استخدام آزمون سردفتری سال ۹۶

۱۹۳ روز قبل ۸۳ نظر

آزمون سردفتری ازدواج سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

خبر۲۱ مرداد ۹۶ – آزمون سردفتری امسال برگزار نمی‌شود

خبرگزاری ایلنا : رییس کانون سردفتران و دفتریاران اعلام کرد که برگزاری آزمون سردفتری با سازمان ثبت اسناد و املاک کل کشور است و تا جایی که اطلاع دارد، این آزمون امسال برگزار نخواهد شد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱ آبان ۹۵ – بررسی برگزاری آزمون سردفتری در کمیسیون خاص

خبرگزاری مهر : رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از بررسی برگزاری آزمون سردفتری در کمیسیون تخصصی این سازمان خبر داد و گفت: درآینده ای نزدیک نتایج این بررسی اعلام می شود

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۴ اسفند ۹۴ – زمان برگزاری آزمون کتبی انتخاب سردفتران طلاق

پیرو فراخوان ثبت نام از داوطلبان سردفتری طلاق به اطلاع آن دسته از سردفتران ازدواج واجد شرایط که در موعد مقرر ثبت نام کرده اند می رساند که آزمون کتبی انتخاب سردفتران طلاق در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در تهران برگزار خواهد شد. سوالات آزمون از حقوق مدنی و خانواده شامل قانون مدنی، قانون حمایت خانواده و سایر مقررات مرتبط با موضوع، قوانین و مقررات ثبت اسناد و متون فقهی مرتبط با حقوق مدنی و خانواده طرح میگردد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۷ آذر ۹۴ – اعلام نتایج استخدام سردفتر ازدواج سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۹۴

کارجویان عزیز اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول که حائز حد نصاب نمره در آزمون کتبی شده باشند حداکثر ظرف یکماه پس از برگزاری آزمون در سایت سازمان ثبت اسناد و املاک به نشانی www.ssaa.ir    اعلام خواهد شد  و به مدت ۲۰ روز قابل دسترسی است این افراد می بایست تصویر مصدق مدارک مشروحه ذیل  را حداکثر ظرف ۲۰ روز از تاریخ اعلام نتیجه از طریق پست پیشتاز به صندوق پستی ۱۱۳۶۹۳۴۶۱۱ ارسال نمایند

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


خبر ۲۵ دی ۹۴ – آزمون کتبی انتخاب سردفتر ازدواج در سال ۹۴ برگزار شد

خبرگزاری میزان : در اجرای ماده ۲ نظام نامه انتخاب سران دفاتر ازدواج و طلاق، آزمون کتبی انتخاب سردفتر ازدواج در سال ۹۴ روز جمعه مورخ ۲۵ دی ماه سال جاری به صورت متمرکز در تهران برگزار شد.

 برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید


اطلاعیه شماره ۱ :

نظر به اینکه به علت مشکلات سیستم درگاه اینترنتی بانکی وجه ثبت نام تعدادی از داوطلبان عزیز به حساب آنان برگشت داده شده است لذا با توجه به اینکه ملاک صدور کارت ورود به جلسه پرداخت کامل وجه ثبت نام میباشد خواهشمند است آن دسته از داوطلبانی که وجه ثبت نام به حسابشان عودت داده شده است هر چه سریعتر نسبت به خرید مجدد کارت اقدام نمایند و شماره کد پیگیری بانک را در صفحه ورود اطلاعات واریزی مجدد وارد کنید در غیر این صورت کارت ورود به جلسه صادر نخواهد شد بدیهی است صرف ثبت نام ( بدون پرداخت وجه ثبت نام )از طریق سایت هیچگونه تعهدی برای صدور کارت ایجاد نمی نماید.

برای تکمیل مراحل ثبت نام اینجا کلیک کنید


خبر آذر ۹۴ – آگهی استخدام سردفتر ازدواج سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حسب مفاد نظامنامه انتخاب سردفتری ازدواج در نظر دارد  با توجه به اعلام نیاز واحدهای ثبتی در سراسر کشور از بین آقایان از طریق آزمون کتبی و اختبار،  سردفتر ازدواج برای نقاط مورد نیاز انتخاب نماید.
داوطلبین در زمان ثبت نام الزاماً باید واجد شرایط ذیل باشند:
الف ـ شرایط عمومی
– متدین به دین مبین اسلام و متعهد به نظام جمهوری اسلامی ـ ملتزم به احکام شرعی ـ متأهل ـ  دارا بودن حداقـل ۲۵ سال تمام ( متولدین قبل از تاریخ۱۳۶۹/۹/۳۰ )
– حسن شهرت وتوانایی انجام کار وبرخورداری از سلامت کامل جسمانی و روانی ـ  داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه .

ب ـ شرایط اختصاصی

دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی ذیل

۱)دارندگان مدرک علمی حداقل سطح دو ( اتمام رسائل و مکاسب )صادره از شورای عالی مدیریت حوزه های علمیه قم، خراسان رضوی و اصفهان و یا از دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و دانشکده الهیات دانشگاه تهران.
۲)دارندگان مدرک افتاء از مراجع مسلم اهل سنت که به تائید رئیس قوه قضائیه رسیده باشد.
۳) دارندگان مدرک کارشناسی یا بالاتر در یکی از رشته های حقوق، الهیات و معارف اسلامی ( گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی )، علوم ثبتی، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق سردفتری اسناد رسمی و مدیریت ثبت
۴) روحانیون در صورت دارا بودن مدرک تحصیـلی حداقل کارشناسی ( لیسانس) در یکی از رشتـه های ادبیات ( فارسی و عرب )، فقه و اصول، تفسیر، علوم قرآنی، حدیث، الهیات و معارف اسلامی .

مواد امتحانی و ضرائب آن

عبارت است از ادبیات فارسی (۱) ، عربی(۲) ، متون فقهی (۳)، حقوق مدنی و خانواده (۳)، احکام شرعی(۳)، اطلاعات عمومی(۱)، مقررات ثبت اسناد و املاک و دفاتر ازدواج و طلاق(۳)

نحوه ثبت نام

متقاضیان پس از مطالعه دقیـق و کامل آگهی ثبت نام درصــورت واجد شــرایط بودن می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی  www.modiriat.org   نسبت به انجام ثبت نام اینترنتی و اخذ شماره رهگیری به نحو ذیل اقدام نمایند و در این مرحله نیازی به ارسال مدارک نیست .
۱-ثبت نام در سایت مذکور از تاریخ  ۹۴/۹/۱۸  لغایت ۹۴/۹/۳۰.
۲-اسکن عکس پرسنلی ۴×۳، با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پیکسل و با فرمت JPG و حجم حداکثر ۲۰۰ کیلو بایت (عکس روحانیون لازم است ملبس به لباس روحانیت باشد)

۳- پرداخت حق ثبت نام

هزینه برگزاری آزمون به مبلغ ۳۵۰،۰۰۰ ریال به حساب سیبا شماره ۱- ۳۷۸۵۳۸۱- ۲-۱۴۲  بانک اقتصاد نوین
کد (۱۴۲ ) بنام مؤسسه معین اداره  قابل واریز درکلیه شعب که اطلاعات فیش واریزی و سایر موارد ( مطابق نمونه نمایش داده شده در سایت فوق ) را در قسمت مربوط به پرداخت وجوه وارد و نهایتاً پس از بررسی مجدد صحت اطلاعات درج شده و تائید مراتب توسط سایت ، شماره رهگیری خود را جهت پیگیری مراحل بعدی آزمون و در یافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند .

توّجـــه
-قبل از واریز وجه ثبت نام لازم است متقاضیان از انطباق شرایط خود با مفاد آگهی ثبت نام اطمینان حاصل نمایند . بدیهی است هزینه ثبت نام به هیچ وجه برگشت داده نمی شود .
-شماره سریال موجود در رسید فیش واریزی که به وسیله رایانه بر روی آن درج گردیده را در قسمت مربوط به تائید پرداخت وجه ثبت نام عیناً وارد نمائید .
-از آنجائی که کلیه اطلاعات مربوطه طی تشریفات و تکمیل پرونده سردفتری ازدواج از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه یا به نشانی پست الکترونیکی اعلامی ارسال خواهد شد، لذامتقاضیان موظفند بندهای ۱۴ و ۱۵ تقاضانامه را تکمیل نمایند. بدیهی است عواقب ناشی از عدم تکمیل بخش های مزبور متوجه متقاضی محترم خواهد بود.
-ثبت نام زمانی تکمیل می باشد که داوطلب با استفاده از کد رهگیری به صفحه مشاهده و چاپ اطلاعات مراجعه و پس از اطمینان از صحت اطلاعات فرم تقاضای شرکت در آزمون را چاپ و نزد خود نگهداری کنند .

تاریخ برگزاری آزمون و نحوه توزیع کارت

این آزمون در روز جمعه مورخ ۹۴/۱۰/۲۵ برگزار خواهد شد آدرس  و محل برگــزاری آزمون همزمان با توزیع کارت  ورود به جلسه طی اطلاعیه های آتی در سایت www.modiriat.org به اطلاع داوطلبین خواهد رسید.
اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول که حائز حد نصاب نمره در آزمون کتبی شده باشند حداکثر ظرف یکماه پس از برگزاری آزمون در سایت سازمان ثبت اسناد و املاک به نشانی www.ssaa.ir    اعلام خواهد شد  و به مدت ۲۰ روز قابل دسترسی است این افراد می بایست تصویر مصدق مدارک مشروحه ذیل  را حداکثر ظرف ۲۰ روز از تاریخ اعلام نتیجه از طریق پست پیشتاز به صندوق پستی ۱۱۳۶۹۳۴۶۱۱ ارسال نمایند
۱-تصویر مدرک تحصیلی مطلوب.(مندرج در شرایط اختصاصی)
۲-تصویر دو طرف کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه عمومی.
۳-تصویر تمام صفحات شناسنامه .
۴-تصویر دو طرف کارت ملی .
۵-۶ قطعه عکس (۴× ۳) پشت نویسی شده.

تذکّرات مهّم

۱ ) انتخاب سردفتر ازدواج  برای اقلیت های دینی از شمول این آزمون خارج است و حسب اعلام نیاز مراجع دینی مزبور بررسی لازم معمول خواهد شد.
۲) سران دفاتر اسناد رسمی و دفتریاران اول مادام که در این سمت اشتغال دارند نمی توانند به عنوان سردفتر ازدواج انتخاب شوند.
۳) برابر تبصره الحاقی به ماده ۲ نظام نامه مربوط به انتخاب سران دفاتر ازدواج و طلاق و  نقل و انتقال آنان مصوب ۲۲/۸/۱۳۷۸ ریاست قوه قضائیه دارندگان پایه های قضائی، وکلای رسمی دادگستری و کارکنان رسمی و پیمانی دستگا ههای دولتی مادام که به مشاغل مذکور اشتغال دارند، نمی توانند به سردفتری ازدواج منصوب شوند.
۴) سؤالات مربوط به متون فقه متقاضیان اهل سنت از کتب فقهی آنان استخراج خواهدشد . بنابراین لازم است اینگونه متقاضیان در برگ درخواست نوع مذهب را صریحاً قید نمایند .
۵) هرمتقاضی حق انتخاب یک محل را دارد و لازم است نام و کد محل مورد تقاضا را در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند.
۶) داوطلبان باید محل مورد تقاضا را طبق اعلام نیازهای ذکر شده در آگهی از جهات مختلف مورد بررسی قرار داده و انتخاب نمایند پس ازثبت نام تغییر محل مورد تقاضا به منظور جلوگیری از تضییع حقوق سایر متقاضیان  به هیچ وجه امکان پذیرنمی باشد .
۷) ثبت نام و شرکت در آزمون و احراز نمره کتبی ایجاد حقی برای متقاضی نمی نماید احرازصلاحیت برای انتخاب سردفتری ازدواج مطابق مقررات به تشخیص سازمان ثبت اسناد واملاک کشور خواهد بود.
۸) متقاضیان در صورت قبولی حق درخواست تغییر محل را تحت هیچ عنوان نخواهند داشت .
لینک ثبت نام سردفتر ازدواج سال ۹۴ ویژه آقایان
اداره کل امور اسناد و سردفتران

برای مشاهده جدول اعلام نیاز استانها اینجا کلیک نمایید


83 نظر برای «استخدام آزمون سردفتری سال ۹۶»


 1. اسماعیل

  بنده در آزمون قبول شدم. پس از یه مدت پیام دادن برای مصاحبه بیایین مرکز استان . رفتم اداره کل ولی فرم گزینش و اطلاعات شخصی و لیست امول پر کردیم. پس مدتی تماس گرفتن برای مصاحبه بیایین و رفتم و قبول شدم و سه ماه کارآموزی بهم دادن . همزمان نامه استعلام پایان خدمت و پزشکی قانونی و گواهی عدم سو پیشینه و .. دادن که انجام دادم و براشون ازسال کردم . در این مدت کارآموزی هم انجام دادم و پس از اتمام کارآموزی نتیجه برایشان ارسال کردم. بعد از مدتی تماس گرفتند و گفتند به یک دفتر اسناد رسمی بروم و تعهد بدهم که در جایی دیگر مشغول به کار نیستم آن را انجام داده و برایشان فرستادم. بعد از تماس های مکرر گفتند هنوز جواب حفاظت اطلاعات نیامده. حدودا 15 اسفند 95 حکم سردفتری چند تا از دوستانی که میشناختم به آنان داده بودند ولی از حکم بنده خبری نبود. هفته ای یک بار تماس می گرفتم ولی همان پاسخ را می دادند. 10 تیرماه تماس گرفتم گفتند که حفاظت با سردفتری شما مخالفت کرده است. واقعا ظلم نیست که بعد از طی تمام مراحل اینگونه پاسخ بدهند.

  پاسخ
 2. محمد

  با سلام خدمت همه دوستان من هم مثل شما به نتایج آزمون اعتراض دارم ومطمئن هستم اگر اعلام نتایج همراه با اعلام نمرات باشد شک وشبهه همگان برطرف می شود من آزمون رابسیار خوب دادم مدت سه سال است که منتظرم ومطالعه می کنم ولی متأسفانه !!!!!!!!!!!

  پاسخ
 3. بهرام

  با سلام و خسته نباشید به همه دوستان و زحمتکشان، بنده آزمون را در حد بینهایت عالی دادم حتی بعضی از درسها مثل فارسی و عربی را صد درصد پاسخ دادم امید رتبه برتری را داشته ام، چرا کارنامه و کلید را نمایش نمیدهند، چه آزمونی که درصد و کارنامه ندارد؟!! به ضرس قاطع میگویم جزو رتبه های برترم ولی با کد ملی میگویند جزو لیست پذیرفتگان نیستید!!! عجب! واو!!

  پاسخ
 4. زمانی

  با سلام بعد از مدتی میگویند کد ملی واردکنیدو میگویند اسم شما پذیرفته نشده لطفا اسامی را اعلام کنید ایا ذخیره دارد یا خیر /شاید ذخیره قبول شدیم.

  پاسخ
 5. علی

  سلام به همه عزیزان امروز جواب ازمونها سر دفتری ازدواجو تو سایت ssaa.irدادن ولی تورو خدا مردم ببینید و بخندید به این بدبختی ما که فقط از رو ناچاری به هزار مشقت هزینه ازمونو بده تا تهران برو به هزار بدبختی چقد درس بخون تو سایت فقط بزنه شماره ملی خود را وارد کنید بعد یه لینک صوری درست کنن به همه بگن شما در لیست قبول شدگان نمی باشید مردمو مسخره کردن خواهش می کنم همه درخواست بدیت اسامی قبول شدگانو تو سایت بزنن تا ما هم ببینیم من اگه مدیریت محترم این سایت پستمو پخش کنه شمارهای تماسو هم خدمتتون ارسال می کنم ببینیم و اینکه هرکس قبول شده خدایش بگه حداقل بدونیم به حق بوده این ازمون من که خیلی ناراحتم

  پاسخ
 6. مهدی

  با سلام. طبق اطلاعیه ثبت نام ازمون سردفتری ازدواج94 نتایج باید حداکثر تا یکماه بعد از ازمون اعلام بشه یعنی 25بهمن ماه چون ازمون 25دی ماه بوده. وای الان اسفند هم شروع شده ولی خبری نیست !! ما باید چیکار کنیم و به کی بگیم؟؟؟ ممنونم

  پاسخ
 7. محمد

  سلام علیکم خسته نباشید اقا بنده آزمون سردفتری ازدواج 25دی 94شرکت کردم هرروز هم مراجعه میکنم وبجهت اینکه برام حیاتی هست بااسترس فراوان که ایا قبول شده ام یانه لطفا اگر اطلاع دارید اسامی چه زمان اعلام میشه بفرمایید تا ازاین نگرانی دربیاییم خدا بشما خیربده باسپاس.

  پاسخ
 8. جمشید

  سلام من هزینه ثبت نام رو واریز کردم ثبت نام هم انجام شد حالا امروز پیام امده که هزینه ثبت نام به حسابتان برگشت داده شده به دلیل مشکلات سیستم وباید دوباره هزینه رو به حساب شخصی به نام حمید رضاکروبی واریز کنید وگرنه براتون کارت ورود به جلسه صادر نمیشه لطفا راهنمایی کنید باید چکار کنم

  پاسخ
  • مدیر

   با سلام
   کاربر گرامی لطفا از هر ارگان یا شخصی که پیامک دریافت کردید پیگیر باشید زیرا نه پول را به حساب ما واریز کردید و نه از ما پیامک دریافت کردید که بخواهیم شما را راهنمایی کنیم
   با تشکر

   پاسخ
 9. عابد

  من هزینه ثبت نام را طبق اطلاع رسانی شما از بانک پرداخت کردم ولی صفحه پبت نام شماره فیش را قبول نمی کند و حتما باید ار طریق سایت و شماره پیگیری که آن می دهد وارد شد!!!! الان تکلیف 35000 تومانی که از بانک واریز کردیم چی میشه؟

  پاسخ

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

 • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.