استخدام سازمان آتش نشانی سال ۹۳ (استخدام جدید)

۱۲ روز قبل

استخدام سازمان آتش نشانی سال ۹۳

خبر ۲۵ اسفند ۹۳ – آگهی استخدام مشاغل عملیاتی آتش نشانی شهرداری های استان قم

تعدادی ازشهرداریهای استان قم برای تامین نیروی انسانی موردنیاز در مشاغل عملیاتی آتش نشانی ازمح مجوزهای استخدامی شماره ۵۲۷۲۰ مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ و شماره ۵۲۸۹۳ مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور، تعداد ۱۰۰ نفر از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون های عملی، کتبی و گزینش به صورت پیمانی به شرح زیر استخدام می نماید:

برای مشاهده آگهی در سایت شهرداری قم اینجا کلیک نمایید

برای خرید کارت ثبت نام اینجا کلیک نمایید

برای دریافت فایل pdf آگهی استخدام اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۳ اسفند ۹۳ – آگهی استخدام آتش نشان در شهرداری یزد

استانداری یزد برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز شهرداری ندوشن، مهردشت، مروست، عقدا، هرات، تفت ، احمدآباد، میبد و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد از محل سهمیه استخدامی شماره ۱۲۶۷۲/۹۳/۲۲۵ مورخ ۹۳/۹/۲۳ معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و نامه شماره ۵۲۱۸۸۱ مورخ ۹۳/۱۱/۲۹ سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ، در نظر دارد تعداد ۴۸ نفر افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندی های تخصصی، عملی و گزینش به صورت پیمانی برای خدمت در شهر یزد، ندوشن، مهردشت، مروست، عقدا، هرات، تفت ، احمدآباد و میبد استخدام نماید

برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده شرایط دعوت به همکاری اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده یا ویرایش اطلاعات اینجا را کلیک کنید


خبر ۱۲ اسفند ۹۳- طرح آتش نشانان داوطلب شهرهای گلستان در حال اجراست
مدیرکل دفتر شهری استانداری گلستان گفت: طرح آتش نشانان داوطلب در شهرهای گلستان در حال اجراست.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا چراغعلی ظهر سه شنبه در نشست با رسانه های استان با بیان این که طرح آتش نشان داوطلب در شهرهای تابعه استان در حال اجراست، گفت: در فاز اول این طرح شهرداری ها موظف شدند نسبت به اطلاع رسانی در سطح شهرها و ثبت نام افراد داوطلب اقدام کنند.
وی افزود: هدف از تشکیل این گروه ها ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی عموم افراد جامعه در سطوح مختلف سنی، آشنایی افراد جامعه با وظایف و مسئولیته ای خطیر آتش نشانانان، آشنایی شرکت کنندگان با دوره های آموزش مقابله با حوادث مختلف و چگونگی انتخاب عکس العمل مناسب در برخورد با این حوادث، ترویج فرهنگ ایمنی در سطح جامعه با توجه به اینکه مردم بهترین مبلغ هستند، به حداقل رساندن خسارات جانی و مالی در حوادث مختلف، ترغیب عموم افراد جامعه به آگاهی و پویایی در زمینه مسائل ایمنی و آتش نشانی، پر کردن بخشی از اوقات فراغت جوانان و چشاندن طعم شیرین خدمت به مردم برای کلیه شرکت کنندگان در کلاس های آتش نشان داوطلب است.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری ها با اجرای این طرح، هیچ تعهدی برای استخدام این افراد نخواهد داشت افزود: براساس نزدیکی و همجواری شهرداری ها با تجمیع هر چند شهر باهم این دوره های آموزشی در ۶ شهر استان شامل آق قلا، کردکوی، علی آباد، کلاله، گنبد و گالیکش از تاریخ ۱۱ بهمن لغایت ۳۰ بهمن ماه سال جاری و باحضور ۴۶۰ نفر داوطلب آقا و ۹۴ نفر داوطلب خانم برگزار شده است.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گفت: داوطلبان در دوره های آموزشی تئوری عملی، طی سه روز در هر شهر بصورت مجزا در موارد مربوط به حریق، خاموش کننده های دستی، لوله ها و اتصالات در آتش نشانی، کف و کفسازها و نردبان های دستی آموزش دیده اند که پس از اخذ آزمون از داوطلبان آزمون گواهینامه صادر می گردد.
چراغعلی همچنین با اعلام اینکه در مواقع ضروری و بحرانی و اعلام نیاز آتش نشانی شهرداریها از این افراد (آتش نشانان داوطلب) استفاده و فراخوان می شود افزود: ضمنا آموزشهای تخصصی و فوق تخصصی نیز در نظر است که در آینده نزدیک برای این افراد برگزار شود.


خبر ۵ اسفند ۹۳ – استخدام ۸۰ آتش‌نشان سال آینده

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فضیلت ابراهیمی پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات سازمان آتش‌نشانی در شورای شهر اردبیل اظهار کرد:‌ ما این مجوز را از وزارت کشور گرفته‌ایم و قرار است در قالب آزمونی که وزارت کشور اردیبهشت‌ماه سال آینده برگزار می‌کند با جذب این ۸۰ نفر بخشی از کمبود نیرو در آتش‌نشانی اردبیل برطرف شود.
وی ادامه داد: آگهی استخدام به صورت سراسری منتشر می‌‌شود و در اغلب موارد نیروهای زبده و کار‌آمد جذب کرده و دوره‌های آموزشی را نیز برای آنها برگزار می‌کنیم.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی اردبیل به اعتبار ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی هزینه‌ای و در‌آمدی سازمان آتش‌نشانی در سال آینده اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا با کاهش هزینه‌های جاری امکان توجه و بها دادن بیشتر به توانمندی حوزه فعالیت آتش‌نشانی و ارتقای فرهنگ ایمنی را شاهد باشیم.
ابراهیمی تصریح کرد: ۷۵ درصد کار ما به شکل آموزشی و برنامه‌های ستادی و ۲۵ درصد عملیاتی است که ما در بحث آموزش آن هم در ایستگاه‌های مختلف برنامه‌های متنوعی را انجام می‌دهیم و حتی با عقد قرارداد با مراکز علمی،‌ دانشگاهی، مدارس و ادارات نسبت به آموزش افراد با بهره‌گیری از توانمندی‌ نیروهای خودمان اقدام کرده و فعالیت مثبتی را انجام می‌دهیم.
این مسئول یادآور شد: قرار است از این به بعد سازمان نظام مهندسی ساختمان به پروژه‌های چهار طبقه بالا بدون موافقت سازمان آتش‌نشانی مجوزی صادر نکند چرا که باید همه واحدهای ساختمانی به تجهیزات ایمنی‌تر و خشک مجهز شوند.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی اردبیل ماهیت کاری سازمان را یک ماهیت خدماتی بیان کرد و ادامه داد: ما سازمان در‌آمدزا نیستیم بلکه سازمانی هستیم که با تامین هزینه‌های زیاد در خرید و تجهیز ماشین‌آلات در ارائه خدمات باید آماده به کار باشیم.
ابراهیمی شکل‌گیری ستاد مدیریت محیط زیست در توسعه پایدار شهری را در شهرداری و به تبع آن راه‌اندازی کمیته مدیریت بحران را یادآور شد و افزود: واحد آموزش با هدف توانمند‌سازی و ارتقای پیشگیری از حوادث و بالا بردن ارائه خدمات ایمنی سعی دارد فعالیت خود را انجام دهد؛ به طوری که برای ۵۰ هزار نفر در سال جاری برنامه آموزشی اغلب به صورت رایگان در مدارس، مهدهای کودک، دانشگاه‌ها و ادارات برگزار شده است.
وی از انجام ۹۷۶ عملیات آتش‌نشانی در ۱۱ ماه امسال خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ در همه این عملیات‌ها سعی کردیم تا با در نظر گرفتن وضعیت موجود بهترین خدمات را ارائه کنیم.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی اردبیل در پایان سخنان خود با قدردانی از دغدغه اعضای شورای شهر در تامین امکانات و تجهیزات برای این سازمان و ارتقای اعتبارات این سازمان برای تجهیز و خرید ماشین‌آلات از مبلغ یک میلیارد تومان به سه میلیارد تومان گفت: انتظار می‌رود در این زمینه همکاری خوب شورا و شهرداری را بیش از گذشته شاهد باشیم.


خبر ۸ آبان ۹۳: ۴۰۰نفر به زودی در آتش نشانی استخدام می شوند

معاون منابع انسانی شهرداری تهران اعلام کرد : با توجه به تاسیس پنج ایستگاه جدید آتش نشانی و نیاز به توسعه ایستگاه‌ها، مجوز جذب ۴۰۰ نفر در آتش نشانی صادر شده که بزودی آگهی آن در روزنامه‌ها اعلام می شود.
به گزارش خبرگزاری آریا،محمدعلی داریانی با اعلام خبر فوق و با ابراز خرسندی از به نتیجه رساندن موضوع فوق العاده کار سخت و زیان آور نیروهای آتش نشانی گفت: اگر اعتبارات در سال جاری تامین شود این رقم به حقوق نیروها و بازنشسته‌ها اضافه می شود و در غیر این صورت با تامین بودجه در سال آینده این فوق العاده به نیروها تعلق می گیرد.
معاون منابع انسانی شهرداری تهران در خصوص وضعیت جذب نیروها نیز اظهارکرد: در شهرداری تهران برنامه جذب نیروی جدید نداریم و این در حالی است که هیچ گونه برنامه ای برای تعدیل نیروها نیز وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: کلیه نیروهای قراردادی و رسمی تابع قوانین مقررات کار و استخدام شهرداری تهران بیمه هستند و تمام تسهیلات قانونی برای آنها اجرا می شود.


خبر ۷ مهر ۹۳: ۱۷۰ نیروی آتش‏نشان در گلستان استخدام می‏شوند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان از برگزاری آزمون استخدامی‌برای جذب ۱۷۰ نیروی آتش‌نشان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، رضا مروتی عصر امروز در جمع آتش‏نشانان استان گلستان به مناسبت هفتم مهرماه، روز ملی ایمنی و آتش نشانی، اظهار داشت: متاسفانه آتش‏نشانی‏های استان با کمبود نیرو مواجه هستند و به همین دلیل، پاسخگویی به حوادث و بحران‌ها برای آنها مشکل‏ساز شده است.
وی با بیان اینکه گلستان از استان‏های حادثه‏خیز کشور محسوب‏می‏شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه آتش‏نشانی‏های استان، فاقد استانداردهای جهانی هستند.
استفاده از نیروهای داوطلب مردمی‌هنگام بروز حادثه، ضروری است
نایب‏ رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان یکی از استانداردهای جهانی را داشتن یک نیروی آتش‏نشان به ازای هر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه این استاندارد در آتش‏نشانی‏های استان گلستان رعایت نشده است.
مروتی استفاده از نیروهای داوطلب مردمی‌را هنگام بروز حادثه، ضروری دانست و در همین زمینه، عملکرد سازمان‏های آتش‏نشانی گرگان و گنبدکاووس در جذب نیروهای داوطلب آتش‏نشان را مثبت ارزیابی کرد.
وی با تأکید بر اینکه استفاده از این نیروهای داوطلب آموزش دیده، ضعف موجود در رابطه با کمبود نیروی انسانی متخصص را رفع می‏کند، اظهار داشت: استفاده از توان مردمی‌برای انجام بخشی از کارها، از سیاست‏های دولت تدبیر و امید است و آتش‏نشانی‏های استان گلستان نیز از این فرصت استفاده کنند.
شهرداری‏ها برای آتش‏نشانی‏ها ردیف بودجه تعریف کنند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با بیان اینکه طبق استانداردهای جهانی به ازای هر یکهزار نفر جمعیت باید از یک داوطلب آتش‏نشانی استفاده شود، گفت: در این زمینه نیازمند همت بیشتر مسئولان و آگاهی‏رسانی به مردم درباره لزوم فراگیری آموزش‏های تخصصی آتش‏نشانی هستیم.
مروتی تصریح کرد: با وجود تمامی‌کاستی‏ها، اطمینان ناشی از ایثارگری‏های نیروهای آتش‏نشان، هنگام بروز حادثه، امید را در دل مردم زنده نگه داشته است.
وی، هفتم مهرماه را فرصتی دانست برای تقدیر از کسانی که با جانفشانی و رشادت‏های خود، درس ایثارگری و رشادت را به دیگران آموزش می‏دهند.
نایب‏رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با بیان اینکه آتش‏نشانی‏های استان گلستان با کمبود بودجه و یا با مشخص نبودن ردیف بودجه مواجه هستند، متذکر شد: شهرداری‏های استان از سال آینده در ردیف‏های بودجه خود ردیف خاصی را نیز به آتش‏نشانی‏ها اختصاص دهند.


اسامی‌پذیرفته شدگان آزمون عملی و علمی‌استخدامی‌سال ۹۳
داوطلبین گرامی؛ جهت تشکیل پرونده استخدام به همراه مدارک مورد نیاز در روز یکشنبه مورخ ۲۶ مرداد ۹۳ در سالن همایش سازمان آتش نشانی(واقع در خیابان آزادی، نبش خیابان میمنت) ساعت ۹ بامداد حضور داشته باشند

مدارک مورد نیاز عبارتند از:
۶ قطعه عکس ۳*۴ جدید
اصل و تصویر کارت پایان خدمت – اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی – اصل و تصویرکارت ملی و اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات
تاییدیه بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۵۰%
اصل و تصویر آخرین حکم کارگزینی جهت فرزندان کارکنان شاغل و بازنشسته سازمان آتش نشانی
اصل تاییدیه وزارت ورزش و جوانان جهت مدال آورندگان آسیایی و جهانی

جهت مشاهده لیست ۳۰۰ نفر برگزیده آزمونهای استخدامی(عملی و علمی) اینجا کلیک نمایید

کارجویان عزیز کارت ورود به جلسه  استخدام سازمان آتش نشانی سال ۹۳  منتشر شد.

برای دریافت کارت ورود به جلسه اینجا کلیک نمایید

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به منظور تکمیل کادر عملیاتی خود در سطح تهران از میان افراد واجد شرایط ، از طریق آزمون های ورزشی ، علمی (معارف اسلامی – ادبیات و زبان فارسی – انگلیسی – آتش نشان داوطلب (مراجعه با سایت سازمان )و هوش و شخصیت )، معاینات جسمانی و مصاحبه تخصصی طی مراحل گزینش ، داوطلب < مرد > با مقطع تحصیلی فوق دیپلم ، براساس شرایط زیر استخدام می نماید.

پذیرفته شدگان نهایی پس از طی دوره آموزش ویژه آتش نشانی که شامل : امداد و نجات بطور آزمایشی استخدام و پس از گذراندن دوره آزمایشی در صورت رضایت از عملکرد آنها به استخدام رسمی سازمان در می آیند .

الف – شرایط عمومی :

۱ – تابعیت و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و متدین به یکی از ادیان رسمی کشور.
۲ – دارا بودن مدرک فوق دیپلم در رشته های:

(جهت کسب اطلاع از رشته به سایت سازمان مراجعه شود )

۳ – عدم اشتهار به فساد اخلاقی و نداشتن پیشینه کیفری(سوء سابقه) برابر گواهی مراجع ذیصلاح.
۴ – دارا بودن حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر ۲۵ سال(متولدین سالهای۷۴-۶۷)
۵ – دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت نظام وظیفه عمومی به استثناء معافیت پزشکی.
۶ – برخورداری از سلامت کامل روانی و آمادگی جسمانی و عدم اعتیاد به مواد مخدر برابر گواهی پزشک معتمد سازمان.(مرکز معاینات نیروی انتظامی)

ب) شرایط اختصاصی:

۱ – دارا بودن حداقل ۱۷۰ سانتیمتر قد.
۲ – دارا بودن حداقل پنج سال سابقه سکونت دائم در مناطق ۲۲ گانه تهران بزرگ.(پنج سال آخر سکونت تا کنون)
۳ – فرزندان شهداء، مفقودین، جانبازان از کار افتاده کلی، پرسنل قراردادی شهرداری تهران و دارندگان مدال طلای مسابقات جهانی در شرایط مساوی، از اولویت برخوردار می باشند.(با ارائه اصل معرفی نامه معتبر)
۴ – فرزندان کارکنان بازنشسته آتش نشانی تهران(حداکثر یک فرزند) در شرایط مساوی مشروط به کسب امتیاز لازم و متناسب با شرایط اختصاصی از اولویت برخوردار می باشند.

ج) مفاد آزمون:

آزمون ورزشی: ، انعطاف پذیری، بارفیکس، دو ۹×۴ مترسرعت و دو ۵۴۰مترقدرت و درازنشت ، قدرت سرپنجه
آزمون علمی: معارف اسلامی ـ ادبیات و زبان فارسی ـ انگلیسی ـ آتش نشان داوطلب ـ هوش و شخصیت(مقطع تحصیلی فوق دیپلم)

دانلود نمونه سوالات رایج آزمون های استخدامی

د) مدارک مورد نیاز در زمان حضور درآزمون ورزشی:

۱- اصل شناسنامه عکسدار.
۲ – اصل آخرین مدرک تحصیلی.(فوق دیپلم و یا بالاتر)
۳ – اصل کارت پایان خدمت و یا معافیت غیر پزشکی.
۴ – اصل کارت ملی.
۵ – یک قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ جدید.
۶ – همراه داشتن اصل و تصویر کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت فرزندان شاهد و ایثارگران.
۷ – همراه داشتن اصل و تصویر حکم کارگزینی پرسنل بازنشسته سازمان و کارکنان قراردادی شهرداری تهران.
۸ – همراه داشتن اصل معرفی نامه از وزارت ورزش و جوانان جهت قهرمانان ملی در کلیه رشته های ورزشی

ه) نحوه ثبت نام:
ثبت نام از تاریخ۱۳۹۳/۰۲/۲۳ بمدت ۱۵روز بصورت اینترنتی و در صورت عدم دسترسی به اینترنت از طریق دفاتر خدمات الکترونیک شهر تهران می باشد.
واریزمبلغ ۲۵۰۰۰۰ ریال جهت ثبت نام بصورت اینترنتی(از طریق سامانه ثبت نام)پرداخت می گردد.(مبالغ پرداختی به هیچ وجه قابل استرداد نمی باشد)
لطفا شرایط ذکر شده در سامانه ثبت نام را در تمام مراحل به دقت مطالعه نموده و سپس ثبت نام را انجام دهید.

**تذکرات:

۱ – مراحل آزمون به ترتیب ابتدا آزمون عملی(ورزشی) و سپس آزمون علمی و تست سلامتی جسمانی می باشد. داوطلبینی مجاز به حضور در مرحله دوم(حضور در آزمون علمی و دریافت کارت) می باشند که در مرحله اول(آزمون ورزشی) امتیاز لازم را کسب نموده باشند.
۲ – داوطلبین به هنگام مراجعه جهت انجام آزمون ورزشی میبایست اصل مدارک در بند ” د ” را به همراه داشته باشند.
۳ – کلیه هزینه های معاینات پزشکی بر عهده داوطلبین میباشد که در مرکز معاینات نیروی انتظامی توسط داوطلب می بایست پرداخت گردد.

چنانچه در حین مراحل استخدام و پس از آن ثابت شود که هرگونه مدارک ارائه شده و یا اظهارات داوطلب خلاف واقع میباشد، از ادامه مراحل استخدام جلوگیری بعمل خواهد آمد.

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید

دانلود نمونه سوالات رایج آزمون های استخدامی

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام سازمان آتش نشانی در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.


استخدام سازمان آتش نشانی سال ۹۲

خبر ۶  فرودین سال ۹۳ : مشاهده نوبت و محل برگزاری آزمون ، دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی

داوطلب گرامی

لطفا جهت مشاهده نوبت و محل برگزاری آزمون ، دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی ( ورزشی ) و در صورت لزوم ویرایش اطلاعات تکمیلی خود با ارائه کد ملی (شماره پیگیری ) از مورخ ۲۳ لغایت ۲۷ فروردین ماه سال ۱۳۹۳ به سایت سازمان مراجعه نمایید.

با تشکر

پیگیری ثبت نام

آنچه در این خبر خواهید خواند

۷ اسفند ۹۲ – سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران

۲۵ آبان ۹۲ – دعوت از قبول شدگان آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی شهرداری قم

۲۵ مهر ۹۲ – نتایج آزمون استخدامی آتش‌ نشانی شهرداری قم اعلام شد

۹ مهر ۹۲ – (خبر دوم) زمان اعلام نتایج آزمون آتش نشانی قم

۲۶ شهریور ۹۲ – اسامی پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت استخدام شهرداری کرج (سازمان آتش نشانی)

۲۶ اردیبهشت ۹۲ – استخدام سازمان آتش نشانی شهرداری تهران سال۹۲


۷ اسفند ۹۲ – سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران

به منظور تکمیل کادر عملیاتی خود در سطح شهر تهران از میان افراد واجد شرایط، از طریق آزمون های ورزشی، علمی(معارف اسلامی ـ ادبیات و زبان فارسی ـ انگلیسی ـ آتش نشان داوطلب(مراجعه به سایت سازمان) و هوش و شخصیت)، معاینات جسمانی و مصاحبه تخصصی طی مراحل گزینش، تعداد ۳۰۰ نفر نیروی آتش نشان ” مرد ” با مقطع تحصیلی فوق دیپلم، براساس شرایط ذیل استخدام مینماید.

دانلود نمونه سوالات رایج آزمون های استخدامی

“پذیرفته شدگان نهایی پس از طی دوره آموزش ویژه آتش نشانی که شامل: امداد و نجات بطور آزمایشی استخدام و پس گذراندن دوره آزمایشی در صورت رضایت از عملکرد آنها به استخدام رسمی سازمان در می آیند”

الف) شرایط عمومی:

تابعیت و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و متدین به یکی از ادیان رسمی کشور.
دارا بودن مدرک فوق دیپلم در رشته های: “آتش نشانی با گرایشهای ذیربط: حفاظت و بهداشت کار، ایمنی و حفاظت و ایمنی تصرفات شهری، اطفاء حریق شهری، امداد و نجات شهری، مدیریت عملیات آتش نشانی، ایمنی صنعتی، پیشگیری و ایمنی از حریق، ایمنی ساختمانهای بلند، امداد و نجات و سوانح، کاردانی و مهندسی رشته عمران و کلیه گرایش های آن، مهندسی صنایع، کاردانی و مهندسی رشته های برق(با کلیه گرایشها)، مکانیک(با کلیه گرایشها)، تاسیسات، سیالات و حرارت، معماری ساختمان، ارتباطات و مخابرات، فیزیک، شیمی، مکانیک، خاک، ژئوفیزیک، متالوژی، طراحی وسایل و قطعات فنی، رایانه کلیه گرایشها، مترجمی زبان انگلیسی، برنامه ریزی شهری، تربیت بدنی، H-S-E، مدیریت در مهندسی سوانح، کاردان فنی مکانیک، کاردان فنی برق، کاردان فنی شیمی، کاردان ایمنی صنعتی، کاردانی شیمی پدافند جنگهای ش.م.ه، کاردانی شیمی کاربردی، کاردانی معماری و مدیریت بحران”
عدم اشتهار به فساد اخلاقی و نداشتن پیشینه کیفری(سوء سابقه) برابر گواهی مراجع ذیصلاح.
دارا بودن حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر ۲۵ سال(متولدین سالهای۷۴-۶۷)
دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت نظام وظیفه عمومی به استثناء معافیت پزشکی.
برخورداری از سلامت کامل روانی و آمادگی جسمانی و عدم اعتیاد به مواد مخدر برابر گواهی پزشک معتمد سازمان.(مرکز معاینات نیروی انتظامی)

ب) شرایط اختصاصی:

دارا بودن حداقل ۱۷۰ سانتیمتر قد.
دارا بودن حداقل پنج سال سابقه سکونت دائم در مناطق ۲۲ گانه تهران بزرگ.(پنج سال آخر سکونت تا کنون)
فرزندان شهداء، مفقودین، جانبازان از کار افتاده کلی، پرسنل قراردادی شهرداری تهران و دارندگان مدال طلای مسابقات جهانی در شرایط مساوی، از اولویت برخوردار می باشند.(با ارائه اصل معرفی نامه معتبر)
فرزندان کارکنان بازنشسته آتش نشانی تهران(حداکثر یک فرزند) در شرایط مساوی مشروط به کسب امتیاز لازم و متناسب با شرایط اختصاصی از اولویت برخوردار می باشند.

ج) مفاد آزمون:

آزمون ورزشی: حمل لوله آب رسانی(۲x25)، انعطاف پذیری، بارفیکس، دو ۹×۴ مترسرعت و دو ۵۴۰مترقدرت و درازنشست
آزمون علمی: معارف اسلامی ـ ادبیات و زبان فارسی ـ انگلیسی ـ آتش نشان داوطلب ـ هوش و شخصیت(مقطع تحصیلی فوق دیپلم)

د) مدارک مورد نیاز در زمان حضور درآزمون ورزشی:

اصل شناسنامه عکسدار.
اصل آخرین مدرک تحصیلی.(فوق دیپلم و یا بالاتر)
اصل کارت پایان خدمت و یا معافیت غیر پزشکی.
اصل کارت ملی.
یک قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ جدید.
همراه داشتن اصل و تصویر کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت فرزندان شاهد و ایثارگران.
همراه داشتن اصل و تصویر حکم کارگزینی پرسنل بازنشسته سازمان و کارکنان قراردادی شهرداری تهران.
همراه داشتن اصل معرفی نامه از وزارت ورزش و جوانان جهت قهرمانان ملی در کلیه رشته های ورزشی

ه) نحوه ثبت نام:
ثبت نام از تاریخ ۹۲.۱۲.۱۰ بمدت ۱۵روز بصورت اینترنتی و در صورت عدم دسترسی به اینترنت از طریق دفاتر خدمات الکترونیک شهر تهران می باشد.
واریزمبلغ ۲۵۰۰۰۰ ریال جهت ثبت نام بصورت اینترنتی(از طریق سامانه ثبت نام)پرداخت می گردد.(مبالغ پرداختی به هیچ وجه قابل استرداد نمی باشد)
لطفا شرایط ذکر شده در سامانه ثبت نام را در تمام مراحل به دقت مطالعه نموده و سپس ثبت نام را انجام دهید.

**تذکرات:

مراحل آزمون به ترتیب ابتدا آزمون عملی(ورزشی) و سپس آزمون علمی و تست سلامتی جسمانی می باشد. داوطلبینی مجاز به حضور در مرحله دوم(حضور در آزمون علمی و دریافت کارت) می باشند که در مرحله اول(آزمون ورزشی) امتیاز لازم را کسب نموده باشند.
داوطلبین به هنگام مراجعه جهت انجام آزمون ورزشی میبایست اصل مدارک در بند ” د ” را به همراه داشته باشند.
کلیه هزینه های معاینات پزشکی بر عهده داوطلبین میباشد که در مرکز معاینات نیروی انتظامی توسط داوطلب می بایست پرداخت گردد.

چنانچه در حین مراحل استخدام و پس از آن ثابت شود که هرگونه مدارک ارائه شده و یا اظهارات داوطلب خلاف واقع میباشد، از ادامه مراحل استخدام جلوگیری بعمل خواهد آمد

جهت کسب اطلاعات منقضی و ثبت نام از تاریخ ۱۰ اسفند ۹۲ به سایت سازمان مراجعه نمایند .

سایت سازمان آتش نشانی

دانلود نمونه سوالات رایج آزمون های استخدامی


۲۵ آبان ۹۲ – دعوت از قبول شدگان آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی شهرداری قم

باعنایت به اعلام نتایج آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی شهرداری قم درمورخ ۲۰ آبان ۹۲ به اطلاع کلیه پذیرفته شدگان اصلی و ذخیره آزمون مربوطه می رساند جهت تکمیل پرونده براساس حرف نام خانوادگی خود در تاریخ های مقرر و با در دست داشتن مدارک زیر به آدرس: قم – انتهای خیابان امام موسی صدر(خاکفرج) – کوچه شماره ۱۶- سالن ورزشی شهرداری قم – جنب آتش نشانی ناحیه مراجعه نمایند.

 1. از حرف الف تا ح شنبه ۲ آذر ۹۲ ازساعت ۸ تا ۱۲
 2. از حرف خ تا ش یکشنبه ۳ آذر ۹۲ ازساعت ۸ تا ۱۲
 3. از حرف ص تا گ دوشنبه ۴ آذر ۹۲ ازساعت ۸ تا ۱۲
 4. از حرف ل تا و سه شنبه ۵ آذر ۹۲ ازساعت ۸ تا ۱۲
 5. حرف ه تا ی و (کارشناسان اداری و خانواده ایثارگران) چهارشنبه ۶ آذر ۹۲ از ساعت ۸ تا ۱۲
 6. جهت رفع نواقص پنج شنبه ۷ آذر ۹۲ از ساعت ۸ تا ۱۲

مدارک لازم:

الف) اصل و تصویر شناسنامه(تمام صفحات)
ب) اصل و تصویر کارت ملی
ج) اصل و تصویر کارت پایان خدمت(کارت معافیت صرفاً برای خانواده ایثارگران بلامانع است)
د) اصل وتصویرمدرک تحصیلی
ه) اصل وتصویرگواهینامه رانندگی( آتش نشان پایه ۲-آتش نشان راننده پایه۱)
و) تصویر کارنامه قبولی آزمون استخدامی
ز) گواهی مربوط به سوابق شغلی موردتأیید بیمه
ح) گواهی ایثارگری موردتأیید مراجع ذیربط مطابق ضوابط ثبت نام

تذکرات مهم:

 1. زمان مراجعه و تکمیل پرونده غیرقابل تمدید می باشد و فقط در زمانهای مقرر مدارک قابل دریافت می باشد.
 2. حضور شخص پذیرفته شده در روز تکمیل پرونده الزامی می باشد.
 3. از مراجعه حضوری به استانداری، شهرداری وآتش نشانی اکیداً خوداری نمائید و موارد لازم صرفاً از طریق پیامک و سایت استانداری اطلاع رسانی می گردد.

درضمن یادآوری می گردد جهت رفع هرگونه ابهام با شماره تلفن ۳۷۱۱۷۳۷۳ تماس حاصل نمائید.

آیا میدانید در جلسات استخدامی چه جیزهایی مهم میباشد؟

نمونه سوالات مصاحبه استخدام سازمانها

۲۵ مهر ۹۲ – نتایج آزمون استخدامی آتش‌ نشانی شهرداری قم اعلام شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نتایج آزمون استخدامی آتش‌نشانی شهرداری قم بر روی این سایت قابل مشاهده است و شرکت کنندگان می توانند با وارد‌ کردن کد ملی و شماره داوطلبی نسبت به مشاهده کارنامه نتایج آزمون اقدام کرده و از پذیرش یا عدم پذیرش خود در مرحله کتبی مطلع شوند.

در صورتی که داوطلبان به نتایج آزمون معترض باشند می‌توانند نسبت به ثبت اعتراض خود در سایت اقدام کرده تا در زمان مورد نظر رسیدگی شود. هم چنین زمان دقیق آزمون‌های عملی در آینده اعلام خواهد شد.

تا زمان مشخص‌شدن نتیجه‌ نهایی که پس از مراحل گزینش و مصاحبه انجام می‌گیرد، هیچ یک از مراحل فوق به عنوان پذیرش قطعی برای استخدام محسوب نمی‌شود.

آیا میدانید در جلسات استخدامی چه جیزهایی مهم میباشد؟

نمونه سوالات مصاحبه استخدام سازمانها

۹ مهر ۹۲ – (خبر دوم) زمان اعلام نتایج آزمون آتش نشانی قم

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم از اعلام اسامی قبول شدگان آزمون آتش نشانی قم طی ۱۰روز آینده خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس جعفری که در همایش گرامیداشت روز آتش نشان و در جمع آتش نشانان و خانواده ایشان سخن می‌گفت، با اشاره به ارزش والای شغل آتش نشانی اظهار کرد: خدمت به مردم در هر لباسی ارزشمند است اما قطعا شغل آتش نشانی که با جان مردم به طور مستقیم سر و کار دارد دارای اهمیت و ارزشی دو چندان است.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم افزود: شغل آتش نشانی به دلیل حساسیت بالای خود یکی از مهم‌ترین شغل‌ها در جوامع پیشرفته بشری است.
جعفری تصریح کرد: برخی افراد زمانی که یک حادثه را مشاهده می‌کنند به راحتی از کنار آن می‌گذرند و اهمیتی برای آن قائل نمی‌شوند ولی عده‌ای دیگر نسبت به هر نوع حادثه‌ای در سطح توان خود واکنشی دلسوزانه را از خود نشان می‌دهند که قطعا کارکنان آتش نشانی از دسته دوم هستند.
وی در مورد ویژگی اصلی کارکنان آتش نشانی عنوان کرد: ایثارگری و از خود گذشتی در وجود این افراد نهادینه شده است و مشتاقانه خود را به دل حادثه می‌سپارند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: ما در سال ۵۹ در حادثه پالایشگاه آبادان نیز شاهد روحیه ایثارگری و شهادت طلبی در آتش نشانان بودیم که در نهایت ۶۰ نفر از کارکنان خدوم این سازمان در آن حادثه به شهادت رسیدند که این روز نیز به مناسبت همان رشادت طلبی‌ها به روز آتش نشان نام گذاری شده است.
جعفری در ادامه سختی کار آتش نشانی افزود: شغل آتش نشانی نه تنها با جسم و روح افراد بلکه با خانواده افراد نیز درگیر است. برای مثال انواع شکستگی‌ها، سوختگی‌ها نمونه‌هایی است که آتش نشانان با ارائه خدمات خود این صدمات را متحمل شده‌اند.
وی تصریح کرد: تهدید دیگر شغل آتش نشانی بحث روانی کار است که ممکن است یک حادثه دلخراش تا مدت‌ها باعث درگیری ذهنی یک فرد شود و باعث کاهش کارایی وی در عملیات‌ها شود.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در مورد تهدید روانی شغل آتش نشانی افزود: حادثه تصادف دو دستگاه اتوبوس در اتوبان قم – تهران نمونه بارز این تهدید است که قطعا افراد حاضر در این حادثه تا مدت‌ها دچار درگیری فکری خواهند بود.
جعفری گفت: با دستور شهردار محترم قم ساختار درونی سازمان آتش نشانی با خریداری ۲۲ دستگاه خودرو جدید آتش نشانی، خرید ۴۰۰ دست لباس ضد حریق، افزایش تعداد ۱۸۰ نفری پرسنل و اضافه شدن ۲ ایستگاه آتش نشانی و افزایش امکانات رفاهی کارکنان در سال‌های اخیر تقویت شده است.
وی عنوان کرد: تا ۱۰ روز آینده اسامی قبول شدگان در آزمون سازمان آتش نشانی اعلام خواهد شد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم افزود: تغییر ساعت کاری از ۲۴- ۲۴ ساعت به ۲۴-۴۸ اضافه شدن ۱۰ ایستگاه آتش نشانی از اقدامات سازمان آتش نشانی تا پایان سال است.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهردار قم گفت: تا سه سال آینده باید بیش از ۵۰ درصد از شهروندان قمی نیروهای سازمان آتش نشانی باشند.

دانلود نمونه سوالات استخدامی شهرداری


۲۶ شهریور ۹۲ – اسامی پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت استخدام شهرداری کرج (سازمان آتش نشانی)

اطلاعیه مرحله دوم آزمون آتش نشانی (تکمیل ظرفیت)
نظربه اینکه افراد مشروحه ذیل بعنوان پذیرفته شده مرحله اول آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی شهرداری کرج (جایگزین افراد فاقد شرایط) معرفی شده اند لذا مقتضی است براساس زمان بندی اعلام شده و با در دست داشتن مدارک مشروحه ذیل به منظور تشکیل پرونده و انجام مراحل اداری به مدیریت امور اداری و سرمایه انسانی شهرداری کرج واقع در طبقه اول ساختمان مرکزی شهرداری مراجعه نمایند.

 1. سه قطعه عکس۴*۳
 2. اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه
 3. اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی
 4. اصل و تصویر کارت پایان خدمت
 5. اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی
 6. اصل و تصویر گواهینامه پایه یکم رانندگی(در مورد پذیرفته شدگان شغل آتش نشان۲)
 7. اصل و تصویر گواهی ایثارگری
 8. پرینت ثبت نام شرکت در آزمون
 9. ارائه مدرک لازم دال بر بومی بودن

مقاضیان پست های آتش نشان و آتش نشان راننده که سن آنان به ترتیب بیش از ۲۵ سال و ۳۰ سال می باشد،می بایست نسبت به ارائه سوابق اشتغال غیر رسمی مربوط به موسسات و ارگانهای مندرج در آگهی استخدام، به همراه پرینت بیمه ایام مذکور اقدام نمایند ،در غیر این صورت از ادامه مراحل اداری محروم خواهند شد.

ضمناً برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۲۲۷۹۱۹۱ تلفن تماس حاصل نمایید.

تاریخ مراجعه اولین گروه روز شنبه مورخ ۲۳ شهریور ۹۲ ازساعت ۱۴ لغایت ۱۷

برای مشاهده اسامی اینجا کلیک کنید.

۲۶ اردیبهشت ۹۲ – استخدام سازمان آتش نشانی شهرداری تهران سال ۹۲

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به منظور تکمیل کادر عملیاتی خود در سطح شهر تهران از میان افراد واجد شرایط، از طریق پذیرش دانشکده علمی ـ کاربردی سازمان، آزمون ورزشی(عملی)، معاینات جسمانی و مصاحبه تخصصی طی مراحل گزینش، براساس شرایط مندرج در دفترچه دانشگاه علمی کاربردی استخدام مینماید.

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سنجش،ضمن مطالعه شرایط ورودی صرفا در سهمیه آزاد کد رشته های ۵۲۰۱(اطفای حریق شهری) ـ ۵۲۹۷(امداد و نجات شهری) ـ ۵۳۳۴(ایمنی و حفاظت تصرفات ساختمانی) در مقطع کاردانی ثبت نام نمایند.

الف) شرایط عمومی:

 1. تابعیت و اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و متدین به یکی از ادیان رسمی کشور.
 2. عدم اشتهار به فساد اخلاقی و نداشتن پیشینه کیفری(سوء سابقه) برابر گواهی مراجع ذیصلاح.
 3. دارا بودن حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر ۲۵ سال تمام.
 4. دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت نظام وظیفه عمومی به استثناء معافیت پزشکی.
 5. برخورداری از سلامت کامل روانی و آمادگی جسمانی و عدم اعتیاد به مواد مخدر برابر گواهی پزشک معتمد سازمان(مرکز معاینات نیروی انتظامی).

* کلیه هزینه های معاینات پزشکی بر عهده داوطلبین میباشد که در مرکز معاینات نیروی انتظامی توسط داوطلب می بایست پرداخت گردد.

ب) شرایط اختصاصی:

 1. دارا بودن حداقل ۱۷۰ سانتیمتر قد.
 2. دارا بودن حداقل پنج سال سابقه سکونت دائم در مناطق ۲۲ گانه تهران بزرگ.(پنج سال آخر سکونت تا کنون)
 3. فرزندان شهداء، مفقودین، جانبازان از کار افتاده کلی، بازنشستگان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی(حداکثر یک فرزند) در شرایط مساوی، از اولویت برخوردار می باشند.(مشروط به ارائه اصل معرفی نامه معتبر و یا حکم بازنشستگی)

چنانچه در حین مراحل پذیرش تا استخدام و پس از آن ثابت شود که هرگونه مدارک ارائه شده و یا اظهارات داوطلب خلاف واقع میباشد، از ادامه مراحل به کارگیری جلوگیری بعمل خواهد آمد.

وبسایت: www.sanjesh.org

58 نظر برای «استخدام سازمان آتش نشانی سال ۹۳ (استخدام جدید)»دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.