود را تا پایان برنامه پنجم توسعه با تغییر وضعیت استخدام کند.
همچنین به موجب این قانون سازمان فنی و حرفه‌ای کشور می‌تواند تا سقف موردنیاز، پستهای غیرمربی قابل تبدیل خود را به پست مربی تبدیل کند.


۱۹ بهمن ۹۲ -استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۳ ( جذب مربی حق التدریس)

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان به منظور تکمیل بانک اطلاعاتی مربیان آموزشی در مراکز استان مربی حق التدریس غیر رسمی را با رعایت شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.
روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان

الف- شرایط عمومی:
۱. تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.
۲. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
۳. تدین به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
۴. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم (ویژه برادران).
۵. عدم اتهام و محکومیت به فساد اخلاقی و اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و عدم سابقه محکومیت جزائی موثر .
۶. داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی اشتغال برای انجام کاری که استخدام می شود .
۷. نداشتن منع استخدام در دستگاههای دولتی به موجب آرای مراجع قانونی.
۸. داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی و پیمان سایر دستگاههای دولتی باشند.
۹. دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی حداقل لیسانس مرتبط با حرفه آموزشی.
تبصره: به مدارک تحصیلی غیر مرتبط ترتیب اثر داده نمی شود.

۱۰. حداقل سن ۲۰ سال تمام و حداکثر سن برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس ۳۵ سال و فوق لیسانس ۴۵ سال و دکتری ۵۰ سال تا آخرین روز مهلت ارسال مدارک می باشد.
تبصره: موارد ذیل به شرط تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر در این بند اضافه خواهد شد.
الف- داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ ۳۱/۶/۵۹ لغایت ۲۹/۵/۶۷ به طور داوطلبانه خدمت نموده‏اند به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل.
ب- افرادخانواده‏معظم شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها و جانبازان از کارافتاده کلی شامل: همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر تا میزان ۵ سال.
ج- آزادگان از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
د- بازنشستگان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از شرایط محدودیت سنی مستثنی هستند.
هــ- فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان (۲۵% و بالاتر) و فرزندان آزادگان که بالاتر از یکسال سابقه اسارت دارند از شرط سن معاف می باشند.
۱۱. تاریخ فراغت از تحصیل متقاضیان می بایست قبل از تاریخ شروع ثبت نام باشد.

ب- تذکـرات مهـم:
۱. شرکت در آزمون، هیچگونه تعهد استخدامی برای اداره کل ندارد.
۲. سوابق قبول شدگان در بانک اطلاعاتی نگهداری و با رعایت اولویت نسبت به بکارگیری بعنوان مربی حق التدریس غیر رسمی در مراکز تابعه اقدام خواهد شد.
۳. مدارک و مستندات ارسالی متقاضیان غیر قابل استرداد است.
۴. به مدارک ارسالی ناقص ترتیب اثر داده نمی شود.
۵. تاریخ و ساعت دقیق آزمون کتبی متعاقباً از طریق پایگاه الکترونیکی اداره کل به آدرس www.khztvto.ir در بخش اخبار مهم اطلاع رسانی خواهد شد.

پ- مدارک مورد نیاز:
۱. تصویر شناسنامه (تمام صفحات).
۲. تصویر کارت ملی .
۳. تصویر کارت پایان خدمت برای متقاضیان مرد .
۴. تصویر آخرین مدرک تحصیلی .
۵. عکس ۴×۳ (۲ قطعه)
۶. سوابق شغلی، آموزشی، پژوهشی و …

برای دریافت فرم همکاری اینجا کلیک کنید

لطفا روی عکس زیر کلیک نمایید

fani-herfeyi

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام های سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک کنید.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای


۵ آبان ۹۲ – افراد جویای کار به مراکز فنی و حرفه‌ای مراجعه کنند

معاون فنی و آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان گفت: افراد جویای کار با مراجعه به واحدهای مشاوره در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان مهارت مورد علاقه خود و مورد نیاز بازار کار را فرا گیرند.

افشین شهرکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با اشاره به اهمیت آموزش‌های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار در جامعه اظهار داشت: طی مرحله رهگیری اشتغال، ۴۲۳ نفر از زنان آموزش دیده در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای راور، جیرفت، بم و مجتمع مراکز کرمان مشخص شد.

وی گفت: طبق این رهگیری که بر اساس آمار ۹۰ تا ۹۲ حاصل شد از مجموع ۲۹۷ نفر در مرکز راور، شهروند الکترونیک ۳۰ نفر، مانتو دوزی ۲۱ نفر، قالیباف تابلویی ۱۱۰نفر، کارور پیشرفته اینترنت ۱۰ نفر، کارور اتوکد سه نفر، طراح گرافیک رایانه‌ای ۲۰ نفر، راسته‌دوز چهار نفر، خیاط با اندازه‌گیری مستقیم روی پارچه ۲۰ نفر، خیاط لباس‌های کشی ۴۷ نفر، مونتاژ و ارتقای کامپیوترهای شخصی ۹ نفر اشتغال یافته‌اند.

شهرکی افزود: نمایندگی آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان انار نیز اشتغال ۶۶ نفر از بانوان آموزش دیده شامل ۳۰ قالیباف و ۳۶ پته‌دوز، مرکز بم ۱۵ نفر شامل مشبک کار ۹ نفر و نازک‌دور زنانه شش نفر و مرکز جیرفت نیز ۱۷ نفر شامل معرق چوب شش نفر و پرورش قارچ ۱۰ نفر صاحب شغل شده‌اند.

وی گفت: مجتمع مراکز کرمان نیز ۴۶ نفر از زنان اشتغال یافته را رهگیری کرده است که کیف‌دوزی ۱۲ نفر، مسئول آتلیه نقشه‌کشی چهار نفر، طراحی معماری دو نفر، طراحی فضای سبز دو نفر، نقاشی شیشه دو نفر، نقاشی روی چرم دو نفر، چاپ باتیک سه نفر، گرافیک دو نفر، طراحی بسته‌بندی یک نفر، نقشه‌کشی شش نفر، متره و برآورد دو نفر، اینترنت در محیط کار پنج نفر و طراحی وب یک نفر را شامل شده است.

معاون فنی و آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان از افراد جویای کار خواست با مراجعه به واحدهای مشاوره در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای سراسر استان کرمان مهارت مورد علاقه خود و مورد نیاز بازار کار را فرا گرفته و در راستای پیشرفت کشور و جامعه و کرامت انسانی خویش تلاش کنند

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام های سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک کنید.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای


۱۴ مهر ۹۲ – ۹۰ درصد آموزشهای مهارت منتج به اشتغال می شود

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت:۹۰درصد آموزش های مهارت در کشور منتج به اشتغال می شود و ارایه این آموزش ها به شاغلان، زمینه ارتقای بهره وری را فراهم می کند.

کورش پرند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: مولفه های بسیاری در حل معضل بیکاری و ایجاد اشتغال اثر دارند که از آن جمله می توان به تسهیلات و قوانین بانکی، تعاون، رشد اقتصادی کشور، رفع تحریم ها، آموزشهای مهارت و فرهنگ کار اشاره کرد.

وی در خصوص گواهینامه های مهارت الکترونیکی تاکید کرد صدور این گواهینامه ها در راستای افزایش امنیت و تسهیل در روند اداری است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه افزود: با صدور گواهینامه های مهارت الکترونیکی، صاحبان آنها می توانند بر اساس کد شناسه و کد ملی خود گواهینامه مهارتی را روی پورتال سازمان مشاهده و در صورت نیاز از آن استفاده کنند.

وی در بخشی دیگر از این گفت و گو ، فناوری را یکی از ارکان توسعه کشورها دانست و تاکید کرد ضرورت دستیابی به فناوری در دنیای رقابتی کنونی بر کسی پوشیده نیست.

وی اظهار داشت: نگاهی به پیشرفت و توسعه کشورهایی که فاقد منابع طبیعی از جمله نفت و گاز هستند نشان می دهد به دلیل توانمندی های فناوری،این کشورها توانسته اند رتبه های برتر اقتصادی جهان را به خود تخصیص دهند و به دلیل همین توانمندی ها است که این کشورها کمتر دستخوش بحرانهایی نظیر بیکاری، تورم و تحریم اقتصادی می شوند.

پرند با تاکید بر بومی سازی فناوری گفت: برای قرار گرفتن در مسیر پرشتاب توسعه باید در مسیر تولید فناوری و انتقال و بومی سازی آن قرار گیریم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد: در این راستا در میان انواع آموزش های مورد نیاز برای نیروی انسانی شاغل در این بخش، آموزشهای فنی و حرفه ای یکی از الزامات برای تولید یا انتقال و بومی سازی فناوری محسوب می شود.

پرند در ادامه افزود: اهمیت آموزشهای مهارت در مسیر یاد شده از این جهت است که در تولید یا انتقال فناوری به طور یقین مهارتهایی نیاز است که نیروی انسانی برای شاغل شدن باید آنها را فرا گیرد.

به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقویت توانمندی های فناورانه نیازمند ایجاد و تقویت مهارتها است و توسعه اشتغال در حوزه فناوری نیازمند توسعه مهارتهای این حوزه است.

پرند در پایان افزود: برای کاربرد کارآمد دانش فناوری در راستای خلق، کاربرد ،انتشار ، پذیرش و تغییر فناوریها، مهارت آموزی یک انتخاب نیست، بلکه یک اجبار است.

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام های سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک کنید.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای


۲۳ تیر ۹۲ – دریافت کارت ورود به جلسه فنی و حرفه ای کشور

به نقل از دفتر امور اداری و منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور زمان دریافت کارت ورود به جلسه و آزمون استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بعد از ۱۵ روز از طریق وب سایت jazb.portaltvto.com اعلام میشود.

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام های سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک کنید.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای


۱۰ تیر ۹۲ – آگهی استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۲

سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود براساس قوانین و مقررات مربوط و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی وتخصصی برای بکارگیری افراد در ادارات کل آموزش فنی وحرفه ای استانها و ازمحل سهمیه استخدامی ۲۲۷۷/۹۱/۲۲۰ مورخ ۳۰/۱/۹۱ تعداد ۵۵۰ نفر (با احتساب سهمیه ایثارگران) از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندیهای عمومی، تخصصی، مصاحبه و گزینش بصورت رسمی و پیمانی به شرح جدول پیوست استخدام می نماید.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

برای دیدن لیست رشته ها اینجا کلیک کنید.

شرایط عمومی استخدام:

 1. داشتن تابعیت ایران
 2. انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان
 3. عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
 4. نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر
 5. دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا مدرک همتراز ( برای مشاغلی که مدرک همتراز در شرایط احراز آنها پیش بینی شده است)
 6. داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند
 7. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

شرایط اختصاصی استخدام:

داشتن حداقل بیست سال سن و حداکثر ۴۰ سال تمام. برای دارندگان مدارک فوق لیسانس و پایین تر و ۴۵ سال تمام برای دکتری وبالاتر تا آخرین روز مهلت ارسال مدارک.

تبصره : موارد ذیل به شرط ارائه تأییدیه‌های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد :

الف) داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت۲۹/۵/ ۱۳۶۷) به طور داوطلبانه خدمت نموده‌اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل

ب) افراد خانواده معظم شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان، از کارافتاده کلی که قادر به کار نمی‌باشند شامل : همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر تا میزان ۵ سال

ج) فرزندان شهداء، فرزندان جانبازان (۲۵ درصد و بالاتر) و فرزندان آزادگانی که حداقل یک سال سابقه اسارت دارند، از شرط حداکثر سن معاف می‌باشند.

د) داوطلبانی که به صورت غیررسمی تمام وقت در دستگاههای دولتی از تاریخ۱۲/۱۱/ ۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته‌اند به میزان مدت خدمت غیررسمی به سن آنها افزوده می شود.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

نحوه ثبت نام و ارسال مدارک :

– ثبت نام صرفا از طریق اینترنت انجام خواهد شد. لذا متقاضیان واجد شرایط می بایست نسبت به واریز مبلغ « ۰۰۰/۹۰ ریال» به شماره حساب ۹۸۰ خزانه نزد بانک مرکزی از طریق شعب بانک ملی به عنوان حق شرکت در آزمون های توانمندی عمومی وتخصصی داوطلبان استخدام پرداخت و به نشانی jazb.portaltvto.com  سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور ( بخش آزمون استخدامی) مراجعه و فرم ثبت نام را حداکثراز تاریخ ۱۰/۴/۹۲ تا تاریخ ۲۰/۴/۹۲ تکمیل نموده وشماره فیش واریزی را در فرم ثبت نام وارد نموده واصل فیش را در زمان مصاحبه ارائه نمایند . ( ایثارگران از پرداخت ۵۰% مبلغ مذکور و فرزندان شاهد از هزینه ثبت نام معاف می باشند.)

– نظر به اینکه ثبت نام به صورت اینترنتی صورت می پذیرد و بررسی مدارک ارسالی و تطبیق آنها با شرایط مندرج در آگهی استخدام پیمانی پس از مرحله صدور کارت و آزمون صورت می گیرد لذا صدور کارت ورود به جلسه آزمون موجب ایجاد تعهد استخدامی برای سازمان نمی شود .

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

مدارک مورد نیازی که می بایست قبل از ثبت نام آماده و به صورت الکترونیکی ارسال شود:

 1. تکمیل اطلاعات خواسته شده در فرم درخواست شغل به صورت اینترنتی به آدرس فوق الذکر
 2. عکس ۴×۳ جدید تمام رخ. اسکن شده بافرمت (۱۰۰DPI ) JPG، کمتر از۷۰کیلو بایت ابعاد ۲۰۰در ۳۰۰ حداکثر ۹۰۰در۳۰۰.
 3. تصویر فیش پرداخت حق آزمون استخدامی اسکن شده با فرمت (GPJ )100 کیلو بایت در ابعاد ۴۰۰ در ۴۰۰

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

تاریخ توزیع کارت و محل برگزاری ونحوه اعلام نتایج مرحله اول آزمون :

– کارت ورود به جلسه آزمون از طریق سایت مذکور، در تاریخ ۲۶/۴/۹۲ قابل دسترسی و پرینت می باشد. زمان و محل برگزاری آزمون در هنگام ارایه کارت به اطلاع داوطلبان خواهد رسید .

نتایج آزمون مرحله اول بر اساس سه برابر ظرفیت پذیرش ، در موعد مقرر در پایگاه اطلاع رسانی مذکور در پورتال سازمان اعلام خواهد شد .

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

نکات مهم در خصوص ثبت نام :

وجوه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نمی شود .

متقاضیان شرکت در آزمون می بایست بعد از پایان ثبت نام الکترونیکی ( به صورت اینتر نتی )
پرینت تهیه و پس از ذخیره کد رهگیری خود را یاداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهدارند . ضمناً ورود مجدد به سایت و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و اطلاع از نتیجه آزمون فقط با استفاده ازکد رهگیری امکان پذیر خواهد بود .

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

نحوه ارسال مدارک:

داوطلبان قبول شده در مرحله اول امتحان استخدامی موظف هستند مدارک مورد نیاز را ظرف مدت ۵ روز کاری پس از اعلام نتایج اولیه از سوی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور به همراه اصل مدارک به امور عمومی اداره کل آموزش فنی و
حرفه ای استان مورد تقاضا حضورا ارائه و رسید دریافت نمایند. ادارات کل استانها موظف هستند کلیه تصاویر مدارک را با اصل آنها مطابقت داده و برابر با اصل نمایند.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

مدارک مورد نیاز شامل موارد ذیل می باشد:

 1. تصویر صفحه اول شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات ، تصویر صفحه آخر)
 2. تصویر آخرین مدرک تحصیلی
 3. تصویر کارت ملی.
 4. مدارک دال بر ایثارگری و معلولیت ( معلولین عادی با ارائه گواهی از سازمان بهزیستی وحسب مورد از مراجع ذی‌ربط)
 5. مدارک دال بر بومی بودن
 6. تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه برادران)، تاریخ پایان خدمت یا معافیت باید قبل از تاریخ آخرین مهلت ارسال مدارک باشد.
 7. تصویر گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات.

به مدارک ناقص و یا مدارکی که پس از مهلت مقرر تحویل شود ترتیب اثر داده نخواهد شد و مدارک ارسالی و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی شود.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

مواد آزمون عبارتند از :

الف) آزمون توانمندیهای عمومی شامل:

 1. معارف اسلامی (ضریب ۳)،
 2. زبان و ادبیات فارسی و ادبیات اداری (ضریب ۲)،
 3. اطلاعات سیاسی و اجتماعی و مبانی قانونی (ضریب ۲)

به تعداد (۹۰) سوال چهار گزینه‌ای طراحی شده و بدون اعمال نمره منفی خواهد بود.

تبصره: اقلیت‌های دینی از پاسخگوئی به سوالات معارف اسلامی معاف می‌باشند و امتیاز آن در سایر موارد آزمون توزیع می‌شود.

ب) آزمون تخصصی شامل سئوالات مرتبط با رشته شغلی مورد درخواست داوطلب می باشد.

ج) داشتن گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی در سطح متوسط (Intermediate) و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات از مراکز معتبر تعیین صلاحیت شده.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

تذکرات:

۱- ۱۰۰ درصد سهمیه استخدامی به داوطلبان بومی تعلق دارد. (سهمیه ۳۰% ایثارگران را شامل نمیشود)

تبصره : بومی شامل افرادی می شود که حداقل دارای یکی از ویژگیهای زیر باشند:

الف) محل تولد داوطلب با استان مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.

ب) حداقل پنج سال از سنوات تحصیلی داوطلب (ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان) به صورت پیوسته در استان مورد تقاضا در استان طی شده‌ باشد.

ج) همسر و فرزندان پرسنل نیروهای مسلح که استان محل تولد همسر یا پدر (شاغلین نیروهای مسلح) در استان مورد تقاضای شغل باشد و یا محل سکونت کنونی آنان (در خصوص بازنشستگان نیروهای مسلح) در استان مورد تقاضای شغل باشد.

د) فرزندان و همسران کارکنان رسمی، پیمانی و نیروهای قراردادی که در اجرای مصوبات “کارگروه انتقال کارکنان دولت از تهران” به استان مورد تقاضا برای استخدام منتقل شده‌اند.

و) آن دسته از افرادی که حداقل سه سال تمام سابقه کار تمام وقت در دستگاه‌های اجرایی استان مورد تقاضا برای استخدام، با پرداخت حق بیمه داشته باشد.

تبصره: اولویت انتخاب داوطلبان با بومی شهرستان می باشد و در صورتی که داوطلب بومی شهرستان حد نصاب لازم برای قبولی را کسب نکرده باشد از داوطلبان بومی سایر شهرستانهای استان در صورت شرکت در آزمون مربوط به آن محل انتخاب می گردند.

توجه: داوطلبان موضوع این بند بایستی مدارک لازم را به همراه مدارک مورد نیاز ارسال نمایند.

۲- از کل مجوز استخدامی ۳۰ درصد آن برای استخدام ایثارگران اختصاص دارد که ۲۵ درصد آن از میان جانبازان، آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهداء و جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان یک سال و بالای یک سال اسارت تخصیص می یابد، لازم به ذکر است ۲۵ درصد سهمیه ایثارگران از سوی بنیاد شهید معرفی شده و جذب خواهند شد. فرزندان معظم شاهد و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و فرزندان آزادگانی که از سوی بنیاد شهید معرفی نشده‌اند می‌توانند در این آگهی ثبت نام نموده و در صورت عدم تکمیل سهمیه از باقیمانده سهمیه اختصاصی بهره‌مند شوند .

همچنین بر اساس قانون اصلاح بند (و) ماده (۴۴) قانون برنامه پنجم توسعه، فقط جانبازان، آزادگان و همسران شهداء، جانبازان و آزادگان و فرزندان شاهد و جانباز ۲۵ درصد و بالاتر و آزاده یک سال و بالای یک سال اسارت از شرط جنسیت برای استفاده از سهمیه استخدامی معاف و دستگاههای مشمول این قانون موظفند بدون الزام به رعایت شرایط سنی، تحصیلی، معدل و آزمون و با احراز شرایط عمومی گزینش با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و از ابتدا آنان را به صورت رسمی قطعی استخدام نمایند.

مابقی مشمولین این بند که از سوی بنیاد شهید معرفی شده اند در حد باقیمانده سهمیه ۲۵ درصد، در آزمون استخدامی شرکت نموده و در رقابت با سایر افراد واجد شرایط این بند به ترتیب بالاترین نمره انتخاب خواهند شد.

پنج درصد (۵%) سهمیه استخدامی را نیز به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان و همسران جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و فرزندان و همسران آزادگان کمتر از یک سال اسارت و خواهران و برادران شهدا اختصاص دهند. مشمولین این بند بر اساس آگهی استخدامی در آزمون شرکت نموده و در بین خود به رقابت خواهند پرداخت. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.

۱/۲- استخدام مازاد بر ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت.

۲/۲- ایثارگرانی که از بنیاد شهید و امور ایثارگران کارت شناسایی دارند و افراد وابسته به آنان در صورت ارائه تصویر، نیازی به اخذ وارائه گواهی از بنیاد استان ندارند.

۳/۲- ایثارگران شامل رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضورداوطلبانه درجبهه های جنگ تحمیلی و نیز فرزندان و همسر آنان و فرزندان وهمسران جانبازان زیر ۲۵درصد و فرزندان و همسران آزادگان زیر یکسال اسارت و خواهران و برادران شهدا
می باشد که در صورت دارابودن شرایط مندرج در آگهی، با رعایت قوانین مربوط از اولویت قانونی برخوردار خواهند بود.

۳- معلولین عادی بشرط کسب حد نصاب نمره لازم و دارابودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از ۳ درصد سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.

۴- انتخاب داوطلبان استخدام برای انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان۳ برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی (۶۰ درصد کل نمره آزمون ) را کسب کرده اند ، به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی انجام خواهد شد.

۵- کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمندیهای عمومی صرفاً به منزله تایید صلاحیت عمومی و تصحیح اوراق امتحان بوده و هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی کند و انتخاب داوطلبان براساس نمرات آزمون تخصصی و با رعایت اولویت های مقرر صورت می پذیرد .

۶- افرادی که حدنصاب ۶۰% آزمون (توانمندی های عمومی) را کسب نموده اند و پس از اعمال نمرات تخصصی به عنوان پذیرفته شده اولیه معرفی شده اند، باید حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان اعلام نتیجه آزمون، گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات را ارایه نمایند. در صورت عدم ارایه مدارک مذکور در مدت تعیین شده افراد ذخیره جایگزین خواهد شد. در مواردی که استخدام و جذب بعد از آزمون اولیه منوط به انجام مصاحبه تخصصی و آزمون عملی باشد پس از ارایه گواهی نامه مذکور و حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان اعلام نتیجه اولیه مصاحبه تخصصی یا آزمون عملی به عمل می آید.

۱/۶- کسانی که فاقد گواهی نامه های مذکور می باشند و یا گواهی نامه آنان از مراکز تعیین صلاحیت شده نمی باشد موظفند در یکی از مراکز تعیین صلاحیت شده که در بخش «اعتبارسنجی موسسات آموزشی» با عنوان «موسسات تعیین صلاحیت شده» سایت مرکز آموزش مدیریت دولتی با آدرس www.smtc.ac.ir قابل مشاهده می باشد، پس از شرکت در آزمون تعیین سطح، گواهی نامه مذکور را ارایه نمایند.

۷- کارکنان غیر رسمی به ازای هر سال سابقه خدمت مربوط و مشابه از (۲) درصد و حداکثر (۲۰) درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد.

۸- اولویت انتخاب داوطلبان در شرایط یکسان به ترتیب با شاغلین غیررسمی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، داوطلبان بومی و شاغلین غیررسمی مناطق محروم و دورافتاده برای همان مناطق خواهد بود.

۹- به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی بالاتر و پائین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در آگهی و همچنین مدارک معادل ( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده وقبول شده اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند ) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۱۰- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون (حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه) بایستی به تایید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد .

۱۱- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک بصورت ناقص برعهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل امتحان ، مسابقه و جذب محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی باشد ، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می گردد.

۱۲- اسامی پذیرفته شدگان پس از تایید مراجع ذی صلاح از طریق سامانه کارمند ایران (پورتال مردم) به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۱۳-انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل گزینش میسر می باشد.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام های سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک کنید.

وبسایت: jazb.portaltvto.com


432 نظر برای «استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۴ (خبر جدید)»

 1. نگار

  سلام دوستان
  خبر مهم
  دوستان جدیدا یه مشکلی پیش اومده که امکان داره چندین نفر دچار مشکل شوند
  ظاهرا مجلس مربیانی که تاپایان مرداد 91 با فنی وحرفه ای قرارداد داشتن برای استخدام تصویب میکند اما فنی وحرفه ای از شهریور در نظر میگیره که متاسفانه مجلس قبول نمیکنه و یه عده ای که از شهریور ماه قرارداد دارن استخدام نمیشن با اینکه ازمون دادن ظاهرا گفتن یه 300 نفری هستن در کل کشور که این مشکل براشون پیش اومده

  پاسخ دادن 2. مرضه

  سلام
  مدیر محترم خواستم بدونم برا مربی مدیریت صنایع منابع تخصصی چی هستن؟ و این نمونه سوالایی که شما گذاشتین برای مربی مدیریت صنایع میخوره؟
  غیر از این نمونه سوال ها برای دروس تخصصی کتابی نیست که کتاباشو بخونیم؟
  ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ دادن

  • پشتیبان هفت

   کاربر عزیز هنوز شرایط استخدام آموزش و پرورش اعلام نشده است به محض اعلام در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد در صورتی که تمایل دارید به محض شروع استخدام آموزش و پرورش خبردار بشوید اینجارا کلیک کنید.

   پاسخ دادن


  • مربی حق التدریس

   کسانی که به عنوان مربی حق التدریس ببینین حق التدریس یعنی مربیهایی که به صورت ساعتی با سازمان همکاری داشتن نه افراد ازاد و مربی های اموزشگاههای ازاد
   یعنی مربیان حق التدریسی که تا مهر ۹۱ همکاری داشتن استخدام میشن همین
   حق التدریسا پیمانی میشن

   پاسخ دادن

 3. خبر جدید

  در مصاحبه با دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور مطرح شد :

  آزمون استخدامی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور صرفاً ویژه تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس این سازمان

  شرایط شرکت در آزمون استخدامی تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در گفتگو با دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور بررسی شد.

  سوال: چه کسانی مجاز به شرکت در آزمون استخدامی تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور هستند؟

  دکتر پرند: این آزمون صرفاً ویژه تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور است و تمام افرادی که پیش از مهرماه 1391 به عنوان حق التدریس با این سازمان همکاری داشته و در سال 1393همکاری آنها همچنان ادامه داشته باشد مشروط به داشتن حداقل 20 سال سن و مدرک تحصیلی فوق دیپلم و بالاتر می توانند ثبت نام نمایند و داشتن حداقل 150 ساعت دوره تخصصی مربوطه توسط مربیان فاقد مدرک تحصیلی مرتبط الزامی است.

  سوال: با این شرایط آیا سهمیه ای برای شرکت سایر افراد در آزمون استخدامی تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور وجود دارد؟

  دکتر پرند: خیر این آزمون مختص تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور است .

  سوال : چنانچه افرادی در آزمون استخدامی تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور شرکت نمایند و شرایط شرکت در این آزمون را نداشته باشند تکلیف این افراد چیست؟

  دکتر پرند: در صورتی که افرادی خارج از شرایط مذکور در آزمون استخدامی این سازمان شرکت نمایند در مرحله راستی آزمایی از فرآیند آزمون حذف خواهند شد و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در قبال اینگونه افراد هیچ گونه مسوولیتی ندارد.

  پاسخ دادن


 4. فرشید

  سلام
  ایا من که مهندسی برق دارم وهیچ سابقه حق التدریسی در هیج فنی حرفه ای ندارم میتونم دراین ازمونه شرکتنم و جزه یکی ازنفرات استخدامی رسمی فنی حرفه ای بشم؟اگه نمیشه پس ما باید چکار کنیم چون خیلی ها مثل منن یا شاید بفکر امثال ماها نبودن که مربی حق التدریس نبودیم لطفا بگین چکار کنیم؟

  پاسخ دادن

 5. زهرا

  با سلام خدمت مدیر محترمسای . لطفا ی خبری راجب اینکه مربیان آموزشگاههای آزاد هم میتونن توی این استخدامی شرکت کنن یا خیر در بیاورید! چون استان ما یعنی سمنان که جواب درستی نمیده و شماره های پشتیبانی اعلامشده هم دائما مشغوله!!
  ممنون فقط لطفا سریعتر تا زمان ثبت نام تموم نشده!

  پاسخ دادن


 6. یاهو

  سلام
  این بند که در دفترچه استخدامی فنی حرفه ای امده یعنی چی؟

  …………………..
  صرفاً کسانیکه قبل از اول مهرماه سال 1391 بعنوان مربی حق التدریس با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همکاری داشته و کماکان در
  سال 1393 همکاری انان ادامه داشته است می توانند در آزمون شرکت نمایند.
  ………………….
  من الان مدرک کارشناسی دارم میتونم ثبت نام کنم یا نه؟

  پاسخ دادن


 7. محمدباقر صومی

  سئوال من این است که آیا خانم کارشناس معماری میتواند در آموزش و پرورش ویا آموزش فنی و حرفه ائی مشغول کار تدریس شده ودر نهایت استخدام شود ؟ با تشکر از پاسخ

  پاسخ دادندیدگاه خود را بیان کن

اگر پاسخی به دیدگاه من ارسال شد من را از طریق ایمیل باخبر کن

 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.