استخدام سازمان آتش نشانی سال ۹۴ (آتش نشان در سه استان)

امروز

استخدام سازمان آتش نشانی سال ۹۴

در این صفحه استخدامهای سازمان آتش نشانی در تمام استانهای کشور اطلاع رسانی خواهد شد

برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

آنچه در این خبر خواهید خواند
خبر ۲۹ فروردین ۹۴ – شهرداری های گلستان ، اردبیل و براجان آتش نشان استخدام می نماید
خبر ۲۶ فروردین ۹۴ – مجوز جذب ۲۳ آتش نشان برای شهرداری های گلستان
خبر ۲۵ فروردین ۹۴ – استخدام آتش نشانان راننده در شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد
خبر ۲۳ فروردین ۹۴ – جذب ۲۸۲ نفردرسازمان آتش‌نشانی استان فارس
خبر ۲۰ فروردین ۹۴ – استخدام ۶۳ نیرو در آتش‌نشانی گیلان
خبر ۱۹ فروردین ۹۴- ثبت نام آزمون استخدامی آتش نشانی نیمه اول اردیبهشت ۹۴
خبر ۱۹ فروردین ۹۴ – استخدام ۱۴۴ نیرو در آتش‌نشانی شیراز
خبر ۲۵ اسفند ۹۳ – آگهی استخدام مشاغل عملیاتی آتش نشانی شهرداری های استان قم
خبر ۲۳ اسفند ۹۳ – آگهی استخدام آتش نشان در شهرداری یزد
خبر ۱۲ اسفند ۹۳- طرح آتش نشانان داوطلب شهرهای گلستان در حال اجراست

خبر ۲۹ فروردین ۹۴ – شهرداری های گلستان ، اردبیل و براجان آتش نشان استخدام می نماید

استخدام ۲۶ نفر در آتش نشانی برازجان

به گزارش خبرگزاری فارس از دشتستان، بهروز ابوالفتحی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی برازجان در راستای ارائه خدمات به شهروندان از تمام توانمندی و ظرفیت موجود بهره می‌برد.
وی افزود: کیفیت بخشیدن به خدمات و رضایتمندی جامعه هدف مهم‌ترین اولویت این سازمان است که با حمایت و پشتیبانی مسئولان شهرستان و شهرداری و شورای اسلامی شهر به اهداف خود دست پیدا می‌کنیم.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری برازجان از استخدام ۲۶ نفر در آتش‌نشانی برازجان خبر داد و خاطرنشان کرد: چارت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری برازجان در وزارت کشور مصوب شده که تعداد ۲۶ نفر پس از موفقیت در آزمون‌های ورودی به استخدام این سازمان در می‌آیند.
وی با اشاره به ضرورت ایجاد سومین ایستگاه آتش‌نشانی برای سرویس دهی بهتر به شهروندان گفت: بر اساس مجوز صادر شده، چهار نفر زن و ۲۲ نفر مرد و ۸۳ پست سازمانی به مجموعه آتش‌نشانی اضافه خواهد شد.
ابوالفتحی تاریخ برگزاری آزمون ورودی را ساعت ۱۰صبح روز یکم خرداد ماه سال جاری ذکر و تصریح کرد: شروع ثبت نام از روز یکم اردیبهشت امسال به مدت ۲ هفته خواهد بود.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی گفت: کارت ورود به جلسه از ۲۵ تا ۲۹ اردیبهشت ماه از طریق سایت استانداری بوشهر صادر می‌شود. این آزمون به‌صورت کشوری برگزار شده و محل انجام آزمون روی کارت ورود به جلسه درج می‌شود.

جذب ۲۳ آتش نشان در شهرداری استان گلستان

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان از برگزاری آزمون استخدامی در مشاغل عملیاتی آتش نشانی در برخی از شهرداریهای استان خبر داد.
به گزارش گلستان ما ؛ عبدالرضا چراغعلی مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری گلستان گفت: مجوز لازم برای جذب تعداد ۲۳ نفر در شهرداریهای جلین، آق قلا، آزادشهر، مینودشت، بندرترکمن، گالیکش، سیمین شهر، علی آبادکتول، فاضل آباد از سوی معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور اخذ شده است که پس از کسر سهمیه ایثارگران ، در نهایت این آزمون برای جذب تعداد ۱۸ نفر برگزار خواهد شد.
وی افزود: ثبت نام این آزمون از روز سه شنبه اول اردیبهشت ماه سالجاری آغاز خواهد شد و متقاضیان میتوانند جهت ثبت نام در این آزمون از طریق سایت استانداری گلستان اقدام نمایند.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گفت: براساس دستورالعملهای مربوطه این آزمون هم دارای آزمون تخصصی کتبی و هم دارای مرحله عملی است که پس از برگزاری آزمون تئوری و اعلام نتایج به تعداد ۳ برابر ظرفیت ، آزمون عملی و در نهایت پذیرش نهائی تعداد مورد نیاز انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه این آزمون برای دو رشته شغلی آتش نشان و راننده وسائط نقلیه تندروی سنگین برگزار خواهد شد گفت: جزئیات و شرایط دقیق، انشاء الله پس از نشر آگهی استخدام به اطلاع متقاظیان و داوطلبین عزیز خواهد رسید.
وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد که با توجه به حساسیت و اهمیت کار نیروهای شاغل در بخش آتش نشانی و ارتباط مستقیم آن با امنیت و جان مردم ، انشاء الله شاهد جذب نیروهای توانمند و شایسته ای در این حوزه باشیم.

۷۰ نیروی جدید جذب در آتش نشانی اردبیل می شوند

آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل گفت: تا پایان سال جاری ۷۰ نفر نیروی جدید در آتش نشانی مرکز استان جذب خواهند شد.
فضیلت ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت نیروهای این نهاد اجرایی به فعالیت ۹۸ نیروی عملیاتی و حرفه ای در پنج ایستگاه آتش نشانی اشاره کرد.
وی افزود: در حال حاضر در صورتی که ماموریت های آتش نشانی به خود شهر اردبیل محدود شود ما کمبود نیرو نداریم اما با توجه به حضور در ماموریت های دیگر نیاز است نفرات جدید استخدام شوند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل از مساعدت شهرداری و شورای شهر اردبیل برای جذب نیروی جدید گفت و تاکید کرد: امسال ۷۰ نفر به نیروهای فعلی اضافه خواهند شد.
به گفته ابراهیمی ۴۰ مامور آتش نشانی، ۲۰ نفر امدادگر، شش غواص و چهار کارشناس فنی بر اساس فراخوانی که طی ماه های آتی منتشر می شود جذب خواهند شد.
وی فعالیت در آتش نشانی را مسئولیت خطیری دانست که شامل سه شاخصه ایثار، صبر و صداقت است.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل با بیان اینکه آتش نشانی جزو مشاغال سخت و زیان آور است، افزود: آتش نشانان بعد از ۲۰ سال خدمت باز نشسته می شوند.
ابراهیمی با تاکید به اینکه در آتش نشانی تعطیلی و فراغت از کار وجود ندارد، اضافه کرد: با وجود اینکه آتش نشان یک روز در خدمت و دو روز در استراحت است هر زمان شیفت وی اعلام شود باید در صحنه حادثه حضور یابد.
وی در خصوص جذب یا عدم جذب آتش نشان زن افزود: متاسفانه بر خلاف قابلیت های زنان در این حرفه فرهنگ مناسبی در شهر اردبیل نسب به به کار گماری آتش نشان زن حاکم نیست.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل تاکید کرد: در حال حاضر در گروه آتش نشانان افتخاری این شهر ۱۵۰ زن و ۶۶۰ مرد آموزش دیده اند، اما در عملیات حرفه ای به ندرت از نیروهای زن استفاده می شود


خبر ۲۶ فروردین ۹۴ – مجوز جذب ۲۳ آتش نشان برای شهرداری های گلستان

مدیرکل دفتر شهری استانداری گلستان گفت: مجوز جذب ۲۳ آتش نشان برای شهرداری های گلستان صادر شد.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا چراغعلی ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران و رسانه ها از صدور مجوز برای جذب ۲۳ نیروی آتش نشانی در شهرداری های استان خبرداد و گفت: این جذب نیرو توسط آزمون استخدامی و برای شهرداری های جلین، آق قلا، آزادشهر، مینودشت، بندرترکمن، گالیکش، سیمین شهر، علی آبادکتول و فاضل آباد صادر شده است.
وی افزود: ثبت نام این آزمون آزمون در اول اردیبهشت آغاز می شود و در نهایت با کسر سهمیه ایثار گران، برای ۱۸ نفر برگزار می شود.
مدیرکل دفتر شهری استانداری گلستان در توضیح دستورالعمل این آزمون گفت: این امتحان دارای آزمون تخصصی کتبی و مرحله عملی است که پس از برگزاری آزمون تئوری و اعلام نتایج به تعداد ۳ برابر ظرفیت، آزمون عملی و در نهایت پذیرش نهائی تعداد مورد نیاز انجام خواهد شد.
چراغعلی اظهار کرد: این آزمون برای دو رشته شغلی آتش نشان و راننده وسائط نقلیه تندروی سنگین برگزار خواهد شد.


 خبر ۲۵ فروردین ۹۴ – استخدام آتش نشانان راننده در شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: در آینده نزدیک آگهی استخدام ۵ نفر نیرو برای استخدام در پست های آتش نشانی راننده وسائط نقلیه سنگین در تعدادی از شهرداری های تابعه در سایت استانداری منتشر خواهد شد.
به گزارش “عصردنا” به نقل از سایت استانداری ، سید “عبدالکریم عزیزی”  گفت: با توجه به تجارب آزمون های برگزار شده قبلی براین نکته تاکید داریم که متقاضیان، آگهی استخدام را دقیقا مطالعه و در صورت داشتن شرایط مندرج در آگهی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند .
وی یادآور شد: چرا که در هر مرحله از مراحل استخدام مشخص شود که داوطلب دارای حتی یکی از شرایط در آکهی نباشد و یا اظهاراتی خلاف واقع در فرم ثبت نام درج نموده باشد از ادامه کار وی ممانعت بعمل خواهد آمد.
عزیزی از اساسی ترین شرایط  متقاضیان استخدام در پست های آتش نشان راننده را به شرح زیر اعلام کرد.
۱- دارا بودن حداکثر ۳۰ سال سن .
۲- دارا بودن گواهینامه پایه یکم رانندگی.
۳-  عدم داشتن معافیت پزشکی و دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم.

عزیزی تاکید کرد:  به زودی نام شهرداری ها، زمان و شرایط ثبت نام برای متقاضیان  از طریق پورتال استانداری و  اعلام خواهد شد و متقاضیان خواهند توانست با رجوع به متن آگهی منتشره از جزئیات و شرایط ذکر شده آگاه شوند.


 خبر ۲۳ فروردین ۹۴ – جذب ۲۸۲ نفردرسازمان آتش‌نشانی استان فارس

مدیر امور اداری شهرداری شیراز گفت: امسال ۲۸۲ نفر جذب سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری‌های استان فارس می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، مسعود زارعی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به گسترش شهر شیراز و افزایش ایستگاه‌های آتش‌نشانی در سطح شهر شیراز اظهار داشت: براساس نیازسنجی انجام شده امسال ۱۴۴ نفر نیروی آتش‌نشان جذب سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز می‌شوند.
وی با بیان اینکه اهمیت موضوع آتش‌نشانی در سطح شهرها و کلان‌شهرها بر کسی پوشیده نیست افزود: با توجه به اینکه امسال ۱۰۰ نفر از نیروهای سازمان آتش‌نشانی که در سال ۱۳۷۴ جذب شدند بازنشسته می‌شوند مجوز جذب این تعداد از نیروها به شهرداری شیراز داده شده است.
مدیر امور اداری شهرداری شیراز با اشاره به اینکه مسئولیت جذب نیرو در شهرداری‌های استان فارس برعهده استانداری فارس است خاطرنشان کرد: تمام مراحل جذب نیرو در ۳۸ شهرداری استان فارس توسط استانداری فارس پیگیری می‌شود و افراد داوطلب استخدام در شهرستان‌های خود مراحل ثبت‌نام حضور در آزمون استخدامی را طی می‌‌کنند.
زارعی تصریح کرد: امسال شهرداری شیراز به طور مستقل ۱۴۴ نیرو و ۳۸ شهرداری استان فارس از طریق استانداری نیز ۱۳۸ نیروی آتش‌نشان جذب می‌کنند.
وی با تأکید بر بومی بودن افراد برای حضور در آزمون استخدامی شهرداری شیراز عنوان کرد: بومی بودن حضور در آزمون دارای ضریب امتیاز است و باید تمام داوطلبان برای جذب در این نهاد به شهرداری‌های محل سکونت خود مراجعه کنند.
مدیر امور اداری شهرداری شیراز در مورد تأمین اعتبار جذب ۱۴۴ نیروی آتش‌نشان شهرداری شیراز بیان کرد: با توجه به مصوبه شورای شهر مشکلی برای تأمین اعتبار جذب این افراد به شهرداری برای امسال وجود ندارد و اعتبار لازم برای جذب این نیروها در بودجه امسال شهرداری لحاظ شده و به تصویب شورای اسلامی شهر شیراز رسیده است.
زارعی از جذب نیروهای مناسب از نظر جسمانی و روانی برای آتش‌نشانی در پست‌های آتش‌نشان، راننده سبک و سنگین، ارتباطات و نجات غریق خبر داد و گفت: مقاطع تحصیلی برای راننده پایه یک دیپلم و فوق‌دیپلم و برای دیگر پست‌ها فوق‌دیپلم و لیسانس است.
وی با بیان اینکه نیروهای بومی شیراز و سربازان آتش‌نشان دارای ضرائب بیشتر برای جذب هستند اظهار داشت: در آگهی استخدام تمام موارد اطلاع‌رسانی می‌شود و بر اساس قانون ۲۵ درصد از نیروهای شهرداری‌ها باید از ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان باشند و این دسته از افراد در آزمون تخصصی و اولیه شرکت نمی‌کنند اما باید در آزمون عملی و روانی حضور یابند.
مدیر امور اداری شهرداری شیراز با اشاره به اینکه آزمون‌ها دو مرحله‌ای است و آزمون نخست کتبی است خاطرنشان کرد: دانشگاه شیراز آزمون کتبی را برگزار می‌کند و این آزمون سراسری و همزمان با آزمون جذب نیرو در شهرداری‌های استان برگزار می‌شود.
زارعی با بیان اینکه آزمون کتبی استخدامی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در تاریخ اول خردادماه امسال برگزار می‌شود تصریح کرد: از اوایل اردیبهشت ماه امسال ثبت‌نام انجام می‌شود و پس از برگزاری مرحله نخست آزمون توسط دانشگاه شیراز سه برابر ظرفیت جذب یعنی معادل ۴۳۲ نفر برای حضور در آزمون عملی و روانی به سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز معرفی می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه کسب حداقل ۶۰ درصد میانگین امتیاز سه نفر نخست بالاترین نمره آزمون است گفت: در مرحله دوم آزمون که همان آزمون عملی است افراد باید حداقل ۴۰۰ امتیاز از ۹۰۰ امتیاز را کسب کنند.
مدیر امور اداری شهرداری شیراز با بیان اینکه این آزمون تنها مختص مردان است عنوان کرد: داشتن حداکثر سن ۲۵ سال تمام در نخستین روز ثبت‌نام، داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت غیرپزشکی، عدم اعتیاد، نداشتن سابقه محکومیت قضایی، داشتن سلامت روانی و جسمانی و توانایی انجام کار متناسب با شغل آتش‌نشانی، داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم برای راننده سنگین و فوق‌دیپلم و لیسانس برای دیگر پست‌ها و التزام به جمهوری اسلامی ایران از شرایط عمومی حضور در این آزمون است.
زارعی با اشاره به اینکه هزینه ثبت‌نام در آزمون کتبی توسط دانشگاه شیراز ۲۵۰ هزار ریال تعیین شده است اظهار داشت: معاینات پزشکی، ارزیابی، آمادگی جسمانی، معاینات پزشکی نهایی و آزمون جسمانی نیز در دو مرحله ارزیابی عمومی و تخصصی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این نیروها به صورت پیمانی استخدام می‌شوند افزود: در پایان هر سال عملکرد این افراد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت مثبت بودن ارزیابی قرار داد تمدید می‌شود.
مدیر امور اداری شهرداری شیراز با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳ هزار و ۴۰۰ نیروی غیر مستقیم در خدمت شهرداری شیراز هستند گفت: این نیروها طرف قرارداد شرکت‌هایی هستند که وظیفه تأمین نیروی انسانی شهرداری شیراز را بر عهده دارند.
زارعی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۵۳۵ نفر جذب شهرداری شیراز شدند که ۴۲۹ نفر از این افراد بومی شیراز، ۹۵ نفر از شهرستان‌های استان و ۱۱ نفر نیز از دیگر استان‌های کشور بودند.
وی تصریح کرد: در کل از مجموع ۶ هزار و ۴۰۰ نفر استخدامی شهرداری شیراز ۳ هزار و ۵۳۰ نفر بومی شیراز، ۲ هزار و ۴۶۰ نفر از شهرستان‌های استان فارس و ۴۰۳ نفر نیز از دیگر استان‌های کشور هستند.
مدیر امور اداری شهرداری شیراز با اشاره به فعالیت ۲ هزار و ۳۰۰ نفر به صورت حجمی برای شهرداری شیراز عنوان کرد: امور تصدی‌گری در شهرداری شیراز در حال واگذاری به بخش خصوصی است و شهرداری شیراز در بخش کارشناسی نیروهای خود را تقویت می‌کند.
زارعی با ابراز خرسندی از اینکه تاکنون طرح‌های برون‌سپاری شهرداری شیراز با موفقیت انجام شده است بیان کرد: ایجاد سیستم ارزشیابی برای نیروهای شهرداری و تعیین جایگاه نیروها، فراهم شدن زمینه ارتقای آنها و برطرف شدن ضعف‌های نیروهای استخدامی شهرداری شیراز نیز در دستور کار قرار دارد.

خبر ۲۰ فروردین ۹۴ – استخدام ۶۳ نیرو در آتش‌نشانی گیلان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان از برگزاری آزمون در مشاغل آتش نشانی برای شهرداریهای رشت ، خشکبیجار ، تالش ، رودسر ، بندرانزلی ، کومله ، لوندویل ، مرجقل ، لیسار خبر داد. مهندس شعبانپور افزود از طریق برگزاری آزمون توانمندیهای تخصصی و علمی تعداد ۶۳ نفر افراد واجد شرایط در شهرداریها استخدام پیمانی میشوند.

داوطلبان از اول اردیبهشت ۱۳۹۴ میتوانند با مراجعه به سایت استانداری گیلان به نشانی (www.gilan.ir) و بصورت اینترنتی ثبت نام نمایند. وی افزود نام نویسی در این آزمون فقط از طریق سامانه مذکور انجام می شود و متقاضیان از مراجعه حضوری به استانداری و یا شهرداریها خودداری نمایند.

برای مشاهده متن آگهی در سایت استانداری گیلان اینجا کلیک کنید


خبر ۱۹ فروردین ۹۴- ثبت نام آزمون استخدامی آتش نشانی نیمه اول اردیبهشت ۹۴

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان گفت: زمان آگهی ثبت نام آزمون استخدامی نیروی عملیات آتش نشانی در استان نیمه اول اردیبهشت ۹۴ است.به گزارش خبرنگار ایرنا، مسعود دالمن جمعه اظهار داشت: جذب نیروی انسانی در مشاغل عملیات آتش نشانی از طریق برگزاری آزمون استخدامی علمی – عملی به تعداد ۸۱ نفر براساس قوانین و مقررات مربوطه در هرمزگان انجام می شود.
وی افزود: آزمون علمی این استخدامی اول خرداد ماه ۹۴ و آزمون عملی نیز نیمه اول تیر ماه ۹۴ برگزار می شود.
دالمن تصریح کرد: جذب این نیروها در شهرداری های بندرعباس، رودان، بندرلنگه، قلعه قاضی، سردشت، بستک، سوزا، سرگز احمدی، سندرک، گوهران، فارغان، کوشکنار، ابوموسی و بندرکنگ خواهد بود


خبر ۱۹ فروردین ۹۴ – استخدام ۱۴۴ نیرو در آتش‌نشانی شیراز

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، مسعود زارعی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به استخدام ۱۴۴ نفر در در سازمان آتش‌نشانی شیراز اظهار داشت: این استخدام با مجوز وزارت کشور و از طریق آزمون‌های کتبی و عملی انجام می‌گیرد.
وی با تأکید بر بومی بودن افراد واجد شرایط برای ورود به جرگه آتش‌نشانان شیرازی، خاطرنشان کرد: این نیروها در چهار پست ارتباطات، نجات‌غریق، راننده خودروهای سبک و راننده پایه‌ یک به کار گرفته می‌شوند.
این مقام مسئول در شهرداری شیراز یادآور شد: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون این استخدام از اوایل اردیبهشت‌ماه امسال آغاز و تاریخ معین‌ شده برای این آزمون اول خرداد‌ماه سال جاری خواهد بود.
وی افزود: از صفر تا ۱۰۰ این آزمون استخدامی به دانشگاه شیراز برون‌سپاری شده است و در مرحله نخست تا سه برابر ظرفیت پذیرفته و در مراحل بعدی آزمون افرادی که امتیازهای تعیین‌شده را کسب کنند به استخدام پیمانی آتش‌نشانی شیراز در خواهند آمد که از شکل حقوقی معینی برخوردار می‌شوند.
زارعی با بیان اینکه در مرحله اول آزمون، دانشگاه شیراز پاسخگو خواهد بود، گفت: آزمون دوم به‌صورت عملی در ۹ رشته انجام می‌گیرد که شرکت‌کنندگان آن باید از ۹۰۰ امتیاز حداقل ۴۰۰ امتیاز را به دست آورند.
مدیر امور اداری شهرداری شیراز همچنین تصریح کرد: طبق قوانین موجود، خانواده ایثارگران شامل فرزندان شهدا و جانبازان فقط دارای آزمون عملی خواهند بود و نیز برای قهرمانان ورزشی و سربازان آتش‌نشانی اولویت‌هایی در شرایط مساوی در نظر گرفته ‌شده است.
وی با یادآوری اینکه کلان‌شهر شیراز هم‌اکنون ۱۶ ایستگاه آتش‌نشانی دارد، بیان کرد: امسال ۱۰۰ نفر از نیروهای آتش‌نشانی شیراز که سال ۷۴ به استخدام درآمده‌اند، با توجه به اینکه مشمول مقررات مشاغل سخت هستند، بازنشسته می‌شوند.
زارعی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: از دو سال پیش در شهرداری شیراز در حال واگذاری امور تصدی‌گری به بخش خصوصی هستیم و در سال جاری نیز سطح‌بندی نیروهای شرکتی را آغاز خواهیم کرد و قرار است ارزشیابی نیروها به‌صورت هوشمند انجام گیرد تا جایگاه حقوقی آنان مشخص شود.


خبر ۲۵ اسفند ۹۳ – آگهی استخدام مشاغل عملیاتی آتش نشانی شهرداری های استان قم

تعدادی ازشهرداریهای استان قم برای تامین نیروی انسانی موردنیاز در مشاغل عملیاتی آتش نشانی ازمح مجوزهای استخدامی شماره ۵۲۷۲۰ مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ و شماره ۵۲۸۹۳ مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور، تعداد ۱۰۰ نفر از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون های عملی، کتبی و گزینش به صورت پیمانی به شرح زیر استخدام می نماید:

برای مشاهده آگهی در سایت شهرداری قم اینجا کلیک نمایید

برای خرید کارت ثبت نام اینجا کلیک نمایید

برای دریافت فایل pdf آگهی استخدام اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ اسفند ۹۳ – آگهی استخدام آتش نشان در شهرداری یزد

استانداری یزد برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز شهرداری ندوشن، مهردشت، مروست، عقدا، هرات، تفت ، احمدآباد، میبد و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد از محل سهمیه استخدامی شماره ۱۲۶۷۲/۹۳/۲۲۵ مورخ ۹۳/۹/۲۳ معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و نامه شماره ۵۲۱۸۸۱ مورخ ۹۳/۱۱/۲۹ سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ، در نظر دارد تعداد ۴۸ نفر افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندی های تخصصی، عملی و گزینش به صورت پیمانی برای خدمت در شهر یزد، ندوشن، مهردشت، مروست، عقدا، هرات، تفت ، احمدآباد و میبد استخدام نماید

برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده شرایط دعوت به همکاری اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده یا ویرایش اطلاعات اینجا را کلیک کنید


خبر ۱۲ اسفند ۹۳- طرح آتش نشانان داوطلب شهرهای گلستان در حال اجراست

مدیرکل دفتر شهری استانداری گلستان گفت: طرح آتش نشانان داوطلب در شهرهای گلستان در حال اجراست.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا چراغعلی ظهر سه شنبه در نشست با رسانه های استان با بیان این که طرح آتش نشان داوطلب در شهرهای تابعه استان در حال اجراست، گفت: در فاز اول این طرح شهرداری ها موظف شدند نسبت به اطلاع رسانی در سطح شهرها و ثبت نام افراد داوطلب اقدام کنند.
وی افزود: هدف از تشکیل این گروه ها ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی عموم افراد جامعه در سطوح مختلف سنی، آشنایی افراد جامعه با وظایف و مسئولیته ای خطیر آتش نشانانان، آشنایی شرکت کنندگان با دوره های آموزش مقابله با حوادث مختلف و چگونگی انتخاب عکس العمل مناسب در برخورد با این حوادث، ترویج فرهنگ ایمنی در سطح جامعه با توجه به اینکه مردم بهترین مبلغ هستند، به حداقل رساندن خسارات جانی و مالی در حوادث مختلف، ترغیب عموم افراد جامعه به آگاهی و پویایی در زمینه مسائل ایمنی و آتش نشانی، پر کردن بخشی از اوقات فراغت جوانان و چشاندن طعم شیرین خدمت به مردم برای کلیه شرکت کنندگان در کلاس های آتش نشان داوطلب است.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری ها با اجرای این طرح، هیچ تعهدی برای استخدام این افراد نخواهد داشت افزود: براساس نزدیکی و همجواری شهرداری ها با تجمیع هر چند شهر باهم این دوره های آموزشی در ۶ شهر استان شامل آق قلا، کردکوی، علی آباد، کلاله، گنبد و گالیکش از تاریخ ۱۱ بهمن لغایت ۳۰ بهمن ماه سال جاری و باحضور ۴۶۰ نفر داوطلب آقا و ۹۴ نفر داوطلب خانم برگزار شده است.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گفت: داوطلبان در دوره های آموزشی تئوری عملی، طی سه روز در هر شهر بصورت مجزا در موارد مربوط به حریق، خاموش کننده های دستی، لوله ها و اتصالات در آتش نشانی، کف و کفسازها و نردبان های دستی آموزش دیده اند که پس از اخذ آزمون از داوطلبان آزمون گواهینامه صادر می گردد.
چراغعلی همچنین با اعلام اینکه در مواقع ضروری و بحرانی و اعلام نیاز آتش نشانی شهرداریها از این افراد (آتش نشانان داوطلب) استفاده و فراخوان می شود افزود: ضمنا آموزشهای تخصصی و فوق تخصصی نیز در نظر است که در آینده نزدیک برای این افراد برگزار شود.


برای مشاهده آرشیو استخدام سازمان آتش نشانی اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک کنید


69 نظر برای «استخدام سازمان آتش نشانی سال ۹۴ (آتش نشان در سه استان)»
 1. امیر

  با سلام خدمت مدیریت سایت
  میشه استخدام ۴۰۰ نفر اتش نشان در تهران رو پیگیری کنید که کی انجام میشه
  الانم ۵ ماهه که اگهی استخدام زده ولی هنوز خبری از استخدام نیست
  چقدر دیگه باید صبر کنیم

  پاسخ دادندیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.