استخدام بانک کشاورزی (اطلاعات مصاحبه شوندگان سال ۹۲)

۱۸۵ روز قبل ۱۷۲۳۴ نظر

استخدام بانک کشاورزی

برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در آزمون استخدامی بانک کشاورزی اینجا کلیک کنید

خبر جدید :
طی اخبار حاصله از استان‌های مختلف، روند استخدام بانک کشاورزی در مرحله ی تحقیقات و مصاحبه آغاز شده است و با قبول شدگان مرحله ی آزمون اولیه استخدامی‌جهت تحویل مدارک تماس گرفته میشود. اطلاعات تکمیلی را میتوانید در دیدگاهها دنبال کنید. تیم ای استخدام دیدگاههای مفید را در همین صفحه به روز میکند.

طبق نظر اکثر دوستان بایستی شما به اطلاعات دانش بانکی داشته باشید که در صورتی که کتابی در این زمینه ندارید میتوانید از جزوات و سوالات دانش بانکی وب سایت ای استخدام استفاده نمایید

اطلاعات بروز در مورد سوالات مصاحبه را از زبان مصاحبه شوندگان در قسمت دیدگاه ها مطالعه نمایید

بانک کشاورزی در بیست یکم خرداد ۱۳۱۲ تاسیس شده است.
بانک کشاورزی به مصوبه مورخ ۵۸/۹/۲۹ مجمع عمومی بانکها با اجازه حاصل از ماده ۱۷ لایحه قانون اداره بانکها از ادغام بانک های “تعاون کشاورزی” و “توسعه کشاورزی” تشکیل گردیده است.
هدف بانک کشاورزی :
فراهم آوردن امکانات اعتباری برای زندگی بهتر در روستا و ارتقاء سطح در آمد روستاییان از یکسو ، افزایش تولیدات کشاورزی ، دامداری ،ایجاد توسعه صنایع کوچک و سنتی واقع در مناطق روستایی و مشارکت در فعالیت های مربوط از سوی دیگر .
رئیس کل بانک مرکزی : جناب آقای دکتر ولی ا… سیف
مدیر عامل بانک کشاورزی : مهندس مهدی طالبی
بانک : واسطه مالی که وجوه مشتریان را جمع آوری و آنها را جهت اعطای وام و اعتبار بکار می گیرد .
انواع بانکها:
الف ) بانک تجاری :
واسطه مالی است که هدف آن تحصیل سود و منفعت برای سهامداران است . و فعالیت های اقتصادی آنها به بخش اقتصادی خاصی محدود نمی شود .
ب ) بانک تخصصی :
بانک هایی که فقط به زمینه خاصی از فعالیتهای اقتصادی می پردازند . و اعتبار خود را در جهت خاصی هدایت می کنند مانند : بانکهای مسکن و معدن – بانک کشاورزی …
ارکان بانک :
الف) مجمع عمومی بانکها
ب)شورای عالی بانک ها
ج)هیئت مدیره و مدیر عامل
د)بازرسان قانونی
تعریف پول : هر پدیده یا عاملی که عموما به عنوان وسیله ای برای مبادله و معیاری برای محاسبه ارزش های اقتصادی و در جهت ذخیره ارزش اقتصادی و ابزاری برای پرداخت های آتی مورد استفاده قرار می گیرد .
سابقه ایجاد پول کاغذی به اواسط قرن ۱۷ باز می گردد . در گذشته دور صرافان کاغذهایی به نام رسپتا recepta وجود داشت که به عنوان قبض رسید صادر می کردند . که نزد آنها به عنوان رسید پولی به ودیعه گذاشته می شد .این رسید ها بیشتر اوقات دست به دست بین مردم می چرخیدند.
مبدع اسکناس پالمستروخ بانکدار سوئدی بنیانگذار بانک سوئد است . او در قرن ۱۷ سال ۱۶۵۶ میلادی برای اولین بار نوعی اسکناس منتشر کرد که به عنوان قبوض سپرده به جریان انداخت .
داریوش برای اولین بار در ایران باستان اقدام به ضرب سکه های طلا و نقره نمود.
اولین پول رسمی کاغذی به وسیله بانک شاهنشاهی در سال ۱۲۶۷ و در دولت ناصرالدین شاه چاپ شد . و نشر اسکناس در ایران به مدت ۶۰ سال به یک تبعه انگلیسی به نام بارون جولیوس دورویتر اعطاء گردید.بعد از آن در اسفند ۱۳۱۰ در اختیار بانک ملی قرار گرفت تا تاسیس بانک مرکزی در خرداد ماه ۱۳۳۹ با تصویب قانون بانکی پولی کشور ، بانک مرکزی ایران تشکیل گردید و کلیه امور مربوط به چاپ و نشر و پشتوانه اسکناس به این بانک محول شد.
مزایای پول کاغذی :
۱) با سهولت بیشتری می توان اینطرف آنطرف برد.
۲)با چاپ چند صفر بیشتر یا کمتر ارزش این وسیله سبک کم و زیاد می شود.
۳)با یک گراور دقیق ارزش پول را می توان به سهولت تشخیص داد و آنرا از تقلب و تنزل در امان داشت .
۴)نمی توان به میل خود پول کاغذی را به مقدار نامحدود چاپ کرد .
۵)در این نظام پولی ، پول برای اینکه پول است نه برای اینکه کالاست مورد تقاضا می باشد.
بانکداری الکترونیک :
استفاده از تکنولوژی پیشرفته شبکه ها و مخابرات ، جهت انتقال منبع ( پول ) در سیستم بانکداری معرفی کرد.
هدف بانکداری الکترونیک :
به حداقل رساندن حضور مردم در بانک
انواع شاخه های بانکداری الکترونیک :
بانکداری اینترنتی ، بانکداری مبتنی بر تلفن همراه ، بانکداری تلفنی، بانکداری مبتنی بر نمابر ، بانکداری مبتنی بر دستگاه خود پرداز ، بانکداری مبتنی بر پایانه های فروش
کانال های بانکداری الکترونیک :
رایانه های شخصی ، کیوسک ، شبکه های مدیریت یافته ، تلفن ثابت و همراه ، دستگاه های خود پرداز ، پایانه های فروش
تاریخچه بانکداری الکترونیک در ایران :
به ۱۳۵۰ بر می گردد در آن زمان بانک تهران با در اختیار گرفتن ۷ تا ۱۰ دستگاه خود پرداز تجره پرداخت پول به صورت اتوماتیک را تنها در همان شعبه نصب شده داشت.
اداره شتاب بانک مرکزی در ۱۳۸۱/۴/۱ تاسیس و با هدف فراهم کردن زیر ساخت بانکداری الکترونیک آغاز به کار کرد .
شتاب با ایجاد ارتباط بین دستگاه های سه بانک رسما متولد شد :
بانک کشاورزی توسعه صادرات صادرات ایران
طرح های بانکداری الکترونیک :
بانک کشاورزی : مهر گستر بانک ملی : سیبا بانک تجارت : SGB
بانک صادرات :سپهر بانک رفاه : جاری همراه بانک ملت : جام
بانکداری متمرکزcore banking:
اصول کار بانکداری متمرکز بر وجود یک واحد اطلاعات مرکزی core استوار است . که این مرکز وظیفه نگه داری و ثبت کلیه اطلاعات تعاملات مالی در شبکه بانک مورد نظر را بر عهده دارد.
شتاب : این شبکه online ملی است و خدمات مربوط به کارتهای بدهی را انجام می دهد و کارتهای بدهی داخلی را بین بانکها تسویه می کند .
سوئیفت swift (society worldwide interbank financial telecomunication
یک شبکه بین بانکی جهانی است .یک شبکه مالی بین المللی بین بانکی است که پیام های مالی را از طریق ابزارهای الکترونیکی جابه جا می کند به طوری که این روش از نقل انتقال ارزی از همه اشکال نقل و انتقال ارز بصورت حواله ارزی هم سریعتر و دقیقتر و مطمئن تر می باشد . و از طرف دیگر در طول سال و در ۲۴ ساعت شبانه روز بدون تعطیلی اقدام به ارائه خدمات مالی بین المللی بین بانکها و کشورهای عضو این شبکه می نماید.
دستگاه (ATM (auomated teller machin
ماشینی خودکار بسیار دقیق و کار آمد جهت ارائه خدماتی همچون دریافت پرداخت ،انتقال وجوه به صورت اتوماتیک در هر ساعت از شبانه روز به مشتریان می باشد.
دستگاه خود پرداز از لحاظ کاربردی به دو کلاس درونی که اصطلاحا به آن lobby می گویند در سالن ها فرودگاه ها ترمینال ها و مراکز فروش نصب می شود کلاس بیرونی که در پشت دیوار نصب می شود و نمای بیرونی آن برای مشتریان قابل رویت است .
قسمت ها خروجی دستگاه :
۱)صفحه نمایش monitor
۲)دریچه رسید مشتری receipt slot
۳)دریچه پرداخت وجه dispenser slot
۴)دریچه پاکت diposit slot
۵)بلند گو speaker
قسمت های ورودی دستگاه :
۱)کارت خوان card reader
۲)کلید های منو menu key
۳)صفحه کلید مشتری key pad
تعریف پایانه های فروش (pos(point of sale terminate: یک وسیله فروش است و مانند یک اسکنر اعتباری عمل می کند و به این ترتیب برای معتبر سازی کارت ، مورد استفاده قرار می گیرد .

اختلاس :
به برداشت غیر قانونی اموال دولتی و غیر دولتی که توسط کارمندان و کارکنان دولت و یا وابسته به دولت انجام می گیرد .اختلاس گونه ای از کلاه برداری محسوب می شود که بیشتر بصورت برنامه ریزی شده ، منظم و پنهان و بدون رضایت و آگاهی دیگران انجام می پذیرد .
#پولشویی :
فعالیتی غیر قانونی که طی آن عواید و درآمد های ناشی از اعمال خلاف قانون مشروعیت می یابد . به عبارت دیگر پول های ناشی از اعمال خلاف قانون به پول های تمیز تبدیل گردیده و در بدنه اقتصاد جایگزین می شوند .
انواع سپرده های :
#سپرده های دیداری :
به وجوهی اطلاق می شود که مشتریان در اختیار بانک ها بصورت امانت می سپارند و بانک موظف است بصورت عندالمطالبه نسبت به پرداخت آنها اقدام کند و معمولا از طریق دست چک قابل نقل و انتقال می باشد .
#سپرده های قرض الحسنه :
این نوع سپرده ها بیشتر با نیات خیرخواهانه توسط مشتریان یا بقصد بهره مندی از جوایز متعلقه بانک ها صورت می گیرد . به این نوع سپرده ها نیز بهره ای تعلق نمی گیرد.
سپرده های سرمایه داری:
این نوع سپرده ها در حقیقت بر اساس قرارداد کتبی است که بین بانک و مشتری منعقد می شود و بانک ها موظف هستند بر طبق سررسید سپر ده ها مورد نظر مبالغ مورد نظر را همراه با بهره متعلقه به مشتری پرداخت نمایند.

براوات :
نوشته ای است که بر اساس آن شخصی به شخص دیگری امر می کند مبلغی در وجه یا حواله کرد شخص ثالثی در موعد معینی بپردازد . کسی که برات را صادر می کند برات کش و کسی که برات را باید بپردازد برات گیر و کسی که مبلغ را دریافت می کند دارنده برات می نامند .
چک یا پول ثبتی یا پول تحریری یا پول اعتباری :
این نوع پول همان موجودی های افراد در حسابهای جاری است که دارنده حساب تمام یا قسمتی از موجودی خود را به وسیله چک به دیگری انتقال می دهد.
ارز یا به اختصار forex:
ارز یعنی ارزش بهاء و سند های تجاری که ارزش آنها به پول های بیگانه معین شده است.
به پول های رایج خارجی اطلاق می شود. به عبارت دیگر در یک کشور از پول سایر کشور ها با عنوان ارز یاد می شود.
۵ ارز مهم در کشور ما به ترتیب اهمیت : دلار آمریکا ، یورو ، ین ژاپن ، پوند استرلینگ ، فرانک سوئیس
حواله ارزی :
دستور پرداخت ارزی است که یک بانک بنا به تقاضای مشتری و پس از وصول وجه آن عهده یکی از بانکهای خارج از کشور به اشکال مختلف از جمله کتبی تلگرافی تلکس یا سوئیفت اقدام به صدور و از آن بانک می خواهد به مبلغ معینی ارز به ذینفع پرداخت کند.
اعتبارنامه مسافرتی :
نوعی حواله ارزی است که بانک بنا به تقاضای مشتری و پس از وصول وجه آن عهده تعداد معینی از بانکها صادر می نماید تا مبالغ ارزی مندرج در اعتبار نامه بصورت یکجا و یا به تدریج تا سررسید مشخص به صاحب اعتبار نامه مندرج در اعتبار نامه به هنگام ارائه به بانک پرداخت نماید .
ترازنامه بیلان یا صورت وضعیت مالی:
یکی از صورت های مالی اساسی است که وضعیت مالی یک شخصیت حسابداری را در یک زمان مشخص می کند.ترازنامه معمولا در پایان یک دوره مالی تهیه می گردد .در ترازنامه ۳ قلم اطلاعات دارای ، بدهی و سرمایه مشخص می گردد.ترازنامه به زبان ساده مشخص می کند یک موسسه چه میزان دارایی دارد.
سرمایه:
در علم اقتصاد عبارت است از حق یا علاقه صاحبان یک موسسه نسبت به دارایی موسسه مذکور
ضمانتنامه بانکی:
گونه ای تضمین قراردادی است که در برابر زیان ناشی از ناتوانی و یا خودداری پیمانکار از انجام تعهداتش طرف دیگر را پشتیبانی می کند . چنین ضمانتنامه ای معمولا در پروژه های ساختمانی دولتی به کار می رود.
الف) مشروط و عندالمطالبه :
ضمانتنامه زمانی مشروط و عندلامطالبه می شود که مطالبه وجه آن توسط ذینفع حسب مفاد ضمانتنامه ، موکول و منوط به رعایت شرایط خاصی گردد. بانکها در عمل کمتر به ضمانتنامه های مشروط روز می آورند چرا که علاقه ای به درگیری درباره تشخیص و اثبات تحقق شرط برای دادن وجه ندارند
ب) قابل فسخ و غیر قابل فسخ :
حق فسخ متعلق به مضمون عنه بوده منتها در مقابل مضمون له قابل استناد نمی باشد.چرا که روابط داخلی ضامن و مضمون عنه نمی تواند به حقوق ثالث لطمه ای بزند.
سفته :
سند تجاری است که بر اساس آن شخصی (صادر کننده سفته ) متعهد می شود مبلغ معینی را در زمان معین یا عندالمطالبه به دیگری بپردازد.
سفته به علت خطرات نقل و انتقال پول و توسعه تجارت بین الملل بین بازرگانان رواج یافته است. امروزه از سفته به عنوان یک وسیله اعتباری در سرمایه گذاری های کوتاه مدت در واحدهای تولیدی صنعتی تجاری خدماتی استفاده می شود.
اوراق مشارکت:
اوراق مشارکت در اصطلاح علم اقتصاد از اوراق بهادار است که توسط دولت و شهرداری ، شرکت های دولتی و خصوصی برای تامین اعتبار طرح های عمرانی در کشور منتشر می گردد.تهیه دستورالعمل اجرایی و مقررات ناظر بر انتشار اوراق مشارکت بر عهده بانک مرکزی است. اوراق مشارکت اوراق بهاداری هستند برای تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز طرح های سود آوری تولیدی و خدماتی در چارچوب عقد مشارکت مدنی توسط سازمان جاری منتشر می شود.
مزارعه :
شرکت کار و سرمایه برای کشاورزی است .به معنی اینکه صاحب آب و زمین با فرد دیگر قرار داد کشاورزی منعقد می کند و توافق می کنند که محصول کشاورزی به نسبت معین میان آنها تقسیم شود.
مساقات :
شرکت کار و سرمایه در امر باغداری است که صاحب درخت با یک کارگر قراردادی منعقد می کند که عهده دار عملیات باغبانی از قبیل آب دادن و دیگر کارها شود که در به ثمر رساندن میوه موثر است و هر کدام به نسبت معین که توافق کرده اند سهمی می برند.
مناقصه:
روشی برای خرید کالا یا خدمات که تمامی پیشنهاد ها ی رسیده در یک زمان و در حضور پیشنهاد دهندگان بررسی شده و پایین ترین قیمت قبول می گردد.مناقصه فرایندی است رقابتی برای تامین کیفیت مورد نظر که در آن تعهدات موضوع معامله به مناقصه گری که کمترین قیمت را پیشنهاد کرده باشد و اگذار می شود.
مزایده:
تفاوت مناقصه و مزایده در این است که جای خریدار و قروشنده عوض می شود.

جدول رشته ها و مواد آزمون استخدامی بانک کشاورزی سال ۹۲

خود را برای مصاحبه بانک کشاورزی آماده کنید؟

نمونه سوالات مصاحبه استخدام بانکها

برای مشاهده آرشیو استخدامهای بانک کشاورزی اینجا کلیک کنیدبرای مطالعه تجربیات کاربران وب سایت از آزمون تا مصاحبه اینجا کلیک کنید

17,234 نظر برای «استخدام بانک کشاورزی (اطلاعات مصاحبه شوندگان سال ۹۲)»

 1. الهه1370

  سلام
  من لیسانس مدیریت دولتی دارم الانم شاغلم تو بخش خصوصی حقوقمم اداره کاره ولی همیشه هدفم کار تو بانک بوده استان کرمان هستم آیا استخدامی داره تو سال 96؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یه سوال دیگه اینکه من میخوام واس ارشد اماده شم ولی وقت نمیکنم بخاطر کارم آیا اگ فوق لیسانسمو بگیرم شانس قبولیم تو بانک بیشتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن

  • علی

   سلام اگرواقعا هدف شمابانکه قطعا ارشد بدردشما نمیخوره که هیچ .چه بسا باعث ازدست دادن موقعیت شغلی شمابشود که توی بانک ملت همین اتفاق افتاد و کسانی که ارشد داشتن رو رد کردن
   پس شما فقط برای ازمونها اماده شو و اصلا به ارشد فکر نکن که باخوندن و.مرور به موقع میتونی قبول بشی
   البته این نظر شخصی خودمه چون حدود ی سالی میشه دنبال استخدامی ها هستم وباز اینده ی خودت هست که درموردش باید تصمیم بگیری .
   موفق باشی.

   پاسخ دادن


  • قاسم

   سلام نظر شخصی من اینکه دنبال ارشد نرید و بزارید واسه29 یا 28 سالتون شد سراغ ارشد برید که اگه استخدام نشدید با کارشناسی
   بتونید تا 32 سال از ارشد استفاده کنید
   چون بانک با ارشد داشتن مخالفه با مدرکش ولی با دانشجو بودن مخالف نیست واسه همینه که میگم بزارید واسه سال آخر ارشد گرفتن رو اگه دانشجو باشید احتمال قبولی هم هست ولی با مدرک ارشد نه متاسفانه

   پاسخ دادن

 2. ارمان

  سلام
  اگه مجوز بده دولت صددرصد استخدامی هست هم مسکن و هم کشاورزی متاسفانه بانکا دارن چوب اداراتی رو میخورن که نیروی مازاد دارن ودولت هم میگه کارمندای دولت زیاد هستن به سختی مجوز میده.

  پاسخ دادن


   • امین

    سلام چند سال پیش نمیدونم کی بود توی اخبار میگفت دولت دیگه از سال 1400 دیگه استخدامی نداره بعدش خبر نگاره گفت ذره بین گفت شما 2 سال دیگه رو پیش بینی کن 1400 پیش کش الکی جوونا رو ناامید نکن الان که فکر میکنم راست گفته دیگه استخدامی نداره به الفرض بزنه وقتی یکی دوتا میخان به چه درد ما میخوره ببخشیدا نمیخام فاز منفی بدم یا ناامید کنم کسیو ولی به نظرتون چیکار کنیم با این اوضاع احوال خوش به حال دیپلما حداقل میتونن برن نظام دستشون بنده بشه ماهم باید بریم کارگری فقط خدا به دادمون برسه


 3. محسن

  با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

  آیا کسی در مورد “مدرک” و “سن” جهت استخدام در بانک کشاورزی اطلاع داره؟ و اینکه آیا مدت خدمت وظیفه عمومی (سربازی) به سن اضافه میشه ؟ ممنون میشم که کمکم کنید

  پاسخ دادن


 4. روح اله

  درود بر همگی…من از مدیریت دو بانک کشاورزی و صادرات در مورد استخدام سوال کردم، گفتن ریزش نیرو(بازنشستگی و عدم بکار گیری اونها) زیاد داریم..حتماً تا بهار 96 استخدام میکنیم.. فقط باید خوب بخونید…

  پاسخ دادن

 5. تایبادی ها سلام

  سلام من تازه اومدم اینجا سری زدم ب استخدامی ها دیدم دوستان عزیز فعالید . ضمن خسته نباشید ب همه دعا گوی ما هم باشید………
  دوستتون دادم محمد از تایباد

  پاسخ دادن


 6. بیژن

  سلام دوستان همگی خسته نباشید؛من ازمدیریت استانم پرسیدم ازابتدای96بانک کشاورزی استخدامی داره بخونین لطفامن ازمون92بودم ولی ورودی95شدم توکلتون به خداباشه أن شاء الله موفق باشین یاعلی

  پاسخ دادن

  • مهران

   سلام . خوبی بیژن میگم ی متنی بالای همین صفحه نوشته شده که نوشته از شبول شدگان مرحله تحقیقات شروع میشه این چیه کسی بلد ج بده اگه اینا میخان بگیرن از همون 92 هستن فکر نکنم استخدامی باشه چطوریه ؟؟؟

   پاسخ دادن

  • **

   آقا بیژن میشه ی سری کتاب تست معرفی کنید برای مدیریت،من خودم اصلا نمیدونم چطوری شروع کنم برا خوندن،منابعی رو ک خوندید رو میشه عنوان کنین.ممنوونم

   پاسخ دادن

 7. سید رضا

  سلام به همه ی بچه های ایران زمین
  بخصوص بچه های گلی که به این سایت میان و با هزار امید و آرزو هر روز به این سایت سر میزنن تا بلکه خبری از استخدام بشنون.
  دوستان من تو بانک کشاورزی به حول و قوه الهی یک سالی هست استخدام شدم.درست در در موقعی که کورسوی امیدی بیش برای شغل بانکداری برام نمونده بود.
  روی سخنم با دوستانیه که هر چند وقت یکبار به اینجا می آیند و سوال در ارتباط با استخدام میپرسن.
  دوستان پیگیری در ارتباط با استخدام خیلی خوبه.اما از من به شما توصیه اینکه دل به استخدام در ارگانهای دولتی نبندید که حتما فلان ارگان استخدام شین.چون واقعا معلوم نیس بانک کشاورزی یا فلان ارگان کی آزمون برگزار میکنه چون این یه پروسه زمانگیریه و شما نمیتونید دست رو دست بذارین تا استخدامی بیاد و مشغول شین.همین بانک کشاورزی خیلی دولت بهش راحت مجوز استخدام نمیده چه بسا که از ذخیره های آزمونش سه سال پیششو گرفته.
  اما چند تا نکته
  اول اینکه همونطور که گفتم دل به این آزمونا نبندین چرا که ظرفیت این آزمونا محدود و در صورت قبولی زمان برگزاری آزمون تا سر کار رفتنتون طولانیه پس از جوونیتون استفاده کنین یعنیکه کار کنین حالا هر کار ابرومند و درستی که باشه حتی دستفروشی کارگری و کار تو شرکتها و ..
  باور کنین من خودم همه ی این کارارو انجام دادم و حقوق ناچیز میگرفتم.ولی نکته مهم اینه که توکلتون بخدا باشه و امیدتون بخدا باشه.
  دوم اینه که برای قبول شدن در این آزمونا باید آمادگی فراوان داشته باشید و همیشه در حال مطالعه باشید چرا که هر دو سه سال بالاخره ارگانهای دولتی آزمون برگزار میکنن اما ظرفیت استخدام محدوده بنابراین باید تو استانتون اول یادوم بشین که شانس استخدامیتونو بالا ببرین چرا که در نهایت جمع امتیازات مصاحبه و امتحان کتبی ملاکه استخدامه.بنابراین شما نباید تازه از اعلام اگهی استخدام شروع به مطالعه دروس کنین.پس همونطور که کار میکنین فعالیت میکنیین کار میکنیین روزی حلال در میارین کنارش مطالعه داشته باشین و همیشه اماده باشین.
  امید داشته باشین ولی دل نبندین
  و در نهایت اینکه توکلتون بخدا باشه.

  پاسخ دادن


 8. هستی

  سلامی گرم به همکاران عزیز و جناب 313 امیدوارم همیشه شاد و خرم باشید، بچه هایی که منتظر استخدام هستن باید بگم که تعداد بازنشسته‌ها خیلی زیاد بی شک استخدام دارن فقط مطالعه کنین فداتون بشم به امید دیدار

  پاسخ دادن


دیدگاه خود را بیان کن

 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.