استخدام استانداری آذربایجان غربی سال ۹۴ (۱۸ هزار فرصت شغلی)

۳ روز قبل ۱۷۹ نظر

استخدام استانداری آذربایجان غربی سال ۹۴

برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در یک صفحه اینجا کلیک کنید

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

خبر ۷ آذر ۹۴ – ۱۸ هزار فرصت شغلی در استان آذربایجان‌ غربی احیا می‌شود 

خبرگزاری تسنیم : معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار آذربایجان‌ غربی گفت: اگر بتوان واحدهای تولیدی استان را فعال کرد، ۱۸ هزار فرصت شغلی از دست رفته دوباره احیا می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، تقی کهوریان امروز در نخستین جلسه کارگروه اشتغال آذربایجان غربی اظهار داشت: متاسفانه هم‌اکنون محوری‌ترین مشکل جوانان، اشتغال است و باید در این زمینه ظرفیت‌های جدیدی در تمامی بخش‌ها ایجاد شود.
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار آذربایجان‌ غربی گفت: اگر بتوان واحدهای تولیدی استان را فعال کرد، ۱۸ هزار فرصت شغلی از دست رفته دوباره احیا می‌شود.
وی افزود: متاسفانه مشکل اصلی در این زمینه مشکل سرمایه در گردش واحدها بوده و امیدواریم با تصمیمات صحیح در سطح کلان، اشتغال از دست رفته واحدها و طرح‌هایی که در بخش صنعت و معدن آذربایجان غربی وجود دارد عملیاتی شود.
کهوریان بیان کرد: امسال کارگروه اشتغال آذربایجان غربی تشکیل نشده چون هدف رسیدگی بر واحدهایی بود که غیرفعال و نیمه فعال شده‌اند و در صدد هستیم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده را احیاء کرده و تا آن موقع طرح جدیدی را آغاز نکنیم.

راه‌اندازی صنایع فرآوری سنگ در آذربایجان غربی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌ غربی نیز در این جلسه اظهار داشت: هم‌اکنون در استان آذربایجان‌ غربی فرآوری سنگ و سنگ‌تراشی آغاز به‌کار کرده و با سرمایه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیون تومان می‌توان این اشتغال را ایجاد کرد بنابر این باید به جذب سرمایه‌گذار همت کرد.
جعفرصادق اسکندری افزود: در استان قم و خراسان‌رضوی این کار به خوبی انجام می‌شود و آذربایجان‌ غربی با تشکیل کلاس‌های آموزشی این کار را آغاز کرده و حتی افراد تحصیل کرده هم به آموزش آن رغبت نشان داده‌اند.
اسکندری تصریح کرد: فرآوری‌های سنگی و سنگ‌تراشی همانند فرش و صنایع دستی می‌تواند در این استان دنبال شود.
وی بیان کرد: هم‌اینک درخواست ایجاد رشته کاردانی سنگ‌تراشی در دانشگاه‌های استان داده شده است.

بیمه‌شدگان آذربایجان غربی افزایش یافت
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهار داشت: کشورمان از سال‌های گذشته به علت تحریم‌های ظالمانه دشمن شاهد کاهش ۸ درصدی تولید و ۱۸ درصد شاخص سرمایه‌گذاری بوده است.
رضا نقی‌زاده افزود: در سال ۱۳۹۲ تعداد بیمه‌شدگان استان ۶.۵ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به بیمه شدگان اجباری استان آذربایجان غربی بیان کرد: در سال ۱۳۹۲ تعداد بیمه شدگان اجباری ۱۹۲ هزار و ۶۱۸ نفر بوده و در سال ۱۳۹۳ به ۲۰۳ هزار و ۶۴۷ نفر رسیده و ۷/۵ درصد افزایش داشته است.
نقی‌زاده گفت: در سال گذشته ۱۸ هزار اشتغال در آذربایجان‌ غربی ایجاد شده و رتبه ۱۱ کشوری در بیمه‌شدگان اجباری کسب شده است اما در این میان  چالدران و سردشت عدد منفی را در موضوع بیمه اجباری به خود اختصاص داده‌اند.
وی اظهار داشت: سامانه کاریابی نیز سابک در کل کشور ایجاد شده و افراد می‌توانند برای جستجو کار به آن مراجعه کنند.
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی بیان کرد: در هفت ماهه امسال هشت هزار و ۴۲۴ نفر  جویندگان کار  بوده‌اند و فرصت‌های شغلی ایجاد شده نیز برای هشت هزار و ۴۲۴   نفر بوده و معرفی شدگان به کار نیز هفت هزار و ۳۷۲ نفر بوده اند که از این تعداد سه هزار و ۱۳۹ نفر به‌کار گمارده شدند.


خبر ۲۴ شهریور ۹۴ – ایجاد بیش از ۳ هزار شغل در بخش حمل و نقل آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس : عبدالحسین علی‌اکبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه بخش حمل و نقل استان را در بخش کالا و مسافر ظرفیت مناسبی برای استان عنوان کرد و اظهار داشت: در بخش حمل و نقل آذربایجان غربی ۳۰ هزار راننده مشغول فعالیت هستند.
وی با اشاره به اشتغال این حوزه در استان آذربایجان غربی، تصریح کرد: بخش حمل و نقل آذربایجان غربی ۳ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی در استان فراهم کرده‌است که این امر یکی از مزیت‌های این حوزه به شمار می‌رود.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های آذربایجان غربی با تاکید بر ارتقای سطح کیفی خدمات در بخش کالا و مسافر، خاطرنشان کرد: با توجه به رقابتی بودن بازار و وجود تعداد قابل توجهی از فعالان در این زمینه، به تبع کیفیت خدمات نیز روز به روز رشد می‌یابد.
این مسئول با اشاره به مرزی بودن آذربایجان غربی، ادامه داد: به سبب مرزی بودن آذربایجان غربی، در بخش مسافر و کالا ظرفیت های قابل ‌توجهی در آذربایجان غربی وجود دارد که باید از این ظرفیت‌‌ها در راستای پویایی اقتصاد بهره گرفته شود.
علی‌اکبری با بیان اینکه آذربایجان غربی در بخش حمل و نقل مسافر و کالا یکی از استان‌های مهم کشور به شمار می‌رود، اظهار داشت: باید زیرساخت‌های لازم در راستای گسترش هر چه بیشتر این امر در استان فراهم شود.
وی با تاکید و حمایت از بخش حمل و نقل استان، بر ارائه تسهیلات بانکی برای صاحبان ناوگان حمل و نقل عمومی استان تاکید کرد و گفت: در این خصوص پیگیر مشکلات و رفع آنها هستیم.


خبر ۱۷ شهریور ۹۴- اشتغال بیش از ۲ هزار نفر در آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس : مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: نتیجه فعالیت کاریابی‌ها در آذربایجان غربی اشتغال ۲ هزار و ۳۴۲ نفر در سال جاری است.
صادق آهنگری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه بااشاره به تعداد مراکز کاریابی موجود در آذربایجان غربی، اظهار داشت: ۳۵ مرکز کاریابی مجاز در آذربایجان غربی فعالیت می‌کند و عملکرد این مراکز هر ماه دو بار مورد نظارت قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه امسال سه مرکز کاریابی در استان آذربایجان غربی منحل شده است، تصریح کرد: یکی از این کاریابی‌‌ها در خوی و دو مورد دیگر نیز در ارومیه واقع شده بودند که علت منحل شدن آنها عدم فعالیت این کاریابی‌ها بود.
مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با اشاره به نرخ بیکاری استان در سال جاری، خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری در بهار امسال ۱۰.۷ درصد بود که این نرخ در کشور به صورت میانگین ۱۰.۸ درصد است.
این مسئول بابیان اینکه در نرخ بیکاری آذربایجان غربی نسبت به میانگین کشوری در حد پایینی قرار دارد، ادامه داد: این میزان بیکاری حاصل عدم دقت در پرداخت‌های سنوات گذشته و خروج سرمایه از بانک‌ها و عدم ورود به بنگاه‌های اقتصادی است.
آهنگری خاطرنشان کرد: بیشترین نرخ بیکاری استان را براساس آخرین سرشماری مربوط به شهرستان بوکان با ۲۱ درصد و کمترین نرخ بیکاری را مربوط به شهرستان اشنویه به میزان ۸.۶ درصد است.
وی با بیان اینکه امسال ۵ هزار و ۸۰۱ جوینده کار در کاریابی‌های استان نام‌نویسی کرده‌اند، اظهار داشت: از این تعداد ۴ هزار و ۶۸۱ نفر به کارفرمایان معرفی و ۲ هزار و ۳۴۲ نفر نیز مشغول به کار شده‌اند.


خبر ۱۱ شهریور ۹۴ – زمینه اشتغال برای ۱۰۰۰ نفر در منطقه آزاد ماکو فراهم شد 

خبرگزاری تسنیم : به گزارش خبرگزاری تسنیم از ماکو، ابراهیم جلیلی در هیجدهمین جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری که با حضور اعضای این کمیسیون پس از بررسی ۲۰ طرح سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، خدماتی و پس از موافقت با ۱۴ طرح، اظهار داشت: طرح‌های موافقت شده در قالب طرح صنعتی از قبیل تولید مواد غذایی، لوازم برقی و الکترونیکی و نیز پایانه چند منظوره بوده که با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۶۳۱ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۳۹ نفر خواهد شد.
وی با بیان اینکه تاکنون ۵۴ طرح در این منطقه مورد تایید قرار گرفته است، گفت: روزانه چندین طرح سرمایه‌گذاری به سازمان عرضه می‌شود و کارشناسان این حوزه با انتخاب طرح‌هایی که دارای توجیه اقتصادی هستند با کارشناسی فنی در جهت جذب سرمایه‌گذار واقعی تلاش می‌کنند.
مدیر سرمایه‌گذاری منطقه آزاد تجاری ماکو تصریح کرد: بر اساس این گزارش، با تصویب ۱۴ طرح جدید سرمایه‌گذاری، تعداد طرح‌های موافقت شده به ۶۸ طرح رسیده و برای بیش از هزار نفر اشتغال‌زایی می‌شود.


خبر ۳ شهریور ۹۴ -اشتغالزایی ۷۰ نفر با بهره‌برداری از ۳ طرح منابع طبیعی آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از اشتغال‌زایی ۷۰ نفر با بهره‌برداری از ۳ طرح منابع طبیعی آذربایجان غربی در هفته دولت امسال خبر داد.
رحمان وهاب‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح هفته دولت، اظهار داشت: هفته دولت امسال سه طرح آبخیزداری در آذربایجان غربی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه این طرح‌ها با توجه به نیاز، در سلماس و ارومیه به بهره‌برداری می‌رسند، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها شاهد اشتغال‌زایی ۷۰ نفر از مردم دو شهر ارومیه و سلماس خواهیم بود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اشاره به جمعیت بهره‌مند از مزایای این طرح‌ها، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این سه طرح آبخیزداری ۳۱۰ خانوار از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.
این مسئول با اشاره به اعتبار هزینه شده برای اجرایی شدن این طرح‌ها، اعلام کرد: ۱۸ میلیارد ریال برای به بهره‌برداری رسیدن پروژه‌های قابل افتتاح ادراه منابع طبیعی و آبخیزداری هزینه شده است.
وهاب‌زاده با اشاره به این پروژه‌ها، افزود: افتتاح طرح حفاظت خاک و پیشگیری از فرسایش در عرصه‌های آبخیزهای خارج از حوزه سدها، طرح دریاچه ارومیه و تهیه طرح جامع مقابله با بیابان‌زایی از جمله این طرح‌ها هستند.
وی اعلام کرد: طرح‌های آبخیزداری با توجه به نیاز هر شهرستان و منطقه اجرایی می‌شود و تمام تلاش خود را برای اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام این اداره به کار بسته‌ایم و بنا داریم امسال تمام پروژه‌های در دست اجرا را به اتمام برسانیم.


خبر ۳۱ مرداد ۹۴ – استخدام نیرو در منطقه ویژه اقتصادی سلماس با اعلام فراخوان انجام می‌شود 

خبرگزاری تسنیم: مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سلماس گفت: با تکمیل ساختمان اداری منطقه ویژه اقتصادی سلماس، استخدام نیرو با اعلام فراخوان انجام می‌شود.
محمد رحیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در  ارومیه، اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی سلماس از مطالبات مردم این شهرستان از دهه ۷۰ است که به سبب برخی مشکلات قانونی مانع از اجرایی شدن آن شده و در سال ۸۹ به تصویب هیئت دولت رسید.
وی گفت: این منطقه در سه فاز اجرایی می شود که فاز نخست آن ۱۸۷ هکتار از اراضی ملی بوده و شناسایی شده و اکنون نیز در حال اجرای یک سری استعلامات از قبیل گاز است.
رحیمی، آذربایجان‌غربی را دارای ۵ پایانه مرزی و گمرک رسمی دانست و تصریح کرد: بازگشایی مرز رسمی سلماس نیز نقش موثری در اقتصاد این منطقه می‌تواند ایفا کند.
وی گفت: از آنجایی که مناطق ویژه اقتصادی خارج از محدوده استحفاظی محسوب می‌شوند سرمایه‌گذاران از برخی معافیت‌های مالیاتی و گمرکات برخوردار می‌شوند.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سلماس بیان کرد: مناطق ویژه اقتصادی با هدف تشویق تولیدکنندگان و انتقال فناوری داخلی به خارج ایجاد می‌شود و معافیت‌های مالیاتی و گمرکی سبب می‌شود تولیدکنندگان سود بیشتری ببرند.
وی افزود: بروکراسی اداری و اتلاف وقت سرمایه‌گذاران از مهم‌ترین مشکلات و معضلات جذب سرمایه‌گذار است و در این باره منطقه ویژه اقتصادی زمانبدی ورود، خروج و ترخیص کالا و نیز بروکراسی اداری را کاهش می‌دهد و با محاسبه شرایط سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی، از ۲۴ درصد معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.
رحیمی به کالاهای معاف از گمرک اشاره و تصریح کرد: اگر مشابه کالا در کشور وجود داشته باشد ۱۰ تا ۱۵ درصد از معافیت گمرکی برخوردار می‌شود اما اگر مثل برخی داروها مشابهی در کشور نداشته باشد تا ۱۰۰ درصد از پرداخت هزینه گمرک معاف می‌شوند.
وی به نحوه استخدام نیرو در منطقه ویژه اقتصادی سلماس اشاره کرد و گفت: هنوز تا زمانی که ساختمان اداری آن شکل نیافته باشد استخدامی صورت نمی‌گیرد و در موعد مقرر نیز تلاش می‌کنیم با اعلام فراخوان استخدام نیرو سیستم بی‌طرفی را پیش‌رو قرار می‌دهیم و غیر از سیستم کارگاهی و عمرانی، منطقه ویژه اقتصادی سلماس تا ۱۰ نفر نیرو نیاز دارد.


خبر ۱۰ مرداد ۹۴ – ۱۹۶نفر سهمیه استخدام آموزش وپرورش آذربایجان غربی 

باشگاه خبرنگاران : به گزارش خبرنگار ۱۹۶نفر سهمیه استخدام آموزش وپرورش آذربایجان غربیگروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، فریدون سید مصطفوی در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص سهمیه استان در استخدام آموزش و پرورش اظهار کرد :  تعداد ۵۰۰۰ نفر از طریق این آزمون در کل کشور جذب خواهند شد که سهمیه استان آذربایجان غربی ۱۶۹ نفر تعیین شده است. مصطفوی افزود: مقرر شده است طی امروز و فردا از طریق سایت سازمان سنجش، اطلاعیه برگزاری آزمون استخدامی ۵ هزار نفر در آموزش و پرورش اعلام شود.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۱۰ خرداد ۹۴ – نرخ مشارکت اقتصادی آذربایجان‌غربی در اشتغال به ۳۹ درصد رسید 

خبرگزاری تسنیم : به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، رضا نقی‌زاده در جلسه علنی شورای شهر ارومیه با اشاره به وضعیت اشتغال د آذربایجان غربی اظهار داشت: تاکنون تنها یک هزار و ۲۲۹ نفر بیکار توسط مسئولان ارگان‌های دولتی برای اشتغال به اداره کار و رفاه اجتماعی معرفی شده‌اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی با اشاره به راه‌اندازی تعاونی کشاورزی دانش‌بنیان با هدف چرخش مشاغل گفت: در این باره با توجه به بحران دریاچه ارومیه، در زمین‌های کشاورزی محصولاتی با آبری کمتر مثل زعفران، آویشن و گل محمدی به عمل می‌آید.
وی با ابراز تاسف از کاهش قیمت نفت و ایجاد مشکلاتی برای سرمایه‌گذاران تصریح کرد: متاسفانه بازار عظیم واردات در ایران به وجود آمده و از سوی دیگر با کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی سبب مشکلات فراوانی برای سرمایه‌گذار ایرانی شده است چون ۷۰ درصد بنگاه‌های اقتصادی در حال رکود هستند.
نقی‌زاده افزود: بی‌شک بزرگترین معضل بنگاه‌های اقتصادی استان و کشور سرمایه در گردش است تا جایی که بدهی بنگاه‌ها سبب شده که نتوانند وامی از بانک دریافت کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی با اشاره به نرخ بیکاری استان در کشور اظهار داشت: آذربایجان‌غربی رتبه ۱۶ کشور در نرخ بیکاری را داشته و از سوی دیگر در نرخ مشارکت مردم در اشتغال رتبه ۷ کشور را دارد چون بیش از ۳۹ درصد آنها جمعیت جوان و آماده به کار هستند.
نقی زاده تصریح کرد: سال گذشته ۱۶ هزار و ۷۱۱ نفر در دفاتر کاریابی ثبت نام کردند و از این تعداد ۶ هزار نفر نیز توسط دفاتر کاریابی در دستگاه‌های مختلف مشغول کار شدند.


خبر ۱۴ اردیبهشت ۹۴ – پرداخت تسهیلات اشتغال برای ۶۷۰ نفر در آذربایجان غربی    
خبرگزاری فارس : معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی بهزیستی آذربایجان غربی گفت: سال گذشته برای ۶۷۰ نفر تسهیلات اشتغال در استان پرداخت شده است.محمود شیخ‌علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار کرد: این مجموعه با اتخاذ رویکرد مبتنی بر کیفیت و پرهیز از توجه صرف به مقوله کمیت به دنبال ایجاد اشتغال پایدار، دائمی و مناسب برای مددجویان زیرپوشش خود می‌‌باشد.وی با اشاره به اینکه پرهیز از توجه صرف به مبحث کمیت و تعداد مشاغل ایجاد شده و همچنین ایجاد مشاغل مناسب با بهره‌وری بالا توسط مسئولان و مقامات سازمان بهزیستی کشور مورد تاکید قرار گرفته است، افزود: کارشناسان این مجموعه در راستای تحقق برنامه‌ها اهتمام جدی دارند.معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی بهزیستی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در قالب برنامه پنج ساله پنجم توسعه کشور حدود یک هزار و ۵۰ تعهد اشتغال برای این مجموعه ابلاغ شده است، افزود: در این مدت برای یک هزار و ۲۶۳ نفر به طرق مختلف اشتغال ایجاد شده و در پرتال سازمان بهزیستی ثبت شده است.وی با اظهار به اینکه مبلغی به میزان ۱۲ میلیارد و ۱۷۶ میلیون تومان به عنوان تسهیلات اشتغال‌زایی توسط بانک‌های عامل تخصیص یافته و به بهزیستی ابلاغ شده است، ادامه داد: سال گذشته از بین افراد واجدالشرایط، که دوره‌‌های حرفه‌آموزی و مهارت‌های زندگی گذرانده بودند، حدود ۹۳۳ نفر برای دریافت تسهیلات مالی به بانک‌ها معرفی شدند.معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی آذربایجان غربی با اظهار به اینکه از این تعداد ۶۷۰ نفر موفق به دریافت وام شده‌اند، خاطرنشان کرد: بنابراین مبلغی به میزان ۷ میلیارد تومان جذب شده و ۵ میلیارد تومان دیگر جهت جذب و به کارگیری در دست اقدام است.شیخ‌علیزاده همچنین اجرای قانون «الزام دستگاه‌های اجرایی برای اختصاص ۳ درصد از استخدام‌های خود به معلولان» را مورد اشاره قرار داد و گفت: نهادها و ارگان‌های مختلف به این وظیفه قانونی خود عمل کنند، تا از این رهگذر باری از دوش این قبیل خانواده‌ها برداشته شود.وی با اظهار به اینکه در قانون «اختصاص سه درصد از استخدام‌های رسمی به معلولان» تصریح شده است، اظهار کرد: ولی این انتظار از مدیران، دست‌اندرکاران و مسئولان وجود دارد، که در همه انواع جذب و به کارگیری مانند قرارداد موقت، پیمانی و امثال آنها معلولان را مورد توجه قرار دهند.معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی بهزیستی آذربایجان غربی با اظهار به اینکه در سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» برای لبیک‌گویی به فرمایشات رهبری در همه زمینه‌ها باید گام برداشت، گفت: رهنمودهای ایشان در همه زمینه‌ها راهگشا می‌باشد.


خبر ۱۸ بهمن ۹۳ – اشتغال ۸۲۶ جوان در آذربایجان غربی

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: به مناسب دهه فجر در قالب افتتاح سلسله طرح هایی زمینه اشتغال ۸۲۶ جوان بیکار آذربایجان غربی فراهم شد.

جعفرصادق اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار داشت: به مناسبت ایام دهه فجر ۲۰ طرح تولیدی و صنعتی در سطح استان در ۷ شهرستان افتتاح می‌شود.وی گفت: برای این طرح‌ها مبلغ ۳۱ هزار میلیاردریال سرمایه‌گذاری شده و برای ۸۲۶ نفر اشتغال‌زایی به وجود آمده است.
اسکندری با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌های افتتاحی افزود: شرکت پترشیمی مهاباد، شرکت تولیدی هرمز پودر در شهرستان مهاباد و شرکت قند ارومیه از مهم‌ترین طرح‌هایی است که در دهه فجر افتتاح می‌شود.
وی بیان کرد:‌ کارخانه بام‌گام عایق ارومیه با پیشرفت فیزیکی صد درصدی در ۱۵ کیلومتری جاده سرو از دیگر پروژه هایی است که فردا با حضور استاندار آذربایجان غربی افتتاح می‌شود.
اسنکدری با اشاره به نوع محصول این کارخانه تصریح کرد: منسوج بی‌بافت و تشکیل لایه به روش اسپان باند با اتصال مکانیکی (سوزن‌زنی) نوع محصول تولیدی کارخانه است.
رئیس سازمان صنعت‌و معدن آذربایجان‌غربی اظهار داشت: ظرفیت اسمی کارخانه ۳ هزار تن بوده و تعداد ۲۶ نفر اشتغال را دارا است و مبلغ ۵۲/۹ میلیاردریال نیز برای کارخانه بام‌گام عایق سرمایه گذاری شده است

برای مشاهده نتایج آزمون شهرداری های تازه تاسیس اینجا کلیک کنید

استانداری آذربایجان غربی برای تأمین نیروی انسانی شهرداریهای نازک علیا-مرگنلر- زرآباد وخلیفان استان آذربایجان غربی از محل سهمیه استخدامی شماره ۱۸۸۱۴/۹۲/۲۲۰مورخ ۱۴/۱۱/۹۲ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری و مصوبه شماره ۳۵۰۳۰ مورخ ۱۷/۱۲/۹۲شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شهرداریها ودهیاریهای کشور, در نظر دارد افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندی های تخصصی, علمی , مصاحبه و گزینش به صورت پیمانی برای خدمت در شهرهای فوق الذکر استان استخدام ‌نماید.

برای دریافت نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری اینجا کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک نمایید

ردیفعنوان پستمحل جغرافیایی خدمتتعدادجنسیتشرایط احراز
۱حسابدارمرگنلر- نازک علیا – زرآباد۳ نفرمرددارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق‌لیسانس در رشته‌ تحصیلی حسابداری (کلیه گرایشها)
۲کارشناس امور اداریمرگنلر- زرآباد۲ نفرمرددارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس ,فوق لیسانس یا دکترا در یکی از رشته های مدیریت دولتی- مدِیریت اجرایی – مدیریت اداری- امور اداری ومدیریت,معارف اسلامی و مدیریت گرایش(مالی ,صنعتی,بازرگانی)-مدیریت سیستم وبهره وری- برنامه ریزی وتحلیل سیستمها
۳کارشناس محیط زیستمرگنلر – نازک علیا – خلیفان – زرآباد۴ نفرمرددارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی محیط زیست (گرایش ارزیابی وآمایش سرزمین, مهندسی طراحی محیط زیست )- محیط زیست (گرایش برنامه ریزی) –برنامه ریزی مدیریت وآموزش محیط زیست- طراحی محیط زیست-مهندسی عمران گرایش محیط زیست- مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست- مهندسی فضای سبز – مهندسی کشاورزی(گرایش باغبانی),معماری منظر
۴مهندسی راه و ساختمانمرگنلر – نازک علیا – خلیفان۳ نفرمرددارابودن دانشنامه لیسانس یافوق لیسانس در یکی ازرشته های تحصیلی مهندسی عمران (گرایش مهندسی ومدیریت ساخت-گرایش سازه-گرایش سیستمهای اطلاعات جغرافیایی-عمران),مدیریت پروژه وساخت-طراحی محیط
۵راننده وسایط نقلیه تندروی سنگین برای تصدی پست آتش نشان رانندهمرگنلر – نازک علیا- خلیفان- زرآباد۸ نفرمرددارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه-دارابودن گواهینامه فوق دیپلم در یکی از رشته های مدیریت عملیات امداد وسوانح-مدیریت عملیات امداد ونجات- مدیریت امور امداد-ایمنی وآتش نشانی-مدیریت عملیات حریق وحوادث-پیشگیری وایمنی در برابرحریق وحوادث اطفاء حریق-امداد ونجات,بهداشت حرفه ای**دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبین این رشته شغلی الزامی است.

الف – شرایط عمومی
۱- داشتن حداقل سن بیست سال تمام و حداکثر سی و پنج سال تمام
۲- داشتن تابعیت ایران
۳- دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت قانونی برای مردان
۴- عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانی
۵- نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
۶- نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی به موجب آراء مراجع قانونی
۷- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که در آن شغل استخدام می شود.
۸- دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی پایان دوره متوسطه
۹- اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اسای جمهوری اسلامی ایران
۱۰- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
ب – شرایط اختصاصی
۱- حداکثر سن داوطلبان در رشته شغلی آتش نشان ۲۵ سال و رشته شغلی آتش نشان راننده ۳۰ سال در زمان ثبت نام می باشد.
۲- داوطلبان رشته شغلی آتش نشان (راننده) می بایست دارای گواهینامه رانندگی پایه یک در زمان ثبت نام باشند.
۳- داوطلبانی که دارای کارت معافیت پزشکی می باشند و همچنین معلولین مجاز به شرکت در رشته شغلی آتش نشان و راننده وسائط نقلیه سنگین (برای تصدی پست آتش نشان راننده ) نمی باشد .
۴- داوطلبان استخدام در رشته شغلی آتش نشان (برای تصدی پست آتش نشان ) و راننده وسائط نقلیه سنگین (برای تصدی پست آتش نشان راننده ) در صورت موفقیت در آزمون تخصصی می بایست در آزمون عملی نیز شرکت نمایند.
۵- داوطلبان نمی توانند از مستخدمین رسمی ؛ثابت و پیمانی سایر دستگاه های اجرایی و بازنشسته یا باز خرید خدمت باشند .
۶- پذیرفته شدگان نهایی موظفند حداکثر ظرف مدت ۱۰ روزکاری پس از اعلام رسمی دفتر نسبت به ارائه مدارک لازم و تکمیل پرونده و ارائه تعهد محضری ۷ ساله برای عدم هرگونه انتقال و ماموریت به سایر شهر داری ها و سازمان های وابسته و نیز دستگاه های اجرایی دیگر و همچنین عدم تغییر رسته شغلی در شهرداری تازه تاسیس اقدام نمایند .
۷- موارد زیر به شرط ارائه اییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد .
الف –داوطلبانی ک در جبهه های نبرد حق علیه باطل ( از تاریخ ۱۳۵۹/۶/۳۱لغایت ۱۳۶۷/۵/۲۹) به طور داوطلبانه خدمت نموده اند ؛به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه های نبر حق علیه باطل
ب- اعضای خانواده شهدا؛آزادگان ؛مفقود الاثرها ؛جانبازان (همسر –فرزند-پدر-مادر-خواهر و برادر ) تا میزان ۵ سال .
ج- داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروه های ضد انقلاب در آمده اند به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه
د-داوطلبانی که بصورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه ؛موسسات و شرکت های دولتی ؛ بانک ها و شرکت های تحت پوشش آنها ؛شرکت های بیمه دولتی ؛شهرداریها ؛موسسات و شرکت های تابعه و وابسته به موسسات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است و همچنین موسسات و شرکت های ملی و مصادره شده و موسساتی که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می کنند ؛ نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های ملی و مصادره شده و موسساتی که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می کنند ؛نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته اند ؛ به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها.

تاریخ های مهم
۹۳/۰۵/۲۹
تا
پایان وقت اداری ۹۳/۰۶/۰۴
ثبت نام در سامانه و اخذ کد رهگیری
۹۳/۰۶/۱۹
از ساعت ۹ صبح
مراجعه به سایت و دریافت کارت ورود به جلسه و برگه راهنمای آزمون
۹۳/۰۶/۲۱
ساعت ۹ صبح
برگزاری آزمون کتبی
سایر مراحل متعاقبا اعلام خواهد شد

ج – ثبت نام و مدارک مورد نیاز
۱. داوطلبان می توانند تنها دریک رشته شغلی و در شهرهای مختلف یک استان به ترتیبی اولویتی که در هنگام ثبت نام اعلام می نمایند از طریق سایت اینترنتی ثبت نام نمایند.
۲. شروع ثبت نام از ساعت ۸صبح روزچهار شنبه.مورخ ۹۳/۰۵/۲۳ به مدت ۷ روز می باشد.
۳. داوطلبان استخدام می بایست عکس پرسنلی ۴*۳ خود را با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پیکسل و با فرمت jpg و حداکثر ۲۰۰ کیلوبایت در رایانه اسکن نموده و آنرا در قسمت مربوط در سایت وارد نمایند.
۴. واریز وجه مبلغ ۲۵۰.۰۰۰ ریال به حساب سیبای بانک ملی به شماره ۰۱۰۴۵۵۹۵۳۸۰۰۹ بنام سازمان همیاری شهرداریهای استان آذربایجان غربی به عنوان حق شرکت در آزمون استخدامی داوطلبان استخدام ( ایثارگران از پرداخت ۵۰% مبلغ مذکور و فرزندان شاهد از واریز وجه مذکور معاف می باشند) و اطلاعات فیش واریزی و سایر موارد را در قسمت مربوط به پرداخت وجه ثبت نام وارد و نهایتا پس از بررسی مجدد صحت اطلاعات درج شده و تایید مراتب توسط سایت، شماره رهگیری خود را برای پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند .
۵. کارت ورود به جلسه آزمون استخدام روزهای چهارشنبه و پنج شنبه مورخه های ۱۳۹۳/۰۶/۱۹ – ۲۰ از طریق وب سایت استانداری.به داوطلبان ارائه می شود
۶- زمان برگزاری آزمون روز جمعه .مورخ ۱۳۹۳/۰۶/۲۱ ساعت ۹ صبح می باشد و محل برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان درج خواهد شد.

د – مواد آزمون تخصصی
آزمون تخصصی در هر رشته شغلی به صورت چهار گزینه ای و به تعداد ۱۲۰ سوال به صورت کاربردی و تخصصی در حوزه رشته شغلی مربوط با احتساب نمره منفی با سقف ۱۰۰امتیاز می باشد.

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک نمایید

ه –اعلام نتایج
اسامی داوطلبان پذیرفته شده برای شرکت در آزمون عملی یا مصاحبه در سایت رسمی استانداری ذیربط بعد از یرگزاری آزمون اعلام خواهد شد .

و –تذکرات
• در رابطه با سهمیه ایثارگران مطابق ضوابط مربوطه عمل خواهد شد.
• در هر مرحله از مراحل آزمون استخدامی مشخص شود که دواطلب اطلاعات خلاف واقع ابراز نموده است یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد.
• به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی پایین تر و بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک در رشته های غیر مرتبط ومعادل ( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاه ها وموسسه های آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند و گواهی مبنی بر ادامه تحصیلی درمقاطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد.داوطلبین میبایست درزمان ثبت نام درآزمونتخصصی دارای کلیه مدارک مورد نظر در آگهی استخدام باشند .
• انتخاب نهایی پذیرفته شدگانآزمون پس از طی مراحل آزمون عملی یامصاحبه وگزینش صورت پذیرد.
• انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده (۵%) به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.
• معلولین عادی به شرط کسب حدنصاب نمره لازم و دارا بودن شرایط مندرج درآگهی به ترتیب نمره مکتسبه از ۳% سهمیه قانونی مربوط برخوردار خواهندشد .

برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری اینجا کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده یا ویرایش اطلاعات اینجا را کلیک کنید

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.


استخدام استانداری آذربایجان غربی سال ۹۲

آنچه در این خبر خواهید خواند:

۱۶ آذر ۹۲ – ایجاد ۱۲ هزار فرصت شغلی با افتتاح طرح‌های نیمه‌تمام ‌صنعتی آذربایجان‌غربی

۳ آذر ۹۲ – ایجاد اشتغال برای ۲۵۰ معلول آذربایجان غربی

۲۸ آبان ۹۲ – ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی با اتمام تله‌کابین ارومیه

۱۱ مهر ۹۲ – ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار در آذربایجان غربی

۶ شهریور ۹۲ – استخدام استانداری آذربایجان غربی و طرح مهر آفرین

۸ مرداد سال ۹۲ – اسامی قبول شدگان آزمون استانداری

۷ مرداد ۹۲ – دعوت به مصاحبه اداره کل منابع طبیعی استان

۷ مرداد سال ۹۲ – اسامی نتایج اولیه آزمون در پایگاه اینترنتی دستگاه های اجرایی

۲ مرداد سال ۹۲ – نتایج اولیه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استان تا پایان ماه مبارک رمضان اعلام می شود.

۱۶ آذر ۹۲ – ایجاد ۱۲ هزار فرصت شغلی با افتتاح طرح‌های نیمه‌تمام ‌صنعتی آذربایجان‌غربی

خبرگزاری ایسنا : مدیرکل شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: امید می‌رود با بهره‌برداری از طرح‌های در دست احداث برای ۱۲ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شود.

صابر پرنیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، با اعلام خبر فوق افزود: تا کنون ۵۸۸ واحد صنعتی در سطح استان در دست احداث است که نحوه پیشرفت فیزیکی آن‌ها با توجه به مشکلات مالکان زمین از جمله کمبود اعتبارات، متفاوت است، ولی در کل همه این واحدها از نظر پیشرفت فیزیکی در شرایط خوبی قرار دارند که در صورت اتمام این طرح‌ها میانگین پیش بینی شده برای ایجاد فرصت شغلی در هر واحد تولیدی ۲۰ نفر است.

وی در ادامه افزود: ۱۰۸ واحد کارگاهی در این شهرک‌ها وجود دارند که ۹۳ واحد از آن‌ها واگذار شده و در حال فعالیت هستند.

‌صابری با اشاره به اینکه تا کنون ۹۱۳ واحد بهره برداری وجود دارد، افزود: تعداد کل قراردادهای واگذاری زمین در سطح استان ۱۸۲۴ عدد بوده که آمار قابل توجهی است.

مدیر کل شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی خاطر‌نشان کرد: تا کنون ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال توسط واحدهای تولیدی سرمایه گذاری شده و نزدیک به ۱۹ هزار نفر در این واحدهای تولیدی مشغول به کار هستند که امیدواریم این طرح‌های در دست احداث به بهره‌برداری رسیده و برای بسیاری از افراد فرصت شغلی ایجاد شود.

۳ آذر ۹۲ – ایجاد اشتغال برای ۲۵۰ معلول آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس : معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی آذربایجان غربی گفت: با پرداخت وام و تسهیلات بانکی به معلولین امکان اشتغال ۲۵۰ نفر معلول در آذربایجان غربی فراهم شده است.

محمود شیخ‌علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: سازمان بهزیستی در جهت ارتقاء سطح سلامت و آرامش خاطر معلولین اقدامات شایانی انجام داده است.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی آذربایجان غربی افزود: سازمان بهزیستی برای ترغیب کار فرمایان جهت اشتغال زایی برای افراد معلول خدمات خاصی به آنها ارائه می‌دهد.

شیخ‌علیزاده تصریح کرد: سازمان بهزیستی با پرداخت ۸۳۵ میلیون ریال به عنوان حق بیمه کارفرمایی امکان اشتغال ۷۰ معلول را فراهم ساخته است.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال برای معلولین در حیطه‌های، اشتغال در امور توانبخشی، اشتغال در امور اجتماعی، اشتغال در امور پیشگیری، اشتغال در بخش غیر دولتی و اشتغال به صورت خود اشتغالی با تسهیلات بانکی است.

وی در خصوص دفاتر معاونت اشتغال و مشارکت‌های مردمی افزود: دفتر ستاد مسکن و جهیزیه، دفتر توسعه مراکز غیردولتی، دفتر جذب داوطلبان و همیاران و دفتر جذب مشارکت‌های مردمی از جمله دفاتر خدمت رسان معاونت اشتغال و مشارکت‌های مردمی است.

شیخ‌علیزاده گفت: سازمان بهزیستی در شش ماه نخست امسال موفق به جذب مبلغ ۳میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال شده است.سازمان بهزیستی از منافع قرض‌الحسنه خود اشتغالی، مشاغل خانگی و بانکهای عامل، عامل اشتغال ۲۵۰ معلول شده است.

وی خاطرنشان کرد: افراد واجد شرایط درخواست کنندگان قرض‌الحسنه با در دست داشتن مدرک مهارت فنی و حرفه‌ای و یا پروانه کسب پس از تشکیل پرونده اشتغال و تایید در کمیته‌های مربوطه جهت اخذ وام قرض‌الحسنه چهار درصد به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.


۲۸ آبان ۹۲ – ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی با اتمام تله‌کابین ارومیه

خبرگزاری فارس : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری آذربایجان غربی گفت: اتمام طرح گردشگری تله‌کابین ارومیه برای ۲۰۰۰۲ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

جعفر ذوالفقاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: پروژه بزرگ گردشگری تله‌کابین از طرح‌های شاخص گردشگری استان و کشور است.

وی تصریح کرد: مجوزهای لازم این پروژه از دستگاه‌های ذی‌ربط اخذ و عملیات اجرایی در ایستگاه اول آغاز شده که اقدامات لازم جهت واگذاری زمین مورد نیاز در ایستگاه‌های بعدی نیز صورت پذیرفته و در حال اتمام است

ذوالفقاری افزود: هزینه‌ای که برای فاز یک از ایستگاه اول برآورده شده است ،حدود ۵۵۰ میلیارد ریال است که برآورد کل پروژه به جهت نوسان هزینه‌ها ،فاز به فاز صورت خواهد گرفت.

وی گفت: بنا به اظهار مجری زمانی حدود یک سال برای بهره‌برداری خط اول (در صورت عدم وجود مشکل)مورد نیاز است.

ذوالفقاری عنوان کرد: طرح گردشگری تله کابین بزرگ ارومیه با سرمایه‌گذاران شرکت هزاره غرب و مشارکت سرمایه‌گذار خارجی از کشور عراق انجام شده است.

ذوالفقاری گفت: موانع و مشکلات اساسی عدم وجود سند به نام دولت در ایستگاه‌های بعدی و تعرفه‌ها و عوارض سنگین واردات وسایل و تجهیزات تله‌کابین از خارج کشور که با دستگاه‌های ذیصلاح مکاتبات لازم صورت گرفته و انشاالله در حال حل شدن است.

وی افزود :پروژه بزرگ تله‌کابین ارومیه با طول ۳۶ کیلومتر طولانی‌ترین تله‌کابین جهان خواهد بود که از منطقه گردشگری کوه سیر شروع می‌شود و مسیر‌های تفرجگاه بند ،سدشهرچایی و پیست اسکی خوشاکو را به صورت رفت و برگشت طی می‌‌کند.

ذوالفقاری گفت: طرح فوق شامل ۱۵ایستگاه ،محوطه سازی ،کارتینگ،پارک آبی و آب نما ،فضا‌های سبز،هتل و سوئیت‌های اقامتی ،شهربازی و فضاهای ورزشی ،رستوران‌ها ،تالار و اماکن پذیرایی ،نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی ،ساختمان تجاری و نیز امکانات خدماتی رفاهی و تفریحی متنوع است .

ذوالفقاری اظهار داشت: ایجاد چنین تاسیسات و مجموعه‌های گردشگری ظرفیت بالایی را در جذب گردشگران داخلی و خارجی دارند و امیدواریم استان ما نیز به واسطه پروژه‌ها و طرح‌های گردشگری هم چون تله‌کابین، سالانه پذیرای درصد بالایی از گردشگران باشد.

وی افزود:این مجتمع تفریحی و گردشگری برای ۲ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.


۱۱ مهر ۹۲ – ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار در آذربایجان غربی

خبرگزاری فارس : معاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: باید فرصت‌های شغلی پایدار با تاکید بر استفاده از توسعه اقتصاد دانش بنیان و آینده‌نگری نسبت به تحولات آن در عرصه‌های ملی و بین‌المللی ایجاد شود.
احمد دهقان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری مشخص شد که حماسه سیاسی با هوشیاری و دقت مردم ایران خلق شد و دشمنان ایران اسلامی را بهت زده کرد.
معاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ادامه داد: امید است در عرصه‌های اقتصادی نیز حماسه اقتصادی با درایت و پیروی از رهنمودها و دستورات مقام معظم رهبری تحقق یابد.
دهقان ابراز داشت: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با توجه به دستور و برنامه‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در ارتباط با فعالیت در عرصه‌های تولید و اشتغال در اوایل سال و برنامه پنجم توسعه اقتصادی و اهداف و برنامه‌های مقام عالی وزارت همسو با رهنمودهای رهبری برنامه‌ریزی‌هایی را در دستور کار خود کرده است.
وی ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی و استفاده از تولیدات داخلی به عنوان ارزش اسلامی و ملی با بهره‌گیری از نظام آموزشی کشور را از جمله اولویت‌های کاری این اداره عنوان کرد.
دهقان خاطرنشان کرد: آموزش نیروی انسانی متخصص و ماهر متناسب با نیازهای بازار کار آینده و فعلی و ارتقای توان کارآفرینی با مسئولیت نظام آموزشی کشور از جمله آموزش و پرورش، آموزش‌های فنی حرفه‌ای و آموزش عالی در دستور کار قرار دارد.
معاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ادامه داد: آموزش مهارت و جلب همکاری بنگاه‌های اقتصادی به منظور استفاده از ظرفیت آن‌ها باید تداوم یابد.
دهقان تصریح کرد: باید فرصت‌های شغلی پایدار با تاکید بر استفاده از توسعه اقتصاد دانش بنیان و آینده‌نگری نسبت به تحولات آن در عرصه‌های ملی و بین‌المللی ایجاد شود.


۶ شهریور ۹۲ – استخدام استانداری آذربایجان غربی و طرح مهر آفرین

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی :استخدام اخیر خارج از مصوبه مهر آفرین و مربوط به مجوز قبل از آن می باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان غربی در نشست استاندار آذربایجان غربی با اصحاب رسانه و نشریات استان با اشاره به برگزاری موفق آزمون ورودی دستگاههای اجرایی استان گفت: تمامی مراحل این عزیزان به اتمام رسیده است و نفرات قبول شده در مرحله گزینش می باشند و امیدواریم در آینده ای نزدیک مشغول فعالیت شوند.

به گزارش سایت اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، طالبی با اشاره به این که خروجی های صورت گرفته در چند سال اخیر در استان ایجاب می کرد تا نیروی انسانی جدید وارد دستگاههای اجرایی شوند افزود: با تاکید و پیگیری های مقام عالی استان اعتباری که برای تامین نیروی انسانی در دستگاههای اجرایی استان لازم است تامین شده است که لازم به ذکر است که این طرح قبل از مصوبه مهر آفرین دولت دهم می باشد و شامل آن طرح نمی شود.

وی ادامه داد: ساماندهی نیروهای شرکتی و تبدیل وضع ۳۵۰۰ نفر به قراردادی و تبدیل وضعیت تعدادی از قراردادی ها به پیمانی از محل رای ۵۵۵ و نیز تبدیل وضع تعدادی از نیروها با اعزام به مناطق محروم از جمله دیگر اقدامات انجام یافته می باشد.


۸ مرداد سال ۹۲ – اسامی قبول شدگان آزمون استانداری

نام و نام خانوادگی

رشته شغلی مورد تقاضا

سامان اسمعیلی آذر

کارشناس امور فرهنگی جوانان اداره کل

مهران سپهری

کارشناس امور فرهنگی جوانان اداره کل

فرهاد بنیادی بابائی

کارشناس امور مالی ارومیه

مهدی همایونی فر

کارشناس ارزیابی عملکرد کارکنان اداره کل

مرتضی علیزاده

کارشناس ارزیابی عملکرد کارکنان اداره کل

هادی پور رحیم قورقچی

کارشناس ارزیابی عملکرد کارکنان اداره کل

رسول شیخکانلوی میلان

کارشناس امور ورزش پلدشت

وحید کریم آزاد مرجانی

کارشناس امور ورزش پیرانشهر

خالد ابروکمان

کارشناس امور ورزش پیرانشهر

رضا طلایی فاقلو

کارشناس امور ورزش تکاب

حجت بهزادی

کارشناس امور ورزش تکاب

مهدی ذکریانی

کارشناس امور ورزش چالدران

مهدی جواهر کلوان

کارشناس امور ورزش چالدران

علی رضا طاهرپور

کارشناس امور ورزش چایپاره

افشین طلعت قوشچی

کارشناس امور ورزش چایپاره

هادی گورکی

کارشناس امور ورزش سردشت

محمد رشیدزاده

کارشناس امور ورزش سردشت

سمیه مهدی اخگر

کارشناس امور ورزش سلماس

فاطمه ملک خواه

کارشناس امور ورزش سلماس

سجاد اکبری اصل هاسونی

کارشناس امور ورزش شوط

کیوان شاهمرادی

کارشناس امور ورزش شوط

سارا فرج پور خزاعی

کارشناس امور ورزش نقده

فرشته نجف زاده

کارشناس امور ورزش نقده

اصغر مشعوفی

کارشناس برنامه و بودجه اداره کل

توحید محمدی فراگوز

کارشناس برنامه و بودجه اداره کل

داریوش محمدزاده

کارشناس دعاوی و امور قضایی اداره کل

محمد سپهری

کارشناس دعاوی و امور قضایی اداره کل

محمدحسین حسنی

کارشناس ستاد استانی ساماندهی امور جوانان اداره کل

سیدامیر ترابی

کارشناس ستاد استانی ساماندهی امور جوانان اداره کل

حسین شری زاده

کارشناس مشارکتهای اجتماعی جوانان اداره کل

حمید محمدگردش کنان

کارشناس مشارکتهای اجتماعی جوانان اداره کل

بهمن پورمختار

کارشناس معماری اداره کل

مهران بایرامزاده

کارشناس معماری اداره کل

سجاد شهسواری

کارشناس نرم افزار اداره کل

پیروز امین زاده فریاد

کارشناس نرم افزار اداره کل

منصور حسین نژاد

مسئول نمایندگی ورزش و جوانان تازه شهر سلماس

رامین بنیادی

مسئول نمایندگی ورزش و جوانان تازه شهر سلماس

رضا زرندی میاندووآب

مسئول نمایندگی ورزش و جوانان مرحمت آباد میاندوآب

ارشد ذستم زاده

مسئول نمایندگی ورزش و جوانان مرحمت آباد میاندوآب

احمد رزمان

مسئول نمایندگی ورزش و جوانان مرحمت آباد میاندوآب

اصل به همراه تصویر صفحه اول شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات، تصویر صفحه آخر)

اصل به همراه تصویر آخرین مدارک تحصیلی (به مدارک تحصیلی صادره بعد از تاریخ آخرین مهلت ثبت نام ترتیب اثر داده نخواهد شد)

اصل به همراه تصویر کارت ملی

اصل به همراه تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت دائم (ویژه برادران) (به کارت پایان خدمت صادره بعد از تاریخ آخرین مهلت ثبت نام ترتیب اثر داده نخواهد شد)

اصل به همراه تصویر مدارک دال بر بومی بودن (به بند ۵ تذکرات دقت شود)

اصل به همراه تصویر مدارک دال بر ایثارگری، معلولین عادی حسب مورد از مراجع ذیربط

اصل به همراه تصویر سایر مدارک طبق مفاد آگهی حسب ضرورت

اصل به همراه تصویر فیش واریزی مربوط به پرداخت کننده به حساب ۹۸۰ خزانه ( به مبلغ ۹۰۰۰۰ ریال)

اصل به همراه تصویر گواهی نامه معتبر در خصوص زبان انگلیسی عمومی و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات (به بند ۱۰ تذکرات دقت شود)

و سایر مدارک مورد نیاز دستگاه استخدام کننده

در صورت عدم مراجعه در موعد مقرر از نفرات بعدی استفاده خواهد شد.


۷ مرداد ۹۲ – دعوت به مصاحبه اداره کل منابع طبیعی استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان ، با صدور اطلاعیه ای از پذیر فته شدگان آزمون استخدامی برای اداره کل منابع طبیعی ، دعوت کرد با در دست داشتن مدارک ذیل به کار گزینی اداره استان واقع در جاده سلماس روبروی سیلوی ارومیه مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که مهلت مراجعه پذیرفته شدگان تا پایان وقت اداری فردا مورخه ۷ مرداد ۹۲ می باشد.

مدارک مورد نیاز عبارتند از

 1. یک عدد پوشه
 2. مدرک تحصیلی
 3. مدارک دال بر بومی بودن
 4. کارت ملی
 5. شناسنامه
 6. پایان خدمت
 7. سابقه بیمه برای کارمندان قراردای
 8. فیش واریزی
 9. مدرک ایثارگری
 10. گواهینامهicdl
 11. گواهینامه معتبر انگلیسی

اسامی پذیرفته شدگان عبارتند از:مهدی احسن نژاد-عبدالله عباسیان-کاظم رحمانی قراتپه-نوشین شجاعی-ثریا غلامی-مجتبی قلنجی -میلاد آبار -سلیمان قادری – بایرامعلی جلیل نژاد- یوسف مصطفی زاده – رضا پور قدیمی – وحید اسفندیاری -صمد دادگر-محمد مهدی زاده- ولی پیری – سید سجاد حسینی- مهدی علیزاده- سجاد میرزایی – فیروز احسانی فر- موسی ظاهری شیخکانلو-محمد چولکی- سیامند جهانگیری آذر- خالد فخری- سجاد جلیل نژاد- ابوالفضل ملکی اسد کندی- وفا حسین پور- امچد امین پور-جواد شیر علیزاده- هادی مظفر-علی سجادی نسب-نازلی قاسمی -حامد صبحی -حق ویردی فرمانی – کمال شمس – رحمن شکوه-ایمان فعال خواه -حسین علیپور – گلناز طاهری تبار- بشیر نعمتی – جلال قاسمی -مرتضی قلی نژاد.و کمال قادری

۷ مرداد سال ۹۲ – اسامی نتایج اولیه آزمون در پایگاه اینترنتی دستگاه های اجرایی

به اطلاع داوطلبان گرامی می رساند نتایج اولیه آزمون و لیست افراد در پایگاه اینترنتی دستگاه های اجرایی مربوطه قابل رویت است. لذا در این پایگاه صرفا کارنامه الکترونیکی داوطلب قابل مشاهده می باشد. در نظر داشته باشید مطابق مفاد آگهی برای سوالات عمومی دروس مختلف ضرایب یکسان ندارند و ۶۰ درصد حدنصاب مطابق ضرایب محاسبه می گردد.برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید.

۲ مرداد سال ۹۲ – نتایج اولیه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استان تا پایان ماه مبارک رمضان اعلام می شود.

مدیرکل دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری در گفتگو با سایت اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استان گفت : بر اساس اعلام قبلی، نتایج اولیه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استان جهت تطبیق مدارک داوطلبین تا پایان ماه مبارک رمضان اعلام می شود.
آقایاری ادامه داد: بر اساس مفاد آگهی ۵/۱ برابر ظرفیت استخدامی، افرادی که در آزمون توانمندی های عمومی حد نصاب لازم را کسب کرده و در آزمون تخصصی نمره بالاتر را کسب کرده باشند برای ارائه مستندات لازم به دستگاه های اجرایی مورد تقاضا برای استخدام معرفی می شوند.
وی با اشاره به تشکیل کمیته استخدامی در محل استانداری گفت: دراین کمیته نمایندگانی از اداره کل حراست استانداری، دستگاه استخدام کننده و دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری حضور داشته و اوراق آزمون بر اساس سیستم نرم افزار ویژه ای اصلاح می شود.
وی ادامه داد: بعد از اعلام نتایج آزمون داوطلبان می توانند پاسخنامه اصلاح شده خود را از طریق سایت استانداری دریافت نمایند.

۱۶ آذر ۹۲ – ایجاد ۱۲ هزار فرصت شغلی با افتتاح طرح‌های نیمه‌تمام ‌صنعتی آذربایجان‌غربی

خبرگزاری ایسنا : مدیرکل شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: امید می‌رود با بهره‌برداری از طرح‌های در دست احداث برای ۱۲ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شود.

صابر پرنیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، با اعلام خبر فوق افزود: تا کنون ۵۸۸ واحد صنعتی در سطح استان در دست احداث است که نحوه پیشرفت فیزیکی آن‌ها با توجه به مشکلات مالکان زمین از جمله کمبود اعتبارات، متفاوت است، ولی در کل همه این واحدها از نظر پیشرفت فیزیکی در شرایط خوبی قرار دارند که در صورت اتمام این طرح‌ها میانگین پیش بینی شده برای ایجاد فرصت شغلی در هر واحد تولیدی ۲۰ نفر است.

وی در ادامه افزود: ۱۰۸ واحد کارگاهی در این شهرک‌ها وجود دارند که ۹۳ واحد از آن‌ها واگذار شده و در حال فعالیت هستند.

‌صابری با اشاره به اینکه تا کنون ۹۱۳ واحد بهره برداری وجود دارد، افزود: تعداد کل قراردادهای واگذاری زمین در سطح استان ۱۸۲۴ عدد بوده که آمار قابل توجهی است.

مدیر کل شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی خاطر‌نشان کرد: تا کنون ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال توسط واحدهای تولیدی سرمایه گذاری شده و نزدیک به ۱۹ هزار نفر در این واحدهای تولیدی مشغول به کار هستند که امیدواریم این طرح‌های در دست احداث به بهره‌برداری رسیده و برای بسیاری از افراد فرصت شغلی ایجاد شود.

وبسایت: ostan-ag.gov.ir


179 نظر برای «استخدام استانداری آذربایجان غربی سال ۹۴ (۱۸ هزار فرصت شغلی)»

 1. مهدی

  سلام.چرا شهرداری آذربایجانغربی واسه استخدام آذرماه اعلام نیاز نکرده؟یعنی اینکه امکان داره شهرداری آذربایجانغربی استخدام نداشته باشه؟
  ممنون از سایت خوبتون.

  پاسخ دادن

 2. سجاد

  سلام من 3ماه پیش رزومه کاریمو برای کار به فرمانداری ارومیه بردم ایشون تمام شرایط من و رشته (جغرافیا و برنامه ریزی شهری)منو بسیار پسندید و گفتن که کمبود شدید کارمند دارن میخواستم از طریق این سایت صدامو به گوش مسولین عزیز برسونم به خدا وضع ما جوانان خیلی خرابه به دادمون برسید تشکر از این سایت

  پاسخ دادن 3. سچاد دایی

  نکته:در استانداری استان ما چرا آخه باید رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری که کاملا تخصصش میخوره به استانداری استخدامش نباشه ولی بسیاری از رشته هایی که کاملا بی ربط هستند باشه؟مسولین عزیز در مورد این رشته مدرن کمی تحقیق کنید چرا که استانداری تهران اولویت خاصی به این رشته داده.

  پاسخ دادن 4. لیلا

  با سلام وخسته نباشید خواستم بدونم استخدامهای دولتی سال 92 کی میرند سر کار خواهرزاده من فرزند جانباز حدود دو سال پیش از دفتر بنیاد شهید قبول شد تا اونجا استخدام بشه دارای تحصیلات فوق لیسانس میباشد به خدا دو سال منتظر شد تا زنگ بزنند تا بره سر کار از بس گفتند این ماه میایی اون ماه میایی تا از چشم انتظاری خسته شد و ادامه تحصیل دادحتی از کارشناسی قبول شده بود گفتند شما میایید استخدام شدید نمیتونید به دانشگاه برسید نرفت دوسال زحمتشو به هدر دادند به خدا ما خودمون دلمون به حالش میسوخت هم چشم انتظاری هم زجری که تو خونه میکشد باباش جانباز ترکشی موجی هم هست به خدا وقتی میگیره نمی تونتید باور کنید اون خونه چی میکشند ایا این بی انصافی نیست دوسال زحمت درسی که خدا میدونه با چه زحمتی خونده به هدر بره باز بعد از دو سال دو باره درس بخونه امتحان بده بره کارشناسیش را ادامه بده دانش اموزی با بهترین امتیازات بهترین و پاکترین دانش اموز اونم در دانشگاه تبریز کسانی را می شناسم به خدا نه حجاب دارند نه زجری گشیدند راحت رفتند سر کار ایا این انصاف است

  پاسخ دادن


   • محمد

    من امروز سه شنبه به این خانم چوپان پیشه زنگ زدم میگه خبر تری نیست به ما هم شفاهی گفتن فروردین ممکنه فروردین هم نباشه کسی کتبی نگفته بچه ها لطفا به دفاتر نمایندگان مجلس حتما برید و از اونها بخواهید تا پیگیر شوند چند ماه بعد انتخاباته اینها حتما برای رای اوردن تلاش و توجه بیشتری به مسائل میکنند .مدیر سایت لطفا این رو پخش کن تا شاید با مراجعه و پیگیری نمایندگان موضوعمان حل شود مرسی

    پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

اگر پاسخی به دیدگاه من ارسال شد من را از طریق ایمیل باخبر کن

 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.