اخبار استخدام معلولین (کلیه اخبار)

۳ روز قبل ۷۲ نظر

اخبار استخدام معلولین 

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه آخرین اخبار استخدام معلولین کشور در اسرع وقت منتشر خواهد شد

فهرست اخبار استخدام معلولین موجود در این صفحه :


حسرت استخدام برای قهرمانان پارالمپیک و آیین‌نامه‌ای که باید اصلاح شود

۳ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : آیین‌نامه استخدام قهرمانان بازی‌های آسیایی، جهانی، المپیک و پارالمپیک در حالی به تصویب هیئت وزیران رسیده که یک ایراد بزرگ به آن در بخش ورزش معلولان وارد است.


شرایط معافیت از سربازی اعضای خانواده های دارای معلول

۷ روز قبل ۱۲ نظر

خبرگزاری ایرنا : مدیرکل توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و قانون اصلاح موادی از خدمت نظام وظیفه عمومی، مشمول دارای فرد معلول در خانواده با شرایط و ضوابطی می تواند از معافیت خدمت نظام وظیفه عمومی برخوردار شود.


قانون در زمینه استخدام معلولین در ادارات اجرا نمی‌شود

۱۵ روز قبل

خبرگزاری ایمنا: قائم‌مقام توانمندسازی بهزیستی کشور با بیان اینکه قانون استخدام معلولان در ادارات و سازمان ها رعایت نمی‌شود، گفت: این مشکل از فقر فرهنگی، باور نداشتن به‌حق معلولین برای استفاده از امکانات اجتماعی و وجود اشکال در توزیع عادلانه منابع ناشی می‌شود.


لایحه حمایت از معلولان توسط دولت به مجلس ارائه شده است

۲۴ روز قبل

خبرگزاری مهر : رئیس سازمان بهزیستی گفت: لایحه حمایت از معلولان توسط دولت به مجلس ارائه شده که یکی از بخش های آن مشوق هایی برای افرادی است که معلولان را استخدام کنند.


آموزش و پرورش معلم معلول استخدام نمی‌کند

۳۷ روز قبل ۳ نظر

دنیای اقتصاد : آزمون استخدامی آموزش و پرورش شهریور ماه امسال برگزار می‌شود. در دفترچه استخدامی آموزش و پرورش سلامت جسمانی، روانی و توانایی حسن انجام وظایف محوله برای استخدام، ضروری عنوان شده است.
سهم استخدام معلولان در دستگاه‌های دولتی اجرایی شود

۶۰ روز قبل

خبرگزاری شبستان: مدیر بهزیستی بیرجند با بیان اینکه بر اساس قانون دستگاه‌های اجرایی باید بیش از ۳ درصد از ظرفیت استخدامی خود را به معلولین اختصاص دهند، گفت: دستگاه های دولتی باید سهم استخدام معلولان را در دستور کار قرار دهند.


توسعه خاتم کاری موجب ایجاد اشتغال برای تعدادی از معلولان شده است

۶۴ روز قبل

خبرگزاری مهر : معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: توسعه خاتم کاری در چهارمحال و بختیاری موجب ایجاد اشتغال برای تعدادی از معلولان شده است.


طرح معافیت همسران معلولین از خدمت سربازی به مجلس ارائه شد

۶۶ روز قبل ۱۰ نظر

خبرگزاری مهر : عضو اصلی هیات مدیره سازمان جهانی معلولین از ارائه طرح معافیت همسران معلولین از خدمت سربازی به مجلس شورای اسلامی خبر داد.


تشویق درانتظارمدیرانی است که سهمیه استخدام معلولان را رعایت کنند

۸۳ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : استاندار فارس گفت:مدیران دستگاه ها و نهادهایی که سهمیه پنج درصدی استخدام معلولان را رعایت کنند تشویق خواهند شد.سهم سه درصدی اشتغال معلولان باید تحقق یابد

۹۸ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت : سخنگوی فراکسیون حمایت از حقوق معلولان با بیان اینکه سهم سه درصدی اشتغال معلولان باید تحقق یابد بر لزوم مناسب سازی فضاهای شهری، حمل ونقل عمومی، پارک ها و پیاده روها برای سهولت در تردد این قشر تاکید کرد.


آغازثبت نام متقاضیان استفاده از طرح استخدامی فرزندان قهرمانان پارالمپیک

۱۲۶ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: کرج-ایرنا-ثبت نام از متقاضیان استفاده از طرح استخدامی وزارت ورزش و جوانان در خصوص فرزندان قهرمانان پارالمپیکی آغاز شد.


چالش‌ها و ایرادات مطرح در لایحه حمایت از حقوق معلولان قابل رفع است

۱۲۸ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت: فراکسیون حمایت از حقوق معلولان به بررسی جزئیات لایحه حمایت از حقوق معلولان پرداخت و اعضای این فراکسیون بر تصویب قانون جامع عملیاتی و موثر تأکید کردند.تصویب اصلاحیه لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان تا اواسط خرداد

۱۲۹ روز قبل

خبرگزاری میزان : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در قالب اصلاحیه لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان، سهم اشتغال قشر معلول در مراکز دولتی افزایش خواهد یافت.


ایجاد ۳۴۰۰ فرصت شغلی برای معلولان در خراسان رضوی

۱۵۰ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: ۳۴۰۰ فرصت شغلی پارسال برای معلولان و مددجویان زیر پوشش بهزیستی در این استان ایجاد شد.


درخواست از مجلس برای تصویب لایحه حمایت ازحقوق معلولان در ابتدای۹۶

۱۶۱ روز قبل

خبرگزاری مهر : محمودنژاد گفت: لایحه اشاره شده در چندین جلسه از سوی کمیسیون تخصصی مورد بررسی قرار گرفته که امیدواریم این لایحه هر چه زودتر به تأیید و تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.


۲۵۰۰ معلول در سه سال اخیر در دستگاههای دولتی در کشور استخدام شدند

۱۷۶ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور گفت: در سه سال اخیر ۲هزار و ۵۰۰ معلول از طریق آزمون های استخدامی و براساس قانون جذب ۳ درصد معلولان در دستگاههای اجرایی کشور، مشغول به کار شده اند.


قانون استخدام ۳درصدی معلولان اجرا نشد

۱۷۹ روز قبل

خبرگزاری مهر : جامعه یک میلیون و۳۰۰ هزار نفری معلولان ایران متقاضی شغل هستند با توجه به اینکه قانون استخدام ۳درصدی معلولان اجرایی نشده است، وضعیت اشتغال این افراد در استانها خوب نیست.


اصلاح قانون ایجاد صندوق حمایت از فرصتهای شغلی معلولان

۱۹۱ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان آنکه اعتبارات حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی امسال هفت هزار میلیارد ریال بوده است گفت: درحال حاضر یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر با معلولیت متوسط به بالا تحت پوشش خدمات بهزیستی هستند که دو درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند.


اعمال نشدن سهم ۳ درصدی استخدام معلولان

۱۹۳ روز قبل

خبرگزاری فارس : معاون بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۷۰۰ معلول دارای تحصیلات کارشناسی به بالاتر در استان وجود دارد، گفت: سهم ۳ درصدی استخدام معلولان در ادارات استان اعمال نمی‌شود.


تلاش برای افزایش سهم اشتغال معلولان به ۵ درصد

۲۰۷ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت : عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تلاش مجلس برای افزایش سهم اشتغال معلولان از سه به پنج درصد خبر داد وگفت: بر اساس مصوبه مجلس در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶، ۱۰ درصد از تراکنش‌های بانکداری الکترونیک به مسکن معلولان اختصاص می یاید.


۲۰ کارگاه اشتغال برای معلولان سربیشه راه‌اندازی می‌شود

۲۱۳ روز قبل

خبرگزاری فارس: رئیس بهزیستی سربیشه گفت: در ۶ ماه نخست امسال هشت کارگاه اشتغال راه‌اندازی شده و در ۶ ماه دوم امسال نیز ۱۲ کارگاه برای معلولان این شهرستان با اعتباری ‌بالغ‌ بر ۳۲ میلیون تومان از اعتبارات صندوق CBR این شهرستان هزینه شده است.


اداره‌های دولتی برای اشتغال معلولان به قانون عمل نمی‌کنند

۲۲۰ روز قبل

خبرگزاری مهر : معاونت اشتغال، مسکن و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: ادارات دولتی برای اشتغال معلولان بر اساس قانون عمل نمی‌کنند.


مشمولان غایب دارای فرزند معلول ذهنی از خدمت سربازی معاف می‌شوند

۲۲۷ روز قبل ۱۰ نظر

خبرگزاری ایرنا : معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان سمنان گفت: هر یک از مشمولان غایب که دارای فرزند معلول ذهنی باشند، از خدمت سربازی معاف می شوند.استخدام ۳۰۰ معلول در آموزش و پرورش

۲۴۲ روز قبل ۳۰ نظر

خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از جذب ۳۰۰ معلول در آموزش و پرورش از طریق آزمون استخدامی ۱۰ هزار نفری که اخیرا برگزار شد خبر داد و گفت: به دنبال اخذ مجوز آزاد برای جذب نیرو در آموزش و پرورش استثنایی هستیم.


فرصت های شغلی معلولان در جنوب تهران افزایش پیدا می کند

۲۴۶ روز قبل

خبرگزاری مهر : شهردار منطقه ۲۰ تهران از افزایش مراکز مهارت آموزی کوثر و ایجاد فرصت های شغلی جدید ویژه معلولین در این منطقه جنوبی خبرداد.قوانین استخدامی معلولان به درستی اجرا شود

۲۵۹ روز قبل

خبرگزاری مهر: رفسنجان – امام جمعه رفسنجان با اشاره به قانون سهم سه درصدی معلولین در استخدام، گفت: اگر به این میزان از معلولان استخدام شود، یک معلول بیکار نداشتیم.


قانون سه درصد سهمیه اشتغال معلولان اجرایی شود

۲۶۲ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری ایرنا : رئیس جامعه معلولان بافق، قانون سه درصد سهمیه اشتغال معلولان در دستگاه های اجرایی را یادآور و بهبود وضعیت اشتغال این قشر با استفاده از سهمیه مذکور در شهرستان بافق را خواستار شد.


الزام استخدام معلولان در پروژه های شهرداری

۲۶۳ روز قبل

خبرگزاری مهر: رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با اشاره به جلسه مدیران ارشد سازمان های مردم نهاد در حوزه معلولان با شهردار تهران گفت: در این جلسه مشکلات معلولان مطرح و شهردار تهران قول مساعدت داد.


ارسال اصلاحیه لایحه قانون حمایت از حقوق معلولان به مجلس

۲۷۷ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری میزان: معاون توانبخشی سازمان بهزیستی از ارسال اصلاحیه لایحه قانون حمایت از حقوق معلولان به مجلس در روز شنبه ۲۹ آبان ماه خبرداد.


مناسب‌سازی محیط شهری و اشتغال مهم‌ترین دغدغه معلولان

۲۹۱ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: یکی از مهم‌ترین گلایه‌های معلولان وضعیت ساختمان‌های اداری و لحاظ نشدن وضعیت جسمی معلولان برای تردد در این فضاهاست.


توضیح دانشگاه فرهنگیان درمورد مشکلات استخدامی معلولان درآموزش و پروش

۲۹۸ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : سرپرست دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه عدم بکارگیری معلولان در آموزش و پرورش، ارتباطی با این دانشگاه ندارد، گفت: تصمیم گیری در مورد اینکه افراد با شرایط خاص و معلولیت نمی توانند وارد حرفه معلمی شوند، به آموزش و پرورش مربوط است.


قانون استخدام معلولان در ادارات خیلی ضعیف اجرا می‌شود

۳۰۹ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با توانمندسازی معلولان گفت: قانون استخدام معلولان در ادارات خیلی ضعیف اجرا می‌شود.


عدم تمکین دولت از قانون استخدامی معلولان

۳۱۱ روز قبل

خبرگزاری فارس: معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: در قانون سهم ۳ درصدی از استخدام‌های دولتی مربوط به معلولان آمده اما تاکنون محقق نشده و گویا کوچک سازی دولت مانع اجرای این طرح شده است.


رفع مسائل اشتغال و استخدام نابینایان در فارس

۳۱۱ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان : مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس بر لزوم توجه ویژه جامعه به رفع مشکلات نابینایان به ویژه مسائل معیشتی، اشتغال و استخدام آن‌ها تاکید کرد.


اشتغالزایی برای ۴۵۰ هزار معلول در کشور

۳۱۹ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری ایرنا : رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: برای ۴۵۰ هزار معلول با صرف اعتباری افزون بر ۳هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در سال گذشته اشتغال ایجاد شد.توان‌بخشی معلولان خراسان شمالی با اشتغال‌زایی

۳۳۳ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: تبیین برنامه‌های هفته دفاع مقدس ارشاد بجنورد، توان‌بخشی معلولان خراسان شمالی با اشتغال‌زایی و لزوم افزایش اشتغال‌زایی در بخش صنعت خراسان شمالی از مهم‌ترین اخبار کوتاه امروز خراسان شمالی بوده است.بیش از ۴۰ هزار شغل برای معلولان ساماندهی شده است

۳۴۰ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۴۰ هزار شغل برای معلولان ساماندهی شده است، گفت: در بخش مسکن معلولان، تلاش شده تا موضوع مسکن خانواده‌هایی که ۲ معلول و بیشتر دارند برطرف شود.


جذب سه درصد در استخدامی‌ها جوابگوی نیاز اشتغال معلولان نیست

۳۴۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: با توجه به تعداد معلولان خراسان رضوی جذب سه درصد در استخدامی‌ها جوابگوی نیاز اشتغال معلولان نیست.


قانون استخدام ۳ درصد معلولان در آذربایجان غربی اجرا نمی شود

۳۵۰ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان غربی گفت: بنا بر قانون مصوب دولت، ارگانها و سازمان های دولتی موظفند سه درصد از استخدام های خود را به معلولان اختصاص دهند که این قانون در آذربایجان غربی اجرا نمی شود.


برنامه ریزی برای اشتغال زنان معلول

۳۶۰ روز قبل

خبرگزاری میزان: انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو باخبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: از ۳ سال گذشته تاکنون به صورت پایلوت طرحساماندهی کودکان کار و خیابان در سازمان بهزیستی کشور اجرایی شده است.


طرح‌های اشتغال پایدار معلولان در خدابنده اجرا می‌شود

۳۷۰ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: رئیس بهزیستی خدابنده گفت: به منظور حرکت عملی در راستای تحقق شعار “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” طرح‌های “اشتغال پایدار معلولان” در خدابنده اجرا می‌شود.


ایجاد پنج هزار فرصت شغلی جدید برای معلولان

۳۷۲ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : معاون امور توانبخشی و سالمندان سازمان بهزیستی گفت: امسال ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار به اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه بهزیستی کشور(سی بی آر) اختصاص یافت.


حمایت دولت از کارفرمایان در قبال اشتغال معلولان

۳۷۳ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: دولت در قبال ایجاد اشتغال به معلولان با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت از کارفرمایان و فعالان بخش خصوصی حمایت می کند.


قانون جذب ۳ درصد معلولان در استخدام‌های زنجان رعایت نمی‌شود

۳۷۴ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: معاون مشارکت‌های مردمی استان زنجان با بیان اینکه قانون جذب ۳ درصد معلولان در استخدام‌های زنجان رعایت نمی‌شود، گفت: بانک‌ها در ارائه تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان همکاری نمی‌کنند و شرایط آسان‌تری برای این افراد در نظر نمی‌گیرند.


احتمال تصویب لایحه “حمایت از حقوق معلولان” در شهریورماه

۳۷۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از ادامه رایزنی با مجلس جدید درخصوص اصلاح قانون حمایت از معلولان خبر داد و گفت: امیدواریم این لایحه تا شهریورماه به صحن علنی مجلس دهم شورای اسلامی رفته وسپس برای تایید به شورای نگهبان ارسال شود.
لحاظ کردن سهم ۳ درصدی معلولان در دستگاه‌های برگزارکننده آزمون

۳۸۷ روز قبل

دستگاه‌های دولتی در حال حاضر استخدام زیادی ندارند اما رییس جمهوری این موضوع را تصویب و ابلاغ کرده و به این ترتیب دستگاه‌هایی که در حال برگزاری آزمون استخدامی هستند، حتما باید سهم درصد استخدام معلولان را رعایت کنند.


طرح‌های تشویقی اشتغال معلولان در زنجان اجرا می‌شود

۳۹۱ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل بهزیستی استان زنجان از اجرای طرح‌های تشویقی با هدف ارائه راهکارهای ایجاد اشتغال برای مددجویان به‌ویژه معلولان خبر داد.


برای اشتغال معلولین تلاش خود را بکار می گیریم

۴۰۰ روز قبل

فرماندار شهرستان کنگان گفت: برای اشتغال و مسکن معلولین تلاش خود را بکار می گیریم
فرماندارشهرستان کنگان در نشست با کارکنان بهزیستی شهرستان کنگان گفت: اینکه مسائل مادی و مسائل مرتبط با مشقت هایی که در بهزیستی است چه آنهایی که در بخش دولتی هستند و چه آنهایی که در بخش خصوصی و من از نزدیک با عزیرانی که یا معلول هستند یا مسائل مشکلات دیگری دارند بارها رفته ام و در بعضی از مواقع در این مراکز به شدت تحت تاثیر قرار گرفته ام.


تسهیلات به معلولان دارای مهارت شغلی اختصاص پیدا می کند

۴۰۱ روز قبل

خبرگزاری مهر: قرچک-فرماندار شهرستان قرچک گفت: به معلولانی که دارای مهارت یا حرفه خاصی هستند، به منظور ایجاد اشتغال و راه اندازی کسب و کار، تسهیلات اعطا می شود.


اشتغال مهم ترین مطالبه معلولان اردکان است

۴۰۲ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری ایرنا: یزد – ایرنا – رئیس اداره بهزیستی اردکان گفت: نبود شغل و بیکاری مهم ترین مشکل جامعه معلولان این شهرستان و مطالبه جدی این قشر است.


نباید سهم اشتغال ۳ درصد معلولان مغفول بماند

۴۰۳ روز قبل

خبرگزاری فارس: نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید اشتغال ۳ درصدی معلولان در دستگاه‌های اجرایی مورد غفلت قرار گرفته و یا نسبت به آن بی‌توجهی شود.


الویت فراهم ساختن زمینه ورود افراد معلول به چرخه اشتغال

۴۰۶ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : رئیس گروه توانبخشی حرفه ای سازمان بهزیستی کشور گفت: ورود افراد معلول به چرخه اشتغال جامعه از اهداف بهزیستی و از نیازهای ضروری جامعه معلولان است که نیازمند مشارکت همگانی است.


اجرایی نشدن استخدام معلولان در دستگاه‌های اجرایی

۴۰۶ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: استخدام معلولان در دستگاه‌های اجرایی ‌کهگیلویه و بویراحمد هنوز اجرایی نشده است.


بی توجهی دستگاه‌های اجرایی به قانون اشتغال سه درصد معلولان

۴۰۷ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان : مدیرکل بهزیستی استان سمنان از وجود حدود ۱۳ هزار معلول تحت‌پوشش بهزیستی در استان سمنان خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان،علی ایزد پور مدیر کل بهزیستی استان سمنان گفت: بیش از ۱۷۰۰ نفر از این معلولان در مراکز شبانه‌روزی از معلولان نگهداری می‌شوند.


استخدام فقط ۲معلول در ادارات دولتی

۴۰۷ روز قبل

خبرگزاری مهر : معاون امور مشارکت‌های مردمی بهزیستی اصفهان با انتقاد از عدم توجه دستگاه‌های دولتی برای استخدام معلولان در سه درصد از ظرفیت‌های شغلی، گفت: درسال گذشته تنها ۲ معلول استخدام شدند.سهم استخدام معلولان در دستگاه‌های اجرایی لرستان رعایت شود

۴۱۰ روز قبل

خبرگزاری مهر: خرم آباد – مدیر کل بهزیستی لرستان گفت: مسئولین نسبت به تخصیص سهمیه مربوط به معلولان در استخدام های دولتی مطابق قانون حمایت جامع از حقوق معلولان عمل کنند.


شرایط اشتغال نابینایان در استان بوشهر تسهیل شود

۴۱۶ روز قبل

خبرگزاری مهر: بوشهر – رئیس انجمن نابینایان استان بوشهر گفت: شرایط اشتغال روشن‌دلان در استان بوشهر تسهیل شود.
به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم صداقت عصر شنبه در دیدار با امام جمعه بوشهر اظهار داشت: افرادی که دارای نوعی معلولیت هستند، دلیل بر ناتوانی آنها نیست و در زمینه‌های مختلف می‌توانند خدمات خوبی را ارائه کنند.


اشتغال درخواست اول معلولان

۴۳۷ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان : فضای شهری تهران و جای خالی برخی طراحی‌های ویژه، محدودیت‌های بسیاری را برای معلولان ایجاد کرده است، اما آن‌چه انتقاد اصلی آن‌هاست، بیکاری است.


سازمان بهزیستی اختصاص سهمیه استخدام ۵ درصدی معلولان را خواستار شد

۴۵۶ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت : در پی پیگیری‌های رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان در مجلس، سازمان بهزیستی در نامه ای به سازمان مدیریت خواستار اختصاص سهم ۵ درصدی استخدام معلولان در دستگاه های اجرایی شد.


در زمینه اشتغال معلولان در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ رشد داشتیم

۴۶۵ روز قبل

محسنی‌بندپی در ادامه تصریح کرد: ‌در زمینه اشتغال معلولان در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ رشد داشتیم که حدوداً ۴۵ هزار اشتغال فراهم شد و ۳۲ هزار نفر از آنها افراد دارای معلولیت در رده‌های مختلف بودند.تشویق کارفرمایان برای اشتغال معلولان

۴۷۹ روز قبل

خبرگزاری مهر : رئیس سازمان بهزیستی از ارائه مشوقهایی برای کارفرمایان خبر داد و گفت: کارفرمایانی که معلولان و مددجویان بهزیستی را استخدام کنند مورد تشویق قرار می گیرند.


پرداخت ۵ ساله حق بیمه برای استخدام معلولان

۴۸۳ روز قبل

خبرگزاری میزان: رئیس سازمان بهزیستی گفت: افرادی که معلولان را استخدام کنند تا ۵ سال دولت حق بیمه معلولان را پرداخت می کند و نیازی به پرداخت پول از سوی کارفرما نیست.


اشتغال، اصلی‌ترین چالش معلولان ایران

۴۹۸ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری میزان : رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان کشور گفت: متاسفانه معلولان جایی در طرح تحول نظام سلامت نداشته و حتی ویلچرهای آنها هم با هزینه‌های گزاف خریداری می‌شود.


معافیت ۱۲۰ معلول از خدمت سربازی

۵۰۱ روز قبل

خبرگزاری فارس : مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: در یک سال اخیر و در واگذاری فعالیت‌ها و برنامه‌های توانبخشی به بخش خصوصی گام‌های عملی برداشته شده تا زمینه خروج از تصدیگری دولتی فراهم آید.


ارسال لایحه جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت به شورای نگهبان

۵۲۷ روز قبل ۶ نظر

خبرگزاری ایسنا : معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در شورای معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سه رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی و معلولیت ها، استاندارسازی خدمات و توسعه خیر جمعی از ارسال لایحه جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مصوب در مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان در ۳۱ ماده و ۱۲ فصل خبر داد.


تصویب قانونی گره گشا در انتظار رای شورای نگهبان و بهارستانی ها

۵۴۲ روز قبل

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛جمله ی معلولیت محدودیت نیست را بارها و بارها از زبان بسیاری افراد شنیده ایم،شاید جمله ای که به لحاظ معنایی صحیح باشد و آدمی را به فکر فرو برد اما همه ی ما به این مسئله واقف هستیم که هرچند شاید معلولیت برای فرد محدودیت به همراه نداشته باشد اما قطعا مشکلاتی را به وجود می آورد ،مشکلاتی که این افراد انتظار دارند با تدبیر هرچه بیشتر دولت و مسئولان ذی ربط کاهش یابد.


چند روز تا تصویب قانون معلولان

۵۴۳ روز قبل

معاون وزیر رفاه با اشاره به اینکه طی چندروز آینده بازنگری قانون جامع معلولان در مجلس به تصویب می رسد، گفت: بعداز تایید نمایندگان برای تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال می شود.


دستگاه‌ها،قانون استخدام معلولان را از کانال سازمان آموزش‌و پرورش

۵۴۷ روز قبل

عضو کمیسیون آموزش مجلس بابیان اینکه تاکنون مصوبه سهم ۳درصدی معلولان در استخدام های دولتی عملا اجرا نمی‌شود، تاکید کرد: واگذاری توزیع سهمیه استخدامی این قشر به آموزش‌وپرورش استثنایی می‌تواند به‌اجرای این مصوبه کمک‌کند.


توزیع سهمیه‌های استخدامی معلولان به آموزش و پرورش و بهزیستی واگذار شود

۵۵۰ روز قبل

معاون وزیر آموزش و پرورش معتقد است که باید ردیف استخدام سه درصدی معلولان را از هردستگاهی بگیرند و امر توزیع این سهمیه‌ها را به آموزش و پرورش استثنایی و یا سازمان بهزیستی بسپارند تا این قانون را اجرا کنیم.


برگزاری کارگاه آموزشی اشتغال حمایت شده معلولین

۵۵۳ روز قبل

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، سومین کارگاه آموزشی اشتغال حمایت شده معلولین، با حضور دکتر نحوی نژادمعاون توانبخشی و مدیر کل دفتر توانمندسازی بهزیستی کشور، با هدف ایجاد استقلال و اشتغال پایدار جهت دستیابی معلولین و توانخواهان به زندگی مستقل و عدم وابستگی همراه با ارتقای عزت نفس، در هتل چهل پنجره اصفهان برگزار شد.


پیگیری قانون جامع معلولان در کمیسیون اجتماعی مجلس

۵۵۶ روز قبل

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان،علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به قم سفر کرده است،امروز (یکشنبه، ۲۵ بهمن‌ماه)در مراسم افتتاح مرکز توانبخشی رضوی قم با تشکر از همت خیرین نیکوکار گفت: از خانواده مرحوم آقای رضوی که از خیرین نیکوکار بوده است، قدردانی می‌کنم.موافقت مجلس با بررسی لایحه حمایت از معلولین به صورت اصل ۸۵

۵۶۸ روز قبل

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز خود با تقاضای رسیدگی به لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت طبق اصل ۸۵ قانون اساسی موافقت کردند.


اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به معلولان و زنان سرپرست خانوار

۵۷۵ روز قبل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرضا، محمدعلی صادقی عصر امروز در جلسه شورای شهرستان شهرضا با اشاره به اهمیت خانواده‌ها در جامعه، اظهار کرد: نقش خانواده‌ها بسیار مهم است و می‌توان آن را اساسی‌ترین رکن جامعه دانست.


پرداخت حق پرستاری به ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر ضایعه نخاعی

۵۷۷ روز قبل

مدیرکل توانمندسازی معلولان بهزیستی با بیان اینکه اطلاعات ۱۸ هزار نفر دربانک جامع ضایعه نخاعی بهزیستی ثبت شده است، گفت: درحال حاضر ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر ضایعه نخاعی ازحق پرستاری استفاده می کنند.


نهادها به استخدام نابینایان اهتمام داشته باشند

۵۸۱ روز قبل

از قم،‌ علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای هیئت نابینایان استان قم نسبت به بهبود وضعیت جامعه نابینایان در جامعه ابراز امیدواری و اظهار کرد: در عصری قرار داریم که تکنولوژی پیشرفت کرده و همه اقشار جامعه می‌توانند از آن بهره ببرند.


اشتغال دغدغه ای برای معلولان است

۵۸۲ روز قبل

فراهم شدن فرصت اشتغال برای افراد دارای معلولیت یکی از دغدغه هایی که این معلول به خوبی با آن آشنا است.
اشتغال دغدغه ای برای معلولان استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد ؛ آقای شهاب فدایی متولد ۱۳۶۰ در روستای ده چشمه از توابع شهرستان فارسان استان چهارمحال و بختیاری است.


سهم بیمه‌ کارفرما توسط بهزیستی به ازای به‌کارگیری افراد معلول پرداخت می‌شود

۵۸۳ روز قبل

معاون بهزیستی استان زنجان با اشاره به تعداد فرصت‌های شغلی ایجاد شده در بخش‌های خویش‌فرمایی و کارفرمایی گفت: در طول ۹ ماهه امسال بیش از ۶۵۰ فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی در استان ایجاد شده است.
نعمت ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار داشت: با توجه به آمار احصاء شده افراد واجد شرایط جویای کار بیش از یک هزار نفر بوده که بهزیستی به‌دنبال ایجاد اشتغال برای همه این افراد است.


اداره‌های دولتی برای اشتغال معلولان به قانون عمل نمی‌کنند

۵۸۵ روز قبل

خبرگزاری مهر: معاونت اشتغال، مسکن و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: ادارات دولتی برای اشتغال معلولان بر اساس قانون عمل نمی‌کنند.


معافیت پرداخت حق بیمه در ازای استخدام معلولان

۵۹۴ روز قبل

کارفرمایانی که معلولان را به کار بگیرند به مدت ۵ سال از پرداخت حق بیمه معاف می شوند .
کارفرمایانی که از معلولان در کارگاهها و واحدهای صنفی و تولیدی خود استفاده کنند تا ۵ سال از پرداخت حق بیمه معاف می شوند .


قانون ۳ درصد استخدام معلولان توسط ادارات بروجرد رعایت نمی‌شود

۵۹۷ روز قبل

رئیس بهزیستی بروجرد گفت: قانون سه درصد استخدام معلولان با گذشت بیش از ۱۰ سال از ابلاغ آن توسط ادارات بروجرد رعایت نمی‌شود.


از ظرفیت های بخش خصوصی برای اشتغالزایی معلولان استفاده شود

۵۹۸ روز قبل

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: اشتغال فقط در بخش دولتی تعریف نمی شود و باید از ظرفیت های بخش خصوصی نیز برای اشتغالزایی استفاده شود.
محمد محمدی قیداری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آموزش های مهارتی به موازات آموزش های علمی و تئوری می تواند نقش بسزایی در اشتغال به کار افراد از جمله معلولان ایفا کند.


تاکید بر تصویب ۵۳ ماده لایحه «حمایت از حقوق معلولان در مجلس»

۶۰۳ روز قبل

مدیرعامل انجمن ندای معلولین ایران درخصوص “لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت” اظهار کرد: در حال حاضر ۲۸ ماده این قانون توسط دولت به تصویب رسیده؛ در حالی که ممکن است با تغییر دولت‌ها این مواد فاقد ضمانت اجرایی لازم گردند.


خبر‌های خوش برای معلولان کشور

۶۰۸ روز قبل ۱ نظر

رئیس سازمان بهزیستی کشور از توقف صدور مجوز مراکز ترک اعتیاد خبر داد .
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور امروز(پنج شنبه) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نتایج عملکرد و خروجی های مراکز ترک اعتیاد در کشور مناسب نیست و به این علت فعلا صدور مجوز تاسیس این مراکز متوقف شده است .


تاکید بر سهم ۵ درصدی استخدام معلولان

۶۱۳ روز قبل

عضو کارگروه بررسی اصلاحیه لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان با تاکید بر ضرورت افزایش مستمری افراد دارای معلولیت به میزان حداقل حقوق مصوب وزارت کار، گفت: دولت باید افزایش سهم ۵ درصدی استخدام معلولان در مشاغل دولتی را مورد توجه قرار دهد.


قانون سه درصد استخدام معلولان توسط ادارات رعایت نمی شود

۶۲۷ روز قبل

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه قانون سهم سه درصد معلولان از استخدام ها توسط ادارات رعایت نمی شود گفت: تاکنون پس از گذشت ۱۰ سال از اجرایی شدن این قانون فقط ۱۵۷ معلول در استان استخدام شده اند.


ایجاد ۳۰هزار شغل برای معلولان

۶۳۸ روز قبل

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد ۳۰ هزار شغل برای معلولان خبر داد و گفت: به منظور پیشگیری از معلولیت‌ها، تعداد مراکز مشاوره ژنتیک در استانها افزایش یافته است.72 نظر برای «اخبار استخدام معلولین (کلیه اخبار)»


 1. عماد

  سلام من معلولیت یک چشم نابیناهستم. برای استخدام اموزگاری ثبت نام کردم.دفترچه بادقت نخوندم .کلی هزینه کردم الان دفترچه نگاه کردم دیدم کسی که ازیک چشم نابیناهستش نمیتونه امتحان بده یاقبولش نمیکنند.20سال با این یک چشم درس خوندم.واقعا عدالت نیست

  پاسخ دادن
 2. احمد زیوری

  بندە متاهل و حدود ۹ سال است کە معلول ضایعەنخاعی هستم ودر این مدت بارها بامدرک فوق دیپلم بە بهزیستی بهار و همدان مراجعە کردەام.
  اما فقط جواب سربالا دریافت مینمایم. رئیس میگوید شما برو کار پیداکن، سپس ما میایم معرف تان میشویم.خخخخخ
  تنها خداست که باماست.

  پاسخ دادن
 3. شهرام

  من یک معلول جسمی حرکتی هستم مدت سه ساله در یک سازمان دولتی به صورت شرکتی کار میکنم تو این مدت نه امنیت شغلی داشتم ونه کار مناسب با وضعیتم به من دادن در ضمن من لیسانس صنایع دارم هنوز هم قرارداد با من نبستن

  پاسخ دادن
 4. سیدسجاد

  سلام
  من یه معلول جسمی حرکتی هستم اما بدون هیچ گونه وسایل کمگی و داارای مدرک لیسانس در زشته آسیبهای اجتماعی ترک اعتیاد و 30سال دارم
  فقط شعار میدن حمایت از حقوق معلولین
  پس این حمایت کجا رفته فقط روی کاغذ حمایت هست اما موقعی به عمل میرسه میگن اینا فقط قانونه تا اجرا بشه زمان میبره
  همه جا رفتم بهزیستی استانداری ادارات کاریابی و….. خدایی حرفا با عملکردها یکی باشه به خاطر بیکاری کی حاضره با ما ازدواج کنه ااگه سرمایه داشتم خود اشتغالی میکردم و فقط به خدا تکیه میکردم نه به بنده خدا
  یا حق

  پاسخ دادن
 5. سیدسجاد

  سلام
  من یه معلول جسمی حرکتی هستم اما بدون هیچ گونه وسایل کمگی و داارای مدرک لیسانس در زشته آسیبهای اجتماعی ترک اعتیاد و 30سال دارم
  فقط شعار میدن حمایت از حقوق معلولین
  پس این حمایت کجا رفته فقط روی کاغذ حمایت هست اما موقعی به عمل میرسه میگن اینا فقط قانونه تا اجرا بشه زمان میبره
  همه جا رفتم بهزیستی استانداری ادارات کاریابی و….. خدایی حرفا با عملکردها یکی باشه به خاطر بیکاری کی حاضره با ما ازدواج کنه ااگه سرمایه داشتم خود اشتغالی میکردم و فقط به خدا تکیه میکردم نه به بنده خدا

  پاسخ دادن
 6. زهرا

  باسلام بیمار اعصاب مزمن بهزیستی استان قزوین هستم امسال بهزیستی تا الان حتی یک ریال برای درمان اینجانب پرداخت نکرده است و میگوند اعتبار نرسیده چرا مسوولین رسیدگی نمیکنند آیا باید برای دارو هام که به مصرف آن ها اعتیاد دارم باید دزدی کنم یا تکدی گری کنم؟! لطفا مسولین رسیدگی کنند.با تشکر

  پاسخ دادن
  • خالد

   باسلام من توازمون دستگاهای اجرای کشورقبول شدم واسه زاهدان ولی تعصبی برخورد کردن حتی مدارک هم ازم تحویل نگرفتن آیا واسه استخدام۳۰۰نفری ک قراره تو معلولین بشه من میتونم ب جای زاهدان ک قبولم نکردن قبول بشم باتشکر

   پاسخ دادن
 7. مسعود

  با سلام خدمت شما
  سوالی داشتم اگر تا الان این همه استخدامی اداره جات وسازمانها که میتونستن معلولین رو استخدام بکنن دیگه ما معلول بیکار نداشتیم حتی خود بهزیستی که متولی این معلولین هستش هم نسبت به این استخدام ها نمیتونه کاری بکنه پس لطفا باچشم بینا وبصیرت به این قضیه نگاه بکنید دروغ ننویسین لطفا این حق جامعه ما معلولین نیست

  پاسخ دادن
 8. سلیمان

  سلام من معلول بهزیستیم. در ثبتنام دستگاه اجرایی گفتن گواهی معلولیت اخه برا کجا من دارای کارشناسی حسابداری با معدل 18.47 می باشم گناهم چیه معلولم من کار میخام تا پیش خانواده ام سرافراز باشم درک کنید تو رو به خدا

  پاسخ دادن
 9. عباس فرضی

  سلام،استخدامی استانداری اردبیل شرکت کردم،وچون معلول جسمی حرکتی هستم، درانتخاب اداره سازمان بهزیستی رازدم،بارتبه اصلی قبول شدم، گزینش بهزیستی حتی مدارکم راگرفت،امابعداز یکماه اعلام داشتند سازمان همیاری جزو دستگاههای اجرایی نیست،ذخیره را بجای من قبول کردند،به هردری هم زدم جواب نگرفتم،حالا دوستان عزیز ازسازمانی که باید حامی ما باشد.دست رد به سینه تحت پوشش خودمیزند باوجود قبولی! بجای من یک شخص سالم رادعوت به کار میکند هیچ اانتظاری نداشته باشید،همه شعار میدهند،بهفکرمان نیستند

  پاسخ دادن
  • مرادی

   سلام
   از آنجا که استخدام از طریق استانداری بوده پس آزمون دولتی هست و شرط اصلی کسب سهمیه معلولین استفاده دستگاهها از بودجه کشور هست
   با توجه به اینکه نفر ذخیره شروع به کار کرده بهترین راه شکایت به دیوان عدالت اداری هست
   هم از سازمان بهزیستی هم از سازمان مدریت و برنامه ریزی و هم سازمان همیاری شکایت کنین
   به امید خدا موفق میشین چون رای هیئت رویه وجود داره ولی فرآیندش طولانیه و شاید یه سال طول بکشه

   پاسخ دادن

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

 • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.