استخدام استانداری زنجان سال ۹۴ (خبر جدید)

۲۵ روز قبل ۱۱۷ نظر

استخدام استانداری زنجان سال ۹۴

برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در یک صفحه اینجا کلیک کنید

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۲ آبان ۹۴ – افتتاح سه طرح و ایجاد هزار شغل در زنجان

خبرگزاری میزان : معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه زنجان ظرفیت های بسیار زیادی دارد، گفت: زنجان می تواند قطب توسعه و پیشرفت کشور شود.
به گزارش خبرنگار اقتصادی میزان، اسحاق جهانگیری صبح امروز( شنبه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زنجان دارای نیروهای جوان تحصیل کرده است که نیروی های متخصص جزو سرمایه های استان هستند، استانی با این ویژگی ها می تواند قطب توسعه کشور باشد.
وی ادامه داد: زنجان از لحاظ معدنی و کشاورزی استان بسیار غنی و با پتانسیلی است که باید از این ظرفیت ها در راستای توسعه استان و کشور به نحو احسن استفاده کرد.
سه شرکت آنا کیمیا منگنز با تولید روزانه ۵ هزار تن پرمنگنات پتاسیم  و آریا رنگ درخشان با تولید ۱۹ هزارتن هیلگراورچاپی و ریخته گری فولاد پیوسته سهند با تولید ۸۰۰ هزار تن شمش چدن، طرح هایی هستند که با حضور معاون اول رئیس جمهوری در زنجان به بهره برداری رسید.
با بهره برداری از این سه طرح برای هزار نفر در زنجان اشتغالزایی می شود. در مجموع ۵۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای این طرح ها سرمایه گذاری شده است.


خبر ۹ آبان ۹۴ – شناسایی ۲۰۰ عنوان شغل جدید در زنجان

خبرگزاری مهر: احمد غریوی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران به مشارکت اقتصادی در استان زنجان اشاره کرد و افزود: نرخ مشارکت اقتصادی در استان زنجان از سال ۹۳ به ۹۴ روند صعودی داشته است.
وی اظهار داشت: در حال حاضر ۲۰۰ عنوان شغل جدید در استان زنجان شناسایی‌شده و تسهیل در توسعه این فرصت‌ها فعال‌شده است.
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان به فضای کسب‌وکار در استان زنجان اشاره کرد و گفت: جایگاه استان زنجان در فضای کسب وکار خوب است و توسعه در این حوزه نیازمند توسعه زیر ساخت‌ها است.
غریوی تأکید کرد: در استان زنجان توجه به بحث زیر ساخت‌ها توسعه اقتصادی و اشتغال را به دنبال دارد.
وی به نرخ اشتغال در استان زنجان در بخش‌های مختلف در بهار سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: نرخ اشتغال در بخش خدمات ۳۷ درصد، کشاورزی ۳۳ درصد و صنعت ۲۹.۶ درصد بوده است.
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان  شاغلین در بخش  کشاورزی در استان زنجان را ۳۳.۴ درصد، صنعت را ۲۹.۶ درصد و خدمات را ۳۷ درصد عنوان کرد و افزود: نرخ شاغلین در استان زنجان از میانگین کشوری در بهار سال ۹۴ بالاتر است.


خبر ۸ مرداد ۹۴- دستگاه‌های اجرایی، اداره کار زنجان را در ایجاد اشتغال یاری کنند

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل اداره تعاون استان زنجان با بیان اینکه در ایجاد اشتغال نیازمند همکاری‌همه دستگاه‌های اجرایی هستیم، گفت: ایجاد اشتغال تنها به اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی محدود نمی‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، احمد غریوی امروز در همایش کارآفرینی، مهارت آموزی با رویکرد اشتغال پایدار اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان زنجان در زمینه ایجاد اشتغال عملکرد خوبی داشته است.
وی با اشاره به عقد قرارداد با شرکت نگار نصر تصریح کرد: امسال قراردادی با شرکت نگار نصر در زمینه ایجاد اشتغال بویژه برای جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی منعقد شده است که امیدواریم این همکاری بتواند اشتغال مطلوبی را ایجاد کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی استان زنجان با تاکید بر اهداف دولت برای امسال گفت: رونق پایدار اقتصادی و نیز افزایش صادرات غیر نفتی دو محوری است که مورد توجه دولت بوده و در این راستا سعی شده است تا با ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و نیز توجه به کسب وکارهای خرد و خانگی بتوان در این راستا قدم برداشت.
وی با اشاره به ضرورت گسترش فعالیت‌های تعاونی در استان ابراز کرد: تعاون به عنوان یکی از پایه‌های اقتصاد کشور مورد توجه بوده و در سال‌های اخیر حمایت‌های خوبی در راستای توسعه تعاونی‌ها انجام شده است.
غریوی افزود: رسیدن به سهم ۲۵ درصدی تعاونی‌ها از تولید ناخالص داخلی یکی از مهمترین اهداف در زمینه فعالیت‌های تعاونی بوده است که بخش تعاون این اداره نیز بدنبال اجرای برنامه‌های توسعه‌ای در این زمینه است.
وی گفت: تشکیل شرکت‌های تعاونی جدید و نیز تشکیل شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران در همه شهرستان‌های استان یکی از برنامه‌های این اداره در راستای توسعه فعالیت‌های تعاونی در استان است.
غریوی با اشاره به نقش اساسی مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی بیان کرد: ما چنانچه بخواهیم به استقلال سیاسی برسیم لازم است که به استقلال اقتصادی دست یابیم که این امر با مشارکت همه مردم محقق می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به نقش موثر آموزش‌های فنی و حرفه ای تاکید کرد: در نخستین کارگروه اشتغال بحث تغییر نگرش جوانان به کار مطرح شد که در این زمینه فنی‌وحرفه‌ای می‌تواند با ارائه آموزش‌های مهارتی و نیز گسترش فرهنگ کارآفرینی جوانان را به سمت کارآفرینی سوق دهد.
وی با تاکید بر ارائه آموزش‌های بازار محور بیان کرد: فنی‌وحرفه‌ای استان با ارائه آموزش های بازار محور و مبتنی بر نیاز‌های شغلی استان می‌تواند زمینه خوبی را در ایجاد کسب‌وکارهای خرد و خانگی و نیز مشاغل خدماتی داشته باشد که در این زمینه فنی‌وحرفه‌ای استان عملکرد خوبی داشته است.


 خبر ۳۱ تیر ۹۴ – سهم اشتغال بخش کشاورزی زنجان چند درصد است؟

خبرگزاری ایسنا : مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان، سهم اشتغال بخش کشاورزی زنجان را ۲۸ درصد اعلام کرد و گفت: با توجه به اهمیت توسعه بخش کشاورزی، این سهم باید افزایش یابد.
احمد غریوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، با بیان اینکه نرخ بیکاری در سال ۹۲ به ۹.۹ درصد رسیده بود، افزود: این در حالی است که سال ماقبل آن شاهد نرخ بیکاری ۱۱.۲ درصدی در استان بودیم که این آمار بیانگر کاهش ۱.۳ درصد نرخ بیکاری استان در سال ۹۲ نسبت به سال ماقبل آن بوده است، این در شرایطی است که اگر به آمار نرخ بیکاری از نظر رده سنی در سال ۹۲ نگاه کنیم، خواهیم دید که حدود ۲۵.۷ درصد را جوانان ۱۵ تا ۲۴ سال تشکیل داده است.
‌وی با تأکید بر اینکه استان زنجان به لحاظ کشاورزی از ظرفیت‌های بالقوه‌ای برخوردار است و همین مهم زمینه ایجاد اشتغال جوانان را فراهم می‌کند، تصریح کرد: ما معتقدیم سهم ۲۸ درصدی حوزه کشاورزی از اشتغال استان باید افزایش یابد. با توجه به ثبت‌نام بیش از ۹ هزار نفر متقاضی و جویای کار در مؤسسات مشاوره شغلی در سال‌جاری می‌توان از بخش کشاورزی در این زمینه بهره برد و موقعیتی را فراهم کرد تا از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی نیز استفاده شود.
‌این مسئول با یادآوری اینکه از ۹ هزار متقاضی کار، ۲۲۸۰ نفر زن و ۶۶۸۷ نفر مرد بودند و امسال بیش از ۲۲۴۰ نفر از متقاضیانی که در مؤسسات کاریابی ثبت‌نام کرده بودند، به کار گماشته شدند، اظهار کرد: از این تعداد ۹۸ نفر بی‌سواد، ۲۱ نفر پایان ابتدایی، ۳۴۹ نفر پایان راهنمایی، ۸۱۵ نفر دیپلم، ۱۹۷ نفر فوق‌دیپلم، ۳۵۷ نفر لیسانس و ۲۵ نفر نیز فوق‌لیسانس و بالاتر وارد چرخه کار در واحدهای صنعتی و تولیدی شده‌اند.
‌مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان همچنین با اشاره به وضعیت تحصیلی افرادی که در مؤسسات کاریابی استان ثبت‌نام کرده بودند، خاطرنشان کرد: از ۹ هزار متقاضی که در مؤسسات کاریابی ثبت‌نام کرده بودند، ۱۱۸ نفر بی‌سواد، ۴۹۴ نفر در سطح سواد ابتدایی، ۱۰۵۳ نفر پایان راهنمایی، ۵۹۱ نفر پایان دوره متوسطه، ۲۵۲۲ نفر در مقطع دیپلم، ۹۰۹ نفر فوق‌دیپلم، ۲۹۲۱ نفر لیسانس و ۳۵۹ نفر فوق‌لیسانس بودند.


خبر ۲۱ خرداد ۹۴ – ایجاد اشتغال ۲ هزار نفری در قالب طرح‌های کوچک و زودبازده

خبرگزاری تسنیم : به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، سردار جهانبخش کرمی امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان زنجان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: بر‌اساس بیانات مقام معظم رهبری حوزه اقتصاد مقاومتی شرایط و ارکانی دارد که یکی از این رکن‌ها تکیه بر مردم است.
وی با بیان اینکه حمایت از تولید ملی و فعال‌کردن واحدهای کوچک و متوسط در زمینه‌های کشاورزی و صنعتی از دیگر ارکان اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: مصارف در تمامی حوزه‌ها به ویژه در بخش آب باید مدیریت شود.
فرمانده سپاه انصارالمهدی‌(عج) استان زنجان با اشاره به اینکه کاهش وابستگی به نفت از الزامات اقتصاد مقاومتی است، ابراز کرد: توجه بر اقتصاد دانش بنیان در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در قالب اقتصاد مقاومتی از جمله مواردی است که مورد توجه مسئولان سپاه انصارالمهدی‌(عج) استان زنجان است.
‌‌کرمی با اشاره به اقدامات انجام شده در استان زنجان در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: در سال ۹۲ ، ۷۷ پروژه محرومیت‌زدایی در مناطق محروم استان زنجان توسط بسیج اجرا شده که این میزان در سال ۹۳ به ۴۸ پروژه رسیده است.
وی اظهار داشت: سال گذشته برای ۲ هزار نفر در راستای اقتصاد مقاومتی شغل در قالب طرح‌های کوچک و زودبازده ایجاد شده است.
فرمانده سپاه انصارالمهدی‌(عج) استان زنجان با بیان اینکه در سال ۹۳، ۵۲۰ جهادگر در قالب ۲۲ گروه جهادی به مناطق محروم زنجان اعزام شدند، گفت: این افراد به مدت ۱۵ تا ۲۰ روز در مناطق محروم زنجان استقرار یافته و در کنار اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی، آموزش‌های لازم در زمینه خیاطی، بهداشت و سایر را به ساکنان ارائه دادند.


خبر ۹ خرداد ۹۴ – اجرای برنامه‌های ۱۹ گانه توسعه کارآفرینی و اشتغال پایدار در زنجان

خبرگزاری تسنیم : احمد غریوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: بهبود فضای کسب‌ و کار و رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری به عنوان راهبرد اساسی در اجرای این برنامه‌ها است.
وی تصریح کرد: برنامه ۱۹ گانه‌ای با عنوان بسته سیاستی اشتغال پایدار در کنار برنامه ها و سیاست‌های کلان بازار کار تدوین و به استان‌ها در سال ۱۳۹۴ ابلاغ شده است که هدف از تدوین و اجرای بندهای ۱۹ گانه این بسته حفظ اشتغال موجود و توسعه اشتغال پایدار است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه در این برنامه ‌۱۹ گانه بر ارتقای فرهنگ کار تاکید شده است، خاطر نشان کرد: حفظ فرصت‌های شغلی و توسعه کارآفرینی نیازمند فرهنگ‌سازی است.
اعتبارات تخصیص یافته به طرح حمایتی هنوز مشخص نشده است
وی گفت: سهم استان‌ها از اعتبارات تخصیص یافته به این برنامه‌های نوزدگانه هنوز مشخص نشده است که با ابلاغ اعتبار تسهیلات مورد نظر به واحدهای واجد شرایط پرداخت می‌شود.
غریوی عنوان کرد: امیدواریم اجرای این برنماه‌ها بتواند مشکلات بخشی از مشکلات اشتغال را برطرف کرده و سبب توسعه فعالیت‌های کارآفرینی در استان شود.
وی افزود:در صورت اجرا شدن موارد نوزده‌گانه می‌توان شاهد بهبود فضای کسب‌ و کار در استان شویم.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان یکی از مهمترین برنامه‌های این بسته حمایتی نوزدگانه را تاکید بر نقش پشتیبان‌های کسب و کار خانگی دانست و گفت: ساماندهی و حمایت از بنگاه‌های پشتیبان مشاغل خانگی‌، خرد و کوچک، حمایت‌های مالی و قانونی‌، شبکه سازی‌، بازارسازی و برند‌سازی در این بسته حمایتی پیش بینی شده است.
توسعه مشاغل خانگی نیازمند بازار‌سازی و برند سازی است
وی ابراز کرد: برای توسعه مشاغل خانگی نیازمند بازار‌سازی و برند‌سازی هستیم که شبکه‌سازی می‌تواند در پیشبرد فرآیند و چرخه تولید تا ارائه محصول موثر باشد.
وی با اشاره به نقش موثر پشتیبان‌های کسب و کارهای خانگی اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در کسب و کارهای خانگی وجود دارد عدم فروش و داشتن بازار فروش برای محصولات است که ایجاد شبکه مشاغل خانگی می‌تواند تا حدودی این مشکل را بر طرف کند.
غریوی خاطرنشان کرد: ایجاد شبکه مشاغل خانگی سبب می‌شود تا چرخه‌ای از تولید تا فروش شکل گیرد و افراد بتوانند محصولات خود را در بازار به فروش برسانند.
وی گفت: در این گونه مشاغل شناسایی پشتیبانان و بکارگیری آن‌ها ضروری است و یکی از موارد پیش بینی شده در طرح حمایتی شناسایی پشتیبانان و فعالسازی برندها برای حمایت از مشاغل خانگی است.
شبکه کسب‌ و‌ کارهای خانگی ایجاد می‌شود
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ابراز کرد: ایجاد چرخه و شبکه مشاغل خانگی سبب می‌شود تا از آغاز فعالیت تا فروش محصول حمایت‌هایی دولتی انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: حمایت و توسعه مشاغل خانگی نیازمند داشتن بازار فروش محصولات است و این امر زمانی محقق می‌شود که چرخه از تولید تا فروش محصولات شکل گیرد که حضور پشتیبانان به عنوان بازوی اجرایی عمل کرده هریک از این افرادی که به طور مستقل به فعالیت مشغول هستند با هم مرتبط می‌سازد.
غریوی افزود: در راستای حمایت از ایجاد شبکه مشاغل خانگی تسهیلاتی با نرخ بهره کم از طریق صندوق کارآفرینی و امید به فعالان مشاغل خانگی پرداخت می‌شود.
وی ابراز کرد: ایجاد کسب و کارهای کوچک و مشاغل خانگی یکی از اولویت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که این اداره با جدیت بدنبال گسترش آن است.
شیوه‌های مختلف تامین مالی مردم نهاد کارآفرینی طراحی می‌شود
مدیرکل تعاون کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه طراحی شیوه‌های مختلف تامین مالی مردم نهاد کارآفرینی از دیگر موارد پیش بینی شده در این بسته حمایتی است، گفت: یکی از مشکلات موجود در ایجاد و فعالیت کسب و کارهای خانگی و کارآفرینی تامین سرمایه است که می‌توان در این راه از مشارکت‌ها و کمک‌های مردمی بهره برد.
وی گفت: از بندهای ۱۹ گانه بسته سیاستی اشتغال پایدار می‌توان به اهم مواردی همچون ساماندهی و توانمندسازی دفاتر کاریابی داخلی و خارجی، ارتقا و توسعه شبکه ملی بازار کار‌، استمرار اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان است.
غریوی افزود: اجرای برنامه عملیاتی ترویج و آموزش کارآفرینی و توانمند‌سازی فن آفرینان از دیگر موارد پیش بینی شده در این طرح است.
وی عنوان کرد: رویکردهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان متاثر از سیاست‌های وزارت تعاون بوده‌است که امیدواریم با اجرای این طرح شاهد رشد اشتغالزایی و کارآفرینی در استان باشیم.


خبر ۱ خرداد ۹۴ –  ایجاد ظرفیت‌های جدید اشتغال در حوزه برق و IT در زنجان
خبرگزاری تسنیم : به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، جمشید انصاری امروز در جلسه شورای اداری استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان معتبرترین آموزشگاه‌های دانشگاهی را در زمینه برق و الکترونیک دارد، اظهار داشت: بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو در رشته‌های برق و آی تی تحصیل کرده‌اند.
وی با تاکید بر اینکه امسال سال دشواری از لحاظ بودجه‌ای داریم، عنوان کرد: به منظور افزایش رونق واحدهای تولیدی باید میزان فشار دولت بر واحدهای تولیدی به صورت قابل توجهی کاهش یابد.
استاندار زنجان به اولویت‌های دولت در تامین هزینه‌ها اشاره کرد و افزود: یکی از این اولویت‌ها پرداخت یارانه است.
وی با اشاره به اینکه پرداخت هزینه جاری و حقوق و مزایای کارکنان دولت و نیز تخصیص منابع عمرانی از دیگر اولویت‌‌های دولت در تامین هزینه‌ها است، ابراز کرد: اعتبارات عمرانی نقش مهمی در رونق کسب و کار دارد.
انصاری به تحقق افزایش درآمدها با صرفه‌جویی در هزینه‌ها و رعایت انضباط مالی در دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی استان باید شکاف‌هایی که سبب فساد مالی می‌شود را ببندد.
وی با بیان اینکه در سفر ریاست جمهوری، استان زنجان به عنوان استانی که قابلیت تبدیل شدن به قطب آی تی و برق و الکترونیک را دارد مطرح شد، تصریح کرد: مساعدت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتباطات در این زمینه موثر است.
استاندار زنجان با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید بدانند که معرفی زنجان به عنوان قطب آتی و برق در حد یک تصمیم نبوده و نام گذاری ظاهری نیست و باید به طور جد در این رابطه تلاش کنند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون محور توسعه استان در بخش کشاورزی و صنایع معدنی بود، بیان کرد: از این پس بخش کشاورزی توان ایجاد فرصت شغلی را به دلیل مواجه شدن با بحران آب و نبود توسعه سطحی و کمی ندارد.
انصاری با بیان اینکه به منظور افزایش درآمد بخش کشاورزی باید کشاورزی را علمی و دانش بنیان جلو ببریم، ابراز کرد: بیش از ۳۷.۵ درصد جمعیت استان در روستاها ساکن بوده و با حجم عظیم تحصیل کرد‌ه‌های روستایی مواجه هستیم که رغبتی به کشاورزی ندارند.
وی با تاکید بر اینکه اساس معدن استان متکی به معدن سرب و روی انگوران است، عنوان کرد: در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن معدن انگوران بیشتر از ۸ سال امکان برداشت نداشته با ریزش بیش از ۸ هزار شغل در استان مواجه می‌شویم.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه هر چند در حال حاضر استان از لحاظ نرخ بیکاری در سطوح پایینی قرار دارد، عنوان کرد: آینده استان از لحاظ بیکاری بسیار نگران کننده است.
وی با بیان اینکه باید ظرفیت جدید اشتغال در استان ایجاد شود، ابراز کرد: در صورتی که این امر محقق نشود در آینده با حجم عظیم بیکاری مواجه می‌شویم.
انصاری خاطر نشان کرد: استان زنجان جزو استان‌هایی است که با کم‌ترین هزینه‌های حاشیه‌ای برنامه‌های دولت را اجرا کرده است، بیان کرد: رویکرد دولت در سال جاری ایجاد رونق در اقتصاد کشور و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید است.
وی با اشاره به اینکه میزان محرک بودن دستگاه‌های اجرایی استان در ایجاد رونق اقتصادی از اصلی‌ترین معیارهای عملکردی مدیران است، گفت: موانع قانونی که مدیران دستگاه‌ها در انجام و تسهیل برخی کارها احساس می‌کنند احصا و به دولت و مجلس به منظور اصلاح قانون منعکس می ‌کنیم.
استاندار زنجان با بیان اینکه کارشکنی در راستای ایجاد کسب و کار به بهانه‌های قانونی درست نیست، عنوان کرد: برنامه‌های خاصی در سطح استان در این زمینه وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های خوبی توسط دولت و مجلس در قانون بودجه ۹۴ پیش بینی شده است، گفت: با ابلاغ این برنامه‌ها به استان کار ما در این زمینه شتاب می‌گیرد.
انصاری به شعار سال و اهمیت همدلی و هم زبانی بین مسئولان و مردم اشاره کرد و یادآور شد: در سفر ریاست جمهوری به استان در بین خیلی از استان‌های کشور زنجان نماد همدلی و هم زبانی بین مردم و مسئولان و نیز مسئولان با یکدیگر عنوان شد و زنجان این همدلی  و هم زبانی را از سال‌های گذشته به اثبات رسانده است.


خبر ۲۹ اردیبشهت ۹۴ – اشتغال ۱۰۵۳ نفر در بخش شیلات شهرستان ماهنشان

خبرگزاری تسنیم :  جواد تاراسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان با بیان اینکه در سطح کشور به ازای ۱۰ لیتر آب، یک تن ماهی در استخرهای پرورش ماهی تولید می‌شود، اظهار داشت: خوشبختانه در مزارع آبزی‌پروری استان زنجان به ازای هر یک لیتر، یک تن ماهی تولید می‌شود.
وی تصریح کرد: شهرستان ماهنشان به عنوان قطب آبزی‌پروری در زنجان مطرح است به طوری که ۵۰ درصد محصولات بخش شیلات استان در این شهرستان تولید می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اشتغال یک هزار و ۵۳ نفری در بخش شیلات ماهنشان گفت: صنعت آبزی‌پروری در استان زنجان توسعه یابد.
وی در مورد میزان اشتغال استان زنجان در بخش شیلات خاطرنشان کرد: یک هزار و ۷۰۰ نفر در بخش شیلات استان زنجان مشغول به فعالیت هستند.
تاراسی عنوان کرد: سرانه اشتغال در استان زنجان برای هر نفر ۱۷۰ میلیون ریال است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۷۲ مزرعه آبزی پروری در استان زنجان فعال است، گفت: از این تعداد ۲۶۳ مزرعه آبزی پروری متعلق به شهرستان ماهنشان است.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به مزایای پرورش آبزی ابراز کرد: در اراضی زراعی و کشاورزی با پرورش ماهی تا ۱۵۰ کیلوگرم در مصرف کود فسفاته و نیترات صرفه‌جویی می‌شود که این موضوع گام موثری در راستای تولید محصول سالم در استان زنجان است.


آگهی استخدام پیمانی در شهرداریهای تابعه استان زنجان

استانداری زنجان برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در شهرداریهای تابعه استان از محل مجوز استخدامی شماره ۲۲۰/۹۲/۱۸۸۱۴ تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و مصوبه شماره ۳۵۰۳۰ تاریخ ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شهرداری ها و دهیاری های کشور و بر اساس نامه شماره ۵۳۳۹۶ مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۰۳سازمان شهرداری ‌ها و دهیاری های کشور، تعداد ۱۲ نفر از افراد واجد شرایط ( بومی استان زنجان) را از طریق برگزاری آزمون توانمندی‌های تخصصی ، مصاحبه و گزینش به صورت پیمانی به شرح زیر استخدام می‌نماید.

جدول شماره یک – تعداد نیروی انسانی مورد نیاز در شهرداریهای تابعه استان

ردیفمحل جغرافیایی خدمتتعدادجنسیترشته شغلیشرایط احراز
۱نیک پی۱مردمسئول امور عمرانیدارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی عمران(گرایش مهندسی و مدیریت ساخت،گرایش سازه،گرایش سیستمهای اطلاعات جغرافیایی،عمران)مدیریت پرو‍ژه و ساخت،طراحی محیط
۱مرد – زنمتصدی امور دفتری ، بایگانی و امور دبیرخانهدارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه- دارا بودن گواهینامه فوق دیپلم در یکی از رشته های حسابداری(کلیه گرایش ها)،کامپیوتر(کلیه گرایش ها)،فناوری اطلاعات ،فناوری اطلاعات و ارتباطات،مدیریت (کلیه گرایش ها).
۲کرسف۱مردمسئول خدمات شهریدارابودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی محیط زیست ( گرایش ارزیابی و آمایش سرزمین ، مهندسی طراحی محیط زیست )- محیط زیست ( گرایش برنامه ریزی ) – برنامه ریزی مدیریت و آموزش محیط زیست- طراحی محیط زیست، مهندسی عمران گرایش محیط زیست ، مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست، مهندسی فضای سبز ، مهندسی کشاورزی ( گرایش باغبانی ) ، معماری منظر
۱مرد – زنمتصدی امور دفتری ، بایگانی و امور دبیرخانهدارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه- دارا بودن گواهینامه فوق دیپلم در یکی از رشته های حسابداری(کلیه گرایش ها)،کامپیوتر(کلیه گرایش ها)،فناوری اطلاعات ،فناوری اطلاعات و ارتباطات،مدیریت (کلیه گرایش ها).
۳نوربهار۱مرد-زنمسئول امور مالی و درآمددارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در رشته تحصیلی حسابداری(کلیه گرایش ها)
۱مردمسئول امور عمرانیدارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی عمران(گرایش مهندسی و مدیریت ساخت،گرایش سازه،گرایش سیستمهای اطلاعات جغرافیایی،عمران)مدیریت پرو‍ژه و ساخت،طراحی محیط
۴سهرورد۱مرد – زن

مسئول خدمات شهری

دارابودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی محیط زیست ( گرایش ارزیابی و آمایش سرزمین ، مهندسی طراحی محیط زیست )- محیط زیست ( گرایش برنامه ریزی ) – برنامه ریزی مدیریت و آموزش محیط زیست- طراحی محیط زیست، مهندسی عمران گرایش محیط زیست ، مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست، مهندسی فضای سبز ، مهندسی کشاورزی ( گرایش باغبانی )، معماری منظر
۱مرد – زنکارشناس فناوری اطلاعاتدارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی کامپیوتر ( کلیه گرایشها )، مهندسی فناوری اطلاعات ، مهندسی صنایع ( کلیه گرایشها )
۱مرد – زنکارشناس امور اداریدارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مدیریت ( کلیه گرایشها ) به جزء گرایش مدیریت ورزش ، مهندسی صنایع ( کلیه گرایشها )، اقتصاد ( کلیه گرایشها)
۵ارمغانخانه۱مرد – زنمسئول امور مالی و درآمددارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در رشته تحصیلی حسابداری(کلیه گرایش ها)
۱مرد – زنکارشناس امور اداریدارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مدیریت ( کلیه گرایشها ) به جزء گرایش مدیریت ورزش ، مهندسی صنایع ( کلیه گرایشها )، اقتصاد ( کلیه گرایشها)
۱مرد – زنمسئول امور عمرانیدارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی عمران(گرایش مهندسی و مدیریت ساخت،گرایش سازه،گرایش سیستمهای اطلاعات جغرافیایی،عمران)مدیریت پرو‍ژه و ساخت،طراحی محیط

الف- شرایط عمومی داوطلبان استخدام:
۱- داشتن حداکثر سی و پنج سال تمام در اولین روز ثبت نام.
۲- داشتن تابعیت ایران.
۳- دارا بودن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت قانونی برای مردان.
۴- عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانی.
۵- نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر.
۶- نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی به موجب آراء مراجع قانونی.
۷- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که در آن شغل استخدام می‌شود .
۸- دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط برای رشته های مربوطه طبق جدول فوق .
۹- اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
۱۰- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
تبصره – شرکت شهرداران و دهیاران فعلی به شرط دارا بودن شرایط مربوط در آزمون استخدامی بلامانع است.
ب – شرایط اختصاصی استخدام:
۱- داوطلبان نمی توانند از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی سایر دستگاه های اجرایی و بازنشسته یا بازخرید خدمت باشند.
۲- پذیرفته‌شدگان نهایی موظفند حداکثر ظرف مدت ۱۰ روزکاری پس از اعلام رسمی استانداری نسبت به ارائه مدارک لازم و تکمیل پرونده و ارائه تعهد محضری برای هفت سال مبنی بر عدم هرگونه انتقال و ماموریت به سایر شهرداری ها و سازمان های وابسته و نیز دستگاه‌های اجرایی دیگر اقدام نمایند. عدم مراجعه و ارائه مدارک لازم در مهلت مقرر به منزله انصراف وی از استخدام تلقی خواهد بود.
۳- موارد زیر به شرط ارائه تاییدیه‌های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
الف – داوطلبانی که در جبهه‌های نبرد حق‌علیه باطل( از تاریخ ۱۳۵۹/۶/۳۱ لغلیت ۱۳۶۷/۵/۲۹ ) به طور داوطلبانه خدمت نموده‌اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل.
ب – اعضای خانواده شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان ( همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان ۵ سال.
ج – داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروه‌های ضد انقلاب درآمده‌اند به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه.
د – داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه، موسسات و شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و شرکت های تحت پوشش آنها، شرکت‌های بیمه دولتی، شهرداری‌ها، موسسات و شرکت‌های تابعه و وابسته به آن موسسات و شرکت‌های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است و همچنین موسسات و شرکت‌های ملی و مصادره شده و موسساتی که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می‌کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت‌های تحت پوشش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته‌اند، به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها.لازم به ذکر است سابقه خدمتی افرادیکه در شرکتهای طرف قرارداد با شهرداری ها قرار دارند، مشمول این بند نمی‌باشد، به استثناء کارکنانی که بطور تمام وقت با پرداخت حق بیمه در شرکت‌های طرف قرارداد با شهرداری که تا قبل از ابتدای سال ۱۳۹۰ در شهرداریها اشتغال داشته‌اند.
تبصره- طول مدت خدمت نظام وظیفه داوطلبان به حداکثر سن مقرر در ماده ۲ این دستورالعمل اضافه نخواهد شد.
ه – داوطلب بومی: به داوطلبی گفته می‌شود که حداقل دارای یکی از ویژگی‌های زیر باشد:
شهر محل صدور شناسنامه داوطلب یا همسر وی با شهر مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد.
داوطلب حداقل چهار(۴) سال از سنوات تحصیلی ( ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و یا دانشگاه ) را به صورت متوالی یا متناوب در شهر محل مورد تقاضا برای استخدام طی کرده باشد.
همسر و فرزندان کارمندان رسمی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح ( اعم از شاغل و یا بازنشسته) که شهر محل خدمت فعلی یا بازنشستگی آنان با شهر محل مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد.
داوطلب یا پدر، مادر و همسر وی، حداقل چهار(۴) سال سابقه پرداخت حق بیمه در شهر محل مورد تقاضا برای استخدام را داشته باشند. پرداخت حق بیمه به مدت تعیین شده صرفاً توسط یکی از موارد مذکور قابل احتساب است.
تبصره ۱– مبنای استان و شهرستان برای تعیین بومی بودن، تقسیمات کشوری در زمان ثبت‌نام می‌باشد.
تبصره ۲ – در صورتیکه شهرداری متقاضی استخدام، در شهرستان یا استانی قرار داشته باشد که شهر داوطلب در آن شهرستان و یا استان واقع باشد، داوطلب به ترتیب مشمول مزایای داوطلبین بومی شهرستان و استان خواهد بود.
ج- ثبت نام و مدارک مورد نیاز
۱- داوطلبان می توانند تنها در یک رشته شغلی و در شهرهای مختلف یک استان به ترتیب اولویتی که در هنگام ثبت‌نام اعلام می نمایند حداکثر تا سه گزینه محل جغرافیایی مورد تقاضا را انتخاب و از طریق سایت استانداری و بصورت اینترنتی ثبت‌نام کنند.
۲- شروع ثبت‌نام از ساعت۱:۰۰ بامداد روزسه شنبه تاریخ ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۴/۰۲/۲۴ به مدت ۱۰روز می باشد.
۳- داوطلبان استخدام می‌بایست عکس پرسنلی ۴*۳ خود را با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پیکسل و با فرمت jpg و حداکثر ۲۰۰ کیلو بایت در رایانه اسکن نموده و آنرا در قسمت مربوط در سایت وارد نمایند.
۴- واریز وجه به مبلغ ۳۵۰۰۰۰ ریال از طریق درگاه الکترونیکی مشخص شده در سایت ثبت نام به عنوان حق شرکت در آزمون استخدامی داوطلبان استخدام ( ایثارگران از پرداخت ۵۰% مبلغ مذکور و فرزندان شاهد از واریز وجه مذکور معاف می باشند ). پس از بررسی مجدد صحت اطلاعات درج شده و تائید مراتب توسط سایت لازم است داوطلبان شماره رهگیری خود را برای پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خود نگهداری نمایند.
۵- کارت ورود به جلسه آزمون استخدام از مورخ ۱۳۹۴/۰۳/۰۱ لغایت ۱۳۹۴/۰۳/۰۷ از طریق وب سایت استانداری زنجان به داوطلبان ارائه خواهد شد.
۶- زمان برگزاری آزمون تخصصی کتبی روزجمعه ۱۳۹۴/۰۳/۰۸ ساعت ۰۸:۳۰ صبح می باشد و محل برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان درج خواهد شد .
۷- مدارک مورد نیاز جهت اسکن در سایت ثبت نام به شرح زیر می‌باشد:
تکمیل فرم درخواست شغل .
تصویر آخرین مدرک تحصیلی.
تصویر صفحه اول شناسنامه( در صورت داشتن توضیحات کلیه صفحات).
تصویر کارت ملی( پشت و روی کارت).
تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت قانونی.
مستندات ایثارگری و سوابق پرداخت بیمه در شهرداری‌ها، سازمانهای وابسته و دهیاری‌ها.
مستندات استفاده از سهمیه معلولین.
د – مواد آزمون تخصصی
آزمون تخصصی در هر رشته شغلی به صورت چهارگزینه‌ای و به تعداد ۱۲۰ سؤال شامل ۹۰ سؤال به صورت کاربردی و تخصصی در حوزه رشته شغلی مربوط و ۳۰ سؤال برای سنجش هوش، دقت و استعداد یادگیری با احتساب نمره منفی طراحی ( سقف امتیاز آزمون تخصصی ۱۰۰ می باشد و به ازای هر سه پاسخ غلط یک نمره منفی در نظر گرفته میشود) .
ه – اعلام نتایج آزمون تخصصی کتبی
اسامی داوطلبان پذیرفته شده برای شرکت در مصاحبه در سایت رسمی استانداری بعد از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد.
و – تذکرات
۱- پنج درصد(۵%) سهمیه استخدامی به ایثارگران و خانواده‌های آنان شامل رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان، آزادگان کمتر از یکسال اسارت و همسر و فرزندان آنان، جانبازان و همسر و فرزندان آنان و خواهران و برادران شهداء اختصاص دارد. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده(۵%) به ترتیب امتیاز کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که حد نصاب لازم در آزمون تخصصی و موفقیت در مصاحبه را کسب نموده باشند و مراحل مربوط را با موفقیت طی نموده باشند انجام خواهد شد.
۲- معلولین عادی به شرط کسب حد نصاب امتیاز لازم و دارابودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از ۳ % سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.
۳- داوطلبان شاغل در شهرداری‌ها، مشروط به دارا بودن سابقه پرداخت بیمه در شهرداری تا ۱۲۰ روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون تخصصی و کتبی از اولویت استخدام برخوردارند.
۴- دهیاران، شهرداران، فرزندان کارکنان فوت شده حین خدمت در شهرداری یا سازمان‌های وابسته، یا فرزندان کارکنان از کار افتاده کلی دائم حین خدمت در شهرداری یا سازمان‌های وابسته، افراد بومی شهر، شهرستان و استان شهر متقاضی استخدام از اولویت استخدام برخوردارند.
۵- کسب حداقل ۶۰ درصد میانگین امتیاز سه نفر بالاترین امتیاز آزمون در هر شغل ، قبل از اعمال ضرایب مربوط به امتیاز اولویتها در نظر گرفته شده در آزمون تخصصی می باشد.
۶- امتیاز آزمون تخصصی کارکنان شاغل(در شرکت های طرف قرارداد شهرداری تا قبل از ابتدای سال ۱۳۹۰ و قراردادی) در واحدها یا سازمانهای آتش نشانی شهرداری شهر متقاضی استخدام یا سربازان وظیفه که دوران خدمت سربازی خود را به صورت کامل (بدون دریافت معافیت و کسر خدمت) و منع انضباطی به صورت امریه در شهرداری گذرانده اند به ازای هر سال سابقه خدمت ۳درصد تا سقف ۲۵ درصد و برای کارکنان شاغل (در شرکت های طرف قرارداد شهرداری تا قبل از ابتدای سال ۱۳۹۰ و قراردادی) در یکی از شهرداری های شهرستان همان شهر به ازای هر سال سابقه خدمت ۲/۵ درصد تا سقف ۲۰ درصد و برای کارکنان شاغل (در شرکت های طرف قرارداد شهرداری تا قبل از ابتدای سال ۱۳۹۰ و قراردادی) در یکی از شهرداری های استان همان شهر به ازای هر سال سابقه خدمت ۲ درصد تا سقف ۱۸ درصد ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز آزمون تخصصی قرار می گیرد. اعمال امتیاز مربوطه برای کارکنان دارای قرارداد مستقیم با شهرداری مشروط به دارا بودن سابقه پرداخت بیمه در شهرداریها تا ۱۲۰ روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون تخصصی و کتبی می باشد.
۷- امتیاز آزمون تخصصی داوطلبان بومی شهر متقاضی استخدام در ۱/۱۵ و داوطلبان بومی شهرستان شهر متقاضی استخدام در ۱/۱ ضرب شده و مبنای امتیاز آزمون تخصصی قرار می گیرد.
۸- امتیاز آزمون تخصصی دهیاران در یکی از دهیاری های استان شهر متقاضی استخدام به ازای هرسال سابقه خدمت با تایید بخشدار ذیربط ۳ درصد تا سقف ۲۰ درصد ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهایی آزمون تخصصی قرار می گیرد.
۹- امتیاز آزمون تخصصی شهرداران که در یکی از شهرهای استان شهر متقاضی استخدام شهردار بوده اند به ازای هر سال سابقه خدمت با تایید استانداری ذیربط ۳ درصد تا سقف ۲۵ درصد ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهایی آزمون تخصصی قرار می گیرد.
۱۰- امتیاز آزمون تخصصی فرزندان کارکنان فوت شده حین خدمت در شهرداری و یا از کار افتاده کلی دائم حین خدمت در شهرداری در ۱/۲ ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهایی آزمون تخصصی قرار می گیرد.
۱۱- در صورتی که داوطلبان مشمول بیش از یک امتیاز از مزایای پیش بینی شده باشند ، صرفاً بالاترین امتیاز برای آنها مبنای محاسبه قرار خواهد گرفت.
۱۲- نمره نهایی هر داوطلب بر اساس امتیاز آزمون تخصصی با «ضریب ۲» و امتیاز مصاحبه با «ضریب ۱ » محاسبه و داوطلبان بر اساس نمرات فضلی و در سقف تعداد مجوز در هر عنوان شغلی و هر شهرداری برای طی مراحل گزینش معرفی می شوند.
۱۳- در صورت مساوی بودن امتیاز کسب شده داوطلبان، اولویت معرفی به گزینش به ترتیب با شاغلین قراردادی و بومی شهرداری، شهرستان و استان می‌باشد.
۱۴- داوطلبان می‌توانند حداکثر ظرف مدت دو هفته پس از اعلام نتایج، اعتراض خود را به استانداری برای بررسی و اعلام نظر ارائه نمایند. پس از مدت مذکور به اعتراض داوطلبان ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۱۵- چنانچه در هر مرحله از مراحل آزمون محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع اعلام نموده یا فاقد شرایط مندرج در آگهی باشد، از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد و مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک به صورت ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود در این صورت خسارات و هزینه تحمیل شده برابر مقررات از داوطلب اخذ خواهد شد.
۱۶- به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی پایین‌تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک در رشته‌های غیرمرتبط و معادل( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده‌اند و گواهی مبنی بر ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۱۷- انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از موفقیت در کلیه مراحل آزمون تخصصی، مصاحبه و گزینش صورت خواهد گرفت.

برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده شرایط استخدام اینجا کلیک نمایید

برای ویرایش اطلاعات اینجا کلیک نمایید


استخدام در آتش نشانی های استان زنجان

استانداری زنجان برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در شهرداریهای تابعه استان برای مشاغل عملیاتی آتش نشانی از محل مجوز استخدامی شماره ۲۲۵/۹۳/۱۲۶۷۲ تاریخ ۱۳۹۳/۰۹/۲۳ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و مصوبه تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شهرداری ها و دهیاری های کشور و بر اساس نامه شماره ۵۲۸۵۱ مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۹سازمان شهرداری ‌ها و دهیاری های کشور، تعداد ۵۰ نفر از افراد واجد شرایط ( بومی استان زنجان ) را از طریق برگزاری آزمون توانمندی‌های تخصصی ، عملی ، مصاحبه و گزینش به صورت پیمانی به شرح زیر استخدام می‌نماید.

برای مشاهده آگهی و شرایط استخدام اینجا کلیک نمایید


۱۵ اردیبهشت ۹۴ – ظرفیت ۱۸ هزار نفری اشتغال در حوزه آبزی‌پروری زنجان

خبرگزاری ایسنا : مدیر امور شیلات استان زنجان با اشاره به اینکه کاهش استفاده از آب‌های زیرزمینی، چاه‌های عمیق و نیمه‌عمیق در پرورش آبزیان در اولویت قرار دارد، گفت: هدایت مزارع آبزی‌پروری به مجاورت رودخانه‌های پرآب در دستور کار قرار دارد.
محمود صیادبورانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهارکرد: استان زنجان ظرفیت بالایی در تولید آبزیان دارد و بر اساس برنامه‌ریزی‌های به‌ عمل آمده سعی شده از این توان به نحو مطلوب بهره‌برداری شود، اما با توجه به کاهش بارندگی‌ها باید تلاش‌ها در راستای استفاده بهینه از منابع آبی باشد.
وی تصریح ‌کرد: با مطالعه عمده منابع آب‌های سطحی پتانسیل آبزی‌پروری استان زنجان در سال ۸۶ هزار تن برآورد شده که از این ظرفیت فقط به‌ مقدار ۱۰ هزار و ۲۳۱ تن استفاده کرده‌ایم و انتظار داریم با سرمایه‌گذاری مناسب و بهره‌مندی از فناوری‌های جدید در این حوزه از قابلیتی که محیط در اختیارمان قرار داده به نحو مطلوب استفاده کنیم.
این مسوول با بیان اینکه با محقق شدن این ظرفیت تولید انواع آبزیان در استان ۱۸ هزار نفر به طور مستقیم در این فعالیت مشغول خواهند شد، گفت: این رقم قابل چشم‌پوشی در برنامه‌ریزی‌ها نیست و باید اذعان کرد فضای مناسبی برای این کار وجود دارد تا بتوانیم بخشی از تحصیل‌کرده‌ها در رشته‌های کشاورزی و همچنین کشاورزان را وارد عرصه تولید کنیم.
وی ادامه داد: امیدواریم مسئولان توجه لازم را به این بخش داشته باشند و در کنار آن علاقه‌مندان وارد این عرصه شوند که قطعاً بازده خوبی برای آنان به ‌همراه خواهد داشت.
به گزارش ایسنا، هم‌اکنون ۱۷۰۰ نفر در فعالیت آبزی‌پروری استان مشغول فعالیت هستند و این در حالی است که استان زنجان با تولید انواع ماهیان سردآبی و گرم‌آبی ظرفیت تولید ماهی خاویاری و سیست آرتمیا تنها موجود زنده دریاچه ارومیه را دارد.


خبر ۶ فروردین ۹۴ –  استخدامی های جدید در راه دستگاه های دولتی زنجان

خبرگزاری ایرنا : بهرام جلیل خانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد در آزمون های استخدامی سال ۹۱ و ۹۲ برای اشتغال در دستگاه های دولتی پذیرفته شده بودند که هم اکنون کد مستخدمی ۳۰۰ نفر از آنان صادر شده است.
وی یادآورشد: کد مستخدمی دیگر پذیرفته شدگان نیز حداکثر تا پایان نیمه نخست فروردین صادر خواهد شد.
کد مستخدمی شماره ای برای ثبت اطلاعات فرد استخدام شده در لیست کارکنان دولت به شمار می آید که بر اساس آن پست سازمانی و ردیف بودجه ای برای فرد تعیین و حقوق وی پرداخت می شود.
جلیل خانی اظهار کرد: مستخدمین جدید برای آغاز فعالیت خود در دستگاه های اداری دولت باید آزمایش های خاصی همچون تست عدم اعتیاد را بدهند.
مدیرکل مدیریت منابع و نیروی انسانی استانداری زنجان گفت: انجام این آزمایش ها و دریافت دفترچه بیمه تامین اجتماعی موجب می شود تا حداکثر زمان آغاز فعالیت رسمی این افراد تا پایان فرودین جاری به طول بینجامد.
وی جریان استخدام جدید دولت در سال ۹۴ را تایید کرد و مسوولیت جذب نیروی انسانی را بر عهده وزارتخانه های مربوطه خواند.
در پیامی مبنی بر استخدام نیروهای جدید در دولت در سال ۹۴، زمان آغاز ثبت نام شرکت در آزمون استخدامی ۱۰ تا ۱۷ فروردین سال جاری و محل ثبت نام سایت sanjesh.org عنوان شده بود.

خبر ۲۳ اسفند۹۳ – استخدام ۷۸۱ نفر برای استخدام به دستگاه‌های اجرایی استان زنجان

خبرگزاری تسنیم : به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، بهرام جلیل‌خانی امروز در جلسه شورای اداری استان زنجان در مورد تعیین تکلیف شرکت کنندگان در آزمون استخدامی سال‌های ۹۱ و ۹۲ اظهار داشت: در استان زنجان ۱۷ هزار نفر در این آزمون شرکت کردند.
وی تصریح کرد: بر اساس سهمیه ۷۸۱ نفر در این آزمون پذیرفته شدند و از تعدادی از این افراد آزمون و مصاحبه تخصصی به عمل آمده است.
مدیرکل منابع انسانی و تحول اداری استانداری زنجان بیان کرد: عدم پیش‌بینی اعتبار لازم در زمان اعطای مجوزها فرآیند استخدام را با کندی مواجه کرده بود و در حال حاضر ۷۵۰ نفر مراحل گزینش را پشت سر گذاشتند و اطلاعات آ‌ن‌ها در سامانه ثبت شده است.
وی ابراز کرد: از مجموع ۷۸۱ نفر ۱۸۴ نفر در قالب ایثارگران هستند که شماره ‌دریافت کردند و فرآیند استخدام ۳۶۵ نفر به اتمام رسیده و استخدام ۱۴۵ نفر در برخی از دستگاه‌ها تا کنون تأیید نشده است.
جلیل‌خانی خاطرنشان کرد: استان‌ها و استانداری‌ها متولی توزیع مجوزهای استخدامی برای دستگاه‌ها نیستند و مدیران کل مجوزهای لازم برای تأمین نیروی انسانی در قالب استخدامی و قراردادی را از طریق وزارتخانه‌ها اخذ کنند.
وی در مورد نظارت بر فعالیت‌های کارکنان و دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: دستگاه ها مکلف به اسقرار فرآیند مدیریت عملکرد در سازمان‌‌های خود هستند که شامل ارزیابی کارکنان، مدیران و عملکرد دستگاه‌های اجرایی است.
مدیرکل منابع انسانی و تحول اداری استانداری زنجان با اشاره به پیش‌بینی یک هزار امتیاز برای شاخص‌های عمومی و اختصاصی در عملکرد دستگاه‌های اجرایی  ابراز کرد: اقداماتی برای اصلاح نظام اداری انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه ارزیابی نهایی اواخر فروردین ماه انجام می‌شود، تصریح کرد: مسئولان مستندات را به شکل اینترنی وارد سامانه کنند که بر اساس آن دستگاه‌های برتر در جشنواره شهید رجایی مورد تقدیر قرار می‌گیرند.


خبر ۴ بهمن ۹۳ – ۹۰۰ نفر در دستگاه‌های اجرایی استان زنجان مشغول به کار می‌شوند

خبرگزاری تسنیم: استاندار زنجان از تعیین تکلیف استخدام شرکت‌کنندگان در آزمون‌های استخدامی سال ۹۱ و ۹۲ خبر داد و گفت: این افراد از سال آینده مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، جمشید انصاری امروز در جلسه شورای اداری استان زنجان اظهار داشت: در مجموع دو آزمون استخدامی برگزار شده در سال‌های ۹۱ و ۹۲، ۹۰۰ نفر به استخدام دستگاه‌های اجرایی استان زنجان در آمدند.

وی تصریح کرد: احکام استخدامی همه افرادی که مراحل گزینش را پیمودند، اسفند ماه صادر و بودجه لازم برای حقوق و مزایای این افراد در بودجه سال آینده پیش‌بینی می‌شود تا دغدغه خانواده‌ها در زمینه اشتغال کاهش یابد.

استاندار زنجان در آستانه دهه فجر ضمن گرامیداشت این ایام ابراز کرد: دهه فجر فرصتی برای نگاه ویژه به اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و صیانت و تحقق این اهداف و اعتلای هرچه بهتر آن است.

وی بیان کرد: در ایام دهه فجر امکان بازخوانی تاریخ انقلاب فراهم و سالگرد انقلاب اسلامی فرصتی برای نشان دادن وحدت و یکپارچگی مردم ایران به جهانیان است.

انصاری در مورد برگزاری مراسم دهه فجر عنوان کرد: همه باید صرف نظر از اختلاف‌های سیاسی و گرایش‌ها، اصل انقلاب، رهبری نظام جمهوری اسلامی و دستاوردهای ۳۶ ساله انقلاب شکوهمند اسلامی را مد نظر قرار دهند.

وی مطرح کرد: در برگزاری این مراسم ارجحیت جشن‌های مردمی بر دستگاه‌های دولتی مد نظر قرار گیرد تا مردم به عینه احساس شادی و سرور در این جشن‌ها کنند.

استاندار زنجان با تأکید بر مردمی بودن مراسم ابراز کرد: دستگاه‌های دولتی امکانات خود را برای برگزاری جشن‌ها در اختیار تشکل‌های مردمی قرار دهند.

وی با تأکید به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن ماه اظهار داشت: تنها هدف از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلیل از یک روز نیست بلکه حضور آحاد مردم بسیاری از مشکلات را حل می‌کند و پاسخ به توطئه‌های دشمنان است و در این روز بسیاری از محاسبات دشمنان در مورد کشور ایران تغییر می‌کند.

انصاری گفت: امسال با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن با آرمان‌ها و رهبری انقلاب عظیم اسلامی تجدید میثاق می‌کنیم و استحکام و بزرگی ملت ایران را به جهانیان نشان می‌دهیم.

وی درمورد پروژه‌های عمرانی و اقتصادی که در دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند، بیان کرد: با توجه به اینکه این ایام بزرگترین مناسبت ملی است، زمان مبارکی برای افتتاح و بهره برداری است.

استاندار زنجان به بخشنامه ابلاغ شده از طرف معاون اول رئیس جمهور به دستگاه‌های اجرایی مبنی بر اولویت امکان مصرف گاز برای مصارف خانگی عنوان کرد: در ایام زمستان با افزایش مصرف گاز و مواد سوختی با در نظر گرفتن اولویت مصرف، مصارف غیر خانگی قطع می‌شود.

وی به صرفه‌جویی در مصرف گاز تأکید کرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی در زمان‌هایی که در این مکان‌ها حضور ندارند از مصرف انرژی خودداری کنند.

انصاری در مورد توزیع اعتبارات به شهرستان‌ها ابراز کرد: در توزیع بودجه حقوق مردم و ضرورت بهره‌مندی آن‌ها از امکانات در نظر گرفته می‌شود و کمبود منابع شهرستان‌هایی که در سفر رئیس جمهور به آن‌ها اعتبار کمتری تخصیص یافته از محل‌ بودجه‌های استانی تأمین می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: از مجموع ۳۷۴ میلیارد تومان که به پروژه‌های عمرانی استان زنجان اختصاص یافت، ۲۴۰ میلیارد تومان امسال محقق می‌شود و باقی آن سال آینده تحقق می‌یابد.


استخدام استانداری زنجان سال ۹۲

آنچه در این خبر خواهید خواند:

۱۶ بهمن ۹۲ – اطلاعیه شماره ۹ : آزمون استخدامی خردادماه ۱۳۹۱

۱۶ بهمن ۹۲ – اطلاعیه شماره ۸ : نتایج نهایی آزمون استخدامی تیرماه ۱۳۹۲

۲۳ آذر ۹۲ – ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان استان زنجان

۱۲ آبان ۹۲ – اطلاعیه آبان ماه استانداری زنجان منتشر شد

۱۱ مهر ۹۲ – انجام ۲۸۰۰ مورد بازرسی از طرح‌های اشتغال مددجویی در زنجان

۵ شهریور ۹۲ – نمرات و نفرات پذیرفته شده سه برابر ظرفیت استانداری زنجان

۳ شهریور ۹۲ – تاریخ جدید اعلام نتایج آزمون استخدامی استانداری زنجان

۲ مرداد ۹۲ – تاریخ اعلام نتایج آزمون استخدامی استانداری زنجان

۱۶ بهمن ۹۲ – اطلاعیه شماره ۹ : آزمون استخدامی خردادماه ۱۳۹۱

به اطلاع داوطلبان گرامی می‌رساند در راستای بخشنامه شماره ۱۳۵۹۸/۹۲/۲۰۰ مورخ ۱۳۹۲۰۸/۰۱/ معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، کلیه اطلاعات آزمون استخدامی سال ۱۳۹۱ طی نامه شماره ۴۷۶/۱۰۹۱۸/ مورخ ۱۳۹۲۱۰/۰۸/ به آن معاونت ارسال شده است.

شایان ذکر است پیرو پیگیری‌های استان زنجان، مدارک آزمون استخدامی ۱۳۹۱ به تأیید کمیته بررسی آزمون معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور رسیده است. قطعاً پس از دریافت شماره مستخدم داوطلبان اصلی از معاونت مذکور، در خصوص ادامه فرآیند استخدامی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

۱۶ بهمن ۹۲ – اطلاعیه شماره ۸ : نتایج نهایی آزمون استخدامی تیرماه ۱۳۹۲

به اطلاع می رساند نتایج نهایی آزمون استخدامی تیرماه ۱۳۹۲ از محل مجوز شماره ۴۵۵۰/۱۱۰/ دم مورخ ۱۳۹۰ ۱۲/۲۱/ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور؛ به شرح پذیرفته‌شدگان نهایی (اصلی و ذخیره) که قبلا به دستگاههای اجرایی استان اعلام شده به شرح زیر می‌باشند.

به اطلاع می‌رساند در راستای بخشنامه شماره ۱۳۵۹۸/۹۲/۲۰۰ مورخ ۱۳۹۲۰۸/۰۱/ معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، کلیه اطلاعات آزمون استخدامی طی نامه شماره ۴۷۶/۱۰۹۱۸/ مورخ ۱۳۹۲۱۰/۰۸/ به منظور اتخاذ تصمیم به آن معاونت ارسال شده است.

لذا به استناد بخشنامه فوق تا زمان اعلام نتیجه معاونت مذکور معرفی نفرات اصلی به گزینش دستگاههای ذیربط امکان پذیر نخواهد بود. قطعاً پس از تأیید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، در خصوص ادامه فرآیند استخدامی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

برای مشاهده نتایج نهایی آزمون استخدامی اینجا کلیک کنید

۲۳ آذر ۹۲ – ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان استان زنجان

خبرگزاری فارس : معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی استان زنجان از ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد خبر داد.

منصور عبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی استان زنجان در راستای تحقق برنامه‌های توانمندسازی جامعه هدف امداد طی هشت ماه گذشته بیش از ۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه یک‌هزار و ۱۰۰ نفر از این تعداد با توجه به تعاملات موجود بین کمیته امداد و موسسات کاریابی خصوصی و کارفرمایان، شرکت‌ها، موسسات و کارخانجات در سطح استان مشغول به فعالیت شده‌اند، اظهار داشت: همچنین برای یک‌هزار نفر از مددجویان نیز با پرداخت تسهیلات اشتغال و اجرای طرح اشتغالزایی شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه مشاغل ایجاد شده با پرداخت تسهیلات در زمینه مشاغل خانگی، دامپروری، مشاغل خدماتی و …. بوده است، ادامه داد: در مجموع برای ایجاد این تعداد شغل بیش از ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است که بیش از ۸۰ درصد اعتبارات در مناطق روستایی و محروم پرداخت شده است.

این مسئول با اشاره به بند (ب) ماده ۳۹ برنامه پنج ساله توسعه درباره نهادهای حمایتی اذعان داشت: بر این اساس نهادهای حمایتی موظف هستند، سالانه ۱۰ درصد از مددجویان خود را پس از توانمندسازی از چرخه حمایتی خود خارج سازند.

عبادی با بیان اینکه طبق برنامه سال ۹۲ مقرر بود، ۳۰۰ میلیارد ریال برای تحقق امر اشتغال مددجویان کمیته امداد اختصاص یابد، تصریح کرد: با توجه به عدم تامین منابع بانکی مورد نیاز از سوی بانک مرکزی و مشکلات موجود تنها ۱۵ درصد اعتبار مورد نظر به بانک‌های عامل ابلاغ شده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: در فرصت باقی مانده از سال‌جاری و تامین اعتبارات مورد نیاز افرادی که طی فرآیندهای لازم و پس از گذراندن دوره‌های آموزشی مورد نظر پرونده آنها تشکیل و به بانک‌های عامل ارسال شده است، این نهاد بتواند مطابق برنامه پنجم به تعهدات خود عمل کند.

جزوه آموزشی مصاحبه استخدامی دولتی


۱۲ آبان ۹۲ – اطلاعیه آبان ماه استانداری زنجان منتشر شد

اطلاع داوطلبان گرامی می‌رساند فرآیند بررسی مدارک داوطلبان در دستگاههای اجرایی مربوطه به اتمام رسیده و دستورالعمل نحوه برگزاری مصاحبه نیز به دستگاههای ذیربط ارسال شده است. شایان ذکر است مصاحبه در چهار حوزه اعتقادی، اداری و رفتاری، فناوری اطلاعات و تخصصی شغل، در دستگاه اجرایی مورد تقاضای استخدام داوطلبان خواهد بود و نمره نهایی مصاحبه بر اساس مفاد آگهی استخدام محاسبه می‌شود.
همچنین زمان و مکان مصاحبه توسط دستگاههای ذیربط به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

جزوه آموزشی مصاحبه استخدامی دولتی


۱۱ مهر ۹۲ – انجام ۲۸۰۰ مورد بازرسی از طرح‌های اشتغال مددجویی در زنجان

خبرگزاری فارس : مدیر کمیته امداد شهرستان زنجان از انجام ۲ هزار و ۸۰۰ مورد بازرسی از طرح‌های اشتغال مددجویی در زنجان خبر داد.

اصغر پناهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: یکی از رویکردهای اساسی کمیته امداد در حمایت از مددجویان اشتغالزایی برای آنها است.

وی با اشاره به اینکه در دهه چهارم خدمت‌رسانی کمیته امداد موضوع اشتغالزایی مددجویان بیش از پیش مورد توجه امدادگران قرار گرفته است، تصریح کرد: طی این دهه بسیاری از خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد توانمند شده و توانایی اداره زندگی خود را به صورت مستقل دارند.

مدیر کمیته امداد شهرستان زنجان با اشاره به انجام نظارت و بازرسی بر طرح‌های اشتغال مددجویی اضافه کرد: انجام دادن این اقدامات یکی از موضوعات مهم در اجرای پایدار طرح‌های اشتغال و در نتیجه توانمند ساختن مددجویان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به انجام ۲ هزار و ۸۵۴ مورد بازرسی از طرح‌های اشتغال فعال در شهرستان زنجان تصریح کرد: این بازرسی‌ها توسط کارشناسان متخصص در رشته شغلی که طرح مذکور اجرایی شده، صورت گرفته است.

مدیر کمیته امداد شهرستان زنجان در ادامه با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این نهاد در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی اضافه کرد: این نهاد در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری اقدام به پرداخت ۱۳۴ فقره وام اشتغال کرده است.

وی با بیان اینکه مبلغ هزینه شده برای پرداخت این تعداد وام ۶ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال است، افزود: این وام‌ها در قالب اجرای طرح‌های اشتغال در رشته‌های مختلف شغلی کشاورزی، دامداری، دامپروری، مشاغل خانگی پرداخت شده است.

پناهی اظهار کرد: طرح‌های مذکور بر اساس استعداد، توانایی و دوره‌ای که مددجویان آموزش دیده‌اند، اجرا شده است

جزوه آموزشی مصاحبه استخدامی دولتی


۵ شهریور ۹۲ – نمرات و نفرات پذیرفته شده سه برابر ظرفیت استانداری زنجان

داوطلبان گرامی بدینوسیله نمرات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی تیر ماه ۱۳۹۲ اعلام می‌گردد. لازم به ذکر است این نمرات به صورت خام بوده و تنها جهت اطلاع داوطلب از نمره خود اعلام می‌گردد، لذا لیست نفرات راه یافته به مرحله مصاحبه (سه برابر ظرفیت) تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۲ از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

برای مشاهده نمرات آزمون اینجا کلیک کنید

  • توجه: استخراج نتایج بر اساس بندهای ۲، ۳، ۵، ۶، ۷، ۸ و ۱۱ از تذکرات ، خواهد بود. از داوطلبین عزیز تقاضا دارد از تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به استانداری و دستگاههای اجرایی استان خودداری فرمایند.

تذکرات:

۱- داوطلبان صرفاً مجاز به انتخاب یک دستگاه اجرایی و یک رشته شغلی و یک محل جغرافیایی خدمت می‌باشد.
۲- معلولین عادی بومی به شرط شرکت در آزمون و کسب حد نصاب نمره لازم و دارا بودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره تخصصی مکتسبه از ۳ درصد سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.
۳- صد در صد سهمیه استخدامی به داوطلبان بومی استان تعلق دارد و داوطلبان سایر استان‌ها هیچگونه حقی در صورت شرکت در آزمون نخواهند داشت.
تبصره : بومی شامل افرادی می‌شود که حداقل دارای یکی از ویژگی‌های زیر باشند:
الف) محل تولد داوطلب با استان مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.
ب) حداقل پنج سال از سنوات تحصیلی داوطلب (ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان) به صورت پیوسته در استان مورد تقاضا طی شده باشد.
ج) همسر و فرزندان پرسنل نیروهای مسلح که استان محل تولد همسر یا پدر (شاغلین نیروهای مسلح) در استان مورد تقاضای شغل باشد و یا محل سکونت کنونی آنان (در خصوص بازنشستگان نیروهای مسلح) در استان مورد تقاضای شغل باشد.
د) فرزندان و همسر کارکنان رسمی، پیمانی و نیروهای قراردادی که در اجرای مصوبات “کارگروه انتقال کارکنان دولت از تهران” به استان مورد تقاضا برای استخدام منتقل شده اند.
و) آن دسته از افرادی که حداقل سه سال تمام سابقه کار تمام وقت در دستگاههای اجرایی استان مورد تقاضا برای استخدام، با پرداخت حق بیمه داشته باشد.
توجه: اولویت انتخاب برای انجام مصاحبه با داوطلبان بومی شهرستان می‌باشد و در صورتی که داوطلبان بومی شهرستان حدنصاب لازم برای قبولی را کسب نکرده باشند از داوطلبان بومی سایر شهرستان‌های استان در صورت شرکت در آزمون مربوط به آن محل انتخاب می‌گردند.
۴- صرفاً دارندگان مدارک تحصیلی مندرج در شرایط احراز آگهی استخدامی حق شرکت در آزمون را خواهند داشت.
۵- بر اساس قانون اصلاح بند (و) ماده (۴۴) قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، از کل سهمیه استخدامی ۳۰ درصد آن برای استخدام ایثارگران بومی استان به شرح زیر اختصاص دارد :
– ۲۵ درصد آن به جانبازان و آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهداء و جانبازان ۲۵% و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان یک‌سال و بالای یک‌سال اسارت، معرفی شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران با رعایت سقف مقرر در این بند اختصاص دارد، که این سهمیه قبل از انتشار آگهی، از کل سهمیه استخدامی کسر شده است. افرادی که از سوی بنیاد مذکور معرفی نشده‌اند می‌توانند در این آگهی ثبت نام نموده و در صورت عدم تکمیل سهمیه از باقیمانده سهمیه اختصاصی بهره مند شوند.
– پنج درصد باقیمانده نیز به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و آزادگان کمتر از یک‌سال اسارت و خواهران و برادران شهداء اختصاص دارد. مشمولین این بند می‌بایست بر اساس آگهی استخدامی در آزمون شرکت نموده و بر اساس بالاترین نمره کسب شده، در بین خود به رقابت بپردازند.
۶- استخدام مازاد بر ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت.
۷- کارکنان غیررسمی بومی شاغل در دستگاههای ذیربط به ازای هر سال سابقه خدمت مربوط و مشابه از (۲) درصد و حداکثر (۲۰) درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد.
توجه: این امتیاز به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که در دستگاه مورد تقاضای استخدام، سوابق کاری غیررسمی داشته و در حال حاضر شاغل غیررسمی آن دستگاه باشند (در صورت تایید دستگاه مذکور و ارائه سوابق بیمه این بند قابل اعمال است).
۸- اولویت انتخاب داوطلبان در شرایط یکسان به ترتیب با شاغلین غیررسمی بومی دستگاه اجرایی استخدام کننده، داوطلبان بومی و شاغلین غیررسمی مناطق محروم و دور افتاده برای همان مناطق خواهد بود.
۹- به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی بالاتر و پائین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در آگهی و همچنین مدارک معادل (به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد و حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.
۱۰- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون (حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه) بایستی به تائید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.
۱۱- مراحل انتخاب پذیرفته‌شدگان نهایی به ترتیب زیر خواهد بود :
الف) انتخاب داوطلبانی که حدنصاب نمره آزمون عمومی (۶۰ درصد کل نمره آزمون) را کسب کرده اند.
ب) انتخاب داوطلبان برای انجام مصاحبه تخصصی به میزان ۳ برابر ظرفیت مورد نیاز، به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی که اولویت با داوطلبان بومی شهرستان خواهد بود.
ج) اولویت‌بندی داوطلبان در فرآیند مصاحبه بر اساس شایستگی‌ها و توانمندی‌های فردی آنها خواهد بود و نمره نهایی فرآیند مصاحبه متشکل از ۸۰ درصد نمره آزمون کتبی – تخصصی و ۲۰ درصد نمره کسب شده در مصاحبه خواهد بود و در مرحله مصاحبه داوطلبان بومی شهرستان بر داوطلبان بومی استان اولویتی ندارند (چنانچه نمره نهایی مصاحبه داوطلبان بومی شهرستان با بومی استان یکسان باشد اولویت با بومی شهرستان خواهد بود)، در غیر این صورت اعلام نتایج به ترتیب نمرات نهایی فضلی فرآیند مصاحبه خواهد بود.
د) انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون بعد از طی مراحل گزینش خواهد بود، که توسط واحد گزینش دستگاه اجرایی صورت می‌گیرد.
۱۲- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک بصورت ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل امتحان، مصاحبه و جذب محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است. از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می‌گردد.

جزوه آموزشی مصاحبه استخدامی دولتی


۳ شهریور ۹۲ – تاریخ جدید اعلام نتایج آزمون استخدامی استانداری زنجان

با عرض پوزش به اطلاع داوطلبان آزمون استخدامی تیرماه ۱۳۹۲ دستگاه های اجرایی استان زنجان می رساند که نتایج آزمون در نیمه اول شهریور ماه از طریق همین وب سایت اعلام خواهد شد.

جزوه آموزشی مصاحبه استخدامی دولتی

۲ مرداد ۹۲ – تاریخ اعلام نتایج آزمون استخدامی استانداری زنجان

نتایج آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استان زنجان برگزار شده در تیر ماه ۱۳۹۲ ، در اواخر مرداد ماه سال ۱۳۹۲ از طریق همین سایت به اطلاع داوطلبان محترم خواهد رسید.117 نظر برای «استخدام استانداری زنجان سال ۹۴ (خبر جدید)»

دیدگاه خود را بیان کن

اگر پاسخی به دیدگاه من ارسال شد من را از طریق ایمیل باخبر کن

  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
  • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
  • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
  • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.