استخدام بانک کشاورزی سال ۹۳ (اطلاعات مصاحبه شوندگان)

۸۹ روز قبل ۱۶۳۲۴ نظر

نتایج آزمون استخدامی‌بانک کشاورزی سال ۱۳۹۲

برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در آزمون استخدامی بانک کشاورزی اینجا کلیک کنید

خبر جدید :
طی اخبار حاصله از استان‌های مختلف، روند استخدام بانک کشاورزی در مرحله ی تحقیقات و مصاحبه آغاز شده است و با قبول شدگان مرحله ی آزمون اولیه استخدامی‌جهت تحویل مدارک تماس گرفته میشود. اطلاعات تکمیلی را میتوانید در دیدگاهها دنبال کنید. تیم ای استخدام دیدگاههای مفید را در همین صفحه به روز میکند.

طبق نظر اکثر دوستان بایستی شما به اطلاعات دانش بانکی داشته باشید که در صورتی که کتابی در این زمینه ندارید میتوانید از جزوات و سوالات دانش بانکی وب سایت ای استخدام استفاده نمایید

اطلاعات بروز در مورد سوالات مصاحبه را از زبان مصاحبه شوندگان در قسمت دیدگاه ها مطالعه نمایید

بانک کشاورزی در بیست یکم خرداد ۱۳۱۲ تاسیس شده است.
بانک کشاورزی به مصوبه مورخ ۵۸/۹/۲۹ مجمع عمومی بانکها با اجازه حاصل از ماده ۱۷ لایحه قانون اداره بانکها از ادغام بانک های “تعاون کشاورزی” و “توسعه کشاورزی” تشکیل گردیده است.
هدف بانک کشاورزی :
فراهم آوردن امکانات اعتباری برای زندگی بهتر در روستا و ارتقاء سطح در آمد روستاییان از یکسو ، افزایش تولیدات کشاورزی ، دامداری ،ایجاد توسعه صنایع کوچک و سنتی واقع در مناطق روستایی و مشارکت در فعالیت های مربوط از سوی دیگر .
رئیس کل بانک مرکزی : جناب آقای دکتر ولی ا… سیف
مدیر عامل بانک کشاورزی : مهندس مهدی طالبی
بانک : واسطه مالی که وجوه مشتریان را جمع آوری و آنها را جهت اعطای وام و اعتبار بکار می گیرد .
انواع بانکها:
الف ) بانک تجاری :
واسطه مالی است که هدف آن تحصیل سود و منفعت برای سهامداران است . و فعالیت های اقتصادی آنها به بخش اقتصادی خاصی محدود نمی شود .
ب ) بانک تخصصی :
بانک هایی که فقط به زمینه خاصی از فعالیتهای اقتصادی می پردازند . و اعتبار خود را در جهت خاصی هدایت می کنند مانند : بانکهای مسکن و معدن – بانک کشاورزی …
ارکان بانک :
الف) مجمع عمومی بانکها
ب)شورای عالی بانک ها
ج)هیئت مدیره و مدیر عامل
د)بازرسان قانونی
تعریف پول : هر پدیده یا عاملی که عموما به عنوان وسیله ای برای مبادله و معیاری برای محاسبه ارزش های اقتصادی و در جهت ذخیره ارزش اقتصادی و ابزاری برای پرداخت های آتی مورد استفاده قرار می گیرد .
سابقه ایجاد پول کاغذی به اواسط قرن ۱۷ باز می گردد . در گذشته دور صرافان کاغذهایی به نام رسپتا recepta وجود داشت که به عنوان قبض رسید صادر می کردند . که نزد آنها به عنوان رسید پولی به ودیعه گذاشته می شد .این رسید ها بیشتر اوقات دست به دست بین مردم می چرخیدند.
مبدع اسکناس پالمستروخ بانکدار سوئدی بنیانگذار بانک سوئد است . او در قرن ۱۷ سال ۱۶۵۶ میلادی برای اولین بار نوعی اسکناس منتشر کرد که به عنوان قبوض سپرده به جریان انداخت .
داریوش برای اولین بار در ایران باستان اقدام به ضرب سکه های طلا و نقره نمود.
اولین پول رسمی کاغذی به وسیله بانک شاهنشاهی در سال ۱۲۶۷ و در دولت ناصرالدین شاه چاپ شد . و نشر اسکناس در ایران به مدت ۶۰ سال به یک تبعه انگلیسی به نام بارون جولیوس دورویتر اعطاء گردید.بعد از آن در اسفند ۱۳۱۰ در اختیار بانک ملی قرار گرفت تا تاسیس بانک مرکزی در خرداد ماه ۱۳۳۹ با تصویب قانون بانکی پولی کشور ، بانک مرکزی ایران تشکیل گردید و کلیه امور مربوط به چاپ و نشر و پشتوانه اسکناس به این بانک محول شد.
مزایای پول کاغذی :
۱) با سهولت بیشتری می توان اینطرف آنطرف برد.
۲)با چاپ چند صفر بیشتر یا کمتر ارزش این وسیله سبک کم و زیاد می شود.
۳)با یک گراور دقیق ارزش پول را می توان به سهولت تشخیص داد و آنرا از تقلب و تنزل در امان داشت .
۴)نمی توان به میل خود پول کاغذی را به مقدار نامحدود چاپ کرد .
۵)در این نظام پولی ، پول برای اینکه پول است نه برای اینکه کالاست مورد تقاضا می باشد.
بانکداری الکترونیک :
استفاده از تکنولوژی پیشرفته شبکه ها و مخابرات ، جهت انتقال منبع ( پول ) در سیستم بانکداری معرفی کرد.
هدف بانکداری الکترونیک :
به حداقل رساندن حضور مردم در بانک
انواع شاخه های بانکداری الکترونیک :
بانکداری اینترنتی ، بانکداری مبتنی بر تلفن همراه ، بانکداری تلفنی، بانکداری مبتنی بر نمابر ، بانکداری مبتنی بر دستگاه خود پرداز ، بانکداری مبتنی بر پایانه های فروش
کانال های بانکداری الکترونیک :
رایانه های شخصی ، کیوسک ، شبکه های مدیریت یافته ، تلفن ثابت و همراه ، دستگاه های خود پرداز ، پایانه های فروش
تاریخچه بانکداری الکترونیک در ایران :
به ۱۳۵۰ بر می گردد در آن زمان بانک تهران با در اختیار گرفتن ۷ تا ۱۰ دستگاه خود پرداز تجره پرداخت پول به صورت اتوماتیک را تنها در همان شعبه نصب شده داشت.
اداره شتاب بانک مرکزی در ۱۳۸۱/۴/۱ تاسیس و با هدف فراهم کردن زیر ساخت بانکداری الکترونیک آغاز به کار کرد .
شتاب با ایجاد ارتباط بین دستگاه های سه بانک رسما متولد شد :
بانک کشاورزی توسعه صادرات صادرات ایران
طرح های بانکداری الکترونیک :
بانک کشاورزی : مهر گستر بانک ملی : سیبا بانک تجارت : SGB
بانک صادرات :سپهر بانک رفاه : جاری همراه بانک ملت : جام
بانکداری متمرکزcore banking:
اصول کار بانکداری متمرکز بر وجود یک واحد اطلاعات مرکزی core استوار است . که این مرکز وظیفه نگه داری و ثبت کلیه اطلاعات تعاملات مالی در شبکه بانک مورد نظر را بر عهده دارد.
شتاب : این شبکه online ملی است و خدمات مربوط به کارتهای بدهی را انجام می دهد و کارتهای بدهی داخلی را بین بانکها تسویه می کند .
سوئیفت swift (society worldwide interbank financial telecomunication
یک شبکه بین بانکی جهانی است .یک شبکه مالی بین المللی بین بانکی است که پیام های مالی را از طریق ابزارهای الکترونیکی جابه جا می کند به طوری که این روش از نقل انتقال ارزی از همه اشکال نقل و انتقال ارز بصورت حواله ارزی هم سریعتر و دقیقتر و مطمئن تر می باشد . و از طرف دیگر در طول سال و در ۲۴ ساعت شبانه روز بدون تعطیلی اقدام به ارائه خدمات مالی بین المللی بین بانکها و کشورهای عضو این شبکه می نماید.
دستگاه (ATM (auomated teller machin
ماشینی خودکار بسیار دقیق و کار آمد جهت ارائه خدماتی همچون دریافت پرداخت ،انتقال وجوه به صورت اتوماتیک در هر ساعت از شبانه روز به مشتریان می باشد.
دستگاه خود پرداز از لحاظ کاربردی به دو کلاس درونی که اصطلاحا به آن lobby می گویند در سالن ها فرودگاه ها ترمینال ها و مراکز فروش نصب می شود کلاس بیرونی که در پشت دیوار نصب می شود و نمای بیرونی آن برای مشتریان قابل رویت است .
قسمت ها خروجی دستگاه :
۱)صفحه نمایش monitor
۲)دریچه رسید مشتری receipt slot
۳)دریچه پرداخت وجه dispenser slot
۴)دریچه پاکت diposit slot
۵)بلند گو speaker
قسمت های ورودی دستگاه :
۱)کارت خوان card reader
۲)کلید های منو menu key
۳)صفحه کلید مشتری key pad
تعریف پایانه های فروش (pos(point of sale terminate: یک وسیله فروش است و مانند یک اسکنر اعتباری عمل می کند و به این ترتیب برای معتبر سازی کارت ، مورد استفاده قرار می گیرد .

اختلاس :
به برداشت غیر قانونی اموال دولتی و غیر دولتی که توسط کارمندان و کارکنان دولت و یا وابسته به دولت انجام می گیرد .اختلاس گونه ای از کلاه برداری محسوب می شود که بیشتر بصورت برنامه ریزی شده ، منظم و پنهان و بدون رضایت و آگاهی دیگران انجام می پذیرد .
#پولشویی :
فعالیتی غیر قانونی که طی آن عواید و درآمد های ناشی از اعمال خلاف قانون مشروعیت می یابد . به عبارت دیگر پول های ناشی از اعمال خلاف قانون به پول های تمیز تبدیل گردیده و در بدنه اقتصاد جایگزین می شوند .
انواع سپرده های :
#سپرده های دیداری :
به وجوهی اطلاق می شود که مشتریان در اختیار بانک ها بصورت امانت می سپارند و بانک موظف است بصورت عندالمطالبه نسبت به پرداخت آنها اقدام کند و معمولا از طریق دست چک قابل نقل و انتقال می باشد .
#سپرده های قرض الحسنه :
این نوع سپرده ها بیشتر با نیات خیرخواهانه توسط مشتریان یا بقصد بهره مندی از جوایز متعلقه بانک ها صورت می گیرد . به این نوع سپرده ها نیز بهره ای تعلق نمی گیرد.
سپرده های سرمایه داری:
این نوع سپرده ها در حقیقت بر اساس قرارداد کتبی است که بین بانک و مشتری منعقد می شود و بانک ها موظف هستند بر طبق سررسید سپر ده ها مورد نظر مبالغ مورد نظر را همراه با بهره متعلقه به مشتری پرداخت نمایند.

براوات :
نوشته ای است که بر اساس آن شخصی به شخص دیگری امر می کند مبلغی در وجه یا حواله کرد شخص ثالثی در موعد معینی بپردازد . کسی که برات را صادر می کند برات کش و کسی که برات را باید بپردازد برات گیر و کسی که مبلغ را دریافت می کند دارنده برات می نامند .
چک یا پول ثبتی یا پول تحریری یا پول اعتباری :
این نوع پول همان موجودی های افراد در حسابهای جاری است که دارنده حساب تمام یا قسمتی از موجودی خود را به وسیله چک به دیگری انتقال می دهد.
ارز یا به اختصار forex:
ارز یعنی ارزش بهاء و سند های تجاری که ارزش آنها به پول های بیگانه معین شده است.
به پول های رایج خارجی اطلاق می شود. به عبارت دیگر در یک کشور از پول سایر کشور ها با عنوان ارز یاد می شود.
۵ ارز مهم در کشور ما به ترتیب اهمیت : دلار آمریکا ، یورو ، ین ژاپن ، پوند استرلینگ ، فرانک سوئیس
حواله ارزی :
دستور پرداخت ارزی است که یک بانک بنا به تقاضای مشتری و پس از وصول وجه آن عهده یکی از بانکهای خارج از کشور به اشکال مختلف از جمله کتبی تلگرافی تلکس یا سوئیفت اقدام به صدور و از آن بانک می خواهد به مبلغ معینی ارز به ذینفع پرداخت کند.
اعتبارنامه مسافرتی :
نوعی حواله ارزی است که بانک بنا به تقاضای مشتری و پس از وصول وجه آن عهده تعداد معینی از بانکها صادر می نماید تا مبالغ ارزی مندرج در اعتبار نامه بصورت یکجا و یا به تدریج تا سررسید مشخص به صاحب اعتبار نامه مندرج در اعتبار نامه به هنگام ارائه به بانک پرداخت نماید .
ترازنامه بیلان یا صورت وضعیت مالی:
یکی از صورت های مالی اساسی است که وضعیت مالی یک شخصیت حسابداری را در یک زمان مشخص می کند.ترازنامه معمولا در پایان یک دوره مالی تهیه می گردد .در ترازنامه ۳ قلم اطلاعات دارای ، بدهی و سرمایه مشخص می گردد.ترازنامه به زبان ساده مشخص می کند یک موسسه چه میزان دارایی دارد.
سرمایه:
در علم اقتصاد عبارت است از حق یا علاقه صاحبان یک موسسه نسبت به دارایی موسسه مذکور
ضمانتنامه بانکی:
گونه ای تضمین قراردادی است که در برابر زیان ناشی از ناتوانی و یا خودداری پیمانکار از انجام تعهداتش طرف دیگر را پشتیبانی می کند . چنین ضمانتنامه ای معمولا در پروژه های ساختمانی دولتی به کار می رود.
الف) مشروط و عندالمطالبه :
ضمانتنامه زمانی مشروط و عندلامطالبه می شود که مطالبه وجه آن توسط ذینفع حسب مفاد ضمانتنامه ، موکول و منوط به رعایت شرایط خاصی گردد. بانکها در عمل کمتر به ضمانتنامه های مشروط روز می آورند چرا که علاقه ای به درگیری درباره تشخیص و اثبات تحقق شرط برای دادن وجه ندارند
ب) قابل فسخ و غیر قابل فسخ :
حق فسخ متعلق به مضمون عنه بوده منتها در مقابل مضمون له قابل استناد نمی باشد.چرا که روابط داخلی ضامن و مضمون عنه نمی تواند به حقوق ثالث لطمه ای بزند.
سفته :
سند تجاری است که بر اساس آن شخصی (صادر کننده سفته ) متعهد می شود مبلغ معینی را در زمان معین یا عندالمطالبه به دیگری بپردازد.
سفته به علت خطرات نقل و انتقال پول و توسعه تجارت بین الملل بین بازرگانان رواج یافته است. امروزه از سفته به عنوان یک وسیله اعتباری در سرمایه گذاری های کوتاه مدت در واحدهای تولیدی صنعتی تجاری خدماتی استفاده می شود.
اوراق مشارکت:
اوراق مشارکت در اصطلاح علم اقتصاد از اوراق بهادار است که توسط دولت و شهرداری ، شرکت های دولتی و خصوصی برای تامین اعتبار طرح های عمرانی در کشور منتشر می گردد.تهیه دستورالعمل اجرایی و مقررات ناظر بر انتشار اوراق مشارکت بر عهده بانک مرکزی است. اوراق مشارکت اوراق بهاداری هستند برای تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز طرح های سود آوری تولیدی و خدماتی در چارچوب عقد مشارکت مدنی توسط سازمان جاری منتشر می شود.
مزارعه :
شرکت کار و سرمایه برای کشاورزی است .به معنی اینکه صاحب آب و زمین با فرد دیگر قرار داد کشاورزی منعقد می کند و توافق می کنند که محصول کشاورزی به نسبت معین میان آنها تقسیم شود.
مساقات :
شرکت کار و سرمایه در امر باغداری است که صاحب درخت با یک کارگر قراردادی منعقد می کند که عهده دار عملیات باغبانی از قبیل آب دادن و دیگر کارها شود که در به ثمر رساندن میوه موثر است و هر کدام به نسبت معین که توافق کرده اند سهمی می برند.
مناقصه:
روشی برای خرید کالا یا خدمات که تمامی پیشنهاد ها ی رسیده در یک زمان و در حضور پیشنهاد دهندگان بررسی شده و پایین ترین قیمت قبول می گردد.مناقصه فرایندی است رقابتی برای تامین کیفیت مورد نظر که در آن تعهدات موضوع معامله به مناقصه گری که کمترین قیمت را پیشنهاد کرده باشد و اگذار می شود.
مزایده:
تفاوت مناقصه و مزایده در این است که جای خریدار و قروشنده عوض می شود.

جدول رشته ها و مواد آزمون استخدامی بانک کشاورزی سال ۹۲

خود را برای مصاحبه بانک کشاورزی آماده کنید؟

نمونه سوالات مصاحبه استخدام بانکها

برای مشاهده آرشیو استخدامهای بانک کشاورزی اینجا کلیک کنیدبرای مطالعه تجربیات کاربران وب سایت از آزمون تا مصاحبه اینجا کلیک کنید

16,324 نظر برای «استخدام بانک کشاورزی سال ۹۳ (اطلاعات مصاحبه شوندگان)»


 1. ali

  آقای 313 توی این موردشایدبتونن کمک کنن خواهشا جواب ماهم بدبد ویه پرس وجوی واسه ماکنیدتوی کشورفقط استان کهگیلویه هست که نرفته سرکاراینم ازشانس منه بعدازچندسال کارگری وبدبختی گفتم حتما بانک قبول شدم زودمیرم سرکارکه اینطورشده اصلا هیچی بدتراز انتظارکشیدن نیست ذره ذره آدم روازبین میبره

  پاسخ دادن

 2. کهگیلویه

  سلام دوستان ، استان ما که فعلا خبر از دعوت بکار نیست ، استان زنگ میزنیم میگن اگه خبری شد خودمون اطلاع رسانی میکنیم. تهران که زنگ میزنیم میگن منتظریم که گزینش به ما اطلاع بده ، ما هم به استان شما اعلام می کنیم ،،،،،اگه دوستان راه حل بهتری سراغ دارندلطف کنید مارو در جریان بگزارید تا بهتر پیگیر روند استخدام مون بشیم.

  پاسخ دادن 3. خراسان جنوبی

  سلام من حدود یک ماهه رفتم شعبه ولی هیچ حقوقی بهم ندادن.از همکارهام که میپرسن هر کدوم مبلغ حقوقشون با هم فرق داره،اگه کسی تا حالا حقوق گرفته میشه بگه تقریبا دریافتیمون چقدر میشه.من هنوز کد پرسنلی هم نگرفتم.ممنون

  پاسخ دادن 4. alu

  اوایل اسفنددکترمعتمدهم تاییدکرد اماهنوزخبری نیست هرچه زنگ هم میزنیم جواب نمیدن واقعاکسی از خوداستان کهگیلویه نیست که بره حضوری بپرس مارو ازننگرانی دربیاره من که راهم خیلی دوره

  پاسخ دادن


 5. علی

  دو ماهم بیشتر شده که رفتیم کارآموزی ولی حقوقی بمون ندادن.کسی اطلاع نداره کی بمون حقوق میدن؟کی کار آموزی تموم پیشه؟کی حکما میاد؟کی میریم دوره.دوستان خواهشا جواب بدن خصوصا 313.

  پاسخ دادن

 6. ذخیره

  خوشبحال دوستان که با یک هفته یا دو هفته کد پرسنلی اومده من الان 2 ماهه کار میکنم 2 روز دیگه کارآموزیم تموم میشه ولی نه خبری از روز مرد بود نه کد پرسنلی دادن و نه حقوق خیلی ام وضع مالی ام خرابه موندم چطور میشه از بعضی دوستان شنیدم 4 ماهم شده طول کشیده تا کد پرسنلی بیاد

  پاسخ دادن  • مازندران

   سلام خدمت همه همکارای عزیز.قدر این نعمتهایی که بی منت بهمون عنایت میشه رو بدونیم. ان شاالله بقیه بچه ها هم از چشم انتظاری دربیان و زودتر مشغول بکار شن.استان ما امسال بیش از ۱۰۰نفر بازنشست میشن و از اونجاییکه به ازای هر پنج نفر بازنشسته یه نفر نیرو جدید استخدام میشه,فکرکنم که ۲۰نفر رو جذب میکنن. سال بعد هم حدود ۱۵۰نفر دیگه از استانمون بازنشسته میشن و بازم باید نیرو جذب کنن.پس احتمال اینکه سال دیگه هم آزمون برگزار بشه خیلیه.
   ما از ۲۵اسفند شروع بکار کردیم.تا چهار پنج روز پیش کد پرسنلیم نیومده بود.از یکی از همکارام پرسیدم که چه وقتی کدپرسنلیمون میاد.که اونم گفت,خود شعبه باید درخواست بده. منم به مسوول تجهیزاتمون گفتم و اونم گفت که با سرپرستی تماس میگیره.فردای اونروز کد پرسنلیم اومد.تا اونجاییکه که خبر دارم هنوز واسه بقیه دوستان هم استانیم کد پرسنلیشون نیومده.
   توحکم من مدت کارآموزی دو ماه نوشته هست.رییس شعبه مونم مرتبا بهم تاکید میکنه که از اینجا اطلاعات کسب کنم و کتاب درسنامه خدمات و فعالیتهای اصلی شعبه رو بخونم,چون بعده دوره کارآموزی یه مصاحبه برگزار میشه و از این اطلاعات سوال میشه. پس تا میتونین به بخشهای مختلف سر بزنین و اطلاعات کسب کنید.مثلا انواع سپرده ها,شرایط تسهیلات و نحوه پیگیری بازپرداختها,مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده جهت ارایه تسهیلات,بهای تمام شده پول,منابع و مصارف بانک,درآمدمشاع و غیر مشاع,حتما نام و نام خانوادگی همکاران و جزییات بانکتون رو هم بدونین.
   به امید موفقیت همه جوونای این مملکت

   پاسخ دادن

  • زنجان

   سلام همکارای عزیز ما از 5فروردین رفتیم سرکار البته حکم هامونو 27 اسفند دادن بهمون ولی 2 هفته بعد کد پرسنلیمون اومد 25 فروردین هم حقوق دادن نگران نباشین ایشا.. از این ماه به شما هم میدن

   پاسخ دادن

 7. بد خط

  سلام یادتونه من گفتم فرممو بد خط پر کردم قبل مصاحبه عقیدتی استرس داشتم که رد بشم
  الان که میرم سر کار میبینم خدا من چقدر خوش خطم سند های قبلی رو که نگاه میکنم
  واسه دانشجو بودن استرس داشتم که اونم حل شد خدارو شکر

  پاسخ دادن

 8. 313

  سلام به همه همکاران
  از اونجا که باجه داری ، میگن سختترین کار تو بانکه،و اینکه سر و کارمون با پوله و هر اشتباه ممکنه خیلی سنگین واسمون تموم بشه،
  بنظرم اومد که هر بار یکی یا چمند تا نکته تحویلداری حرفه ای رو اگه بلدیم به اشتراک بذاریم ، اونایی هم که هنموز دعوت به کار نشدن بزودی بکارتون خواهد اومد :
  نکته تحویلداری: وقتی پولها رو با دستگاه میشماریم قبل از اینکه وارد صندوقمون بکنیم حتمن لای پولا رو نگاه کنیم که از انواع پولهای دیگه لاشون نباشه،
  و ضمنن حتمن چک پولها و ده هزار تومنی ها رو زیر دستگاه تشخیص اسکناس امتحان کنیم،
  تا مادامی که پول جلو دستمونه ، و توو کشو ننداختیمش ، چشم از پولها ور نداریم، و ابتدا بعد از شمارش پولها و دیدن مبلغ پول که مشتری در سند نوشته ، پولها رو در کشو ها قرار داده و بعد سند بزنیم ،
  به حرف مشتری که مثلا مطئن باش پولام اینقده اصلا اعتماد نکنیم، همین شنبه آخر وقت مشتری سه و هفتصد اورد و فیش رو سه و دویست نوشته بود، شمردم دیدم پانصد اضافه است ، ولی مشتری گفت که مطمئنه سه و دویسته ، اونقدر که من رو به شک انداخت که نکنه از پولای صندوق خودم رو میز مونده قاطیشون شده؟ که با بررسی صندوق ، دیدم نه این مشتری که خیلی هم از شمارش پولاش مطمئنه ، پانصد هزار تومان اضافه داده، پس تا بهتره تا زمانی که از مبلغ صحیح پولها مطمئن نشدیم پولها رو در کشو قرار ندیم،
  چه زمانی ما تازه کار ها کسری میاریم؟
  وقتی میخایم این واقعیت رو که ما تازه کار هستیم رو بپوشونیم، و سریعتر از اونی که میتونیم کار بخوایم بکنیم ، اون موقع دقیقن وقتیه که کسری رو اوردیم،
  سعی کنیم ابتدا صحیح انجام دادن کارها رو یاد بگیرزم بعد در طول زمان با تکرار سرعت خودش بالا میره،
  هیچ هم از اینکه مشتری بهمون بگه مثل اینکه تازه کار هستین نترسیم، چون واقعن هستیم، پس سعی نکنیم بپوشونیمش یا از طعنه مشتری ، برافروخته نشیم،
  باز هم میگم حواسمون به پولشمارهای sayan باشه، همیشه یکی از صد تا در بیارین، اگه ۹۹ زد معلومه صد تاست با اونی که جدا کردین ، اما صد تا رو که میشماره یکی هم معمولن اضافه میندازه، من که اگه شعبه اصلیم معین بشه ، خودم وسایل کارمو از بهترین مارک میخرم، چون بخظ اعظکی از زندگی ما و بهترین و بیشترین ساعات روز رو در بانک هستیم،

  و من الله التوفیق

  پاسخ دادن

 9. هستی.

  سلام همکار گرامی جناب 313خوبین شما؟ کارا خوب پیش میره ؟ ما یه ماهی میشه شروع بکار کردیم کدمون نیومده فعلا روز دوم پشت باجه نشستم با کد همکارمون دو هفته کار کردم الانم تو قسمت تسهیلاتم خیلی شیرینه کار تو بانک ،از حقوق چه خبر نمیخوان به ما حقوق بدن ؟چقدر از حقوق ماه اول کم میکنن ؟روز مرد هم چیزی ندادن بهمون ، موفق و موید باشید .

  پاسخ دادن


  • غریب آشنا

   سلام من 7فروردین رفتم سرکار. به من 100 تومن اضافه کاری ماه اول دادن. روز مرد هم 587 هزار تومن دادن. یک هفته هست که پشت باجه با کد پرسنلی خودم کار میکنم و همه چی عالیست. پولگذاری دستگاه خودپرداز هم یاد گرفتم. اینا رو گفتم تا سر کسی کلاه نره.

   پاسخ دادن

  • 313

   سلام
   همکار گرامی
   اینجا که همه چی آرومه
   شعبه مرکزی شهرمون هستم
   ولی گفتن جدیدها رو بعد سه ماه کاراموزی و دوره تخصصی ، میندازن روستا،
   کار اصلی ما باجه داریه،
   اگه شعبه کوچیک‌ افتادین ، این فرصت هست که همه قسمتها رو یاد بگیرین، در واقع کار بانک تا خودت انجام ندی، یاد نمیگیری، هر چی آدم بتونه تجربه های جدید داشته باشه، کارمند بهتری میشه که زودتر ترقی میکنه،
   من که چند روزیه باجه ام، تمام وسایل هم‌ خرابن،
   پول شمارها ایرانی هستن مارک سایان که تسمه ای هاشون خرابترن ولی چرخ دنده ایهاشون بهترن که من توو کشاورزی ندیدم، وقتی به صد میرسن ، معمولن یکی هم اضافه میندازن(چون ما بانک دولتی هستیم مسئولین مجبورن تولی داخل بخرن که البته تمام قطعاتش چینیه،
   حتی نو هم فرستادن اونام یک در میان خرابن، که امروز یه خرابشو ، کلن باز کردم و تنظیم کردم، الان بهتر میشماره، چون قابشون تنظیم نیست حسگر ها در جای مناسب قرار ندارن، باید با ازمون و خطا تنظیمشون کرد،
   اگه تشخیص اسکناس نداشت باجه تون و خواستن بخرن از نوع الارم دارشون بخرین، که وقتی پول تقلبی میذاری زیر الارم میده، که تا حدودی کمک میکنه،
   نرم افزار بانک خودمونم که سازنده اش یه شرکت استرالیاییه که به علت تحریمها نصف و نیمه گذاشته رفته (به گفته همکاران قدیمی) که مهرگستر اساسا خیلی مشکل داره،
   اما به لحاظ حراستی ، کار کردن با کاربری دیگران خلافه، هر چند برای پیشبرد کارها ، گاهی مجبوریم ولی دونستن اینکه داریم کار خلافی انجام میدیم لازمه،
   حقوق هم وقتی کد کاربری میاد و بعد رمز ، دیگه بیمه تون وصل شده و چند وقت بعدش تماس میگیرن واسه شماره حساب ،
   از ما بیش از یک میلیون و صد هزار تومان کم کردن واسه صندوق بازنشستگی،
   اما در مورد روز مرد ، تا زمانی که کد کاربریت نیاد و بیمه ات وصل نشه و شماره حسابتو نخوان، شماره حسابت توو لیست نیست که بخوان واست واریزی داسته باشن، واسه تازه واردها ششصد ، و برای قدیمیخها تا بالای یه تومن واریز کردن،
   راستی از کدوم استان هستین؟
   و من الله التوفیق

   پاسخ دادن

 10. سید

  چند استان دیگه هم هستند که همشون سر کار نرفتند و منتظر دریافت حکم هستند که شروع به کار کنند
  مثل کهگلویه وبویراحمد ، چهارمحال و بختیاری ،خراسان جنوبی ، تهران ، کرمان و…
  تا چند وقت دیگه هممون سر کار میریم و به این روزها میخندیم.

  پاسخ دادن


   • غریب آشنا

    داداش اگه رد بودی بهت میگفتن ردی. پس اصلا ناراحت نباش. بانک وحشتناک نیرو لازم داره. استان ما 50 نفر دارن بازنشست میشن. هرکی اومده قبول شده. احتمالا رفتی تو کمیسیون تا با تبصره تو و بقیه رو هم بگیرن.

    پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

اگر پاسخی به دیدگاه من ارسال شد من را از طریق ایمیل باخبر کن

 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.