اخبار قانون کار در سال ۹۶ ( کلیه اخبار )

۲۴ روز قبل

آخرین اخبار قانون کار

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه آخرین اخبار قانون کار اعلام میشود

فهرست آخرین اخبار قانون کار وجود در این صفحه :


آخرین وضعیت لایحه قانون کار

۲۴ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : معاون روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بررسی لایحه اصلاح قانون کار متوقف شده ولی لایحه هنوز از سوی رئیس‌جمهوری به وزارت کار ارجاع نشده است، گفت: «برای بررسی تمام مواد قانون کار به‌صورت سه‌جانبه زمان زیادی لازم است.»


اصلاح قانون کار متوقف شده

۲۵ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : معاون روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بررسی لایحه اصلاح قانون کار متوقف شده ولی لایحه هنوز از سوی رئیس جمهور به وزارت کار ارجاع نشده است گفت: برای بررسی تمام مواد قانون کار به صورت سه جانبه زمان زیادی لازم است.


مشکلات کارگران و مشمولان قانون کار استان مرکزی باجدیت پیگیری شود

۲۹ روز قبل

خبرگزاری مهر : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به اینکه استان مرکزی یک استان صنعتی و از کانون های اشتغال کشور است، بایستی مشکلات کارگران و مشمولان قانون کار این استان باجدیت پیگیری شود.
اصلاح قوانین کار از مطالبات مهم کارگران

۱۲۱ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی کشور گفت:یکی از مطالبات مهم کارگری اصلاح قوانین کار است که در همایش های سالانه کشوری بخش زیادی از این مطالبات پیگیری شد.


نشست ویژه دولت برای بازگشت لایحه اصلاح قانون کار

۱۲۲ روز قبل

خبرگزاری مهر : پس از درخواست‌های مکرر گروه‌های کارگری مبنی بر بازگشت لایحه اصلاح قانون کار از مجلس، سرانجام این موضوع امروز در جلسه کمیسیون اجتماعی دولت تصمیم گیری می‌شود.


نامه استرداد لایحه اصلاح قانون کار به مجلس ارسال نشده است

۱۲۸ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت: رییس فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه تاکنون نامه استرداد لایحه اصلاح قانون کار به مجلس ارسال نشده، گفت: درصورت تصویب گزارش کمیسیون اجتماعی درخصوص رد لایحه موضوع از دستور کار خارج می‌شود.
دولت اقدامات قانونی لازم برای اصلاح قانون کار انجام دهد

۱۳۳ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : رییس فراکسیون کار با تاکید براینکه لایحه اصلاح قانون کار برای حمایت از قانون کار در کمیسیون اجتماعی رد شد گفت که لازم است دولت اقدامات قانونی لازم برای اصلاح قانون کار و قانون تأمین اجتماعی و روابط کار را انجام دهد.


رد کلیات لایحه اصلاح قانون کار به دلیل نادیده گرفتن حقوق کارگران

۱۳۵ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت: سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از رد کلیات لایحه اصلاح قانون کار به دلیل بی‌توجهی به حقوق کارگران خبر داد.


اختلاف شرکای اجتماعی در مواد کلیدی لایحه اصلاح قانون کار

۱۳۶ روز قبل

خبرگزاری مهر: عضو هیئت مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار تهران با اشاره به اختلاف شرکای اجتماعی در مواد کلیدی لایحه اصلاح قانون کار گفت: متاسفانه در تدوین این لایحه اصل سه جانبه گرایی رعایت نشده است.


خلاء امنیت شغلی در لایحه اصلاح قانون کار

۱۴۰ روز قبل

خبرگزاری ایلنا : عضو هیات مدیره کانون هماهنگی‌های شوراهای اسلامی کار استان تهران می گوید لایحه اصلاح قانون کار آغازگر یک بدعت هولناک در حقوق کار و حقوق شهروندی است.ادامه بررسی لایحه معیوب اصلاح قانون کار بی‌معناست

۱۴۷ روز قبل

خبرگزاری ایلنا : عضو کارگری شورای عالی کار می‌گوید برای کارگران اظهارات اخیر رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص از سرگیری بررسی لایحه اصلاح قانون کار بی معنی است.


دولت برای تغییر لایحه اصلاح قانون کار اقدام کند

۱۵۰ روز قبل

خبرگزاری ایلنا : رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی می‌گوید در صورتی که دولت برای بازپسگیری لایحه اصلاح قانون کار اقدامی نکند، با خاتمه تعطیلات نوروزی این کمیسیون به بررسی مفاد این لایحه ادامه خواهد داد.


ضرورت اجرای کامل ماده ۴۱ قانون کار در محاسبات مزدی سال۹۶

۱۸۶ روز قبل

خبرگزاری ایلنا : کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی با انتشار بیانیه‌ای خواستار تعیین مزد واقعی کارگران از طریق اجرای کامل ماده ۴۱ قانون کار برای سال ۹۶ شد.


ادامه بررسی اصلاحیه قانون کار در مجلس

۱۹۸ روز قبل

خبرگزاری فارس : رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر که تا این لحظه هیچ نامه‌ای از سوی وزارت کار یا دولت برای بازگشت قانون کار به دولت نداشته‌ایم، گفت: در جلسه صبح امروز معاونت روابط کار هم درباره قانون کار و موضوع بازگشت آن سخنی به میان نیامد.ضرورت بازنگری قانون‌کار

۲۱۰ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری ایسنا : رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: نباید با صاحبان واحدهای تولیدی متضرر مثل مجرمان‌کلاهبردار رفتار شود.
«رحیم بنا مولایی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهارکرد: طی چند سال گذشته شاهد رکود شدید در بخش‌های مختلف اقتصاد بوده‌ایم.


لایحه اصلاحیه قانون کار به دولت مسترد می‌شود

۲۱۷ روز قبل

خبرگزاری فارس : سیدهادی ابوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،درباره موضوع لایحه اصلاحیه قانون کار که دستور کار نشست امروز شورای مشورت سه‌جانبه ملی است،‌اظهار داشت: با توافق اعضاء و نظر موافق علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لایحه اصلاحیه قانون کار به دولت مسترد می‌شود.


لایحه معیوب اصلاح قانون کار مصداق نقض سه‌جانبه‌گرایی

۲۲۷ روز قبل

خبرگزاری ایلنا : «حسین حبیبی»، دبیر کانون هماهنگی های شوراهای اسلامی کار استان تهران در گفت و گو با ایلنا، اظهار داشت: دولت و وزارت کار نمی‌توانند از یک سو مصرانه به دنبال تصویب کلیات لایحه ضد کارگری اصلاح قانون کار در مجلس باشند و از طرف دیگر مدعی شوند که ایران به مقاوله نامه ۱۴۴ سازمان جهانی کار در خصوص تسهیل سه جانبه گرایی پیوسته‌است.


اصلاح قانون کار و مقاومت های شدید

۲۴۰ روز قبل

بازار کار : نتیجه‌ی رویکرد حاکم بر قانون کار کشور این بوده است که از طرفی بخش عمده‌ی نیروی کار کشور به دلیل عدم استخدام، از ابتدایی ترین حقوق کارگری محروم هستند و از طرف دیگر کارفرمایان نیز نیروی کار دائمی استخدام نکرده‌اند.


شرایط کارآموزی در اصلاحیه قانون کار به زیان کارجویان

۲۴۸ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری ایسنا : یک کارشناس حوزه کار معتقد است: تغییر شرایط کارآموزی در اصلاحیه قانون کار به زیان نیروهای کار است و دولت باید از طریق مراکز فنی و حرفه‌ای آموزشهای مهارتی را در کارجویان نهادینه کند.


دولت لایحه اصلاح قانون کار را پس بگیرد

۲۵۳ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از دولت خواست لایحه اصلاح قانون کار را از مجلس پس بگیرد تا آن را بر اساس موافقت‌نامه‌های سازمان جهانی کار ارائه کند.


دولت لایحه اصلاح قانون کار را پس می‌گیرد

۲۶۹ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار از اعلام آمادگی وزارت کار برای بازپس‌ گیری اصلاحیه قانون کار خبر داد و گفت:‌ لایحه اصلاح قانون کار به دلیل مخالفت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و ابراز تمایل وزارت کار برای پس گرفتن آن به دولت بازمی‌گردد.


پیگیر بازگرداندن لایحه اصلاح قانون کار هستیم

۲۷۴ روز قبل

خبرگزاری فارس: معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با پذیرش نقاط ضعف لایحه اصلاح قانون کار و لزوم بررسی بیشتر آن در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته تخصصی با حضور شرکای اجتماعی برای جلب منافع ملی تشکیل شده است.


ارسال اصلاحیه لایحه قانون حمایت از حقوق معلولان به مجلس

۲۷۷ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری میزان: معاون توانبخشی سازمان بهزیستی از ارسال اصلاحیه لایحه قانون حمایت از حقوق معلولان به مجلس در روز شنبه ۲۹ آبان ماه خبرداد.


لایحه اصلاح قانون کار به وزارت کار ارجاع شد

۲۸۱ روز قبل

خبرگزاری مهر: نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از ارجاع لایحه اصلاح قانون کار به وزارت کار برای بررسی در کارگروهی ویژه با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت خبرداد.


لایحه اصلاح قانون کار شلیک تیر خلاص به حقوق صنفی کارگران

۲۸۴ روز قبل

خبرگزاری ایلنا : بازرس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور تاکید دارد که تضییع حقوق بنیادین کار و ارزان سازی کارگران در قالب لایحه اصلاح قانون کار اتفاق جدیدی نیست و دولت و مجلس می خواهند به ابعاد جدیدی از این رویه جنبه رسمی و قانونی بدهد.


بررسی لایحه اصلاح قانون کار ادامه دارد

۲۸۸ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس می‌گوید اصلاح در قانون کار باید به نفع کارگران باشد از این رو کمیسیون اجتماعی مجلس لایحه اصلاح قانون کار را با وسواس بررسی می‌کند تا حقوق کارگران تضییع نشود.


همسویی دولت ومجلس در دفاع از لایحه اصلاح قانون کار

۲۹۱ روز قبل

خبرگزاری ایلنا : یک فعال کارگری معتقد است درحالیکه هم دولت و هم مجلس موافق اصلاح قانون کار هستند، تنها مقاومت جمعی کارگران می‌تواند موجب استرداد لایحه اصلاح قانون کار شود.دولت لایحه اصلاح قانون کار را پس بگیرد

۳۱۰ روز قبل

خبرگزاری ایلنا : عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور می‌گوید لایحه اصلاح قانون کار به دلیل عدم اعمال نظر شرکای اجتماعی دولت قانونی نخواهد شد و دولت مجبور می‌شود آن را پس بگیرد.


لایحه اصلاح قانون کار در کمیسیون اجتماعی بررسی نشد

۳۱۲ روز قبل

خبرگزاری فارس : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از عدم بررسی لایحه اصلاحیه قانون کار در نشست هفته گذشته کمیسیون خبر داد و گفت: با توجه به آیین‌نامه داخلی مجلس، لایحه اصلاحیه در دولت فعلی به مجلس تقدیم شده و اعلام وصول شد.


شرایط کارگران با تغییر قانون کار سخت می‌شود

۳۱۹ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: مشاور کانون شورای اسلامی کار خراسان رضوی می‌گوید: عده‌ای می‌خواهند قانون کار را تغییر دهند اما عنوان اصلاح را برای آن به کار می‌برند، در حالی که با تغییر قانون کار شرایط برای کارگران در ایران سخت‌تر خواهد شد.


تهدید منافع کارگر و کارفرما با لایحه اصلاح قانون کار

۳۲۱ روز قبل

خبرگزاری مهر: عضو شورایعالی کار با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون کار منافع کارگر و منافع کارفرما را تهدید می‌کند، گفت: آماده‌ایم در مناظره‌ای قاطعانه مغایرت این لایحه با امنیت شغلی کارگران را ثابت کنیم.


تامین امنیت شغلی با اصلاح قانون کار

۳۲۲ روز قبل

خبرگزاری مهر: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون کار امنیت شغلی کارگران را تضمین می‌کند، اعتیاد و مشکلات روانی را به عنوان دو آسیب جدی پیش روی کارگران عنوان کرد.


آغاز بررسی لایحه اصلاح قانون کار در هفته آینده

۳۲۳ روز قبل

خبرگزاری فارس : رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از رد برخی ادعاها مبنی بر بازگرداندن لایحه اصلاح قانون کار به دولت، تأکید کرد: لایحه هفته آینده در دستور کمیسیون اجتماعی قرار می‌گیرد و شرکای اجتماعی نیز دعوت می‌شوند.


توافق نمایندگان کارگری و کارفرمایی برای بازگشت اصلاحیه قانون کار به دولت

۳۲۴ روز قبل

خبرگزاری فارس : عضو کارگری شورای سه‌جانبه ملی از اتفاق نظر نمایندگان کارگری و کارفرمایی برای بازگرداندن لایحه اصلاحیه قانون کار به دولت در نشست روز گذشته خبر داد و گفت: دولت با حذف برخی بندها درصدد عدم اجرای بندهای حامی کارگران است.


عودت لایحه قانون کاربه دولت منتفی شد

۳۲۴ روز قبل

خبرگزاری مهر : پس از کش و قوس‌های اخیر درخصوص لایحه اصلاح قانون کار، پروند عودت این لایحه به دولت رسما بسته شد تا بررسی آن از هفته آینده در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس قرار گیرد.


مغایرت لایحه اصلاح قانون کار با بخشنامه امنیت شغلی

۳۲۶ روز قبل

خبرگزاری مهر: عضو کارگری شورایعالی کار گفت: در حالی که در بخشنامه اخیر وزیر بر حقوق بنیادی نیروی کار بویژه تامین امنیت شغلی تاکید شده اما در لایحه اصلاح قانون کار تمام حقوق بنیادی کار از بین رفته است.


بررسی قانون کار در فضایی دور از تنش و استرس

۳۲۹ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار، اصلاحیه قانون کار را از حداقل‌های لازم برخوردار ندانسته و تاکید دارد که اصلاحیه باید هرچه سریعتر از مجلس به دولت بازگردد ولی اگر مجلس درصدد ایجاد اصلاحاتی در قانون کار است می‌تواند با مشورت تشکل‌های کارفرمایی و کارگری طرح جداگانه‌ای در این خصوص ارائه کند.


توقف لایحه اصلاح قانون کار در کمیسیون اجتماعی مجلس

۳۲۹ روز قبل

خبرگزاری فارس: دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران از مسکوت ماندن لایحه اصلاح قانون کار در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: آقای محجوب به عنوان رئیس فراکسیون کارگری مجلس وعده کرده این لایحه تا زمان جلب نظرات شرکای اجتماعی مسکوت بماند.


در لایحه اصلاح قانون کار به امنیت شغلی کارگران توجه نشده است

۳۳۰ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رییس فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از لایحه اصلاحیه قانون کارگفت که در این لایحه به امنیت شغلی کارگران توجه نشده است.


کارفرمایان از متن اصلاحیه قانون کار بی‌خبرند

۳۳۰ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران گفت: در گذشته کارگران و کارفرمایان در مورد اصلاح قانون کار به توافق رسیده بودند، اما کارفرمایان از پیش‌نویس فعلی بی‌اطلاع هستند.


اتفاق نظر کارگران و کارفرمایان در لزوم اصلاح قانون کار

۳۳۱ روز قبل

اقتصاد آنلاین: اصلاح قانون کار یک الزام برای بهبود محیط کسب و کار است. بهادر احرامیان عضو هیئت نمایندگان تهران معتقد است کارگران و کارفرمایان در مورد اصلاح قانون کار متفق القولند.


لایحه اصلاح قانون کار نیاز به چکش کاری دارد

۳۳۲ روز قبل

خبرگزاری مهر: اصفهان- نایب رئیس شورای اسلامی هماهنگی کار گفت: لایحه‌ اصلاح قانون کار نیاز به چکش‌ کاری دارد و باید اصل سه جانبه‌کاری در نظر گرفته شود.


تهدید دستمزد کارگران در لایحه اصلاح قانون کار

۳۳۲ روز قبل ۱ نظر

تابناک: عضو شواری عالی کار با اعلام مخالفت خود با لایحه اصلاح قانون کار گفت: با تغییراتی که در ماده ۴۱قانون کار ایجاد می‌شود دستمزد تهدید می‌شود و امکان تعیین مزد فارغ التحصیلان پایین‌تر از قانون وجود دارد.


رد امضای نمایندگان کارگری زیر اصلاحیه قانون کار

۳۳۳ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران امضای نمایندگان تشکل‌های کارگری در زیر اصلاحیه قانون کار را رد کرد و گفت: اگر چنین چیزی صحت دارد، اصلاحیه را از مجلس برگردانند تا مشخص شود چه کسی پای اصلاحیه را امضا کرده است.


عودت لایحه اصلاح قانون کار به شورای عالی کار

۳۳۶ روز قبل

خبرگزاری مهر: اعلام نتیجه نهایییک فعال صنفی گفت: پس از درخواست مکتوب کانون انجمن‌های صنفی کارگران ایران، قرار است بازپس‌گیری لایحه «اصلاح قانون کار» در اولین جلسه شورای عالی کار مورد بررسی قرار گیرد.


جزئیات جدید لایحه اصلاحیه قانون کار

۳۳۸ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری فارس: مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار با اعلام این که مواد ۲۳ و ۲۴ اصلاحیه قانون کار مربوط به بیمه فراگیر و نحوه تجمیع سنوات کارگران است، گفت: این اصلاحیه علاوه برای جلب نظرات گروه‌های کارگری و کارفرمایی به مجلس ارسال شد و به نفع کارگران تمام می‌شود.


قانون کار به جای اصلاح به جدیت در اجرا نیاز دارد

۳۴۰ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با بیان اینکه مخالف اصلاح قانون کار نیست و باید به روز شود، گفت: قانون کار فعلی اجرا نشده که بخواهیم آن را اصلاح کنیم. قانون باید اول اجرا شود تا اگر به مشکل برخورد از زیر تیغ اصلاح بگذرد.


توقف اصلاح قانون کار پیش‌شرط تحقق بخشنامه امنیت شغلی

۳۴۲ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: یک عضو کارگری شورایعالی کار با اشاره به بخشنامه «امنیت شغلی همراه با امنیت سرمایه» می‌گوید: در صورت اجرای این بخشنامه گامی اثربخش در جهت اجرای حقوق بنادین کار برداشته شده، اما پیش‌شرط اجرای آن بازگشت لایحه اصلاح قانون کار به شورایعالی کار است.


قوانین کار برای حمایت از بخش خصوصی اصلاح می‌شود

۳۴۴ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضاء هیئت دولت به دنبال اصلاح قانون کار در جهت حمایت بیشتر از بخش خصوصی هستند.


به هرج و مرج کشیده شدن روابط کار با تصویب لایحه اصلاح قانون کار

۳۴۶ روز قبل

سلامت نیوز: رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانکاری سراسر کشور می‌گوید لایحه اصلاح قانون کار در جهت هرچه سخت‌تر کردن شرایط کار و حقوق صنفی کارگران نوشته شده است.


درخواست کارگران از شورای عالی کار برای بررسی لایحه اصلاح قانون کار

۳۴۷ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : به دلیل عدم توجه مجلس شورای اسلامی و دولت به اعتراضات جامعه کارگری نسبت به اصلاح قانون کار، نمایندگان شورای عالی کار درخواست بررسی لایحه اصلاح قانون کار در اولین جلسه شورای عالی کار را دادند.


مغایرت لایحه اصلاح قانون کار با قانون برنامه پنجم

۳۴۹ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: یک فعال صنفی کارگری می‌گوید مفاد گنجانده شده در لایحه اصلاح قانون کار از اساس با اهداف تعیین شده در قانون برنامه پنجم توسعه تعارض دارد و می تواند در کوتاه مدت هزینه های جبران ناپذیری را برای جامعه برجای بگذارد.


چرا ضرورت اصلاح قانون کار احساس می‌شود؟

۳۵۰ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : یک فعال کارگری می‌گوید: قانون کار فعلی تناسبی با بازار کار ندارد و شرایط روز اقتصاد کشور ایجاب می‌کند که هرچه سریعتر اصلاح شود.


قانون کار از الزام های مهم مناطق آزادکشوراست

۳۵۰ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: عاون توسعه مدیریت شورایعالی مناطق آزاد کشور با بیان اینکه در مناطق آزاد ماچارچوب مشخصی برای قانون کار کارگران تعریف نشده است، افزود: قانون کار یکی از الزمات مهم مناطق آزاد در مناطق آزاد است که باید پیوسته و روشن باشد.


گنگ‌تر شدن شرایط کارگران قراردادی در لایحه اصلاح قانون کار

۳۵۱ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: رئیس اتحادیه کارگران خودروسازی می‌گوید در لایحه اخیر اصلاح قانون کار شرایط کار کارگران قرارداد موقت بیش از هر زمان دیگری گنگ و نامفهوم شده است.


موضع نمایندگان کارگری و کارفرمایی درباره اصلاح قانون کار

۳۵۲ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور معتقد است قانون فعلی کار به هیچ وجه مانع تولید نیست و دولت ملزم به مشورت با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برای اصلاح لایحه است.


رونمایی از آخرین لایحه اصلاح قانون کار

۳۵۲ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: به فاصله چند هفته پس از شروع زمزمه‌ها در خصوص طرح دوباره لایحه اصلاح قانون کار بالاخره در روزهای گذشته متن پیش نویس این لایحه در فضای مجازی منتشر شد.


تلاش برای اصلاح قانون کار با کندن از سفره خالی کارگران

۳۵۳ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا در جلسه مشترک شورای اسلامی شهر تهران با فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در حال حاضر شش لایحه در دستور کار دولت و مجلس قرار دارد که ارتباط مستقیم با حوزه مدیریت شهری دارد که لازم است در تصویب نهایی آنها دقت و ظرافت لازم رعایت شود.


لایحه اصلاحیه قانون کار از مجلس پس گرفته شود

۳۶۱ روز قبل

خبرگزاری صدا و سیما : دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور بازگشت هرچه سریع‌تر اصلاحیه قانون کار از مجلس به دولت را خواستار شد و تاکید کرد: بدون تأمین نظر همه شرکای اجتماعی اصلاح و تصویب قانون کار ممکن نیست.


اصلاح قانون کار بدون نظر شرکای اجتماعی معنا ندارد

۳۶۴ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور بازگشت هرچه سریع‌تر اصلاحیه قانون کار از مجلس به دولت را خواستار شد و تاکید کرد: بدون تامین نظر همه شرکای اجتماعی اصلاح و تصویب قانون کار ممکن نیست.


تضعیف کارگران با اصلاحیه جدید دولت در قانون کار

۳۶۸ روز قبل

خبرگزاری فارس: عضو شورای عالی کار به مخاطره افتادن امنیت شغلی کارگران و معیشت آنان در صورت تصویب اصلاحیه قانون کار اشاره کرد و گفت: این اصلاحیه تضعیف جامعه کارگری را هدف قرار داده است.


حاکمیت گاه سرمایه‌داری در تدوین لایحه جدید قانون کار

۳۷۲ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت‌مدیره شورای عالی اسلامی کار با بیان اینکه لایحه جدید قانون کار که به‌تازگی اعلام وصول شده به‌رؤیت بخش کارگری هم نرسیده است، تأکید کرد: به‌نظر می‌رسد نگاه سرمایه‌داری در تدوین این لایحه حاکم بوده است.


عدم حمایت‌ دولت مانع اشتغال است، نه قانون کار

۳۷۴ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : نایب‌رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با تأکید بر اینکه عدم حمایت‌های دولت از تولید داخلی مانع ایجاد اشتغال است گفت:موضوع اصلاح قانون کار در برنامه‌های چهارم و پنجم مورد تاکید قرار گرفته و باید به شکل سه‌جانبه گرایی اصلاح شود.


سناریوی زیرپوستی حذف قانون کار

۴۰۰ روز قبل

خبرگزاری مهر: نمایندگان کارگران می‌گویند دولت با ایجاد ۱۹ منطقه ویژه و آزاد جدید که با چراغ سبز مجلس همراه شده ناخواسته مجوز حذف کامل قانون کار و بازی خطرناک آسان سازی اخراج نیروی کار را صادر خواهد کرد.


لایحه اصلاح قانون کار به نفع کارفرمایان تنظیم شده

۴۱۰ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه در لایحه اصلاح قانون کار به نظرات کارگر هیچ توجهی نشده است، گفت: لایحه اصلاح قانون کار بر اساس خواسته کارفرمایان تنظیم شده و به نوعی فرار از قانون است.


قانون کار از چالش‌های بخش اشتغال است

۴۲۴ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سفره نفت از اقتصاد کشور باید جمع شود، گفت: دشمن تمام قد در جنگ اقتصادی علیه نظام اسلامی وارد شده است.


آنچه قبل از استخدام باید از قانون بدانیم

۴۵۲ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری وکیل ملت: برای استخدام و یا شروع به کار باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. مواردی از جمله: بیمه تامین اجتماعی، حوادث ناشی از کار، فوق العاده نوبت کاری، مرخصی سالیانه، مرخصی زایمان، پاداش بازنشستگی، اضافه کاری، وام مسکن، عیدی و پاداش، خدمت نظام وظیفه، کارهای سخت و زیان آور، کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار و اخراج می باشد. در این مقاله به توضیح مختصری در مورد هر کدام از این موارد پرداخته شده است.


قانون کار کشور جوابگوی برخی نیازهای فعلی نیست

۴۵۶ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: زنجان -ایرنا- معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قانون کار کشور جوابگوی برخی نیازهای فعلی جامعه کار نیست و نیازمند بازنگری و اصلاح در آن هستیم.


ضرورت بازنگری در قانون کار

۴۸۰ روز قبل

خبرگزاری آنا : رییس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید برضرورت بازنگری در قانون کار گفت: این قانون هیچگاه قادر به کاهش مشکلات کارگران نبوده است.


لزوم اجرای ماده ۶۳ قانون کار

۴۸۲ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده ۶۳ قانون کار گفت:روز کارگر بر اساس قانون کار، روز تعطیل رسمی برای کارگران محسوب می شود و کارفرمایان حق ندارند در این روز کارگران را وادار به کار کنند.


ثبت نام از قشر کارگر و کارفرمایانی مشمول قانون کار

۴۸۳ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: از شهریور تا مهرماه سال گذشته ثبت نام از قشر کارگر و کارفرمایانی که مشمول قانون کار انجام شد.


تشکیل کارگروه ویژه برای اصلاح قانون کار

۴۹۰ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : مشاور کانون عالی شوراهای اسلامی کار درباره جلسه روز گذشته کمیته سه‌جانبه ملی گفت: شنبه آینده افزایش ۲۰هزار تومانی حق مسکن به هیأت وزیران ارسال می‌شود، همچنین مقرر شد کارگروهی جدید موضوع اصلاح قانون کار و ساماندهی قراردادهای کار را بررسی کند.


لایحه اصلاح قانون کار از مجلس برمی‌گردد

۴۹۰ روز قبل

خبرگزاری فارس : بازپس‌گیری لایحه اصلاح قانون کار از مجلس و ارسال مصوبه مزدی شورای عالی کار مبنی بر افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران از جمله جزئیات نشست شورای ۳ جانبه ملی بود.


قانون کار مانع اشتغال نیست!

۵۰۵ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری ایسنا : یک مقام مسوول کارگری با بیان اینکه قانون کار مانع اشتغال نیست، گفت: تمام دستگاهها و سازمانها باید در یک فضای تعاملی و با عمل به قانون، در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی گام بردارند.


مجلس دهم ماده ۷ قانون کار را به ثمر برساند

۵۴۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : دبیرکل کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور از نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس خواست تا ماده ۷ قانون کار را پس از سالها به نتیجه برسانند.


دولت زمینه اجرای بند دوم ماده ۴۱ قانون کار را مهیا کند

۵۴۸ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: یکی از اعضای کارگری کارگروه مزد، از اعضای دولتی شورای عالی کار خواست تا در بحث تعیین مزد سال آینده زمینه اجرایی شدن قسمت دوم ماده ۴۱ قانون کار را فراهم کنند.
اصلاحات مجلس در قانون کار

۵۷۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) و در جریان رسیدگی به لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، وزارت کار را مکلف کردند طبق قرارداد سه‌جانبه کارگران کارگاه را به مدت شش تا ۱۲ ماه تحت پوشش بیمه بیکاری قرار دهد.بیش از دو میلیون نیرو فاقد پوشش قانون کار

۹۴۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: یک فعال کارگری با بیان اینکه بخش اعظمی از نیروهای کار شاغل در سازمانها و ادارات تحت پوشش قانون کار نیستند، گفت: برخی مواد قانون کار همچون امنیت شغلی و دستمزد که برای کارگران مهم است، باید تغییر کند.قانون کار مانع تولید نیست

۹۸۳ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: یک فعال کارگری با بیان اینکه قانون کار به هیچ وجه مانع تولید نیست،گفت: جامعه کارگری از اصلاح مواد قانون کار در قالب لایحه رفع موانع تولید استقبال نمی‌کند.


کارفرمایان ملزم به انجام معاینات قبل از استخدام کارگران هستند

۱۱۸۰ روز قبل

پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی: مدیرکل تأمین اجتماعی قم گفت: بر اساس ماده ٩٠ قانون تامین اجتماعی، کارفرمایان موظفند قبل از به کار گماردن کارگران نسبت به انجام معاینات پزشکی آنان اقدام کنند.


لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.