استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۴

۱۲ روز قبل

استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۴

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات تخصصی دستگاه اجرایی (سازمانهای دولتی)

دانلود نمونه سوالات عمومی دستگاه اجرایی (سازمانهای دولتی)

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

آنچه در این خبر خواهید خواند:

خبر ۲۶ اسفند ۹۳ – برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
خبر ۲۶ اسفند ۹۳ – استخدام ۲۲۰ مربی فنی و حرفه ای در کرمانشاه
خبر ۲۳ اسفند ۹۳ – استخدام پیمانی ۱۵۵ مربی حق‌التدریس فنی در همدان
خبر ۱۹ اسفند ۹۳-مجوز استخدام ۴۷۰۰ مربی فنی و حرفه‌ای صادر شد
خبر ۱۷ اسفند ۹۳- اختصاص درصدی از مالیاتها به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای
خبر ۱۶ اسفند ۹۳ – فرآیند اجرایی برگزاری آزمون استخدامی مربیان فنی و حرفه ای آغازشد
خبر ۱۶ اسفند ۹۳ -اشتغال ۶۵ درصد از آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای
خبر ۹ اسفند ۹۳ – استخدام ۳۹ مربی حق‌التدریسی مراکز فنی و حرفه‌ای بوشهر
خبر ۵ اسفند ۹۳- مجوز مجلس به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای ارائه آموزش‌های پیامکی
خبر ۸ بهمن ۹۳ – تعیین تکلیف وضعیت استخدامی۳۵۰ نفر در دانشگاه فنی و حرفه ای
خبر ۴ بهمن ۹۳ – استخدام مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای تا پایان سال ۹۴
خبر ۲۱ دی ۹۳ –  آئین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس
خبر ۲۰ دی ۹۳ – مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای در زندان‌ها استخدام میشوند
خبر ۱۴ دی ۹۳ – استخدام‌ ۴ هزارنفر قطعی شد
خبر ۱۱ دی ۹۳ – استخدام بیش از چهار هزار نفر مربی حق‌التدریس در کشور
خبر ۹ دی ۹۳ – فنی و حرفه ای، در ایجاد اشتغال پایدار تاثیرگذار می باشد
۲۴ آذر ۹۳ – سازمان فنی و حرفه‌ای در استخدام مربیان حق التدریس مشکلی ندارد
۱۱ اسفند ۹۲ – حدود ۵۰۰۰ مربی حق‌التدریس فنی حرفه‌ای در راه استخدام
۱۹ بهمن ۹۲ -استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۳ ( جذب مربی حق التدریس)
۵ آبان ۹۲ – افراد جویای کار به مراکز فنی و حرفه‌ای مراجعه کنند
۱۴ مهر ۹۲ – ۹۰ درصد آموزشهای مهارت منتج به اشتغال می شود
۲۳ تیر ۹۲ – دریافت کارت ورود به جلسه فنی و حرفه ای کشور
۱۰ تیر ۹۲ – آگهی استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۲

خبر ۲۶ اسفند ۹۳ – برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری نخستین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی در سال ۹۴ خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری نخستین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی در سال ۹۴
حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهار داشت: وزارت امور اقتصادی و دارایی، دیوان عدالت اداری، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان پزشک قانونی کشور، سازمان ثبت‌احوال کشور، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان ملی بهره‌وری ایران، سازمان هواپیمایی کشوری، مرکز اورژانس تهران، استانداری خراسان شمالی و برخی از دستگاه‌های اجرایی استان و سازمان علمی تحقیقاتی وابسته به نهاد ریاست جمهوری در نظر دارند نیروی انسانی مورد نیاز خود را طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و در چارچوب دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای به کارگیری افراد واجد شرایط در دستگاه‌های اجرایی موضوع بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۳/۹۷۵۷ مورخ ۹۳/۷/۱۹ و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور (تبدیل وضع مربیان حق‌التدریس موضوع مصوبه شماره ۱۲۲۲۱۸/ت۵۰۹۴۷هـ مورخ ۹۳/۱۰/۱۷ هیأت وزیران) از محل مجوزهای استخدامی مأخوذه از طریق برگزاری آزمون مشترک فراگیر به صورت کتبی توسط سازمان سنجش آموزش کشور (با عنوان مؤسسه مجری) و با نظارت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در سال ۹۴ و طی مراحل گزینش به صورت پیمانی تأمین کنند.
وی افزود: متقاضیان می‌توانند برای مطالعه شرایط و ضوابط استخدام هر یک از دستگاه‌های اجرایی مذکور و نحوه و زمان ثبت‌نام از روز دوشنبه ۱۰ فروردین ۹۴ تا ۱۷ فروردین ۹۴ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.
توکلی تصریح کرد: توضیحات بیشتر در رابطه با شرایط و ضوابط هر یک از دستگاه‌ها و تاریخ برگزاری آزمون در دفترچه راهنمای آزمون و اطلاعیه ثبت‌نامی که در ۱۰ فروردین ۹۴ منتشر می‌شود درج می‌گردد.
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پایان گفت: چنانچه علاوه بر دستگاه‌های اجرایی فوق دستگاه دیگری اضافه گردد اسامی نهایی آنان در اطلاعیه مورخه ۱۰ فروردین ۹۴ درج خواهد شد.

برای مشاهده اخبار تکمیلی در مورد استخدامهای سال ۹۴ اینجا کلیک کنید

خبر ۲۶ اسفند ۹۳ – استخدام  ۲۲۰ مربی فنی و حرفه ای در کرمانشاه

کرمانشاه- مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از تبدیل وضعیت ۲۲۰ مربی فنی و حرفه ای در سال آینده خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، داوود ناصری امید بعداز ظهر امروز دوشنبه در جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری که در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در اوایل سال ۹۳ پیشنهاد تشکیل شورای مهارت فنی و حرفه ای مطرح شد و از آنجا که دغدغه مسئولین و مردم بیکاری است این طرح با ارئه آموزش های مهارتی می تواند در رفع این معضل موفق باشد.
وی افزود: براساس بررسی انجام شده درخصوص هرم دانشجویی ایران به ازای هر پنج کارشناس یک تکنیسین وجود دارد، که قاعده ی جهانی عکس این موضوع است. از سوی دیگر فرهنگ مدرک گرایی در بین خانواده های ایرانی رواج یافته و می بایست به این تهدیدها توجه شود و بیشتر به سوی آموزش های مهارتی رفت.
مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان بیان داشت: درحال حاضر ۲۲ مرکز ثابت و فعال و ۵۷ کارگاه فعال در استان داریم و خوشبختانه توانسته ایم به صورت بسیار مطلوبی به تعهدات خود عمل کنیم که از پنج میلیون نفر ساعت، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ساعت از طریق کارگاه ها بوده است این درحالی است که اکثر استان ها با کاهش ۲۰ درصدی تعهدات خود مواجه شده اند.
وی از ورود برخی دستگاه های غیرمرتبط با آموزش های فنی و حرفه ای اظهار نگرانی کرد و گفت: برخی آموزشگاه ها که هیچ مجوزی ندارند، با تبلیغات گسترده بسیاری از افراد را جذب میکنند که متأسفانه بازدهی آنچنانی ندارد و این درحالی است که اداره کل فنی و حرفه پس از آزمون های سخت گواهینامه صادر میکند.
صدور گواهینامه های بین المللی در سال ۹۴
ناصری امید دراین باره گفت: در سه ماهه پایانی سال ۹۳ اولین سالن سنجش الکترونیکی افتتاح شده و از آن به بعد صدور تمامی گواهینامه ها الکترونیکی بوده است و همین موضوع در کاهش تخلفات بسیار مؤثر باشد.


خبر ۲۳ اسفند ۹۳ – استخدام پیمانی ۱۵۵ مربی حق‌التدریس فنی در همدان

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علیرضا مهرابی ظهر امروز در حاشیه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان با بیان اینکه بعد از پیگیری دو ساله، مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای استخدام پیمانی می‌شوند، افزود: در استان همدان ۱۵۵ نفر استخدام پیمانی خواهند شد.
وی تصریح کرد: ۱۳۰ میلیارد تومان برای توانمند‎سازی روستایی در سطح استان هزینه شده تا بتوان خدمات بهتر و بیشتری را ارائه کرد.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای همدان با اشاره به اخذ مجوز آزمون‌های بین‌المللی که از سال آینده در استان برگزار می‌شود، افزود: در تمام شهرستان‌ها نیازسنجی روستاها انجام شده است.
وی با اشاره به تجلیل از برگزیدگان جشنواره ملی مهارت بیان داشت: در استان همدان ۲ هزار و ۱۰۹ نفر در ۳۰ رشته در مرحله شهرستانی این جشنواره شرکت کردند.
مهرابی با بیان اینکه این مسابقات هر دو سال یکبار در رده‌های شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود، ادامه داد: پس از آزمون ۱۷۹ نفر در ۱۴ رشته در مرحله استانی پذیرفته شدند.
وی تصریح کرد: در جشنواره ملی مهارت ۱۱ نفر موفق به کسب مدال شدند که امیدواریم در سال‌های آینده این تعداد افزایش یابد.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان بیان داشت: پنج نفر از مربیان استان به عنوان مدرسان برگزیده آماده شدند که امیدواریم سازمان بتواند خدمات خود را بیشتر ارائه دهد.
در حاشیه این جلسه، برگزیدگان پانزدهمین جشنواره ملی مهارت تجلیل شدند.


خبر ۱۹ اسفند ۹۳ –  مجوز استخدام ۴۷۰۰ مربی فنی و حرفه‌ای صادر شد

 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صدور مجوز استخدام ۴۷۰۰ مربی فنی و حرفه‌ای و پیش‌بینی بودجه ۱۳۰۰ میلیارد ریالی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور خبر داد.
کوروش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: نگاه دولت یازدهم به آموزشهای مهارتی نگاه ویژه‌ای است و صدور مجوز استخدام این تعداد مربی در بین مجوزهای جذب نیرو گویای این امر است.
وی افزود: همه مربیان فنی و حرفه‌ای که نمره قبولی در آزمون استخدامی را اخذ کنند می‌توانند وارد دوره‌های پیشرفته مربیگری شده و مشغول کار شوند.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در ادامه از برگزاری آزمون استخدامی مربیان در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و گفت: این آزمون تنها در میان مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود و افرادی که حدنصاب لازم در این آزمون را کسب کنند، جذب می‌شوند.
پرند مجوز صادره را شامل حال مربیانی دانست که دستکم ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه حق التدرسی تمام وقت در سازمان فنی و حرفه‌ای را با بیشترین کارایی داشته باشند.
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین از پیش‌بینی اعتبار ۱۳۰۰ میلیارد ریالی سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور در سال آینده خبرداد.
به گفته وی این اعتبار، در زمینه آموزشهای مهارتی و فنی وحرفه‌ای تحول آفرین بوده و موجب ایجاد اشتغال پایدار برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان جویای کار به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته روستایی و عشایری خواهد شد.


خبر ۱۷ اسفند ۹۳- اختصاص درصدی از مالیاتها به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از ارائه پیشنهاد تخصیص یک درصد از مالیات وصول شده به این سازمان در پیش‌نویس جدید قانون مالیات بر ارزش افزوده، خبر داد.
پوراندخت نیرومند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در پیش نویس جدید قانون مالیات بر ارزش افزوده که هم اکنون در مجلس در حال بررسی است، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مغفول مانده است.
وی ادامه داد: به همین منظور در راستای رشد و بهره‌وری بنگاههای اقتصادی و افزایش سطح مهارت شاغلان، پیشنهاد تبصره‌ای ذیل ماده ۷ پیش‌نویس جدید قانون مالیات بر ارزش افزوده را بابت تامین هزینه‌های آموزشی به کمیسیونهای تخصصی مجلس و وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کرده‌ایم.
نیرومند افزود: در تبصره پیشنهادی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تحت عنوان “تبصره ۶ ماده ۵۷″ پیشنهاد شده که به منظور ارتقای سطح مهارت شاغلان، یک درصد از مالیات وصول شده به نام عوارض وصولی سهم سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای موضوع این قانون به حساب مخصوصی نزد خزانه و به نام سازمان امور مالیاتی کشور واریز شود و به شکل صددرصدی در اختیار این سازمان قرار گیرد تا آن را در جهت توسعه آموزش و افزایش مهارت شاغلان و صیانت از نیروی کار هزینه کند.
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: در صورت تصویب این پیشنهاد، آیین‌نامه اجرایی این تبصره به پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت امور اقتصاد و دارایی برای تصویب هیأت وزیران تهیه خواهد شد.


خبر ۱۶ اسفند ۹۳ – فرآیند اجرایی برگزاری آزمون استخدامی مربیان فنی و حرفه ای آغازشد

معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد: آگهی استخدام پیمانی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور پس از تأیید سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای انتشار در اختیار سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره آموزش فنی و حرفه ای استان یزد،  رهام کیائی، معاون اداری و پشتیبانی این سازمان با اعلام این خبر بیان داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مجوز آگهی استخدام۴ هزار و ۸۷۶  نفر از مربیان حق التدریس این سازمان را صادرکرد.
رهام کیائی تصریح کرد: از مجموع ۴ هزار و ۸۷۶ سهمیه استخدام، تعداد ۱۸ سهمیه به منظور استخدام مربیان حق التدریس ایثارگر واجد شرایط لحاظ شده و۴ هزار و۸۵۸ سهمیه باقی مانده برای انتشار در اختیار سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: با توجه به اطلاعات اخذ شده از مربیان حق التدریس و همچنین اطلاعات دریافت شده از ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استانها، توزیع سهمیه استخدامی در تمامی شهرستانها به گونه ای برنامه ریزی شده است که تمامی مربیان حق التدریس واجد شرایط می توانند در رشته محل های آموزشی در شهرستانهای محل فعالیت فعلی ثبت نام کنند.
رهام کیائی در ادامه بیان داشت: در این آزمون تمام افرادی که پیش  از مهرماه ۱۳۹۱ به عنوان حق التدریس با این سازمان همکاری داشته و در سال ۱۳۹۳همکاری آنها همچنان ادامه داشته باشد مشروط به داشتن حداقل ۲۰ سال سن و مدرک تحصیلی فوق دیپلم و بالاتر می توانند ثبت نام نمایند.
وی افزود: داشتن حداقل ۱۵۰ ساعت دوره تخصصی مربوطه توسط مربیان فاقد مدرک تحصیلی مرتبط الزامی است.
رهام کیائی بیان داشت: استخدام مربیان حق التدریس ایثارگر شامل:  فرزندان شاهد، همسر شهید،جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسران جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، فرزندان و همسران دارای سابقه یکسال و بالاتر اسارت و رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه  در جبهه به صورت رسمی خوهد بود.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: تمام مراحل آزمون عمومی و تخصصی از جمله تهیه سؤالات و تصحیح اوراق از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار و پس از اعلام نتایج توسط سازمان سنجش، گزینش و همچنین مصاحبه تخصصی توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور انجام می شود.
وی در ادامه خبر داد: مواد آزمونی نیز از طریق سازمان سنجش و در زمان انتشار آگهی اطلاع رسانی خواهد شد.
در ادامه رهام کیائی اظهار امیدواری کرد که در نیمه دوم اسفند ماه سال جاری آگهی استخدام از طریق سازمان سنجش کشور اعلام و انشاءا… در اردیبهشت ماه آزمون برگزار شود.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه تأکید کرد: اطلاعات و لیست اسامی دریافت شده از استانها فقط به منظور برنامه ریزی و پیش بینی رشته محل های آموزشی مورد نیاز بوده و هیچ تأثیری در انتخاب افراد نخواهد داشت.
رهام کیائی در خاتمه اطمینان داد که فرآیند استخدام به گونه ای تدوین شده که افراد واجد شرایطی که در آزمون کتبی حد نصاب نمره را کسب  نمایند و مراحل گزینش و مصاحبه تخصصی را با موفقیت طی کنند، تبدیل وضعیت خواهند شد و هیچ حقی از هیچ کسی ضایع نخواهد شد


خبر ۱۶ اسفند ۹۳-اشتغال ۶۵ درصد از آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای

معاون وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی گفت: ۶۵ درصد از آموزش های فنی و حرفه ای منتج به اشتغال کارجویان می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، کورش پرند بعد از ظهر جمعه در نشست با مسئولان منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس اظهار داشت: پارس جنوبی به عنوان یک منطقه بسیار مهم و تاثیرگذار در حوزه اقتصاد و انرژی کشور است و شاهد توسعه گسترده این منطقه هستیم.
معاون وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی ادامه داد: آموزش های فنی و حرفه ای از اهمیت بسیار زیادی در زمینه ایجاد اشتغال و توسعه کارآفرینی برخوردار است و حمایت مناسبی برای توسعه این بخش خواهیم داشت.
وی فنی و حرفه‌ای را به عنوان یکی از ابزارهای قدرت نرم برای کشور مطرح کرد و اذعان داشت: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یک بسترسازی برای رسیدن به انواع دیپلماسی عمومی، اجتماعی، فرهنگی و انرژی است.
پرند یکی از روش‌های موثر در امر اشتغال را اعزام نیروی کار به خارج از کشور دانست و افزود: متاسفانه طی سال‌های گذشته اعزام نیروی کار به خارج از کشور مورد غفلت قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه مهارت‌های کار با کامپیوتر نیاز هر فرد است، اضافه کرد: صنایع کشور در تعامل با سازمان فنی و حرفه‌ای، دوره‌های تخصصی پیشنهاد دهند تا پس از آن کارجویان با مشاوره و هدایت شغلی مشغول به کار شوند.
وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی در پایان خاطرنشان ساخت: ۶۵ درصد از آموزش های فنی و حرفه ای منتج به اشغال کارجویان می شود.


خبر ۹ اسفند ۹۳ – استخدام ۳۹ مربی حق‌التدریسی مراکز فنی و حرفه‌ای بوشهر

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در اجرای طرح استخدام مربیان حق‌التدریسی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در کل کشور، ۳۹ مربی فنی و حرفه‌ای نیز در استان بوشهر استخدام می‌شوند.

عبدالرسول کازرونی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر در ارتباط با شرایط استخدام این مربیان اظهار داشت: مربیان متقاضی استخدام باید از پایان شهریورماه ۹۱ تاکنون به عنوان نیروی حق‌التدریسی مشغول به کار بوده و حداقل مدرک تحصیلی آنان نیز فوق دیپلم باشد.
وی با بیان اینکه زمان برگزاری آزمون استخدامی سال آینده اعلام می‌شود، گفت: اولویت ما با مناطق محروم است و یکی از شرایط ویژه استخدام نیز کسب حداقل نمره در آزمون عمومی است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تصریح کرد: امسال یک میلیارد و ۲۷۳ میلیون تومان اعتبار برای توسعه، تکمیل مراکز و فضاهای آموزشی برای شهرستان‌های بوشهر، تنگستان، گناوه، دیلم و دشتستان پیش‌بینی شده است.
کازرونی بیان کرد: در سفر دیماه هیئت دولت به استان بوشهر دو تفاهم نامه همکاری با نیروگاه اتمی و وزارت نفت برای آموزش نیروهای انسانی مورد نیاز به امضا رسید. همچنین بر اساس تفاهمی که با مراکز رشد و دانش داریم افرادی که توانایی و ایده خلاقیت و نوآوری دارند اما فضای کار برای آنان وجود ندارد، کارگاه‌های مراکز فنی و حرفه‌ای در اختیار آنان قرار می‌گیرد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تصریح کرد: اعتبار جاری سالانه اداره کل فنی و حرفه‌ای ۴ میلیارد و ۵۶۹ میلیون ریال بوده که ۶۴۰ میلیون تومان درآمد را در حوزه آموزش کسب کردیم.


خبر ۵ اسفند ۹۳- مجوز مجلس به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای ارائه آموزش‌های پیامکی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به تبصره‌های الحاقی درآمدی در لایحه بودجه ۹۴ به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اجازه دادند تا برخی از آموزش های غیررسمی خود را از طریق آموزش های پیامکی و مجازی ارائه کنند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اجازه داد تا بخشی از آموزش‌های غیررسمی خود را از طریق ارائه آموزش‌های پیامکی و مجازی با مشارکت بخش غیردولتی ارائه و سهم خود از درآمد حاصل را وصول و به ردیف درآمدی ۱۴۰۱۰۳ واریز کند.
همچنین در مصوبه دیگری از تبصره‌های الحاقی بندهای درآمدی لایحه بودجه ۹۴ کل کشور دولت موظف شد از داروهای دامی آماده مصرف و واکسن‌های طیور مشابه تولید داخل معادل ۵ درصد و غیرمشابه معادل ۲ درصد ارزش فروش محصولات وارداتی اخذ و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید.


خبر ۸ بهمن ۹۳ – تعیین تکلیف وضعیت استخدامی۳۵۰ نفر در دانشگاه فنی و حرفه ای

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه اخیرش با وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری گفت: با نظر مساعد فرهادی، وضعیت به کارگیری بیش از ۳۵۰ نفر از متقاضیان عضویت در هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای، تعیین تکلیف شد.
امیر خجسته روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به اهمیت دانشگاه های علمی- کاربردی و فنی و حرفه ای در تحقق ایده دانشگاه های کارآفرین گفت: طرح دانشگاه های کارآفرین که یکی از طرح های قابل توجه و ارزنده دولت محترم تدبیر و امید و آقای دکتر فرهادی می باشد، نقش عمده ای در اشتغال زایی دانشجویان و هدفمند شدن تحصیلات عالیه دارد که دانشگاه نوپای فنی و حرفه ای و به تبع آن دانشگاه علمی- کاربردی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی با تقدیر از نگاه ویژه فرهادی به توسعه هدفمند دانشگاه های کارآفرین و ارتقای بخش تحقیقات و فناوری در کشور گفت: وزیر محترم علوم با نگاهی دقیق و هوشمندانه به دنبال رفع معضلات بخش دانشگاهی کشور بوده و طرح ایشان در جهت تقویت دانشگاه های کارآفرین و توجه به حوزه تحقیقات و فناوری، اقدامی ارزشمند و در خور تقدیر و تشکر می باشد.
خجسته افزود: در جلسه ای که اخیرا با فرهادی داشتم، با نظر مساعد وی وضعیت بیش از ۳۵۰ نفر از متقاضیان عضویت در هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای تعیین تکلیف شده و مقرر شد که موارد جهت تعیین صلاحیت حراستی به مبادی ذی صلاح ارجاع شود


 خبر ۴ بهمن ۹۳ – استخدام مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای تا پایان سال ۹۴

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، رهام کیانی صبح امروز در نشستی خبری گفت: یکی از الزامات برای استخدام مربیان حق‌التدریسی سازمان فنی و حرفه‌ای پیش‌بینی بودجه برای سال ۹۴ بود که برای چهار هزار و ۸۷۶ نفر در نظر گرفته شده است.
وی عنوان کرد: یکی از الزامات استخدام مربیان حق‌التدریس شناسایی مشمولان این آیین‌نامه است که مشخص کرده چه کسانی در آزمون تبدیل وضعیت شرکت کنند و ما از طریق خوداظهاری افراد این اطلاعات را جمع‌آوری کرده‌ و در مرحله راستی‌آزمایی و صحت اطلاعات هستیم.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور تصریح کرد: طبق این آیین‌نامه کسانی در این تبدیل وضعیت می‌توانند، شرکت کنند که در زمان قبل از لازم‌الاجرا شدن قانون یعنی تا پایان شهریور ۹۱ با سازمان به عنوان حق‌التدریس کار کرده باشند و در سال ۹۳ همکاری آن‌ها ادامه داشته باشد و در زمان تبدیل وضعیت که پایان سال‌جاری است حداقل مدرک تحصیلی آن‌ها فوق‌دیپلم باشد.
وی عنوان کرد: در پیش‌بینی ردیف‌های سازمانی و رشته‌های شغلی که باید به تفکیک استان و شهرستان مشخص شود، تعدادی از پست‌های سازمانی را داریم و هماهنگی با سازمان مدیریت انجام شده و به تعداد مورد نیاز پست‌ها تهیه خواهد شد.
کیانی گفت: فرم‌های مربوط به تغییر وضعیت را به استان‌ها ارسال کرده‌ایم و هفته آینده جلسه‌ای با استان‌ها برگزار و تقسیم‌بندی استان‌ها انجام شده که رشته‌های شغلی تفکیک و برای آزمون به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال می‌شود.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور خاطرنشان کرد: هر آزمونی که انجام می‌شود یک بخش عمومی دارد که مواد آزمون عمومی هم از طریق سازمان مدیریت و هم ما با مکاتباتی که با استان‌ها داشته‌ایم، اعلام کرده‌ایم و یک بخش آزمون سئوالات تخصصی دارد که بعد از مشخص شدن رشته شغلی منابع آن‌ها مشخص می‌شود.
وی گفت: تعیین زمان آزمون به عهد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است و از نظر ما در سازمان فنی و حرفه‌ای فرآیند آزمون آغاز شده و مقدماتی دارد که باید انجام شود.
کیانی خاطرنشان کرد: اعلام آمادگی کرده‌ایم هر زمانی که در سال‌جاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اعلام کند، آزمون را برگزار و اگر موافقت کنند تا پایان سال برگزار می‌شود.
وی عنوان کرد: به دلیل اینکه این افراد مربی‌های خود ما هستند و با ما کار کرده‌اند و پرونده دارند، بحث گزینش این افراد را به صورت موازی آغاز کرده‌ایم تا اگر این‌ها در آزمون شرکت کرده‌اند در زمینه استخدامی مشکلی نداشته باشند.
کیانی گفت: از لحاظ استخدامی مناطق محروم در اولویت هستند و بعد از مناطق محروم به مناسبت سابقه و میزان تحصیلات در جداولی که در مصوبه هیئت دولت است اولویت‌بندی سایر افراد مشخص است و امیدواریم تا پایان سال ۹۴ تمام مربیان حق‌التدریس واجد شرایط که در آزمون اعلام می‌شود موفق به کسب حداقل نمره شوند و مراحل گزینش آن‌ها انجام و به استخدام رسمی سازمان فنی و حرفه‌ای در ‌‌آیند.
وی تصریح کرد: یک بودجه هزینه‌ای و یک بودجه تملک دارایی و سرمایه داریم و یک بخشی از اعتبارات سازمان فنی و حرفه‌ای از طریق استان‌ها برای ایجاد مراکز تامین می‌شود.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور ادامه داد: در ۶ سال اخیر تعداد مراکز فنی و حرفه‌ای در سطح کشور ۲ برابر شده و هر سال نسبت به سال بعدی بودجه هزینه‌ای ما افزایش چشم‌گیری داشته و از میانگین کشور بیشتر بوده است.
کیانی عنوان کرد: قیمت تمام شده خدمات دستگاه‌ها با هم فرق دارد و قیمت تمام شده خدمات فنی و حرفه‌ای در سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بیشتر از سایر دستگاه‌هاست.
وی افزود: در چند سال اخیر تورم بیشتر شده و به تبع آن نیازی که ما داریم بودجه ما رشد نداشته است اما ما افت بودجه‌ای در هیچ سالی نداشته‌ایم.
کیانی گفت: آزمون‌های ما در مراکز فنی و حرفه‌ای به صورت متمرکز انجام و همسان‌سازی صورت گرفته و سبب شده کیفیت آموزشی ما بهتر از قبل شود به دلیل اینکه آزمون سراسری است و مجبور هستند بیشتر تلاش کنند و خود را با استاندارد وفق دهند.
وی تصریح کرد: برای افزایش کیفیت آموزش باید پول بیشتری خرج کنیم اما بهره‌وری مراکز ما بالاست و جزو دستگاه‌های برتر کشور در زمینه بهره‌وری هستیم.


خبر ۲۱ دی ۹۳ – آئین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان فنی و حرفه ای ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیئت وزیران، آئین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به رسمی و پیمانی را تصویب کرد.
بر اساس این مصوبه، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور موظف است تا پایان قانون برنامه ۵ ساله پنجم، نسبت به تغییر وضعیت استخدامی به رسمی (صرفا در مورد ایثارگران واجد شرایط) و پیمانی تعداد ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق التدریس سازمان، مطابق این آئین نامه اقدام نماید.
برای مشاهده متن آئین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به رسمی و پیمانی اینجا را کلیک کنید.


خبر ۲۰ دی ۹۳ – مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای در زندان‌ها استخدام میشوند

خبرگزاری تسنیم: معاون آموزش و پژوهش فنی‌و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به سختی‌ها و دشواری‌های موجود در زندان، مربیان حق‌التدریس که مسئولیت مهارت‌آموزی در زندان‌ها را برعهده دارند، به استخدام رسمی درآیند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان، با هدف تقویت روحیه جهادی و خدمت به آسیب دیدگان اجتماعی در جلسه‌ای در اداره کل آموزش فنی وحرفه‌ای سیستان و بلوچستان از تلاشگران عرصه مهارت آموزی در ندامتگاه مرکزی زاهدان تجلیل شد.

معاون آموزش و پژوهش اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای سیستان و بلوچستان در این جلسه با قدردانی از تلاش‌های پرسنل مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای سیدالشهدا زاهدان که مسئولیت خطیر مهارت آموزی به آسیب دیدگان اجتماعی را برعهده دارند، اظهار داشت: برای موفقیت در کار و خدمت بیشتر به نیازمندان باید از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای خودداری کنیم.
محمد خلیقی با اشاره به سختی‌ها و دشواری‌های موجود در زندان، افزود: امیدواریم به زودی مربیان حق‌التدریس به استخدام رسمی درآیند.
رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای سیدالشهدا زاهدان هم در این جلسه، مهارت آموزی در زندان را بسیار دشوار و در عین حال باارزش عنوان کرد و گفت: با وجود شرایط خاص و محدودیت‌های فراوان در زندان، مربیان برای خدمت به آسیب دیدگان اجتماعی و کمک به بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند.
جامعی با تاکید بر استفاده از فناوری‌های جدید در زمینه ارتقای مهارت آموزی در زندان افزود: هدف ما آموزش حرفه‌هایی است که بازار کار داشته باشد و در همین راستا از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۷ حرفه جدید آموزش داده‌ایم.
در پایان این مراسم با آموزش تصویری نحوه استفاده ازپورتال سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور، از تعدادی از مربیان تلاشگر عرصه مهارت آموزی در زندان زاهدان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.
مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای سیدالشهدا زاهدان دربخش‌های مختلف زندان مرکزی زاهدان و کانون اصلاح و تربیت، فعالیت آموزشی دارد و به زندانیان در حرفه‌های مختلف از جمله برق صنعتی و ساختمان، جوشکاری، کشاورزی، تاسیسات، قالیبافی، آرایشگری زنانه، کیف دوزی و غیره به صورت رایگان آموزش داده می‌شود.


خبر ۱۴ دی ۹۳ – استخدام‌ ۴ هزارنفر قطعی شد

وزیر کار از تعین تکلیف بیش از ۴ هزار مربی حق التدریسی فنی و حرفه ای خبر داد و گفت: آئین نامه اجرایی تبدیل وضعیت مربیان، تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی ربیعی با اعلام اینکه آئین‌ نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس فنی و حرفه‌ای تصویب شد گفت: بیش از ۴ هزار مربی حق التدریس فنی و حرفه ای تبدیل وضعیت می شوند.
وزیر کار بیان داشت: هیأت وزیران در جلسه چهارشنبه مورخ ۹۳٫۱۰٫۱۰ که به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، آئین‌ نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به رسمی و پیمانی را به تصویب رساند.
وی بیان داشت: در این تصویب‌نامه چگونگی تغییر وضعیت استخدامی به رسمی و پیمانی تعداد ۴ هزار ۸۷۶ نفر از مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تعیین شده است.
ربیعی افزود: قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جلسه علنی مورخ ۹۱٫۰۵٫۰۸ مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده بود که در دولت یازدهم با جدیت پیگیری شد و پس از تهیه پیش نویس آئین نامه اجرای این قانون توسط کمیته های کارشناسی وزارتخانه برای تصویب هیأت دولت ارسال شد.
وزیر کار بیان داشت: آئین نامه قانون تعیین تکلیف استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور پس از بررسی و تصویب در جلسات کمیته تخصصی کمیسیون اجتماعی و دولت الکترونیک دولت به هیأت دولت ارسال شد که امروز شاهد تصویب آن بودیم.
وی افزود: روند اجرای تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور توسط این سازمان تدارک دیده می‌شود و به صورت مرحله به مرحله صورت می‌گیرد.

خبر ۱۱ دی ۹۳ – استخدام بیش از چهار هزار نفر مربی حق‌التدریس در کشور

مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای مازندران با اشاره به استخدام بیش از چهار هزار نفر مربی حق‌التدریس در کشور که شامل مازندران هم می‌شود، گفت: از اردیبهشت ماه سال آینده استخدام این افراد شروع می‌شود.
رضا گرزین صبح امروز در نهمین جلسه شورای هماهنگی رفاه اجتماعی مازندران که در دفتر مجمع نمایندگان استان برگزار شد، اظهار کرد:‌ تصور بر این بود امروز ۱۲ مدیر و ۱۲ نماینده در این نشست حضور می‌یابند که تقریبا صددرصد مدیران و دو نفر از نمایندگان حضور یافته‌اند.
وی با اشاره به اینکه تعهدات آموزشی ما در قالب مراکز ثابت و سیار است، گفت: هر جا نیاز به ارائه آموزش باشد مربیان ما حضور می‌یابد و امسال ۱۵ میلیون ساعت تعهدات آموزشی داریم.
مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای مازندران با بیان اینکه از محل صندوق مهر رضا (ع)یک‌میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی به ما اختصاص یافت، افزود: برای هر متقاضی تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر می‌گیریم.
گرزین با تاکید بر توانمندسازی کارآموزان و ۵۰ هزار نفر از متقاضیان اشتغال که در موسسات کاریابی ثبت‌نام کرده‌اند، ادامه داد: بازاریابی و فروش هم از دیگر مواردی است که مورد توجه سازمان فنی‌وحرفه‌ای قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به استخدام بیش از ۴ هزار نفر مربی حق‌التدریس در کشور که شامل مازندران هم می‌شود، گفت: از اردیبهشت ماه سال آینده استخدام این افراد شروع می‌شود.
در ادامه این نشست دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران در سخنانی اظهار کرد: ۹۵ درصد از نیروی کار در مازندران امنیت شغلی ندارند و بسیاری از کارفرمایان از این مسئله سوء استفاده می‌کنند که باعث نگرانی خانواده کارگران شده است.
نصرالله دریابیگی گفت: کارگران را به بهانه‌های واهی از کار اخراج می‌کنند و با وجود دلسوزی دولت و مجلس، نیازمند ورود حاکمیتی هستیم.
وی با بیان اینکه کارفرما به دلیل داشتن قدرت و ثروت در مقابل قانون می‎‌ایستد، ادامه داد: ارتباط قانون‌گذار با نیروی کار قطع است و مورد سوء استفاده کارفرما می‌شود.
دریابیگی با اشاره به اینکه قراردادهای موقت بلای جان کارگران شده است، افزود: از مجموعه‌ای که به بازنشستگان حقوق می‌کنند دلخور هستیم چراکه مبلغ دریافتی جوابگوی هزینه خانواده‌های بازنشستگان نیست.
وی گفت: بودجه همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه ۹۴ اجرایی شود.

برای مطالعه تمام اخبار مرتبط با سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک کنید


۹ دی ۹۳ -فنی و حرفه ای، در ایجاد اشتغال پایدار تاثیرگذار می باشد

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور گفت: اداره کل آموزش فنی وحرفه ای پل ارتباطی بین صنایع و دانشگاهها است و در ایجاد اشتغال پایدار تاثیرگذار می باشد،رمضانعلی طالبی در نشست مشترک هم اندیشی شورای عالی بسیج قشر سازمان بسیج کارگری استان اظهارداشت : صاحبان صنایع مختلف نیز می توانند با تعاملات با این مجموعه آموزشی گام موثری در تامین نیروی کارآمد و متخصص خود بردارند

وی بر ساماندهی هدفمند سازمان بسیج کارگری همچنین برپایی نشستهای بسیج کارگری باحضور صاحبان صنایع، اشخاص صاحب نظر و نخبگان دربخش صنعت تاکید کرد

در این نشست که با هدف بررسی مسائل و مشکلات صنایع ، ارتباط صنایع با دانشگاهها، توانمندسازی نیروی کار از طریق ارائه آموزشهای مهارتی تشکیل شد در زمینه مشکلات تامین نیروی انسانی و بروزرسانی حوزه صنایع به خصوص احیاء صنعت نساجی در استان مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.


 ۲۴ آذر ۹۳ -سازمان فنی و حرفه‌ای در استخدام مربیان حق التدریس مشکلی ندارد

معاون اداری پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای از حذف رشته‌های موازی و تقویت آموزشگاه‌های آزاد این سازمان با اختصاص ۷۵ میلیارد ریال تسهیلات خبر داد.
به گزارش ایسنا، رهام کیائی معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای در مراسم انتصاب سرپرست جدید اداره کل فنی و حرفه‌ای استان گفت: ارتقاء بهره وری و اثربخشی آموزش از تحقق تعهدات آموزشی مهم تر است.
وی با اشاره به برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان در حوزه‌های مختلف گفت: در بخش آموزش نوسازی و بازسازی مطلوبی صورت گرفته است که تدوین استانداردهای جدید متناسب با فرصت‌های شغلی جدید، ارتقاء بهره وری و اثربخشی آموزش در کارگاه‌ها، اعتبارسنجی مراکز دولتی و غیردولتی، ایجاد و ارتقاء کارگاه‌های آموزشی پروژه محور و محصول محور و طرح توانمند سازی دانشجویان، روستائیان، عشایر و مرزنشینان از جمله مهمترین آنهاست.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای در ادامه اظهار کرد: ارائه آموزش‌های مشارکتی با همکاری کمیته امداد، بهزیستی و دیگر دستگاه‌های اجرایی از برنامه‌های مهم سازمان در جهت افزایش بهره وری و صرفه جویی در منابع است.
کیائی از اجرای طرح مشاوره کار آموزی در ابتدای دوره، اواسط و پایان دوره به منظور ارزیابی کار آموزان و هدف از شرکت در دوره‌های مهارتی از سال آینده خبر داد.
وی با اشاره به اینکه کشور ایران در سال‌های اخیر گام‌های بلندی در بحث مسابقات ملی مهارت برداشته است، گفت: با تلاش تمامی استان ها و برگزاری منظم مسابقات در سطوح شهرستانی و استانی امید می رود در سال های آتی رتبه های بهتری کسب نمائیم.
معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای درباره استخدام مربیان حق التدریس گفت: در صورتی که آئین نامه آن توسط هئیت دولت مصوب گردد سازمان مشکلی در خصوص اجرا و عملیاتی نمودن این بحث ندارد. در پایان این مراسم با حضور مسئولان یونس ممی زاده به سمت سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل معرفی شد.


۱۱ اسفند ۹۲ -حدود ۵۰۰۰ مربی حق‌التدریس فنی حرفه‌ای در راه استخدام

در پی دستور وزیر کار برای بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان‌ فنی و حرفه‌ای کشور، این سازمان با تشکیل کارگروهی تخصصی، بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه مذکور را آغاز کرد.
این اقدام پس از آن آغاز شد که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را ملزم کرد تا در اسرع وقت اقدامات لازم برای پیگیری قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس این سازمان را صورت دهد و پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون را برای ارسال به هیات دولت بازنگری کند.
به گزارش ایسنا، در همین راستا و به موجب تبصره ۳ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، با تشکیل یک کارگروه تخصصی متشکل از نمایندگان مربیان حق التدریس ۳۱ استان کشور، بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون در دستور کار سازمان فنی و حرفه‌ای کشور قرار گرفته و جلسه بعدی کارگروه تخصصی ۱۹ اسفند ماه جاری در محل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به رسمی‌و پیمانی در تاریخ هشتم مرداد ماه ۱۳۹۱ در جلسه علنی مجلس به تصویب رسید و پس از تایید شورای نگهبان به دولت دهم ابلاغ شد.
به موجب این قانون و در راستای اجرای بند (۲) سیاستهای کلی اشتغال و در چارچوب مواد ۲۱ و۵۱ قانون برنامه پنجم توسعه، مجلس به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مجوز استخدام ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق‌التدریس این سازمان را داد.
بر همین اساس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور موظف شده است با رعایت شرایط عمومی‌استخدام و رعایت ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری با اولویت مناطق محروم، تعداد ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق التدریس دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر خود را تا پایان برنامه پنجم توسعه با تغییر وضعیت استخدام کند.
همچنین به موجب این قانون سازمان فنی و حرفه‌ای کشور می‌تواند تا سقف موردنیاز، پستهای غیرمربی قابل تبدیل خود را به پست مربی تبدیل کند.


۱۹ بهمن ۹۲ -استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۳ ( جذب مربی حق التدریس)

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان به منظور تکمیل بانک اطلاعاتی مربیان آموزشی در مراکز استان مربی حق التدریس غیر رسمی را با رعایت شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.
روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان

الف- شرایط عمومی:
۱. تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.
۲. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
۳. تدین به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
۴. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم (ویژه برادران).
۵. عدم اتهام و محکومیت به فساد اخلاقی و اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و عدم سابقه محکومیت جزائی موثر .
۶. داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی اشتغال برای انجام کاری که استخدام می شود .
۷. نداشتن منع استخدام در دستگاههای دولتی به موجب آرای مراجع قانونی.
۸. داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی و پیمان سایر دستگاههای دولتی باشند.
۹. دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی حداقل لیسانس مرتبط با حرفه آموزشی.
تبصره: به مدارک تحصیلی غیر مرتبط ترتیب اثر داده نمی شود.

۱۰. حداقل سن ۲۰ سال تمام و حداکثر سن برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس ۳۵ سال و فوق لیسانس ۴۵ سال و دکتری ۵۰ سال تا آخرین روز مهلت ارسال مدارک می باشد.
تبصره: موارد ذیل به شرط تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر در این بند اضافه خواهد شد.
الف- داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ ۳۱/۶/۵۹ لغایت ۲۹/۵/۶۷ به طور داوطلبانه خدمت نموده‏اند به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل.
ب- افرادخانواده‏معظم شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها و جانبازان از کارافتاده کلی شامل: همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر تا میزان ۵ سال.
ج- آزادگان از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
د- بازنشستگان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از شرایط محدودیت سنی مستثنی هستند.
هــ- فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان (۲۵% و بالاتر) و فرزندان آزادگان که بالاتر از یکسال سابقه اسارت دارند از شرط سن معاف می باشند.
۱۱. تاریخ فراغت از تحصیل متقاضیان می بایست قبل از تاریخ شروع ثبت نام باشد.

ب- تذکـرات مهـم:
۱. شرکت در آزمون، هیچگونه تعهد استخدامی برای اداره کل ندارد.
۲. سوابق قبول شدگان در بانک اطلاعاتی نگهداری و با رعایت اولویت نسبت به بکارگیری بعنوان مربی حق التدریس غیر رسمی در مراکز تابعه اقدام خواهد شد.
۳. مدارک و مستندات ارسالی متقاضیان غیر قابل استرداد است.
۴. به مدارک ارسالی ناقص ترتیب اثر داده نمی شود.
۵. تاریخ و ساعت دقیق آزمون کتبی متعاقباً از طریق پایگاه الکترونیکی اداره کل به آدرس www.khztvto.ir در بخش اخبار مهم اطلاع رسانی خواهد شد.

پ- مدارک مورد نیاز:
۱. تصویر شناسنامه (تمام صفحات).
۲. تصویر کارت ملی .
۳. تصویر کارت پایان خدمت برای متقاضیان مرد .
۴. تصویر آخرین مدرک تحصیلی .
۵. عکس ۴×۳ (۲ قطعه)
۶. سوابق شغلی، آموزشی، پژوهشی و …

برای دریافت فرم همکاری اینجا کلیک کنید

لطفا روی عکس زیر کلیک نمایید

fani-herfeyi

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام های سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک کنید.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای


۵ آبان ۹۲ – افراد جویای کار به مراکز فنی و حرفه‌ای مراجعه کنند

معاون فنی و آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان گفت: افراد جویای کار با مراجعه به واحدهای مشاوره در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان مهارت مورد علاقه خود و مورد نیاز بازار کار را فرا گیرند.

افشین شهرکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با اشاره به اهمیت آموزش‌های مهارتی در ایجاد اشتغال پایدار در جامعه اظهار داشت: طی مرحله رهگیری اشتغال، ۴۲۳ نفر از زنان آموزش دیده در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای راور، جیرفت، بم و مجتمع مراکز کرمان مشخص شد.

وی گفت: طبق این رهگیری که بر اساس آمار ۹۰ تا ۹۲ حاصل شد از مجموع ۲۹۷ نفر در مرکز راور، شهروند الکترونیک ۳۰ نفر، مانتو دوزی ۲۱ نفر، قالیباف تابلویی ۱۱۰نفر، کارور پیشرفته اینترنت ۱۰ نفر، کارور اتوکد سه نفر، طراح گرافیک رایانه‌ای ۲۰ نفر، راسته‌دوز چهار نفر، خیاط با اندازه‌گیری مستقیم روی پارچه ۲۰ نفر، خیاط لباس‌های کشی ۴۷ نفر، مونتاژ و ارتقای کامپیوترهای شخصی ۹ نفر اشتغال یافته‌اند.

شهرکی افزود: نمایندگی آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان انار نیز اشتغال ۶۶ نفر از بانوان آموزش دیده شامل ۳۰ قالیباف و ۳۶ پته‌دوز، مرکز بم ۱۵ نفر شامل مشبک کار ۹ نفر و نازک‌دور زنانه شش نفر و مرکز جیرفت نیز ۱۷ نفر شامل معرق چوب شش نفر و پرورش قارچ ۱۰ نفر صاحب شغل شده‌اند.

وی گفت: مجتمع مراکز کرمان نیز ۴۶ نفر از زنان اشتغال یافته را رهگیری کرده است که کیف‌دوزی ۱۲ نفر، مسئول آتلیه نقشه‌کشی چهار نفر، طراحی معماری دو نفر، طراحی فضای سبز دو نفر، نقاشی شیشه دو نفر، نقاشی روی چرم دو نفر، چاپ باتیک سه نفر، گرافیک دو نفر، طراحی بسته‌بندی یک نفر، نقشه‌کشی شش نفر، متره و برآورد دو نفر، اینترنت در محیط کار پنج نفر و طراحی وب یک نفر را شامل شده است.

معاون فنی و آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمان از افراد جویای کار خواست با مراجعه به واحدهای مشاوره در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای سراسر استان کرمان مهارت مورد علاقه خود و مورد نیاز بازار کار را فرا گرفته و در راستای پیشرفت کشور و جامعه و کرامت انسانی خویش تلاش کنند

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام های سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک کنید.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای


۱۴ مهر ۹۲ – ۹۰ درصد آموزشهای مهارت منتج به اشتغال می شود

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت:۹۰درصد آموزش های مهارت در کشور منتج به اشتغال می شود و ارایه این آموزش ها به شاغلان، زمینه ارتقای بهره وری را فراهم می کند.

کورش پرند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: مولفه های بسیاری در حل معضل بیکاری و ایجاد اشتغال اثر دارند که از آن جمله می توان به تسهیلات و قوانین بانکی، تعاون، رشد اقتصادی کشور، رفع تحریم ها، آموزشهای مهارت و فرهنگ کار اشاره کرد.

وی در خصوص گواهینامه های مهارت الکترونیکی تاکید کرد صدور این گواهینامه ها در راستای افزایش امنیت و تسهیل در روند اداری است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه افزود: با صدور گواهینامه های مهارت الکترونیکی، صاحبان آنها می توانند بر اساس کد شناسه و کد ملی خود گواهینامه مهارتی را روی پورتال سازمان مشاهده و در صورت نیاز از آن استفاده کنند.

وی در بخشی دیگر از این گفت و گو ، فناوری را یکی از ارکان توسعه کشورها دانست و تاکید کرد ضرورت دستیابی به فناوری در دنیای رقابتی کنونی بر کسی پوشیده نیست.

وی اظهار داشت: نگاهی به پیشرفت و توسعه کشورهایی که فاقد منابع طبیعی از جمله نفت و گاز هستند نشان می دهد به دلیل توانمندی های فناوری،این کشورها توانسته اند رتبه های برتر اقتصادی جهان را به خود تخصیص دهند و به دلیل همین توانمندی ها است که این کشورها کمتر دستخوش بحرانهایی نظیر بیکاری، تورم و تحریم اقتصادی می شوند.

پرند با تاکید بر بومی سازی فناوری گفت: برای قرار گرفتن در مسیر پرشتاب توسعه باید در مسیر تولید فناوری و انتقال و بومی سازی آن قرار گیریم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد: در این راستا در میان انواع آموزش های مورد نیاز برای نیروی انسانی شاغل در این بخش، آموزشهای فنی و حرفه ای یکی از الزامات برای تولید یا انتقال و بومی سازی فناوری محسوب می شود.

پرند در ادامه افزود: اهمیت آموزشهای مهارت در مسیر یاد شده از این جهت است که در تولید یا انتقال فناوری به طور یقین مهارتهایی نیاز است که نیروی انسانی برای شاغل شدن باید آنها را فرا گیرد.

به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقویت توانمندی های فناورانه نیازمند ایجاد و تقویت مهارتها است و توسعه اشتغال در حوزه فناوری نیازمند توسعه مهارتهای این حوزه است.

پرند در پایان افزود: برای کاربرد کارآمد دانش فناوری در راستای خلق، کاربرد ،انتشار ، پذیرش و تغییر فناوریها، مهارت آموزی یک انتخاب نیست، بلکه یک اجبار است.

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام های سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک کنید.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای


۲۳ تیر ۹۲ – دریافت کارت ورود به جلسه فنی و حرفه ای کشور

به نقل از دفتر امور اداری و منابع انسانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور زمان دریافت کارت ورود به جلسه و آزمون استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بعد از ۱۵ روز از طریق وب سایت jazb.portaltvto.com اعلام میشود.

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام های سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک کنید.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای


۱۰ تیر ۹۲ – آگهی استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۲

سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود براساس قوانین و مقررات مربوط و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی وتخصصی برای بکارگیری افراد در ادارات کل آموزش فنی وحرفه ای استانها و ازمحل سهمیه استخدامی ۲۲۷۷/۹۱/۲۲۰ مورخ ۳۰/۱/۹۱ تعداد ۵۵۰ نفر (با احتساب سهمیه ایثارگران) از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندیهای عمومی، تخصصی، مصاحبه و گزینش بصورت رسمی و پیمانی به شرح جدول پیوست استخدام می نماید.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

برای دیدن لیست رشته ها اینجا کلیک کنید.

شرایط عمومی استخدام:

 1. داشتن تابعیت ایران
 2. انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان
 3. عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
 4. نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر
 5. دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا مدرک همتراز ( برای مشاغلی که مدرک همتراز در شرایط احراز آنها پیش بینی شده است)
 6. داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند
 7. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

شرایط اختصاصی استخدام:

داشتن حداقل بیست سال سن و حداکثر ۴۰ سال تمام. برای دارندگان مدارک فوق لیسانس و پایین تر و ۴۵ سال تمام برای دکتری وبالاتر تا آخرین روز مهلت ارسال مدارک.

تبصره : موارد ذیل به شرط ارائه تأییدیه‌های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد :

الف) داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت۲۹/۵/ ۱۳۶۷) به طور داوطلبانه خدمت نموده‌اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل

ب) افراد خانواده معظم شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان، از کارافتاده کلی که قادر به کار نمی‌باشند شامل : همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر تا میزان ۵ سال

ج) فرزندان شهداء، فرزندان جانبازان (۲۵ درصد و بالاتر) و فرزندان آزادگانی که حداقل یک سال سابقه اسارت دارند، از شرط حداکثر سن معاف می‌باشند.

د) داوطلبانی که به صورت غیررسمی تمام وقت در دستگاههای دولتی از تاریخ۱۲/۱۱/ ۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته‌اند به میزان مدت خدمت غیررسمی به سن آنها افزوده می شود.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

نحوه ثبت نام و ارسال مدارک :

- ثبت نام صرفا از طریق اینترنت انجام خواهد شد. لذا متقاضیان واجد شرایط می بایست نسبت به واریز مبلغ « ۰۰۰/۹۰ ریال» به شماره حساب ۹۸۰ خزانه نزد بانک مرکزی از طریق شعب بانک ملی به عنوان حق شرکت در آزمون های توانمندی عمومی وتخصصی داوطلبان استخدام پرداخت و به نشانی jazb.portaltvto.com  سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور ( بخش آزمون استخدامی) مراجعه و فرم ثبت نام را حداکثراز تاریخ ۱۰/۴/۹۲ تا تاریخ ۲۰/۴/۹۲ تکمیل نموده وشماره فیش واریزی را در فرم ثبت نام وارد نموده واصل فیش را در زمان مصاحبه ارائه نمایند . ( ایثارگران از پرداخت ۵۰% مبلغ مذکور و فرزندان شاهد از هزینه ثبت نام معاف می باشند.)

- نظر به اینکه ثبت نام به صورت اینترنتی صورت می پذیرد و بررسی مدارک ارسالی و تطبیق آنها با شرایط مندرج در آگهی استخدام پیمانی پس از مرحله صدور کارت و آزمون صورت می گیرد لذا صدور کارت ورود به جلسه آزمون موجب ایجاد تعهد استخدامی برای سازمان نمی شود .

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

مدارک مورد نیازی که می بایست قبل از ثبت نام آماده و به صورت الکترونیکی ارسال شود:

 1. تکمیل اطلاعات خواسته شده در فرم درخواست شغل به صورت اینترنتی به آدرس فوق الذکر
 2. عکس ۴×۳ جدید تمام رخ. اسکن شده بافرمت (۱۰۰DPI ) JPG، کمتر از۷۰کیلو بایت ابعاد ۲۰۰در ۳۰۰ حداکثر ۹۰۰در۳۰۰.
 3. تصویر فیش پرداخت حق آزمون استخدامی اسکن شده با فرمت (GPJ )100 کیلو بایت در ابعاد ۴۰۰ در ۴۰۰

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

تاریخ توزیع کارت و محل برگزاری ونحوه اعلام نتایج مرحله اول آزمون :

- کارت ورود به جلسه آزمون از طریق سایت مذکور، در تاریخ ۲۶/۴/۹۲ قابل دسترسی و پرینت می باشد. زمان و محل برگزاری آزمون در هنگام ارایه کارت به اطلاع داوطلبان خواهد رسید .

نتایج آزمون مرحله اول بر اساس سه برابر ظرفیت پذیرش ، در موعد مقرر در پایگاه اطلاع رسانی مذکور در پورتال سازمان اعلام خواهد شد .

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

نکات مهم در خصوص ثبت نام :

وجوه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نمی شود .

متقاضیان شرکت در آزمون می بایست بعد از پایان ثبت نام الکترونیکی ( به صورت اینتر نتی )
پرینت تهیه و پس از ذخیره کد رهگیری خود را یاداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهدارند . ضمناً ورود مجدد به سایت و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و اطلاع از نتیجه آزمون فقط با استفاده ازکد رهگیری امکان پذیر خواهد بود .

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

نحوه ارسال مدارک:

داوطلبان قبول شده در مرحله اول امتحان استخدامی موظف هستند مدارک مورد نیاز را ظرف مدت ۵ روز کاری پس از اعلام نتایج اولیه از سوی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور به همراه اصل مدارک به امور عمومی اداره کل آموزش فنی و
حرفه ای استان مورد تقاضا حضورا ارائه و رسید دریافت نمایند. ادارات کل استانها موظف هستند کلیه تصاویر مدارک را با اصل آنها مطابقت داده و برابر با اصل نمایند.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

مدارک مورد نیاز شامل موارد ذیل می باشد:

 1. تصویر صفحه اول شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات ، تصویر صفحه آخر)
 2. تصویر آخرین مدرک تحصیلی
 3. تصویر کارت ملی.
 4. مدارک دال بر ایثارگری و معلولیت ( معلولین عادی با ارائه گواهی از سازمان بهزیستی وحسب مورد از مراجع ذی‌ربط)
 5. مدارک دال بر بومی بودن
 6. تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه برادران)، تاریخ پایان خدمت یا معافیت باید قبل از تاریخ آخرین مهلت ارسال مدارک باشد.
 7. تصویر گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات.

به مدارک ناقص و یا مدارکی که پس از مهلت مقرر تحویل شود ترتیب اثر داده نخواهد شد و مدارک ارسالی و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی شود.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

مواد آزمون عبارتند از :

الف) آزمون توانمندیهای عمومی شامل:

 1. معارف اسلامی (ضریب ۳)،
 2. زبان و ادبیات فارسی و ادبیات اداری (ضریب ۲)،
 3. اطلاعات سیاسی و اجتماعی و مبانی قانونی (ضریب ۲)

به تعداد (۹۰) سوال چهار گزینه‌ای طراحی شده و بدون اعمال نمره منفی خواهد بود.

تبصره: اقلیت‌های دینی از پاسخگوئی به سوالات معارف اسلامی معاف می‌باشند و امتیاز آن در سایر موارد آزمون توزیع می‌شود.

ب) آزمون تخصصی شامل سئوالات مرتبط با رشته شغلی مورد درخواست داوطلب می باشد.

ج) داشتن گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی در سطح متوسط (Intermediate) و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات از مراکز معتبر تعیین صلاحیت شده.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

تذکرات:

۱- ۱۰۰ درصد سهمیه استخدامی به داوطلبان بومی تعلق دارد. (سهمیه ۳۰% ایثارگران را شامل نمیشود)

تبصره : بومی شامل افرادی می شود که حداقل دارای یکی از ویژگیهای زیر باشند:

الف) محل تولد داوطلب با استان مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.

ب) حداقل پنج سال از سنوات تحصیلی داوطلب (ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان) به صورت پیوسته در استان مورد تقاضا در استان طی شده‌ باشد.

ج) همسر و فرزندان پرسنل نیروهای مسلح که استان محل تولد همسر یا پدر (شاغلین نیروهای مسلح) در استان مورد تقاضای شغل باشد و یا محل سکونت کنونی آنان (در خصوص بازنشستگان نیروهای مسلح) در استان مورد تقاضای شغل باشد.

د) فرزندان و همسران کارکنان رسمی، پیمانی و نیروهای قراردادی که در اجرای مصوبات “کارگروه انتقال کارکنان دولت از تهران” به استان مورد تقاضا برای استخدام منتقل شده‌اند.

و) آن دسته از افرادی که حداقل سه سال تمام سابقه کار تمام وقت در دستگاه‌های اجرایی استان مورد تقاضا برای استخدام، با پرداخت حق بیمه داشته باشد.

تبصره: اولویت انتخاب داوطلبان با بومی شهرستان می باشد و در صورتی که داوطلب بومی شهرستان حد نصاب لازم برای قبولی را کسب نکرده باشد از داوطلبان بومی سایر شهرستانهای استان در صورت شرکت در آزمون مربوط به آن محل انتخاب می گردند.

توجه: داوطلبان موضوع این بند بایستی مدارک لازم را به همراه مدارک مورد نیاز ارسال نمایند.

۲- از کل مجوز استخدامی ۳۰ درصد آن برای استخدام ایثارگران اختصاص دارد که ۲۵ درصد آن از میان جانبازان، آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهداء و جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان یک سال و بالای یک سال اسارت تخصیص می یابد، لازم به ذکر است ۲۵ درصد سهمیه ایثارگران از سوی بنیاد شهید معرفی شده و جذب خواهند شد. فرزندان معظم شاهد و فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و فرزندان آزادگانی که از سوی بنیاد شهید معرفی نشده‌اند می‌توانند در این آگهی ثبت نام نموده و در صورت عدم تکمیل سهمیه از باقیمانده سهمیه اختصاصی بهره‌مند شوند .

همچنین بر اساس قانون اصلاح بند (و) ماده (۴۴) قانون برنامه پنجم توسعه، فقط جانبازان، آزادگان و همسران شهداء، جانبازان و آزادگان و فرزندان شاهد و جانباز ۲۵ درصد و بالاتر و آزاده یک سال و بالای یک سال اسارت از شرط جنسیت برای استفاده از سهمیه استخدامی معاف و دستگاههای مشمول این قانون موظفند بدون الزام به رعایت شرایط سنی، تحصیلی، معدل و آزمون و با احراز شرایط عمومی گزینش با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و از ابتدا آنان را به صورت رسمی قطعی استخدام نمایند.

مابقی مشمولین این بند که از سوی بنیاد شهید معرفی شده اند در حد باقیمانده سهمیه ۲۵ درصد، در آزمون استخدامی شرکت نموده و در رقابت با سایر افراد واجد شرایط این بند به ترتیب بالاترین نمره انتخاب خواهند شد.

پنج درصد (۵%) سهمیه استخدامی را نیز به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان و همسران جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و فرزندان و همسران آزادگان کمتر از یک سال اسارت و خواهران و برادران شهدا اختصاص دهند. مشمولین این بند بر اساس آگهی استخدامی در آزمون شرکت نموده و در بین خود به رقابت خواهند پرداخت. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.

۱/۲- استخدام مازاد بر ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت.

۲/۲- ایثارگرانی که از بنیاد شهید و امور ایثارگران کارت شناسایی دارند و افراد وابسته به آنان در صورت ارائه تصویر، نیازی به اخذ وارائه گواهی از بنیاد استان ندارند.

۳/۲- ایثارگران شامل رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضورداوطلبانه درجبهه های جنگ تحمیلی و نیز فرزندان و همسر آنان و فرزندان وهمسران جانبازان زیر ۲۵درصد و فرزندان و همسران آزادگان زیر یکسال اسارت و خواهران و برادران شهدا
می باشد که در صورت دارابودن شرایط مندرج در آگهی، با رعایت قوانین مربوط از اولویت قانونی برخوردار خواهند بود.

۳- معلولین عادی بشرط کسب حد نصاب نمره لازم و دارابودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از ۳ درصد سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.

۴- انتخاب داوطلبان استخدام برای انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان۳ برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی (۶۰ درصد کل نمره آزمون ) را کسب کرده اند ، به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی انجام خواهد شد.

۵- کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمندیهای عمومی صرفاً به منزله تایید صلاحیت عمومی و تصحیح اوراق امتحان بوده و هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی کند و انتخاب داوطلبان براساس نمرات آزمون تخصصی و با رعایت اولویت های مقرر صورت می پذیرد .

۶- افرادی که حدنصاب ۶۰% آزمون (توانمندی های عمومی) را کسب نموده اند و پس از اعمال نمرات تخصصی به عنوان پذیرفته شده اولیه معرفی شده اند، باید حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان اعلام نتیجه آزمون، گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات را ارایه نمایند. در صورت عدم ارایه مدارک مذکور در مدت تعیین شده افراد ذخیره جایگزین خواهد شد. در مواردی که استخدام و جذب بعد از آزمون اولیه منوط به انجام مصاحبه تخصصی و آزمون عملی باشد پس از ارایه گواهی نامه مذکور و حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان اعلام نتیجه اولیه مصاحبه تخصصی یا آزمون عملی به عمل می آید.

۱/۶- کسانی که فاقد گواهی نامه های مذکور می باشند و یا گواهی نامه آنان از مراکز تعیین صلاحیت شده نمی باشد موظفند در یکی از مراکز تعیین صلاحیت شده که در بخش «اعتبارسنجی موسسات آموزشی» با عنوان «موسسات تعیین صلاحیت شده» سایت مرکز آموزش مدیریت دولتی با آدرس www.smtc.ac.ir قابل مشاهده می باشد، پس از شرکت در آزمون تعیین سطح، گواهی نامه مذکور را ارایه نمایند.

۷- کارکنان غیر رسمی به ازای هر سال سابقه خدمت مربوط و مشابه از (۲) درصد و حداکثر (۲۰) درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد.

۸- اولویت انتخاب داوطلبان در شرایط یکسان به ترتیب با شاغلین غیررسمی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، داوطلبان بومی و شاغلین غیررسمی مناطق محروم و دورافتاده برای همان مناطق خواهد بود.

۹- به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی بالاتر و پائین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در آگهی و همچنین مدارک معادل ( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده وقبول شده اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند ) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۱۰- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون (حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه) بایستی به تایید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد .

۱۱- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک بصورت ناقص برعهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل امتحان ، مسابقه و جذب محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی باشد ، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می گردد.

۱۲- اسامی پذیرفته شدگان پس از تایید مراجع ذی صلاح از طریق سامانه کارمند ایران (پورتال مردم) به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۱۳-انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل گزینش میسر می باشد.

نمونه سوالات استخدامی سازمان آموزش فنی و حرفه ای

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام های سازمان فنی و حرفه ای اینجا کلیک کنید.

وبسایت: jazb.portaltvto.com

404 نظر برای «استخدام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال ۹۴»


 1. محمدباقر صومی

  سئوال من این است که آیا خانم کارشناس معماری میتواند در آموزش و پرورش ویا آموزش فنی و حرفه ائی مشغول کار تدریس شده ودر نهایت استخدام شود ؟ با تشکر از پاسخ

  پاسخ دادندیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.