اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال ۹۵

۴۳ روز قبل ۳۵ نظر

اخبار استخدام بازنشستگان کشور

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار استخدام بازنشستگان کشور اعلام میشود

فهرست اخبار استخدام بازنشستگان کشور موجود در این صفحه :


فاصله زیاد میزان حقوق بازنشستگان اصلاح می‌شود

۲۶ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری مهر: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فاصله زیاد میزان حقوق بازنشستگان با اصول کشور در تضاد است که مجلس در تلاش برای اصلاح این روند است.


شرایط بالا بردن سن بازنشستگی فعلا فراهم نیست

۴۳ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : یک کارشناس حوزه کار معتقد است کسانی که از پایین بودن سن بازنشستگی در ایران به ویژه بازنشستگی زنان ابراز نگرانی می‌کنند بدانند ‌زمانی می‌توان به بالا بردن سن بازنشستگی فکر کرد که رفاه، امنیت شغلی، حقوق و دستمزد و بهداشت و سلامت نیروی کار را در سطوح عالی و استاندارد تامین کرده باشیم.


بازنشستگی ٢۰ ساله پرستاران نیازمند فرآیند کارشناسی است

۵۴ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی اجر معنوی خدمتگزاران عرصه سلامت به ویژه پرستاران را وصف ناشدنی دانست و بر اهمیت رسیدگی به دغدغه و امور معیشی و رفاهی این قشر تاکید کرد.


بازنشستگی های پیش از موعد فرصت اشتغال جوانان را می گیرد

۵۴ روز قبل

خبرگزاری مهر : عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه خدمت به نفع صندوق ها نیست، گفت: بازنشستگی های پیش از موعد شرایط اشتغال را از جوانان می گیرد.


“بازنشستگی ۲۰ ساله زنان” مصوبه‌ای ضدزن

۶۱ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس حوزه سیاست گذاری اجتماعی، مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه خدمت را تبعیض علیه زنان و حذف آنها از چرخه کار دانست و گفت: انتظاری که از مجلس و دولت می‌رفت بیش از اینها بود و متاسفانه برخورد با صندوق‌های بیمه‌ای یک برخورد پوپولیستی و عامیانه بود.


تبعات «بازنشستگی ۲۰ ساله زنان» و کمر خمیده صندوق‌های بازنشستگی

۶۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : یک کارشناس حوزه رفاه و تامین‌اجتماعی ضمن بیان اینکه مصوبه اخیر مجلس مبنی بر بازنشستگی ۲۰ ساله زنان را تبعیضی در برابر سایر کارکنان زن شاغل و حتی مردان دانست که به نوعی زنان را زودتر از بازار کار خارج می کند گفت: علاوه بر این همین حالا هم کمر صندوق بازنشستگی خم است و تعهدات دولت نسبت به صندوق‌های بازنشستگی بسیار بالا و در حال افزایش است در حالی که توانایی پرداخت تعهدات را ندارد.


توضیحات کاتب درباره لایحه کاهش زمان بازنشستگی زنان

۷۲ روز قبل

خبرگزاری میزان : عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه چنانچه زنان پس از ۲۰ سال خدمت بازنشست شوند، اظهار داشت: در این صورت حقوق ماهانه بازنشستگی آنها براساس ۲۰ روز کارکرد خواهد بود.


تکالیف جدید دولت برای استخدام،حقوق شاغلان،بازنشستگان وکاهش بیکاری

۷۳ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری مهر : بر اساس برنامه ششم توسعه، دولت مکلف شده تا علاوه بر ترمیم حداقل پرداختی بازنشستگان کمتر از ۳۰ روز، سالانه ۱۰۰هزار نفر را در مناطق آزاد استخدام کند.


خبر خوش برای متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت

۸۶ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : هیئت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال بخشنامه شماره ۱۹۷۲/د/۲۱۰ مورخ ۳ مرداد ۹۴ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد که صندوق بازنشستگی کشوری اجازه ندارد به بهانه نبود اعتبار از صدور احکام بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت ممانعت کند.


چرا «ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» اجرا نمی‌شود؟

۸۶ روز قبل

بازارکار: دلایل فراوانی برای ناکامی در یافتن شغل وجود دارد اما یکی از مؤلفه‌هایی که بشدت در این زمینه خودنمایی می‌کند وجود بازنشستگانی است که با وجود پایان قانونی دوره خدمتشان، کار را ترک نمی‌کنند.


افزایش سن بازنشستگی مانع جذب نیروی جوان

۸۸ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت : سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه افزایش سن بازنشستگی مانع از جذب جوانان جویای کار است، گفت: افزایش سن بازنشستگی به دلیل بیشتر شدن سال هایی که باید مستمری پرداخت کنند به نفع صندوق ها نیست.


تمام تبصره‌های قانون ممنوعیت بکارگیری از بازنشستگان حذف شود

۱۰۵ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: وجود تبصره‌های موجود در قانون ممنوعیت بکارگیری از بازنشستگان، بهانه دولت در بکارگیری مجدد برخی افراد در ارگان‌های خاص است.


۳۰ درصد بازنشستگان در سنین کمتر از ۵٠ سال بازنشسته می‌شوند

۱۰۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: قانون مشاغل سخت و زیان آور برای صیانت از نیروی کار و ارتقاء سلامت نیروی کار و بهبود فضای کار به تصویب رسید و با اجرای کامل این قانون رضایتمندی بیشتر کارگران و کارفرمایان فراهم می‌شود.تصویب طرح استفساریه قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در کمیسیون

۱۷۶ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از تصویب طرح استفساریه قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان درکمیسیون متبوع خود خبر داد.


ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان تصمیم درستی است

۱۹۴ روز قبل ۱ نظر

باشگاه خبرنگاران جوان: نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان تصمیم درستی است، گفت: اما بهانه های زیادی برای اجرای آن وجود دارد.مستثنی شدن از ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

۲۰۸ روز قبل

روزنامه خراسان: بر اساس ابلاغیه های برخی مسئولان مهم اجرایی، اعلام شده است که حسب مفاد ماده ۲۷ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ که تصریح می کند “سازمان خصوصی ‌سازی می ‌تواند از خدمات فنی و تخصصی کارشناسان یا اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و غیردولتی، به شکل ساعتی و کارمعین استفاده ‌نماید” و تاکید ماده ۹۲ این قانون که لغو مجوزهای آن را مستلزم ذکر نام و ماده مربوطه در قوانین آینده کرده، در نتیجه قانون جدید ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، در خصوص این سازمان موضوعیت ندارد و در راستای مجوزهای فوق، قابل استفاده است.


موافقت مجلس با یک‌فوریت استفساریه ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

۲۱۱ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری میزان: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی فوریتی طرح استفساریه قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان موافقت کردند.


راه‌اندازی ۹ خانه امید جدید برای بازنشستگان

۲۱۳ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری ایسنا : مدیرکل امور استان‌های صندوق بازنشستگی کشوری از تاسیس ۹ خانه امید جدید برای بازنشستگان در روز تکریم خانواده و بازنشسته (ششم مهرماه) خبر داد.


استخدام یک نیرو به ازای بازنشسته شدن یک نفرمصوب شود

۲۱۴ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان گفت: نیاز به مصوبه استانی استاندار خوزستان است که به ازای هر یک نفر که در استان بازنشسته می شود یک نفر استخدام شود.


آغاز ثبت‌ نام وام ضروری بازنشستگان از نیمه دوم امسال

۲۱۸ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری آنا : مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشور از انجام رایزنی‌ها با بانک صادرات به منظور افزایش مبلغ وام ضروری بازنشستگان خبر داد و گفت: سعی می‌کنیم ثبت نام وام ضروری بازنشستگان را از نیمه دوم سال آغاز کنیم.
بکارگیری بازنشستگان با وجود بیکاری جوانان تحصیل کرده، هیچ توجیهی ندارد

۲۲۷ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان: نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف دشمن ایجاد اختلاف بین نخبگان برای فروپاشی از درون و تغییر نظام است بنابراین نخبگان و صاحبنظران دولت را مخاطب تذکرهای رهبری قلمداد کنند.


سن بازنشستگی در ایران چند سال شد؟

۲۲۹ روز قبل ۲ نظر

جام نیوز : معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: متوسط سن بازنشستگان ۵۱ سال است که این در نیروهای مسلح به ۴۸ سال کاهش می یابد اما امید به زندگی ۷۵ سال است.


منع به کارگیری بازنشسته هااز این ماه اجرا شود

۲۳۴ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری مهر: رئیس سازمان بازرسی کل کشور از لازم الاجرا بودن قانون به کارگیری بازنشسته ها در ادارات و شرکت های دولتی از همین ماه خبر داد.


از افزایش سن و سابقه بازنشستگی تا دریافت کسورات از اضافه کار

۲۳۶ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری ایسنا: معاون فنی صندوق بازنشستگی کشوری هفته گذشته در ایسنا حضور یافت و به برخی دغدغه‌های مستخدمان دولت و بازنشستگان درخصوص افزایش سن و سابقه بازنشستگی، تغییر فرمول‌های بازنشستگی و کسر حقوق از اضافه کار پاسخ داد و ضمن تشریح وضعیت صندوق‌ بازنشستگی و ابراز نگرانی درباره آینده آن با توجه به افزایش جمعیت سالمندی بر ضرورت توجه و رسیدگی جدی به وضعیت صندوق‌های بازنشستگی تاکید کرد.بازنشستگی کارگران ساختمانی بدست فراموشی سپرده شده است

۲۴۱ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: کارگران ساختمانی با وجود آنکه دارای شغل سخت، مشقت‌بار و زیان آور هستند اما هنوز نمی‌توانند از مزایای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور برای بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند.


بازنشستگی پیش از موعد پرستاران باید اجرا شود

۲۴۵ روز قبل

خبرگزاری مهر : عضو سابق کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار داشت: اجرا نشدن قانون بازنشستگی پیش از موعد پرستاران شاید ناشی از کمبود پرستار به نظر ‌آید اما راهکار ارائه داد.


چرایی اجرای ناهماهنگ قانون بازنشستگی پیش از موعد پرستاران

۲۴۹ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : معاون پرستاری وزارت بهداشت، علت اجرای ناهماهنگ قانون بازنشستگی پیش از موعد برای پرستاران را نداشتن نیرو و اعتبار کافی دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌ها عنوان کرد.


جزییاتی از نقل و انتقالات معلمان و کمبود نیرو در استان تهران

۲۵۷ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری ایلنا : مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران جزییاتی از نقل و انتقالات معلمان، آمار استخدام، بازنشستگی پیش از موعد و کمبود نیرو در استان تهران را اعلام کرد.


حداکثر پرداختی صندوق بازنشستگی کردستان ۱۰۷ میلیون ریال است

۲۵۹ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : مدیر صندوق بازنشستگی استان کردستان با بیان اینکه تعداد حقوق بگیران صندوق بازنشستگی کردستان ۱۹ هزار و ۸۱۵ نفر هستند گفت: حداکثر حقوق پرداختی بازنشستگان به ۱۰۷ میلیون ریال است.


اشتغال مجدد کارگران بازنشسته بخشی از مشکلات مربوط در حوزه کارگری است

۲۶۴ روز قبل

خبرگزاری فارس: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بخشی از مشکلات مربوط به کار، اشتغال مجدد کارگران بازنشسته در حوزه کارگری است.


احتمال حذف برخی مشاغل سخت/ طرح افزایش سن بازنشستگی

۲۶۸ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری مهر : یک مقام مسئول کارگری از طرح افزایش سن بازنشستگی و حذف برخی مشاغل از فهرست مشاغل سخت و زیان آور خبر داد.
ابوالفضل فتح اللهی در گفتگو با مهر در خصوص برنامه های جدید تامین اجتماعی به منظور کاهش هزینه ها گفت: تامین اجتماعی به دنبال این است که سن بازنشستگی را بالا ببرد و از آن سو نیز برای اینکه بتوانند هزینه های این سازمان را کاهش دهند، برخی مشاغل سخت و زیان آور را حذف کرده اند.


۳۳ هزار معلم در کشور واجد شرایط بازنشستگی هستند

۲۷۱ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: ۳۳ هزار نفر از معلمان آموزش و پرورش واجد شرایط بازنشستگی هستند.


حذف نیروهای بازنشسته از دستگاه‌های دولتی در دستور کار قرار گیرد

۲۷۵ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: حذف نیروهای بازنشسته از دستگاه‌های دولتی باید بدون در نظر گرفتن روابط در دستور کار قرار گیرد و فضا برای نیروهای جوان و تحصیلکرده فراهم شود.


انتصاب افرادی که کمتر از ٢ سال به بازنشستگی‌شان باقی مانده

۲۷۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: بیژن زنگنه خطاب به قائم‌مقام و معاونان خود، مدیران عامل شرکتهای اصلی و فرعی تابعه وزارت نفت، رییسان واحدهای مستقل ستادی و رییسان دانشگاه و پژوهشگاه صنعت نفت، چگونگی بهره مندی از تجارب مدیران صنعت نفت را، پیش از فرار رسیدن موعد بازنشستگی برای اجرا ابلاغ کرد.


به کارگیری بازنشسته ها و چند شغله ها ممنوع شد

۲۸۱ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری مهر: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشنامه ای، دستور عدم تصدی همزمان در هیات مدیره شرکت‌ها را به کلیه سازمان‌ها و موسسات وابسته به این وزارتخانه صادر کرد.


بازنشستگی حدود ۸۰ هزار نیرو در آموزش و پرورش

۲۸۳ روز قبل

خبرگزاری مهر: فانی با بیان این که از صرفه جویی طرح ساماندهی نیروی انسانی درآموزش و پرورش، حقوق معلمان را افزایش داده ایم،یادآور شد: افزایش حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز طی سه سال گذشته، استخدام نکردن نیروی انسانی جدید، بازنشستگی حدود ۸۰ هزار نیرو، کاهش ۳۰ درصدی پرداخت حق التدریس و راه اندازی مدارس بوسیله معلمان موجود ازدستاوردهای ساماندهی نیروی انسانی می باشد.


استفاده از بازنشستگان در وزارت نفت ظلم به جوانان است

۲۸۸ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم رباط کریم در مجلس با بیان اینکه باید بازنشستگان وزارت نفت از این مجموعه کناره گیری کنند، گفت: استفاده از بازنشستگان در این وزارتخانه ظلم به جوانان است.


۳۰۰ هزار پست سازمانی در تصرف بازنشسته‌ها

۲۹۲ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: ارومیه – ایرنا – نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: بازنشستگانی که به جای نیروهای انسانی جوان در اداره ها به کار گیری شده اند، بیش از ۳۰۰ هزار پست سازمانی را تصرف کرده اند.


افزایش سن بازنشستگی در کشور به فرصت‌های اشتغال ضربه می‌زند

۲۹۲ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رئیس مجمع نمایندگان کارگران خوزستان با انتقاد و اعلام مخالفت نسبت به پیشنهاد اخیر افزایش سن بازنشستگی در کشور گفت: افزایش سن بازنشستگی به نوعی موجب ضربه زدن به فرصت‌های شغلی ایجاد‌شده می‌شود
جزئیات بازنشستگی فرهنگیان+مدارک مورد نیاز برای بازنشستگی

۳۰۴ روز قبل

خبرگزاری فارس: تمام کارکنان آموزشی و اداری که تا پایان شهریور دارای سابقه خدمت ۳۰ سال و بالاتر می‌شوند، می‌توانند بازنشسته شوند.


آخرین وضعیت به کارگیری بازنشسته‌ها

۳۰۶ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری میزان: سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه منع استفاده از بازنشستگان در قانون وجود داشته و جاری است گفت: فقط در موارد خاص برای برخی مشاغل و برای مسئولیت مدیریتی بر اساس قانون می توان از بازنشستگان استفاده کرد.شورای نگهبان ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را تأیید کرد

۳۱۵ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: شورای نگهبان طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را با توجه به اصلاحات انجام شده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی ندانست.


۵۰ هزار معلم امسال بازنشسته می شوند

۳۱۵ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: اراک – ایرنا – معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: ۵۰ هزار معلم امسال از نظام آموزشی کشور بازنشسته می شوند و در مقابل ۱۸ هزار معلم در چرخه تعلیم و تربین پذیرش می شوند.


۶۲ درصد از بازنشستگان کشور آموزش و پرورشی هستند

۳۱۶ روز قبل

خبرگزاری شبستان: رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش با اشاره به وجود ۷۵۰ هزار بازنشسته آموزش و پرورش در کشور گفت: ۶۲ درصد از بازنشستگان کشور مربوط به آموزش و پرورش است.


شرایط بازنشستگی خاص برای اعضای صندوق بیمه روستاییان و عشایر

۳۱۷ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت: نمایندگان مجلس وزارت کار را موظف کردند اعضای صندوق بیمه تأمین اجتماعی روستاییان و عشایر را که بالای ۶۰سال سن دارند، بازنشسته کند.


شکاف دریافتی معلمان شاغل و بازنشسته باید جبران شود

۳۲۰ روز قبل ۶ نظر

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: شکاف به وجود آمده در دریافت حقوق و مزایای معلمان شاغل و بازنشسته باید با همکاری سازمان بازنشستگی جبران شود.


ورود جوانان به اشتغال با اجرای طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

۳۲۰ روز قبل ۱ نظر

باشگاه خبرنگاران جوان: عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی، راه ورود جوانان به اشتغال باز می شود.


بازنشسته شدن ۲۰۰ هزار معلم طی ۴ سال آینده

۳۲۰ روز قبل

خبرگزاری فارس: معاون آموزش متوسطه از بازنشسته شدن ۲۰۰ هزار معلم طی ۴ سال آینده خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود بعد از استقرار نظام «۳ـ۳ـ۶»، تعداد کل دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم به سه میلیون نفر برسد.


فرد بازنشسته شامل رتبه بندی نمی شود

۳۲۰ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری پانا: مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: برای تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی باید دولت مجوز بدهد که در این خصوص هنوز مجوزی صادر نشده است.


بازنشستگی پیش از موعد بیماران خاص و صعب العلاج

۳۲۳ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری مهر : مدیر عامل کانون هموفیلی ایران، از درخواست ۱۴۳ انجمن مردم نهاد برای بازنشستگی پیش از موعد بیماران خاص و صعب العلاج خبر داد.


امسال هیچ گونه بازنشستگی پیش از موعد در آموزش و پرورش نداریم

۳۲۴ روز قبل ۴ نظر

خبرگزاری میزان : معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: زمان اتمام اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد بدون سنوات ارفاقی پنجم شهریورماه سال ۹۴ بوده است به همین دلیل هیچ گونه بازنشستگی پیش از موعد در آموزش و پرورش نداریم.اصلاح طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان اعاده شده از شورای نگهبان

۳۲۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : با اصلاح طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان اعاده شده از شورای نگهبان، ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر و افراد دارای اجازه خاصه از شمول قانون مستثنی می‌باشند.


بیماران خاص در انتظار تصویب قانون بازنشستگی پیش از موعد

۳۲۵ روز قبل

خبرگزاری فارس : مدیرعامل کانون هموفیلی ایران گفت: یکی از مهم‌ترین خواسته‌های بیماران خاص از وزارت رفاه و سازمان تامین اجتماعی بازنشستگی با ۲۰ سال سابقه کار است.


اشتغال به کار مجدد یک میلیون بازنشسته

۳۲۵ روز قبل

خبرگزاری پانا: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به مخالفت شورای نگهبان با طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان گفت: بخش عمده ای از سالمندان کشور به دلیل شرایط اقتصادی نامطلوب و تأمین هزینه های زندگی مجددا مشغول به کار می شوند که در این زمینه استان های خراسان و سیستان و بلوچستان در صدر آمار هستند.


امکان بکارگیری بازنشستگان به عنوان مشاور در سطوح مدیریتی

۳۲۶ روز قبل ۳ نظر

خبرگزاری خانه ملت : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر استفاده از بازنشستگان به عنوان مشاور در سطوح مدیریتی، گفت: طبق مصوبه کمیسیون اجتماعی درصورت به کارگیری یک فرد بازنشسته به عنوان مشاور حقوق و مزایای زمان بازنشستگی قطع نخواهد شد.بازنشستگی زودهنگام عمر را کوتاه می کند

۳۳۴ روز قبل

خبرگزاری مهر : طبق مطالعه اخیر محققان، کار کردن بعد از ۶۵ سالگی می تواند منجر به طولانی تر شدن عمر شود، در حالی که بازنشستگی زودهنگام فاکتور پرخطری در مرگ زودتر است.


مستمری بازنشستگان به رغم مشکلات اقتصادی بدون تاخیر پرداخت شد

۳۳۴ روز قبل ۳ نظر

خبرگزاری مهر : عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت: با این وجود، مستمری بازنشستگان بدون تاخیر پرداخت شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، محسن سرخو در همایش تبیین اهداف و خط مشی های سال ۹۵ سازمان تامین اجتماعی، ضمن تبریک هفته کار و کارگر افزود: کارگران سهامداران اصلی این سازمان هستند و امیدواریم امانتدار خوب و عرضه کننده خدمات شایسته ای به این افراد باشیم.شرایط بازنشستگی روستاییان و عشایر بالای ۶۵ سال تعیین شد

۳۴۱ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه بودجه سال ۹۵ شرایط بازنشستگی روستاییان و عشایر بالای ۶۵ سال را تعیین کردند و همچنین تعرفه‌های قوه قضاییه را اصلاح کردند.


آغاز طرح مسکن بازنشستگی

۳۴۲ روز قبل

خبرگزاری ایلنا : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب برنامه مساعدت اجتماعی در کمیسیون اجتماعی دولت خبر داد و گفت: در سال ۹۵ طرح مسکن بازنشستگی را آغاز خواهیم کرد.


موافقت با دوهزار ۴۳۲ مورد بازنشستگی مشاغل سخت وزیان آور

۳۴۴ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان : مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان از موافقت با دو هزار و۴۳۲ مورد در خواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت وزیان آور درسال ۹۴ استان خبرداد.


الزام افزایش سن بازنشستگی

۳۴۶ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری ایلنا: محمود طهماسبی گفت: تعداد افراد بازنشسته در کشور بالا است و هر سال تعداد بازنشستگان بیشتر هم می‌شود و ضرورت دارد بین ورودی‌ها و خروجی‌های صندوق تعادل برقرار شود.


برخورداری از رفاه نسبی حق کارگران بازنشسته است

۳۴۸ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: یک فعال صنفی کارگری گفت: جامعه کارگری در خواستی جز اجرای کامل ماده۴۱ قانون کار و ماده ۱۹۶قانون تامین اجتماعی ندارد تا بتواند از رفاه نسبی برخوردار شود .


مستمری ماهانه بازنشستگان با اشتغال به کار مجدد متوقف می‌شود

۳۵۱ روز قبل

خبرگزاری فارس: مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی گفت:با اشتغال دوباره بازنشستگان، پرداخت مستمری ماهانه آنان متوقف شده و درصورت ترک کار، مستمری آنان پس از محاسبه جدید دوباره پرداخت خواهد شد.


اشتغال مجدد بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی تابع مقررات خاص است

۳۵۲ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: مدیر کل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی گفت: اشتغال مجدد بازنشستگان این سازمان، تابع ضوابط و مقررات خاصی است.


کارت‌های اعتباری خرید کالا تنها مختص بازنشستگان است

۳۵۲ روز قبل

خبرگزاری فارس : مدیر امور استان‌های صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بازنشستگان که حقوق خود را از بانک صادرات دریافت می‌کنند، تنها از طریق مراجعه به سایت این بانک می‌توانند برای ثبت نام کارت اعتباری خرید کالای بادوام ایرانی اقدام نمایند.


اعطاء وام ضروری با کارمزد ۴ درصد به بازنشستگان خراسان‌رضوی

۳۵۵ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : رئیس صندوق بازنشستگی استان خراسان‌رضوی گفت: وام‌های ضروری با کارمزد ۴ درصد به بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی استان اعطاء می‌شود.


تصویت لایحه حمایت از کارکنان تحت پوشش صندوق‌های بازنشستگی

۳۶۱ روز قبل

خبرگزاری فارس : نمایندگان مجلس مصوب کردند که کارکنان تحت پوشش صندوق‌های بازنشستگی می‌توانند در صورت انتقال به سایر دستگاه‌ها یا بازخریدی، اخراج، استعفاء و استفاده از مرخصی بدون حقوق، بدون محدودیت زمان کماکان مشمول صندوق بازنشستگی خود باشند.


نباید تبعیضی میان بازنشستگان نهادهای مختلف باشد

۳۸۱ روز قبل

خبرگزاری مهر : رئیس هیئت مدیره کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: نباید میان بازنشستگان تامین اجتماعی با کشوری و لشگری تبعیضی وجود داشته باشد.ایرادات شورای نگهبان در طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان رفع شد

۳۸۱ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان: به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان در جلسه علنی امروز دوشنبه ۲۴ اسفندماه با اصلاح تبصره ۱ طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، اعاده شده از سوی شورای محترم نگهبان موافقت کردند.


طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان اصلاح شد

۳۸۱ روز قبل

خبرگزاری فارس: طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان برای تأمین نظر شورای نگهبان در حالی اصلاح شد که رئیس مجلس درباره اقدام غیرقانونی کمیسیون اجتماعی در این طرح به این کمیسیون تذکر داد.۱۵۰۰ نفر از فرهنگیان بازنشسته شهر تهران پاداش خود را دریافت کردند

۳۸۷ روز قبل

خبرگزاریی تسنیم : وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۱۵۰۰ بازنشسته شهر تهران پاداش پایان خدمت خود را دریافت کرده‌اند، گفت: در حال بررسی هستیم تا اگر امکان دارد مشکل برگزاری آزمون مدارس سمپاد در شهر تهران رفع شود.


شرایط عضویت بازنشستگان و وظیفه بگیران در صندوق‌های بازنشستگی

۳۸۸ روز قبل

خبرگزاری فارس : نمایندگان مجلس شورای اسلامی شرایط عضویت بازنشستگان و وظیفه بگیران نیروهای مسلح در صندوق‌های بازنشستگی را تعیین کردند.


کارگران بازنشسته فراموش نشوند

۳۹۰ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران شهر تهران گفت: اگر دولت واقعا می خواهد مستمری کارگران بازنشسته را افزایش دهد ابتدا باید از افزایش مزد کارگران شاغل حمایت کند.


تصویر دلایل عدم اجرای بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان

۳۹۰ روز قبل

جام جم آنلاین : سعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بخشی از مطالبات مربوط به معلمان حق‌التدریس پرداخت خواهد شد، در خصوص بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان توضیحاتی را ارائه کرد.


بازنشستگان فولاد، زمستان را بی‌حقوق سپری کردند

۳۹۱ روز قبل

خبرگزاری فارس : درپی عدم پرداخت مستمری بازنشستگان صنعت و معدن فولاد در دو ماهه زمستان امسال، نماینده کانون‌های بازنشستگان این بخش تصریح کرد که بازنشستگان فولاد سال‌ها در این شغل سخت کار کرده‌اند و در خصوص دریافت به موقع حقوق، مزایا و عیدی هیچ تفاوتی با مدیران دولتی ندارند.


یک میلیون بازنشسته مجددا شاغل شده‌اند

۳۹۲ روز قبل

اقتصاد آنلاین: در حالی که سن امید به زندگی در ایران حدود ۷۴ سال است اما متوسط سن بازنشستگی در ایران حدود ۴۹ سال است. این یعنی افراد ۱۲ تا ۱۳ سال زودتر از موعد بازنشسته می‌شوند و این مساله بر وضعیت صندوق‌های بازنشستگی تاثیر منفی می‌گذارد.


لزوم تسریع در ارائه لایحه به کارگیری فرزندان فرهنگیان بازنشسته به مجلس

۳۹۲ روز قبل ۱۸ نظر

خبرگزاری خانه ملت : عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس ضمن انتقاد از وضعیت معیشتی فرهنگیان گفت: وزیر آموزش و پرورش باید اقدامات لازم جهت ارتقاء سطح معیشت فرهنگیان را انجام دهد.


کاراکارت مختص بازنشستگان و مستمری بگیران است

۳۹۵ روز قبل

رحیم اردلان در گفت‌وگوی زنده شبکه خبر در رابطه با دریافت کاراکارت اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۱۴ هزار کارکارت در سطح استان تهران و البرز آماده شده است که از ۲۰ اسفند به بعد افراد می‌توانند به شعب دریافت کننده حقوق خود مراجعه کنند.


آغاز ارائه کاراکارت به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی

۳۹۶ روز قبل

رحیم اردلان اظهار داشت: کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان (کاراکارت) به میزان چهار برابر مستمری مقاضیان شارژ می‌شود و با این کارت می‌توانند از فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، اتکا، شهروند، سپه، امکان، اسکات و فرهنگیان خرید کنند.


معوقات حقوق بازنشستگان فولاد ۳ماهه شد

۳۹۹ روز قبل

در حالی بازنشستگان فولاد و ذوب آهن ۳ماه معوقه حقوق دارند که ربیعی و نوبخت پاسخی برای چرایی تأخیر در پرداخت حقوق ندارند. در حال حاضر کسی نمی‌داند سهم این کارگران در شب عید از تدبیر دولت برای حل مشکلات حقوق و دستمزدشان چیست.


۲ هزار درخواست بازنشستگی پیش از موعد در استان لرستان بررسی شد

۴۰۰ روز قبل

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان علی آشتاب صبح امروز در کمیته بررسی مشاغل سخت و زیان‌آور استان کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: دو هزار و ۴۵۱ درخواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور طی یازده ماه سال ۹۴ در استان لرستان بررسی شد.شمار بازنشستگان آموزش و پرورش تا ۴ سال آینده به یک میلیون نفر می‌رسد

۴۰۳ روز قبل

وزیر آموزش و پرورش به نقش کلیدی، اساسی و منحصربه‌فرد معلمان در فرآیند تعلیم و تربیت اشاره کرد و گفت: معلم با بیان، رفتار و حتی طرز لباس پوشیدنش در زمان‌های مختلف، می‌تواند در تغییر دانش، بینش، رفتار و رفتار گروهی دانش‌آموزش موثر باشد.سرنوشت نامعلوم ۲۵۰۰ متقاضی بازنشستگی پیش از موعد آموزش و پرورش

۴۰۸ روز قبل

بر اساس بخشنامه جدید، اگر شخصی بخواهد زودتر از موعد یادشده بازنشسته شود، دستگاه متبوعش باید حقوق مشمول کسورات میزان سنوات باقی مانده از خدمتش را یکجا به حساب صندوق بازنشستگی واریز کند.


ابهام در بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان

۴۱۱ روز قبل

درخواست‌های ارائه شده از سوی فرهنگیان برای بازنشستگی پیش از موعد هنوز تعیین تکلیف نشده و یکی از دلایل آن مشکل نیروی انسانی، حق‌التدریس و تأمین اعتبار برای پرداخت پاداش پایان خدمت است.


پیش بینی مکانیسم‌هایی برای ترمیم دستمزدها

۴۱۴ روز قبل

یک کارشناس بازار کار با بیان اینکه باید مکانیسم‌هایی برای ترمیم دستمزدها و افزایش قدرت خرید بازنشستگان و نیروهای کار پیش بینی شود، گفت: تا زمانی که نرخ بیکاری در کشور بالاست، استخدام فارغ التحصیلان و نیروهای کار جوان باید در اولویت دولت باشد.


35 نظر برای «اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال ۹۵»

 1. مهری ملاشیخی

  باسلام ببخشید من بازنشسته پیش از موعد هستم که از ارفاق 5 سال سنوات هم استفاده نکرده ام، با 21 سال خدمت و با 21 روز حقوق بازنشست شدم، آیا امکان بازگشت به کار را دارم.درضمن من 52 سال سن داشته و دارای مدرک کارشناسی هستم و در این مدت کارشناس مسئول بودم و رزومه کاری بسیار خوبی دارم.لطفاً مرا راهنمایی فرمایید.

  پاسخ دادن

 2. اوس تقی بازنشسته

  برای خودم متاسفم – عبارتی است که به علت اینکه درکشور انقدر فاصله طبقاتی فراوان است فقرمضاعف باعث شده بازنشستگان ازهرصنفی به اندازه کافی تحقیر شده که درنهایت ناکامی وناباوری شرایط بازنشستگی برایمان قابل قبو نیست زیرا اگر دولتهایی که درطول گذرزمان عمرشان برای این معضل اجتماعی برنامه ریزی کرده بودند بازنشستگان اینقدرناامیدانه به زندگی نگاه نمیکردند مسؤل این مکافات اجتماعی متولیان کشورند که خداوند عاقبت همه مارا ختم بخیرکندو این دیدگاههای مایوس کننده اصلاح شود.

  پاسخ دادن

 3. سجاد

  این مصوبه اخیر مجلس فقط به خاطر اینه که بعد از اینکه رای نیاوردند در جامعه برای خودشون کار داشته باشند فقط همین وگرنه از روی دلسوزی این تصمیمو که نگرفتن

  پاسخ دادن

 4. سجاد

  واقعا برای خودم متاستفم که در کشورم مسولین به ما جوانان اعتماد نمیکنند.من فوق لیسانس دارم و بیکارم و امید به زندگیمو از دست دادم در آینده نه چندادن دور چجوری میخواید کشور اداره بشه در حالی که به ما جوانان اعتماد نمیکنید؟

  پاسخ دادن

 5. بیکار دهه شصتی ( نسل در حال انقراض )

  با مدرک فوق لیسانس بیکارم . بعد همچین قانونی رو تصویب میکنن!!!! بچه های خودشون که مشکل بیکاری ندارن که بخوان ماها رو درک کنن .
  فرداروز جنگ بشه همون بازنشسته ها رو بفرستین شهید بشن .

  پاسخ دادن

 6. ابراهیم

  با سلام.ممنون از زحماتتان.پدر بنده با سابقه47 سال کار در شرکت ملی نفت بازنشسته میشه و من هم کارشناسی مکانیک سیالات دارم و خدمت هم رفتم آیا شرایط جایگزینی به جای پدرم رو دارم ؟(فرزند دیگری هم در شرکت نفت مشغول نیست) یا باید تا ازمون استخدامی صبر کنم

  پاسخ دادن

 7. حبیب اله صالحی

  • نقدی بر ماده 31 برنامه توسعه پنجم وبخشنامه شماره 60مستمری تامین اجتماعی و تفسیر ماده77 قانون تامین اجتماعی
  محاسبه میانگین در علم آمار:
  • داده هایی که قصد محاسبه میانگین ساده از آنها را داریم باید دارای ویژگی یا صفت مشترک بوده و همچنین از ارزش های یکسانی برخوردار باشند. چنانچه داده های آماری از ارزش های متفاوتی برخوردار باشند میبایستی به هرداده آماری وزنی اختصاص یابد و سپس داده های وزن دار شده را میانگین گیری نماییم که مورد اخیر را میانگین وزنی مینامند
  • در مدل به کار گرفته شده توسط صندوق تامین اجتماعی ارزش اسمی حق بیمه پرداخت شده درپنج سال آخر به روش میانگین ساده است نه میانگین وزنی
  • علت کاهش شدید مستمری بازنشستگان با دستمزد غیر متعارف بیشتر ناشی ازعدم استفاده از میانگین وزنی است ونه نرخ رشد دستمزد
  • هر بیمه شده ای که تفاوت نرخ رشد افزایش دستمزد دوسال آخر با 5سال آخر بیش از 5 درصد (5 در صد حداقل دستمزد مربوط به آن سال مبلغ اندکی است )باشد این نرخ رشد دستمزد غیر متعارف تلقی میگردد و احتمال وقوع این حالت برای بیمه شدگان خیلی زیاد است
  ارزش زمانی پول در علم اقتصاد:
  • در ادبیات اقتصادی ارزش زمانی پول( ارزش گذشته- حال و آینده) در فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری از اهمیت بالایی برخوردار میباشد بویژه در کشور هایی که تورم دو رقمی را درچندین سا ل متوالی تجربه کرده اند به اهمیت آن افزوده میگردد. زیرا بر اساس گزارشات اقتصادی روند شاخص بهای کالا وخدمات روندی صعودی می پیماید و روز به روز به دلیل کاهش ارزش پول قدرت خرید شاغلینی که در مشاغلی با درآمد ثابت اشتغال به کار دارند بویژه مزد بگیران کاهش می یابد
  تعریف ارتقاء شغل:
  • ارتقاء شغل عبارت است از احراز گروه (رده) شغلی بالاتر از گروه (رده)شغلی قبلی
  • همانگونه که از تعریف مندرج استنباط میشود میبایستی یک نظام طبقه بندی مشاغل وجود داشته باشد که بر اساس آن مشاغل مورد سنجش قرار گیرد اگر فردی از شغلی با گروه 12 به شغلی با گروه14منصوب گردد نوع حکم ارتقاء نامیده میشود
  • اما اگر کارگر در کارگاهی که فاقد طرح طبقه بندی باشد از آنجا که معیار وشاخصی برای تعیین گروه هر یک ازمشاغل وجود ندارد مجریان هر استنباطی که به نفعشان باشد از ارتقاء مینمایند
  مقایسه نرخ رشد دستمزد مدیران و متخصصین با نرخ رشد در الگوی مورد نظر تامین اجتماعی:
  • بر اساس تبصره ذیل ماده 6 دستور العمل اجرایی طرح طبقه بندی مشاغل متصدیان مشاغل مدیر و متخصصین همطراز از شمول جدول مزدخارج وتیین حقوق و مزایای آنان بر اساس طرح طبقه بندی صورت نمیگیرد حال تکلیف مقایسه نرخ رشددستمزد انان با الگوریتم مورد عمل سازمان تامین اجتماعی چیست
  مقایسه نرخ رشد دستمزد کارگران شاغل در کارگاههای متفاوت:
  • بر اساس دستور العمل شماره 12096مورخ 20/04/1374معاونت تنظیم روابط کار وزارت کار وامور اجتماعی در صورتی که تعداد کارگران کارگاه کمتر از 50 نفر باشد اجرای طرح طبقه بندی مشاغل الزامی نمی باشد و بعضا تعدادی از کارگاههای بالای 50 نفر علی رغم الزامی بودن اجرای طرح طبقه بندی بنا به دلایلی فاقد طرح طبقه بندی مشاغل میباشند
  • متفاوت بودن ضریب ریالی جدول مزد در کارگاههای دارای طرح طبقه بندی مشاغل موجب تفاوت در سطح پرداخت به کارگران حتی با عناوین شغلی یکسان میشود و در کارگاههای فاقد طرح نیز تفاوت سطح پرداخت وجود دارد
  • تغییر کارگاه کارگر بین کارگاهای دارای طرح و فاقد طرح طبقه بندی در طی 5 سال پایان خدمت که معمولا منجر به تغییرات در حقوق ودستمزد کارگران میشود در روش جاری غالبا موجب غیر متعارف شدن نرخ رشد دستمزد آنان میگردد تغییر کارگاه عمدتا ناشی از انتخاب نیست بلکه ناشی از ضرورت و اجبار زندگی است
  محاسبه نرخ رشد دستمزد بیمه شدگانی که درسه سال ما قبل از دوسال اخربیمار یاازبیمه بیکاری استفده نموده و یا درمرخصی بدون حقوق بوده ویاسایر موارد مشابه:
  • بر اساس قسمت آخرماده 77 قانون تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی درمحاسبات مربوط به مستمری ها ملاک را بیمه پردازی بیمه شده قرار میدهد لذا چنانچه نرخ رشد دستمزد غیر متعارف باشد متناسب با ایامی که حق بیمه پرداخت نشده از 5سال فراتر میرود و حتی ممکن است تا 8 سال و بیشتر هم برسد در این حالت مستمری محاسبه شده باتوجه به الگوی موردعمل ممکن است مبلغ مستمری با شدت بیشتری کاهش مییابد که حتی بعید نیست حتی در مواردی از حداقل دستمزد هم کمتر شود
  سابقه استفاده ازارزش حال پول در کشور:
  • همانگونه که استحضار داریدارزش خسارت تاخیر تادیه- ارزش مهریه – ارزش دیه واجرت خدمات و موارد مشابه در مراجع قضایی درهنگام پرداخت دین تبدیل به ارزش حال شده حال این سوال مطرح میشود با توجه به تغییرات زیاد ارزش حال 5 سال آخربیمه پردازی سازمان تامین اجتماعی چرا از این روش در محاسبه مستمری بازنشستگانی که نرخ رشد دستمزد آنان غیر متعارف میشود استفاده نمی نماید
  بازه تغییرات نرخ رشد دستمزد:
  • تفاوت نرخ رشد دستمزد دوسال آخر با پنج سال آخر نسبت به حداقل دستمزد سالهای مورد محاسبه در یک بازه از 1 درصد تفاوت شروع میشود تا300 درصد ادامه مییابد
  • تفاوت نرخ رشد 5 درصد و کمتر متعارف شناسایی شده و مستمری بازنشستگان بر اساس میانگین ساده حق بیمه پرداختی در دوسال آخر محاسبه میشود
  • تفاوت نرخ رشد دستمزد بیش از 5 درصد تا300درصد (بیش از 5 تا300 درصد حداقل دستمزد مبلغ قابل توجهی است)غیر متعارف شناسایی شده و مستمری بازنشستگان براساس میانگین ساده حق بیمه پرداختی در5 سال آخر محاسبه میگردد
  • تفاوت نرخ رشد دستمزد5 درصد با 6درصد قابل تو جه نمی باشد (ا درصد حداقل دستمزد مبلغ ناچیزی است) مستمری بازنشستگی این دو مورد تفاوت قابل توجهی دارند زیرا اختلاف 5در صد متعارف و برمبنای حق بیمه دوسال آخر واختلاف 6 درصدغیر متعارف بر مبنای حق بیمه5 سال آخرمحاسبه میشود
  • تفاوت نرخ رشد 6درصد با300درصد علی رغم اختلاف چشمگیر در تفاوت نرخ رشد(294درصد تفاوت) واختلاف زیاد مبلغ(مبلغ بیش از 5 درصد تا300 درصد حداقل دستمزد) بر اساس میانگین ساده حق بیمه پرداختی در 5 سال آخرمحاسبه میشود
  • پیشنهاد مینمایم تفاوت درصد ها ومبالغ تفاوت را از 1 درصد تا 300 درصد رابا مبالغ مستمری محاسبه شده در روش جاری با هم مقایسه فرمایید تابه کنهه روش واقف تر شوید
  • به خاطر اینکه اصل موضوع روشن تر شود فرض کنیم نرخ رشد دستمزد یک کارگر درهر سال طی مدت سی سال خدمت 5 باشد یک بار مستمری این کارگر را بر مبنای دو سال و بار دیگر بر مبنای 5 سال آخر خدمت محاسبه کنید و دو مقدار بدست آمده را با هم مقایسه کنیم تفاوت زیادی باهم دارد باوجود آنکه نرخ رشد هر سال این کارگر با هم مساوی است پس ریشه این تفاوت کجاست به نظر میرسد اشکالی در الگوریتم وجود دارد وآن اشکال برمی گردد به اینکه در این مدل تا مادامی که ارزش حال حق بیمه پرداختی در سالهای مورد محاسبه را در هنگام بازنشستگی لحاظ ننماییم این اشکال برطرف نمیگردد شایان ذکر است درروش جاری هرچه مدت زمان سالهای مورد محاسبه جهت استخراج مبلغ مستمری افزایش یابد به همان اندازه هم مبلغ مستمری نیز کاهش بیشتری خواهد یافت پس میتوان نتیجه گرفت. کاهش مستمری بیمه شده قبل از آنکه ناشی از تغییر نرخ رشد باشد بیشتر ناشی ازافزایش سنوات قابل محاسبه از دو سال به پنج سال است
  • باعنایت به اینکه روش محاسباتی از ابتدای سال 1390 تغییر کرده مستمری های دریافتی در سال93 بازنشستگان هم شرایطی که قبل از سال 90 و پس از سال 90 بازنشسته شده اند و نرخ رشد دستمزدهر دوغیر متعارف و مشابه باشد را باهم مقایسه کنید با وجود آنکه بازنشستگان سال 90 به بعد در فاصله بین دو تاریخ بازنشستکی دریافت ننموده اند و حق بیمه هم پرداخت نموده اند نسبت به بازنشستگان قبل از سال90 مستمری کمتری دریافت مینمایند
  مقایسه ماده 31 برنامه توسعه پنجم وتفیسر ماده77قانون تامین اجتماعی
  مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با 25 سابقه بر اساس حق بیمه پرداختی در دوسال اخر بیمه پردازی سنوات ارفاقی(29 و 30) محاسبه میگردد بااین تفسیر واجدین شرایط تفسیر ماده77-( از شمول ماده 31 برنامه توسعه پنجم و بخشنامه 60 مستمری تامین اجتماعی خارج – پنج سال بیمه پردازی کمتر – پنج سال هم زودتر مستمری دریافت مینمایند ) حال اگر مستمری مشمولین تفسیر ماده 77 را با مستمری کسی که30 سال بیمه پردازی داشته و نرخ رشد دستمزدش در دوسال آخر6 درصد بیشتر از نرخ رشد 5 سال اخر بوده و مستمری این فردبر اساس 5 سال اخر محاسبه شده مقایسه کنید آیا این غیر مستقیم تنبیهه مستمری بگیران با بیمه پردازی بیشتر نیست آیا این از مصادیق معیار های چند گانه در باب یک موضوع مشترک تلقی نمیگردد
  حساسیت سنجی
  • به تفاوت نرخ رشد دستمزد 5 درصد با 6 درصد (1 درصداختلاف) حساسیت نشان میدهیم از دیگر سوحساسیت خود را به تفاوت نرخ رشد 6 درصد تا 300درصد(294درصد اختلاف)از دست داده ایم شاید نیاز باشد مجددا نظام باورها و ارزشهای خود را در حساسیت سنجی بازمهندسی کنیم ناگفته پیداست که از نظر تامین اجتماعی تفاوت 6درصدتا 300در صد در نرخ رشد دستمزد غیر متعارف از ارزش یکسانی برخوردار است که اگر اینگونه نبود مستمری بیمه شدگانی که تفاوت دستمزد غیر متعارفشان در این دامنه ( بیشتر از5 تا300 ) درصد قرار دارند را به روش یکسان محاسبه نمیکرد
  پرسش حقوقی:
  • آیا سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از طرفین مدعی قانونا و عرفا میتواند (بویژه در موارد اختلافی) بین بیمه شده و تامین اجتماعی( به علت تعارض منافع ) اظهار نظر و رسیدگی کند یاخیر ایا عطف به ماسبق شدن قوانین بویژه هنگامی که ارفاقی مد نظر نباشد و ضرری هم متوجه مشمولین باشد جایز است یاخیر تفسیر این دو پرسش رابه اظهار نظر علمای حقوق واگذار مینماییم
  تفسیر ماده31 قانون برنامه پنجم توسعه و تفسیر ماده 77 تامین اجتماعی به طور هم زمان:
  • باتوجه به اینکه تفسیر قوانین عادی در صلاحیت مجلس محترم شورای اسلامی میباشد لذااستدعاداریم نمایندگان محترم مجلس با تفسیر نحوه اجرای ماده 31قانون برنامه پنجم توسعه(نحوه محاسبه میانگین ساده یا وزنی و سایر موارد مبهم) و تفسیر ماده 77 به طور هم زمان اقدام و به شیوه ونتایج اجرای ماده های مذکور توسط واحد های اجرایی توجه بیشتری مبذول فرمایند و از بروز مشکلات بیشتر برای بازنشستگان وافزایش شکایت از واحد های اجرایی جلوگیری فرمایند
  پیشنهاد:
  • کوتاه مدت
  درصداختلاف نرخ رشد دستمزد دوسال آخر هر بیمه شده را بانرخ رشد 5 سا ل آخر آن در حداقل دستمزدسال مورد محاسبه ضرب نموده و مبلغ حاصله را از مستمری محاسبه شده در دو سال آخر( به همین روش فعلی )کم کنید هرچه این اختلاف در بازه (1 درصد تا 300 درصد)بیشتر باشد مستمری دو سال آخر هم به همان میزان کاهش بیشتری خواهد یافت وعدالت پرداخت به روشی منطقی متناسب با شدت افزایشات غیر متعارف تغییر خواهد کرد و ازکاهش شدید و ناگهانی مستمری هایی با درصد های کم جلوگیری میشود
  • بلند مدت
  در هنگام صدور احکام بازنشستگی بر اساس تاریخ اجرای حکم برای هر یک از ماهها یا سالهای بیمه پردازی یک ضریب متناسب با ارزش حال حق بیمه پرداختی در سنوات گذتشته بر مبنای نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی انتخاب گردد که این ضریب ارزش مبالغ حق بیمه پرداختی در سالهای قبل را به حال (تاریخ اجرای حکم بازنشستگی) تبدیل نموده و سپس اقدام به میانگین گیری از حق بیمه های پرداختی در سالهای مبنای محاسبه می گردد در بدو امر این روش برای سه سال آخر و سپس پس از گذشت هر سال یک سال به مبنای محاسبه سالها افزوده گردد تا در نهایت به 30 یا 35 سال برسد در روش پیشنهادی کارگران متمایل به پرداخت حق بیمه بیشر در کل سنوات بیمه پردازی و سازمان تامین اجتماعی از منابع درآمدی آن در سالهای آتی بیشتر برخوردار میگردد و دیگر نیازی به این همه تفسیر و شاخص قرار دادن عوامل فرعی همچون نرخ رشد دستمزد که خود از متغییر های اصلی دیگری اثر میپذیرد نیست و فضای آرامشی درتعامل بین بیمه شدگان وتامین اجتماعی فراهم میگردد
  با تشکر واحترام حبیب ا…صالحی

  پاسخ دادن

 8. رضایی

  کلیه پرسنل بانکها با آزادی درخواست بازنشستگی پیش از موعد موافقند. آزادی عمل برای بازنشسته شدن برای روحیه پرسنل مفید است چه آنها که بخواهند بازنشسته شوند چه آنها که تمایل به ادامه خدمت داشته باشند.

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.