اخبار مشاغل سخت و زیان آور و حوادث کار در سال ۹۵

۹ روز قبل ۲۰ نظر

اخبار مشاغل سخت و زیان آور و حوادث کار در سال ۹۵

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار مشاغل سخت و زیان آور و حوادث کار اعلام میشود

اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان

حداقل حقوق، دستمزد و مزایای

فهرست اخبار مشاغل سخت و زیان آور و حوادث کار موجود در این صفحه :


خبرنگاران مشمول قانون مشاغل سخت و زیان‌آورند

۹ روز قبل

خبرگزاری فارس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل کمیته‌ای برای تشخیص مشاغل خبرنگاری در مطبوعات و خبرگزاری‌ها برای استفاده از مزایای شغل سخت و زیان‌آور خبر داد و گفت: خبرنگاران مشمول قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور هستند.ضرورت ارتقای سطح حمایت ها ازمشاغل سخت

۹۹ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان: تعویق ۱۷ ماهه در پرداخت حقوق معدن کاران یورت در استان گلستان،گلایه از عدم برخورداری بیمه و جان باختن کارگران شریفِ این معدن،بار دیگر نگاه ها را متوجه چالش های پیش روی مشاغل سخت نمود،موضوعی که لزوم ارتقای سطح حمایت ها از چنین فعالیت هایی را می طلبد.


وزارت کار قانون پرداخت حقوق مشاغل سخت را اصلاح کند

۱۰۴ روز قبل

خبرگزاری مهر: امام جمعه موقت گرگان با اشاره به وقوع حادثه در معدن آزادشهر و حقوق معوقه کارگران این معدن گفت: وزیر کار باید لایحه ای به مجلس ارائه کند تا قانون پرداخت حقوق مشاغل سخت اصلاح شود.مجلس قانون سختی کار رانندگان مسافربری را تصویب کند

۱۳۷ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: عضو هیات مدیره انجمن صنفی رانندگان مسافربری کشور می گوید اصلی ترین مطالبه رانندگان مسافربری تصویب نهایی قانون اعطای سختی کار رانندگان در صحن علنی مجلس است.


مشاوره باید جزو مشاغل سخت محسوب شود

۲۰۰ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : رئیس سازمان بهزیستی کشور ضمن بیان آنکه این سازمان در برنامه ششم توسعه در حوزه سلامت اجتماعی نقش کلیدی دارد گفت: این در حالیست که در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه با نورافکن هم نمی‌توانستیم اسم بهزیستی را پیدا کنیم اما در برنامه ششم توسعه در بند ۹۰ در حوزه پیشگیری از معلولیت‌ها و در بند ۹۵ در حوزه کاهش طلاق، پیشگیری و پذیرش کودکان خیابانی، بسته خدمات جامع پیشگیری از اعتیاد و درمان این افراد و حمایت از آنها و … از بهزیستی یاد و برای آن نقش کلیدی در نظر گرفته شده است.


پیش‌بینی آتش‌نشانی به‌عنوان شغل سخت و زیان‌آور در برنامه ششم

۲۰۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم گفت که مجلس در جریان بررسی و تصویب برنامه ششم توسعه آتش‌نشانی را به عنوان یکی از مشاغل سخت و زیان‌آور پیش‌بینی کرده است.


قانون مشاغل سخت ‌و زیان‌آور و دغدغه معایب اجرایی آن

۲۱۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: نائب رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: قانون مشاغل سخت و زیان‌آور، از جمله قوانینی است که در اجرای آن معایب بسیاری مشاهده می‌شود.منع استخدام زیر ۱۸ ساله‌ها و زنان در مشاغل سخت و زیان آور

۲۴۳ روز قبل

خبرگزاری ایرنا-: «منع استخدام زیر ۱۸ ساله‌ها و زنان در مشاغل سخت و زیان آور»، «ابرِ ایده‌ها را بارور کنیم تا ثروت ببارد»، «ورود بی‌فرهنگ‌ها به این برج ممنوع!» و «به شوق فرهنگ ایرانی؛ از تعزیه تا زبان فارسی» از مهم ترین موضوع های اختصاصی روزنامه ایران درشماره یکشنبه ۲۸ آذر است.


حذف ۴۲ پست دولتی از دریافت فوق العاده سختی کار

۲۴۸ روز قبل

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری با شکایت دیوان محاسبات کشور، ۴۲ عنوان شغلی را که با بخشنامه‌های دولت، از «فوق العاده سختی‌ کار و کار در محیط‌های غیرمتعارف» بهره‌مند می‌شدند، از زمره این مشاغل خارج کرد.


آزمایشگاهیان جزء مشاغل سخت و زیان آور درجه ۲ قرار گرفتند

۲۹۱ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه آزمایشگاهیان در وزارت بهداشت تجمع نکرده‌اند گفت: بر خلاف اخباری که در برخی رسانه‌ها منتشر شده است نشست اعضای انجمن علوم آزمایشگاهی با مسئولین وزارت بهداشت در فضایی آرام در قالب شرکت در همایش برگزار شد و مشکلات و درخواست‌های آنها مورد پیگیری قرار گرفت.


بیش از ۱۰۰۰ کارگر مشاغل سخت و زیان آور در لرستان بازنشسته شدند

۳۰۴ روز قبل

خبرگزاری فارس : مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت:۱۱۳۹ کارگر مشاغل سخت و زیان آور در ۶ ماهه نخست امسال در استان لرستان بازنشسته شدند.

برقراری ۲۳۴ پرونده مستمری مشاغل سخت وزیان آور در هرمزگان

۳۵۵ روز قبل

خبرگزاری مهر: بندرعباس – مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان درتازه ترین آمار و ارقام مربوط به مشاغل سخت وزیان آور در استان از برقراری ۲۳۴ پرونده مستمری مشاغل سخت وزیان آور در هرمزگان خبر داد.


نبود آموزش و نظارت، علت اصلی حوادث ناشی از کار

۳۶۰ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌ جنوبی، گفت: بیشتر آمار حوادث ناشی از کار از ناکارآمد بودن و غیر موثر بودن بخش آموزش و نظارت در کارگاه‌ها منتج می‌شود.


خبرنگاری جزو مشاغل سخت و زیان‌آور باقی ماند

۳۶۱ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: در حالی زمزمه حذف خبرنگاری از گروه مشاغل سخت و زیان آور شنیده می‌شد و همین موضوع باعث نگارش نامه ای از سوی اصحاب رسانه به وزیر کار شده بود که مدیرکل امور فنی تأمین اجتماعی اعلام کرد:خبرنگاری همچنان به عنوان شغل سخت و زیان آور تلقی می‌شود.


تغییر سخت و زیان آور بودن حرفه گروهی از کارگران معدن

۳۶۱ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: به گفته عضو کارگری شورای عالی حافظت فنی براساس مصوبه این شورای عالی قرار است در سخت‌و زیان آور تلقی شدن مشاغل آن گروه از کارگران معادن که فعالیت حرفه‌ای آنها بر روی سطح زمین انجام می‌شود؛ تغییراتی صورت بگیرد.خبرنگاری از مشاغل سخت و زیان‌آور حذف می‌شود؟

۳۶۳ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: در حالی که استرش شغلی، کاهش شنوایی، ضعف بینایی، آسیب‌ های روحی و روانی و مشکلات جسمی ـ حرکتی شایع‌ترین عوارض حرفه خبرنگاری به شمار می‌رود اخباری مبنی بر احتمال حذف این حرفه از لیست مشاغل سخت و زیان‌آور به گوش می‌رسد.


حادثه دیدگان حوادث غیرمترقبه بدون شرط سابقه بیمه مقرری بیکاری می‌گیرند

۳۶۶ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: دبیر کانون انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه حادثه دیدگان حوادث غیرمترقبه نیاز به سابقه بیمه برای دریافت بیمه ندارند گفت: بیمه شده بیکار، برای دریافت مقرری بیمه بیکاری، باید حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز از تاریخ بیکاری موضوع را به واحد کار اطلاع دهد.


روابط عمومی میان ۱۳۰۰ شغل سخت جایگاهی ندارد

۳۶۸ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : یک استاد دانشگاه با بیان این که بیش از هزار و ۳۰۰ شغل سخت و زیان آور در کشور تعیین شده، خواستار دیده شدن شغل روابط عمومی در میان این مشاغل شد.


آتش‌نشان‌ها و بهشت‌زهرایی‌ها هم مشمول سخت و زیان‌آور می‌شوند

۳۷۳ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران گفت: به زودی آیین‌نامه مشاغل سخت وزیان‌آور برای کارگران تحت پوشش شهرداری تهران از جمله غسال‌های بهشت زهرا اجرایی می‌شود.


تسهیل در بخشودگی جرائم ۴ درصد مستمری کارهای سخت و زیان آور

۳۷۵ روز قبل

خبرگزاری مهر: سازمان تامین اجتماعی در مورد بخشودگی جرائم ۴ درصد مستمری مشاغل سخت و زیان آور، تسهیل در تقسیط بدهی کارفرمایان خوش حساب و … نکاتی را اشاره کرده است.

حوادث ناشی از کار در خراسان جنوبی کاهش یافت

۳۹۴ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حوادث ناشی از کار در خراسان جنوبی کاهش یافته است گفت: در دو سال اخیر ارتقای فرهنگ ایمنی به صورت جدی در دستور کار بوده و این امر باعث کاهش حوادث شده است.


در موضوع مشاغل سخت و زیان آور با فعالان اقتصادی هم فکر هستیم

۳۹۶ روز قبل ۶ نظر

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در موضوع مشاغل سخت و زیان آور با فعالان اقتصادی هم فکر هستیم و به همین دلیل با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فهرست ۱۲۰۰ گانه مشاغل سخت و زیان آور به ۱۳ ردیف کاهش یافته است.مشاغل صیادی در استان بوشهر در ردیف مشاغل سخت و زیان‌آور قرار می‌گیرد

۳۹۷ روز قبل

خبرگزاری شبستان: مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه شغل صیادی در استان بوشهر از مشاغل سخت است با برنامه‌ریزی انجام شده و تدوین ساز و کار آن مشاغل صیادی در ردیف مشاغل سخت و زیان‌آور قرار می‌گیرد.


بی احتیاطی عامل ۶۸ درصد حوادث ناشی از کار در ایران

۴۰۰ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : رئیس مرکز ایمنی و کاهش ضایعات دانشگاه صنعتی شریف گفت: بی احتیاطی، عامل بیش از ۶۸ درصد حوادث ناشی از کار در کشور طی سال ۱۳۹۳ بوده است.


زنان در مشاغل سخت باید تحت آموزش‌های روانشناسی قرار گیرند

۴۰۱ روز قبل

خبرگزاری فارس: معاون سازمان نظام روانشناسی از پیشنهاد این سازمان مبنی بر کاهش ساعات کار برخی مشاغل از ۸ ساعت به ۴ ساعت خبر داد و گفت: درغیر این صورت استرس وارد شده بر صاحبان این مشاغل و خانواده‌هایشان سبب خسارات زیادی می‌شود.


ساماندهی اشتغال خانگی یک عامل موثر در کاهش حوادث کار

۴۰۴ روز قبل

خبرگزاری ایلنا : یک مشاور حفاظت فنی و خدمات ایمنی وزارت کار می‌گوید: در صورتی که اشتغال کارگران خانگی ساماندهی شود و آموزش اصول ایمنی به صورت قاعده‌مند انجام شود، ضریب حوادث شغلی کاهش می‌یابد.


کارفرمایان مشمول مشاغل سخت و زیان آور به قانون عمل نمی‌کنند

۴۰۵ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: عضو کمیته بیمه و درمان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری می‌گوید مدیران دولتی سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار در مقام مجریان مقررات حاکم بر روابط کار باید کارفرمایان مشمول مقرات سخت و زیان آور را مکلف به پرداخت حق بیمه اضافی کنند.


احتمال حذف برخی مشاغل سخت/ طرح افزایش سن بازنشستگی

۴۰۹ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری مهر : یک مقام مسئول کارگری از طرح افزایش سن بازنشستگی و حذف برخی مشاغل از فهرست مشاغل سخت و زیان آور خبر داد.
ابوالفضل فتح اللهی در گفتگو با مهر در خصوص برنامه های جدید تامین اجتماعی به منظور کاهش هزینه ها گفت: تامین اجتماعی به دنبال این است که سن بازنشستگی را بالا ببرد و از آن سو نیز برای اینکه بتوانند هزینه های این سازمان را کاهش دهند، برخی مشاغل سخت و زیان آور را حذف کرده اند.


کاهش چشمگیر حوادث ناشی از کار در خراسان رضوی

۴۱۶ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: مشهد- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: طی سه ماه نخست امسال شمار حوادث ناشی از کار در این استان در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۶۲ درصد کاهش یافت.


بازنشستگی پیش از موعد بیش از ۱۸ هزار نفر از مشاغل سخت و زیان‌آور

۴۲۵ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: تاکنون بیش از ۱۸ هزار نفر در استان آذربایجان شرقی از طریق مشاغل سخت و زیان‌آور بازنشسته شده‌اند.


کاهش ۳۷ درصدی مرگ‌ها به دلیل حوادث کار در تهران

۴۲۹ روز قبل

نسیم آنلاین: مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از کاهش ۳۷،۵ درصدی مرگ به دلیل حوادث کار در فروردین ماه امسال در این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۳۹۴)خبر داد.


سلامت بیماران متاثر از حذف قانون مشاغل سخت پرستاران

۴۳۶ روز قبل

سلامت نیوز: عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور گفت: حذف قانون مشاغل سخت و زیان آور پرستاران، بر ارائه کیفیت و کمیت خدمات مراقبتی تاثیر می گذارد.


تجدید نظر در تعریف مشاغل سخت و زیان آور الزامی است

۴۳۶ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: یزد- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: باید در تعریف مشاغل سخت و زیان آور تجدید نظر کرد زیرا هر کار سختی لزوما زیان آور نیست.


موزعین پست در گروه مشاغل سخت و زیان‌آور قرار می‌گیرند؟

۴۳۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل پست جمهوری اسلامی ایران از پیگیری، طرح قرار گرفتن شغل موزعین پست در گروه مشاغل سخت و زیان‌آور خبر داد.


حمایت تأمین‌اجتماعی در حوادث ناشی از کار چگونه است؟

۴۳۸ روز قبل

خبرگزاری آنا : در حوادث ناشی از کار، تعهدات سازمان تأمین‌اجتماعی (شامل درمان، غرامت دستمزد و برقراری مستمری‌های بازماندگان، ازکارافتادگی کلی و جزئی، غرامت قطع و نقص عضو و…) مشروط به داشتن سابقه پرداخت حق‌بیمه نیست و بدون توجه به سوابق بیمه‌ای بیمه‌شده، مزایای قانونی ارائه می‌شود.


مشاغل تعدادی از کارکنان آرشیو ملی باید سخت و زیان‌آور محاسبه شود

۴۳۸ روز قبل

خبرگزاری مهر: رئیس آرشیو ملی با بیان اینکه مشاغل آزمایشگاهی، شناسایی و جمع‌آوری اسناد جزو مشاغل بسیار سخت است، خواستار آن شد که این مشاغل، سخت و زیان‌آور محاسبه شود.


افزایش دریافتی مشاغل سخت

۴۴۵ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان: معاون توسعه و نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از افزایش دریافتی مشاغل سخت و جذب ۵۰۰ نفر در رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد.


آنچه قبل از استخدام باید از قانون بدانیم

۴۴۷ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری وکیل ملت: برای استخدام و یا شروع به کار باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. مواردی از جمله: بیمه تامین اجتماعی، حوادث ناشی از کار، فوق العاده نوبت کاری، مرخصی سالیانه، مرخصی زایمان، پاداش بازنشستگی، اضافه کاری، وام مسکن، عیدی و پاداش، خدمت نظام وظیفه، کارهای سخت و زیان آور، کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار و اخراج می باشد. در این مقاله به توضیح مختصری در مورد هر کدام از این موارد پرداخته شده است.


تحویل طرح قرار گرفتن غسالان جزو مشاغل سخت و زیان‌آور به مجلس

۴۴۹ روز قبل

خبرگزاری فارس: مدیرعامل اتحادیه آرامستان‌های کشور گفت: یکی از موضوعات مهم قابل بحث شغل سخت و زیان‌آور غسالان در کشور است که موارد به‌صورت مکتوب به صحن علنی مجلس تحویل داده شد.


20 نظر برای «اخبار مشاغل سخت و زیان آور و حوادث کار در سال ۹۵»


 1. جواد

  سلام کارگر شهرداری هستم 12سال ابلاغ کارگر خدمات شهری دارم که جز, مشاغل سخت حساب میشه الان حدود 10 ساله که ابلاغ پاکبان (رفتگر ) دارم آیا پاکبان جز مشاغل سخت محسوب میشه لطفا جواب رو برام پیامک کنید با تشکر

  پاسخ دادن
 2. محمد

  سلام.شغل بنده در لیست بیمه جوشکار هست و کارگاه درب و پنجره آهنی است کار فرما پدر بنده است ولی ببمه نیست، بنده تنها در کارگاه کار میکنم.ایا شغل من مشاغل سخت حساب میشود؟

  پاسخ دادن
 3. صادق

  اپراتور چرثقیل شاغل در پالایشگاه با وجود عوامل شیمیایی، فیزیکی، سرو صدا، بدی هوا وعوامل جسمی ( دید چشم، گردن که دائما فشار به گردن میاد آرتروز داره) و روحی که انصافا استرس در پیش داره جزوه کار سخت و زیان آور میشه، لطفاً قضاوت عادلانه کنید،
  ممنوت

  پاسخ دادن
 4. مسعود ایوبی

  با سلام بنده 27 سال سابقه بیمه دارم که مدت 17 سال آنرا با عنوان شغل افسر ایمنی یا سوپروایزر ایمنی در پروژه های نفت و گاز در جنوب کشور در شرکتهای مختلف خارجی و ایرانی مشغول بوده ام آیا میتوانم از مزایای سختی کار برای 3 سال باقیمانده از سوابقم استفاده کنم و بازنشسته شوم ؟ با تشکر – ایوبی

  پاسخ دادن
 5. مرضيه داودآبادي

  باسلام آیا کار مداوم با کامپیوتر به مدت 9 ساعت در روز به طور دائم در محیط صنعتی که بخارات سود سوزآور و گردغبار ناشی از سنگ آهگ و بوکسیت می‌باشد. جزو مشاغل سخت و زیان آور می‌باشد لطفاً راهنمایی فرمائید.

  پاسخ دادن
 6. مختاری

  ضمن سلام. میخواستم پاسخ اینکه کارگران مشغول در تصفیه خانه ها که عوامل شیمیایی فیزیکی….. سروکار دارن.جز مشاغل سخت وزیان اور هستند. ممنون میشم جواب بدین؟

  پاسخ دادن
 7. غلامرضا شرفی

  سلام کمیته مشاغل و سخت زیان آور برای یک محیط صنعتی که ز طرف سازمان محیط زیست آلاینده اعلام شده و اداره امور مالیاتی 1% درآمد را به همین منظور دریافت میکند، 80% کارکنان را مشمول قانون سخت و زیان ور میداند و مشاغل آداری را که در همان جا کار میکنند را مشمول نمیداند. خواهشمندم اعلام کنید به کجا مراجعه کنم جهت احقاق حق.

  پاسخ دادن
 8. امیرهوشنگ زرگر

  درمورد احکام شغلی مثلا کارمنددریک پریود زمانی که از طرف کارفرما صادرشده درصورتیکه اینجانب قبل وبعدان عنواین شغلی ام تغییری نداشته است ودرمشاغل سخت وزیان اورمشغول بکاربوده ام ،برای احقاق حق چیکاربایدبکنم.

  پاسخ دادن

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

 • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.